Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-20, 17:38   #2611
annakrk
Przyczajenie
 
Avatar annakrk
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 14
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę składu pudru rimmel stay matte,
czy nie będzie on szkodliwy dla skóry? I czy nie ma w sobie składników wysuszających? Z góry bardzo dziękuję

Water,
ethylhexyl,
hydroxys terate,
dicaprylyl,
ether,
talc,
butylene glycol,
mineral oil,(paraffinum liouidum),
cetearyl,
alcohol,
magnesium aluminium silite,
phentyl trimethicone,
isostearic acid,
polysorbate 60,
phenoxyethanol,
palmiti c acid,
polymethyl,
methacryl ate,
stearic acid,
tromethamine,
lanolin alcohol,fragrance(perfum) ,
sodium,
pca,
xanthan gum,
methylparaben,
octyldo decanol,
disodium edta,
butyparaben,
ethylpar aben,
myristic acid,
isobutylparaben,
prop ylparaben,
butylphenyl methlpropional,
benzyl,
salicylate,
citronellol,
hexyl cinnamal,
bht,
hydroxyisohe xyl 3-cyclohexene,
carboxaldehyd e,
linalool,
alpha-isomethyl ionone,
geraniol,
benzyl cinnmate,
limonete,
hydroxc itronellal,
eugenol,
annakrk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-20, 23:21   #2612
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez niepoprawna10 Pokaż wiadomość
Prawie 2,5 roku temu zaniepokojona stanem swoich włosów, przeszłam na pielęgnację naturalną: oleje (kokosowy, migdałowy, jojoba itp.), używałam różne wcierki do włosów (Seboradin Niger lotion, odżywka Jantar na skalp, Radical ampułki, woda brzozowa, Capitavit itp.), stosowałam maski typu Gloria, szampony dla dzieci lub łagodne ziołowe, przestałam farbować włosy. Po prawie dwóch latach nie widziałam praktycznie różnicy (owszem, wzmocniły się, przestały tak wypadać), włosy nadal brzydko się układały, puszyły itp. Powróciłam do silikonów, włosy stały się gładkie, błyszczące, dużo lepiej się prezentują. Dlatego pomyślałam, że po prostu potrzebują silikonów. Jeszcze raz spróbuję z pielęgnacją naturalną, może teraz będą lepsze efekty

Korah, przymierzam się do zakupu odżywek firmy Lush. Czytając ich opisy naszło mnie pytanie. Czy są jakieś witaminy, ekstrakty, substancje, których włosy i skóra (głowy, twarzy i ciała) faktycznie potrzebuje, a wszystko pozostałe jest po prostu zbędne ? Widzę w tych odżywkach np. truskawki czy pomarańcze i zastanawiam się, czy to faktycznie jest potrzebne włosom, może wpłynąć rzeczywiście na ich stan, czy jest to tylko jakaś ... fanaberia, dodatek całkowicie niepotrzebny. Przepraszam za offtop, mam nadzieję, że nie zaśmieca on wątku.
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Takie pogorszenie sie kondycji wlosow nie bierze się znikad. Moze brakuje Ci w organizmie jakichś mikro i makroelementów. Warto się wziąść za siebie bardziej pilnowac diety, wiecej warzyw owoców i plynów oraz ciemngo pieczywa, oraz suplementy, a bedzie dobrze, ale nikomu nie trzeba mówić, ze efektów nie będzie od razu widać. Samymi kosmetykami i zabiegami cudów nie zdzialasz, jeśli wlosy sa bardzo zniszczone, a od silikonów wbrew pozorom niszczą się jeszcze bardziej.

---------- Dopisano o 23:53 ---------- Poprzedni post napisano o 23:49 ----------

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
hej,
dziewczyny a co sądzicie o tym kremie? jakie jest jego dzialanie? obawiam sie ze moze zapychac...

officina, creme des anges
Skład: Aqua, Glycerin, Butyrospermum Parkii, Vaccinum Macrocarpon Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Octyldodecanol, Dicaprylyl Carbonate, Myristyl Myristate, Tocopheryl Acetate, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Cetearyl Glucoside, Linum Usitatisimum Seed Extract, Squalane, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Sodium Hyaluronate, Sodium Polyacrylate, Carbomer, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Benzyl Alcohol, Methylisothiazolinone.

obietnice producenta:
wskazania: Skóra normalna i wrażliwa, skóra ze zmarszczkami, skóra napięta.
Działanie:
Ten aksamitny krem o silnym działaniu przeciwutleniającym przynosi ulgę skórze
wrażliwej z powodu codziennych stresów, a także wpływu środowiska.
Zapobiega pojawianiu się pierwszych oznak starzenia.
Ma bogatą konsystencję, mimo to doskonale się wchłania; pozostawia skórę
gładką, dobrze odżywioną i wypoczętą.
Skład:
Żurawina: działa przeciwutleniająco i nawilżająco;
Len: łagodzi i nawilża;
Masło karité: naprawia i odżywia.

Może zapchac, wydaje się być tluściochem, raczej go polecam bardzo suchej skórze, poza tym sklad ok, chociaż nie powala.

---------- Dopisano o 23:58 ---------- Poprzedni post napisano o 23:53 ----------

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
Witajcie
Mam wielką prośbę, kupiłam kilka kremów do rąk z Isany, na węch są łagodne, a każdy już po pierwszym użyciu powoduje u mnie podrażnienie. Nie wysuszenie, ale po kilku minutach lecę zmyć krem bo nie wytrzymam. Nawet niby delikatny krem Isana Med.
Od paru miesięcy wdrażam się w analizę składu, ale tu nie mam pojęcia co może powodować podrażnienie, swędzenie we wszystkich tych kremach? Pomóżcie

Rossman, Isana med, Handcreme

Skład: Aqua, glycerin, isopropyl palmitate, ctearyl alkohol, hydrogenated palm glycerides, dicaprylil ether, oenothera biennis oil, dimethicone, phenoxyethanol, tocopheryl acetate, parfum, sodium cetearyl sulfate, allantoin, methyl-, ethyl-, isobutyl-, propyl-, butyl - paraben.

Rossman, Isana, Hand Creme Intensiv (z 5% urea)

Skład: Aqua, glycine soja oil, glycerin, urea, sodium lactate, cetyl alcohol, stearic acid, glyceryl stearate, butyrospermum parkii butter, cera alba, panthenol, carbomer, parfum, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, sodium hydroxide, xanthan gum, linalool, hexyl cinnamal, citronellol, geraniol, limonene.

