krem przeciwzmarszczkowy w jakim wieku? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-11, 22:23   #1
avacorgan
Raczkowanie
 
Avatar avacorgan
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 135

krem przeciwzmarszczkowy w jakim wieku?


Mam 25 lat i cerę mieszaną, na razie całe szczęście nie mam żadnych zmarszczek, ale boję się, że za parę lat będą się pojawiać. Czy krem przeciwzmarszczkowy pod oczy powinnam zacząć już stosować? Jak sama nazwa wskazuje ma on działać przeciwzmarszczkowo, czyli zapobiegawczo.
Proszę o radę
avacorgan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 12:56   #2
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: krem przeciwzmarszczkowy w jakim wieku?

tez jestem bardzo ciekawa, bo szukam w necie wszelkich informacji, ale dalej nic nie wiem. a rowniez mam 25 lat
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 17:13   #3
tass822
Zadomowienie
 
Avatar tass822
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 280
Dot.: krem przeciwzmarszczkowy w jakim wieku?

ja mam 22 lata a już zaczęłam używać kremu pod oczy. Ze zmarszczkami problemu póki co nie mam, ale po demakijażu oczu, skóra i powieki są strasznie suche. Dlatego nawilżam je właśnie kremem pod oczy a przy okazji zapobiegam już w tak młodym wieku zmarszczkom.
Myślę, że śmiało dziewczyny możecie już stosować takie kremy. Jedna z Was napisała przecież, że lepiej przeciwdziałać. A od tego są te kremy
pozdrawiam
tass822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 19:52   #4
malutka86
Raczkowanie
 
Avatar malutka86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Zmc
Wiadomości: 356
GG do malutka86
Dot.: krem przeciwzmarszczkowy w jakim wieku?

każdy krem trzeba dostosować do potrzeb skóry, z reguły te potrzeby nie są zbieżne z wiekiem. Moim zdaniem jeśli nie masz zmarszczek, to wystarczy nawilżanie i ochrona przed fotostarzeniem. Pamiętaj krem nie rozleniwi skóry, ale zbyt silny kosmetyk, gdy skóra jeszcze tego nie wymaga może uczulić. Więc moim zdaniem lekki krem przeciw fotostarzeniu lub też lekki przeciwzmarszczkowy.. ale najważniejsze jest, żeby się chronić przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, bo one głównie (poza sprawą genów, mimiki) powodują zmarszczki.
__________________
Za mną przepaść.. przede mną ogromna góra.. a pod stopami ogień.
malutka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 20:02   #5
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: krem przeciwzmarszczkowy w jakim wieku?

Ja mam 25 lat i niestety mam już zmarszczki! Parę razy w gazetach spotkałam się z artykułami, w których pisano, że od 25 r.ż. można zacząć już stosować kremy przeciw pierwszym oznakom starzenia! Ech...latka lecą!
mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 13:34   #6
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: krem przeciwzmarszczkowy w jakim wieku?

a jakies konkretne firmy mozecie polecic? kurcze, w ogole sie na tym nie znam bo kierowac to nalezy sie rodzajem skory, ale czyms jeszcze? dzieki za pomoc
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 16:30   #7
angelikah
Raczkowanie
 
Avatar angelikah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 118
Dot.: krem przeciwzmarszczkowy w jakim wieku?

Prawda jest taka,ze kremy przeciwzmarszczkowe zaleca sie juz od 25 roku zycia. na wiekszosci tego typu produktow znajduje sie taka informacja. Taki specyfik nalezy rowniez dopasowac do rodzaju cery.
Kremy mozna wklepywac w skore rowniez nieco wczesniej, kiedy tylko pojawia sie pierwsze zmarszczki wynikajace z roznych przyczyn (uwarunkowania genetyczne, kozystanie z solarium itp.) Odradzalabym natomiast uzywania preparatow zbyt wczesnie, niejako "zapobiegawczo" przez osoby zbyt mlode tj. w wieku 16-20 lat. Taki kosmetyk nic nie da, poniewaz mloda skora nie bedzie w stanie wchlonac wszystkich jego skladnikow.
angelikah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-16, 11:50   #8
groszkolino
celebriti
 
Avatar groszkolino
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 972
GG do groszkolino
Dot.: krem przeciwzmarszczkowy w jakim wieku?

