HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy! - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-16, 18:55   #301
maya89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Wiadomości: 233
Dot.: Hiperprolaktynemia...

hey dziewczyny, niestety po miesięcznej przerwie od bromergonu prolaktyna znowu mi podskoczyła nie robiłam jeszcze badań, ale wiem, bo znowu tyg przed miesiączką zaczęły boleć mnie piersi jak wcześniej - może bolą mnie odrobinę mniej i krócej niż wcześniej, ale pewnie za miesiąc już 1,5tyg przed @ będą boleć:/ ale bromergon brałam prawie 2 miesiące i prolaktyna spadła z 40,90 do 4. Wcześniej ginka mówiła, że 2miesięczne leczenie powinno wystarczyć. To teraz będę musiała brać przez pół roku? Chyba poproszę o dostinex;/
maya89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 10:57   #302
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Hiperprolaktynemia...

maya, niestety, ja pisałam parę razy, że leczenie trwać powinno około pół roku, aby poziom się utrzymał. Sama przy Dostinexie mam teraz zagwostkę czy mi się udało, ale badanie robię dopiero za 2 tygodnie, więc się przekonam.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 16:44   #303
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Hiperprolaktynemia...

Dziewuszki wracam i mam pytanie....prolaktyna 1,90 ng/ml....z tego co widzę obok w normach to powinno być od 5,18 do 26, 53.....więc cholernie niska....co mam o tym myśleć? jest ok po ok 2 miesiącach Dostinexu czy stanowczo za mało jej teraz? bo kompletnie jestem skołowana...
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 18:51   #304
maya89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Wiadomości: 233
Dot.: Hiperprolaktynemia...

Mi jak spadło z 40 do 4 (a min było 1 z czymś) to kazał odstawić. Musisz zapytać lekarza. Nie wiem czy prolaktyna może być 'za niska' - no ale są jakieś normy, a Ty jesteś poza..

Ja za to zrobiłam sobie prolaktyne (tak 'na luzie' jak to kazał doktor, o 12 jeszcze na czczo) i wyszło mi 10 czyli niby idealnie. To dlaczego tak strasznie bolały mnie teraz piersi? Bez sensu;/ na bromergonie nie bolałby mnie prawie wogóle. Chyba znowu muszę poczekać miesiąc i zobaczyć.
maya89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 13:29   #305
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Hiperprolaktynemia...

Zapytam, zapytam bo na wizytę idę we wtorek jednakże zastanawiam się głośno czy tak powinno być? Fakt faktem jest zbita więc lepiej ale zastanawia mnie ta minimalna ilość prolaktyny czy oby nie jest zbyt minimalna..bo na ten temat nie wiem niestety nic:/
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 21:29   #306
PrissyGirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 220
Dot.: Hiperprolaktynemia...

Witajcie Dziewczyny,
dopiero co wkleiłam moje pytanie na inny wątek dotyczący prolaktyny, jednak ten jest zdecydowanie bardziej aktualny, więc zapytam i tutaj.
Dzisiaj odebrałam wyniki badań krwi i okazało się, że mam podwyższoną prolaktynę- 49, czyli znacznie ponad normę. Badanie krwi robiłam na własną rękę w związku z tym mam proszę o jakąś radę co teraz i w jakiej kolejności robić, żeby jakoś sprawnie i szybko wszystko załatwić. Iść z tym do internisty, czy od razu do ginekologa, może do endokrynologa? Trochę czytałam o prolaktynie i wiem, że powodów jej podwyższenia może być mnóstwo. Mam 25 lat i póki co nie planuję ciąży, więc bardziej niż na zbijaniu poziomu prolaktyny tabletkami zależy mi na znalezieniu przyczyny takiego stanu rzeczy. W jak najszybszym czasie.

Widzę, że wszystkie tutaj bierzecie jakieś tabletki na obniżenie prolaktyny, to znaczy, że nie wykryto u Was żadnych przyczyn tego podwyższenia?
PrissyGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 21:47   #307
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Hiperprolaktynemia...

Cytat:
Napisane przez maya89 Pokaż wiadomość
Mi jak spadło z 40 do 4 (a min było 1 z czymś) to kazał odstawić. Musisz zapytać lekarza. Nie wiem czy prolaktyna może być 'za niska' - no ale są jakieś normy, a Ty jesteś poza..