Rossman, Isana Pflege, Hand Creme (rumiankowy)
Skład: Aqua, Isopropyl Palmiate, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-3 Methyl Glucose Distearate, Octyldodecanol, Butyrospermum Parkii Butter, Paraffinum Liquidum, Stearic Acid, Phenoxyethanol, Dimethicone, Panthenol, Parfum, Sodium Hydroxide, Carbomer, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Glycine Soja Oil, Propylparaben, Chamomilla Recutita Flower Extract, Tocopherol, Bisabolol

Dodam że nie szkodzi mi czysta Gliceryna, z obserwacji Parabeny też raczej nie. Proszę o pomoc

Stawiam, że winowajcą jest phenoxyethanol, w drugiej kolejności parabeny. Jeśl iwcześniej także odczuwalaś pieczenie po innych kremach, to na bank spowodowane bylo to tymi konserwantami.
Moze jednak to być wina jakiegoś detergentu, mydla.

---------- Dopisano o 00:05 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Chciałabym prosić o analizę kremu nawilżającego z LureBeauty. Zamówiłam sobie próbkę i stosuję na dzień od jakichś 5 dni. Niestety przy aplikacji tego kremu strasznie łzawią mi oczy, więc na pewno nie zdecyduję się na pełnowymiarowe opakowanie, ale jestem ciekawa co może powodować to podrażnienie oczu.

Azulen Day Cream

Aloe Vera Gel, Safflower Oil, Stearic Acid, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Sodium Alginate, Hops Extract, Rosemary Leaves Extract, Sage Leaves Extract, Hazelnut Oil, Wheat Germ Oil, Phenoxyethanol, Sodium Hyaluronate, Sodium PCA, Triethanolamine, Avocado Oil, Azulene, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Retinyl Palmitate (Vitamin A), Ascorbyl Palmitate, d-Panthenol, Ginseng Extract, Allantoin, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Citric Acid.

Razem z tym kremem zaczęłam używać olej emu i wczoraj zauważyłam, że wszystkie zaskórniki i inne niedoskonałości, jakby wychodziły na wierzch Sama nie wiem czy się martwić czy cieszyć. Na moje laickie oko nie jest to objawa zapychania tylko jakiegoś oczyszczania. Czy ten olej ma takie właściwości ?

Przepraszam za długi post

Olej emu jest bardzo tlusty, odradzam uzywać go codziennie, jedynie gdy cera jest bardziej przesuszona, odwodniona, raz, dwa razy w tygodniu maks.
C odo szczypania w oczy, to pwoodem może byc phenoxyetanol, bardzo dobrze znany z takiego dzialania na spojówki, ale równie dobrze moga to być inne skladniki naturalne, choćby kwasek cytrynowy. Jes tto krem na dzien, a nie pod oczy. Jeśli nie smarujesz nim powiek, a mimo wszystko powoduje podraznienie oczu to radzę go jak najszybciej zużyć lub calkiem odstawić, to moze być objaw alergii i na 90% phenoxyetanol jest tu winowajcą.

---------- Dopisano o 00:11 ---------- Poprzedni post napisano o 00:05 ----------

Cytat:
Napisane przez agairl Pokaż wiadomość
Czesc,
uwielbiam kosmetykiszczegolni e mleczka, toniki, balsamy ect, ale odkad znalazlam to forum, stwierdzilam,ze musze przeanalizowac chocby czesc z nich. Mam nadzieje,ze mi w tym pomozecie. Moja skora ma tendencje do wypryskow,szczegolnie na brodzie i skroniach.Generalnie mam cere mieszana,choc po przejrzeniu watku o biochemi to ciezko mi stwierdzic(moze troche odwodniona). W kazdym razie oto sklady moich kosmetykow, ktorych analizy nie znalazlam.

1.
ZIAJA KOZIE MLEKO - MLECZKO DO CIALA skora sucha i normalna
Dzila naprawczo na epiderme, instensywnie nawilza i wygladza, zmiekcza naskorek

SKLAD : Aqua, Isopropyl Myristate*, Cetearyl Ethylhexanoate, Glycerin*, Sorbitan Sesquioleate*, Cyclopentasiloxane, Magnesium Sulfate, Polyglyceryl-3 Ricinoleate*, Lactobacillus/milk solids/, Glycine Soja(soybean)Oil Ferments, Cyclodextrin, Cera Microcristallina (Microcrystalline Wax)Sodium Benzoate*, 2-Bormo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum(frangrance) Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal,Geraniol, Eugenol,Benzyl Salicylate,Alpha-Isomethyl Ionone, Coumarin, Limonene, Citric Acid
*surowiec zaaprobowany przez ECOCERT

2. BIELENDA COLLAGEN+KWAS HIALURONOWY-micelarna emulsja do mycia twarzy
Zastepuje mleczko i tonik, usuwa makijaz i zanieczyszczenia,nawilza, wygladza,ukojenie dla skory

SKLAD: Aqua, Poloxamer 184, Glyceryl Cocoate, Coco-Glucoside, Glycryl Oleate, Prunus Amygdalus Dulcis(sweet Almond) Oil, Beatine, Glycerin, Hexylene Glycol, PEG-40, Hydrogenated Castor Oil, Sodium Hyaluronate, Hydrolized Elastin, Hydrolyzed Collagen, Propylene Glycol, Crithmum Maritium Extract, Acrylates/C10-30Alcyl Acrylate Crosspolymer, DMDM Hydantoin, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, CI-77019(Mica)CI-77891 (Titanum Dioxide), Parfum(frangrance), Benzyl Salicylate, Lilial, Citroneliol, Hexyl Cinnamall, Hyroxycitronellal, Lyral

3. BIELENDA- KASZTAN- MLECZKO+TONIK DO DEMAKIJAZU
oczyszcza, odswieza,redukuje stopien zaczerwienienia, wzmacnia kruche naczynka. lagodzi podraznienia
SKLAD: Aqua, Ethylhexyl Stearate, Cetereth-18, CetearylAlcohol, Glyceryl Stearate, Glycerin, Cocoglycerides, Prunus Amygdalus Dulcis(sweet almond) Oil, Propylene Glycol, Aesculus Hippocatanum (horse chestnut) seed extact, Dimethicone, Troxerutin, Ascorbyl Glucoside, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Cocos Nucifera(coconut) oil, Allantoin, Urea, Glucose, Potassium Hydoxide, Citric Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Buthylparaben, Isobuthlparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum(frangrance)

czy nie za duzo tych parabenow tutaj ???


4. LIRENE FOLACYNA - MASECZKA AKTYWNIE REGENERUJACA
wygladza, uelastycznia, dziala przeciwzmarszczkowo ,zabezpiecza przed starzeniem, nawilza, antyrodnikowa - regeneruje odmladza

SKLAD : Aqua, PPG-15 Stearyl Ether, Steareth-2 Glycerin, Cetyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Steareth-21, Dimethicone, Stearic Acid, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Disodium EDTA, Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Benzyl Alcohol, Glycina Soja (soybean) oil, BHT, Atelocollagen, Polysorbate 20, Sodium Chondroitin Sulfae, Daucus Carota Sativa (carrot) Extract, Beta-Carotene, Tocopherol, Methylparaben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Ethylparaben, Propylparaben, Parfum, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionane, Limonene
jakas szansa, ze ta maseczka podziala przeciwzmarszczkowo?

