Kosmetyki M.A.C. cz.6 - Strona 157 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-18, 12:39   #4681
iza0001
Raczkowanie
 
Avatar iza0001
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 184
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

dziewczyny, jakie cienie możecie polecić do "zrobienia" paletki do makijażu dziennego, raczej neutralnego?- takie wasze top 5. ostatnio kupiłam swój pierwszy cień z maca = naked i zakochalam się bez reszty
__________________
Nie żałuję żadnej chwili, te najgorsze nauczyły mnie najwięcej

https://www.instagram.com/ilovebeautii/

iza0001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 13:44   #4682
najada_naj
Wtajemniczenie
 
Avatar najada_naj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 2 305
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Nie ma takiego cienia Naked. Albo kupiłaś podróbę, albo Naked Lunch, albo pigment Naked.
O cieniach neutralnych i top 5 było tu dużo, sama robiłam taką listę przebojów kiedyś na forum
W każdym razie moje ukochane na co dzień z Maca to: Mylar w kącik wewnętrzny i pod łuk, jako rozświetlacz, do tego Satin Taupe ,Arena albo Patina na całość, a jako liner i w kącik zewnętrzny - dłuugo by wymieniać, ale np. Mulch, Carbonized, Espresso, Mystery, a z tych ciemnych najbardziej ukochany to Smut.
UWAGA, alarm dla macochanelomaniaczek! Malice już w Sephorach! Właśnie zanabyłam dziś (S. Janki, pod W-wą), z Vipową zniżką! Zgodnie z umową, daję cynk tu.

Edytowane przez najada_naj
Czas edycji: 2012-11-18 o 13:46
najada_naj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 18:50   #4683
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez najada_naj Pokaż wiadomość
Nie ma takiego cienia Naked. Albo kupiłaś podróbę, albo Naked Lunch, albo pigment Naked.
O cieniach neutralnych i top 5 było tu dużo, sama robiłam taką listę przebojów kiedyś na forum
W każdym razie moje ukochane na co dzień z Maca to: Mylar w kącik wewnętrzny i pod łuk, jako rozświetlacz, do tego Satin Taupe ,Arena albo Patina na całość, a jako liner i w kącik zewnętrzny - dłuugo by wymieniać, ale np. Mulch, Carbonized, Espresso, Mystery, a z tych ciemnych najbardziej ukochany to Smut.
UWAGA, alarm dla macochanelomaniaczek! Malice już w Sephorach! Właśnie zanabyłam dziś (S. Janki, pod W-wą), z Vipową zniżką! Zgodnie z umową, daję cynk tu.
We Wrocławiu w dwóch Sephorach (Magnolia i Futura Park) jeszcze nie było, przynajmniej dziś przed południem.
Za to w Douglasie w Magnolii okazało się, że Malice jest już od piątku, choć jak wczoraj pytałam telefonicznie, to ponoć świąteczna kolekcja jeszcze w ogóle nie dotarła . Ot mają rzetelną informację .
W każdym razie po południu były 2 sztuki, po mojej bytności została jedna .
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 21:08   #4684
Pogoria88
Raczkowanie
 
