Bielactwo. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-21, 11:48   #1
InszaMala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: tam, gdzie Jego serce..
Wiadomości: 39
GG do InszaMala

Bielactwo.


Witam.

Choruję na bielactwo od 3 roku życia. Na moje szczęście mam odmianę, hm całkowitą? To jest chyba najlepsze określenie, ponieważ pigment zszedł z całej mojej skóry. Pogodziłam się z tym, chociaż są chwile (np. wakacje) kiedy jest ochota wyjść z siebie i stanąć obok.
Jest jakiś sposób, preparaty czy coś na to by moja skóra była ciemniejsza?
Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.
InszaMala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 13:45   #2
effectt
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 542
Dot.: Bielactwo.

Próbowałaś zwykłych balsamów brązujących? Moja koleżanka nie cierpiała na bielactwo, ale miała bardzo, bardzo bladą skórę i właśnie balsam brązujący ją właśnie nieco przyciemnił.
__________________
Studentka Fizjoterapii.


Świeżynka.
effectt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 14:03   #3
InszaMala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: tam, gdzie Jego serce..
Wiadomości: 39
GG do InszaMala
Dot.: Bielactwo.

Owszem próbowałam, jednak nie zastosujesz ich na całym ciele. Poza tym nawet jeśli, to jest to mniej lub bardziej widoczne.
__________________
nie chcesz? żegnaj, ja też nic więcej nie chcę.

InszaMala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 11:56   #4
LaLaRe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 840
Dot.: Bielactwo.

najlepiej,abys skontaktowala sie z lekarzem- dermatologiem. a nie kombinowała coś sama.. bo mozesz sobie tylko zaszkodzic
__________________
:::: Norwegia ::::
LaLaRe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 17:42   #5
ToTylkoJaa
Raczkowanie
 
Avatar ToTylkoJaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: brak danych
Wiadomości: 56
Dot.: Bielactwo.

też mam bielactwo, ale tylko takie mini, tzn. man na nogach i ręcach takie białe plamki
jak kiedyś była u dermatologa kazał mi uzywać bardzo mocnych flirtów( nawet zimą czy jesienią)
i codziennie pić sok marchewkowy.
__________________



"...Samotność to taka straszna trwoga ... "
ToTylkoJaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 20:56   #6
ninka47
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 41
Dot.: Bielactwo.

Ja co prawda niemam z tym problemu,ale miałam znajomą która sie zmagała z tą chorobą.i jej mama także w młodym wieku.jej mamie mineło gdy urodziła trójkę dzieci.ona ma dwojkę i z tego co slyszałam to poprawia się jej skóra.
Miała plamy na całym ciele najgorzej ręce twarz ramiona dłonie.
Ale chodziła w bluzkach na ramiączkach itd,co w cale nie znaczy że jej to nie przeszkadzało.
ninka47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 12:22   #7
ola14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3
Dot.: Bielactwo.

Wiam !
Mam na imię Ola i mam 14 lat.Niestety, ja też choruję na bielactwo. Gdy miałam 6 lat to pojawiły mi się pierwsze plamy na dłoniach i kolanach. Teraz mam na rękach, nogach, twarzy i nie tylko. Na nogach mam największe. One powiększają się wlecie gdy jestem długo na słońcu. Smarowałam je różnymi maściami, jednak nic nie pomagało. Wreszcie zaczęłam naświetlanie lampami PUVA - też nic ! 4 lata temu pojechałam do Tarnowa( woj. małopolskie ) - to byli ojcowie Bonifraci(?). Powiedzieli mi że to jest od nerwów i najpierw mam je wyleczyć a pózniej leczyc bielactwo. Dostałam jakieś zioła na nerwy, jednak po dłuższym stosowaniu zrezygnowałam z nich. 2 lata temu dowiedziałam się o klinice w Iwoniczu Zdroju ( woj. podkarpackie ). Pojechałam tam na wizytę do profesora(prawdopodobnie z Warszawy). On skierował mnie na naświetlanie. Jećdziłam 3x w tygodniu ( 90 km dziennie). Te lampy był prawdopodobnie i PUVA i PUVB. Każdy wmawiał mi że to jest ta sama lampa co w moim mieście.Jednak one były całkiem inne. Po 3 miesiącach naświetlania pojawiły się zmiany. Na plamach pojawiły sie kropki ( w kolorze skóry ) i one się powiększały. Jeździłam tam dwa lata. Pomagało mi. jednak męczyła mnie droga. Jedna lampa kosztowała 20 zł. Zrezygnowałam różnież z tych lamp. Może znowu zacznę tam jeździć, gdyż to jest jeszcze dla mnie jakiś ratunek ( mam nadzieję ) . Ta klinika jest naprawdę wspaniała, jednak naświetlanie musi trwać bardzo długo, aby plamy powoli znikały ( aby kropki sie zlewały). Lekarze dali mi 70% pewności, że się wyleczę. Przerwałam lampy z powodu zmęczenia ( dojazdy ). Zamierzam kontynułować naświetlanie. Nadal wierzę że się wyleczę ! ! Jeśli chce ktoś więcej wiedzieć o tej klinice to proszę pisać( jeżdżą tam ludzie z całej Polski)! Napewno odpowiem.
Pozdrawiam

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

Przepraszam bardzo za błędy ! Szybko pisałam.
ola14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:59.