Mleczko do ciala jest ok. Sklad przyzwoity.
Natomiast wszystkie te kremy są przyczyną Twoich problemów z cerą. Niestety, te sklady to jedne z najgorszych na polskim rynku kosmetycznym. Z calego serca odradzam.

---------- Dopisano o 00:16 ---------- Poprzedni post napisano o 00:11 ----------

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
przepraszam za wtrącenie ale kosmetyki do włosów analizujemy tutaj; (na tym watku tez można - zeby nie było że zabraniam )
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=246757
lista zanalizowanych kosmetyków:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=250024

dużo dziewczyn prosi tutaj o analizę szamponów, masek, odżywek, więc tak tylko zamieszczam te inf, bo może nie wiecie o tym wątku a jest on prawdziwą włosową skarbnicą wiedzy (tutaj sie nauczylam analizowac odzywki i szampony)

silikon
(usuwalny za pomocą łagodnych detergentów)
może bardzo podrażniać (ohydny konserwant)
wyciąg roślinny (nawilży, będzie łagodzić)
witamina (panthenol-b5 bedzie odzywiac i nabłyszczać)
nawilży (emolient)
filtr chemiczny (działa ''osłonowo'')
jojoba
poza tym emolienty, kondycjoner

odzywki ziaji zostaly juz przeanalizowane z kazdej strony, dlatego to zapamietalam. sa one oceniane jako db. dla baaardzo zniszczonych przyda sie maska- ta odzywka nablyszczy, nawilzy, ulatwi rozczesanie. nie powinna obciazac, jest ok

korah jestes ze mnie dumna ?

No tak jestem!!! Piękne oprcowanie
Dodam tylko od siebie że nie jest to sklad dla wrazliwych skor glowy, a takze zmienionych chorobowo. Jeśli o silikon chodzi to jest go niewiele w porównaniu z innymi odżywkami. ktorych bazą są silikony. Tutaj silikon jest gdzieś na szarym koncu. Ale mimo wszystko zsklad nie powalil mnie na kolana.

---------- Dopisano o 00:21 ---------- Poprzedni post napisano o 00:16 ----------

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Znalazłam dzisiaj ten tonik w drogerii, kiedyś go używałam, ale od dłuższego czasu byłam przekonana, że został wycofany ze sprzedaży. A tu niespodzianka!
Jak przedstawia się skład? Odpowiedni dla cery trądzikowej&naczynkowej?
Uroda, Melisa, Tonik bezalkoholowy z zieloną herbatą, wyciągiem z melisy, alantoiną i prowitaminą B5

Skład: Aqua, Sorbitol, Panthenol, Propylene Glycol, Melissa Officinalis, Camellia Sinesis, Allantoin, Parfum, Disodium EDTA, Tridecth-9, PEG-5, Ethylhexanoate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Benzophenone-1, Citronellol, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl, Methylpropional, Linalool, CI 19140, CI 42090

Sklad poniżej poziomu "godny polecenia". Tak więc odradzam. Nic Ci dobrego ten tonik nie przyniesie
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-20, 23:26   #2613
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez annakrk Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę składu pudru rimmel stay matte,
czy nie będzie on szkodliwy dla skóry? I czy nie ma w sobie składników wysuszających? Z góry bardzo dziękuję

Water,
ethylhexyl,
hydroxys terate,
dicaprylyl,
ether,
talc,
butylene glycol,
mineral oil,(paraffinum liouidum),
cetearyl,
alcohol,
magnesium aluminium silite,
phentyl trimethicone,
isostearic acid,
polysorbate 60,
phenoxyethanol,
palmiti c acid,
polymethyl,
methacryl ate,
stearic acid,
tromethamine,
lanolin alcohol,fragrance(perfum) ,
sodium,
pca,
xanthan gum,
methylparaben,
octyldo decanol,
disodium edta,
butyparaben,
ethylpar aben,
myristic acid,
isobutylparaben,
prop ylparaben,
butylphenyl methlpropional,
benzyl,
salicylate,
citronellol,
hexyl cinnamal,
bht,
hydroxyisohe xyl 3-cyclohexene,
carboxaldehyd e,
linalool,
alpha-isomethyl ionone,
geraniol,
benzyl cinnmate,
limonete,
hydroxc itronellal,
eugenol,

Niestety, takie sklady należy omijac. Absolutnie odradzam wrazliwcom. Cerze bez sklonnosci do problemów nie zaszkodzi stosowany raz na ruski rok. Ogólnie to odradzam, dużo śmieci. Skomplikowany, malo przemyslany, dlugi sklad, a takie są najgorsze. Wysuszyć nie powinien, ale jeśli to zrobi to znak podraznienia, albo alergii.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-20, 23:29   #2614
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah - dziękuję za odp, nie wiedziałam czy słusznie podejrzewam phenoxyethanol, spotkałam różne opinie.
Nie wiem też co sądzić o Stearic Acid, z jednej strony "chroni przed wysuszeniem" z drugiej "tensyd, dokładnie oczyszcza"
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-20, 23:33   #2615
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
Korah - dziękuję za odp, nie wiedziałam czy słusznie podejrzewam phenoxyethanol, spotkałam różne opinie.
Nie wiem też co sądzić o Stearic Acid, z jednej strony "chroni przed wysuszeniem" z drugiej "tensyd, dokładnie oczyszcza"


Może to być Stearic acid, ale jeśli nigdy nie mialaś takich problemów z oczami ,to raczej nie jest wina tego skladnika. Ogólnie to polecam omijac okolice oczu i jeśli podrażnienie nie ustapi, to odstawić.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-20, 23:42   #2616
annakrk
Przyczajenie
 
Avatar annakrk
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 14
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo dziękuję za odpowiedź Już wiem, że tego nie kupię
A skoro są tu takie mądre głowy ( w przeciwieństwie do mnie) to czy ktoś może mi udzielić informacji - jaki puder mineralny byłoby najlepiej kupić? Mam cerę problematyczną, naczynkową, przetłuszczającą się ale też wysuszoną. No i mam "grudki" podskórne i od czasu do czasu jakiś pryszcz.
Wiem, że tu się analizuje skład, ale może ktoś już coś takiego fajnego analizował i mógłby polecić? Albo czego unikać w składzie i co byłoby fajnie, żeby tam było?
Dziękuję bardzo z góry
annakrk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-20, 23:57   #2617
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Może to być Stearic acid, ale jeśli nigdy nie mialaś takich problemów z oczami ,to raczej nie jest wina tego skladnika. Ogólnie to polecam omijac okolice oczu i jeśli podrażnienie nie ustapi, to odstawić.
Hm małe zamieszanie, inna wizażanka pytała o krem do oczu Aczkolwiek dołączam Stearic Acid do listy składników unikanych, zwłaszcza w dużych ilościach. Dziękuję bardzo i dobranoc
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-21, 08:52   #2618
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
Hm małe zamieszanie, inna wizażanka pytała o krem do oczu Aczkolwiek dołączam Stearic Acid do listy składników unikanych, zwłaszcza w dużych ilościach. Dziękuję bardzo i dobranoc