Avatar Pogoria88
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 174
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez OlaM Pokaż wiadomość
We Wrocławiu w dwóch Sephorach (Magnolia i Futura Park) jeszcze nie było, przynajmniej dziś przed południem.
Za to w Douglasie w Magnolii okazało się, że Malice jest już od piątku, choć jak wczoraj pytałam telefonicznie, to ponoć świąteczna kolekcja jeszcze w ogóle nie dotarła . Ot mają rzetelną informację .
W każdym razie po południu były 2 sztuki, po mojej bytności została jedna .
Ja wczoraj w Galerii Mokotów kupiłam w D. Malice, ale dzisiaj koleżanka chciała kupić, to w GalMoku nie było, to samo w Arkadii i Złotych Tarasach. Ale chyba w większości Sephor jeszcze nie ma kolekcji świątecznej, więc na dniach pewnie można się spodziewać dostaw. Powodzenia w polowaniu
Pogoria88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 21:21   #4685
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez Pogoria88 Pokaż wiadomość
Ja wczoraj w Galerii Mokotów kupiłam w D. Malice, ale dzisiaj koleżanka chciała kupić, to w GalMoku nie było, to samo w Arkadii i Złotych Tarasach. Ale chyba w większości Sephor jeszcze nie ma kolekcji świątecznej, więc na dniach pewnie można się spodziewać dostaw. Powodzenia w polowaniu
Swoją drogą to jakiś straszny chaos panuje zarówno w S., jak i D.
Ja już swój Malice upolowałam (choć początkowo straciłam nadzieję ) i tego też życzę innym zainteresowanym .
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-21, 13:22   #4686
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Dziewczyny ile w tej chwili kosztuje podkład pro longwear w pl?

Kupowałam na początku tego roku za 129zł.Czy cena się zmieniła?
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-21, 13:57   #4687
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Użyłam dzisiaj Catch My Eye jako cienia z innymi cieniami i rewelacyjnie się spisuje w tej roli
Ciekawam, czy pozostałe 2 fluidline też by na powiece tak ładnie się prezentowały w tej roli
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-21, 17:30   #4688
Młoda86
Wtajemniczenie
 
Avatar Młoda86
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Wiadomości: 2 635
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ile w tej chwili kosztuje podkład pro longwear w pl?

Kupowałam na początku tego roku za 129zł.Czy cena się zmieniła?
Nadal 129 zł
__________________
w wolnej chwili http://allmybeautyworld.blogspot.com/
Młoda86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-21, 17:33   #4689
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez Młoda86 Pokaż wiadomość
Nadal 129 zł
Dziękuję
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-22, 00:25   #4690
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Oj dawno mnie tutaj nie było

Może ktoś chce sie zaopiekować:
- wkład Bright Sunshine
- cień Crazy Cool a minimalnym ubytkiem
- cień Strike a Pose tez minimalny ubytek
- podklad Select płynny nowy, NW15
__________________

KNK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-22, 10:45   #4691
fraise26
Rozeznanie
 
Avatar fraise26
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 591
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Dziewczyny, macie może doświadczenie z kremem pod oczy z serii Mineralize
Charged Water? Rozważam jego zakup, a nie chciałabym wyrzucić 150zł w błoto.
__________________
Mój blog:
fraise26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-22, 22:38   #4692
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Czy pędzel 217 ma prawo się ''rozcapirzyć'' zaledwie po kilku użyciach?Mam go od tygodnia i już bardzo mocno się potarmosił,a używałam go bardzo oszczędnie i delikatnie.Nie zauważyłam gorszego działania,tylko po prostu bardzo mnie to denerwuje,bo jestem straszną estetką.Nie wiem czy tylko ja mam takie ,,szczęście'',czy to normalne?Czy ten proces da się jakoś zahamować?Jak dbać o ten pędzelek?Tak,aby służył mi jak najdłużej?
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-22, 22:50   #4693
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Czy pędzel 217 ma prawo się ''rozcapirzyć'' zaledwie po kilku użyciach?Mam go od tygodnia i już bardzo mocno się potarmosił,a używałam go bardzo oszczędnie i delikatnie.Nie zauważyłam gorszego działania,tylko po prostu bardzo mnie to denerwuje,bo jestem straszną estetką.Nie wiem czy tylko ja mam takie ,,szczęście'',czy to normalne?Czy ten proces da się jakoś zahamować?Jak dbać o ten pędzelek?Tak,aby służył mi jak najdłużej?
Jeśli nieumiejętnie/nieodpowiednio się go czyści, to owszem, można go w ten sposób zniszczyć.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 00:50   #4694
ancyk88
Zadomowienie
 
