Zniszczona, brzydka twarz... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-29, 19:46   #1
Maaja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 333

Zniszczona, brzydka twarz...


Witajcie
Mam 18 lat. Chodzi mi o moją twarz. Otóż jest ona zniszczona, nieświeża , szara i brzydka Nie miałam ani nie mam trądziku, jedynie takie pojedyncze wypryski, zaczerwienienia. Od około 2 lat praktycznie codziennie nakładam podkład (czasami jeszcze puder sypki) - to na pewno w pewnym stopniu szkodzi skórze ale bez podkładu moja twarz jest okropna. Gdy zmywam makijaż wieczorem (rano też) to wyglądam jakby mnie ktoś pobił - czoło białe, policzki czerwone, dolna część twarzy jakaś szara, siwa... w okół ust widoczne wypryski...
Robię regularnie różnego rodzaju pilingi , maseczki ale to na nic. Poza tym mam dość suchą skórę (szczególnie na policzkach i na nosie). Tak jak mówię, wystarczy, że nałożę niewielką ilość podkładu od razu jest inaczej, ale bez niego ani się z domu nie mogę ruszyć...
Nie chodzi mi tutaj o te wypryski tylko o ogólny kolor i wygląd skóry (cery).
Myślałam o jakimś kremie z apteki (bo te z drogerii nie pomagają) tylko nie wiem na jaki się zdecydować. Czy mogłybyście mi coś polecić? Z góry dziękuje pozdrawiam.

PS Nie robię też makijażu na 'lalkę porcelanową' , tak że skóra nie może oddychać bo mam taką grubą warstwę 'tapety' . Nakładam niewielkie ilości żeby to trochę zakryć.

Edytowane przez Maaja
Czas edycji: 2012-02-29 o 19:48
Maaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 20:27   #2
d1mycha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2
Dot.: Zniszczona, brzydka twarz...

Nie nakładać podkładów i pudrów!!!!
Nigdy skóra nie nabierze kolorów pod warstwą makijażu. Osoby, które nakładają regularnie podkład i jeszcze na dodatek puder, zawsze będą blade. Pod taką pierzyną nawet jeden promień słońca się nie przeciśnie . Trzeba zadbać o skórę a wtedy będzie dobrze.

Edytowane przez d1mycha
Czas edycji: 2012-02-29 o 20:28
d1mycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 20:44   #3
loretta77
Przyczajenie
 
Avatar loretta77
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 15
Dot.: Zniszczona, brzydka twarz...

Myślę, że powinnaś wybrać się do dermatologa. To mogą być różne dolegliwości, na które pomogą tylko leki. Ja miałam podobne objawy i jesienią ubiegłego roku wybrałam się w końcu do lekarza. Na dzień dobry dowiedziałam się, że to trądzik różowaty. Na początku brałam antybiotyki i maści a teraz już tylko maści. Do tego kremy tylko z apteki. No ale moja buzia zmieniła się nie do poznania. Warto było.
Spróbuj używać kremy kojące. Polecam Iwostin Krem kojący zero podrażnień (kosztował 24zł, poj75ml) lub Siquens MedExpert Krem kojąco-łagodzący (kosztował 35zł, poj.30ml). Szczególnie polecam ten drugi.
I jeszcze jedno, nie wiem czego używasz do demakijażu, ale jeśli produkty kosmetyczne, to najłagodniejsze dla naszych buziek są micele.
Jeśli chodzi o peelingi, to spróbuj używać tylko enzymatycznych, a mechaniczne tylko w razie konieczności.
Nie jestem ekspertką, ale miałam podobne problemy i może moje rady na coś ci się przydadzą.
loretta77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 17:25   #4
Maaja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 333
Dot.: Zniszczona, brzydka twarz...

Dziękuję za rady , przydały się
Maaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 15:51   #5
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Zniszczona, brzydka twarz...

Cytat:
Napisane przez d1mycha Pokaż wiadomość
Nie nakładać podkładów i pudrów!!!!
Nigdy skóra nie nabierze kolorów pod warstwą makijażu. Osoby, które nakładają regularnie podkład i jeszcze na dodatek puder, zawsze będą blade. Pod taką pierzyną nawet jeden promień słońca się nie przeciśnie . Trzeba zadbać o skórę a wtedy będzie dobrze.
Nie powiedziałabym. Fluid nie chroni przed słońcem, chyba, że ma filtr, ale jak wiadomo mało jest podkłądów z wysoką ochroną przeciwsłoneczną. Poza tym słońce raczej niszczy skórę, chyba, że się korzysta z niego w niewielkich ilościach-ale są lepsze sposoby. Myślę, że autorka powinna przede wszystkim porządnie nawilżyć twarz. wypryski tworzą się także z powodu złej kondycji skóry, czyli też jej przesuszenia. Przejrzyj KWC pod tym kątem. Może też jakies oleje z Biochemii urody lub z mazideł? A co do makijażu to lepiej przerzuć sie na mineralne pudry, skóra sie poprawi na pewno zajrzyj na forum minerały, tam na pewno coś znajdziesz.
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:41.