Otarcia na udach (może lekarz):( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-15, 15:33   #1
Cytrynka_
Przyczajenie
 
Avatar Cytrynka_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11
Unhappy

Otarcia na udach (może lekarz):(


Witam,
Poszukałam trochę na forum, ale niczego ciekawego nie znalazłam, a raczej nic na temat. Otóż od kilku lat zmagam się z otyłością i najgorsze są lata. Wiadomo - człowiek się poci, a tam gdzie pot i obcieranie skóry o skórę - powstają małe ranki, pęcherze, obtarcia . A jak już rajstopy się przedrą, to nawet do krwi.
O ile umiem sobie poradzić z leczeniem tych defektów, o tyle nie wiem jak poradzić sobie z nastepstwem tych przykrych zdarzeń. Przez cały rok utrzymują mi się "brązowe plamy" na skórze, które nie tylko wprowadzają mnie w stan rozgoryczenia, ale i wstydu. Już nie mówię o intymnych spotkaniach z chłopakiem, ale nawet o wizycie u ginekologa. Czuję się jakbym była trędowata.
Wiem, że problemy takie mają i inne dziewczyny, nawet nie koniecznie grube. Czasami zdarza mi się obserwować coś takiego np. na plarzy lub w przebieralni. Szukałam w necie, nawet wsród operacji plastycznych, ale to widać temat tabu, bo nikt o tym nawet nie wspomina.

POMOCY, ktokolwiek, jestem załamana.

Cytryna, nie słodka lecz skwaszona swoimi łzami
Cytrynka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 21:50   #2
aga717
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 56
Dot.: Otarcia na udach (może lekarz):(

Ja też mam -- miałam ten problem smaruję sie na udach antyperspirantem w sztyfcie, kulce co mam pod ręka
aga717 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 00:40   #3
Cytrynka_
Przyczajenie
 
Avatar Cytrynka_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11
Dot.: Otarcia na udach (może lekarz):(

Hm, a udaje ci się pozbyć tych otarć??? Bo to strasznie wygląda. Dziewczyny powiedzcie jak z tym walczyć. Nie ma się jak na plaży nawet rozebrać.

Może jest tu też jakiś lekarz - przecież to nie temat tabu i niektóre z nas to mają. Uda się peelingami to zedrzec??? HELP!

up, up.........

Cytryna
Cytrynka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 01:11   #4
pinacolada88
Raczkowanie
 
Avatar pinacolada88
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 98
Dot.: Otarcia na udach (może lekarz):(

Też mam takie obtarcia, mama mi radzila zeby wklepywac make ziemniaczana<chyba ale, nei chodzi mi o szymanowska ani nic takiego :P nie znam sie na makach> smaruje kremami przed kazdym zalozeniem spodnicy nogo wtedy sie slizgaja i nei mam az takich obtarc. Fakt zauwazylam i u siebie przebarwienia ale znikaja one np po kilku dniach jak nie nosze spodnicy
pinacolada88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 09:44   #5
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Otarcia na udach (może lekarz):(

mam podobnie
na początku smaruję uda antyperspirantem a ww ciągu dnia mąką ziemniaczaną. staram się też po prostu unikać spódnic
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 10:32   #6
Aneciak
Zadomowienie
 
Avatar Aneciak
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Limerick/Łódź
Wiadomości: 1 019
GG do Aneciak
Dot.: Otarcia na udach (może lekarz):(

dziewuszki kochane... używajcie talku kosmetycznego. Ja mam kilka ( 3 chyba) z oriflame. Ładnie pachną i jest tego duuużo. Często trzeba się tym puderkować ale jest oka. Niestety mam ten sam problem. Łączę się w
bólu
__________________
Aneciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 00:54   #7
Cytrynka_
Przyczajenie
 
Avatar Cytrynka_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11
Dot.: Otarcia na udach (może lekarz):(

Dzięki wam dziewczyny. Dięki za to, że się przełamałyście i przyznałyście w tym temacie, iż macie podobny problem:P. To duży plus przede wszystkim dla was, bo sama wiem ile czasu się czaiłam, by zadać "takie" pytanie.

