Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 109 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-26, 12:22   #3241
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
niestety nikt nie wrzucił poprawnego składu do internetu a producent mi nie odpisał na pytanie o skład.
a był tylko jeden skład ale błędny - jak porównałam z moim na opakowaniu.
Oddam jakieś koleżance, która nie boi się takich składów
haha patrz, żeby Ci niedługo tego podkładu nie oddała
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 12:40   #3242
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
haha patrz, żeby Ci niedługo tego podkładu nie oddała

a ja myślałam, że to działa tak, że " darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby"
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 13:33   #3243
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Poproszę o analizę kremu Nivea Visage Pure& Natural, ciekawi mnie na ile on jest faktycznie taki naturalny no i czy nie będzie zapychał

Skład: Aqua, Glycerin, Alcohol Denat., Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Vegetable Oil, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate Citrate, Methylpropanediol, Dicaprylyl Ether, Glyceryl Stearate, Propylene Glycol, Argania Spinosa Kernel Oil, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Tocopherol, Sodium Carbomer, Xanthan Gum, Methylisothiazolinone, Linalool, Limonene, Citronellol, Benzyl Alcohol, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Parfum.
podbijam
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 13:36   #3244
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

jp91 dzisiaj kupiłam ten wynalazek więc jeszcze nie używałam
wyprzedaże w naturze kuszą :P
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 13:44   #3245
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dziewczyny dostałam w prezencie taki peeling -już mam swój mechaniczny peeling KWC- i zastanawiam się- czy kupić peeling ten, którego zawsze używam (bo mi się skończył) czy raz użyc innego. a może zużyć go do ciała?

soraya peeling morelowy do twarzy

inci
aqua, juglans regia (walnut) shell powder, glyceryn sterate se, glyceryn, sodium laureth sulfate , polyethylene, cocamidopropyl betaine, glyceryn stearate, peg-100 stearate, cetyl alcohol, cetearyl alcohol, ceteareth-20, polysorbate 60, cetyl acetate, acetylated lanolin alcohol, titanium dioxide, prunus armeniaca (apricot) fruit extract,
sorbitol, propylene glycol, carbomer, triethanoloamine, dmdm hydantoin, methylparaben, propylparaben, parfum, benzyl alcohol,, benzyl benzonate,, benzyl salicylate, citral, citronellol, eugenol, geraniol, hexyl cinnamal, hydroxycitronellal, isoeugenol, limonene, linalool


nie używam już kosmetyków z takimi detergentami i konserwantami. czy może mi zaszkodzić jak zużyję te jedną tubę peelingu 150 ml- powoli jestem maniakiem dobrych składów
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-04-26 o 14:01
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 14:12   #3246
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Sorry za offtopa ale nie mogłam się powstrzymać On27sorry, ale śmieszny jesteś ja za reklamę nie zamierzam płacić

A z jakiej firmy jest ten pan łatwo zauważyć, wystarczy sprawdzić jego posty i te hmmm...doktorskie kremy
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 14:35   #3247
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
podbijam
Nivea Visage Pure& Natural


Aqua, Glycerin, Alcohol Denat., Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Vegetable Oil, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate Citrate, Methylpropanediol, Dicaprylyl Ether, Glyceryl Stearate, Propylene Glycol, Argania Spinosa Kernel Oil, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Tocopherol, Sodium Carbomer, Xanthan Gum, Methylisothiazolinone, Linalool, Limonene, Citronellol, Benzyl Alcohol, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Parfum.


Tonizuje, odtłuszcza i może wysuszyć
Zapychacz porów
Może powodować słabe podrażnienie błon śluzowych oczu (wiem z mazideł), to rozpuszczalnik
konserwant
jeśli dobrze pamiętam to może podrażnić wrażliwców


osobiście nie kupiłabym tego kremu ze względu na alcohol denat i C/C T tak wysoko (gdyby powodował u mnie zaskórniki- u różnych os skóra różnie reaguje). Niektóre z wizażanek nie zalecają kosmetyków z Propylene Glycol (ja używam serum z bu z PG i nic mi się nie dzieje... na razie ) Krem powinien nawilżać, delikatnie natłuszczać, ma wit e. Taki średni ten krem.

Nie jestem jeszcze biegła w ocenie- ktoś mądrzejszy musi też rzucić okiem na ten krem.
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-04-26 o 15:12
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-26, 15:17   #3248
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
dziewczyny dostałam w prezencie taki peeling -już mam swój mechaniczny peeling KWC- i zastanawiam się- czy kupić peeling ten, którego zawsze używam (bo mi się skończył) czy raz użyc innego. a może zużyć go do ciała?