Oj przepraszam bardzo, już wczoraj ze zmęczenia bzdury pisalam, akurat jeśli chodzi o te kremy do rąk, to stearic acid bym wykluczyla.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 09:09   #2619
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

poprosze o analize podkladu Bobbi Brown Luminous Moisturizing:

Water, Pheny Trimethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Glycerin, Dimethicone, Wheat Germ Glycerides, Magnesium Sulfate, Silyburn Marianum (Lady's Thistle) Extract, Sodium Hyaluronate, Lavandula Angustifolia (Lavender), Dimethicone/PEG-10/15 Crosspolymer, Triethyl Citrate, Butylene Glycol, Disteardimonium Hectorite, Lecithin, Acetyl Hexapeptide-3, Laureth-7, Xanthan Gum, Triethoxycaprylylsilane, BHT, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Sorbic Acid, Linalool, [ /- Titanium Dioxide, Iron Oxides, Mica].

nastepnie o analize podkladu Bobbi Brown Moisture Rich

water, cyclomethicone, phenyl trimethicone, butylene glycol, dimethicone, dimethicone copolyol, caprylic/capric triglyceride, octyl methoxycinnamate, isocetyl alcohol, isohexadecane, wheat germ glycerides, magnesium sulfate, tocopheryl acetate, jojoba oil, hydrogenated lecithin, whey protein, sodium hyaluronate, ascorbyl palmitate, lavender, triethyl citrate, cholesterol, linoleic acid, propylene carbonate, sorbitan stearate, dimethicone copolyol crosspolymer, quaternium-18 hectorite, HDI/trimethyol hexyllactone crosspolymer, cetyl dimethicone copolyol, laureth-7, xanthan gum, triethoxycaprylylsilane, triclosan, chloroxylenol, BHT, phenoxyethanol, methylparaben. May contain: titanium dioxide, iron oxides, mica.


i tak troxhe offtopujac - kupilam polecany tu Ziaja Fizjoderm krem - niestety jest to pierwszy krem po ktorym piecze mnie twarz tak samo po micelu tej firmy
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 12:35   #2620
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Olej emu jest bardzo tlusty, odradzam uzywać go codziennie, jedynie gdy cera jest bardziej przesuszona, odwodniona, raz, dwa razy w tygodniu maks.
C odo szczypania w oczy, to pwoodem może byc phenoxyetanol, bardzo dobrze znany z takiego dzialania na spojówki, ale równie dobrze moga to być inne skladniki naturalne, choćby kwasek cytrynowy. Jes tto krem na dzien, a nie pod oczy. Jeśli nie smarujesz nim powiek, a mimo wszystko powoduje podraznienie oczu to radzę go jak najszybciej zużyć lub calkiem odstawić, to moze być objaw alergii i na 90% phenoxyetanol jest tu winowajcą.
Odnośnie tego kremu, to omijałam okolice oczu z daleka i mimo to wywoływał u mnie łzawienie. W takim razie go odstawiam, bo nie będę się katować

Dobrze, że ostrzegłaś mnie przed tym emu Używałam go do tej pory codziennie, ale chyba mimo wszystko potrzebne było to mojej skórze. Teraz zostawię go sobie na noc, co kilka dni Tylko teraz muszę poszukać dobrego kremu do cery odwodnionej na dzień :/
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 13:20   #2621
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Klolcia - próbowałaś Ziaja Med do odwodnionej z lanoliną? Niebieska seria. Miałam dużo próbek, zabójczo nawilża i zaraz się wchłania Jakieś pytania to pisz na PW, ja usuwam subskrypcję tego wątku. Pa
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-21, 15:24   #2622
fleurr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 60
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
przepraszam za wtrącenie ale kosmetyki do włosów analizujemy tutaj; (na tym watku tez można - zeby nie było że zabraniam )
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=246757
lista zanalizowanych kosmetyków:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=250024

dużo dziewczyn prosi tutaj o analizę szamponów, masek, odżywek, więc tak tylko zamieszczam te inf, bo może nie wiecie o tym wątku a jest on prawdziwą włosową skarbnicą wiedzy (tutaj sie nauczylam analizowac odzywki i szampony)

silikon
(usuwalny za pomocą łagodnych detergentów)
może bardzo podrażniać (ohydny konserwant)
wyciąg roślinny (nawilży, będzie łagodzić)
witamina (panthenol-b5 bedzie odzywiac i nabłyszczać)
nawilży (emolient)
filtr chemiczny (działa ''osłonowo'')
jojoba
poza tym emolienty, kondycjoner

odzywki ziaji zostaly juz przeanalizowane z kazdej strony, dlatego to zapamietalam. sa one oceniane jako db. dla baaardzo zniszczonych przyda sie maska- ta odzywka nablyszczy, nawilzy, ulatwi rozczesanie. nie powinna obciazac, jest ok

korah jestes ze mnie dumna ?


Dziekuję bardzo
Wczesniej analizowałam sama skład tej odżywki ze Słownikiem Skladnikow Kosmetycznych, jednak kilku skladnikow z tej odzywki tam nie bylo, wiec nie bylam pewna czy jednak sa w niej silikony.
Poki co zostawie sobie ta odzywke na lato, bo ma w skladzie filrt UV
fleurr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 16:57   #2623
magne
Zadomowienie
 
Avatar magne
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 201
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Czy ten krem mogę używać , jesli mam cerę trądzikową skłonną do zapychania ?
Krem z Jedwabiem i Morskim Kolagenem

Skład: Purified Water, Aloe Vera Gel, Cetearyl Alcohol, Macadamia Vegetable Oil , Silk Powder , Marine Collagen, Jojoba Vegetable Oil , Avocado Vegetable Oil, Vegetable Glycerine , Stearic Acid, Shea Vegetable Butter, Cocoa Vegetable Butter, Phenoxyethanol, Rose Hip Vegetable Oil, Vitamin E Acetate, Vitamin B5, Xanthan Gum, Ceteareth , Methyl isoThiazolinone
czy lepiej ten ?
Krem Odżywczo - Normalizujący na Noc

Skład: (INCI) Deionised Water, Cetearyl Alcohol, Sunflower Oil, Behenetrimonium Methosulfate, Glyceryl Stearate, Soy Sterol, D-Panthenol, Jojoba Oil Evening Primrose Oil, Sodium PCA, Avocado Oil, Lanolin, Alpha-Tocopherol Acetate Retinyl Palmitate, Lactic Acid, Triethanolamine, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol
magne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 17:09   #2624
bossy162
Raczkowanie
 
Avatar bossy162
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 99
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez bossy162
Witam podbijam

1. kremożel, do cery trądzikowej
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-28...radzikowej.htm
Aloe Barbadensis extract, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Polysorbate 80, Carbomer 940, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Disodium Edeate, Methylparaben, Allantoin, Sodium Hydroxide, Propylparaben, CI 147005, CI 42090, CI 15985.