Nie wiem jak wy to robicie, że te kremy i talki na was działają, bo krem wchłania mi się po 10-15 min, a talk też gdzieś się "podziewa". Takie zabiegi musiałabym powtarzać więc dość często, a czasmi nie tylko nie ma jak, ale i gdzie.

Cholera, mam nadzieję, że z czasem to dziadostwo zlezie, albo chociaż wyblaknie. Zastanawiam się, czy nie zacząć peelingować te miejsca grubą solą i średnio miękką szczotką. Jedyne co mnie martwi, to to, że jak przesadzę, to chyba okrakiem będę chodzić LOL Co jak co, ale skóra w tych miejscach jest bardzo delikatna.
Nawet przyszło mi do głowy, by może zastosować jakieś "kwasy", ale nawet na mordce nie próbowałam, to nie wiem czego mam się spodziewać.

Jak już mówiłam, mam duuuuuużą nadwagę, a dodatkowo mam urodę po mamie i babci, która obliguje do posiadania dużej pupy i ud ala Lopez. Tyle, że dodać zbędne kilogramy, to zamiast nóg mam 2 armaty. Dodatkowo jeżdżę dużo na rowerze, więc chociaż tyle, że te armaty są umięśnione. A może szkoda, bo mięśnie przecież pogrubiają uda (a jeżdżę zawsze na największym obciążeniu-najwyższej przerzutce).

Czy którejś z was udało się pozbyć tych plam? Otarć? Oczywiście chodzi mi o te zastarzałe.... Które w zimę przypominają o koszmarnkach lata.

Dziwię się, że nie wypowiedział się na ten temat rzaden lekarz - nie ma tu takiego? A szkoda.

Pozdrawiam,
Cytrynka
Cytrynka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-18, 09:43   #8
Aneciak
Zadomowienie
 
Avatar Aneciak
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Limerick/Łódź
Wiadomości: 1 019
GG do Aneciak
Red face Dot.: Otarcia na udach (może lekarz):(

hmm...
jeśli chodzi o uda - wiesz, grałam w tenisa ziemnego dwa lata i mam umięsnione uda i to jest mój problem bo nie moge spoko spodni dostac, tzn mogę, zawsze znajde spodnie, ale nie takie jak chcęa teraz wszędzie w sklepach biodrówki... bleee a ja takich namaxa biodrówek nie założę. Plam czy blizn po otarciach nie mam ale wiesz...jest taki lek a w zasadzie maść na blizny- uzywałam jej po usunięciu pieprzyka żeby blizn i śladów czerwonych nie było... CONTRACTUBEX się nazywa, ale powtarzam: ja uzywałam jej po usunięciu pieprzyka, na bliznę. Cytrynko... wogóle to powinno być tu forum dla dziewczyn z takimi problemami, tzn. troszkę większych. Ja wiem że jest fitness ale jak np dziewczyna waży 150 kg to nawet na siłownię się wstydzi iść prawda?? I jak czyta: poradźcie mi jak schudnąc 10 kilo bo ważę 65 to jest tjej conajmniej przykro.Buziaczki dla Ciebie
__________________
Aneciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 13:18   #9
Cytrynka_
Przyczajenie
 
Avatar Cytrynka_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11
Dot.: Otarcia na udach (może lekarz):(

Cytat:
Napisane przez Aneciak
hmm...
Plam czy blizn po otarciach nie mam ale wiesz...jest taki lek a w zasadzie maść na blizny- uzywałam jej po usunięciu pieprzyka żeby blizn i śladów czerwonych nie było... CONTRACTUBEX się nazywa, ale powtarzam: ja uzywałam jej po usunięciu pieprzyka, na bliznę.
Hm, no właśnie, zaczynam się zastanawiać, czy takie maści tudzież kwasy by coś pomogły. Szkoda tylko, że lekarz się nie wypowie. Ja swojego ermatologa o to pytałam, ale spojrzał na mnie jakbym z kosmosu się urwała i tylko wzruszył ramionami. No nie, zaraz mi wagę wytknął, tak jak bym w domu lustra nie miała.

