Zapuszczanie włosów - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-01, 13:14   #1681
NelluSiIa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 312
Dot.: Zapuszczanie włosów

Cytat:
Napisane przez ewulkamala16 Pokaż wiadomość
A scielam opk 3cm
ja teraz sie tak staram żeby nie ścinać włosów oleje nakładam wkółko , ale widzę żeby się przydało troszkę podciąć ... zobacze czy się nie zaczną kruszyć bo jak zaczną to je musze skrucić
__________________
Zapuszczam włosy typ 3A

42-43-44-45-46-47-48-49-50cm-(od czoła) osiągniety 1 cel!!
51-52-53-54-55,5-56-57-58-59-60-(od czoła) 2cel
NelluSiIa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 23:45   #1682
Nastja89
Raczkowanie
 
Avatar Nastja89
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 182
Dot.: Zapuszczanie włosów

Też ścięłam niedawno końcówki. Od razu mi się włoski lepiej układają A co do zapuszczania to postanowiłam zapuszczać ale... naturalki. Koniec z malowaniem Używam Amli Gold przed każdym myciem i masek po myciu by włoski były piękne
__________________
CEL OSIĄGNIĘTY !! : Naturalne włosięta

Bóg jest człowiekiem, a człowiek myśli, że jest Bogiem...
Nastja89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 08:05   #1683
Maja102
Zakorzenienie
 
Avatar Maja102
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21 078
Dot.: Zapuszczanie włosów

Cytat:
Napisane przez Nastja89 Pokaż wiadomość
Też ścięłam niedawno końcówki. Od razu mi się włoski lepiej układają A co do zapuszczania to postanowiłam zapuszczać ale... naturalki. Koniec z malowaniem

ja odstawiłąm farby prawie rok temu i widzę dużą poprawę w stanie włosów
choć teraz zmywają mi się wszystkie kolory, jakie miałam i na czubku głowy mam naturalny ciemny brąz, a poniżej lekkie refleksy od czerni po brązy, bordo i fiolety
__________________
Ubieram się na czarno, bo jestem z Nilfgaardu
Maja102 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 09:09   #1684
NelluSiIa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 312
Dot.: Zapuszczanie włosów

ja ostatni raz farbowalam wlosy z blondu na braz na poczatku stycznia i teraz tak mi sie farba wyplukala ze mam braz jasny i ciemny /blond jasny i ciemny na farbowanych a duży odrost mam swój naturalny czyli ciemny braz wyglada to troche jak by byly przypalone ... bo ciemny braz mam z naturalnego a pozniej takie jasne z ciemnymi
__________________
Zapuszczam włosy typ 3A

42-43-44-45-46-47-48-49-50cm-(od czoła) osiągniety 1 cel!!
51-52-53-54-55,5-56-57-58-59-60-(od czoła) 2cel
NelluSiIa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 09:42   #1685
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: Zapuszczanie włosów

Ja też po cichu zapuszczam - zaglądając do was obecnie mam najdłuższe włosy za ramiona, chciałabym mieć chociaż do łopatek (z 10cm jeszcze?), ale to mi dużo czasu zajmie, bo:
-w pierwszej kolejności schodzę z cieniowania, bo przód mam prawie o 15cm krótszy niż tył, chciałabym tak z 5cm różnicy tylko (chyba że uznam że nie wygląda to dobrze to troszkę więcej może)
-następnie zapuszczam grzywkę (w tej chwili jest do ucha)
-i później schodzę z pasemek (rozjaśniane w zeszłym roku przed wakacjami) - kilka cm wyżej niż grzywka kończą mi się naturalki
Plan ambitny, tylko jak mierzyłam grzywkę to wyszło że mi włosy rosną 0,5cm/mies nie rozumiem tego, wyglądają jakby szybciej rosły a jakbym zaczęła te długie mierzyć to by na pewno za każdym razem wychodziło co innego więc nawet nie próbuję
aam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 10:19   #1686
mnich11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 18
Dot.: Zapuszczanie włosów

Ja również staram się zapuszcać włosy, niestety bez efektu. Od 2 lat mam taką samą długość, chociaż ich nie przycinam, a wszystko przez to że końcówki włosów mam przesuszone i łamiące się, przez co odpadają. Stosuję mnóstwo odżywek, olejów do włosów i już nie wiem jak jeszcze mogłabym swoim włosom pomóc.
Może mi coś doradzicie? Oprócz ciągle przesuszonych włosów strasznie mi one wypadają. Nie mam żadnej choroby, która mogłaby to spowodować. nie odchudzam się, nie zażywam tabletek anty.
Wszystkie problemy zaczęły się 2 lata temu, wcześniej miałam gęste lśniące włosy.