Avatar ancyk88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Home xD
Wiadomości: 1 323
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez fraise26 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, macie może doświadczenie z kremem pod oczy z serii Mineralize
Charged Water? Rozważam jego zakup, a nie chciałabym wyrzucić 150zł w błoto.
Jest w porządku ale nie nawilża bardzo mocno. Pod podkład jest ok

---------- Dopisano o 01:50 ---------- Poprzedni post napisano o 01:48 ----------

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Czy pędzel 217 ma prawo się ''rozcapirzyć'' zaledwie po kilku użyciach?Mam go od tygodnia i już bardzo mocno się potarmosił,a używałam go bardzo oszczędnie i delikatnie.Nie zauważyłam gorszego działania,tylko po prostu bardzo mnie to denerwuje,bo jestem straszną estetką.Nie wiem czy tylko ja mam takie ,,szczęście'',czy to normalne?Czy ten proces da się jakoś zahamować?Jak dbać o ten pędzelek?Tak,aby służył mi jak najdłużej?
Z tego co sie orientuję on jest naturalny. Warto po umyciu go nałożyć odżywkę i zostawić na 5min i spłukać zimną woda. Zobacz czy to coś zmieni.
__________________


Edytowane przez ancyk88
Czas edycji: 2012-11-23 o 00:48 Powód: literówka
ancyk88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 01:01   #4695
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez fraise26 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, macie może doświadczenie z kremem pod oczy z serii Mineralize
Charged Water? Rozważam jego zakup, a nie chciałabym wyrzucić 150zł w błoto.
Fraise, zajrzalam na Twoj blog i.... sobie klikne te szminke Hourglass Lakier z tego postu tez musze miec, bo przypomina mi moj niegdys ulubiony, a wycofany Versace. 10 lat temu taki mialam i nosilam cale wakacje .

guacamole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 08:30   #4696
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Czy pędzel 217 ma prawo się ''rozcapirzyć'' zaledwie po kilku użyciach?Mam go od tygodnia i już bardzo mocno się potarmosił,a używałam go bardzo oszczędnie i delikatnie.Nie zauważyłam gorszego działania,tylko po prostu bardzo mnie to denerwuje,bo jestem straszną estetką.Nie wiem czy tylko ja mam takie ,,szczęście'',czy to normalne?Czy ten proces da się jakoś zahamować?Jak dbać o ten pędzelek?Tak,aby służył mi jak najdłużej?
Z doświadczenia mogę powiedzieć, że moim 217-tkom nie służyło nigdy mycie wodą z użyciem szamponu, mydła czy innego detergentu, bo akurat mam miękką wodę, która wzmagała efekt, o którym piszesz. Mój patent na utrzymanie tych pędzli w odpowiednim stanie i właściwym kształcie jest taki, że pędzle myję płynem do mycia pędzli MAC i kiedy pędzel jest jeszcze wilgotny formuję jego kształt spłaszczając go w palcach i robiąc z końcówki włosia czubek. Przy takim sposobie czyszczenia pędzli nic im się nie dzieje, a przede wszystkim nie rozczapierzają się. Dodam, że jak od czasu do czasu robię im normalną kąpiel, to i tak potem stosuję ww. płyn i postępuję jak wyżej.
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 12:51   #4697
fraise26
Rozeznanie
 
Avatar fraise26
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 591
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez ancyk88 Pokaż wiadomość
Jest w porządku ale nie nawilża bardzo mocno. Pod podkład jest ok
Miałam nadzieję, że sprawdzi się jako krem na noc. Nie mam bardzo przesuszonej skóry pod oczami, ale chciałam jej dać dodatkowy zastrzyk nawilżenia zimą.

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Fraise, zajrzalam na Twoj blog i.... sobie klikne te szminke Hourglass Lakier z tego postu tez musze miec, bo przypomina mi moj niegdys ulubiony, a wycofany Versace. 10 lat temu taki mialam i nosilam cale wakacje .
Bardzo mi miło Szminka jest świetna. Ma śliczny kolor, dosyć długo utrzymuje się na ustach i nie przesusza ich. Sądzę, że będziesz zadowolona. Lakier to według mnie faktyczny jesienny must have. Wygląda cudownie na paznokciach!

