seria słoneczna Loreala - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-04-01, 07:39   #1
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839

seria słoneczna Loreala


Czy słyczałyście o nowej serii L'oreala? Solar się bodajże nazywa. Ma wysokie filtry. Te same co Capital Soleil Vichy. W zeszłym tygodniu widziałam w aptece, ale nie miałam czasu dokładniej się przyjrzeć.
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-02, 18:29   #2
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: seria słoneczna Loreala/Lejka

To wyzwanie dla Ciebie [img]icons/icon12.gif[/img] [img]icons/icon10.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-02, 18:51   #3
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: seria słoneczna Loreala- solar expertise

Chodzi o nową serię Solar Expertise. Na dziś wiem tyle:
Seria jest już dostępna od początku marca we Francji, w jej skład wchodzi 11 produktów ochronnych w tym mleczka, kremy o faktorze od niższych do SPF 60 oraz trzy produkty pielęgnacyjne po opalaniu. Domyślam się, że wersja Polska zostanie okrojona, ale mam nadzieję, że będą u nas osiągalne najwyższe faktory.
Warto się tą serią zainteresować i to nie tylko jako preparaty na lato do opalania, ale także jako kremy i lotiony do codziennego zastosowania.
Wszystkie preparaty zostały oparte jak to na L'Oreal przystało, który jest właścicielem filtrów z rodzaju Mexoryl, na obu rodzajach filtrów Mexoryl XL i SX, obecnie jednych z najskuteczniejszych, poza tym preparaty te zawierają inne filtry chemiczne oraz filtr mineralny dwutlenek tytanu czyli należą to jednych z najskuteczniejszych są porównywalne jakością do np Vichy Capital soleil a podejrzewam, że będą tańsze i dostępne ogólnie w marketach a nie tylko w aptekach.
Seria ta przypomina serię Ambre Solaire, preparaty mają cytrusowy przyjemny zapach i ponoć nie są bardzo tłuste,zwłaszcza mleczka, tak opisywały je recenzentki z Francji, które już miały je okazję wypróbować.
Preparaty zawierają ponadto wyciąg z soji oraz ekstrakt z planktonu termalnego Vitreosilla ferment - znanego z produktów Biotherm.
Obecnie znam tylko skład mleczka SPF 40, jest to skład wersji francuskiej, ale podejrzewam, że polskie wersje będą takie same:

Składniki aktywne czyli filtry:
- octocrylene - UVB, fotostabilizuje parsol 1789
- butyl methoxydibenzoylmethane - Parsol 1789 - UVA
- titanium dioxide - UVB/UVA II fale krótkie
- drometrizole trisiloxane - Mexoryl XL UVA/UVB
- terephthalylidene dicamphor sulfonic acid - Mexoryl SX UVA

aqua, octocrylene, glycerin, propylene glycol, C12-15 alkyl benzoate, cyclopentasiloxane, butyl methoxydibenzoylmethane, titanium dioxide, isohexadecane, potassium cetyl phosphate, VP/eicosene copolymer, drometrizole trisiloxane, stearic acid, triethanolamine, PEG-100 stearate, phenoxyethanol, dimethicone, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, aluminum hydroxide, methylparaben, ethylhexyloxyglycerin, acrylates / C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, glycine soja, tocopherol, disodium EDTA, xanthan gum, butylparaben, ethylparaben, vitreoscilla ferment, isobutylparaben, propylparaben, CI 15985, CI 16035, parfum, C17413/1


A ja mam prośbę, jeśli ktoś zdobędzie informacje na temat polskiej wersji Solar Expertise czyli jakie produkty wchodzą w jej skład o jakich faktorach, czy podano faktor dla UVA (podejrzewam, że nie, ale w przypadku wysokich faktorów w granicach SPF 40 i wyżej PPD będzie wynosić powyżej 10 czyli dobrze), może jakiś skład, jakie są ich objętości będę bardzo wdzięczna za przesłanie ich do mnie na mój prywatny adres!!
Pozdrawiam
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-02, 18:54   #4
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: seria słoneczna Loreala- solar expertise

Jak już Basi pisałam, nie widziałam tego... Ja raczej ta niższa półka, hihihi... A wątek widziałam, nawet chciałam napisać, że nie zauważyłam, co u mnie dziiiiwne jest...
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:05.