Moja obecna pielęgnacja:
- szampon dla dzieci Bambino
- na każdą noc nakładam na włosy oleje: rycynowy, kokosowy, jojoba oraz zrobione przez siebie serum (aloes, ekstrakt z żeń szenia i pokrzywy, l-cysteina, kwas hialuronowy, biosiarka, wit. A i E, kolagen, elastyna, macerat z zielonej herbaty, mleczko pszczele, d-pantenol i parę innych)
- 3 x w tygodniu odżywka- mieszanka: WAX + biała glinka + spirulina + ekstrakt z winogron i ananasa
- 2 X w tygodniu ziołowe płukanki do włosów (chmiel, pokrzywa, zielona herbata, skrzyp itp.)
- 1 x w tygodniu odżywka Kallos Placenta, do niej dodaję różne składniki z biochemii urody
- raz w miesiącu odżywka z żółtka i miodu
-zrezygnowałam z kosmetyków zawierających silikony
- codziennie zażywam skrzyp, tran, wit z grupy b, magnez, piję pokrzywę i parę innych ziołowych herbetek
-staram się zdrowo odżywiać
- nigdy ich nie farbowałam, nie prostuję ani nie suszę

Teraz pozamawiałam sobie indyjskie odzyki do włosów (amla, eclipta), zobaczymy czy coś pomogą, bo już nie wiem co robić z moimi włosami, a chciałabym móc je zapuszczać

Edytowane przez mnich11
Czas edycji: 2011-05-02 o 10:23
mnich11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 11:44   #1687
NelluSiIa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 312
Dot.: Zapuszczanie włosów

mnich11 sporo tego używasz i dziwi mnie to że mimo tego włosy nadal mają zniszczoną strukturę po 2 latach zapuszczania można powiedzieć że to już są całkiem inne włosy niż 2 lata temu co miałaś a mimo to nadal Ci się łamią ... moja rada jest taka : najpierw idz do salonu fryzjerskiego wyposażonego w taką kamere do ,,Badania skóry głowy oraz struktury włosa'' w niektórych salonach przy strzyżeniu jest zadarmo trzeba poszukać ja znalazłam z kosztem 30zł więc nie jest tak dużo w ten sposób dowiesz się co Ci dolega. Może skórę masz przesuszoną i dlatego Ci włosy rosną takie suche? Jeśli bedzie potrzeba to zetnij kilka cm Jeśli nie suszysz włosów oczywiście i nie prostujesz inaczej to nie ma sensu Pozdrawiam


Przeczytałam jeszcze raz to co napisałaś ... i chyba przesadziłaś trochę z ziółkami ... jak za dużo się ich używa to wysuszają ...
__________________
Zapuszczam włosy typ 3A

42-43-44-45-46-47-48-49-50cm-(od czoła) osiągniety 1 cel!!
51-52-53-54-55,5-56-57-58-59-60-(od czoła) 2cel

Edytowane przez NelluSiIa
Czas edycji: 2011-05-02 o 12:10
NelluSiIa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-02, 13:36   #1688
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: Zapuszczanie włosów

Cytat:
Napisane przez NelluSiIa Pokaż wiadomość
mnich11 sporo tego używasz i dziwi mnie to że mimo tego włosy nadal mają zniszczoną strukturę po 2 latach zapuszczania można powiedzieć że to już są całkiem inne włosy niż 2 lata temu co miałaś a mimo to nadal Ci się łamią ... moja rada jest taka : najpierw idz do salonu fryzjerskiego wyposażonego w taką kamere do ,,Badania skóry głowy oraz struktury włosa'' w niektórych salonach przy strzyżeniu jest zadarmo trzeba poszukać ja znalazłam z kosztem 30zł więc nie jest tak dużo w ten sposób dowiesz się co Ci dolega. Może skórę masz przesuszoną i dlatego Ci włosy rosną takie suche? Jeśli bedzie potrzeba to zetnij kilka cm Jeśli nie suszysz włosów oczywiście i nie prostujesz inaczej to nie ma sensu Pozdrawiam


