Chorwacja - zbiorczy - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-28, 08:42   #211
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: Chorwacja samochodem,zapraszam..

Dziekuje slicznie za info i wszystkie rady
my jestesmy ze wschodniej polski i wyruszamy 2 wrzesnia, przez barwinek, na słowacje, wegry, chorwacja w okolice trogiru (mamy tu polecony nocleg) na kilka dni, plus wypady - split, trogir, makarska, wodospady krka i jeziora plitwickie( chce tu przeznaczyc cały dzien i zwiedzic je prawdopodobnie w drodze do) a na powrocie budapeszt. bierzemy tez namiot na wszelkie w.
zamotałam sie troche, ale to 35 euro o którym piszecie to za autostrade w słowenii??, a na chorwacji jak rozumiem płatne normalnie przy wjezdzie?
czy ktos wie gdzie dostac namiary na stacje lpg na wegrzech?
z tz chcemy troche jechac na zmiane a ja jestem kierowca w praktyce od roku, czy dobrze kminie jesli wybiore czesc trasy przez wegry?
raczej zdecydujemy sie na chorwacka autostrade na powrocie, gdzie moge znalezc blizsze info o tej magistrali adriatyckiej? tz jest jezdzi w rajdach wiec miałby frajde z tych gorskich tras, a oboje piekne widoki
budapeszt to bedzie na jeden dzien na szybko wiec co warto, a co nie? - zreszta swoja droga poszukam odpowiedni watek...
z gory slicznie dziekuje
p.s. ja tez mam konto w mbanku i oni reklamowali cos takiego ze maja darmowe bankomaty w europie, wiec prawdopodobnie to juz weszło w zycie
_agatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 11:20   #212
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Chorwacja samochodem,zapraszam..

Super...w takim razie widze ze nigdzie nie pojedziemy on nie ma paszportu i na 99,9% do 10 wrzesnia nie zalatwi...bo jakim sposobem?? poza tym: gdzie u konsula? jakiego konsula? pierwsze slysze...
poza tym: on zniszczyl swoj paszport, wiec moze nie byc tak latwo...pewnie bedzie musial zabulic z 500zl za nowy... ehhh

Kolezanka mi mowila ze byla tam w lipcu i NIE MIALA WOGOLE paszportu, puscili ja, nawet nie prosili, dala dowod... jak to mozliwe???:cool :
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 11:26   #213
iris_ek
Rozeznanie
 
Avatar iris_ek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 504
Dot.: Chorwacja samochodem,zapraszam..

Możliwe jest to dzięki temu, ze jesteśmy w UE i Chorwacja jest krajem kandydującym do UE, więc mają wydane jakieś rozporządzenie na temat paszportów... nie wiem dokładnie jak to leci ale wg mnie do Chorwacji się wjedzie na dowodzie, tylko nie wszędzie - południe Chorwacji jest oddzielone paskiem Bośni od reszty kraju - więc żeby zobaczyć Dubrownik koniecznie trzeba paszport mieć.

Co to znaczy "zniszczył"? potargał...?

EDIT: stronka propos paszportu tym czasowego.
http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/38...tml#tymczasowy

Edytowane przez iris_ek
Czas edycji: 2008-08-28 o 11:28 Powód: dodanie ważnej informacji
iris_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 14:27   #214
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Chorwacja samochodem,zapraszam..