Mam 25 lat jakis taki wątek nasz. W każdym razie, mam kurze łapki i cienie pod oczami, w ciagu ostatniego roku testowalam wszelkie mozliwe kremy tansze i drozsze. A wiecie co w naszym wieku trzeba robic? NAWILZAC!!! Odkad zaczelam uzywac na noc kremu - clarins multi active i na dzień clarins hydra quench moje oczy, a wlasciwie skóra wokół nich wyglada duzo lepiej. Naprawde nie ma potrzeby 'na siłe' szukac magii w coraz to mocniejszych kremach, bo i nie czas na to jeszcze i co najwazniejsze, nigdy nie bedziemy na 100% kontent. Czytałam, szukałam, pytałam i zawsze hasło brzmi NAWILŻAJ, no więc jako kosmetyko-maniaczka posluchałam. Ponieważ nie znalazłam odpowiedniego kremu, używałam wyłącznie w/w i pewnego dnia zauwazylam efekt takze wokol oczu!
__________________
Cytat:
robię dobre naleśniki i parówki.. to moze naleśniki i parówki?!
wiesz co, zaczynam bać się oddychać


groszkolino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 20:29   #9
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: krem przeciwzmarszczkowy w jakim wieku?

A ja dziś zrobiłam peeling pysia i po dłuższym czasie nawilżyłam twarz nie kremem, a mleczkiem kosmetycznym! Rewelacja!!!
mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 23:22   #10
followyou
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 2
Dot.: krem przeciwzmarszczkowy w jakim wieku?

Hmmm ja mam 18 lat i już używam lekkiego kremu przeciw zmarszczkowego POD OCZY gdyż pod podkładem już widać duuuużo mimicznych zmarszczek pod oczami i to nie za fajnie wygląda a wolę zapobiegać w młodym wieku niż za 5 lat latać co pół roku na botox
followyou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-20, 12:24   #11
aniaj93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 86
Dot.: krem przeciwzmarszczkowy w jakim wieku?

Dziewczyny! No litości, wiem, że każda z nas jest inna i ma inną cerę, ale kremy przeciwzmarszczkowe w wieku 25 lat? Ja w maju kończę 25, a używam jeszcze nieraz żeli do mycia dla nastolatek, bo mam pełno krostek ;p + 1 pęknięte naczynko i lekko przesuszającą się cerę, więc mam niezłe combo Na naczynko krem punktowy dla skóry naczynkkowej, na całą twarz krem nawilżający a co parę dni na stręfę T krem przeciw trądzikowi. Codziennie myję twarz rano delikatnym kremowym żelem na zaczerwienienia, a pod wieczór przeciwtrądzikowym żelem (lub na odwrót;p) Ale kremy przeciwzmarszczowe?! Może dopiero po 35 r ż
aniaj93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-21, 04:17   #12
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: krem przeciwzmarszczkowy w jakim wieku?