Przeczytałam jeszcze raz to co napisałaś ... i chyba przesadziłaś trochę z ziółkami ... jak za dużo się ich używa to wysuszają ...
Taką aparaturę do badania struktury włosa mają też w aptekach niektórych, u mnie w jakiejś aptece można było za darmo skorzystać (nie wiem jak apteka się nazywa, nie pamiętam )
aam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 13:49   #1689
mnich11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 18
Dot.: Zapuszczanie włosów

Nowe włosy, które mi rosną są już ładne, godzej jest z tymi od połowy w dół (wlosy mam do połowy pleców) i musiałabym obciąć połowę z nich, żeby wszystkie były zdrowe.
Na pewno przejdę się na takie badanie, o którym piszecie, dziękuję za radę.
Co do ziółek, to używam ich aby przeciwdziałać wypadaniu włosów i postaram się nakłądać je tylko na skórę głowy, a nie na całe włosy, może to rzeczywiście od nich są takie suche.

Myślę, że powinnam zmienić też coś w diecie, ostatnio kupiłam tabletki Special Two, jadam też więcej produktów białkowych i muszę wprowadzić do diety kiełki.
Z wypadaniem włosów trochę sobie już poradziłam dzięki tym wszystkiem specyfikom, najgorsze jest to przesuszenie. Jeśli nic mi nie pomoże, to będę musiała ściąć połowę włosów, bo one nie wyglądają zbyt ładnie.


Długość moich włosów to ok. 50 cm i z tego do obcięcia byłoby 15- 20 cm
2 lata temu bylam na zabiegu fryzjerskim, to było nabłyszczanie włosów, fryzjerka nałozyła mi jakąś odżywkę (nie wiem co było w składzie, bo wtedy jeszcze mnie skłąd kosmetyków nie interesował), w efekcie włosy rozjaśniły mi się o 2 tony, nie wiem dlaczego. Od tamtej pory zaczęły się te wszystkie problemy z włosami (wypadanie, brak połysku) i dzisiaj wlaśnie ostatnie 20 cm włosów to są te jasne przesuszone włosy. Z tym że takie suche zrobiły mi się nie od razu po tym zabiegu, tylko dopiero rok temu, wiec nie wiem czy to ma coś wspólnego jedno z drugim.

Teraz codziennie na noc nakładam oleje i w nich widzę ostatni ratunek dla włosów
A miałam kiedyś takie ładne

Edytowane przez mnich11
Czas edycji: 2011-05-02 o 14:01
mnich11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 14:22   #1690
NelluSiIa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 312
Dot.: Zapuszczanie włosów

Cytat:
Napisane przez mnich11 Pokaż wiadomość
Nowe włosy, które mi rosną są już ładne, godzej jest z tymi od połowy w dół (wlosy mam do połowy pleców) i musiałabym obciąć połowę z nich, żeby wszystkie były zdrowe.
Na pewno przejdę się na takie badanie, o którym piszecie, dziękuję za radę.
Co do ziółek, to używam ich aby przeciwdziałać wypadaniu włosów i postaram się nakłądać je tylko na skórę głowy, a nie na całe włosy, może to rzeczywiście od nich są takie suche.

Myślę, że powinnam zmienić też coś w diecie, ostatnio kupiłam tabletki Special Two, jadam też więcej produktów białkowych i muszę wprowadzić do diety kiełki.
Z wypadaniem włosów trochę sobie już poradziłam dzięki tym wszystkiem specyfikom, najgorsze jest to przesuszenie. Jeśli nic mi nie pomoże, to będę musiała ściąć połowę włosów, bo one nie wyglądają zbyt ładnie.


Długość moich włosów to ok. 50 cm i z tego do obcięcia byłoby 15- 20 cm
2 lata temu bylam na zabiegu fryzjerskim, to było nabłyszczanie włosów, fryzjerka nałozyła mi jakąś odżywkę (nie wiem co było w składzie, bo wtedy jeszcze mnie skłąd kosmetyków nie interesował), w efekcie włosy rozjaśniły mi się o 2 tony, nie wiem dlaczego. Od tamtej pory zaczęły się te wszystkie problemy z włosami (wypadanie, brak połysku) i dzisiaj wlaśnie ostatnie 20 cm włosów to są te jasne przesuszone włosy. Z tym że takie suche zrobiły mi się nie od razu po tym zabiegu, tylko dopiero rok temu, wiec nie wiem czy to ma coś wspólnego jedno z drugim.