Cytat:
Napisane przez _agatka Pokaż wiadomość
Dziekuje slicznie za info i wszystkie rady
my jestesmy ze wschodniej polski i wyruszamy 2 wrzesnia, przez barwinek, na słowacje, wegry, chorwacja w okolice trogiru (mamy tu polecony nocleg) na kilka dni, plus wypady - split, trogir, makarska, wodospady krka i jeziora plitwickie( chce tu przeznaczyc cały dzien i zwiedzic je prawdopodobnie w drodze do) a na powrocie budapeszt. bierzemy tez namiot na wszelkie w.
zamotałam sie troche, ale to 35 euro o którym piszecie to za autostrade w słowenii??, a na chorwacji jak rozumiem płatne normalnie przy wjezdzie?
czy ktos wie gdzie dostac namiary na stacje lpg na wegrzech?
z tz chcemy troche jechac na zmiane a ja jestem kierowca w praktyce od roku, czy dobrze kminie jesli wybiore czesc trasy przez wegry?
raczej zdecydujemy sie na chorwacka autostrade na powrocie, gdzie moge znalezc blizsze info o tej magistrali adriatyckiej? tz jest jezdzi w rajdach wiec miałby frajde z tych gorskich tras, a oboje piekne widoki
budapeszt to bedzie na jeden dzien na szybko wiec co warto, a co nie? - zreszta swoja droga poszukam odpowiedni watek...
z gory slicznie dziekuje
p.s. ja tez mam konto w mbanku i oni reklamowali cos takiego ze maja darmowe bankomaty w europie, wiec prawdopodobnie to juz weszło w zycie
My w Budapeszcie spędziliśmy kilka godzin, wiele nie udało się zwiedzić, to jest miasto na co najmniej kilkudniowe zwiedzanie... Na campingu dostaliśmy darmowy przewodnik i to w języku polskim .
Warto sie przejechać najstarszą kolejką podziemną w Europie, najlepiej do stacji Vorosmerty Ter, bo stamtąd już rzut beretem do pięknego wybrzeża Dunaju, wspaniale oświetlonego nocą mostu i wzgórza (na którym znajduje się Buda Castle) z którego również roztacza się piękny widok na Budapeszt.
Mam trochę zdjęć, ale nie będę ich tu zamieszczać, żeby większe wrażenie na Tobie zrobił widok na żywo

Co do magistrali to jakie bliższe info potrzebujesz? Jak będziecie mieli samochodową mapę Chorwacji (lub Europy) to na pewno nie przeoczycie tej trasy .

U nas prowadziło na zmianę 3 kierowców, najstarszy z 1,5 rocznym stażem (ja ), najmłodszy z ... hmmm. Miesięcznym . Żyjemy

35euro to za autostradę w Slowenii, w Chorwacji są bramki, płaci się za nie przy WYJEŹDZIE, przy wjeździe naciska się guziczek i dostaje się bilecik. Niektóre tunele też są płatne i za nie płaci się już przy wjeździe.

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
Super...w takim razie widze ze nigdzie nie pojedziemy on nie ma paszportu i na 99,9% do 10 wrzesnia nie zalatwi...bo jakim sposobem?? poza tym: gdzie u konsula? jakiego konsula? pierwsze slysze...
poza tym: on zniszczyl swoj paszport, wiec moze nie byc tak latwo...pewnie bedzie musial zabulic z 500zl za nowy... ehhh

Kolezanka mi mowila ze byla tam w lipcu i NIE MIALA WOGOLE paszportu, puscili ja, nawet nie prosili, dala dowod... jak to mozliwe???:cool :
To jest możliwe... Teraz własnie żałuję że nie zrobiłam tego eksperymentu z dowodem. Moim zdaniem jest bardzo prawdopodobne że mimo braku Chorwacji w UE, da się tam wjechać na polski dowód. Ale jak już wspomniała iris_ek, jeśli chcielibyście wyskoczyć do Dubrovnika, paszport będzie niezbędny. Zadzwoń może do jakiejś ambasady czy czegoś w tym stylu i dowiedz się dokładnie.

Załaczam kilka zdjęć z magistrali adriatyckiej:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (40,9 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (34,9 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8.jpg (47,7 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 9.jpg (16,9 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 13.jpg (57,2 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 11.jpg (85,0 KB, 16 załadowań)
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 14:41   #215
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Chorwacja samochodem,zapraszam..

Dzwonilismy, pytalismy jak to bedzie z tym paszportem tymczasowym. Nie ma szans. Wydaja tylko w wyajtkowych okolicznosciach, np.jak ktos musi jechac na pogrzeb za granice. Inaczej nie.
Jak zatem jechac autem, zeby nie przejezdzac przez ta czesc w ktorej sprawdzaja paszporty?? gdzie jechac zeby ich nie sprawdzali?
Wymyslilismy, ze jak nas nie wpuszcza, to zawracamy na Wlochy i tez bedzie...
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 15:13   #216
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Chorwacja samochodem,zapraszam..