2. tonik
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-32...radzikowej.htm
Aqua, Melaleuca Alternifolia Leaft Oil, Glycerin, Urea, Alcohol, Polysorbate 80, Propylene Glycol.

3. mydło, antybakteryjne, ziołowe
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-32...bakteryjne.htm
Aqua, Ammonium Lauryl Sulfate, Cocamide DEA, Glycol Stearate, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Propylene Glycol, Chamomila Recutita, Betula Alba, Urtica Dioica, Rosmarinus Officinalis, Tussilago Farfara, Equisetum Arvense, Achillea Millefolium, Fragrance, Citric Acid, Vert Covasol W 7035.



Wszystkie trzy absolutnie odradzam. Tonik mozesz ukręcić sama z olejku z drzewa herbacianego i wody destylowanej i np oleju arganowego, macadamia czy jojoba lub gliceryny. Należy tylko wstrząsać przed każdym użyciem.



Korah :-* baaardzo dziękuję za odpowiedź , nadal jestem zainteresowana tą serią , więc czy mogłbyś krótko uzasadnić , czemu odradzasz serię ? Głownie chodzi mi o zapychanie . Czy mogłabyś polecić jakiś dobry krem do cery trądzikowej wrażliwej? Jeszcze raz bardzo dziekuję i pozdrawiam !!!!!!!!!
bossy162 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 17:16   #2625
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

witam ponownie w rossmanie natknełam sie na maseczke firmy alterra. Jest to maseczka nawilżająca z aloesem do skóry suchej. czy faktycznie kosmetyki tej firmy są godne uwagi? Oto skład tej maseczki:
Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Zea Mays Germ Oil, Glicerin, Glycine Soja Oil*, Alcohol, Olea Europea Fruit Oil*, Sorbitol, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Palmitic Acid, Stearic Acid, Parfum**, Simmondsia ChinensisSeed Oil*, Butyrospermum Parkii Butter*, Theobroma Cacao Seed Butter, Xanthan Gum, Bisabolol, Linalool**, P-Anisic Acid, Sodium Lactate, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, Limonene**, Tocopherol, Sodium Hydroxide, Geraniol**, Helianthus Annuus Seed Oil, Lactic Acid, Citronellol**, Citral**.
*ingrediens from certified organic agriculture
**from natural essential oils
Czy moge liczyc na dobre nawilżenie i brak zapychania?
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 17:39   #2626
LadyLilith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 158
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

witam dziewczyny, od razu powiem że podziwiam wasza wiedze mnie wszelki składy przerazały i nadal przerazaja ale powoli zaczynam studiowac biochemie na wizazu. Ale póki co chcialabym poprosic o analize kremu Oriflame time relax oto skład:
Skład: Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cyclopentasiloxane, Octocrylene, Sorbitol, Butylene Glycol, Isodecyl Neopentanoate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ Vp Copolymer, Diisopropyl Sebacate, Lauryl Lactate, Cyclohexasiloxane, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Stearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Tocopheryl Acetate, Parfum, Dimyristyl Tartrate, Mica, Paraffinum Liquidum, Methylparaben, C12-15 Pareth-7, Imidazolidinyl Urea, Cetearyl Alcohol, Dextrin, Hydrolyzed Hibiscus Esculentus Extract, Propylene Glycol, C30-45 Alkyl Methicone, Disodium Edta, Propylparaben, Alumina, Prunus Avium, Silica, Citric Acid, Sodium Polyacrylate, Ppg-25-Laureth-25, Sodium Methylparaben, Bht, Cananga Odorata Oil, Ci 77891, Ci 77019, Ci 77120
z góry dziękuje
LadyLilith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 17:49   #2627
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

kurcze a czy czekolada ma wplyw na krosty? to tez skladnik :PPP
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-22, 09:52   #2628
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez annakrk Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za odpowiedź Już wiem, że tego nie kupię
A skoro są tu takie mądre głowy ( w przeciwieństwie do mnie) to czy ktoś może mi udzielić informacji - jaki puder mineralny byłoby najlepiej kupić? Mam cerę problematyczną, naczynkową, przetłuszczającą się ale też wysuszoną. No i mam "grudki" podskórne i od czasu do czasu jakiś pryszcz.
Wiem, że tu się analizuje skład, ale może ktoś już coś takiego fajnego analizował i mógłby polecić? Albo czego unikać w składzie i co byłoby fajnie, żeby tam było?
Dziękuję bardzo z góry

Najlepiej na początek kupić próbki takich podkladów i pudrów, np EDM, Lucy, Meow, Joppa, Lumiere, Bare.

---------- Dopisano o 10:26 ---------- Poprzedni post napisano o 10:17 ----------

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
poprosze o analize podkladu Bobbi Brown Luminous Moisturizing:

Water, Pheny Trimethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Glycerin, Dimethicone, Wheat Germ Glycerides, Magnesium Sulfate, Silyburn Marianum (Lady's Thistle) Extract, Sodium Hyaluronate, Lavandula Angustifolia (Lavender), Dimethicone/PEG-10/15 Crosspolymer, Triethyl Citrate, Butylene Glycol, Disteardimonium Hectorite, Lecithin, Acetyl Hexapeptide-3, Laureth-7, Xanthan Gum, Triethoxycaprylylsilane, BHT, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Sorbic Acid, Linalool, [ /- Titanium Dioxide, Iron Oxides, Mica].

nastepnie o analize podkladu Bobbi Brown Moisture Rich

water, cyclomethicone, phenyl trimethicone, butylene glycol, dimethicone, dimethicone copolyol, caprylic/capric triglyceride, octyl methoxycinnamate, isocetyl alcohol, isohexadecane, wheat germ glycerides, magnesium sulfate, tocopheryl acetate, jojoba oil, hydrogenated lecithin, whey protein, sodium hyaluronate, ascorbyl palmitate, lavender, triethyl citrate, cholesterol, linoleic acid, propylene carbonate, sorbitan stearate, dimethicone copolyol crosspolymer, quaternium-18 hectorite, HDI/trimethyol hexyllactone crosspolymer, cetyl dimethicone copolyol, laureth-7, xanthan gum, triethoxycaprylylsilane, triclosan, chloroxylenol, BHT, phenoxyethanol, methylparaben. May contain: titanium dioxide, iron oxides, mica.


i tak troxhe offtopujac - kupilam polecany tu Ziaja Fizjoderm krem - niestety jest to pierwszy krem po ktorym piecze mnie twarz tak samo po micelu tej firmy


Obydwa są podobne, ten drugi bedzie bardziej lejący. Sklady są przyzwoite, ale jakoś nie zachwycają. Gdybym miala wybierac, to zdecydowalabym się na ten pierwszy. Napewno nie są jakieś bardzo zapychające.