Teraz codziennie na noc nakładam oleje i w nich widzę ostatni ratunek dla włosów
A miałam kiedyś takie ładne

mam taki sam problem tyle że mi rozjaśniła o jakies 9 tonów z czarnego na jasny blond żrącą wodą jakąś;/ i też miałam piękne gęste spreżyste włosy ;/ a dzisiaj ciężko czasem w lusterko spojrzeć i się nie popłakać na sam widok tego co jest a co było kiedys...

Ja chyba też bedę musiała sprubować podciąć włosy ale nie wiem czy to robić ... bo skoro mi rosną te 2cm na miesiąc około to ,to że są suche jeszcze mnie tak bardzo nie dołuje bo chce mieć długie włosy...

na wypadanie polece ci szampon garnier neril... zaczełam kurację z Marz spezial na wypadanie mi się jak narazię sprawdza bo mi włosy wypadały ,,ostatnio ,,po olejach może 5 włosów ;Da nigdy mi włosy nie wypadały ani jeden a jak zażywam i stosuje oleje to wogole nie wypadają ogolnie mam geste wlosy
i też zauważyłam jakoś od połowy miesiąca że chyba zbyt częste nakładanie olejów powoduje że stają się piórkowate ...;/
wczoraj na noc nałożyłam olej rycynowy i oliwe z oliwek i jakieś takei suche dziś są...;/ a tylko na końce... a musze nałożyc bo jak nie nałoże to końce mi się zaczną kruszyć a takto przynajmniej końcówki jako tako wyglądają... ja już 4 rok walcze z kruchymi włosami ...
w czerwcu dostanę kasę na 18-stkę kupię sobie prowizoryczną saune do włosów i linię albo kerastase albo matrix i będę robić całe wakacje ... a jak zmienię zdanie i postanowię je ściąć to może też bedzie na plus sama jeszcze nie wiem mi jak narazie włosy się nie kruszą ... olejuje na ok.17h póżniej wax avokado na włosy i do kąpieli wtedy włosy dostają trochę pary sprubuj wiązać włosy żeby się nie ocierały o ubrania też zmniejszy to minimalnie kruchość włosów pij pokrzywe na wypadanie włosów ,garnier neril stosuj i stosuj joanne rzepe szampon+odżywka mojej sis przestaly wypadać po tym włosy
__________________
Zapuszczam włosy typ 3A

42-43-44-45-46-47-48-49-50cm-(od czoła) osiągniety 1 cel!!
51-52-53-54-55,5-56-57-58-59-60-(od czoła) 2cel

Edytowane przez NelluSiIa
Czas edycji: 2011-05-02 o 14:24
NelluSiIa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 14:33   #1691
mnich11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 18
Dot.: Zapuszczanie włosów

Cytat:
Napisane przez NelluSiIa Pokaż wiadomość

na wypadanie polece ci szampon garnier neril...
stosuje odżywkę Neril i ostatnio już mniej wypada, nie wiem czy to od niej czy od innych specyfików, o ktorych wspominałam

A powiedz mi jak Ty zmywasz oleje z włosów, bo mi one ciężko schodzą. Musze czasem umyć je 2-3 razy . Uzywasz szamponu z SLS czy bez?

Edytowane przez mnich11
Czas edycji: 2011-05-02 o 14:37
mnich11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-02, 14:39   #1692
NelluSiIa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 312
Dot.: Zapuszczanie włosów

mnie jedno pytanie ciekawi ... bo zauważyłam że rosną mi bardzo suche włosy nie wiem dlaczego tak się dzieję ... nie prostuje nie suszę nie stosuje lakierów pianek żelów same maski i odzywki nawilżające wzmacniajace wygladzajace a włosy za bardzo nie chcą na to reagować nie wiem czy mam problem w tym momencie z tym że skalp mam przesuszony i wysoką temp. na nim czy przez co te włosy takie suchę mi rosną ... dziwne to jest bardzo bo prowadzę radykalną pielęgnacje włosów od A do Z

Używam Isana z Rossmana 2 x razy myje włosy ewentualnie Johnsons & Johnsons Baby szampon następnie oczywiście jedna lub 2 odżywki zależy które z czym mogę połączyć
__________________
Zapuszczam włosy typ 3A

42-43-44-45-46-47-48-49-50cm-(od czoła) osiągniety 1 cel!!
51-52-53-54-55,5-56-57-58-59-60-(od czoła) 2cel