Ja za to zrobiłam sobie prolaktyne (tak 'na luzie' jak to kazał doktor, o 12 jeszcze na czczo) i wyszło mi 10 czyli niby idealnie. To dlaczego tak strasznie bolały mnie teraz piersi? Bez sensu;/ na bromergonie nie bolałby mnie prawie wogóle. Chyba znowu muszę poczekać miesiąc i zobaczyć.
A Ty nie bierzesz anty? Ja stosuję antykoncepcję hormonalną i mnie co miesiąc przez parę dni mocno biorą piersi, mimo leczenia Bromergonem

Cytat:
Napisane przez sarkastiko Pokaż wiadomość
Zapytam, zapytam bo na wizytę idę we wtorek jednakże zastanawiam się głośno czy tak powinno być? Fakt faktem jest zbita więc lepiej ale zastanawia mnie ta minimalna ilość prolaktyny czy oby nie jest zbyt minimalna..bo na ten temat nie wiem niestety nic:/
Hmm... to lekarz Ci powinien powiedzieć co dalej. Z tym, że nie spotkałam się z tym, by niedobór prolaktyny był uważany za poważny problem, poza kwestią laktacji. Więc może lekarz każe tylko monitorować poziom prolaktyny przez jakiś czas?

Cytat:
Napisane przez PrissyGirl Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny,
dopiero co wkleiłam moje pytanie na inny wątek dotyczący prolaktyny, jednak ten jest zdecydowanie bardziej aktualny, więc zapytam i tutaj.
Dzisiaj odebrałam wyniki badań krwi i okazało się, że mam podwyższoną prolaktynę- 49, czyli znacznie ponad normę. Badanie krwi robiłam na własną rękę w związku z tym mam proszę o jakąś radę co teraz i w jakiej kolejności robić, żeby jakoś sprawnie i szybko wszystko załatwić. Iść z tym do internisty, czy od razu do ginekologa, może do endokrynologa? Trochę czytałam o prolaktynie i wiem, że powodów jej podwyższenia może być mnóstwo. Mam 25 lat i póki co nie planuję ciąży, więc bardziej niż na zbijaniu poziomu prolaktyny tabletkami zależy mi na znalezieniu przyczyny takiego stanu rzeczy. W jak najszybszym czasie.

Widzę, że wszystkie tutaj bierzecie jakieś tabletki na obniżenie prolaktyny, to znaczy, że nie wykryto u Was żadnych przyczyn tego podwyższenia?
U niektórych wykryto np. guza przysadki U mnie teoretycznie powodem mogłaby być niedoczynność tarczycy, ale zarówno endo jak i gin-endo stwierdziły, że w moim przypadku to mało prawdopodobne. Więc ja na razie nie wiem Wczoraj wzięłam ostatnią (możliwe, że na razie) tabletkę Bromergonu, w piątek robię badanie prolaktyny a w przyszłym tygodniu mam wizytę u mojej pani dr (ginekolog-endokrynolog). U mnie podobno występuje zależność podwyższona prolaktyna-obniżony progesteron. Ja też nie planuję dzieci, moja dr o tym wie, ale stwierdziła, że prolaktynę zbić należy, bo jej nadmiar może powodować przykre konsekwencje

A inne hormony masz w normie, z tarczycą w porządku?
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 22:20   #308
PrissyGirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 220
Dot.: Hiperprolaktynemia...

Hormony tarczycy również miałam sprawdzane w tym badaniu krwi i są w normie. Może dla pewności zrobię jeszcze usg. Z hormonów nic więcej nie badałam, w morfologii wyszło jeszcze za mało neutrocytów i za dużo limfo i monocytów. Nie chciałabym brać tych tabletek zbijających, to przecież też hormony, wolałabym dowiedzieć się co mi tak na prawdę jest. Wiem, że wielu lekarzy zapisuje przeróżne leki w tym leki hormonalne bez mrugnięcia okiem i właśnie obawiam się, że na kogoś takiego trafię
Poczytam, popytam i zapiszę się do jakiegoś ginekologa-endokrynologa na wizytę i zobaczymy. Mam dużo różnych objawów, o których tutaj pisałyście (poza nieregularnymi miesiączkami, bo te mam książkowe, co mnie trochę dziwi w takiej sytuacji), postaram się wszystko spisać i będę liczyć na to, że trafię na fachowca

A może któraś z Was mogłaby mi polecić lekarza z Trójmiasta/okolic?

