Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy. - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-24, 14:17   #1081
mpk73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 28
Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

Jemi91 sorki, ale nie kojarze twojego wczesniejszego pytania, na obecne mam taką odpowiedź - ja użyłam dekoloryzatora renee blanche, sklada sie z 2 buteleczek o nr 1 i 2 i rękawiczek (nie zawiera utleniacza/rozjasniacza, wobec czego nie utlenia ani nie rozjasnia, tylko zdejmuje kolor, odrosty pozostaja nienaruszone), mieszasz buteleczki i nakładasz na włosy, mi ten zestaw wystarczył w sumie na 1 raz, ale mam duzo wlosów o długosci za ramiona, podobno moze wystarczyc na wiecej podejsc, ja trzymalam na włosach ok. 30 min (teraz potrzymalabym dłuzej), niewiele mi pomógł, ale ja farbowalam wlosy na czarno lat kilkanascie, ze wzgledu na marne efekty i problem z zakupem (wylacznie przez neta) odpusciłam dekoloryzacje i teraz co jakis czas rozjasniam rozjasniaczem i klade jakąś farbe, na razie marnie mi to idzie, jestem ciemno ruda
mpk73 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-24, 15:58   #1082
Jemi91
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 526
Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

Dziękuję za odpowiedź i podbijam pytanie drugie odnośnie płukanki, która warto zrobić już po dekoloryzacji.
Jemi91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-24, 20:56   #1083
jenny87
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 806
GG do jenny87
Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Jemi91 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź i podbijam pytanie drugie odnośnie płukanki, która warto zrobić już po dekoloryzacji.
jestem laikiem w tej kwestii. wlasnie zamowilam swoj pierwszy dekoloryzator (firmy Elgon),czy niezwlocznie po jego uzyciu musze zafarbowac wlosy ,czy moge zobaczyc efekt i w zaleznosci od uzyskanego albo wybiore odpowiednia farbe albo dam spokoj.w sensie ,czy efekt farbowania nie bedzie gorszy ,gdy odczekam te kilka godzin?
jenny87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 07:36   #1084
Stayrude
Raczkowanie
 
Avatar Stayrude
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 445
Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez ifrit Pokaż wiadomość
moje dekoloryzacje
docelowo foto 4
obecnie 3
ifrit sama robiłaś dekoloryzację?
Ja obecnie malujęwłosy na wściekły rudy ale chciałam uzyskać taki blond jak masz na 4 zdjęciu i nie wiem jak to zrobić.
Stayrude jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 08:29   #1085
wasienka
Zadomowienie
 
Avatar wasienka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Warszawa :)
Wiadomości: 1 000
Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez jenny87 Pokaż wiadomość
jestem laikiem w tej kwestii. wlasnie zamowilam swoj pierwszy dekoloryzator (firmy Elgon),czy niezwlocznie po jego uzyciu musze zafarbowac wlosy ,czy moge zobaczyc efekt i w zaleznosci od uzyskanego albo wybiore odpowiednia farbe albo dam spokoj.w sensie ,czy efekt farbowania nie bedzie gorszy ,gdy odczekam te kilka godzin?
od razu farbuj bo ci włosy sciemnieją. A już najlepiej wybierz farbę o 2, nawet 3 tony jaśniejsza. Są specjalne szampony, m.in. z elgona neutralizujący żeby wymyć ta chemię która zostaje na włosach po dekoloryzacji dzięki której włosy wracają do poprzedniego koloru
wasienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 08:52   #1086
jenny87
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 806
GG do jenny87
Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez wasienka Pokaż wiadomość
od razu farbuj bo ci włosy sciemnieją. A już najlepiej wybierz farbę o 2, nawet 3 tony jaśniejsza. Są specjalne szampony, m.in. z elgona neutralizujący żeby wymyć ta chemię która zostaje na włosach po dekoloryzacji dzięki której włosy wracają do poprzedniego koloru
dzieki wielkie,a mniej wiecej jakiego koloru moge sie spodziewac ,po dekoloryzowaniu z czekolady castinga?wyszedl takie ciemny,miejscami sredni braz ,konce oczywiscie w padaja w czarny. bo nie wiem jaki kolor farby dobrac na farbowanie po tej dekoloryzacji,a moglby ktos mi napisac badz podeslac linka do przykladowego szamponu,o ktorym napisalas?czy chodzi poprostu o szampon z neutralnym pH(jak sugeruje sprzedawca dekoloryzatora)?czy kazdy szampon neutralizujacy (np.
http://allegro.pl/goddess-utrwalacz-...197416498.html )?czy sa jakies specjalne do tego celu?sorry,jestem poprostu zielona w tej materii