Edytowane przez NelluSiIa
Czas edycji: 2011-05-02 o 14:40
NelluSiIa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 14:57   #1693
mnich11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 18
Dot.: Zapuszczanie włosów

NelluSiIa,
może to kwestia nieodpowiedniej diety, ze rosna ci takie suche włosy?
Słyszałam o jedzeniu zmielonych skorupek z jajek, po których włosy mają być błyszczące, ale dla mnie to jest zbyt obrzydliwe
mnich11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 15:05   #1694
NelluSiIa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 312
Dot.: Zapuszczanie włosów

Cytat:
Napisane przez mnich11 Pokaż wiadomość
NelluSiIa,
może to kwestia nieodpowiedniej diety, ze rosna ci takie suche włosy?
Słyszałam o jedzeniu zmielonych skorupek z jajek, po których włosy mają być błyszczące, ale dla mnie to jest zbyt obrzydliwe


łooo fuj! chyba bym musiała niezle zwariować ;D diety to ja nie stosuje jem platki z mlekiem obiad zupa +drugie danie +salatka z buraków nie wiem czy one coś dają kanapki z szynka i serem ... nie mam kasy na odżywianie i to nie ja robie zakupy ;D nikt dodatkowego dania mi nie zafunduje a sama na siebie nie zarabiam a obawiam sie że koszt jakiejś super diety by mnie drogo kosztował a pozatym nie znam sie na dietach sama nie wiem co do czego i co z czym jeść ... mogła byś mi swój jadłospis podać? hmmm zastananowiła może bym się nad tym i sprubowała ... a i mam pytanie czy cukier niekorzystnie wpływa na włosy??
__________________
Zapuszczam włosy typ 3A

42-43-44-45-46-47-48-49-50cm-(od czoła) osiągniety 1 cel!!
51-52-53-54-55,5-56-57-58-59-60-(od czoła) 2cel
NelluSiIa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 15:40   #1695
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Zapuszczanie włosów

Cytat:
Napisane przez aam Pokaż wiadomość
Ja też po cichu zapuszczam - zaglądając do was
Cytat:
Napisane przez mnich11 Pokaż wiadomość
Ja również staram się zapuszcać włosy, niestety bez efektu.
Witajcie

Mnich, a może przesadzasz z proteinami, podobno ich nadmiar też nie służy włosom.
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 15:43   #1696
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: Zapuszczanie włosów

Cytat:
Napisane przez NelluSiIa Pokaż wiadomość
łooo fuj! chyba bym musiała niezle zwariować ;D diety to ja nie stosuje jem platki z mlekiem obiad zupa +drugie danie +salatka z buraków nie wiem czy one coś dają kanapki z szynka i serem ... nie mam kasy na odżywianie i to nie ja robie zakupy ;D nikt dodatkowego dania mi nie zafunduje a sama na siebie nie zarabiam a obawiam sie że koszt jakiejś super diety by mnie drogo kosztował a pozatym nie znam sie na dietach sama nie wiem co do czego i co z czym jeść ... mogła byś mi swój jadłospis podać? hmmm zastananowiła może bym się nad tym i sprubowała ... a i mam pytanie czy cukier niekorzystnie wpływa na włosy??
Nie wiem co jak dokładnie wpływa na włosy ale zdecydowanie potrzeba Ci więcej warzyw i owoców! Potrzeba jeść trochę witamin Białko też się przydaje - mięsko, jajka, serki. No i trochę urozmaicenia oczywiście, nie można jeść ciągle tego samego
aam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 15:45   #1697
Agnieszka12o1
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka12o1
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 5 010
Dot.: Zapuszczanie włosów

[1=6291cc2e5cca5cd6ab177e5 efe4c5e0758342977;2664107 7]Obiecałam fotkę Agnieszce kiedyś
ale niestety fotki wrzucić nie umiem więc nie będzie[/QUOTE]
Ej no jak tak mozesz ? a nie masz jakiś starych fotek ?
__________________
PEOPLE ALWAYS LEAVE
Agnieszka12o1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 15:47   #1698
NelluSiIa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 312
Dot.: Zapuszczanie włosów