soraya peeling morelowy do twarzy

inci
aqua, juglans regia (walnut) shell powder, glyceryn sterate se, glyceryn, sodium laureth sulfate , polyethylene, cocamidopropyl betaine, glyceryn stearate, peg-100 stearate, cetyl alcohol, cetearyl alcohol, ceteareth-20, polysorbate 60, cetyl acetate, acetylated lanolin alcohol, titanium dioxide, prunus armeniaca (apricot) fruit extract,
sorbitol, propylene glycol, carbomer, triethanoloamine, dmdm hydantoin, methylparaben, propylparaben, parfum, benzyl alcohol,, benzyl benzonate,, benzyl salicylate, citral, citronellol, eugenol, geraniol, hexyl cinnamal, hydroxycitronellal, isoeugenol, limonene, linalool


nie używam już kosmetyków z takimi detergentami i konserwantami. czy może mi zaszkodzić jak zużyję te jedną tubę peelingu 150 ml- powoli jestem maniakiem dobrych składów
ten peeling ma brzydki skład. Analizujesz składy, wiec wiesz. Jak już dostałaś i masz to możesz poużywać... na stopy:P Nie widzę sensu zmiany pielęgnacji na dobrą, po to by potem znowu sięgać po takie produkty. Ale to moje zdanie. Ty zrobisz jak uważasz Tragedii nie będzie jak go zużyjesz i będziesz używać rzadko. Ty sama znasz swoją skórę najlepiej i sama wiesz co jest dla Ciebie dobre - wybór jest Twój

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
Nivea Visage Pure& Natural


Aqua, Glycerin, Alcohol Denat., Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Vegetable Oil, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate Citrate, Methylpropanediol, Dicaprylyl Ether, Glyceryl Stearate, Propylene Glycol, Argania Spinosa Kernel Oil, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Tocopherol, Sodium Carbomer, Xanthan Gum, Methylisothiazolinone, Linalool, Limonene, Citronellol, Benzyl Alcohol, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Parfum.


Tonizuje, odtłuszcza i może wysuszyć
Zapychacz porów
Może powodować słabe podrażnienie błon śluzowych oczu (wiem z mazideł), to rozpuszczalnik
konserwant
jeśli dobrze pamiętam to może podrażnić wrażliwców


osobiście nie kupiłabym tego kremu ze względu na alcohol denat i C/C T tak wysoko. Niektóre z wizażanek nie zalecają kosmetyków z Propylene Glycol (ja używam serum z bu z PG i nic mi się nie dzieje... na razie ) Krem powinien nawilżać, delikatnie natłuszczać, ma wit e. Taki średni ten krem.

Nie jestem jeszcze biegła w ocenie- ktoś mądrzejszy musi też rzucić okiem na ten krem.
Czy ten krem nie był analizowany? Korzystajmy z wyszukiwarki! Chyba, że przerwa techniczna go usunęła...
Caprylic/Capric Triglyceride bardzo rzadko zapycha pory. Jest bezpiecznym składnikiem. Spotkamy go np w produktach Babydream. Ten krem może podrażniać i zapchać również. Czy seria dostała jakikolwiek certyfikat? Jeśli ktoś wybiera między tą serią a zwykłą Nivei to rzeczywiście warto spróbować. Nie polecam wrażliwcom.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 17:30   #3249
LondonElektricity
Raczkowanie
 
Avatar LondonElektricity
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 84
GG do LondonElektricity
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dzień dobry wszystkim.Dostałam od taty odżywkę włoską odżywkę do włosów(zabawnie to brzmi ) Zwie się ona Balsamo Splend'Or Delicato.Oto skład:

aqua,stearyl alkohol,cetyl alkohol,ethylhexyl stearate,achillea millefonium extract,chamomilarecutita extract,tilia tomentosa extract,altahea offinalis exstract,malva sylvestris extrakt,guar hydroxypropyltrimonium chloride, alcohol denat.,citrit acid,parfum,benzyl alkohol,methylchloriosoth ialinone,methylsothiazoli none.

Czy ten skład jest w porządku?Myślicie,że nadaje się do pielęgnacji metodą cg?
LondonElektricity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 18:04   #3250
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Czy ten krem nie był analizowany? Korzystajmy z wyszukiwarki! Chyba, że przerwa techniczna go usunęła...
nie był, korzystałam chyba ,że w czasie "nowego wizażu" ktoś go zaanalizował wrażliwej cery nie mam, chodziło mi głównie o zapychanie porów. Dziękuję bardzo za analizę

Pokrzywa Tobie również dziękuję
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 18:44   #3251
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Mydełko Alterra z olejami roślinnymi i naturalnym żelem aloesowym (pachnie pięknie :love)
Skład: Sodium Palmate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerin, Parfum, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Persea Gratissima Fruit Oil, Sodium Chloride, Tetrasodium Etidronate, Cl 47005, Cl 74160, Cl 77891.

Glinka Organique Ghassoul
Skład: Skład glinki (Moroccan Lava Clay) to 55-65% krzemionka (SiO2), <21% magnez (MgO), <5% Aluminium (Al203) oraz Soda, Potas, Tytan. Ph glinki waha się w granicach 6.0 – 9.0 w temperaturze 20°C.

czy po tej glince mnie nie wysypie?
__________________
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-26, 19:36   #3252
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę i porównanie tych dwóch kremów:

Bioderma, Hydrabio, Rich Cream (Krem nawilżający o bogatej konsystencji)

Skład: aqua, glycerin, ethylhexyl palmitate, mineral oil, tridecyl trimellitate, xylitol, cyclopentasiloxane, alcohol denat, glycol palmitate, arachidyl alcohol, corn starch modified, polyethylene, sodium lactate, glyceryl stearate, niacinamide, PEG-100 stearate, pyrus malus fruit extract, anhydroxylitol, rhamnose, mannitol, fructooligosaccharides, dimethicone, arachidyl glucoside, xylitylglucoside, hexyldecanol, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, titanium dioxide, xanthan gum, C30-45 alkyl cetearyl dimethicone crosspolymer, sodium hydroxide, alumina, stearic acid, caprylic/capric triglyceride, behenyl alcohol, laminaria ochroleuca extract, disodium EDTA, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, fragrance

Bioderma, Hydrabio, Sérum Concentré Hydratant (Serum intensywnie nawilżające)

Skład: Water (Aqua), Glycerin, Xylitol, Sodium Polyacrylate, Mannitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Niacinamide, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Trideceth-6, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Sodium Hyaluronate, Hexyldecanol, Caprylic/Capric Triglyceride, Disodium EDTA, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Fragrance (Parfum).