Edytowane przez jenny87
Czas edycji: 2010-08-25 o 09:27
jenny87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 09:29   #1087
wasienka
Zadomowienie
 
Avatar wasienka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Warszawa :)
Wiadomości: 1 000
Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez jenny87 Pokaż wiadomość
dzieki wielkie,a mniej wiecej jakiego koloru moge sie spodziewac ,po dekoloryzowaniu z czekolady castinga?wyszedl takie ciemny,miejscami sredni braz ,konce oczywiscie w padaja w czarny. bo nie wiem jaki kolor farby dobrac na farbowanie po tej dekoloryzacji,a moglby ktos mi napisac badz podeslac linka do przykladowego szamponu,o ktorym napisalas?czy chodzi poprostu o szampon z neutralnym pH?czy kazdy szampon neutralizujacy?czy sa jakies specjalne do tego celu?sorry,jestem poprostu zielona w tej materii
to zależy od twojego naturalnego koloru włosów. Powinien wyjść lekko jaśniejszy od naturalnego bo przecież utleniacze w farbach lekko rozjaśniaja. A takie szampony znalazłam w necie chyba dwa. Zobacz sobie w elgonie tylko nie pamiętam w którym dziale go widziałam ale w każdym razie był ciężki do znalezienia tani nie jest, no ale cóż... A szampon ten powinien być po zabiegach chemicznych, nie przed, większość jest przed ale tu nie o taki chodzi. Neutralizujący, oczyszczający z chemii co zostaje na włosach. Będziesz ja długo czuć oczywiście dobrze by było się jej pozbyć jak najszybciej żeby włosy nie były znów ciemne. A co do farby to hm, zrób najpierw dekoloryzacje a potem wybierz się do sklepu po jaśniejsza farbę

ps. Ten link co wkleiłas to jest w ogóle do innych celów

Edytowane przez wasienka
Czas edycji: 2010-08-25 o 09:32
wasienka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-25, 09:47   #1088
jenny87
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 806
GG do jenny87
Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez wasienka Pokaż wiadomość
to zależy od twojego naturalnego koloru włosów. Powinien wyjść lekko jaśniejszy od naturalnego bo przecież utleniacze w farbach lekko rozjaśniaja. A takie szampony znalazłam w necie chyba dwa. Zobacz sobie w elgonie tylko nie pamiętam w którym dziale go widziałam ale w każdym razie był ciężki do znalezienia tani nie jest, no ale cóż... A szampon ten powinien być po zabiegach chemicznych, nie przed, większość jest przed ale tu nie o taki chodzi. Neutralizujący, oczyszczający z chemii co zostaje na włosach. Będziesz ja długo czuć oczywiście dobrze by było się jej pozbyć jak najszybciej żeby włosy nie były znów ciemne. A co do farby to hm, zrób najpierw dekoloryzacje a potem wybierz się do sklepu po jaśniejsza farbę

ps. Ten link co wkleiłas to jest w ogóle do innych celów
tak,to mozliwe, bo jak mowilam totalnie sie na tym nie znam dzieki wielkie za pomoc i cierpliwosc a to ten szampon z neutralnym pH to tez nie to?
jenny87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 09:51   #1089
wasienka
Zadomowienie
 
Avatar wasienka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Warszawa :)
Wiadomości: 1 000
Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez jenny87 Pokaż wiadomość
tak,to mozliwe, bo jak mowilam totalnie sie na tym nie znam dzieki wielkie za pomoc i cierpliwosc a to ten szampon z neutralnym pH to tez nie to?
tak szczerze to nie wiem ale napewno musi pisać że to jest szampon po zabiegach chemicznych lub fryzjerskich
wasienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 10:01   #1090
jenny87
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 806
GG do jenny87
Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez wasienka Pokaż wiadomość
tak szczerze to nie wiem ale napewno musi pisać że to jest szampon po zabiegach chemicznych lub fryzjerskich
czyli np cos takiego?
http://allegro.pl/szampon-po-zabiega...181189660.html

lub

http://allegro.pl/szampon-po-zabiega...181189661.html
jenny87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 10:11   #1091
anetka832
Zadomowienie
 