Cytat:
Napisane przez aam Pokaż wiadomość
Nie wiem co jak dokładnie wpływa na włosy ale zdecydowanie potrzeba Ci więcej warzyw i owoców! Potrzeba jeść trochę witamin Białko też się przydaje - mięsko, jajka, serki. No i trochę urozmaicenia oczywiście, nie można jeść ciągle tego samego

witaminy biore wiec to tez mozna powiedziec dorownuje owocom ... pije herbate z duza iloscia cytryny wiec na witamine C napewno nie moge narzekac a serki oczywiscie tez jem dodatkowo do sniadania kolacji ale to nie jest dieta i zbyt zdrowe odzywianie mi chodzi bardziej o jakis plan jadlospisu co jesc a czego moze unikac? czy to wgl wpl;ywa na te wlosy chociaz troche lub na zdrowie
__________________
Zapuszczam włosy typ 3A

42-43-44-45-46-47-48-49-50cm-(od czoła) osiągniety 1 cel!!
51-52-53-54-55,5-56-57-58-59-60-(od czoła) 2cel
NelluSiIa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 16:51   #1699
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: Zapuszczanie włosów

Cytat:
Napisane przez NelluSiIa Pokaż wiadomość
witaminy biore wiec to tez mozna powiedziec dorownuje owocom ... pije herbate z duza iloscia cytryny wiec na witamine C napewno nie moge narzekac a serki oczywiscie tez jem dodatkowo do sniadania kolacji ale to nie jest dieta i zbyt zdrowe odzywianie mi chodzi bardziej o jakis plan jadlospisu co jesc a czego moze unikac? czy to wgl wpl;ywa na te wlosy chociaz troche lub na zdrowie
Ale same suplementy to nie to samo co świeże warzywa i owoce, mimo wszystko powinno się zdrowo odżywiać (no właśnie dużo warzyw i owoców to podstawa zdrowej diety). Ja biorę witaminki głównie zimą bo ciężko mi dostać jakieś zjadliwe pomidorki i inne warzywa które nie zrujnują portfela, ale mimo to staram się jeść wtedy warzywka, tylko jest ich trochę mniej wtedy w mojej diecie A teraz jak już wiosna się zaczęła to już spokojnie jakieś rzodkieweczki, szczypiorek i inne takie można chrupać, a zimą wszelkiego rodzaju sałatki ze słoików i inne takie Jak robisz kanapki - dorzuć tam zawsze jakieś warzywko, na przekąskę w ciągu dnia jakiś owoc lub sałatka (śniadanie obiad, kolacja to mało - powinno się jeść częściej a po prostu mniejsze porcje).
Jak chcesz przykłądowy plan to możesz np: śniadanie tak jak miałaś jest ok, 2 śniadanie jogurt +owoc lub owoce same lub jakaś sałatka, ew kanapki, obiad zostaje, podwieczorek - może być jakiś deser z owocami lub podobne rzeczy jak na 2 śniadanie, kolacja - mogą byc i kanapki, tylko dorzuć paprykę, pomidorka, ogórka czy co tam w łapki wpadnie, albo zastąp kanapki serkiem wiejskim z warzywami (rzodkiewka i szczypiorek - pycha!), albo jakaś sałatka z tuńczykiem np no ogólnie można dużo rzeczy wymyślić, zależnie co tam wolisz, napisałam Ci wersję bez zagłębiania się w węglowodany (pieczywo, makaron, ryż, itp) - jeśli planujesz schudnąć/przytyć to ma znaczenie ile ich jesz (odpowiednio mało/dużo). Nie sądzę żeby trzeba było bardziej się przejmować dietą Jak ktoś ma inne zdanie to chętnie wysłucham bo wpływem diety na włosy interesowałam się tylko na zasadzie "jeść zdrowo i uzupełniać suplementy"
aam jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-02, 16:59   #1700
Katarynka92
Rozeznanie
 
Avatar Katarynka92
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 598
Dot.: Zapuszczanie włosów

Przyłączam się do Was!

Obecnie mam włosy długości 48 cm. Chciałabym jeszcze tak z 10 cm więcej. Zażywam Skrzypovitę, wcześniej używałam raz w tygodniu naftę. Ale po tym zauważyłam, że wypadają mi w większej ilości włosy. Już wcześniej miałam z tym problem. Dlatego spróbowałam naftę. Więcej napisałam już jakiś czas temu w temacie dot. nafty. Nawet nie tak dawno Od tamtego momentu nie stosuję jej. Mam kręcone/falowane włosy. Po 20 (matura) idę do fryzjera. Ale co zauważyłam, końcówki są w znacznie mniejszym stopniu zniszczone, niż w momencie, kiedy miałam je do ramion. Z wiadomych przyczyn (teraz nie ocierają się tyle np. o ubrania). Podetnę je może z 2 cm, resztę wycieniuję. Bo zrobiły się takie... ciężkie. I teraz kręcą się tylko na końcach.
Pozdrawiam
Katarynka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 17:04   #1701
mnich11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 18
Dot.: Zapuszczanie włosów