Edytowane przez PrissyGirl
Czas edycji: 2012-08-22 o 23:02
PrissyGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 07:24   #309
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Hiperprolaktynemia...

Hej, ja pochodzę z Trójmiasta i leczę się u M. Krystosiak(mieszkam w Pruszczu Gd.). Jest to endokrynolog-ginekolog...poszłam do niej wręcz z kartką dolegliwości-spisałam wszystko co mi dolegało i co u siebie zaobserwowałam, bo wychodzę z założenia, że nawet najmniejsza oznaka może lekarza naprowadzić na to, co we mnie siedzi Zleciła mi kilka badań hormonalnych, po to także by powykluczać to co się da...z czasem wykryła mi na jajnikach torbielkę, usg piersi wykazało 2 włókniako gruczolaki..a reszta jest w toku..więc polecam Ci iść do lekarza i porozmawiać..on pokieruje Tobą dalej

---------- Dopisano o 08:24 ---------- Poprzedni post napisano o 08:16 ----------

ps

A słuchajcie..czy zbyt mocno zbita prolaktyna może mi zrobić krzywdę? czytałam, że zbyt niska może oznaczać guz przysadki...no ok...ale ja miałam za wysoką..po to się leczyłam..a teraz po zbiciu oznacza to, że mogłam nabawić się tego guza?(potencjalnie jest to możliwe?) I czy to nie wina leków? czyli co błędne koło?
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 08:25   #310
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Hiperprolaktynemia...

PrissyGirl, Ty myślisz, że to musi mieć jakąś przyczynę? Nie. Hiperprolaktynemia bywa wynikiem stresu (gwałtowny wzrost PRL po MTC) - tak się to chyba u mnie zaczęło. A zwykła zaczęła skakać chyba po Bromergonie, który brałam na tę utajnioną i teraz walczę ze zwykłą. :-/

weegirl, bez sensu jest to badania. Prolaktynę powinno się badać gdzieś 3-4 tygodnie po odstawieniu, żeby zobaczyć czy poziom się utrzymuje! Chyba, że nie masz pewności, że Ci poziom PRL spadł.

Ja chodzę do lekarza na granicy Oliwy z Wrzeszczem. Człowiek zna się na rzeczy, operuje w wielu dziedzinach, bo przeszedł raka. I jak widzi problem, to próbuje znaleźć przyczynę i go rozwiązać jak najmniejszym kosztem.

sarkastiko, nie myśl za dużo.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 09:58   #311
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Hiperprolaktynemia...

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
weegirl, bez sensu jest to badania. Prolaktynę powinno się badać gdzieś 3-4 tygodnie po odstawieniu, żeby zobaczyć czy poziom się utrzymuje! Chyba, że nie masz pewności, że Ci poziom PRL spadł.
Hmm... i tak musiałabym wcześniej iść do gin-endo z powodu innych leków, więc sprawdzę na razie tylko, czy mi w ogóle spadło, a po jakimś czasie zbadam, czy poziom się utrzymuje. Póki co i tak odwiedzam lekarza w regularnych odstępach czasu. Na razie jestem szczęśliwa, że póki co nie biorę Bromergonu, bo ostatnio skumulowały mi się niektóre objawy niepożądane, np. miałam strasznie zatkany nos i nie mogłam spać po nocach. No i problemy z trawieniem. A to dziwne, bo wcześniej tego nie miałam I tak się cieszę, że mogłam go brać, bo cena Dostinexu mnie przeraża.

Na razie po prostu sprawdzę, czy mi ładnie prolaktyna spadła (teraz mam zrobić badanie bez MTC, bo u mnie prolaktyna wyszła za wysoka przy pierwszym pobraniu krwi, bez tabletki) A później na pewno nie zaniedbam kontrolowania jej. Ale bardzo dziękuję za tę uwagę, bo w sumie to ja nie pomyślałam o tym aspekcie. Mam nadzieję, że nam już wysoka prolaktyna nie wróci
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-23, 12:20   #312
PrissyGirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 220
Dot.: Hiperprolaktynemia...

