Wirtualny klub książki:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-19, 15:15   #1
Joanna XL
Zakorzenienie
 
Avatar Joanna XL
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 363

Wirtualny klub książki:)


Witajcie!

Zamarzyła mi się wirtualna odmiana staroświeckiego pomysłu znanego tylko z filmów - klub książki ... na pewno wiecie o co chodzi - parę osób czyta jedna książkę i wymienia opinie ... Taka szansa żeby się zmobilizowac i wyjść trochę ze swoich przyzwyczajen czytelniczych, przeczytać coś co zawsze stało na półce a brakło chęci itd ... I nie tylko przeczytać ale i podyskutować
Pomysł i zasady tradycyjne - tyle żedyskusja na forum i lampka dobrego wina do monitora ...
Nie wiem czy taki pomysł już tu gdzieś był i czy w ogóle byłyby chętne /chętni?
Wyobrażam sobie to tak - ustalamy jakąś listę książek i kolejność czytania - i co powiedzmy dwa tygodnie przerzucamy sie w dyskusji na nastepny tytuł - kto nie ma czasu/ ochoty poprostu akurat aktualnej pozycji nie czyta ... Jeśli chodzi o rodzaj literatury - ja czytam różne rzeczy i dosyć dużo - ale mam też zaległości w klasyce do nadrobienia Zasadniczo nie ograniczałabym tematyki/tytułów/ rodzajów

To jak znajdzie się ktoś chętny? Bo ja raz że mniej czytam (z uwagi na internet , prace itd) a dwa że brak mi potem osób z którymi mogłabym wymienic opinie... A jak już sie znajdąksiązkomaniacy - to każdy czytał co innego

"Rodzina Połanieckich" Sienkiewicza (legalnie dostepny pdf http://commons.wikimedia.org/wiki/Ca...C5%82anieckich) na 12 maja 2013

Pozycja numer dwa : "Miłość w czasach zarazy" Gabriela Garcii Marqueza na mniej więcej 16 czerwca

Edytowane przez Joanna XL
Czas edycji: 2013-06-11 o 08:44
Joanna XL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 16:41   #2
SabinaPrzemysl
Raczkowanie
 
Avatar SabinaPrzemysl
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 243
Dot.: Wirtualny klub książki:)

Bardzo dobry pomysł!
Jestem jak najbardziej za
SabinaPrzemysl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 16:43   #3
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Wirtualny klub książki:)

Tutaj mamy wątek gdzie dzielimy się spostrzeżeniami na temat książek, tyle, że nie narzucamy sobie co czytamy, każdy czyta co chce/musi/uważa, że powinien. https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=667008 Może się odnajdziesz A może znajdzie się tutaj faktycznie ktoś kto zechce realizować razem z Tobą Twój pomysł
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 14:14   #4
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Wirtualny klub książki:)

na forum nie brakuje osób z którymi można pogadać o ksiażkach i wymienić swoje opinie to po pierwsze.
po drugie, pomysł jest fajny ale cieżki w realizacji - zapalone czytelniczki, użytkowniczki forum, z reguły mają ustalone i zaplanowane pozycje do przeczytania na najbiższy miesiąć conajmniej (np. ja ) wiec cieżko rzucać swój 'plan' i dobierać nowe pozycje.
po trzecie, musiałabyś zgromadzic osoby z których każda ma pod ręką daną pozycję i moze ją w danym czasie przeczytać - trudna sprawa
także zapraszamy na inne wątki dot. ksiażek i czytania.
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 07:27   #5
Joanna XL
Zakorzenienie
 
Avatar Joanna XL
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 363
Dot.: Wirtualny klub książki:)

Cytat:
Napisane przez SabinaPrzemysl Pokaż wiadomość
Bardzo dobry pomysł!
Jestem jak najbardziej za
O Sabinko czyli byłybyśmy dwie No ale to zawsze wiecej niż jedna - masz jakaś propozycje na poczatek ? Ja moge się dopasować ...
Może ktoś jeszcze sie wciagnie z czasem ...