Cytat:
Napisane przez Aneciak
Cytrynko... wogóle to powinno być tu forum dla dziewczyn z takimi problemami, tzn. troszkę większych. Ja wiem że jest fitness ale jak np dziewczyna waży 150 kg to nawet na siłownię się wstydzi iść prawda?? I jak czyta: poradźcie mi jak schudnąc 10 kilo bo ważę 65 to jest tjej conajmniej przykro.Buziaczki dla Ciebie
Na pewno poinno być takie forum Hętnie bym tam posiedziała, chociąż całe szczęście "100" nie przekroczyłam. Kurde, ale mam powyżej 90 kg (ciiiiii 95). To i tak ogromnie za dużo w stosunku do mojego wzrostu (162). W dodatku mam grubą budowę kości, z natury szerokie biodra i grube uda (z tej analogii do Lopez się zbijam, ale jakbym była szczupła to mogłabym mieć taką sylwetkę jak ona ). Więc wiesz, wyglądam jak czołg broniący twierdzy . Dodatkowo mam słabą przemianę materii (nie mylić z wizytami w kibelku, bo te mam regularne) i na mnie standardowe dietki średnio działają, jeśli w ogóle. Jedyne co na mnie działa to głodówki. Wtedy dopiero mogę odczuć co to za uczucie - głód (a nawet i wtedy nie jest dotkliwy). Gdyby nie osłabienie i obniżenie nastroju, to nie jedzenie przez 30 dni byłoby dla mnie chyba błachostką. I przyjemnością, bo to miło wreszcie odczuć, że twój brzuch jest pusty. Na codzień jem bez głodu, a nawet jak coć małego zjem, to mam uczucie pełności. Posiłek potrafię trawic po 10 h i dłużej.
Tak, że odchudzanie u mnie nie jest łatwe, co nie oznacza, że kilka prób już podjęłam i nie przymierzam się do następnej . Tyle, że muszę wrzucić jakieś porządne katorżnicze ćwiczenia.

Ogólnie podobają mi się dziewczyny z pełnymi - dużymi udami, takie jakie mają murzynki, więc za nic nie chciałabym zrobić ze swoich nóg 2 patyków z dziurą przy pupie, co IMHO wygląda okropnie. Ale moje uda, to już przesada. Jeśli Jagienka z "Krzyżaków" w pośladkach umiała zgniatać orzechy, to ja w udach chyba też mogłabym, a udusić kogoś na pewno

Serdecznie dziękuję za odzew I zapraszam do dalszego odzywania się dziewczyn z takimi problemami. Razem możemy zrobić dla siebie więcej, niż każda z nas z osobna

Pozdrawiam,
Cytrynka
Cytrynka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 09:34   #10
madzia_g
Zakorzenienie
 
Avatar madzia_g
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: LBN:):):):)
Wiadomości: 4 352
Dot.: Otarcia na udach (może lekarz):(

no ja mam identyczny problem i widzę, że nie jestem sama. Mi robi sie też takie uczulenie od spodnic, ale jak ich nie nosze to znika i nie mam rzadnych śladów. najgorsze jest to, że nie mogę nosić spódnic letem a bardzo bym chciała :/ jak już mam spódnicę to chwilowo pomaga talk. ale to nie raruje sprawy. jeszcze nie znalazłam złotego środku na tę dolegliwość
madzia_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 14:07   #11
Madae
Przyczajenie
 
Avatar Madae
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 11
Dot.: Otarcia na udach (może lekarz):(