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
PrissyGirl, Ty myślisz, że to musi mieć jakąś przyczynę?
Nie musi, ale może. Leczenie powinno się zacząć po wykluczeniu przynajmniej najczęstszych chorobowych przyczyn powstawania hiperprolaktynemii. Branie tych leków o których piszecie od razu po rozpoznaniu to moim zdaniem zwykła nieodpowiedzialność, oczywiście nie Wasza tylko lekarzy, którzy idą na łatwiznę. Potem wychodzi na jaw, że ktoś brał takie leki, a potem mu podskoczyło i powinien brać inne. Przecież to nie zabawa, każdy taki lek hormonalny wywiera jakiś wpływ na organizm.
PrissyGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 12:34   #313
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Hiperprolaktynemia...

Cytat:
Napisane przez PrissyGirl Pokaż wiadomość
Nie musi, ale może. Leczenie powinno się zacząć po wykluczeniu przynajmniej najczęstszych chorobowych przyczyn powstawania hiperprolaktynemii. Branie tych leków o których piszecie od razu po rozpoznaniu to moim zdaniem zwykła nieodpowiedzialność, oczywiście nie Wasza tylko lekarzy, którzy idą na łatwiznę. Potem wychodzi na jaw, że ktoś brał takie leki, a potem mu podskoczyło i powinien brać inne. Przecież to nie zabawa, każdy taki lek hormonalny wywiera jakiś wpływ na organizm.
Hmm... to uważasz, że lepiej narażać się na skutki nadmiaru prolaktyny w organizmie szukając czegoś, czego może po prostu NIE BYĆ? Swoją drogą, często rozpoczęcie leczenia i sposób reagowania na nie organizmu też jest elementem stawiania diagnozy. A nadmiar prolaktyny jest dużo bardziej szkodliwy niż jej niedobór. Oczywiście, zrób komplet badań hormonalnych i rezonans magnetyczny przysadki, nikt Ci nie mówi, żebyś nie przebadała wszystkiego, ale niekoniecznie cokolwiek znajdziesz.

Taaaak, my się tu wszystkie bawimy i łykamy leki jak cukierki, bo nasi lekarze są nieodpowiedzialni i na pewno totalnie się nie znają na swojej pracy. W końcu każdy może mieć wiedzę osoby, która skończyła medycynę i ma np. drugi stopień specjalizacji endokrynologicznej
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 12:49   #314
PrissyGirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 220
Dot.: Hiperprolaktynemia...

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Taaaak, my się tu wszystkie bawimy i łykamy leki jak cukierki, bo nasi lekarze są nieodpowiedzialni i na pewno totalnie się nie znają na swojej pracy. W końcu każdy może mieć wiedzę osoby, która skończyła medycynę i ma np. drugi stopień specjalizacji endokrynologicznej
No właśnie to jest zastanawiające, tacy wykształceni ludzie a zapisują często leki, które dają odwrotny efekt od zamierzanego.
PrissyGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 13:19   #315
maya89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Wiadomości: 233
Dot.: Hiperprolaktynemia...

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
A Ty nie bierzesz anty? Ja stosuję antykoncepcję hormonalną i mnie co miesiąc przez parę dni mocno biorą piersi, mimo leczenia Bromergonem
Nie, nie borę od ponad roku bo miałam podejrzenie zakrzepu i żaden gin-endo już mi tabletek nie przepisze. Piersi na bromergonie nie bolały mnie wcale.. Ech nic, sprawdzę za 2 miesiące jeżeli nadal się będzie taki stan utrzymywać.

PrissyGirl - mi ginka powiedziała, że prolaktyna mogłasię podwyższyć po odstawieniu tabsów - u mnie się to sprawdziło.

Edytowane przez maya89
Czas edycji: 2012-08-23 o 13:21
maya89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 14:20   #316
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Hiperprolaktynemia...

Lia..to, że momentami jestem zbyt skrupulatna to jedno a z tym myśleniem to uwierz mi, że gdybym tak nie myślała dużo to bym była już w grobie, bo nie na jednego fuszera trafiłam.

