Prezenty od teściowej ... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-29, 04:59   #1
Biejatka
Rozeznanie
 
Avatar Biejatka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 966

Prezenty od teściowej ...


Mam wiele wątpliwości co do prezentów od teściowej dla mojego dziecka.
Sprawa tygląda tak ... dziecko dostaje od babci na kazdą okazję prezenty o wartości ponad 300zł.
Wydaje mi się że to za duża kwota jak na prezent dla dziecka do 7 roku życia. Oczywiście A. cieszy się niesamowicie z prezentów od babci, ale jak dostanie od kogoś mniejszy prezent to odkłada w kąt i nawet nie sprawdza co tam jest. Zastanawiam się co babunia da A. na komunię, na 18 urodziny itd. jeśli poprzeczka jest tak wysoko podniesiona. Poza tym nie chce żeby dziecko aż tak było rozpieszczone. Wydaje mi się że drobiazg wystarczy w zupełności takiemu dziecku, tym bardziej że mamy dużą rodzinę i dostaje sporo tych prezentów.
Nie wiem jak mam rozmawiać z teściową na ten temat, nie podoba mi się to, tym bardziej że babcia nigdy nie kupuje nic konkretnego za tą kwotę, tylko same pierdoły.
Z Bożego Narodzenia wracaliśmy z 4 wielgaśnymi torbami, były to tylko prezenty od teściowej i jej mamy. Wróciliśmy do domu to dziecko nie wiedziało czym ma się bawić więc zabawki bo 1 dniu poszły w kąt :/
Biejatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 07:11   #2
dysia77
Zadomowienie
 
Avatar dysia77
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 880
Dot.: Prezenty od teściowej ...

Widocznie babcia mocno przejęta jest swoją rolą i uważa że drogi prezent to dobry prezent. Powiedz jej wszystko dokładnie tak, jak tutaj napisałaś. Nie powinna się obrazić bo przecież nie ma o co. Powiedz jej może, żeby każdy zakup prezentów konsultowała z Tobą, żeby uniknąc takich sytuacji, ze dziecko rzuci taką drogą zabawkę w kąt po jednym dniu. O takich rzeczach najlepiej mówić wprost.
Ja mam taki układ z moją mamą i teściową, że na okazje typu urodziny, święta itp zawsze ja wybieram prezenty mioim dzieciom i babcie tylko finansują zakup. Takim sposobem unikam rzeczy niepotrzebnych, nietrafionych i często też drogich. Moje dzieci dostają od babć to, co mama (czyli ja) uzna za stosowne i potrzebne i uważam, ze taki układ jest jak najbardziej w porządku.
__________________
Opinia jest jak dupa, każdy ma swoją

Edytowane przez dysia77
Czas edycji: 2010-04-29 o 07:14
dysia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 07:49   #3
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Prezenty od teściowej ...

Powiedz teściowej że doceniasz te prezenty i to że sie stara.. zaproponuj niech kupuje drobiazgi takie jak ksiązeczka kolorowanka itp a pieniadze np niech odklada na jakies konto oszczednosciowe...
aby pozniej mozna bylo kupic dziecku komputer, rower, czy wyjechac razem na wakacje...

powiedz jak dziecko traktuje zabawki...
powiedz to co napisalas tu
czy rozmawialas na ten temat z meżem? może jemu łatwiej bedzie porozmawiac z matką?

a skoro macie tak duzo zabawek to zawsze mozesz je sprzedac na allegro ;-)
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 07:53   #4
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Prezenty od teściowej ...

Też mi się wydaje, że nie powinnaś jej urazić, jeśli jej tak powiesz jak tu napisałaś.

A przyszło mi na myśl, że jeśli teściowa ma takie parcie wydania takiej kwoty na prezent, to niech kupi coś za 100zł, a te 200zł wpłaci na konto, które malcowi otworzysz. Możesz wytłumaczyć, że zabawek ma sporo, a taki fundusz zawsze na przyszłość się przyda, czy to na szkołę, czy na inny cel z przeznaczeniem dla dziecka.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 08:12   #5
Biejatka
Rozeznanie
 
Avatar Biejatka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 966
Dot.: Prezenty od teściowej ...