Cytat:
Napisane przez OlaM Pokaż wiadomość
Z doświadczenia mogę powiedzieć, że moim 217-tkom nie służyło nigdy mycie wodą z użyciem szamponu, mydła czy innego detergentu, bo akurat mam miękką wodę, która wzmagała efekt, o którym piszesz. Mój patent na utrzymanie tych pędzli w odpowiednim stanie i właściwym kształcie jest taki, że pędzle myję płynem do mycia pędzli MAC i kiedy pędzel jest jeszcze wilgotny formuję jego kształt spłaszczając go w palcach i robiąc z końcówki włosia czubek. Przy takim sposobie czyszczenia pędzli nic im się nie dzieje, a przede wszystkim nie rozczapierzają się. Dodam, że jak od czasu do czasu robię im normalną kąpiel, to i tak potem stosuję ww. płyn i postępuję jak wyżej.
Ja mam u siebie bardzo twardą wodę i pędzelek 217 myję najzwyklejszym szamponem dla dzieci. Mam go już kilka lat i wygląda tak samo jak w dniu zakupu. Ważne jest, żeby nie myć pędzli zbyt agresywnymi ruchami i zawsze pod umyćiu formować odpowiedni kształt. Świetnie sprawdzają się też Brush Guard'y.
__________________
Mój blog:
fraise26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 18:07   #4698
indywidumm
Rozeznanie
 
Avatar indywidumm
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 976
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

4,5 grudnia w krakowski macu odbywają się warsztaty o których kiedyś mówiłyście, nie wiem czy się powtarzam, ale jeśli macie ochotę to biegnijcie, ostatnie wolne miejsca.

Ps. Mam do rozdania po 1/2, lub 1/3 pigmentu Vanila, no i może ktoś ma ochotę przygarnąć róż Stay By Me?
__________________
Przygarnę wkłady do paletki MAC !


indywidumm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 18:29   #4699
Młoda86
Wtajemniczenie
 
Avatar Młoda86
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Wiadomości: 2 635
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez indywidumm Pokaż wiadomość
4,5 grudnia w krakowski macu odbywają się warsztaty o których kiedyś mówiłyście, nie wiem czy się powtarzam, ale jeśli macie ochotę to biegnijcie, ostatnie wolne miejsca.

Ps. Mam do rozdania po 1/2, lub 1/3 pigmentu Vanila, no i może ktoś ma ochotę przygarnąć róż Stay By Me?

O pigmaki z chęcią
__________________
w wolnej chwili http://allmybeautyworld.blogspot.com/
Młoda86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-24, 14:11   #4700
ancyk88
Zadomowienie
 
Avatar ancyk88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Home xD
Wiadomości: 1 323
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez fraise26 Pokaż wiadomość
Miałam nadzieję, że sprawdzi się jako krem na noc. Nie mam bardzo przesuszonej skóry pod oczami, ale chciałam jej dać dodatkowy zastrzyk nawilżenia zimą.
Nie wiem czy Ci się do tego sprawdzi. Szkoda że nie trafiłam wcześniej to bym Ci w paczce wysłała próbkę tego kremu i byś sobie zobaczyła. Ale jak coś idź do MACa to zrobią Ci próbkę i sobie zobaczysz czy Ci odpowiada.
paczucha dotarła?

---------- Dopisano o 15:11 ---------- Poprzedni post napisano o 15:11 ----------

Cytat:
Napisane przez indywidumm Pokaż wiadomość
4,5 grudnia w krakowski macu odbywają się warsztaty o których kiedyś mówiłyście, nie wiem czy się powtarzam, ale jeśli macie ochotę to biegnijcie, ostatnie wolne miejsca.