Z nieba spada mi ten topic, mam taki sam problem. Z otyłością/ nadwagą zmagam się już dłuższy czas, 33 kg za mną, a mniej więcej tyle samo jeszcze przed :/. Jako że już niecałe 3 lata stuknęły od założenia tego tematu - mam pytanie do ciebie Cytrynko - czy udało ci się pozbyć tych otarć? Bo ja je mam od zawsze i ciekawi mnie czy po prostu po zmniejszeniu masy ciała same magicznie znikają czy trzeba im pomóc?
Madae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-16, 21:47   #12
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Otarcia na udach (może lekarz):(

Niestety mam ten sam proble. W lecie unikam spódnic i baardzo krótkich spodenek. Można używać antyperspirantów ale są średnie, talku, mąki ziemniaczanej albo sody oczyszczonej z dodatkiem paru kropel olejku zapachowego. No najlepiej byłoby schudnąć
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 10:58   #13
Madae
Przyczajenie
 
Avatar Madae
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 11
Dot.: Otarcia na udach (może lekarz):(

No tak - tyle że to są rady zapobiegawcze, a mi chodzi raczej o to jak się pozbyć skutków.
Madae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 21:12   #14
siempre
Wtajemniczenie
 
Avatar siempre
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pieniny :)
Wiadomości: 2 770
Dot.: Otarcia na udach (może lekarz):(

Jak radzić sobie ze skutkami takich otarć bo te ślady wyglądają nieestetycznie a lato się zbliża... która ma sprawdzony sposób ???
siempre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 16:17   #15
madame_butterfly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 84
Dot.: Otarcia na udach (może lekarz):(

Też byłabym wdzięczna za odp, ja nie mam nadwagi, ale od noszenia obcisłych(ale rozmiarowo dobrych i nieuciskających) jeansów zrobiły mi się dwie widoczne kreski po wewnętrznej stronie ud(tak jak biegną szwy). Trochę głupio teraz założyć spodenki czy pokazać się komuś. Podejrzewam, że samo zniknie jak przestawię się na spódnice, ale chciałabym wiedzieć jak przyśpieszyć ten proces i zapobiegać takim przykrym sytuacjom.
madame_butterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-13, 00:30   #16
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: Otarcia na udach (może lekarz):(

Odswiezam stary wątek, przepraszam, ale jesli któras z Was nadal szuka odpowiedzi to polecam złuszczanie retinoidami i kwasami- vide forum biochemiczne. miałam plamy na pół uda od dziecinstwa ( stykają się na górze, jednak teraz nie ma to wpływu na obtarcia) i wlasciwie znikneły odkąd się pozłuszczałam trochę atredermem i chamsko przetarłam te miejsca kwasem mlekowym 80%- zrobiły się aż bąble, ale po paru dniach skóra zeszła, strupki tak samo i sądzę , że jeszcze jeden taki zabieg i nie bedzie w ogóle sladu po jakichkolwiek odparzeniach
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 17:53   #17
Cytrynka_
Przyczajenie
 
Avatar Cytrynka_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11
Dot.: Otarcia na udach (może lekarz):(

Cytat:
Napisane przez kasiaen1 Pokaż wiadomość
Odswiezam stary wątek, przepraszam, ale jesli któras z Was nadal szuka odpowiedzi to polecam złuszczanie retinoidami i kwasami- vide forum biochemiczne. miałam plamy na pół uda od dziecinstwa ( stykają się na górze, jednak teraz nie ma to wpływu na obtarcia) i wlasciwie znikneły odkąd się pozłuszczałam trochę atredermem i chamsko przetarłam te miejsca kwasem mlekowym 80%- zrobiły się aż bąble, ale po paru dniach skóra zeszła, strupki tak samo i sądzę , że jeszcze jeden taki zabieg i nie bedzie w ogóle sladu po jakichkolwiek odparzeniach
Kasiu, z nieba mi spadasz po prostu. Tak dawno ten wątek rozpoczęłam i faktycznie niczym nie potrafiłam sobie pomóc. Czy mogłabyś szczegółowo napisac jak sobie z tym poradziłaś? Jakie stężenia retinoidu, jak często stosowałaś, jak sobie radziłaś z rankami, żeby nie zrobiło się nic brzydkiego. Naprawdę, te obtarcia skóry, to moje upokorzenie... Wstyd nawet przed ginekologiem, a co dopiero przed mężczyzną ;-(