Lepiej zadzwoń i dowiedz się nie o paszport tymczasowy, tylko czy jest jakiś "układ" pomiędzy PL a HR na temat przekraczania granicy "po unijnemu" na dowód.

A zawrócenie na Włochy potraktujcie jako ostateczne, równie korzystne rozwiązanie .
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 15:23   #217
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Chorwacja samochodem,zapraszam..

Cytat:
Napisane przez Ines1985 Pokaż wiadomość
Lepiej zadzwoń i dowiedz się nie o paszport tymczasowy, tylko czy jest jakiś "układ" pomiędzy PL a HR na temat przekraczania granicy "po unijnemu" na dowód.

A zawrócenie na Włochy potraktujcie jako ostateczne, równie korzystne rozwiązanie .
bez kitu, mam tak wprost zapytac czy jest jakis UKLAD? jak to zabrzmi?
moze wpuszczaja turystow, bo kasiorka z nich przeciez niezla, no a kraj unijny to nie jest, wiec nie kazdemu na reke tam jechac, nie kazdy ma paszport...moze oni sami to sobie tak rozwiazali?
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-28, 15:35   #218
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Chorwacja samochodem,zapraszam..

Jeśli widzisz coś niestosownego w słowie układ, to zapytaj o to w inny sposób, nie traktuj moich słów zbyt dosłownie .
Ja zamiast się głowić po prostu bym zapytała odpowiednie osoby, czy da się wjechać na dowód czy nie. Po co się stresować w podróży.
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 16:17   #219
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Chorwacja samochodem,zapraszam..

Cytat:
Napisane przez Ines1985 Pokaż wiadomość
Jeśli widzisz coś niestosownego w słowie układ, to zapytaj o to w inny sposób, nie traktuj moich słów zbyt dosłownie .
Ja zamiast się głowić po prostu bym zapytała odpowiednie osoby, czy da się wjechać na dowód czy nie. Po co się stresować w podróży.
nie sadze, zeby urzednik powiedzial mi, ze wpuszcza mnie na dowod, ze nie musze miec paszportu...bo mimo iz tak jest w rzeczywistosci, gosc i tak musi mowic swoje, czyli paszport i koniec kropka. owszem, mozna zadzwonic, ale jestem prawie pewna, ze albo mnie wysmieja albo wprost powiedza NIE, NIE MOZNA

dzieki za rady.
pozdrawiam
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-28, 16:59   #220
iris_ek
Rozeznanie
 
Avatar iris_ek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 504
Dot.: Chorwacja samochodem,zapraszam..

Tak jak pisałam wcześniej, Chorwacja chce wstąpić do UE wiec dlaczego w ramach wspólnotowej współpracy nie mieliby ułatwić życia obywatelom UE? Tak jak napisała jedna z dziewczyn wyżej - zakaz wwożenia jedzenia ponoć nie obowiązuje obywateli UE... nie chcesz ryzykować to zadzwoń. A jeśli nie lubisz słowa układ to proponuję porozumienie między krajami UE a Chorwacją
iris_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 08:19   #221
to ja magda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 327
Dot.: Chorwacja samochodem,zapraszam..