Ps. Mam do rozdania po 1/2, lub 1/3 pigmentu Vanila, no i może ktoś ma ochotę przygarnąć róż Stay By Me?
A po ile 1/3 chodzi? :P
__________________

ancyk88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-25, 13:33   #4701
fraise26
Rozeznanie
 
Avatar fraise26
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 591
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez ancyk88 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy Ci się do tego sprawdzi. Szkoda że nie trafiłam wcześniej to bym Ci w paczce wysłała próbkę tego kremu i byś sobie zobaczyła. Ale jak coś idź do MACa to zrobią Ci próbkę i sobie zobaczysz czy Ci odpowiada.
Dotarła

Dzisiaj wybrałam się do MACa po próbkę i faktycznie nie jest to to czego szukałam. W każdym razie potestuję i a nóż widelec się do niego przekonam
__________________
Mój blog:
fraise26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-25, 19:29   #4702
La_La
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 23
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez glamour9 Pokaż wiadomość
mam obydwie te bazy więc będę próbować co i jak wątpie żeby bez bazy cienie trzymały się u mnie dobrze, jeszcze mi się to nie zdarzyło
Witam!
Jak wrazenia po uzyciu bazy? Ja uzywalam do tej pory Art Deco i jeden sloiczek byl ok, terza kpuilam nowy i nie wiem czy zmienili cos w formule, czy moje powieki sie juz przyzwyczaily do tej bazy, ale cien nie trzyma sie dlugo, po okolo 5-6 godzinach juz sie zbiera. Cienie za kupione kilak miesiecy temu, wiec nie sadze, zeby to byla ich wina. Njagorsze jets to, ze mam wrazenie ze ta baza jakby nie zastygala... jak naloze pedzelkiem troche cienia to tka jakbmy miala mokra plame no i oczywiscie rozcieranie jets strasznie ciezkie. Tam gdzie jest ta "niby plama" ciemniejsza to cien jak gdyby sie rozwarstiwl i widoczne sa pojedyncze ciemne kropki.
Poradzcie moze jakas inna baze, ktora jest nie do zarcia przy tlustych powiekach.
La_La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-25, 19:35   #4703
Phoebee
Zakorzenienie
 
Avatar Phoebee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez OlaM Pokaż wiadomość
Z doświadczenia mogę powiedzieć, że moim 217-tkom nie służyło nigdy mycie wodą z użyciem szamponu, mydła czy innego detergentu, bo akurat mam miękką wodę, która wzmagała efekt, o którym piszesz. Mój patent na utrzymanie tych pędzli w odpowiednim stanie i właściwym kształcie jest taki, że pędzle myję płynem do mycia pędzli MAC i kiedy pędzel jest jeszcze wilgotny formuję jego kształt spłaszczając go w palcach i robiąc z końcówki włosia czubek. Przy takim sposobie czyszczenia pędzli nic im się nie dzieje, a przede wszystkim nie rozczapierzają się. Dodam, że jak od czasu do czasu robię im normalną kąpiel, to i tak potem stosuję ww. płyn i postępuję jak wyżej.
Bardzo się cieszę,że natrafiłam na taką wypowiedź. Mam problem ze 109, który właśnie rozłazi się na wszystkie strony. Trzyma kształt - ale tylko do pierwszego użycia. Myję go delikatnym szamponem.Wobec tego, muszę się zaopatrzyć w płyn.
Phoebee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-25, 19:51   #4704
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez La_La Pokaż wiadomość
Witam!
Jak wrazenia po uzyciu bazy? Ja uzywalam do tej pory Art Deco i jeden sloiczek byl ok, terza kpuilam nowy i nie wiem czy zmienili cos w formule, czy moje powieki sie juz przyzwyczaily do tej bazy, ale cien nie trzyma sie dlugo, po okolo 5-6 godzinach juz sie zbiera. Cienie za kupione kilak miesiecy temu, wiec nie sadze, zeby to byla ich wina. Njagorsze jets to, ze mam wrazenie ze ta baza jakby nie zastygala... jak naloze pedzelkiem troche cienia to tka jakbmy miala mokra plame no i oczywiscie rozcieranie jets strasznie ciezkie. Tam gdzie jest ta "niby plama" ciemniejsza to cien jak gdyby sie rozwarstiwl i widoczne sa pojedyncze ciemne kropki.
Poradzcie moze jakas inna baze, ktora jest nie do zarcia przy tlustych powiekach.
Bo ArtDeco jest słaba. Miałam jak Ty, na początku ok, a potem coraz gorzej.
Teraz używam Too Faced i polecam ją z czystym sumieniem