Co do pieczenia twarzy od kremu, to nie zawsze świadczy to o jakimś podraznieniu, czy czymś zlym, zlym wplywie kremu na skórę. Tak więc może warto dać mu szansę.

---------- Dopisano o 10:33 ---------- Poprzedni post napisano o 10:26 ----------

Cytat:
Napisane przez magne Pokaż wiadomość
Czy ten krem mogę używać , jesli mam cerę trądzikową skłonną do zapychania ?
Krem z Jedwabiem i Morskim Kolagenem

Skład: Purified Water, Aloe Vera Gel, Cetearyl Alcohol, Macadamia Vegetable Oil , Silk Powder , Marine Collagen, Jojoba Vegetable Oil , Avocado Vegetable Oil, Vegetable Glycerine , Stearic Acid, Shea Vegetable Butter, Cocoa Vegetable Butter, Phenoxyethanol, Rose Hip Vegetable Oil, Vitamin E Acetate, Vitamin B5, Xanthan Gum, Ceteareth , Methyl isoThiazolinone
czy lepiej ten ?
Krem Odżywczo - Normalizujący na Noc

Skład: (INCI) Deionised Water, Cetearyl Alcohol, Sunflower Oil, Behenetrimonium Methosulfate, Glyceryl Stearate, Soy Sterol, D-Panthenol, Jojoba Oil Evening Primrose Oil, Sodium PCA, Avocado Oil, Lanolin, Alpha-Tocopherol Acetate Retinyl Palmitate, Lactic Acid, Triethanolamine, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol

Prosze zapoznać sie z regulaminem wątku. Należy podawać pelne nazwy wystawianych skladów, czyli także producenta.

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:33 ----------

Cytat:
Napisane przez bossy162 Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez bossy162
Witam podbijam

1. kremożel, do cery trądzikowej
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-28...radzikowej.htm
Aloe Barbadensis extract, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Polysorbate 80, Carbomer 940, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Disodium Edeate, Methylparaben, Allantoin, Sodium Hydroxide, Propylparaben, CI 147005, CI 42090, CI 15985.

2. tonik
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-32...radzikowej.htm
Aqua, Melaleuca Alternifolia Leaft Oil, Glycerin, Urea, Alcohol, Polysorbate 80, Propylene Glycol.

3. mydło, antybakteryjne, ziołowe
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-32...bakteryjne.htm
Aqua, Ammonium Lauryl Sulfate, Cocamide DEA, Glycol Stearate, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Propylene Glycol, Chamomila Recutita, Betula Alba, Urtica Dioica, Rosmarinus Officinalis, Tussilago Farfara, Equisetum Arvense, Achillea Millefolium, Fragrance, Citric Acid, Vert Covasol W 7035.



Wszystkie trzy absolutnie odradzam. Tonik mozesz ukręcić sama z olejku z drzewa herbacianego i wody destylowanej i np oleju arganowego, macadamia czy jojoba lub gliceryny. Należy tylko wstrząsać przed każdym użyciem.



Korah :-* baaardzo dziękuję za odpowiedź , nadal jestem zainteresowana tą serią , więc czy mogłbyś krótko uzasadnić , czemu odradzasz serię ? Głownie chodzi mi o zapychanie . Czy mogłabyś polecić jakiś dobry krem do cery trądzikowej wrażliwej? Jeszcze raz bardzo dziekuję i pozdrawiam !!!!!!!!!

Patrz pogrubiona trzcionka. To są skladniki, ktorych Twoja cera powinna się wystrzegać, to mydlo nie jest prawdziwym mydlem, jedynie tak je nazwali.

---------- Dopisano o 10:46 ---------- Poprzedni post napisano o 10:39 ----------

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
witam ponownie w rossmanie natknełam sie na maseczke firmy alterra. Jest to maseczka nawilżająca z aloesem do skóry suchej. czy faktycznie kosmetyki tej firmy są godne uwagi? Oto skład tej maseczki:
Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Zea Mays Germ Oil, Glicerin, Glycine Soja Oil*, Alcohol, Olea Europea Fruit Oil*, Sorbitol, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Palmitic Acid, Stearic Acid, Parfum**, Simmondsia ChinensisSeed Oil*, Butyrospermum Parkii Butter*, Theobroma Cacao Seed Butter, Xanthan Gum, Bisabolol, Linalool**, P-Anisic Acid, Sodium Lactate, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, Limonene**, Tocopherol, Sodium Hydroxide, Geraniol**, Helianthus Annuus Seed Oil, Lactic Acid, Citronellol**, Citral**.
*ingrediens from certified organic agriculture
**from natural essential oils
Czy moge liczyc na dobre nawilżenie i brak zapychania?

Maseczka jest stricte do cery suchej, myślę ze jest godna zakupu, jest lagodna, ale uwaga, to straszny tluścioch.

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:46 ----------

Cytat:
Napisane przez LadyLilith Pokaż wiadomość
witam dziewczyny, od razu powiem że podziwiam wasza wiedze mnie wszelki składy przerazały i nadal przerazaja ale powoli zaczynam studiowac biochemie na wizazu. Ale póki co chcialabym poprosic o analize kremu Oriflame time relax oto skład:
Skład: Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cyclopentasiloxane, Octocrylene, Sorbitol, Butylene Glycol, Isodecyl Neopentanoate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ Vp Copolymer, Diisopropyl Sebacate, Lauryl Lactate, Cyclohexasiloxane, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Stearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Tocopheryl Acetate, Parfum, Dimyristyl Tartrate, Mica, Paraffinum Liquidum, Methylparaben, C12-15 Pareth-7, Imidazolidinyl Urea, Cetearyl Alcohol, Dextrin, Hydrolyzed Hibiscus Esculentus Extract, Propylene Glycol, C30-45 Alkyl Methicone, Disodium Edta, Propylparaben, Alumina, Prunus Avium, Silica, Citric Acid, Sodium Polyacrylate, Ppg-25-Laureth-25, Sodium Methylparaben, Bht, Cananga Odorata Oil, Ci 77891, Ci 77019, Ci 77120
z góry dziękuje

Nie polecam, widze ze ma jakiś filtr, ale nic nie wart ten krem.