[quote=_agatka;8784399]Dziekuje slicznie za info i wszystkie rady
my jestesmy ze wschodniej polski i wyruszamy 2 wrzesnia, przez barwinek, na słowacje, wegry, chorwacja w okolice trogiru (mamy tu polecony nocleg) na kilka dni, plus wypady - split, trogir, makarska, wodospady krka i jeziora plitwickie( chce tu przeznaczyc cały dzien i zwiedzic je prawdopodobnie w drodze do) a na powrocie budapeszt. bierzemy tez namiot na wszelkie w.
zamotałam sie troche, ale to 35 euro o którym piszecie to za autostrade w słowenii??, a na chorwacji jak rozumiem płatne normalnie przy wjezdzie?
czy ktos wie gdzie dostac namiary na stacje lpg na wegrzech?
z tz chcemy troche jechac na zmiane a ja jestem kierowca w praktyce od roku, czy dobrze kminie jesli wybiore czesc trasy przez wegry?
raczej zdecydujemy sie na chorwacka autostrade na powrocie, gdzie moge znalezc blizsze info o tej magistrali adriatyckiej? tz jest jezdzi w rajdach wiec miałby frajde z tych gorskich tras, a oboje piekne widoki
budapeszt to bedzie na jeden dzien na szybko wiec co warto, a co nie? - zreszta swoja droga poszukam odpowiedni watek...
z gory slicznie dziekuje

Tak, tyle kosztuje korzystanie z autostrad w Słowenii. My nie wykupilismy winiety. Jadąc trasą Zagrzeb - Marribor - Graz (droga z Chorwacji) tej autostrady jest raptem kilkanascie kilometrów, wiec wybralismy droge biegnącą równolegle, a bezpłatną.

Magistrala adriatycka, tzw. jadranka to faktycznie bardzo malownicza droga, ale najbardziej efektowne fragmenty sa dopiero "poniżej" Splitu, więc droga do Trogiru dostarczy niewątpiliwie pieknych widoków, jednak szczególnie trudna nie jest.
Jako kierowca z rocznym stażem powinnas sobie poradzić na wegierskich autostradach. we wrześniu ruch bedzie na pewno znacznie mniejszy niż podczas naszej podróży, a kultura jazdy stoi tam wysoko, więc jedzie sie płynnie i spokojnie.
Austrady w Chorwacji piękne (zazdroszczę). Płaci sie za przejechany odcinek, przy zjeździe. Przykładowo - cena za przejazd od Zagrzebia do "końca" czyli ok. Riwiery Makarskiej to 171 kun. Można płacić kartą.
I jeszcze uwaga odnośnie dokumentów. Jeżeli planujecie wypad do Dubrownika, trzeba mieć zielona kartę do ubezpieczenia samochodu. Czasami sprawdzają na przejściu z Bośnią i Hercegowiną (nam sprawdzali)
to ja magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-08, 15:25   #222
GosposiaSzatana
Raczkowanie
 
Avatar GosposiaSzatana
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: całkiem spore miasto
Wiadomości: 474
Dot.: Chorwacja samochodem,zapraszam..

jeśli ktoś potrzebuje wszelakich informacji nt. urlopów w Chorwacji polecam zalogować się na forum CroManiaków
(nie wiem czy mogę podac adres tej stronki)

tam są wszystkie inforamacje nt. stacji paliw, cen, noclegów, miejsc do zwiedzania, podana jest dokładan trasa z mapką jak ominąć autostradę płatną w Słowenii (bo faktycznie można ją ominąć a kasę wydać na szaleństwa na miejscu)
użytkownicy forum piszą wszystko na bierząco.
GosposiaSzatana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 21:59   #223
katka_19
Wtajemniczenie
 
Avatar katka_19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 156
Dot.: Chorwacja samochodem,zapraszam..

Chorwacja jest przecudna
Byłam tam 10 dni od 12 do 22 sierpnia, co wystarczyło abym się zakochała w pięknie tego krajuDokładnie byliśmy na wyspie Ciovo połaczonej z Trogirem mostem wodnym, a na wyspie mieszkaliśmy w przepięknym domku w miejscowości Okrug Gornij.
Trafiliśmy akurat na koncert w Trogirze nijakiego Jole
__________________
04.12.2011 - 12 tydz. 6 dz. [*]
Oliwia 26.03.2013

katka_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 15:36   #224
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Chorwacja samochodem,zapraszam..