Avatar anetka832
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: O-c Św.
Wiadomości: 1 049
GG do anetka832
Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez wasienka Pokaż wiadomość
od razu farbuj bo ci włosy sciemnieją. A już najlepiej wybierz farbę o 2, nawet 3 tony jaśniejsza. Są specjalne szampony, m.in. z elgona neutralizujący żeby wymyć ta chemię która zostaje na włosach po dekoloryzacji dzięki której włosy wracają do poprzedniego koloru
Ja już po dekolorze już farby od razu nie nałożę. Po pierwszym dekolorze bez farbowania włosy ściemnialy, ale nie jakoś specjalnie mocno. Po drugim dekolorze nałozyłam od razu farbę i to był błąd - odrosty rozjaśnily się, a reszt włosów niemal wróciła do czerni. Oczywiście farbowałam farbą sporo jaśniejszą od oczekiwanego koloru.
__________________
Aniołek[*]28.11.2015

Edytowane przez anetka832
Czas edycji: 2010-08-25 o 10:12 Powód: dopisek
anetka832 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 10:15   #1092
jenny87
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 806
GG do jenny87
Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

czyli ile osob tyle opinii ,jak widze ;p a ten szampon sie nadaje?
http://allegro.pl/show_item.php?item=1181189660
jenny87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 10:29   #1093
wasienka
Zadomowienie
 
Avatar wasienka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Warszawa :)
Wiadomości: 1 000
Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

Już wiem! Zaraz po dekoloryzacji należy użyć szamponu właśnie takiego co pokazałas w linkach, musi być kwaśny, niskie pH. Następnie kładziesz farbę o ton, dwa jaśniejsza ale UWAGA! dokup do niej utleniacz 1,5% ewentualnie 3% nie większą! A po koloryzacji znów dokładnie umyj włosy tym specjalnym szamponem żeby dobrze domknąc łuske włosa. Wtedy problemu z ciemnieniem nie będzie pozdrawiam
wasienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 10:37   #1094
jenny87
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 806
GG do jenny87
Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez wasienka Pokaż wiadomość
Już wiem! Zaraz po dekoloryzacji należy użyć szamponu właśnie takiego co pokazałas w linkach, musi być kwaśny, niskie pH. Następnie kładziesz farbę o ton, dwa jaśniejsza ale UWAGA! dokup do niej utleniacz 1,5% ewentualnie 3% nie większą! A po koloryzacji znów dokładnie umyj włosy tym specjalnym szamponem żeby dobrze domknąc łuske włosa. Wtedy problemu z ciemnieniem nie będzie pozdrawiam
wielkie dzieki za info, to juz wszystko (no prawie wszystko) wiem
jenny87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 10:44   #1095
wasienka
Zadomowienie
 
Avatar wasienka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Warszawa :)
Wiadomości: 1 000
Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez jenny87 Pokaż wiadomość
wielkie dzieki za info, to juz wszystko (no prawie wszystko) wiem
służe pomocą
wasienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 11:03   #1096
jaszczurka_2007
Zadomowienie
 
Avatar jaszczurka_2007
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 544
GG do jaszczurka_2007
Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

jest to mój pierwszy post w tym temacie ale umówiłam sie na jutro na dekoloryzacje i teraz nie wiem czy dobrze zrobilam..nie farbuje wlosow juz od roku,odrost mam calkiem spory (10 cm mojego naturalnego brazu),reszta zostala czarna. Zaniepokoilo mnie stwierdzenie fryzjerki ze bedzie mi trzeba obciac polowe wlosow po tej dekoloryzacji,mam nadzieje ze jednak tak sie nie stanie bo wloski mam krecone i juz dochodza za lopatki..juz sama nie wiem co robic
jaszczurka_2007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 11:11   #1097
wasienka
Zadomowienie
 