Genialny pomysł z tym kontem !!
Za 2 miesiące dziecko ma urodziny, więc wyśle TŻ na rozmowę do mamusi !
Biejatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 09:31   #6
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Prezenty od teściowej ...

Moj synek jest jeszcze malutki, ale te same zapedy jak twoja tesciowa ma moja mama....ale wytlumaczylam - chyba - ze dzieci nie sa w stanie skoncentrowac sie na 5 zabawkach naraz a na jednej, gora dwoch i lepiej kupic cos raz na jakis czas, niech male sie wybawi i potem znow cos innego, ale porzadnego.

W Portugalii, skad pochodzi moj tz jest taka mentalnosc, ze dzieciom na rozne okazje daje sie tyyyyyle prezentow, ze przekracza to ludzkie pojecie! Normalnie na Boze Narodzenie jeden pokoj o pow. 15 m2 jest calutki zawalony tymi prezentami dla jednego dziecka. A dzieci tak naprawde na poczatku dostaja oczaplasu a po chwili i tak nie bawia sie niczym i prawie nic nie robi na nich wrazenia i nie cieszy....

A pomysl z kontem jest suuuuper!
Ja postawilam u mojego malego taka skarbonke i mama wrzuca tam pieniazki....a jaka przy tym zadowolona....
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-30, 15:57   #7
bratek 06
Rozeznanie
 
Avatar bratek 06
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 543
Dot.: Prezenty od teściowej ...

Ja również jestem za propozycją założenia konta przez babcię. To świetny pomysł. Nasz Kubuś też ma dwa takie konta i dostanie pieniążki jak skończy 18 lat. Dzięki temu dziadkowie nie rozpuszczają dziecka a pieniążki kiedyś mu się przydadzą.
Trzymam kciuki za rozmowę z Teściową
__________________
10 lutego 2009 zostałam mamą Kubusia
bratek 06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-01, 10:19   #8
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Prezenty od teściowej ...

bartek, tylko żeby nie było jak u mojego dalekiego kuzyna, który wypłacił kasę w 18te urodziny i całą przebalował w ciągu tygodnia. A z tego co wiem, to mało tego nie było.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 13:01   #9
Biejatka
Rozeznanie
 
Avatar Biejatka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 966
Dot.: Prezenty od teściowej ...

Fajny kuzyn i jaki odpowiedzialny
Biejatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 16:13   #10
bratek 06
Rozeznanie
 
Avatar bratek 06
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 543
Dot.: Prezenty od teściowej ...

to już nie zależy od nas, ale oby żadne z naszych pociech tak nie zrobiło
__________________
10 lutego 2009 zostałam mamą Kubusia
bratek 06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 08:24   #11
luby957
Raczkowanie
 
Avatar luby957
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 302
Dot.: Prezenty od teściowej ...

moja mam też straciła głowę dla swojej wnuczki ale jak narazie prezenty które dostała Amelka od babci przydały się i mojej Niuni i mnie

zastanawia mnie czy moja teściowa też straci dla niej głowę, bo jak narazie jeszcze nie widziała na żywo Amelki bo jest za granicą ale już niedługo ma wrócić, więc jak się zacznie kupowanie nie potrzebnych prezentów to też będę musiała z Nią porozmawiać
__________________
luby957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-07, 13:13   #12
Funieczka
Zakorzenienie
 
Avatar Funieczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 6 286
GG do Funieczka
Dot.: Prezenty od teściowej ...

Moje dziecko tam za wiele od babuni nie dostaje. Dla niej liczy sie dziecko Tż-ta z pierwszego małżeństwa. Dostał ostatnio samolot zdalnie sterowany, teraz sfinansowała mu wycieczkę w góry. A drugi wnusio nawet lizaka nie dostał.
Spokojna głowa, poczekam. za miesiąc są drugie urodziny dziecka. Zobaczymy czy babcia się rzuci dla drugiego wnuka wątpię