Ja mam jeszcze takie pytanie...nie wiem czy ktos mi bedzie mogl odpowiedziec

Pojutrze wybieramy sie we 2 pod namiot do Chrowacji, rejony Rijeki. Bedziemy miec ze soba lodowke turystyczna, wiec nabierzemy troche jedzenia, jakis garnek (na polach namiotowych sa miejca z kuchenkami, prawda? bo ja sie z takimi spotkalam) itd. - nie mowie, ze na miejscu nic nie kupimy
Czy zatem kwota 1400zl bedzie wystarczajaca na 1 tydzien dla 2 osob na polu namiotowym?? wiem, ze na gaz+benzyna wyjdzie ok.600zl w obie strony, nie wiem dokladnie ile wyjda winiety (jedziemy przez czechy, austrie, slowenie). Nie wiem ile teraz moze kosztowac doba na polu namiotowym...?
Czy ta kwota bedzie wystarczajaca?

Aha! moze polecicie jakies pole namiotowe w rejonie Rijeki?? albo ogolnie gdzies w "gornej czesci"chorwackiego wybrzeza.
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 15:56   #225
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Chorwacja samochodem,zapraszam..

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
Ja mam jeszcze takie pytanie...nie wiem czy ktos mi bedzie mogl odpowiedziec

Pojutrze wybieramy sie we 2 pod namiot do Chrowacji, rejony Rijeki. Bedziemy miec ze soba lodowke turystyczna, wiec nabierzemy troche jedzenia, jakis garnek (na polach namiotowych sa miejca z kuchenkami, prawda? bo ja sie z takimi spotkalam) itd. - nie mowie, ze na miejscu nic nie kupimy
Czy zatem kwota 1400zl bedzie wystarczajaca na 1 tydzien dla 2 osob na polu namiotowym?? wiem, ze na gaz+benzyna wyjdzie ok.600zl w obie strony, nie wiem dokladnie ile wyjda winiety (jedziemy przez czechy, austrie, slowenie). Nie wiem ile teraz moze kosztowac doba na polu namiotowym...?
Czy ta kwota bedzie wystarczajaca?

Aha! moze polecicie jakies pole namiotowe w rejonie Rijeki?? albo ogolnie gdzies w "gornej czesci"chorwackiego wybrzeza.
Ja mogę polecić camping w okolicach Puli bardzo sympatyczny, z fajnym basenem, blisko morza (tylko wybrzeże w tamtym miejscu jest dosyć specyficzne, skaliste, ale piękne - mogę zamieścić zdjęcia). My tam płaciliśmy 28euro za dobę, za 3 osoby.
Ja myślę, że jak zaciśniecie pasa to wam taka kwota wystarczy. I w tej sytuacji lepiej omijajcie autostrady w Słowenii, nie ma sensu marnowac tych 35euro.

Ja tylko na jednym campingu spotkałam się z kuchenkami (a byłam na czterech).
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 19:18   #226
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Chorwacja samochodem,zapraszam..

Cytat:
Napisane przez Ines1985 Pokaż wiadomość
Ja mogę polecić camping w okolicach Puli bardzo sympatyczny, z fajnym basenem, blisko morza (tylko wybrzeże w tamtym miejscu jest dosyć specyficzne, skaliste, ale piękne - mogę zamieścić zdjęcia). My tam płaciliśmy 28euro za dobę, za 3 osoby.
Ja myślę, że jak zaciśniecie pasa to wam taka kwota wystarczy. I w tej sytuacji lepiej omijajcie autostrady w Słowenii, nie ma sensu marnowac tych 35euro.

Ja tylko na jednym campingu spotkałam się z kuchenkami (a byłam na czterech).
a to sie placi od osoby? nie od namiotu? w kiedy to bylo? jaki mieisac? tez wrzesien?
mam nadzieje ze nam mniej wyjdzie... niestey budzet ograniczony...
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 15:10   #227
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Chorwacja samochodem,zapraszam..

Up!
Moglby ktos jeszcze odpowiedziec?
zalezy mi na czasie bo jutro wyjezdzamy...
czy ta kwota bedzie wystarczajaca dla nas?? czy to stanowczo za malo?
z gory dzieki!
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 16:59   #228
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Chorwacja samochodem,zapraszam..

