Kamień poniżej linii dziąseł - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa

Notka

Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa Na Wasze pytania odpowiada Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 23-letnim doświadczeniem, od kilkunastu lat praktykująca implantologię i ortodoncję, założycielka wrocławskiej kliniki UNIDENT UNION Dental Spa.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-11-20, 08:07   #1
monika_stk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3
Post

Kamień poniżej linii dziąseł


Dzień dobry,
3 lata temu zdjęto mi aparat ortodontyczny (który też mniej więcej tyle czasu nosiłam). Od tamtej pory nasiliło mi się krwawienie dziąseł. Po wielu wizytach w gabinetach stomatologicznych trafiłam do Pani, która zdiagnozowała kamień nazębny, ale poniżej linii dziąseł. Usuwanie mechaniczne lub przy pomocy metody Vector jest bolesne i pomaga tylko na ok. 6 miesięcy.
Czy jest jakiś sposób, żeby zahamować ten proces? Używam specjalistycznych past do zębów, przeciwdziałających paradontozie, ale póki co ciągle odwiedzam gabinet w celu wyczyszczenia kamienia przez stomatologa.
Dziękuję i pozdrawiam
monika_stk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-20, 10:19   #2
Litala
Przyczajenie
 
Avatar Litala
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9
Dot.: Kamień poniżej linii dziąseł

Pytałas innego dentystę...? odpowie Ci bardziej merytorycznie niż forumowiczki...
__________________
Kobietom pieniądze potrzebne nie są. Bo i po co? Nie piją, w kości nie grają, a kobietami, psiakrew, są przecież same.
Litala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-21, 07:50   #3
monika_stk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3
Dot.: Kamień poniżej linii dziąseł

Pytałam, nawet kilku i dopiero po wizytach u tej Pani Stomatolog jest poprawa ale obawiam się, czy to przypadkiem nie będzie już tak do końca życia... a przynajmniej dopóki będę miała zęby
monika_stk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 13:53   #4
dr Iwona Gnach-Olejniczak
Raczkowanie
 
Avatar dr Iwona Gnach-Olejniczak
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 109
Dot.: Kamień poniżej linii dziąseł

Po leczeniu ortodontycznym następuje etap usunięcia aparatu i jest to bardzo ważna wizyta. Po kleju ortodontycznym szkliwo należy idealnie wypolerować. Jeśli w niektorych miejscach pozostanie szkliwo chropowate, tam bedzie odkładac się płytka nazębna, a to ona odpowiedzialna jest za krwawienie dziąseł. Z czasem taka płytka mineralizuje się i tworzy kamień, który często wnika także pod dziąsła.
Niezbędna jest więc wizyta higienizacyjna, na której będzie Pani informowana o tym, jakiej szczoteczki używac (tylko miękka), jakich nici i jakich past. Kontrola obecności płytki na zębach jest niezbedna w Pani przypadku. A taką kontrolę przeprowdza obra higienistka - nawet co 3-4 miesiące. Warto przeprowadzić podstawowe badania krwi, aby wykluczyć wszelkie inne choroby,które manifestują się często na dziąsłach.
P.S.Zastanawiające, dlaczego zabieg Vector odczuwała Pani jako bolesny?
Zawsze należy prosić o znieczulenie.
dr Iwona Gnach-Olejniczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 09:05   #5
monika_stk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3
Dot.: Kamień poniżej linii dziąseł

Pani Doktor,
dziękuję za odpowiedź. O znieczulenie prosiłam, ale pani stomatolog stwierdziła, że to nie boli. Drugim razem nie dam się nabrać.
monika_stk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 09:13   #6
olgalula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 15
Dot.: Kamień poniżej linii dziąseł

Ja Tobie polecam pastę do zębow Dabur neem (zielona). Usuwa kamien świetnie i jako jedyna działa na tyle dobrze, że nie krwawią mi dziąsła. Smakuje specyficznie, ale szybko można się przyzwyczaić. Pozostawia na długo uczucie świeżości w buzi. Naprawdę polecam (do kupienia na allegro za 12 zł). Pozdrawiam
olgalula jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:45.