---------- Dopisano o 10:52 ---------- Poprzedni post napisano o 10:49 ----------

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
kurcze a czy czekolada ma wplyw na krosty? to tez skladnik :PPP


Nadmiar czekolady ma wplyw niestety
Zjedzenie kilku kosteczek w tygodniu raczej cerze nie zaszkodzi, ale objadanie się czekoladą w polączeniu z wypiekami babci czy ogolnie rzecz biorąc wszedobylskim i uwielbianym cukrem dzień w dzień może dac się cerze we znaki.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-03-22 o 09:40
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-22, 10:42   #2629
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah, wierze, tym bardziej ze nic nie wyskoczylo po kremie, natomiast jest to dosc dokuczliwe poniewaz piecze strasznie.
moze to wina Atre, nie mam pojecia

aha i dziekuje za analize
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-22, 18:56   #2630
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Pharmaceris A, Puri-Sensilium, Delikatna pianka myjąca do twarzy

Skład: Aqua, Betaine, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Methyl Gluceth-20, Disodium Ricinoleamido MEA-Sulfosuccinate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Panthenol, Hydroxyethylcellulose, Allantoin, Quaternium-15

prosze o ocenę
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-22, 19:15   #2631
madzia8811
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 5
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

hej byłabym wdzięczna jeżeli pomogłybyście mi w rozszyfrowaniu dwóch składów. ogólnie staram się wybierać produkty bez silikonów i chciałabym wiedzieć czy w tych składach jakieś występują:

Lorys Masło Shea
Skład: AQUA, CETEARYL ALCOHOL, CETRIMONIUM CHLORIDE, PARAFINUM LIQIDUM (MINERAL OIL), PARFUM (FRAGANCE), POLYQUATERNIUM-7, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER), CI 19140 (YELLOW 5), DISODIUM EDTA, METHYLISOTIAZOLINONE, METHYLCHLOROISOTIAZOLINON E, CITRICACID, CI 17200 (RED33). PARFUM, HEXYL CINNAMAL, BENZYL SALICYLATE, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, LINALOOL

LAKIER DO WŁOSÓW GLORIA
ALCOHOL DENAT, PVP/VA COPOLYMER, AQUA, PANTHENOL, PARFUM, ISOPROPYL MYRISTATE, CITRONELLOL, , HEXYL CINNAMAL, LIMONENE, BENZYL SALICYLATE, CITRAL.

Dziekuje z góry
madzia8811 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-22, 19:17   #2632
LadyLilith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 158
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

wielkie dzięki poszukam czegoś innego
LadyLilith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-22, 19:26   #2633
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 628
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

.

Edytowane przez 794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Czas edycji: 2011-08-28 o 21:12
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-22, 20:00   #2634
mikasa5
Zadomowienie
 
Avatar mikasa5
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Poszukuję nawilżającego kremu na noc, mam cerę mieszaną. Dotychczas używałam kremu nagietkowego Babydream (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ja.html&next=1), w którym chyba coś mnie zapycha Bardzo proszę o analizę 3 kremów z firmy Ziaja, głównie pod względem zapychania, ale również nawilżania :

Ziaja Med, Kuracja Lipidowa, Fizjoderm, Krem naprawczy na dzień / na noc
( https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...oc.html&next=1 )
Nie znalazłam niestety dokładnego składu:
TRÓJGLICERYDY, SKWALAN, PROWITAMINA B5 (D-PANTHENOL) , OLEJ MAKADAMIA, OLEJ CANOLA , OLEJ BAWEŁNIANY , NATURALNY EMULGATOR, MASŁO SHEA , KWAS HIALURONOWY , KONCENTRAT LIPIDOWY CERAMID 1,3,6II – FITOSFINGOZYNA - CHOLESTEROL, GLICERYDY KOKOSOWE , BETA-1,3/1,6-GLUCAM, ALANTOINA, WITAMINA E

Przerażają mnie te oleje...

Ziaja Med, Kuracja Łagodząca Zmiany Trądzikowe, Krem redukujący podrażnienia
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ia.html&next=1

Skład: Aqua (Water), Octocrylene, Octyldodecanol, Cetearyl Ethylhexanoate, Glycerin, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Butyl Methoxydibenzonylmethane, Cetearyl Glucoside*, Cetearyl Alcohol*, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Hydrogenated Coco-Glycerides*, Elaeis Guineensis (Palm) Oli*, Glyceryl Stearate Citrate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Troxerutin, Allantoin, Saccharomyces/Zinc Ferment, Panthenol, Escin, Propylene Glycol, Sodium Polyacrylate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Propylparaben, Diazolidinyl Urea


Ziaja Med, Kuracja Nawilżająca, Lano-krem do twarzy na dzień/na noc
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...oc.html&next=1
Skład: Aqua (Water), Hexyl Laurate, Isononyl Isononanoate, Lanolin, Cyclopentasiloxane, , Glycerin, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil, Squalane, Sorbitan Sesquioleate, Dimethicone, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Magnesium Sulfate, Sodium Hyaluronate, Cera Alba (Beeswax), Hydrogenated Castor Oil, BHA, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Citric Acid
__________________
wymiana
mikasa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-22, 20:18   #2635
desporadka
Zadomowienie
 
Avatar desporadka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o pomoc
Potrzebuję dość silnego nawilżenia - moja tłusta, trądzikowa cera jest przesuszona kuracją anty trądzikową. Mam w domu dwa nowe kremy, prosiłabym o analizę składu pod względem nawilżania i zapychania (niestety dużo kosmetyków mnie zapycha)

Bioderma, Sebium, Hydra Moisturising Cream (Krem nawilżający do skóry tłustej i trądzikowej)
(Był już gdzieś analizowany, jednak chciałabym pod konkretnym względem - zapychania. I chciałabym usłyszeć zdanie Korah )
Skład: Aqua (Water/Eau), Glycerin, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil/Huile Minerale), Ethylhexyl Palmitate, Dipropylene Glycol, Xylitol, BisPEG/PPG-16/16 PEG/PPG-16/16 Dimethicone, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Mannitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Glycyrrhetinic Acid, Allantoin, Ceramide 3, Tocopheryl Acetate, Isohexadecane, Caprylic/Capric Triglyceride, Polysorbate 80, Disodium EDTA, Cetrimonium Bromide, Methylparaben, Fragrance (Parfum)

Uriage, Hyseac, Restructuring Sothing Cream (Krem regenerujący)
Skład: Aqua ( Water), Uriage Thermal Spring Water, Octyldodecanol, Squalane, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii ( Butyrospermum Parkii ( Shea Butter) Fruit), Glycerin, Pentaerythrityl Distearate, Pentyle Glycol, Cetyl Alcohol, PTFE - Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Butylene Glycol, Dimethicone, Raspberry Seed Oil/ Palm Oil Aminopropanediol Esters, Brassica Campestris (Brassica Campestris (Rapeseeed) Sterols), Sodium Acrylate/Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Chlorphenesin, Parfum ( Fragrance), Isohexadecane, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, O-Cymen-5-Ol, Polysorbate 80, Sorbitan Oleate