My byliśmy w drugiej połowie sierpnia, a w sierpniu podobno jest tam najdrożej (takie plotki słyszałam ).

Nie wiem jak oni liczą ceny za te campingi... Na większych campingach mają wywieszone cenniki, a na tych mniejszych prywatnych często podają cenę z głowy . Większych ogólnie radzę unikać, gdyż czesto mają jeszcze jakieś dodatkowe opłaty nas na jednym campingu przy płaceniu podliczyli na 50 euro a jak w nocy tam dotarlismy to policzyli nam cenę ok. 40 euro... "Zapomnieli" o wszelkich check inach i tourism taxach

Ja myślę, że zmieścicie się w tej kwocie...
Prosta kalkulacja, jeśli my za 3 osoby zapłaciliśmy 28 euro to wy za 2 zapłacicie pewnie ok. 18. W przeliczeniu na złotówki to ok. 60 zł. 7 noclegów to ok. 420 zł.
I mówię o campingu który nie należał do najtańszych .
Mówiłaś że za paliwo wyjdzie wam 600 zł, jeśli ominiecie słoweńskie autostrady to dodatkowym kosztem będzie dla was tylko winieta czeska (nie wiem ile kosztuje) i austriacka (nie pamiętam ceny, ale nie była tak droga jak słoweńska). W Chorwacji planujecie zostać na północy, więc też nie zapłacicie dużo za autostrady... Jedzenia trochę bierzecie, a poza tym bez przesady - nie jest takie strasznie drogie.

Naprawdę myślę że ta kwota wam wystarczy bawcie się dobrze i zdaj relacje po powrocie.
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 17:45   #229
iris_ek
Rozeznanie
 
Avatar iris_ek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 504
Dot.: Chorwacja samochodem,zapraszam..

Maripossa, właśnie, baw się dobrze. Ja jadę pojutrze i liczę na to, że pogoda będzie ładniejsza niż ta zapowiadana Miłego wypoczynku!
iris_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-12, 14:31   #230
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Chorwacja samochodem,zapraszam..

Dzieki Ines85 za odp.
jedziemy niestety dopiero jutro kolejne nieprzewidziane okolicznosci...ehh. Trundo czekalismy tyle to jeszcze 1 dzien poczekamy.
pozdrawiam

iris_ek: dzieki i nawzajem!
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 14:34   #231
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: Chorwacja samochodem,zapraszam..

hej ho!! ja juz niestety z powrotem!! tam cudnie po 30 stopni codziennie, a w polsce zimno brr, ale mam piekne cieple wspomnienia - było super
dziekuje jeszcze raz za wszystkie informacje
kilka info ode mnie
sierpien u nich to faktycznie duzo ludzi, bo włosi maja swoje urlopy i spedzaja je w chorwacji, ale wrzesien to luzik
nocleg przy plitwickich jeziorach 20euro za pare, natomiast nad morzem 25 a mozna bylo znalezc i za 20
koniecznie tyle kamizelek odblaskowych co ludzi w aucie
no i za rok wracam...
w razie pytań chętnie odpowiem
_agatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 15:08   #232
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Chorwacja samochodem,zapraszam..

Ojej... Naprawdę tam teraz jest tak cieplutko? Zaraz się załamię ja chcę do Chorwacji... Tak mi się ciepło na sercu robi kiedy wspominam ten urlop...
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 18:47   #233
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Chorwacja samochodem,zapraszam..