Fakt jest problem że trzeba konkretne ksiazki miec - ale ostatecznie są biblioteki, internet ... Ja na przykład mam na liście "do przeczytania" książki raczej znane i dostępne np Marqueza, Grassa, i ... Hrabiego Monte christo bo nigdy nie ruszyłam
Joanna XL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 10:24   #6
SabinaPrzemysl
Raczkowanie
 
Avatar SabinaPrzemysl
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 243
Dot.: Wirtualny klub książki:)

Cytat:
Napisane przez Joanna XL Pokaż wiadomość
O Sabinko czyli byłybyśmy dwie No ale to zawsze wiecej niż jedna - masz jakaś propozycje na poczatek ? Ja moge się dopasować ...
Może ktoś jeszcze sie wciagnie z czasem ...

Fakt jest problem że trzeba konkretne ksiazki miec - ale ostatecznie są biblioteki, internet ... Ja na przykład mam na liście "do przeczytania" książki raczej znane i dostępne np Marqueza, Grassa, i ... Hrabiego Monte christo bo nigdy nie ruszyłam
Ja postanowiłam zacząć czytać "Rodzinę Połanieckich" po słowach mojej pani profesor,która stwierdziła"że to gniot jakich mało"(chcę sprawdzić czy to prawda),ale na razie leży na półce i nie mogę jakoś się zabrać za nią
Może ty coś zaproponujesz?Bo szczerze powiedziawszy ja też mogę się dostosować
Ewentualnie możemy zacząć coś z klasyki lub z jakiejś listy np.100 książek BBC.
SabinaPrzemysl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 11:54   #7
Mattinka
Rozeznanie
 
Avatar Mattinka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 504
Dot.: Wirtualny klub książki:)

Zapraszam do tematu Losowe wyzwania czytelnicze.
Mattinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-22, 10:04   #8
Joanna XL
Zakorzenienie
 
Avatar Joanna XL
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 363
Dot.: Wirtualny klub książki:)

Ha z ksiązek które próbowałam przeczytać i za daleko nie zabrnełam mam :

Sto lat samotności Marqueza
Biesy Dostojewskiego
Przy obieraniu cebuli Grassa

Pewnie bym wiecej miała ale to to takie naprawde , naprawde rzeczy nie do przejscia ... Ale możemy zacząc od "Rodziny połanieckich" - przyznam że tytuł słyszałam ale treści za bardzo nie kojarzyłam - Sienkiewicz mi sie cieżko czyta - w całości przeczytałam Potop bo był lektura i Krzyżaków ... A to troche inny rodzaj więc chętnie sie rozczytam... No i jest całośc w necie wiec nie ma problemu
Joanna XL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 17:33   #9
SabinaPrzemysl
Raczkowanie
 
Avatar SabinaPrzemysl
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 243
Dot.: Wirtualny klub książki:)

Cytat:
Napisane przez Joanna XL Pokaż wiadomość
Ha z ksiązek które próbowałam przeczytać i za daleko nie zabrnełam mam :

Sto lat samotności Marqueza
Biesy Dostojewskiego
Przy obieraniu cebuli Grassa

Pewnie bym wiecej miała ale to to takie naprawde , naprawde rzeczy nie do przejscia ... Ale możemy zacząc od "Rodziny połanieckich" - przyznam że tytuł słyszałam ale treści za bardzo nie kojarzyłam - Sienkiewicz mi sie cieżko czyta - w całości przeczytałam Potop bo był lektura i Krzyżaków ... A to troche inny rodzaj więc chętnie sie rozczytam... No i jest całośc w necie wiec nie ma problemu
Ok,to rozpocznijmy "Rodziną Połanieckich"
Ile dajemy sobie czasu na przeczytanie?Książka ma około 650 stron,więc myślę że trzeba trochę ponad dwa tygodnie na przeczytanie jej
SabinaPrzemysl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 09:28   #10
Joanna XL
Zakorzenienie
 
Avatar Joanna XL
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 363
Dot.: Wirtualny klub książki:)

650 stron Sienkiewicza może być wyzwaniem
myśle że koło 20 dni? Np 12 maja ? 35 stron dziennie to tyle co nic dla mnie - ale zdaje sobie sprawe że czytam zrywami ...Zreszta jesteśmy we dwie wiec jak przeczytamy to będzie ...