Pomysł z kontem super sprawa, ale takim zakochanym babuniom cięzko trafić do rozumu. Bo przecież ona dba, żeby jej wnunio miał wszystko. To dla jego dobra. Znam z autopsji. Spróbować porozmawiać jednak warto. Bo przez tyle lat spora kwota się uzbiera. Na prawko, na pierwszy samochód bedzie dokładka, czy na studia. Popeiram ten pomysł w ałej rozciągłości.
Wydaje mi się jednak, że nie tylko Tż powinien o tym rozmawiac z matką. To także twoje dziecko i chyba masz swoje zdanie na ten temat??
__________________
wymiana
Funieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 20:14   #13
nowaken
Zakorzenienie
 
Avatar nowaken
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 4 388
GG do nowaken
Dot.: Prezenty od teściowej ...

Ja nie mam problemu z prezentami, moja mama zawsze ze mną ustala prezenty chyba że są to drobiazgi jak przyjeżdża bez okazji a mama tż daje zazwyczaj kaskę żebym kupiła to co uważam i tak jest dobrze. Matka chrzestna też zawsze pyta i tak samo ojciec chrzestny
__________________
MÓJ BLOG KULINARNY

nowaken jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 07:51   #14
mkmp
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 72
Dot.: Prezenty od teściowej ...

[QUOTE=Funieczka;19111590]Moje dziecko tam za wiele od babuni nie dostaje. Dla niej liczy sie dziecko Tż-ta z pierwszego małżeństwa. Dostał ostatnio samolot zdalnie sterowany, teraz sfinansowała mu wycieczkę w góry. A drugi wnusio nawet lizaka nie dostał.
Spokojna głowa, poczekam. za miesiąc są drugie urodziny dziecka. Zobaczymy czy babcia się rzuci dla drugiego wnuka wątpię

Moja córeczka od teściowej dostała dresik który wiecej nie kosztował jak 20 zł. teściowa raz na oczy widziała wnuczkę na drugi dzień po wyjsciu moim ze szpitala, i do tej pory jej nie widziała. Dla niej liczy sie tylko synek jej córki inne wnuki są be tylko ten jeden sie liczy, siedzi ze swoja córczeka cały dzień i dupe mi obrabia jaka to ja jestem zła. zaprasza męża była dziewczyne na kawe a mnie .... gdzie ja jestem bee, bo jej córeczka mnie nie lubi nie wiadomo za co jak widzialyśmy sie tylko 2 razy na oczy, i nawet ze mna słowa nie zamieniła. ostatnio tak sie wnerwiłam jak doszło do mnie ze ciagle mnie obgaduja miedzy ludzmi to napisłąm tej starej jedzy ,, teściowej'' sms ze sobie tego nie zyczę to nawet nie odpisała mi tylko zadzwoniła do meza z płaczem a do mnie do tej pory sie nie odzywa.
Tak wiec nie martw sie tym, że mniej kupuje i tylko jeden sie liczy przynajmniej coś kupi bo moja to całkeim ma gdzieś
mkmp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 11:10   #15
Funieczka
Zakorzenienie
 
Avatar Funieczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 6 286
GG do Funieczka
Dot.: Prezenty od teściowej ...

mkmp ja się nie martwię, bo mnie na tych jej zafajdanych prezentach nie zależy. Moje dziecko ma wszystko czego potrzebuje. Czasem tylko przykro się robi.
Poza tym teściowa mnie też nie lubi, ponieważ zdecydowałam się na swoje dziecko. Powinnam całkowicie poświęcić się wychowaniu jej wnuka a nie strzelać fanaberiami i chcieć spełnić się jako matka urodzonego przez siebie dziecka.
__________________
wymiana
Funieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 13:47   #16
mkmp
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 72
Dot.: Prezenty od teściowej ...

Cytat:
Napisane przez Funieczka Pokaż wiadomość
mkmp ja się nie martwię, bo mnie na tych jej zafajdanych prezentach nie zależy. Moje dziecko ma wszystko czego potrzebuje. Czasem tylko przykro się robi.
Poza tym teściowa mnie też nie lubi, ponieważ zdecydowałam się na swoje dziecko. Powinnam całkowicie poświęcić się wychowaniu jej wnuka a nie strzelać fanaberiami i chcieć spełnić się jako matka urodzonego przez siebie dziecka.