Avatar wasienka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Warszawa :)
Wiadomości: 1 000
Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez jaszczurka_2007 Pokaż wiadomość
jest to mój pierwszy post w tym temacie ale umówiłam sie na jutro na dekoloryzacje i teraz nie wiem czy dobrze zrobilam..nie farbuje wlosow juz od roku,odrost mam calkiem spory (10 cm mojego naturalnego brazu),reszta zostala czarna. Zaniepokoilo mnie stwierdzenie fryzjerki ze bedzie mi trzeba obciac polowe wlosow po tej dekoloryzacji,mam nadzieje ze jednak tak sie nie stanie bo wloski mam krecone i juz dochodza za lopatki..juz sama nie wiem co robic
moim zdaniem ta "dekoloryzacja" to będzie zwykle rozjaśnianie. Zapytaj się jeszcze dziś fryzjerki czy będzie to robić za pomocą rozjaśniacza, jeśli tak to zrezygnuj, kup elgon i zrób tak jak pisałam w kilku ostatnich postach
wasienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 12:13   #1098
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

Dziewczyny chciałam Wam dorzucić filmik z youtube : http://www.youtube.com/watch?v=LxkH_-ASDrw dziewczyna pokazuje jak rozjaśniła sobie ciemne (farbowane) włosy na jaśniejsze za pomocą farby z wysokim oksydantem
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 14:49   #1099
jaszczurka_2007
Zadomowienie
 
Avatar jaszczurka_2007
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 544
GG do jaszczurka_2007
Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez wasienka Pokaż wiadomość
moim zdaniem ta "dekoloryzacja" to będzie zwykle rozjaśnianie. Zapytaj się jeszcze dziś fryzjerki czy będzie to robić za pomocą rozjaśniacza, jeśli tak to zrezygnuj, kup elgon i zrób tak jak pisałam w kilku ostatnich postach
podobno robi dekoloryzacje goldwellem..kolezanka robila juz u tej pani i dlatego mi polecila
jaszczurka_2007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 15:00   #1100
wasienka
Zadomowienie
 
Avatar wasienka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Warszawa :)
Wiadomości: 1 000
Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez jaszczurka_2007 Pokaż wiadomość
podobno robi dekoloryzacje goldwellem..kolezanka robila juz u tej pani i dlatego mi polecila
więc nie wiem czemu chce Ci sciac połowe włosów, nie pozwól na to!!
wasienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 20:28   #1101
OlaVS
Zadomowienie
 
Avatar OlaVS
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 164
Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

Dziewczyny drogie,
zwracam się do bardziej doświadczonych o radę.

Jeszcze trzy tygodnie temu miałam włosy za łopatki, w stanie powiedzmy całkiem do przyjęcia, farbowane od lat farbą L'Oreal Excellence Brąz (4). Co prawda po latach farbowania końcówki były ciemniejsze niż reszta (mój naturalny kolor to umiarkowany brąz, nieco jaśniejszy od tej farby i bardziej myszowaty). No i w srodku wakacji, gdy moja naturalna blado-chłodna karnacja przybrała odcień złocisty, pomyslałam sobie, że może ładnie by było do niej nosić cieplejszy brąz i wybrałam L'Oreal M3 Jasny Kasztan opalizujący. Okazało się, że farba straszliwie podrażniła mi skórę głowy, a i efekt mnie nie zachwycił, bo odrosty miałam rudawe, zaś resztę włosów ciemnobrązową z rudym połyskiem. Pochodziłam z tym z 10 dni, aby nieco zregenerować skórę głowy przed kolejną zmianą, i postanowiłam pójść za ciosem - zdecydowałam się na kompletną zmianę fryzury. Wybrałam się do wypasionego salonu fryzjerkiego, gdzie miła fryzjerka zrobiła mi bardzo fajną fryzurkę tuż za ucho i zaaplikowała na skórę głowy genialną maseczkę, która usunęła mi wreszcie swędzenie od farby. Ponieważ jednak zapłaciłam za to razem ponad 170 zł, dalszą metamorfozę postanowiłam przeprowadzić sama. Moim celem był ładny i nie rudy brąz nieco jaśniejszy od poprzednio używanego - tak więc zaopatrzyłam się w dekoloryzator Rene Blanche oraz farbę L'Oreal Excellence Orzechowy Beż (6.13). Dekoloryzacja poszła jako tako, końcówki odbarwiałam dwukrotnie, bo szło z nimi ciężko, w efekcie włosy były rudawe, przy skórze jaśniejsze. Dlatego farbę nakładałam partiami od skóry, co 10 min kolejne porcje wzdłuż dlugości włosów. Ale nic to nie pomogło - przy skórze mam włosy właśnie orzechowe, a przy końcach ciemnobrązowe. Chodzę tak już tydzień, nakładam odżywki odbudowujące strukturę i dumam, co z tym fantem zrobić, aby kolor był jednolity? Da się to zrobić domowym sposobem (już niech by był taki jak wcześniej, brąz nr4, byle by był równy!), czy trzeba iść do fryzjera? Czy ta część włosów, która teraz złapała za mocno kolor, to już zawsze będzie tak podatna na farbę, czy to przejściowe?