Ja zaczne sobie dzisiaj to zobacze jak to sie czyta ... Ostatnio czytałam troche Rodziewiczówny i sposób w jaki to było napisane troche utrudniał lekture ... Podejrzewam że "Rodzina" też może być napisana specyficznym językiem - a ja ostatnio czytam głównie wsppółczesna literature "lekka" (jakieś kryminały , powiesći kobiece etc) ...
Joanna XL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 13:13   #11
SabinaPrzemysl
Raczkowanie
 
Avatar SabinaPrzemysl
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 243
Dot.: Wirtualny klub książki:)

Cytat:
Napisane przez Joanna XL Pokaż wiadomość
650 stron Sienkiewicza może być wyzwaniem
myśle że koło 20 dni? Np 12 maja ? 35 stron dziennie to tyle co nic dla mnie - ale zdaje sobie sprawe że czytam zrywami ...Zreszta jesteśmy we dwie wiec jak przeczytamy to będzie ...

Ja zaczne sobie dzisiaj to zobacze jak to sie czyta ... Ostatnio czytałam troche Rodziewiczówny i sposób w jaki to było napisane troche utrudniał lekture ... Podejrzewam że "Rodzina" też może być napisana specyficznym językiem - a ja ostatnio czytam głównie wsppółczesna literature "lekka" (jakieś kryminały , powiesći kobiece etc) ...
Ok,mi również pasuje 12 maja,zapisuję sobie datę w kalendarzu
Również zacznę czytać dzisiaj
Ja ostatnio czytałam taki sam rodzaj literatury jak ty ,więc rozpoczniemy z tego samego poziomu,jeżeli można tak powiedzieć

Edytowane przez SabinaPrzemysl
Czas edycji: 2013-04-23 o 13:15
SabinaPrzemysl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-23, 22:04   #12
Andzia _27
Wtajemniczenie
 
Avatar Andzia _27
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Wiadomości: 3 011
Dot.: Wirtualny klub książki:)

Hej juz nie 2 lecz 3 bo z checia dołącze do was jesli mozna czyli Rodzina Połanieckich na 12 maja. ja czytam dziennie ponad 100stron wiec szybko pójdzie tylko najpierw ja zdobede
Andzia _27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 05:38   #13
SabinaPrzemysl
Raczkowanie
 
Avatar SabinaPrzemysl
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 243
Dot.: Wirtualny klub książki:)

Cytat:
Napisane przez Andzia _27 Pokaż wiadomość
Hej juz nie 2 lecz 3 bo z checia dołącze do was jesli mozna czyli Rodzina Połanieckich na 12 maja. ja czytam dziennie ponad 100stron wiec szybko pójdzie tylko najpierw ja zdobede
Fajnie że do nas dołączyłaś
Książka powinna być dostępna w każdej bibliotece,tak myślę
SabinaPrzemysl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 07:53   #14
Joanna XL
Zakorzenienie
 
Avatar Joanna XL
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 363
Dot.: Wirtualny klub książki:)

Hmmm ja przeczytałam już z 10 stron i zasnełam wczoraj... Ale to nie wina ksiażki - autobusmnie ukołysał

A ksiązke można ściagnąć legalnie http://commons.wikimedia.org/wiki/Ca...C5%82anieckich

Ja nie lubie czytać z kompa ale w moich niemieckich bibliotekach raczej nie znajde jadena majówke do pl i wtedy przerzuce sie na tradycyjna formę
Joanna XL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 08:03   #15
SabinaPrzemysl
Raczkowanie
 
Avatar SabinaPrzemysl
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 243
Dot.: Wirtualny klub książki:)

A ja niestety dzisiaj dopiero zacznę,wczoraj miałam dużo nauki na kolokwia i nie wyrobiłam się z czasem
SabinaPrzemysl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 14:24   #16
Andzia _27
Wtajemniczenie
 