Ja juz wrocilam...po 3 dniach
ehh...szkoda gadac... AKURAT 13 wrzesnia skonczyla sie piekna pogoda jak wjechalismy o 20 do chorwacji to padalo, lalo do rana, wialo niemilosiernie...rozbilis my sie na byle jakim campingu k.Rijeki, okazalo sie ze jest z jakiejs drogi, ale trza bylo sie gdzies 1 noc przekimac.
Myslelismy ze pogoda sie poprawi, ale gosc z campingu pokazal nam prognoze pogody i sie zalamalismy...pojechalism y na wyspe Krk, pieknie tam jest!! te sklay, morze lazurowe dookola...mmm...cud miod i orzeszki gdyby nie ten potworny wiatr (czasem nie bylam w stanie isc sama, musialam sie zlapac mojego chlopaka) przez te 3 dni nie bylo ani razu wiecej niz 18 stopni slonce owszem, swiecilo, ale bylo zimno... a jeszcze bardziej nas pocieszyla babka z campingu w Savudriji (swieeetny camping tak wogole!), ze spoznilismy sie tydzien...ze wczesniej byla super pogoda i teraz sie tak nagle pogorszyla i juz tak zostanie zalamalam sie totalnie... dupska nam niezle przewialo pod namiotem dobrze ze wzielismy troche cieplych ciuchow, koc, spiwor i materac...bez tego mogloby byc ciezko
Nie dalismy jednak jeszcze za wygrana i skoczylismy do Wenecji 150km bylo wiec trza bylo skorzystac kolejne przereklamowane miasto, ale owszem, ma swoj urok i calkiem fajnie bylo po kilku godz.w wenecji wskoczylismy w autko i do domciu...
Gdzies za granica wloska w austrii na stacji beznz.2 chlopaczkow autostopowiczow prosilo nas o podwoz do polski (polacy oczywiscie). Jakos sie skubancu wpakowali i fajnie bylo jechalismy w 4, oni z plecakami na kolanach i w sumie dobrze, bo jechalismy cala noc i pewnie bysmy we 2 zasneli a tak jak 2 obcych jest, to sie pogada o porozach i takie tam...

Ogolnie chorwacja to piekny kraj, tani (gaz tanszy niz w polsce, benzyna z reszta tez...)i chetnie tam wroce, ale tylko jak bede w 100% pewna pogody
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 18:55   #234
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Chorwacja samochodem,zapraszam..

Właśnie się zdziwiłam jak zobaczyłam twój nick przy tym wątku . Szkoda że tak wam nie wyszło z tą pogodą.
Ale fajnie że trochę zwiedziliście w tym także Wenecję.

Poprosze o namiary na ten polecany camping i więcej szczegółów - dlaczego fajny? Może przyda się na przyszłość.
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 19:48   #235
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Chorwacja samochodem,zapraszam..

Cytat:
Napisane przez Ines1985 Pokaż wiadomość
Właśnie się zdziwiłam jak zobaczyłam twój nick przy tym wątku . Szkoda że tak wam nie wyszło z tą pogodą.
Ale fajnie że trochę zwiedziliście w tym także Wenecję.

Poprosze o namiary na ten polecany camping i więcej szczegółów - dlaczego fajny? Może przyda się na przyszłość.
camping jest ogromny i nie wiem, no ja osobiscie na malym bym sie nie rozbijala cena poza sezonem 16euro (2 osoby, auto i prad). 400 miejsc,przy samiutkim morzu, camping 4 gwiazdkowy, sanitariaty luksus, podpiecie pod prad (trzeba bylo miec euro wtyczke, my jej nie mielismy i chlopak poszedl na recepcje i bez problemu mu pozyczyli przedluzacz z taka wtyczka), moglam zrobic herbate i podgrzac jakies danie ze sloika. Ochrona rowniez byla, chodzila noca alejkami i pilnowali. Camping sie nzw. Pineta mnie bardzo odpowiadal.
Savudrija to miejscowosc ulokowana tak mniej wiecej jak nasz Szczecin tyle ze z lewej str.jest morze a nie Niemcyhehe
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 20:44   #236
noer
Raczkowanie
 
Avatar noer
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 316
GG do noer Send a message via Skype™ to noer
Dot.: Chorwacja samochodem,zapraszam..