Jeśli znajdziesz chwilkę czasu, to bardzo Cię proszę o odpowiedź. Naprawdę jestem totalnie zdeterminowana....
Cytrynka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 11:29   #18
pAatUlKa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 11
Dot.: Otarcia na udach (może lekarz):(

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Niestety mam ten sam proble. W lecie unikam spódnic i baardzo krótkich spodenek. Można używać antyperspirantów ale są średnie, talku, mąki ziemniaczanej albo sody oczyszczonej z dodatkiem paru kropel olejku zapachowego. No najlepiej byłoby schudnąć

Więc Witam Was Dziewczyny widzę że poważny problem ja tez mam od czasu do czasu takie problem a zwalczam go okładem z Gorącej Wody z odrobina szarego mydła ... później najlepiej nie chodzić przez jakąś godzinkę a najlepiej zrobić sobie taki okład przed snem i na drugi dzień powinno być już lepiej Ja osobiście nie chodzę w spódnicach często tylko jak zmusi mnie do tego sytuacja Pozdrawiam
pAatUlKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 16:19   #19
sprinterka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1
GG do sprinterka
Dot.: Otarcia na udach (może lekarz):(

Witajcie dziewczyny.
Próbowałyście kolagen naturalny? Najlepiej firmy Colway. Jest to kolagen rybi. Świetnie radzi sobie z poparzeniami i poczatkowymi odleżynami z pewnoscią z takimi otarciami też sobie poradzi. Polecam kolagen silver firmy Colway. Pamiętajcie tylko żeby stosować się do instrukcji obsługi tegoż kolagenu
pozdrawiam

Edytowane przez sprinterka
Czas edycji: 2010-08-11 o 16:21
sprinterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-04, 19:48   #20
its_a_mystery
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1
Dot.: Otarcia na udach (może lekarz):(

a też mam takie brązowe plamki od ocierania sie ud o siebie, ale dajcie spoooookój kochane, to nic takiego, nie ma co sie za bardzo przejmowac, to wygląda jak przebarwienia i chrzanić to!
a myśle ze zabieg mikrodermabrazji by pomógł albo jakiś peeling inny
its_a_mystery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 14:59   #21
Lisa666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2
Dot.: Otarcia na udach (może lekarz):(

Witam dawno juz nikt tu nic nienapisał ale ja też mam taki problem jak wy tylko jest to strasznie brzydkie brązowe plamy zaczynajace sie na udach idące az do miejsc intymnych prawdopodobnie to sa odparzenia kiedyś chodziłam w spódnicach juz nie chodzę ale brązowe plamy nie zeszły wstyd iść na basen może ktoś zna sposób na te plamy jak się ich pozbyć bo to wygląda ochydnie może ktoś ma sprawdzony sposób bardzo bym prosiła o opis jak i co stosować pozdrawiam.
Lisa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 21:56   #22
177074a95c95c072642aabbfb45e7c2a5488fd4d_62d49473ad19b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 258
Dot.: Otarcia na udach (może lekarz):(

Też mam ten problem. Mam masywne nogi, chociaż sama nadwagi nie mam 64kg i 170 cm wzrostu, spódnicy założyć nie mogę. Tak samo mam przebarwienia na nogach, które są odkąd pamiętam i chętnie bym się ich pozbyła. Znacie jakiś sprawdzony sposób?
177074a95c95c072642aabbfb45e7c2a5488fd4d_62d49473ad19b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-04, 17:33   #23
maadzixon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1
Dot.: Otarcia na udach (może lekarz):(

Cześć

Ja osobiście polecam sudocrem zawsze pomaga mi na otarcia.