Avatar Andzia _27
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Wiadomości: 3 011
Dot.: Wirtualny klub książki:)

Cytat:
Napisane przez SabinaPrzemysl Pokaż wiadomość
Fajnie że do nas dołączyłaś
Książka powinna być dostępna w każdej bibliotece,tak myślę
Dziękuje za miłe przywitanie tez tk mysle, ze w bibliotece bedzie, a jak nie to sciagne z neta lub zapytam znajomych.
A co wy na to, zeby w wolnej chwili pomyslec nad kolejna ksiazka jak ta skończymy i podac tu w watku propozycje.
Andzia _27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 16:27   #17
Gumisiek007
Zadomowienie
 
Avatar Gumisiek007
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 569
Dot.: Wirtualny klub książki:)

Hej,
zapraszam Was do wątku: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=677031

i do klubu moli książkowych, gdzie między innymi swego czasu były właśnie tego rodzaju wyzwania. Może dzięki Wam znowu ruszą? https://wizaz.pl/forum/group.php?groupid=1242

Pozdrawiam.
Gumisiek007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 08:48   #18
Joanna XL
Zakorzenienie
 
Avatar Joanna XL
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 363
Dot.: Wirtualny klub książki:)

Dziewczyny czytacie ? Ja jestem w połowie drugiego tomu a przede mną samotny weekend wiec prawdopodobnie dobrne do niedzieli do końca ...
Co by o Połanieckich nie mówic to nawet sie wciagnełąm - choć powiedzmy sobie szczerze akcja zbyt szybka nie jest

Macie jakieśpropozycje co do następnyh ksiazek? Sugerowałąbym coś odmiennego - może Marquez ? Ja go w ogole nie znam bliżej - tylko nazwisko
Joanna XL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 07:54   #19
SabinaPrzemysl
Raczkowanie
 
Avatar SabinaPrzemysl
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 243
Dot.: Wirtualny klub książki:)

Cytat:
Napisane przez Joanna XL Pokaż wiadomość
Dziewczyny czytacie ? Ja jestem w połowie drugiego tomu a przede mną samotny weekend wiec prawdopodobnie dobrne do niedzieli do końca ...
Co by o Połanieckich nie mówic to nawet sie wciagnełąm - choć powiedzmy sobie szczerze akcja zbyt szybka nie jest

Macie jakieśpropozycje co do następnyh ksiazek? Sugerowałąbym coś odmiennego - może Marquez ? Ja go w ogole nie znam bliżej - tylko nazwisko
Ja czytam intensywnie,ale wolę się nie przyznawać gdzie jestemAle zdążę,zdążę,wierzę w siebie
Ja mogę się dostosować,co będziemy czytać ,ale według reguł sprawiedliwości,powinnaś Ty lub Andzia wybierać
SabinaPrzemysl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-11, 16:43   #20
jusssi
Rozeznanie
 
Avatar jusssi
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 948
Dot.: Wirtualny klub książki:)

Świetny pomysł, już teraz nie zdążę, ale może akurat kolejny tytuł mi podpasuje
__________________
Czytam
Piszę
I dobrze się przy tym bawię
jusssi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 11:31   #21
jogowita
Raczkowanie
 
Avatar jogowita
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 126
Dot.: Wirtualny klub książki:)

Świetny pomysł, chętnie się do was dołączę po moich maturach
__________________
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry.
Podróżuj, śnij, odkrywaj...

— Mark Twain
jogowita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 18:05   #22
Joanna XL
Zakorzenienie
 
Avatar Joanna XL
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 363
Dot.: Wirtualny klub książki:)

Bałam się sama sie spóźniam a tu nikt jesszcze wrażeniami sie nie dzielił

Troche miałam prolemów ostatnio przez co czytanie sie lekko opóźniło ale właśnie dziś skończyłam.

Sama nie wiem co napisać o "Rodzinie Połanieckich" Zasadniczo lubie stare książki - tj współczesne dla epoki którą opisuja. Od pewnego czasu kupuje i czytam Rodziewiczowne (wychodzi taka popularna seria). Wiec język i problemy typowe dla epoki raczej mnie nie zaskakuja.