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość

Mnich, a może przesadzasz z proteinami, podobno ich nadmiar też nie służy włosom.
hmm, nie za bardzo wiem w których substancjach, z tych jakie używam są proteiny.
Na pewno keratyna zawiera proteiny i ją rzeczywiście stosuję.

oprócz keratyny stosuję prawie codziennie:
l- cysteina
ekstrakt z korzenia pokrzywy i z żeń-szenia
tlenek cynku
kwas hialuronowy
aloes
kolagen i elstatyna
karnityna, arginina, kofeina
kwas mlekowy
d-pantenol
mleczko pszczele
macerat z zielonej herbaty
spirulina
biosiarka
ekstrakt z winogron i ananasa
biała glinka ( czy mogę ją stosować na całe włosy ?)

Edytowane przez mnich11
Czas edycji: 2011-05-02 o 17:06
mnich11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 17:45   #1702
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Zapuszczanie włosów

Cytat:
Napisane przez mnich11 Pokaż wiadomość
hmm, nie za bardzo wiem w których substancjach, z tych jakie używam są proteiny.
Na pewno keratyna zawiera proteiny i ją rzeczywiście stosuję.
Chyba coś źle doczytałam, zdawało mi się, że w pierwszym poście pisałaś, że codziennie nakładasz jakiś olej albo serum z keratyną. Ewentualnie o proteiny podejrzewałabym karnitynę ale nie znam się na tym zbytnio
Może po prostu część włosów jest zniszczona tamtym rozjaśnieniem i rzeczywiście jedyna opcja to obciąć - a może jesteś dla nich zbyt surowa i wyglądają dobrze?

Moje włosy natomiast jakoś się pogorszyły po porodzie. Ciężko mi je ułożyć, nie są jednak sztywne tylko jakieś takie... bez życia. Jeszcze ufarbowałam się kilka dni temu henną i miałam niezłą szopę.
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 17:52   #1703
NelluSiIa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 312
Dot.: Zapuszczanie włosów

Bedę musiała wprowadzić radykalna diete na wlosy odchudzac sie nie mam z czego przybierac takze nie bo figure mam swietna tylko te wlosy musze oswoic a chciała bym dać z siebie wszystko narazie stosuje oleje odzywki maski i przerozne specyfiki i rosną ale ze jest ich bardzo duzo to wydluza sie czas regenracji bo kazdy wlos jest suchy ale jeden bardziej drugi mniej wiec to byc moze tak bnie widac ze wlosy sa spoko fajne mam wlosy pod gorna warstwa wlosow ale przeciez nie wytne 1 warstwy byc moze w czerwcu podetne ale tylko na dlugosci i na prosto bo schodze z cieniowania bo wygladaja na bardziej suche a jak bede miala rownej dlugosci to nie bedzie to tak widac a przynajmniej nie bedzie widac ze od polowy glowy mam calkiem inne wlosy niz na czupku
__________________
Zapuszczam włosy typ 3A

42-43-44-45-46-47-48-49-50cm-(od czoła) osiągniety 1 cel!!
51-52-53-54-55,5-56-57-58-59-60-(od czoła) 2cel
NelluSiIa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 18:16   #1704
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Zapuszczanie włosów

Cytat:
Napisane przez NelluSiIa Pokaż wiadomość
Bedę musiała wprowadzić radykalna diete na wlosy odchudzac sie nie mam z czego przybierac takze nie bo figure mam swietna
Szczęściaro, ja muszę zrzucić 5 kg
Też chciałam się jakoś pro-włosowo odżywiać ale figura ważniejsza.
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 18:57   #1705
earring
Raczkowanie
 
Avatar earring
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 467
GG do earring
Dot.: Zapuszczanie włosów

Witam, chciałabym się przyłączyć,bo... zapuszczam włosy
__________________
L A T O
earring jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 19:45   #1706
mnich11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 18
Dot.: Zapuszczanie włosów