pozdrawiam,
m
maadzixon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-05, 18:55   #24
Lisa666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2
Dot.: Otarcia na udach (może lekarz):(

No niby Sudokrem jest dobry ale tylko zapobiega a tu jest potrzebne coś co by zwalczyło pozostałości po obtarciach czyli te ochydne brązowe plamy które sięgają aż po miejsca intymne aż wstyd iść do lekarza
Lisa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 11:47   #25
Judyta1992
Przyczajenie
 
Avatar Judyta1992
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1
Dot.: Otarcia na udach (może lekarz):(

Witajcie
Wiem, że to nie sposób na rozwiązanie problemu ale jest kilka metod na zapobieganie obtarć. Przykładowo, gdy zamierzacie włożyć spódnicę (nie mówię tutaj o mini ale takiej np. do kolan) możecie włożyć krótkie leginsy, zakrywające własnie te częsci ud, które się obcierają. Kolorów jest masa. Można je dopasować do koloru spódnicy albo np. kolor cielisty. Latem uwielbiam nosić białe lniane spódnice i uwierzcie mi, krótkie białe leginsy założone pod spódnicę są niezastąpione. Pozdrawiam serdecznie
Judyta1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 23:00   #26
biernacka4
Zakorzenienie
 
Avatar biernacka4
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 5 369
Dot.: Otarcia na udach (może lekarz):(

Jeżeli chodzi o te przebarwienia skóry na udach po otarciach to można kupić w aptece kremy wybielające do skóry. Nazwy nie podam bo nie pamiętam. Są różna ale dosyć drogie i w małych pojemniczkach. Najczęściej po 15 albo 30 ml. Trzeba je stosować przez kilka tygodni. Tak, że to jest trochę kosztowne.
Tym dziewczynom, które kremują sobie uda żeby zapobiec otarciom mogę polecić "Linomag" w kremie albo w maści (w aptekach) ok. 10zł. Któraś z was napisała, że szybko się jej krem wchłania i nie daje oczekiwanego efektu. Najprawdopodobniej krem był nawilżający. Do smarowania ud musi być tłusty. Linomag jest tłusty i się tak szybko nie wchłonie a ponadto łagodzi i leczy otarcia. Jest więc do takich problemów właściwie przeznaczony.
biernacka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 07:30   #27
storczyk1978
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4
Dot.: Otarcia na udach (może lekarz):(

Cytat:
Napisane przez Judyta1992 Pokaż wiadomość
Witajcie
Wiem, że to nie sposób na rozwiązanie problemu ale jest kilka metod na zapobieganie obtarć. Przykładowo, gdy zamierzacie włożyć spódnicę (nie mówię tutaj o mini ale takiej np. do kolan) możecie włożyć krótkie leginsy, zakrywające własnie te częsci ud, które się obcierają. Kolorów jest masa. Można je dopasować do koloru spódnicy albo np. kolor cielisty. Latem uwielbiam nosić białe lniane spódnice i uwierzcie mi, krótkie białe leginsy założone pod spódnicę są niezastąpione. Pozdrawiam serdecznie
Ja też polecę linomag, zawiera leczniczą lanolinę. A jak macie kogoś znajomego w aptece to poproście o sprzedanie czystej lanoliny. Robi sie z niej maści wszelkiej maści naturalna, stanowi doskonałą ochronę i lzeczy uszkodzenia skóry.
storczyk1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 18:54   #28
Hallusia
Przyczajenie
 
Avatar Hallusia
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 6
Dot.: Otarcia na udach (może lekarz):(

masz tu poradę lekarza przy identycznym problemie https://www.medpytania.pl/9729-otarcia - mam nadzieję, że pomoże
Hallusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 08:15   #29
pinkuneko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 3
Dot.: Otarcia na udach (może lekarz):(

nosić przewiene i wygodne ubrania tylko z naturalnych materiałów




xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-08-01 o 12:44 Powód: Link.
pinkuneko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-15 09:15:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:50.