Zobaczymy co mi powie we wtorek, chciałam się tylko zorientować w temacie niskiej prolaktyny bo niestety muszę się sama "dokształcać" bo nie wiem jeszcze czy trafiłam na dobrego lekarza, a nie chce już być czyimś królikiem i nieświadomie chodzić na wizyty:/

---------- Dopisano o 15:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

ps

dokładnie..mi nawet powiedziała, że w trakcie leczenia hiper może się okazac, że mam coś jeszcze bo często poziom prolaktyny, szczególnie ten wysoki jakby "zasłanie" inną konkretniejszą chorobę..więc zazwyczaj leczenie zaczyna się od wykluczania innych chorób. Ale to wszystko zależy tez od objawów..bo wiele osób narzeka tak naprawdę na różne dolegliwości..u mnie przykładowo zaczęłam tyć i praktycznie żadna z Was tego nie miała..dlatego nawet było podejrzenie cukrzycy, tarczycy itp itd..żeby było ciekawiej to ja nigdy nie miałam problemów z okresem..więc badać, gadać i...myśleć
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 14:38   #317
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Hiperprolaktynemia...

Cytat:
Napisane przez PrissyGirl Pokaż wiadomość
No właśnie to jest zastanawiające, tacy wykształceni ludzie a zapisują często leki, które dają odwrotny efekt od zamierzanego.
Cóż, wydaje mi się, że zbytnio uogólniasz. U mnie leczenie niedoboru progesteronu bez obniżania prolaktyny mijałoby się z celem, więc chyba nic dziwnego, że się leczę, u mnie po prostu wszystkie hormony "siadły" i jeśli jedna rzecz jest rozregulowana to łatwo też, żeby i gdzie indziej się źle działo. Bez sensu byłoby u mnie podnosić sam progesteron bez obniżania prolaktyny, bo byłaby to walka z wiatrakami. Poza tarczycą i guzem przysadki nie wchodzą raczej w grę inne przyczyny (np. leki odpadają). Tarczycę powoli stabilizuję, przysadkę zbadam, jak będę mogła to zrobić na NFZ, ale fakt pozostaje faktem: prolaktynę mam zdecydowanie za wysoką i mocno dawała mi się ona we znaki. Jak mi się podniesie jak już tarczyca będzie w normie i przy odpowiednim poziomie progesteronu to będzie tym większa przesłanka do zrobienia rezonansu, tylko, że zazwyczaj guzy przysadki, jeśli podnoszą one ilość prolaktyny w organizmie, leczy się tym samym lekiem. Więc, mogłabym czekać, aż unormuje mi się cała reszta unormuje i wtedy ewentualnie leczyć prolaktynę, tylko po co czekać, skoro jej nadmiar jest szkodliwy i ja jego skutki odczuwam? Mam czekać z leczeniem na rezonans, który nawet jeśli coś wykaże, to nie zmieni rodzaju leczenia? Teraz po prostu sama taka przyczyna nic by nie zmieniła, dlatego nie mam ciśnienia na to badanie.

Oczywiście, można jeszcze mieć nadzieję, że prolaktyna sama spadnie jak się nie dotrze do przyczyny jej podwyższonego stężenia w organizmie.

Swoją drogą, ja rozumiem, że są lekarze, którzy np. tabletki anty przepisują bez badań i porządnego wywiadu, ale chyba mało kto się decyduje u kogoś takiego prowadzić leczenie.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 15:32   #318
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Hiperprolaktynemia...

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
(teraz mam zrobić badanie bez MTC, bo u mnie prolaktyna wyszła za wysoka przy pierwszym pobraniu krwi, bez tabletki)
W życiu nie zrobię już dobrowolnie badania z MTC, bo po paru tabletkach dostałam od tego guza. :-/

PrissyGirl, nie uwłaczaj naszym lekarzom, bo ich nie znasz, okej? Wparowałaś tu z pytaniami, więc daruj sobie takie wywody. Popieram wypowiedź weegirl, szczególnie drugi akapit o cukiereczkach.

sarkastiko, chodziło mi o to, żebyś sobie nie wymyślał niestworzonych rzeczy, a nie o nadgorliwość. To dwie różne rzeczy. Jest dużo tematów na necie o zbyt niskiej prolaktynie - poczytaj.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 16:07   #319
PrissyGirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 220
Dot.: Hiperprolaktynemia...

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
PrissyGirl, nie uwłaczaj naszym lekarzom, bo ich nie znasz, okej? Wparowałaś tu z pytaniami, więc daruj sobie takie wywody. Popieram wypowiedź weegirl, szczególnie drugi akapit o cukiereczkach.
A co Ty się tak rzucasz jakbym Ci do domu co najmniej wlazła i pytania zaczęła zadawać? Hamuj się trochę, to jest publiczne forum a fakt, że długo się tutaj udzielasz nie upoważnia Cię do tego typu komentarzy. Sama wspominałaś o tym, że zmieniałaś lekarzy i że jedne z zapisanych tabletek Ci szkodziły. Poza tym nie uwłaczam nikomu i już na pewno nie kierowałam swojej wypowiedzi przeciwko komukolwiek indywidualnie.
PrissyGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-23, 16:39   #320
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Hiperprolaktynemia...