Który lepiej nawilża? Który ma mniejsze skłonności do zapychania? Czy mogą podrażniać cerę naczynkową?

Ach, i jeszcze te dwa:

La Roche Posay, Nutritic, Odżywczy krem regenerujący do skóry bardzo suchej (5% biolipidy)

Skład: Aqua, Glycerin, Petrolatum, BIS-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Paraffinum Liquidum, Cyclopentasiloxane, Synthetic Wax, Prunus Armeniaca, Dimethicone, Coriandrum Sativum, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Butyrospermum Parkii, Glyceryl Stearate, Behenyl Alcohol, Hexyldecanol, Hexyldecyl Laurate, Glyceryl Stearate, Citrate, Ribes Nigrum, Dimethiconol, Sodium Dicocoylethylenediamine PEG-15 Sulfate, Echium Lycopsis, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Disodium Edta, Hydroxypalmitoyl Sphinganine, Xanthan Gum, Acrylates Copolymer, Isobutane, Glycine Soja, Citric Acid, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Parfum

Iwostin, Sensitia, Krem tłusty

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Paraffin Oil, Polglyceryl-2 Sesquiisostearate, Cera Alba, Cera Microcrystallina, Mineral Oil, Magnesium Stearate, Aluminum Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Petrolatum, Vitis Vnifera Oil, Magnesium Sulfate, Panthenol, Propylene Glycol, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Peg-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid.

Czy są do siebie podobne? Mam w domu Iwostin, ale już się kończy i zastanawiam się czym go zamienić...
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 20:50   #3253
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

bardzo dużo mam w tym tyg pytań

taki oto filtr producent reklamuje jako filtr pod makijaż zakładam, że nie będzie to tłusty glut ?

(myślałam ,że już go zgłaszałam do analizy ale nie ma go-
moja koleżanka chce kupić ten filtr- ma cere b naczynkową, cienką, wysuszoną, zniszczoną - czy będzie wystarczająco pielęgnacyjny ten filtr?
a przy okazji zapytam się też o siebie- czy będzie masakrował buzię - bardzo podrażniają mnie filtry - dostaję i wysypu (nigdy nie mam krost) i podrażnienia. (chyba w kazdym poscie sie na to tu żaliłam hihi)
czy ten krem jest lepszą prewencją przeciwzmarszczkową, czy lepszy jest krem konkretnie na zmarszki? czy będzie on tłusty i zapychający?
kosztuje ok 90 zł za 100ml

SKINCEUTICALS ADVANCED UV DEFENSE SPF30 HIGH PROTECTION Krem ochronny pod makijaż UVA UVB Mexoryl CH

Skład: aqua, C12-15 alkyl benzoate, glycerin, ethylhexyl salicylate, titanium dioxide, cyclopentasiloxane, propylene glycol, butyl methoxydibenzoylmethane, octocrylene, bis-ethylhexylophenol methoxyhenyl triazine, stearic acid, potassium cetyl phosphate, dimethicone, methyl methacrylate crosspolymer, myristyl myristate, nylon-12, petrolatum, ethylhexyl triazone, phenoxyethanol, ammonium polyacryloyldimethyl taurate, trietthanolamine, peg-100 stearate, glyceryl stearate, stearyl alcohol, drometrizole trisiloxane, capryl glycol/caprylyl glycol, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, aluminium hydroxide, methylparaben, tocopherol, disodium edta, hydroxypropyl, methylcellulose, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isobutylparaben, D27364/1

nie rozumiem w tym kremie tego, że można go stosować pod makijaż (producent zapewnia) a ma w składzie parsol... i czy taki ''chemiczny '' krem będzie pielęgnował skórę bardziej od dobrego kremu przeciwzmarszczkowego ale np bez filtra lub z spf15?
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-04-26 o 21:35
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 21:49   #3254
Linn22
Przyczajenie
 
Avatar Linn22
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziewczyny!!
Prosiła bym bardzo o pomoc, bo już mam wodę z mózgu, jak myślę o tych składach kosmetyków.

Co uważacie o tym kosmetyku do cery suchej, ale też czasem z wypryskami i pozamykanymi porami?
dr.hauschka emulsja nawilżająca do twarzy
Skład: Aqua, Anthyllis Vulneraria, Prunus Armeniaca, Alcohol, Hamamelis Virginiana, Prunus Dulcis, Olea Europaea, Daucus Carota, Arachis Hypogaea, Triticum Vulgare, Hypericum Perforatum, Glycerin, Calendula Officinalis, Lecithin, Buxus Chinensis, Parfum, Limonene*, Linalool*, Farnesol*, Benzyl Benzoate*, Geraniol*, Citronellol*, Benzyl Salicylate*, Citral*, Algin, Xanthan Gum.