Przepraszam za przydługi wywód, mam nadzieję, że ktoś przebrnął przez niego i coś mi doradzi.
__________________

OlaVS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 20:33   #1102
dziulaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Exclamation Farbowanie

Przez 1.5 roku farbowałam włosy na granatową czerń farbami z PALLET. Teraz chciałabym zmienić kolor na brąz. Czy brązowa farba pokryje czarne, zniszczone włosy? Chce umalować je na brąz i wrócić do naturalnego koloru.... POMOCY!
dziulaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 20:53   #1103
wasienka
Zadomowienie
 
Avatar wasienka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Warszawa :)
Wiadomości: 1 000
Dot.: Farbowanie

Cytat:
Napisane przez dziulaa Pokaż wiadomość
Przez 1.5 roku farbowałam włosy na granatową czerń farbami z PALLET. Teraz chciałabym zmienić kolor na brąz. Czy brązowa farba pokryje czarne, zniszczone włosy? Chce umalować je na brąz i wrócić do naturalnego koloru.... POMOCY!
Palette... uuuuuuuu ciężko bedzie
wasienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 20:58   #1104
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

Dziewczyny, czy uda mi się za pomocą oksydanta 9% i farby L'oreal Majirel osiągnąc ten kolorek na moich aktualnie włosach (farbowane na ciemniejszy kolor, teraz mam pasemka, czyli te pasemka mam na farbowanych a nie na naturalnych) - 8,3 jasny blond złocisty. Czy mam się spodziewać, że wyjdzie mi zbyt żółty lub, że końcówki zostaną ciemne, a na odrostach będzie ten blond?

Proszę o szybka radę, bo farbe juz kupiłam na allegro ale zdecydowałam się na inny kolor i może uda mi sie jeszcze zmienić Pozdrawiam
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 11:28   #1105
Carten
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 34
Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

Witam. Ja jestem po dekoloryzacji włosów. Z rudego koloru przeszłam na sredni blond (balejaż) . Jestem zadowolona.. fakt zniszczyły mi się włosy, ale tylko trochę ..;d korzystam z odzywek z loreal ! naprawdę polecam !... jak wyszłam z salonu włosy moje były siwe.... xddd dopiero po 3,4 myciach wyszedł mi ładny blondzik..

JAK PODEJMUJECIE SIE DEKOLORYZACJI, TO TYLKO W SALONACH. taka jest moja rada ))
__________________
- - - - - -
Zmiana nawyków od 26. 08

60 5958 57 56 55 54 53 52 51
silnej woli !
  • Hot dog, pizza, frytki, hamburger, kebab,
Koniec z Świństwami !
Carten jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 12:37   #1106
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Farbowanie

Cytat:
Napisane przez dziulaa Pokaż wiadomość
Przez 1.5 roku farbowałam włosy na granatową czerń farbami z PALLET. Teraz chciałabym zmienić kolor na brąz. Czy brązowa farba pokryje czarne, zniszczone włosy? Chce umalować je na brąz i wrócić do naturalnego koloru.... POMOCY!
jeżeli dobrze rozumiem, to chcesz nakładać brązową farbę na czarne włosy? otóż jest to całkowicie bez sensu- farba farby nie rozjaśni! pakette to trudna farba, ale proponuję nałożyć dekoloryzator- możliwe, że wyjdzie ci brąz. tylko przygotuj się na możliwość, że włosy wrócą do czerni, więc trzeba będzie nakładać deko kilka razy.

robiłam deko mojej siostrze farbowanej na czarno palette- w ciągu m-ca nakładałam jej 4 razy i po ostatnim razie włosy zostały brązowe i nie ściemniały

---------- Dopisano o 13:37 ---------- Poprzedni post napisano o 13:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Carten Pokaż wiadomość
Witam. Ja jestem po dekoloryzacji włosów. Z rudego koloru przeszłam na sredni blond (balejaż) . Jestem zadowolona.. fakt zniszczyły mi się włosy, ale tylko trochę ..;d korzystam z odzywek z loreal ! naprawdę polecam !... jak wyszłam z salonu włosy moje były siwe.... xddd dopiero po 3,4 myciach wyszedł mi ładny blondzik..