Ale przyznam że momentami wątpliwości i rozważania bohaterów Sienkiewicza były dla mnie trudne do zniesienia . Nie wiem dlaczego ale zwłaszcza na Litce i pani Emilii zęby mi zgrzytały.Słodycz Maryni też momentami doprowadzała do irytacji o zadufaniu pana Połanieckiego nie wspominając .

Jednak muszę powiedzieć że dalsza część (zwłaszcze 3 tom) pozytywnie mnie zaskoczył - pod wzgledem akcji. Po dwóch pierwszych myślałam że już nic sie nie bedzie dziać - co najwyzej ktoś umrze . A pod koniec zrobiło sie naprawde ciekawie i zwroty akcji były szybsze .

Miło się czasami przenieść myślami do epoki w których damy są "egzaltowane" a czas mija na grze w "lawn-tenisa"... Dużo jest też ponadczasowej prawdy o stosunkach między ludzyludzkich (czy raczej damsko-męskich)... Nazwy i kostiumy się zmieniaja - ale czytając o zachowaniu Anetki Osnowskiej czy Linety przychodziły mi na myśl niektóre znane mi osoby

Sabina powtórzyła opinię swojej profesor o tej ksiazce że to "gniot jakich mało" i coż trudno się nie zgodzić że wybitna literatura to to nie jest Z drugiej strony ja na szczęście czytam dla relaksu i mogę powiedzieć że "Połanieccy" sa niezłą literaturą "lekką" - jeśli ktos ma ochotę przenieść sie pod koniec XIX wieku i poprzeżywać ówczesne dylematy .

Ja te klimaty lubie - wiec i ksiązka mi się spodobała A jak Wam sie podobała ?

---------- Dopisano o 19:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------

A propos kolejnej książki - proponuje coś Garcii Marqueza : "Miłość w czasach zarazy" albo "Sto lat samotności". Jakoś nigdy tych ksiązek nie czytałam a wiem że to taka troche lektura obowiązkowa wiec chętnie nadrobię
Joanna XL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 17:40   #23
SabinaPrzemysl
Raczkowanie
 
Avatar SabinaPrzemysl
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 243
Dot.: Wirtualny klub książki:)

Witam,witam
Ale szybko minęły te ponad dwa tygodnie
Ja sądziłam,że wyrobię się z czytaniem całej książki,ale niestety nie wyrobiłam sięJednak 650 stron powieści to trochę za dużo
Dodatkowo zbliża się sesja na mojej uczelni i muszę zaliczać przedmioty i wkuwać do egzaminów,więc kolejna książka musi być mniejsza objętościowo od tej
A co do samej książki:bardzo podoba mi się styl,jakim napisana jest ta książka.Tak samo jak Joanna lubię te klimaty starych czasów i zawsze wyobrażam siebie w danych czasach,niezależnie czy czytam powieść z XIX w.,czy z II wojny Światowej.
A co do samej akcji:cieszę się,że czas powieści nie rozciągał się w nieskończoność,tylko pokazali dzieje przez krótki okres czasu.
Jestem ciekawa co sądzicie o parze głównych bohaterów Maryni i Stachu Połanieckim?
Ogólnie oceniam ksiażkę dobrze,chociaż do arcydzieła jej trochę brakuje.Daję jej mocne 7 punktów na 10.
Czekam teraz na decyzję o nowej książce,a w międzyczasie kończę czytać "Połanieckich"
SabinaPrzemysl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 15:25   #24
Andzia _27
Wtajemniczenie
 
Avatar Andzia _27
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Wiadomości: 3 011
Dot.: Wirtualny klub książki:)

Ja niestety wymieklam i sie czytania nie podjelam bo jak zaczelam swoje które mialam w planie przeczytac kompletnie zapomnialam. ale ja jestem raczej taka, ze jak cos mialam przeczytac, a tego nie zrobilam za jakis czas siegam po ksiazke i czytam, wiec nic straconego. kwestia tylko nadrobienia.