Cytat:
Napisane przez aniaj93 Pokaż wiadomość
Dziewczyny! No litości, wiem, że każda z nas jest inna i ma inną cerę, ale kremy przeciwzmarszczkowe w wieku 25 lat? Ja w maju kończę 25, a używam jeszcze nieraz żeli do mycia dla nastolatek, bo mam pełno krostek ;p + 1 pęknięte naczynko i lekko przesuszającą się cerę, więc mam niezłe combo Na naczynko krem punktowy dla skóry naczynkkowej, na całą twarz krem nawilżający a co parę dni na stręfę T krem przeciw trądzikowi. Codziennie myję twarz rano delikatnym kremowym żelem na zaczerwienienia, a pod wieczór przeciwtrądzikowym żelem (lub na odwrót;p) Ale kremy przeciwzmarszczowe?! Może dopiero po 35 r ż
A slyszalas kiedys o czyms takim jak profilaktyka? Sa jak najbardziej dostepne kosmetyki przeciwstarzeniowe dla cery tlustej czy problematycznej, typ cery nie ma tutaj nic do rzeczy, bo kazda skora sie starzeje.
Krem przeciwzmarszczkowy to nie jest kosmetyk, ktory nalezy wlaczyc do pielegnacji, jak zmarszczki sie juz pojawia, on ma przede wszystkim zapobiegac ich powstawaniu.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-21, 12:34   #13
aniyam
Szanelowa Madżesti
 
Avatar aniyam
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: to tu to tam :)
Wiadomości: 34 678
GG do aniyam
Dot.: krem przeciwzmarszczkowy w jakim wieku?

Cytat:
Napisane przez aniaj93 Pokaż wiadomość
Dziewczyny! No litości, wiem, że każda z nas jest inna i ma inną cerę, ale kremy przeciwzmarszczkowe w wieku 25 lat? Ja w maju kończę 25, a używam jeszcze nieraz żeli do mycia dla nastolatek, bo mam pełno krostek ;p + 1 pęknięte naczynko i lekko przesuszającą się cerę, więc mam niezłe combo Na naczynko krem punktowy dla skóry naczynkkowej, na całą twarz krem nawilżający a co parę dni na stręfę T krem przeciw trądzikowi. Codziennie myję twarz rano delikatnym kremowym żelem na zaczerwienienia, a pod wieczór przeciwtrądzikowym żelem (lub na odwrót;p) Ale kremy przeciwzmarszczowe?! Może dopiero po 35 r ż
Ale krem przeciwzmarszczkowy nie jest na "wyprostowanie" zmarszczek, tylko po to żeby pojawiły się jak najpóźniej, krem przeciwzmarszczkowy to profilaktyka.
__________________
Kiedy kobieta nie może zdecydować się pomiędzy dwiema sukienkami, kupuje wszystkie trzy!!!

"Cały cud życia polega na tym, że wszystko, co ważne, zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie.Wszystko ma swoją przyczynę i skutek. I jest po coś."

aniyam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-21, 12:43   #14
manka_87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 8
Dot.: krem przeciwzmarszczkowy w jakim wieku?

Ja używałam od 23 roku życia z tego co pamiętam kremu pod oczy właśnie przeciwzmarszczkowego
manka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-21, 13:11   #15
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: krem przeciwzmarszczkowy w jakim wieku?

Cytat:
Napisane przez manka_87 Pokaż wiadomość
Ja używałam od 23 roku życia z tego co pamiętam kremu pod oczy właśnie przeciwzmarszczkowego
Ja zaluje, ze nie zaczelam wczesniej, w okolicach dwudziestego roku zycia. Ale teraz nadrabiam
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-21, 15:33   #16
olgaplich
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 13
Dot.: krem przeciwzmarszczkowy w jakim wieku?

Im wczesniej tym lepiej, moim zdaniem lepiej zapobiegać, niż leczyć.
olgaplich jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-21, 17:36   #17
rena122
Przyczajenie
 
Avatar rena122
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 8
Dot.: krem przeciwzmarszczkowy w jakim wieku?

Ja zaczęła używać kremu przeciwzmarszczkowego w wieku 25 lat, teraz mam 30. W sumie racja, lepiej wcześniej, niż zaczynać stosować komsetyki przeciwstarzeniowe, jak już zauwazymy, ze mamy zmarszczki czy problemy z opadaniem powieki czy doliną lez. Ja mam duze kloppoty z workami pod oczami, z wiekiem niestety jest coraz gorzej.
rena122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-22, 08:19   #18
aniaj93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 86
Dot.: krem przeciwzmarszczkowy w jakim wieku?