I przede wszystkim, jakby ten krem współgrał z jakimś dobrym filtrem, czy w ogóle by działał?

i do tego jeszcze podkład revlon
Skład: Aqua Eau (Water), Cyclomethicone, Trimethylsiloxysilicate, Butylene Glycol, Dimethicone, Cetyl PEG/PPG 10/1 Dimethicone, Polyglyceryl 4 Isostearate, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Nylon-12, Phenyl Trimethicone, Magnesium Sulfate, Isododecane, Boron Nitride, Methicone, Laureth-7, Malva Sylvestris Extract (Mallow), Lilium Candidum Bulb Extract (Lily), Lactobacillus/Eridictyon Californicum Ferment Extract, Cymbidium Grandiflorum Flower Extract, Serica Soie (Silk), Tocopherol Acetate, Retinyl Palmitate, Ethylene Brassylate, Tribehenin, Bisabolol, Silica, Alumina, Isohexadecane, Polydimethylsiloxane/Polymethysilesquioxane Copolymer, Polysorbate 20, Polysorbate 80, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Sorbitan Sesquioleate, Tetrasodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, May Contain: Iron Oxides (CI 77491, 77492, 77499), Mica (CI 77019), Titanium Dioxide (CI 77891), Bismuth Oxychloride (CI 77163), Zinc Oxide (CI 77947)

Baaardzo była bym wdzięczna za pomoc, bo sama naprawdę już nie kumam


Linn22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 22:41   #3255
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
Mydełko Alterra z olejami roślinnymi i naturalnym żelem aloesowym (pachnie pięknie :love)
Skład: Sodium Palmate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerin, Parfum, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Persea Gratissima Fruit Oil, Sodium Chloride, Tetrasodium Etidronate, Cl 47005, Cl 74160, Cl 77891.

Glinka Organique Ghassoul
Skład: Skład glinki (Moroccan Lava Clay) to 55-65% krzemionka (SiO2), <21% magnez (MgO), <5% Aluminium (Al203) oraz Soda, Potas, Tytan. Ph glinki waha się w granicach 6.0 – 9.0 w temperaturze 20°C.

czy po tej glince mnie nie wysypie?
Mydełko fajne, glinka też. Tylko pamiętaj, że taka glinka może wysuszać.

---------- Dopisano o 23:41 ---------- Poprzedni post napisano o 23:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani Barokowa Pokaż wiadomość
Proszę o analizę i porównanie tych dwóch kremów:

Bioderma, Hydrabio, Rich Cream (Krem nawilżający o bogatej konsystencji)

Skład: aqua, glycerin, ethylhexyl palmitate, mineral oil, tridecyl trimellitate, xylitol, cyclopentasiloxane, alcohol denat, glycol palmitate, arachidyl alcohol, corn starch modified, polyethylene, sodium lactate, glyceryl stearate, niacinamide, PEG-100 stearate, pyrus malus fruit extract, anhydroxylitol, rhamnose, mannitol, fructooligosaccharides, dimethicone, arachidyl glucoside, xylitylglucoside, hexyldecanol, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, titanium dioxide, xanthan gum, C30-45 alkyl cetearyl dimethicone crosspolymer, sodium hydroxide, alumina, stearic acid, caprylic/capric triglyceride, behenyl alcohol, laminaria ochroleuca extract, disodium EDTA, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, fragrance

Bioderma, Hydrabio, Sérum Concentré Hydratant (Serum intensywnie nawilżające)

Skład: Water (Aqua), Glycerin, Xylitol, Sodium Polyacrylate, Mannitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Niacinamide, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Trideceth-6, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Sodium Hyaluronate, Hexyldecanol, Caprylic/Capric Triglyceride, Disodium EDTA, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Fragrance (Parfum).

Który lepiej nawilża? Który ma mniejsze skłonności do zapychania? Czy mogą podrażniać cerę naczynkową?

Ach, i jeszcze te dwa:

La Roche Posay, Nutritic, Odżywczy krem regenerujący do skóry bardzo suchej (5% biolipidy)

Skład: Aqua, Glycerin, Petrolatum, BIS-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Paraffinum Liquidum, Cyclopentasiloxane, Synthetic Wax, Prunus Armeniaca, Dimethicone, Coriandrum Sativum, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Butyrospermum Parkii, Glyceryl Stearate, Behenyl Alcohol, Hexyldecanol, Hexyldecyl Laurate, Glyceryl Stearate, Citrate, Ribes Nigrum, Dimethiconol, Sodium Dicocoylethylenediamine PEG-15 Sulfate, Echium Lycopsis, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Disodium Edta, Hydroxypalmitoyl Sphinganine, Xanthan Gum, Acrylates Copolymer, Isobutane, Glycine Soja, Citric Acid, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Parfum

Iwostin, Sensitia, Krem tłusty

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Paraffin Oil, Polglyceryl-2 Sesquiisostearate, Cera Alba, Cera Microcrystallina, Mineral Oil, Magnesium Stearate, Aluminum Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Petrolatum, Vitis Vnifera Oil, Magnesium Sulfate, Panthenol, Propylene Glycol, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Peg-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid.