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Może po prostu część włosów jest zniszczona tamtym rozjaśnieniem i rzeczywiście jedyna opcja to obciąć - a może jesteś dla nich zbyt surowa i wyglądają dobrze?
Zawsze po myciu i wysuszeniu ich (oczywiście schną metoda naturalną, nie używam suszarki, albo bardzo rzadko) musze je na jakiś czas związać w warkocz, a po rozplątaniu wyglądają w miarę dobrze. Bez tego zabiegu są napuszone i wyglądaja na bardzo suche. Oczywiście dobry efekt dają odżywki z silikonem, ale wiem że nie powinno sie ich za często stosować.
Wszyscy mnie co chwilę pytają czy podcinałam włosy, a ja nie robiłam tego od 2 lat. Włosy na końcach sa tak zniszczone, ze się krusza i odpadają, przez co włosy zamiast zwiększać swoją długość, wręcz robią się krótsze.
Obcinać jest mi ich żal.
Mam też problem ze zmywaniem tego oleju z włosów

Nie wiem tylko dlaczego włosy rozjaśniły mi się po tej odżywce nabłyszczającej u fryzjerki. Jeszcze po tym zabiegu ona powiedziała, ze tylko mi się wydaje ze są jaśniejsze, heh A przeciez one na prawde się rozjasniły, nawet wszyscy mnie pytali czy rozjaśniałam.
Przez to, ze są na końcach takie jasne wyglądaja na jeszcze bardziej zniszczone, dlatego będę chciała je w jakiś naturalny sposób przyciemnić.
mnich11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 21:10   #1707
NelluSiIa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 312
Dot.: Zapuszczanie włosów

olej orzechowy lekko przyciemnia wlosy jak chcesz zaoszczedzic na szamponie to zmiekcz w atomizerze razem z woda szampon wieksza ilosc wody niz szamponu i z takiej jednej porcji zrobia ci sie dwie bo odrazu ci sie spieni
__________________
Zapuszczam włosy typ 3A

42-43-44-45-46-47-48-49-50cm-(od czoła) osiągniety 1 cel!!
51-52-53-54-55,5-56-57-58-59-60-(od czoła) 2cel
NelluSiIa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 21:11   #1708
Nastja89
Raczkowanie
 
Avatar Nastja89
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 182
Dot.: Zapuszczanie włosów

Mam pytanie: Włosy wam się łamią naturalne czy farbowane??? Bo mi rozjaśniane
A na nawilżenie dobry jest tran w kapsułkach Kwasy omega robią cuda
__________________
CEL OSIĄGNIĘTY !! : Naturalne włosięta

Bóg jest człowiekiem, a człowiek myśli, że jest Bogiem...
Nastja89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 21:44   #1709
NelluSiIa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 312
Dot.: Zapuszczanie włosów

Cytat:
Napisane przez Nastja89 Pokaż wiadomość
Mam pytanie: Włosy wam się łamią naturalne czy farbowane??? Bo mi rozjaśniane
A na nawilżenie dobry jest tran w kapsułkach Kwasy omega robią cuda

Tran płynny czy w kapsułkach ? ja się nad tym wiele razy zastanawiałam ale akurat w poże letniej nie bardzo mi pasuję ten plan z ,,tranem'' ma dużo witaminy D ponoć a ja chcę się opalić a podobno jak się go łyka i opala na brązowo to się plamy robią nieestetyczne na ciele ... już sama nie wiem ... a też nie chce mi się czekać do jesieni no bez przesady
__________________
Zapuszczam włosy typ 3A

42-43-44-45-46-47-48-49-50cm-(od czoła) osiągniety 1 cel!!
51-52-53-54-55,5-56-57-58-59-60-(od czoła) 2cel
NelluSiIa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 22:28   #1710
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: Zapuszczanie włosów

Cytat:
Napisane przez NelluSiIa Pokaż wiadomość
Tran płynny czy w kapsułkach ? ja się nad tym wiele razy zastanawiałam ale akurat w poże letniej nie bardzo mi pasuję ten plan z ,,tranem'' ma dużo witaminy D ponoć a ja chcę się opalić a podobno jak się go łyka i opala na brązowo to się plamy robią nieestetyczne na ciele ... już sama nie wiem ... a też nie chce mi się czekać do jesieni no bez przesady
Pierwsze słyszę żeby od tranu miały się robić plamy
Wprawdzie nie biorę go latem, tylko jesień/zima, tran poprawia troszkę odporność i wtedy mi jest potrzebny a poza tym okresem radzę sobie jakoś bez
aam jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:14.