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Phoebee Pokaż wiadomość
Bardzo się cieszę,że natrafiłam na taką wypowiedź. Mam problem ze 109, który właśnie rozłazi się na wszystkie strony. Trzyma kształt - ale tylko do pierwszego użycia. Myję go delikatnym szamponem.Wobec tego, muszę się zaopatrzyć w płyn.
Ale myślę, ze to nie do końca kwestia płynu też, a również tego, aby po wyschnięciu wsadzić go kapturek ochronny, aby trzymał kształt lub coś podobnego.
Ja swój trzymam w tej folii, w której miałam kupiony i jest jak nowy, nic sie nie rozcapierzył ani na milimetr.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-25, 20:16   #4705
Phoebee
Zakorzenienie
 
Avatar Phoebee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Ale myślę, ze to nie do końca kwestia płynu też, a również tego, aby po wyschnięciu wsadzić go kapturek ochronny, aby trzymał kształt lub coś podobnego.
Ja swój trzymam w tej folii, w której miałam kupiony i jest jak nowy, nic się nie rozcapierzył ani na milimetr.
Masz rację, formuję go kiedy jest mokry,ale to nie wystarcza - po kilku użyciach robi się coraz szerszy. Folii się już pozbyłam,ale postaram się znaleźć swoją alternatywę.
Swoją drogą, to najbardziej problematyczny pędzel z MAC jaki miałam. Niemiłosiernie wypada mu włosie, farbuje, ciężko przy wrócić mu pierwotny kształt ( bez folii) i strasznie się rozłazi. Pędzel użytkuje kilka ze znajomych i każda ma problemy tego typu.
Phoebee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-25, 20:33   #4706
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez Phoebee Pokaż wiadomość
Masz rację, formuję go kiedy jest mokry,ale to nie wystarcza - po kilku użyciach robi się coraz szerszy. Folii się już pozbyłam,ale postaram się znaleźć swoją alternatywę.
Swoją drogą, to najbardziej problematyczny pędzel z MAC jaki miałam. Niemiłosiernie wypada mu włosie, farbuje, ciężko przy wrócić mu pierwotny kształt ( bez folii) i strasznie się rozłazi. Pędzel użytkuje kilka ze znajomych i każda ma problemy tego typu.
Myślę, ze przyczyną jest jego budowa - bardzo gesto upakowane włosie przy mocnym sćiągnięciu skówka i przy równej długości włosia. Wiele razy widziałam u MAC-ówek w slepie, jak własnie ten pędzel miały strasznie rozcapierzony.
Kup kapturek i w tym go przechowuj, to mu powinno pomóc
Ale nie zgodze się z jednym - ze farbuje - mnie ani razu nie farbował, włosie tez jakoś szczególnie nie wypada.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-25, 21:26   #4707
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez Phoebee Pokaż wiadomość
Masz rację, formuję go kiedy jest mokry,ale to nie wystarcza - po kilku użyciach robi się coraz szerszy. Folii się już pozbyłam,ale postaram się znaleźć swoją alternatywę.
Swoją drogą, to najbardziej problematyczny pędzel z MAC jaki miałam. Niemiłosiernie wypada mu włosie, farbuje, ciężko przy wrócić mu pierwotny kształt ( bez folii) i strasznie się rozłazi. Pędzel użytkuje kilka ze znajomych i każda ma problemy tego typu.
Mnie się tak strasznie rozczapierzał 168, do tego stopnia, że myślałam, że już po nim. Ale skończyłam z częstym myciem wodą, przeszłam na płyn i wszystko jest ok.