Dokładnie Cie rozumiem, mi na jej prezentach tez nie zalezy tylko tak jak własnie napisałas przykro sie robi, bo wszystkie wnuki sie kocha jednakowo, a nie tylko jeden najwazniejszy a reszty mogłoby nie byc.
Mnie moja tesciowa ma centralnie gdzies i moje dziecko tez, ale to jej powinno byc głuppio ze nawet na chrzcinach u wnuczki nie bedzie. Jak te wredne tersciowe moga zyc z takim sumieniem co te nasze dzieci tym wrednym baba zrobiły. Mojej to normalnie kłaki na jej łbie bym powyrywała nienawidze jej, ze nie toleruje mnie w swojej rodzinie i niewazne jest dla niej ze juz jest dziecko. ciagle dazy do tego zeby tylko maz sie ze mna rostał, wtedy by była szczesliwa razem ze swoja coreczka, niewazne ze i tak niebylby ze swoja byłą, bo skoro ktos sie rostał to juz nic z tego nie bedzie nic na siłe. Oj normalnie jak tylko o niej pisze to mnie szczyka
mkmp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 19:11   #17
Funieczka
Zakorzenienie
 
Avatar Funieczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 6 286
GG do Funieczka
Dot.: Prezenty od teściowej ...

mkmp zeszło Ci trochę ciśnienie czy podniosło? Bo mnie schodzi jak się tak wyżalę hihihihihi.
Ja wiem, że z czasem moja świekra też zacznie buntować syna. Kiedyś już jej Tż powiedział, żeby się liczyła ze słowami, bo obraża jego rodzinę. Przycichła. Nie sądzę jednak, że na długo Ja jednak nauczyłam się już ignorowac to babiszcze. Nie wchodze jej w dupę, ale też nie wykłócam się. Ja po prostu tę walkirię omijam szerokim łukiem
__________________
wymiana
Funieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 20:26   #18
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Prezenty od teściowej ...

Cytat:
Napisane przez Biejatka Pokaż wiadomość
Mam wiele wątpliwości co do prezentów od teściowej dla mojego dziecka.
Sprawa tygląda tak ... dziecko dostaje od babci na kazdą okazję prezenty o wartości ponad 300zł.
Wydaje mi się że to za duża kwota jak na prezent dla dziecka do 7 roku życia. Oczywiście A. cieszy się niesamowicie z prezentów od babci, ale jak dostanie od kogoś mniejszy prezent to odkłada w kąt i nawet nie sprawdza co tam jest. Zastanawiam się co babunia da A. na komunię, na 18 urodziny itd. jeśli poprzeczka jest tak wysoko podniesiona. Poza tym nie chce żeby dziecko aż tak było rozpieszczone. Wydaje mi się że drobiazg wystarczy w zupełności takiemu dziecku, tym bardziej że mamy dużą rodzinę i dostaje sporo tych prezentów.
Nie wiem jak mam rozmawiać z teściową na ten temat, nie podoba mi się to, tym bardziej że babcia nigdy nie kupuje nic konkretnego za tą kwotę, tylko same pierdoły.
Z Bożego Narodzenia wracaliśmy z 4 wielgaśnymi torbami, były to tylko prezenty od teściowej i jej mamy. Wróciliśmy do domu to dziecko nie wiedziało czym ma się bawić więc zabawki bo 1 dniu poszły w kąt :/

U nas własnie jest konto otwarte dla dzieci ale od poczatku nie było z tym problemów . Moja mama jak i tesciowa daje kase na prezent . My kupujemy jeden np. na gwiazdke a reszta na lokate . To samo było np. na chrzcinach itp. I tak przykładowo moja mama dała 100zł tesciowa 100zł . my kupiliśmy za swoje ( bo przecież tez byśmy dziecku na gwiazdkę coś dali ) jeden prezent ( jedna zabawkę ) a kase od rodziców na konto wpłaciłam .. takim sposobem dziecko nie ma problemu w świeta za co ma się łapać .. i myślę ze tak już u nas z prezentami zostanie . Ponadto zawsze konsultują ze mną co chce kupić itp.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:52.