Czy są do siebie podobne? Mam w domu Iwostin, ale już się kończy i zastanawiam się czym go zamienić...
Ten Iwostin to brrr okropny. Nie zapchał Cie? nie mialas po nim bardziej wysuszonej skóry? ten LRP tez nie powala, ale jest lepszy. Ale może Cie podraznic...Zapchać z resztą też. Skombinuj próbki. Chociaż nie warto.
Jeśli chodzi o te pierwsze kremy to zaznaczyłam składniki, które mogą Cie podrażnić i zapchać. Niacynamid nie jest polecany do cery naczynkowej. a mają go dwa produkty.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 06:35   #3256
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Mydełko fajne, glinka też. Tylko pamiętaj, że taka glinka może wysuszać.

---------- Dopisano o 23:41 ---------- Poprzedni post napisano o 23:08 ----------



Ten Iwostin to brrr okropny. Nie zapchał Cie? nie mialas po nim bardziej wysuszonej skóry? ten LRP tez nie powala, ale jest lepszy. Ale może Cie podraznic...Zapchać z resztą też. Skombinuj próbki. Chociaż nie warto.
Jeśli chodzi o te pierwsze kremy to zaznaczyłam składniki, które mogą Cie podrażnić i zapchać. Niacynamid nie jest polecany do cery naczynkowej. a mają go dwa produkty.
dzięki
Czyli muszę szukać dalej... Poszperam w KWC.Muszę znaleźć coś nawilżającego, bo zaczęłam używać kwasów.
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 08:35   #3257
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

ktoś pomoże w analizie ?skład wydawał się taki niewinny

- Maść Cynkowa Alfofarm
tlenek cynku 10 g, wazelina hydrofilowa (cholesterol, alkohol stearynowy, , wosk biały,wazelina biała ) 90 g
czy to mogło wywołać pogorszenie stanu skóry i trądzik ?a miało zasuszać krostki
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 09:10   #3258
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Pani Barokowa Pokaż wiadomość
dzięki
Czyli muszę szukać dalej... Poszperam w KWC.Muszę znaleźć coś nawilżającego, bo zaczęłam używać kwasów.
a HA z jakims olejem? a bezpośrednio po peelingu kwasowym np. krem sutkowy z rossmana. Szukaj też w tych kremach z Babydream.

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
ktoś pomoże w analizie ?skład wydawał się taki niewinny

- Maść Cynkowa Alfofarm
tlenek cynku 10 g, wazelina hydrofilowa (cholesterol, alkohol stearynowy, , wosk biały,wazelina biała ) 90 g
czy to mogło wywołać pogorszenie stanu skóry i trądzik ?a miało zasuszać krostki
Może to wazelina Cie zapchała. A stosowałaś punktowo na krostki czy na większe obszary skóry? Mogłaś też przedobrzyć.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 10:12   #3259
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

punktowo - na 2 - 3 krostki , najpierw pomagała a potem był wysyp , specjalnie w aptece prosiłam o taka bez parafiny a tu masz ci - wazelina
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-27, 11:46   #3260
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Linn22 Pokaż wiadomość
Dziewczyny!!
Prosiła bym bardzo o pomoc, bo już mam wodę z mózgu, jak myślę o tych składach kosmetyków.

i do tego jeszcze podkład revlon

Baaardzo była bym wdzięczna za pomoc, bo sama naprawdę już nie kumam
Skład: Aqua Eau (Water), Cyclomethicone, Trimethylsiloxysilicate, Butylene Glycol, Dimethicone, Cetyl PEG/PPG 10/1 Dimethicone, Polyglyceryl 4 Isostearate, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Nylon-12, Phenyl Trimethicone, Magnesium Sulfate, Isododecane, Boron Nitride, Methicone, Laureth-7, Malva Sylvestris Extract (Mallow), Lilium Candidum Bulb Extract (Lily), Lactobacillus/Eridictyon Californicum Ferment Extract, Cymbidium Grandiflorum Flower Extract, Serica Soie (Silk), Tocopherol Acetate, Retinyl Palmitate, Ethylene Brassylate, Tribehenin, Bisabolol, Silica, Alumina, Isohexadecane, Polydimethylsiloxane/Polymethysilesquioxane Copolymer, Polysorbate 20, Polysorbate 80, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Sorbitan Sesquioleate, Tetrasodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben


silikon (olej silikonowy)
humektant, środek rozpuszczający. W słowniku składników kosmetycznych wizażu jest napisane, że jest dobrze tolerowany przez skórę ale zauważyłam, że w analizach był on często zaznaczany jako podrażniający
odpowiada za trwałość podkładu,
dużo dobrego o tym składniku pisze wizażanka Lorri https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...59&postcount=3
ekstrakty z malwy, lili, odpowiednio mają: wygładzić, nawilżyć
wit e i a


jaki to podkład revlona? Wygląda jakby był tak samo ciężki jak colorstay- może zapchać . to ciężki ale trwały podkład- może wszystkie revlony są takie ''treściwe''. Wygląda na teatralny make up.



przepraszam, że tylko podkład- na krem musi ktoś b doświadczony spojrzeć
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-04-27 o 11:49
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 18:19   #3261
Linn22
Przyczajenie
 