Wiecie, jeśli ktoś ma problemy to jak najbardziej, ale moja cera wygląda jak 17 latki, a nie 25 latki :P Moja mama w tym roku kończy 65 lat i uwierzcie, że ona poza minimalnymi kurzymi łapkami nie ma w ogóle zmarszczek i NIGDY nie używała żadnych kemów tym bardziej przeciwzmarszczkowych. Nie mówię, że ze mną będzie podobnie, ale do mnie to o wiele za wcześnie na takie kremy. Ja wiem, że one są po to by zapobiegać, ale nie lepiej z nimi poczekać chociaż do tej 30?
aniaj93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-22, 08:38   #19
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: krem przeciwzmarszczkowy w jakim wieku?

Cytat:
Napisane przez aniaj93 Pokaż wiadomość
Wiecie, jeśli ktoś ma problemy to jak najbardziej, ale moja cera wygląda jak 17 latki, a nie 25 latki :P Moja mama w tym roku kończy 65 lat i uwierzcie, że ona poza minimalnymi kurzymi łapkami nie ma w ogóle zmarszczek i NIGDY nie używała żadnych kemów tym bardziej przeciwzmarszczkowych. Nie mówię, że ze mną będzie podobnie, ale do mnie to o wiele za wcześnie na takie kremy. Ja wiem, że one są po to by zapobiegać, ale nie lepiej z nimi poczekać chociaż do tej 30?
Nie.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-22, 19:06   #20
201804091651
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 30
Dot.: krem przeciwzmarszczkowy w jakim wieku?

u mnie w rodzinie skóra wokół oczu to słaba strefa ze względu na budowę oka, pielęgnacji jesteśmy uczone z pokolenia na pokolenie od najmłodszych lat. start z kremami pod oczy zaliczyłam w wieku 16 lat, regularnie ich używam od 20 r.ż., a w wieku 25 lat już ładowałam retinoidy pod oczy. mam nadzieję sobie samej podziękować we właściwym czasie.
201804091651 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-22, 21:18   #21
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: krem przeciwzmarszczkowy w jakim wieku?

Cytat:
Napisane przez melody26 Pokaż wiadomość
u mnie w rodzinie skóra wokół oczu to słaba strefa ze względu na budowę oka, pielęgnacji jesteśmy uczone z pokolenia na pokolenie od najmłodszych lat. start z kremami pod oczy zaliczyłam w wieku 16 lat, regularnie ich używam od 20 r.ż., a w wieku 25 lat już ładowałam retinoidy pod oczy. mam nadzieję sobie samej podziękować we właściwym czasie.
Mysle, ze tak wlasnie bedzie, bo ja bedac wczesna trzydziestka naprawde zaluje, ze nie zaczelam wczesniej.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-23, 09:38   #22
Martynamam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 86
Dot.: krem przeciwzmarszczkowy w jakim wieku?

Lepiej zacząć stosować wcześniej niż PÓŹNIEJ
Martynamam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-23, 11:43   #23
agnieszka_321
Raczkowanie
 
Avatar agnieszka_321
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 57
Dot.: krem przeciwzmarszczkowy w jakim wieku?

