zapomniana tabletka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-18, 15:47   #1
agaga1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4

zapomniana tabletka


witam ,nie wiem co mam zrobic, zapomnialm zjesc dwie pierwsze tabletki anty, tzn dzis powinnam zjesc ta druga:/ bede mogla dopiero je wykupic jutro rano bo dzis pech chcial ze nie ma ich w mojej aptece osiedlowej:/ co mam zrobic? ktora mam jutro zaczac?? dzwonilam do mojego gina ale nie odbiera bo ma L4 i na L4 nigdy nie odbiera no jak pech to pech moze wy mi cos poradzicie
agaga1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 16:01   #2
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: zapomniana tabletka

po pierwsze chyba mieszkasz w normalnym miejscu gdzie sa min 2 apteki?

wez opakowanie kiedy mozesz ale zabezpieczaj sie dodatkowo do konca opakowania. stosunki z przerwy nie sa zabezpieczone i istnieje ryzyko ciazy. zaczynasz oczywiscie od 1 tabletki, a jakze inaczej
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 16:07   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: zapomniana tabletka

rece opadaja.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 16:11   #4
agaga1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4
Dot.: zapomniana tabletka

no tak sa dwie ale w zadnej nie ma to sa nowe tabletki Naraya i jakos na moim osiedlu ciezko jak widac je dostac a do centrum nie pojade dzis bo mam chore dziecko wiec nie bede go ciagnac z tego powdu i chodzi mi o to ze jak jutro je kupie w koncu ,to czy mam zjesc ta piatkowa?? bez sesnu a powinnam zjesc juz w srode i dlatego nie wiem co zrobic a nie ze ty mi piszesz ze pierwsza haha sory ale ta odpowiedz mi nic chyba nie daje ale dzieki za poswiecenie pozdrawiam
agaga1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 16:17   #5
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: zapomniana tabletka

3 pigulki naraz moglyby skutkowac wymiotami wiec mysle ze dobrze bedzie jak wezmiesz po 1. zastanawiam sie czy nie lepiej tez bedzie jak wezmiesz 2 opakowania pod rzad, czyli nie zrobisz przerwy miedzy opakowaniami
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 16:22   #6
agaga1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4
Dot.: zapomniana tabletka

agaga1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 16:34   #7
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: zapomniana tabletka

ulotka mowi ze jesli pominie sie 2 tabletki to nalezy porozmawiac z lekarzem. sytuacja wymaga ze pomijajac dwie tabletki nalezy zabezpieczac sie do konca opakowania i przez przerwe, kolejne opakowanie bedzie juz zabezpieczone
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-18, 17:26   #8
agaga1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4
Dot.: zapomniana tabletka

dzięki
agaga1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 20:39   #9
domciatko
Zakorzenienie
 
Avatar domciatko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 030
GG do domciatko
Dot.: zapomniana tabletka

lepiej zgłoś się do ginekologa, i zabezpiecz się inną metodąa następnym razem nastaw sobie alarm i budzik i niech partner też pamięta jak chcę poużywać:P
__________________
handmade by Domcia - tu tworzę
MAMA W UK- tu piszę

domciatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 22:33   #10
Wiks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 13
Dot.: zapomniana tabletka

Hej dziewczyny mam do Was takie pytanie.. prawie trzy tygodnie temu zdarzyły mi się wymioty po yazie (po ok. 4 godzinach, 17 tabletka), nie wzięłam dodatkowej tabletki no i kochałam się w ten dzień z moim chłopakiem.. potem normalnie przyjmowałam tabletki i moja gin zaleciła abym nie robiła przerwy, tylko wzięła następne opakowanie i tak też uczyniłam.. jestem już po teście i wyszedł na szczęście negatywny. moje pytanie jest takie czy jeżeli zalożyć, że tamta tabletka się nie wchłonęła, to czy jestem teraz już zabezpieczona? dzisiaj będę brała 14 tabletkę z nowego blistra. nigdy nie miałam takiej sytuacji, dlatego wolę zapytać. z góry dzięki
Wiks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 23:56   #11
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: zapomniana tabletka

kochanienka, gdybys przeczytala ulotke od leku to sama sobie bys odpowiedziala na pytanie i nie musialabys ganiac do lekarza. napisane jest ze gdy wymioty/biegunka wystapily do 3-4 godzin od przyjecia to skladniki leku moga sie nie wchlonac i nalezy przyjac kolejna tabletke, jesli jest to mozliwe a nie minelo 12 godzin od swojej godziny przyjmowania. jesli minelo 12 godzin wowczas traktujemy ta tabletke jak pominieta i dzialamy na podstawie zasady "pominiecie tabletki w ... tygodniu" jesli nie jest sie pewnym czy lek sie wchlonal lepiej zadzialac na korzyc i w tym przypadku dr poradzila tobie zebys polaczyla opakowania

zasada ta odzwierciedla dokladnie pominiecie tabletki 3 tygodnia
- robisz przerwe lacznie z pominieta tabletka i po 4 dniach zaczynasz normalnie kolejne opakowanie
- laczysz dwa opakowania ze soba

te metody pozwalaja na pelne zabezpieczenie przed ciaza. gdybys postapila czyli jak mowisz wzielas tabletki do konca ale zrobilas przerwe wowczas musialabys sie zabezpieczac dodatkowo od pominiecia tabletki i na czas przerwy i 7 dni przy nowym opakowaniu


chce byc mila jakos wyjatkowo wiec napisalam dokladnie co i jak a nie krzyczalam, ale prosze cie przeczytaj ulotke, unikniesz stresujacych sytuacji
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-19, 11:00   #12
Wiks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 13
Dot.: zapomniana tabletka

ja znam tą ulotkę na pamięć.. tam jest napisane, że są właśnie te dwa wyjścia.. żeby zaprzestać brać albo wziąć pominiętą i połączyć opakowania.. u mnie sytuacja jest inna, bo ja nie wzięłam tej dodatkowej i połączyłam opakowania. stąd moje pytanie.

---------- Dopisano o 12:00 ---------- Poprzedni post napisano o 11:58 ----------

sytuacja była taka, że ja wzięłam dalej normalnie tabletki i dopiero po jakimś czasie skojarzyłam, że przecież miałam wymioty. w takiej sytuacji nie pozostało mi nic innego jak dzwonić do gin.
Wiks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 11:47   #13
adorable
Raczkowanie
 
Avatar adorable
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 108
Dot.: zapomniana tabletka

przecież jeśli wymioty były po 4 godzinach to tabletka raczej się już wchłonęła.
adorable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 09:52   #14
meggy129
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: zapomniana tabletka

mam pytanie wczoraj miałam wziąść 28 tabletkę(ostatnia z opakowania)ale jej nie wziełam ponieważ zgineła mi ta tabletka,co mam teraz zrobić nie mam przy sobie nowego opakowania bo jestem za granicą.Co się teraz stanie czy cykl mi się przestawi ?
meggy129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:57.