Avatar Linn22
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
Skład: Aqua Eau (Water), Cyclomethicone, Trimethylsiloxysilicate, Butylene Glycol, Dimethicone, Cetyl PEG/PPG 10/1 Dimethicone, Polyglyceryl 4 Isostearate, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Nylon-12, Phenyl Trimethicone, Magnesium Sulfate, Isododecane, Boron Nitride, Methicone, Laureth-7, Malva Sylvestris Extract (Mallow), Lilium Candidum Bulb Extract (Lily), Lactobacillus/Eridictyon Californicum Ferment Extract, Cymbidium Grandiflorum Flower Extract, Serica Soie (Silk), Tocopherol Acetate, Retinyl Palmitate, Ethylene Brassylate, Tribehenin, Bisabolol, Silica, Alumina, Isohexadecane, Polydimethylsiloxane/Polymethysilesquioxane Copolymer, Polysorbate 20, Polysorbate 80, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Sorbitan Sesquioleate, Tetrasodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben


silikon (olej silikonowy)
humektant, środek rozpuszczający. W słowniku składników kosmetycznych wizażu jest napisane, że jest dobrze tolerowany przez skórę ale zauważyłam, że w analizach był on często zaznaczany jako podrażniający
odpowiada za trwałość podkładu,
dużo dobrego o tym składniku pisze wizażanka Lorri https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...59&postcount=3
ekstrakty z malwy, lili, odpowiednio mają: wygładzić, nawilżyć
wit e i a


jaki to podkład revlona? Wygląda jakby był tak samo ciężki jak colorstay- może zapchać . to ciężki ale trwały podkład- może wszystkie revlony są takie ''treściwe''. Wygląda na teatralny make up.



przepraszam, że tylko podkład- na krem musi ktoś b doświadczony spojrzeć
Dziękuję bardzo za pomoc
a podkład jest to colorstay z spf 15 , jest właśnie ciężki, ale niestety nie znalazłam podkładu lżejszego, którego krycie by mnie satysfakcjonowało i żeby był dość przyjazny dla cery, a patrze już na te zdecydowanie droższe podkłady , no chyba , że któraś z dziewczyn może polecić jakiś z dobrym składem, kryjący, cena w sumie nie jest ważna, ale chyba jestem za wymagająca
Linn22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-27, 19:01   #3262
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Linn22 Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za pomoc
a podkład jest to colorstay z spf 15 , jest właśnie ciężki, ale niestety nie znalazłam podkładu lżejszego, którego krycie by mnie satysfakcjonowało i żeby był dość przyjazny dla cery, a patrze już na te zdecydowanie droższe podkłady , no chyba , że któraś z dziewczyn może polecić jakiś z dobrym składem, kryjący, cena w sumie nie jest ważna, ale chyba jestem za wymagająca
jesteś nowym mieszkańcem forum to możesz nie wiedzieć- ale trzeba pisać zawsze pełną nazwę produktu.
takie popularne kosmetyki na pewno były analizowane. i teraz wpisałam w wyszukiwarkę colorstay i proszę, był już analizowany :
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p=4191269

prywatnie jestem zachwycona estee lauder double wear. jestem uczuciowo związana z tym podkładem super kryje i jest delikatny- b mało go nakładam (łatwo z nim przedobrzyć) był już gdzieś analizowany podobno zapychacz i taki średni ale dla mnie super- mat przez cały dzień, i nie spowodował u mnie ani jednego zaskórnika. twarz wygląda jak z reklamy.
składowo korah polecała gosh lift me up
(chciałabym go przetestować ale mam jeszcze 4 buteleczki DW więc relację z testu gosha zdam za ok 4 lata )
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 10:45   #3263
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
bardzo dużo mam w tym tyg pytań

taki oto filtr producent reklamuje jako filtr pod makijaż zakładam, że nie będzie to tłusty glut ?

(myślałam ,że już go zgłaszałam do analizy ale nie ma go-
moja koleżanka chce kupić ten filtr- ma cere b naczynkową, cienką, wysuszoną, zniszczoną - czy będzie wystarczająco pielęgnacyjny ten filtr?
a przy okazji zapytam się też o siebie- czy będzie masakrował buzię - bardzo podrażniają mnie filtry - dostaję i wysypu (nigdy nie mam krost) i podrażnienia. (chyba w kazdym poscie sie na to tu żaliłam hihi)
czy ten krem jest lepszą prewencją przeciwzmarszczkową, czy lepszy jest krem konkretnie na zmarszki? czy będzie on tłusty i zapychający?
kosztuje ok 90 zł za 100ml

SKINCEUTICALS ADVANCED UV DEFENSE SPF30 HIGH PROTECTION Krem ochronny pod makijaż UVA UVB Mexoryl CH