Na pewno wsadzanie wilgotnego pędzla do folii, w której jest sprzedawany albo czegoś w tym typie pomaga, ale odkąd myję pędzle płynem, nawet foliowych opakowań przestałam używać, a pędzle nic ze swojego kształtu nie tracą. I jestem przekonana, że to kwestia miękkości wody .

Dodam, że nasączam mocno płatki kosmetyczne, takie większe prostokątne, z firmy Cleanic i wycieram w nie pędzle tak długo, aż będą czyste. Minusem tej metody jest to, że takich płatków sporo schodzi, no i troszeczkę włosie potrafi się na końcach kruszyć, ale to naprawdę sporadycznie i wtedy, gdy się pociera zbyt mocno. Czasem też używam miękkiego ręcznika papierowego.

I też zauważyłam, że czasem przy myciu pędzli z czarnego włosia jakieś takie ciemne (czarne) smugi na płatkach zostają, tylko nie pomyślałam, że to może być kwestia farbowania samego włosia - myślałam, że jak stoją w kubku, to się kurzą i stąd ten efekt . Z drugiej jednak strony jakoś te z jasnego włosia takiego ciemnego brudu nie zostawiają, więc faktycznie coś w tym musi być .

Aha, jeszcze jedno. Po użyciu płynu pędzle schną bardzo szybko, więc ja nie odsączam ich za bardzo - formuję je jak są dość mocno wilgotne, aczkolwiek nie ociekające .

Edytowane przez OlaM
Czas edycji: 2012-11-25 o 21:31
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 06:50   #4708
La_La
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 23
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

do corii..
a co to za firma? nie znam. gdzie mozna ja dostac?
La_La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 08:59   #4709
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez La_La Pokaż wiadomość
do corii..
a co to za firma? nie znam. gdzie mozna ja dostac?
eBay, albo allegro, z tym ze trzeba uważać na podróbki. To amerykańska firma.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 09:31   #4710
Phoebee
Zakorzenienie
 
Avatar Phoebee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.6

Cytat:
Napisane przez OlaM Pokaż wiadomość
Mnie się tak strasznie rozczapierzał 168, do tego stopnia, że myślałam, że już po nim. Ale skończyłam z częstym myciem wodą, przeszłam na płyn i wszystko jest ok.

Na pewno wsadzanie wilgotnego pędzla do folii, w której jest sprzedawany albo czegoś w tym typie pomaga, ale odkąd myję pędzle płynem, nawet foliowych opakowań przestałam używać, a pędzle nic ze swojego kształtu nie tracą. I jestem przekonana, że to kwestia miękkości wody .

Dodam, że nasączam mocno płatki kosmetyczne, takie większe prostokątne, z firmy Cleanic i wycieram w nie pędzle tak długo, aż będą czyste. Minusem tej metody jest to, że takich płatków sporo schodzi, no i troszeczkę włosie potrafi się na końcach kruszyć, ale to naprawdę sporadycznie i wtedy, gdy się pociera zbyt mocno. Czasem też używam miękkiego ręcznika papierowego.

I też zauważyłam, że czasem przy myciu pędzli z czarnego włosia jakieś takie ciemne (czarne) smugi na płatkach zostają, tylko nie pomyślałam, że to może być kwestia farbowania samego włosia - myślałam, że jak stoją w kubku, to się kurzą i stąd ten efekt . Z drugiej jednak strony jakoś te z jasnego włosia takiego ciemnego brudu nie zostawiają, więc faktycznie coś w tym musi być .
U mnie farba leci przy myciu wodą - zauważyłam,że włosie nie jest już kruczoczarne. Dodatkowo kiedy kładę je do wysuszenia na ręczniku, pozostaje spora (niezmywalna!) czarna plama. Włoski nie wychodzą,ale się łamią i zostają potem wszędzie.

W takim razie wypróbuję sposób z płynem i wacikami, mam nadzieję,że to pomoże.
Phoebee jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:21.