Ja byłam parę miesięcy z ziaji i pytałam właśnie o kremy przeciwzmarszczkowe - no i Pani mi odpowiedziała właśnie, że jak sama nazwa wskazuje są to kremy przeciw (powstawaniu) zmarszczkom. One nie mają wygładzać zmarszczek, tylko właśnie opóźnić proces ich powstawania.
A moja mama jak miałam 20 lat kupiła mi krem 25+. Mam bardzo suchą i wrażliwą cerę - na takiej niestety te zmarszczki lubią pojawiać się o wiele wcześniej niż na cerze tłustej (chyba ma to coś wspólnego z utrzymaniem wody, z tego co czytałam). Więc ja kupuję teraz kremy 5+ lub 10+ więcej niż mam. Obecnie stosuję 30+, ale zaraz będę szukać 35+. U mnie się sprawdzają właśnie takie mocniejsze kremy, z tego względu, że zauważyłam, że lepiej nawilżają i dłużej ten efekt działa.
Ostatnio jeszcze czytałam parę artykułów o spirulinie (mikroalgi) w kosmetykach. Wszędzie czytam same superlatywy na ten temat. A wy? Macie jakieś doświadczenie ze spiruliną w kosmetyce? Kremy, maseczki?
agnieszka_321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-24, 01:33   #24
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: krem przeciwzmarszczkowy w jakim wieku?

Obecnie wybierajac krem patrze na skladniki, a nie na rekomendowany wiek na opakowaniu.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-24, 13:15   #25
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: krem przeciwzmarszczkowy w jakim wieku?

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Obecnie wybierajac krem patrze na skladniki, a nie na rekomendowany wiek na opakowaniu.
I to jest najlepsze podejście. Czym niby miałby się różnić krem dla 40+ od tego dla 45+? Co prawda kremy dla wyższych kategorii wiekowych najczęściej są treściwsze, ale te widełki wiekowe co 5 czy 10 lat to jest marketingowa bzdura, która niekoniecznie się przekłada na większą ilość substancji aktywnych o działaniu anti-age.

Poza tym dużo kobiet albo zapomina albo nie wie, że to nie zmarszczki najbardziej postarzają, a nierówny koloryt, opadający owal i oznaki działania grawitacji. Twarz ze zmarszczkami, ale szczupła o dobrze zachowanym owalu i jednolitym kolorycie będzie wyglądać o wiele lepiej od tej bez zmarszczek, ale z obwisłym podbródkiem, chomikami, worami pod oczami i przebarwieniami.
A zwykłym kremem z etykietką 40+ raczej się tego efektu nie osiągnie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-25, 00:56   #26
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: krem przeciwzmarszczkowy w jakim wieku?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
I to jest najlepsze podejście. Czym niby miałby się różnić krem dla 40+ od tego dla 45+? Co prawda kremy dla wyższych kategorii wiekowych najczęściej są treściwsze, ale te widełki wiekowe co 5 czy 10 lat to jest marketingowa bzdura, która niekoniecznie się przekłada na większą ilość substancji aktywnych o działaniu anti-age.

Poza tym dużo kobiet albo zapomina albo nie wie, że to nie zmarszczki najbardziej postarzają, a nierówny koloryt, opadający owal i oznaki działania grawitacji. Twarz ze zmarszczkami, ale szczupła o dobrze zachowanym owalu i jednolitym kolorycie będzie wyglądać o wiele lepiej od tej bez zmarszczek, ale z obwisłym podbródkiem, chomikami, worami pod oczami i przebarwieniami.
A zwykłym kremem z etykietką 40+ raczej się tego efektu nie osiągnie.
Otoz to. Swoja droga od lat szukam skutecznego specyfiku na worki pod oczami i jeszcze nie znalazlam.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-25, 08:40   #27
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: krem przeciwzmarszczkowy w jakim wieku?

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Obecnie wybierajac krem patrze na skladniki, a nie na rekomendowany wiek na opakowaniu.


Na dermatologii mówili nam, że w sumie jedynymi substancjami o udowodnionym działaniu preciwzmarszczkowym są witamina C i retinoidy, a te wszystkie inne substancje owszem, działają dobrze na skórę i poprawiają jej ogólny stan, ale nie cofną tego co było.
I oczywiście kremy z filtrem jako ochrona przed przyspieszonym starzeniem skóry.