Skład: aqua, C12-15 alkyl benzoate, glycerin, ethylhexyl salicylate, titanium dioxide, cyclopentasiloxane, propylene glycol, butyl methoxydibenzoylmethane, octocrylene, bis-ethylhexylophenol methoxyhenyl triazine, stearic acid, potassium cetyl phosphate, dimethicone, methyl methacrylate crosspolymer, myristyl myristate, nylon-12, petrolatum, ethylhexyl triazone, phenoxyethanol, ammonium polyacryloyldimethyl taurate, trietthanolamine, peg-100 stearate, glyceryl stearate, stearyl alcohol, drometrizole trisiloxane, capryl glycol/caprylyl glycol, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, aluminium hydroxide, methylparaben, tocopherol, disodium edta, hydroxypropyl, methylcellulose, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isobutylparaben, D27364/1

nie rozumiem w tym kremie tego, że można go stosować pod makijaż (producent zapewnia) a ma w składzie parsol... i czy taki ''chemiczny '' krem będzie pielęgnował skórę bardziej od dobrego kremu przeciwzmarszczkowego ale np bez filtra lub z spf15?
czy tlusty glut - trudno mi ocenic... ale filtry z reguly sa niezbyt lekkimi glutami najlzejsza i najmniej tlusta, a mimo to jako tako pielegnujaca byla wg mnie emulsja avene, ale niektorym tlustym cerom on tez nie podpasowal.
najgorsze w tych filtrach jest to, ze one zawsze beda troche tak "oblepiac" skore, trzeba ich duzo nalozyc, skora pewnie nie czuje sie najlepiej pod takim zlepem. ale jako ze to wlasnie promieniowanie UVA glownie odpowiada za starzenie sie skory, filtr bedzie zawsze swietnym preparatem przeciwzmarszczkowym. pytanie jest, czy lepiej uzyc czegos lzejszego, nawilzajacego, troche odzywczego z filtrem UVA+UVB w okolicach 15, czy sie oblepic takim 50+ sama nie potrafie sobie na to odpowiedziec... mysle, ze jesli ktos nie stosuje kwasow, retinoidow, nie lezy akurat plackiem na plazy itp. tylko normalnie chodzi do szkoly/pracy i kontakt ze sloncem ma raczej ograniczony, to spokojnie moze postawic na taka 15tke.
kolezanka moze stosowac pod filtr jakies serum z witamina C - to dodatkowo wzmocni skore i ochroni tez "naturalnie". sam filtr nie wyglada na jakis pielegnujacy... a tobie polecam cos lzejszego. jednak skora widocznie sie broni przed zlepami filtrowymi, postaw zatem na lzejszy krem z w miare wysoka ochrona przed UVA (w tych wysokich np. SPF 50 znajdziesz czesto ochrone przed UVA w okolicach 20, jednak sa tez kremy na dzien z SPF 15 i takim samym faktorem filtra UVA - a w profilaktyce zmarch to wlasnie to sie liczy)
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 11:39   #3264
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę

Krem lavera bio-aloes na noc:

Aqua (Water), Alcohol*, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Glycerin, Cocoglycerides, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Elaeis Guineensis (Palm) Oil*, Distarch Phosphate, Cetearyl Olivate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Cetyl Alcohol, Sorbitan Olivate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet) Almond Oil*, Rhus Verniciflua Peel Wax, Xanthan Gum, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, Pyrus Cydonia Seed Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract*, Lilium Candidum Flower Extract*, Dipotassium Glycyrrhizate, Parfum

krem lavera karotkowy basis sensitiv:
wyciąg z płatków róż*, olej sojowy*, roślinna gliceryna, trójglicerydy (roślinna mieszanka olejków), olej z jojoba, masło shea*, olej migdałowy*, olej słonecznikowy, lecytyna, żel z aloesu*, kwasy stearynowe, czerwone algi, olej karotenowy, wit. E, wyciąg z papryki, sterole roślinne, wyciąg z nagietka*, hydrolat melisy*, hydrolat oczaru wirginijskiego*, wit. C, mieszanka olejków eterycznych

który jest lepszy?
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 12:13   #3265
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość

promieniowanie UVA glownie odpowiada za starzenie sie skory, filtr bedzie zawsze swietnym preparatem przeciwzmarszczkowym. pytanie jest, czy lepiej uzyc czegos lzejszego, nawilzajacego, troche odzywczego z filtrem UVA+UVB w okolicach 15, czy sie oblepic takim 50+ sama nie potrafie sobie na to odpowiedziec... mysle, ze jesli ktos nie stosuje kwasow, retinoidow, nie lezy akurat plackiem na plazy itp. tylko normalnie chodzi do szkoly/pracy i kontakt ze sloncem ma raczej ograniczony, to spokojnie moze postawic na taka 15tke.
kolezanka moze stosowac pod filtr jakies serum z witamina C - to dodatkowo wzmocni skore i ochroni tez "naturalnie". sam filtr nie wyglada na jakis pielegnujacy... a tobie polecam cos lzejszego. jednak skora widocznie sie broni przed zlepami filtrowymi, postaw zatem na lzejszy krem z w miare wysoka ochrona przed UVA (w tych wysokich np. SPF 50 znajdziesz czesto ochrone przed UVA w okolicach 20, jednak sa tez kremy na dzien z SPF 15 i takim samym faktorem filtra UVA - a w profilaktyce zmarch to wlasnie to sie liczy)
bardzo bardzo Ci dziękuję za te odpowiedź. teraz już wszystko rozumiem. narazie przetestuje spf 20 avene. ja właśnie stosuję kwasy, samorobione serum z wit c, retinaldehyd (a mam chrapke na serum renew z bu), a z filtrami to u mnie b różnie... do tej pory nie miałam w zasadzie kontaktu ze słońcem- teraz wraz z nową pracą to się zmieni bo już nie będe w niej siedzieć po 16 h i pewnie będę wychodzić na zewnątrz także teraz z filtrowaniem nie będzie żartów.