Ciesze sie, ze wy chociaz sie podjelyscie i przeczytalyscie.

Ja nie bede decydowac o wyborze kolejnej mimo, ze tytułów w glowie troche mam z tego wzgledu, ze nie wzielam sie za Połanieckich i nie byloby to sprawiedliwe
__________________
2014
książki -
filmy - 1



"Osoba, która jest twoją pierwszą miłością, kradnie ci serce. Osoba z którą pierwszy raz w życiu się kochasz, kradnie ci duszę. A jeżeli w jednym i drugim wypadku jest to ten sam człowiek, czeka cię marny los."

Andzia _27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 10:17   #25
Joanna XL
Zakorzenienie
 
Avatar Joanna XL
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 363
Dot.: Wirtualny klub książki:)

Co do pary glownych bohaterów - to Marynia jest dla mnie nieco papierowa - taki ideał dobroci, słodkosci i nieco naiwnej wiary (ta cała "służba boża") Z kolei Połaniecki - tu już wiecej charakteru - wg mnie trudno go lubic bo jest strasznie zadufany w sobie ..

Ale coś jest w nakreślonych relacjach małżeńskich ... Ciekawe w tej ksiązce jest to że pokazuje ona właśnie historie pierwszego roku małżeństwa - bo na ogół książka kończy sie w dniu ślubu
W ogole myśle że są w tej ksiązce ciekawsze charaktery od głównych bohaterów - Osnowscy, Świrkscy, Maszkowie .... Rzecz generalnie jest nieźle napisana

To ja zaproponuje nastepną ksiazke - "Miłość w czasach zarazy" Gabriela Garci Marqueza - może być ?
Joanna XL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-18, 13:15   #26
SabinaPrzemysl
Raczkowanie
 
Avatar SabinaPrzemysl
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 243
Dot.: Wirtualny klub książki:)

Cytat:
Napisane przez Joanna XL Pokaż wiadomość

To ja zaproponuje nastepną ksiazke - "Miłość w czasach zarazy" Gabriela Garci Marqueza - może być ?
Z mojej strony tak
SabinaPrzemysl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-23, 01:21   #27
amorepomidore86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 18
Dot.: Wirtualny klub książki:)

Cześć, super pomysł z tymi książkami...ciężko mi się zmobilizować do czytania, więc to będzie niezła mobilizacja Jestem jak najbardziej "za"! Sto lat już kiedyś czytałam, ale chętnie sobie odświeżę, na kiedy?
__________________
zapraszam na mój blog o książkach: http://molksiazkowyas.wordpress.com/

amorepomidore86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 05:34   #28
Joanna XL
Zakorzenienie
 
Avatar Joanna XL
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 363
Dot.: Wirtualny klub książki:)

amorepomodore witaj

to w takim razie "Miłość w czasach zarazy" na 9 czerwca może być?

Ja już mam na kindlu i to i "Sto lat" wiec może nawet obie przeczytam przy weekenddzie
Joanna XL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 09:49   #29
bujjka
Raczkowanie
 
Avatar bujjka
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: gdansk
Wiadomości: 60
Dot.: Wirtualny klub książki:)

hej dziewczyny, swietny pomysl i jak najbardziej chce do Was dolaczyc! dopiero dolaczylam do forum wiec i dlatego dolaczam sie do Was dopiero teraz ja akurat lubie stare ksiazki i "Miłość w czasach zarazy" juz czytalam, wiec przy tej chetnie z Wami podyskutuje a nastepna juz czytam razem z Wami jestem mega ciekawa waszych opinii bo dla mnie ksiazka jest swietna wiec czekam na Wasze opinie
bujjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 10:11   #30
Elladorea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 915
Dot.: Wirtualny klub książki:)

Hej Dołączę do Was
Zachwyciło mnie "Sto lat samotności", więc chętnie przeczytam kolejną książkę Marqueza.
Podoba mi się pomysł wirtualnego klubu książki. Chciałabym uczęszczać na takie spotkania w realu, ale cóż, skoro niczego takiego nie ma, to pozostaje internet.
Elladorea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:50.