Bo to nasz temat, wypowiadamy się w nim długo, a Ty przychodzisz i rzucasz, że mamy nieodpowiedzialnych lekarzy. I co z tego, że to publiczne forum? Panuje w Polsce wolność słowa.

Zmieniałam lekarzy, 7. Bo jeden nie chciał badań dać choć miałam problemy hormonalne, bo drugi się brzydził mnie dotknąć w czasie okresu, kiedy też miałam problem intymny, a trzeci dał mi leki na cholesterol, które podobno miały mi wyregulować hormony. Mamy w kraju znachorów, prawda, ale fakt, że w końcu u kogoś "zacumowałyśmy" po takich "przesiadkach" chyba świadczy, że potrafimy ocenić dobrego lekarza, jego fachowość i czy kieruje się dobrem pacjenta.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 16:47   #321
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Hiperprolaktynemia...

Ej kobiałki bez stresu bo nam prolaktyna skoczy Lia dość konkretnie ubiera słówka to fakt ale taki jej urok ale zważ, że ona w tym temacie już dawno siedzi a to ma znaczenie, szczególnie w podchodzeniu do pewnych spraw i tym bardziej wypowiadaniu się na te tematy. Zaj.......trudno jest znaleźć dobrego lekarza, który nami pokieruje ale nie ma co ukrywać, że szybko się męczymy w tych poszukiwaniach a jeszcze szybciej tworzymy sobie teorie i uogólnienia niestety. Zatem powolutku prosze unormowac poziom prolaktyny na tym forum..którego notabene jestem założycielką czyli matką piastunką..a Lie już dawno mianowałam guru tego forum więc Prissy nie nachodź jej na chatę tylko pytaj
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 18:57   #322
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Hiperprolaktynemia...

Cytat:
Napisane przez PrissyGirl Pokaż wiadomość
A co Ty się tak rzucasz jakbym Ci do domu co najmniej wlazła i pytania zaczęła zadawać? Hamuj się trochę, to jest publiczne forum a fakt, że długo się tutaj udzielasz nie upoważnia Cię do tego typu komentarzy. Sama wspominałaś o tym, że zmieniałaś lekarzy i że jedne z zapisanych tabletek Ci szkodziły. Poza tym nie uwłaczam nikomu i już na pewno nie kierowałam swojej wypowiedzi przeciwko komukolwiek indywidualnie.
Po prostu wmawiasz co poniektórym, że nie wiedzą, co właściwie leczą i że dają sobie przepisywać leki tak po prostu, a może pomogą. To dosyć irytujące tym bardziej, że można nawet zobaczyć w tym wątku, iż wiele osób decyduje się na dosyć kłopotliwe leczenie ze względu na to, iż podwyższona prolaktyna może mieć naprawdę zły wpływ na zdrowie. A często znalezienie przyczyny wysokiej prolaktyny zabiera dużo czasu i nie zawsze się daje do niej dojść, więc można albo czekać, aż sama łaskawie spadnie, albo zacząć ją chociaż zbijać. Jeśli Tobie na razie za wysoka prolaktyna nie przeszkadza i lekarze twierdzą, że możesz poczekać z leczeniem, to ok. Mnie moja prolaktyna przeszkadza i utrudnia mi życie oraz wpływa negatywnie na gospodarkę hormonalną. Ale nie wmawiaj mi, proszę, że jestem nieświadomą pacjentką tylko dlatego, że leczę coś, czego przyczyny nie znam
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 19:20   #323
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Hiperprolaktynemia...

Wee
Hmm ale z tego co skumałam Prissy jeszcze nie byłaś u endo? więc powodzenia w samo działaniu jak w końcu tam trafisz i Ci zapisze któryś z "naszych cukierków". Ciekawe co zrobisz? dalej będziesz się badać po omacku? Tu nie chodzi o łykanie byle czego..i tak jak pisałam wcześniej czasem trzeba zbić prolaktynę by dopiero przypatrywać się innym sprawom..więc najlepszą rada będzie wysłanie Cie do jakiegoś endo-ginekologa..i wróć po chociażby jednej rozmowie.
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 20:24   #324
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Hiperprolaktynemia...