Ja tez bylam w chorwacji i jechalam noca. polecam graco pakostane jest to swietny kurort oddalony od biogradu o 10 km. polecam plaze kamienista (wielki nagrzany kamien bardzo przyjemny) kupuje sie winetki w chorwacji przy wjezdzie na autostrade jest taka budka w ktorej sie zaznacza czy to sam os. czy to autokar itp. 1 autostrada jest bardzo dluga a koszt na jednej wynosil..... hmmm.... gdzies kolo 50 kun raczej nie wiecej ale glowy nie dam uciac bo jechalam autobusem
__________________

muzykiem jestem.

59-58-57-56-55-54-53-52-51-49

Télépopmusik - Breathe
noer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 17:10   #237
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: Chorwacja 2008!

Dzisiaj w necie przegládalam sobie zdjecia z Chorwacji i wpadlo mi w oko jedno miejsce: Plitvice. Czytalam juz ze niektóre z Was tam byly, mozecie sié podzielic wrazeniami? I ile dni potrzba na obejscie tego Parku (Bo to chyba Park narodowy tak? Czy cos w tym stylu Najgorsze jest to ze nie ma tam zadnych lotów z tego co widze. trzeba pojechac do innego miasta chyba i z tamtád do Plitvic. Prosze o jakies dokladniejsze informacje :plis: poniewaz mysle o moich wakacjach na 2009 rok a nie ma to jak uslyszec cos od kogos kto tam byl. dziekuje
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 19:29   #238
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: Chorwacja 2008!

Witajcie, w chorwacji bylam juz 3 razy i z pewnością jeszcze tam wrócę.
Wysepek nie zwiedzałam , ale zwiedziłam całe wybrzeze.
Od siebie mogę polecic Tucepi (moja miłosc), Podgore, Baska Voda z miejscowosci pobytowych.
Przejazdem zwiedziłam Omis, Primosten,Makarska i inne - ale jakos mnie nie zauroczyly specjalnie.
Polecam zwiedzic Dubrownik, w dzien i nocy .
Teraz mam ochote na wyspy
My na 10-12-14 dni swoim samochodem na 2 osoby, ze wszystkim wydawalismy 2,5-3 tys. zł
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 17:53   #239
ulcia18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 100
Dot.: Chorwacja 2008!

w Chorwacji bylam chyba jakies 5 razy . mojej przyajaciolce zdjecia spodobaly sie do tego stopnia,ze planuje tam jechac na podroz poslubna rekomendacja chyba całakiem niezła
w sumie bylam na Istrze, Krku, wyspie Pag, półwyspie Plejscenac...
najbardziej polecam oczywiscie Plitwice, Dubrownik, Trogir, Split, PN Krka i Zadar.
ulcia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-22, 08:45   #240
kosmarka
Wtajemniczenie
 
Avatar kosmarka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 219
Dot.: Chorwacja 2008!

Chorwacja to i moja miłość - w tym roku niestety nie mogliśmy jej odwiedzić, bo urlop wypadał na przełomie września i sierpnia i nie chcieliśmy ryzykować kiepską pogodą (a poczatek września w CRO właśnie bywa nie za bardzo ), pojechaliśmy w gorętsze miejsce , ale w następnym roku nie popuszczę .
Jak dla mnie riwiera Makarska jest numer jeden.

Polecam wycieczke rowerami wzdłuż wybrzeża - hard core może być dla niektórych, ale warto . Dlaczego hardcore - bo z nieba leje się żar, a jedzie się krętymi uliczkami, nad samym wybrzeżem, a miejscami dróżkami skalnymi ze skarpą nad samym morzem , czasem musielismy nawet schodzić z rowerów bo strach było spaść z pólki skalnej -najniebezpieczniej było przed samą makarską pzry plażach nudystów (wybraliśmy sie z Breli na wycieczkę rowerową, ale nie przypuszczaliśmy że dotrzemy do Makarskiej, któą to tez całą rowerami zwiedziliśmy ).
Wszystko wszystkim, ale uda i dłonie miałam spalone - dobrze że w blużce jeżdziłam bo by masakra na plecach była .

AH na wspomnienia mnie wzięło
__________________
Zapuszczam, nie farbuję i wzorowo pielęgnuję loki już od 26.12.2007 r.



kosmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-03 22:44:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:39.