Z góry dziękuję
__________________
-> wymieniam kosmetyki
desporadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-22, 20:26   #2636
annakrk
Przyczajenie
 
Avatar annakrk
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 14
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah, bardzo dziękuję Ci za odpowiedź
Poszukam w takim razie tych próbek

Jeszcze raz dziękuję za pomoc
annakrk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-22, 20:48   #2637
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez mikasa5 Pokaż wiadomość
Poszukuję nawilżającego kremu na noc, mam cerę mieszaną. Dotychczas używałam kremu nagietkowego Babydream (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ja.html&next=1), w którym chyba coś mnie zapycha Bardzo proszę o analizę 3 kremów z firmy Ziaja, głównie pod względem zapychania, ale również nawilżania :

Ziaja Med, Kuracja Lipidowa, Fizjoderm, Krem naprawczy na dzień / na noc
( https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...oc.html&next=1 )
Nie znalazłam niestety dokładnego składu:
TRÓJGLICERYDY, SKWALAN, PROWITAMINA B5 (D-PANTHENOL) , OLEJ MAKADAMIA, OLEJ CANOLA , OLEJ BAWEŁNIANY , NATURALNY EMULGATOR, MASŁO SHEA , KWAS HIALURONOWY , KONCENTRAT LIPIDOWY CERAMID 1,3,6II – FITOSFINGOZYNA - CHOLESTEROL, GLICERYDY KOKOSOWE , BETA-1,3/1,6-GLUCAM, ALANTOINA, WITAMINA E

Przerażają mnie te oleje...

Ziaja Med, Kuracja Łagodząca Zmiany Trądzikowe, Krem redukujący podrażnienia
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ia.html&next=1

Skład: Aqua (Water), Octocrylene, Octyldodecanol, Cetearyl Ethylhexanoate, Glycerin, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Butyl Methoxydibenzonylmethane, Cetearyl Glucoside*, Cetearyl Alcohol*, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Hydrogenated Coco-Glycerides*, Elaeis Guineensis (Palm) Oli*, Glyceryl Stearate Citrate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Troxerutin, Allantoin, Saccharomyces/Zinc Ferment, Panthenol, Escin, Propylene Glycol, Sodium Polyacrylate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Propylparaben, Diazolidinyl Urea


Ziaja Med, Kuracja Nawilżająca, Lano-krem do twarzy na dzień/na noc
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...oc.html&next=1
Skład: Aqua (Water), Hexyl Laurate, Isononyl Isononanoate, Lanolin, Cyclopentasiloxane, , Glycerin, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil, Squalane, Sorbitan Sesquioleate, Dimethicone, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Magnesium Sulfate, Sodium Hyaluronate, Cera Alba (Beeswax), Hydrogenated Castor Oil, BHA, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Citric Acid
Wszystkie te kremy zostały już zanalizowane. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 18:17   #2638
TeczaNaPatyku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 146
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Prosiłabym o analizę tych kosmetyków. Zależy mi na kosmetykach naturalnych/ekologicznych i takich z bezpiecznym składem. Chciałabym aby przeanalizowano je właśnie pod tym kątem. Jeżeli są do użytku (tak na 80-90%, a nie tylko na 50%) to prosiłabym jeszcze o podkreślenie tych złych składników.


Mydło (chciałabym używać tylko do ciała, nie zostawi osadu, nie wysuszy?), Alterra
Skład: Sodium Palmate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerin, Parfum, Sine Adipe Lac, Sodium Chloride, Tetrasodium Editronate, Benzyl Alcohol, CI 77891.

I drugie mydło (lepsze, gorsze?), też Alterra
Skład:
Sodium Palmate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerin, Parfum, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Persea Gratissima Fruit Oil, Sodium Chloride, Tetrasodium Etidronate, Cl 47005, Cl 74160, Cl 77891.

Mydło (głównie do twarzy), Barwa
Skład: Sodium Palmate, Sodium Palm Kernelate, Aqua, Petrolatum, Sulfur, Glycerin, Palm Acid, Palm Kernel Acid, Sodium Chloride, Tetrasodium EDTA, Etidronic Acid, BHT, Cl 11680

Odżywka do włosów, Alterra
Skład:
Aqua, Alcohol*, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Stearamidopropyl Dimethylamine, Myristyl Alcohol, Glycine Soja Oil*, Triticum Vulgare Oil, Sodium Lactate, Prunus Armeniaca Fruit Extract*, Sodium Hyaluronate, Citric Acid, Lactic Acid, Tartaric Acid, Vitis Vinifera Extract*, Helianthus Annuus Seed Oil, Lauroyl Sarcosine, Hydroxyethylcellulose, Gardenia Tahitensis Flower Extract, Cocos Nucifera Oil, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Parfum**, Linalool**, Geraniol**, Citral**, Limonene**.
* składniki pochodzące z upraw ekologicznych.
** naturalne olejki eteryczne.

Dziękuję za odpowiedź już teraz.

Edytowane przez TeczaNaPatyku
Czas edycji: 2011-03-23 o 18:18
TeczaNaPatyku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 19:14   #2639
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah proszę o pomoc
żel do mycia twarzy z serii Aknicare firmy General topics
Skład: aqua, sodium myreth sulfate, disodium laureth sulfosuccinate, cocamidopropyl betaine, sodium lauroyl glutamate, cocamide dea, propylene glycol, sodium dilaureth-7 citrate, pyruvic acid, peg-120 methyl glucose dioleate, hydrolised wheat proteins, peg-40 hydrogenated castor oil, phenoxyethanol, imidazolidinyl urea, sodium chloride, disodium edta, triclosan, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, parfum

czy jest warty zakupu? pamiętam,że kiedyś miałam próbki i fajnie działał na skórę,bo ma 2 % kwasu glikolowego.
uff pierwszy skład którego nie muszę przepisywać
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 19:32   #2640
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
Korah proszę o pomoc
żel do mycia twarzy z serii Aknicare firmy General topics
Skład: aqua, sodium myreth sulfate, disodium laureth sulfosuccinate, cocamidopropyl betaine, sodium lauroyl glutamate, cocamide dea, propylene glycol, sodium dilaureth-7 citrate, pyruvic acid, peg-120 methyl glucose dioleate, hydrolised wheat proteins, peg-40 hydrogenated castor oil, phenoxyethanol, imidazolidinyl urea, sodium chloride, disodium edta, triclosan, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, parfum

czy jest warty zakupu? pamiętam,że kiedyś miałam próbki i fajnie działał na skórę,bo ma 2 % kwasu glikolowego.
uff pierwszy skład którego nie muszę przepisywać
Właśnie wyczytałam (wprawdzie po angielsku, no ale), że SMS, niewiele różni się od SLS no i te parabeny... Ale Korah na pewno coś więcej i lepiej ci powie.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:55.