mam taki pomysł: wyproszę jak najwięcej próbek i spisze wszystkie składy. jeśli po którymś filtrze nie dostanę alergii i nie będzie mnie wypryszczał i piekł to wtedy porównam te inne składy i zobacze, które składniki się powtarzają a które nie i może metodą eliminacji znajdę winowajcę

zapytam jeszcze o to czy ten filtr nie bedzie za niski przy mojej kwasowo - ret pielegnacji (filtr już był analizowany jest fotostabilny i podobno mogę go używać pod podkład ale ma parsol- ja już nie wiem który parsol może być z podkładem a który nie - podziwiam wszystkie biochemiczki) -będe miec kontakt ze sloncem wracając z pracy i jadąc do niej.
Avene hydrance legere uv spf 20 lekki krem nawizajacy
AVENE AQUA. ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE. OCTOCRYLENE. BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. CYCLOMETHICONE. ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE. POLYMETHYL METHACRYLATE. POTASSIUM CETYL PHOSPHATE. BENZOIC ACID. BETA-SITOSTEROL. CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE. CARBOMER. CHLORPHENESIN. DISODIUM EDTA. PARFUM. GLYCERIN. GLYCINE SOJA. HYDROGENATED COCO-GLYCERIDES. LECITHIN. PHENOXYETHANOL. POLOXAMER 188. SODIUM CHONDROITIN SULFATE. SODIUM HYDROXIDE. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. XANTHAN GUM
to jest parsol- dlaczego ten parsol można używać z podkładem - przepraszam, naprawde gubię sie już w tym wszystkim... na jednym forum dziewczyny mówią, że jak parsol to żadnego make up a w analizach przy tym kremie jest zielone światło dla make up...
- do tej pory nie mlalam zadnego kontaktu ze slońcem (i ogólnie z życiem ) przez b wymagajaca prace i takie malutkie spf 15 w kremie galenic mi wystarczyło- wiem że dziewczyny które sie znaja na filtrach musza sikac ze smiechu z tego faktora )
no cóż... jesli dalej moja skora nie bedzie tolerowala filtrow to bede zmuszona zrezygnowac z kwasow i ret.. bedzie to jednak ciezkie
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-04-28 o 12:17
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 13:01   #3266
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Spróbuj poszukać większych filtrów w kolorówce - ja z powodzeniem stosuję SPF 25 z mineralnym pudrem TBS W tradycyjnych podkładach trafiają się też 20stki....
Jeśli chodzi o ten Avene z 15stką,to jeśli on ma tylko parsol,to chyba ta ochrona to taki pic na wodę Pod makijaż nadają się Avenki w pomarańczowych tubkach;są tam także niższe niż 50
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 14:59   #3267
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Spróbuj poszukać większych filtrów w kolorówce - ja z powodzeniem stosuję SPF 25 z mineralnym pudrem TBS W tradycyjnych podkładach trafiają się też 20stki....
Jeśli chodzi o ten Avene z 15stką,to jeśli on ma tylko parsol,to chyba ta ochrona to taki pic na wodę Pod makijaż nadają się Avenki w pomarańczowych tubkach;są tam także niższe niż 50
Już się nie nadają po makijaż-dodali do nich parsol.Od 2010.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 15:11   #3268
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Już się nie nadają po makijaż-dodali do nich parsol.Od 2010.

Nieładnie. Ale czy tylko dodali do innych, czy dodali i zlikwidowali te Meroxyle i inne,stabilne i nadające się pod makijaż filtry?
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 15:15   #3269
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość

Nieładnie. Ale czy tylko dodali do innych, czy dodali i zlikwidowali te Meroxyle i inne,stabilne i nadające się pod makijaż filtry?
Tego nie wiem.Wiem tylko,że w zeszłym roku aż wrzało na filtrowym z oburzenia,że tak sknocili nam avenkiJa też mam problem,bo uwielbiam emulsje i teraz nie wiem co mam na buzie kłaść.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 15:48   #3270
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ducray też może zapychać, uważam jednak, że są gorsze kremy z filtrami, myślę, że warto go wyprobować, choć nawilżal będzie slabo.
To powyższe odnosi się do kremu Ducray.

Ja teraz używam Ducray Melascreen Mleczko 50+

Ma nieco inny skład:
WATER,ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, OCTOCRYLENE,CYCLOMETHICON E,ISODECYL NEOPENTANOATE,BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, GLYCERIN,POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, STEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE,PVP/EICOSENE COPOLYMER,CHLORPHENESIN, DECYL GLUCOSIDE, DISODIUN EDTA, PHENOXYETHANOL, PROPYLENE GLYCOL, SORBIC ACID, TOCOPHERYL ACETATE, XANTHAN GUM.

Powiem szczerze,że to jeden z najlepszych moich filtrów (a używałam wielu i jeszcze specjalnie przed zakupem pytałam w aptece,czy ma stabilne filtry i usłyszałam,że tak. Choć jak teraz ten skład przepisałam,to trochę mi się słabo zrobiło - nie brzmi zachęcająco
Poproszę o analizę
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:30.