JAK PODEJMUJECIE SIE DEKOLORYZACJI, TO TYLKO W SALONACH. taka jest moja rada ))
raczej nikt nie robi balejażu samodzielnie. ale samodzielne ściągnięcie koloru profesjonalnym produktem, to żadna filozofia i jest o wiele mniej inwazyjne niż balejaż
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 14:48   #1107
jenny87
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 806
GG do jenny87
Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez wasienka Pokaż wiadomość
Już wiem! Zaraz po dekoloryzacji należy użyć szamponu właśnie takiego co pokazałas w linkach, musi być kwaśny, niskie pH. Następnie kładziesz farbę o ton, dwa jaśniejsza ale UWAGA! dokup do niej utleniacz 1,5% ewentualnie 3% nie większą! A po koloryzacji znów dokładnie umyj włosy tym specjalnym szamponem żeby dobrze domknąc łuske włosa. Wtedy problemu z ciemnieniem nie będzie pozdrawiam
Mam jeszcze pytanie , czy po koloryzacji lepiej uzyc szamponu dolaczonego do farby ,czy tego fryzjerskiego?i czy lepiej do farbowania kupic farbe profesjonalna ,drogeryjna,czy to bez znaczenia?

Edytowane przez jenny87
Czas edycji: 2010-08-26 o 14:52
jenny87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 15:07   #1108
wasienka
Zadomowienie
 
Avatar wasienka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Warszawa :)
Wiadomości: 1 000
Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez jenny87 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanie , czy po koloryzacji lepiej uzyc szamponu dolaczonego do farby ,czy tego fryzjerskiego?i czy lepiej do farbowania kupic farbe profesjonalna ,drogeryjna,czy to bez znaczenia?
szampon dołączony do farby? ;> uzyj tego po zabiegach chemicznych a co do farbowania to juz nie wiem, ale chyba obojętne
wasienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 15:09   #1109
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez jenny87 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanie , czy po koloryzacji lepiej uzyc szamponu dolaczonego do farby ,czy tego fryzjerskiego?i czy lepiej do farbowania kupic farbe profesjonalna ,drogeryjna,czy to bez znaczenia?
lepiej użyć szamponu dołączonego do farby, bo zazwyczaj jest to szampon tzw. kwaśny, który zamyka łuski włosa i wzmacnia trwałość koloru.

Jeśli chodzi o farby profesjonalne - zdania są podzielone. Zależy jaka firma Cię interesuje. Ja przerzuciłam się niedawno z drogeryjnych na profesjonalne i jestem zadowolona. W profesjonalnych jest większa paleta kolorów -wg mnie to wielki plus

Cytat:
JAK PODEJMUJECIE SIE DEKOLORYZACJI, TO TYLKO W SALONACH. taka jest moja rada ))
po co przepłacać?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 15:20   #1110
jenny87
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 806
GG do jenny87
Dot.: Dekoloryzacja włosów- czesc II wätek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
lepiej użyć szamponu dołączonego do farby, bo zazwyczaj jest to szampon tzw. kwaśny, który zamyka łuski włosa i wzmacnia trwałość koloru.

Jeśli chodzi o farby profesjonalne - zdania są podzielone. Zależy jaka firma Cię interesuje. Ja przerzuciłam się niedawno z drogeryjnych na profesjonalne i jestem zadowolona. W profesjonalnych jest większa paleta kolorów -wg mnie to wielki plus



po co przepłacać?
bo chodzi o to,ze zamowilam taki szampon,ktory tez jest kwasny i jest specjalnie po zabiegch fryzjerskich,i mysle,ktory bedzie lepszy, ten czy ten z farby? by wlosy mi nie sciemnialy za bardzo

to ten szampon:
http://allegro.pl/szampon-po-zabiega...181189660.html

Edytowane przez jenny87
Czas edycji: 2010-08-26 o 15:22
jenny87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:51.