Prolaktynę zbije się wąskim zakresem hormonów stymulujących receptory dopaminowe, więc to NIE JEST łykanie pierwszego byle jakiego leku. I każdy lekarz przepisze Ci te leki (kwestia co Ci bardziej odpowiada), by unormować poziom PRL.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 18:20   #325
FD_nika
Raczkowanie
 
Avatar FD_nika
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: 7 niebo :*
Wiadomości: 381
Dot.: Hiperprolaktynemia...

Hello moze zawita tu ktos kto bral i moze nawet komus pomogl bromergon i odpowie na pare nurtujacych mnie pytań. pytalam na innych forach ale nie zabardzo znany jest wizarka ten lek ... ale to dobrze to znaczy ze wszystko z nimi ok i nie musza go brac

A mianwicie chodzi mi o to ze przez dluzszy czas mialam podwyzszona prolaktyne i z staran o dzidzie nici ,,,, podleczylam sie castangusem(na wlasna reke + wiesiolek) mam prolaktyne w gornej granicy normy i gin przepisał mi bromergon. ale zaczelam go brac od 7 dc a nie od pierwszego przy czym cykle mam 30-32 dniowe. czy jest szansa ze bromergon zadziała juz od tego cyklu i sa szanse na zafasolkowanie (przypuszczajac ze mialam zaburzona owulacje a bromergon miałby to poprawic). z gory dodaje ze wiem ze z dzidzia to nie jest tak hop siup...szczegolnie jak czlowiek bardzo chce to akurat nie wychodzi... a jakie jest wasze zdanie?
__________________
Ciało jest moją świątynią a rodzina bogiem....
FD_nika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 19:08   #326
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Hiperprolaktynemia...

Maj gad, czy Ty w ogóle czytasz ze zrozumieniem? Widzisz co to za wątek? Czy w ogóle poświęciłaś chwilę, by przeczytać strony, które dobitnie dotyczą Twojego problemu? Już nie mówiąc, że ostatni post został przeze mnie napisany wczoraj. Rety, aż mi ręce opadają.

Cykl nie ma znaczenia przy łykaniu Bromergonu/Dostinexu/itp. Leczenie się Castagnusem przy za wysokiej prolaktynie jest idiotyzmem, bo to lek ziołowy i Ci nie zbije PRL. Jeśli łykasz już Bromergon, masz szansę na zajście, ale nie rób sobie nadziei. Zostały odnotowane przypadki zajścia w ciążę już w pierwszym miesiąc leczenia, jednak to jednostki. Wszystko zależy od organizmu.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 13:03   #327
e_madi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 20
Dot.: Hiperprolaktynemia...

a ja mam pytanie - czy spotkałyście się z czymś takim, że po unormowaniu poziomu prolaktyny cofną się również objawy PCO?
e_madi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 20:48   #328
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Hiperprolaktynemia...

PCOS to kompletnie co innego i prolaktyna nie ma z tym nic wspólnego. Wiem, bo sama miałam podejrzenie PCOS.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 22:47   #329
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Hiperprolaktynemia...

Cytat:
Napisane przez e_madi Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie - czy spotkałyście się z czymś takim, że po unormowaniu poziomu prolaktyny cofną się również objawy PCO?
Zależy jakie objawy - nie te które są kryterium rozpoznania PCOS. Natomiast objawy 'dodatkowe' występujące w tym zespole - moga.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 01:51   #330
e_madi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 20
Dot.: Hiperprolaktynemia...

Z objawów PCO mam nieregularne cykle, problemy z cerą, lekkie nadmierne owłosienie, niestety obraz USG też wskazuje na to oraz badania hormonalne również (stosunek LH do FSH 1,8). Jednak lekarz powiedział, że póki co zajmiemy się hiperprolaktynemią (dostałam Bromergon) i poobserwujemy mnie, że może się to wszystko unormuje i jeśli nie to weźmiemy się za leczenie PCO.
Warto jednak poczekać te 3-4 miesiące, aż prolaktyna spadnie? Czy może na następnej wizycie (pierwsza połowa października) poprosić o tabletki anty? (dodam, że nie staram się teraz o ciąże).
e_madi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-27 14:56:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:20.