Starzenia nie da się zatrzymać, można go przede wszystkim nie przyspieszać jeśli dba się odpowiednio o skórę - nawilża i ochrania. Używanie odpowiednio dobranych kremów przez lata przed okresem starzenia się da znacznie lepsze efekty niż nakładanie najdroższych kremów przeciwzmarszczkowych, gdy skóra zacznie się już starzeć.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-25, 08:45   #28
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: krem przeciwzmarszczkowy w jakim wieku?

Cytat:
Napisane przez Cytokina Pokaż wiadomość


Na dermatologii mówili nam, że w sumie jedynymi substancjami o udowodnionym działaniu preciwzmarszczkowym są witamina C i retinoidy, a te wszystkie inne substancje owszem, działają dobrze na skórę i poprawiają jej ogólny stan, ale nie cofną tego co było.
I oczywiście kremy z filtrem jako ochrona przed przyspieszonym starzeniem skóry.

Starzenia nie da się zatrzymać, można go przede wszystkim nie przyspieszać jeśli dba się odpowiednio o skórę - nawilża i ochrania. Używanie odpowiednio dobranych kremów przez lata przed okresem starzenia się da znacznie lepsze efekty niż nakładanie najdroższych kremów przeciwzmarszczkowych, gdy skóra zacznie się już starzeć.
Retinoidy bez filtra to wlasnie przyspieszone starzenie, a ja ze swoim kolorem skory na brak filtra sobie pozwolic nie moge, na co dzien uzywam spf 50 i na twarz, i na cialo.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-25, 13:37   #29
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: krem przeciwzmarszczkowy w jakim wieku?

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Otoz to. Swoja droga od lat szukam skutecznego specyfiku na worki pod oczami i jeszcze nie znalazlam.
Ja nigdy nie miałam tej okolicy ładnej, mając 25 lat zdarzało mi się usłyszeć od kogoś, że mam cienie. Nie stosowałam wtedy korektora pod oczy, a teraz przy 36 to już i korektor nie pomaga. To znaczy coś tam przykryje, troszkę lepiej to wygląda niż bez niczego, ale nie łudzę się, że cokolwiek da się z tym zrobić inaczej niż medycyną estetyczną. To samo z opadającym podbródkiem. Co ma mi niby krem z nim zrobić? A zmarszczek właściwie nie mam, lecz wyglądam na mój wiek. Tyle że retinoidy u mnie odpadają, a i kremów z filtrami nie dam rady stosować cały rok.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-26, 00:08   #30
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: krem przeciwzmarszczkowy w jakim wieku?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja nigdy nie miałam tej okolicy ładnej, mając 25 lat zdarzało mi się usłyszeć od kogoś, że mam cienie. Nie stosowałam wtedy korektora pod oczy, a teraz przy 36 to już i korektor nie pomaga. To znaczy coś tam przykryje, troszkę lepiej to wygląda niż bez niczego, ale nie łudzę się, że cokolwiek da się z tym zrobić inaczej niż medycyną estetyczną. To samo z opadającym podbródkiem. Co ma mi niby krem z nim zrobić? A zmarszczek właściwie nie mam, lecz wyglądam na mój wiek. Tyle że retinoidy u mnie odpadają, a i kremów z filtrami nie dam rady stosować cały rok.
Ja z kolei cieni za bardzo nie mam, ale worki mam od zawsze. Nie jakies mega wielkie, ale wspomagam sie kosmetykami, ktore maja je niby redukowac, uzywam zelowych platkow pod oczy, sztyftu Kiehl's i do tego obowiazkowo zimne oklady. Jesli chodzi o zmarszczki, to mam jedna poprzeczna na czole od marszczenia, nie jest jakas super gleboka, no i jest przykryta wlosami, ale jednak jest i bardzo mi to przeszkadza. Kurzych lapek ani innych zmarszczek nie mam, ale mam dopiero 30 lat i obsesyjnie wrecz dbam o skore. Zaluje jedynie, ze nie zaczelam wczesniej, w granicach dwudziestego roku zycia albo i jeszcze wczesniej.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-30 07:48:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:43.