Kompleks pieprzykowy :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-25, 22:51   #1
ms_nobody
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 11
Unhappy

Kompleks pieprzykowy :(


Witam, nie wiem czy umieściłam wątek w dobrym miejscu, ale trochę nie pasował mi do Intymnego, a tutaj przewija się sporo osób, więc mam nadzieje uzyskać obiektywne opinie. Moim kompleksem są pieprzyki na ciele, mam ich całkiem sporo, niektóre są większe i bardzo widoczne na bladej skórze i wstydzę się chodzić w koszulkach z krótkim rekawem bo mam wrażenie, że ludzi to brzydzi W dodatku moja mama ma zespól znamion atypowych, tych znamion ma naprawdę bardzo dużo, jedno przy drugim i strasznie się boję, że mnie też czeka takie zeszpecenie W dodatku byłam nierozsądna, moja skóra się nie opala, a pomimo tego leżałam na słońcu w zeszłe i zaprzeszłe wakacje bez żadnego filtra, żeby nie być biała jak ściana, bo każdy się pytał, czemu taka blada jestem i mało tego że wcale się nie opaliłam, to po tym nawyskakiwało mi jeszcze więcej znamion Czy jeśli nie będę się więcej opalać, to one przestaną wyskakiwać? I czy rzeczywiście ciało w znamionach wygląda ochydnie?
ms_nobody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 22:58   #2
Anitka11
Zakorzenienie
 
Avatar Anitka11
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 9 203
GG do Anitka11
Dot.: Kompleks pieprzykowy :(

Jeśli masz dużo pieprzyków to nie powinnaś się opalać, a już na pewno nie bez kremu z filtrem. Ja też mam sporo pieprzyków i kiedyś też mnie denerwowały, teraz już się przyzwyczaiłam Taki już nasz urok) Niektóre pieprzyki nawet polubiłam. Musisz zmienić nastawienie wobec siebie i swojego wyglądu.
A i od opalania wyskakuje ich jeszcze więcej.
__________________
Wymiana:
Zestaw kosmetyków
Anitka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 23:53   #3
Kisame
Zakorzenienie
 
Avatar Kisame
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 3 741
Dot.: Kompleks pieprzykowy :(

Ja też mam dużo pieprzyków (na łopatce mam taką wysepkę małych pieprzyków 4cmx2cm około) i je lubię
__________________
3.06.2010

Jeśli coś kochasz, puść to wolno
-jeśli wróci, jest Twoje,
-jeśli nie, nigdy Twoim nie było.
Paulo Coelho


UBRANIA I KOSMETYKI!!!

Kisame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 00:33   #4
wiind
Raczkowanie
 
Avatar wiind
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Livorno / Krakow
Wiadomości: 32
Dot.: Kompleks pieprzykowy :(

Nie powinnas spedzac duzo czasu na sloncu gdy masz pieprzyki "na widoku". Musisz je teraz obserwowac, zeby nie zrobil sie z ktoregos czerniak, szczegolnie miej na uwadze te duze. Ja niestety nie wiem jak sobie z tym radzic, jak zamaskowac, bo nie mam takiego problemu. Pojdz do dermatologa, tam sie dowiesz wszystkiego o znamionach itp.
Wiesz, moim zdaniem powinnas sie cieszyc ze nie masz calej twarzy, dekoltu, plecow i ramion zasypanych krostkami po ktorych zostaja przebarwienia. To jest gorsze i niestety nie wyglada za fajnie, a trudno sie tego pozbyc. Moja kuzynka tak niestety ma (zaczelo sie od tradziku), leczy to dlugo i nie ma rezultatow.
__________________
Here in my heart
That's where you'll be
You'll be with me
Here in my heart
No distance can keep us apart
Long as you're here in my heart

16.08.2009
wiind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 01:07   #5
rozsznurowana
Zadomowienie
 
Avatar rozsznurowana
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 1 271
Dot.: Kompleks pieprzykowy :(

podobno kiedy ma się dużo pieprzyków skóra wolniej się starzeje i nie widzę nic obrzydliwego w pieprzykach, każdy je ma. niektórzy mniej, niektórzy więcej, to normalne. nie martw się
__________________
People change, memories don't.

włosomaniaczka
kierowca od 25.10.2013
kociara



rozsznurowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 01:44   #6
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Kompleks pieprzykowy :(

A co Ci do głowy przyszło, że ohydnie? Trzeba tylko chronić je przed słońcem, tak więc nie przesiaduj za bardzo na plaży, słyszałam, że może to wywołać czerniaka przy pewnych skłonnościach. Uważaj, czy nie zmieniają barwy, nie robią się wypukle itp bo wtedy to trzeba do dermatologa natychmiast.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 07:41   #7
90agnieszka90
Zakorzenienie
 
Avatar 90agnieszka90
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ok.Łodzi
Wiadomości: 5 245
GG do 90agnieszka90
Dot.: Kompleks pieprzykowy :(

Ja też mam sporo pieprzyków, na samym brzuchu mam 6, w tym jeden spory. Nie wszystkie mam od urodzenia, nawet jeden zrobil mi sie niedawno, właśnie po opalaniu. Nie traktuje tych pieprzyków jak kompleks, bardziej juź mnie syfki denerwuja
__________________
Nigdy nie pozwól, aby strach przed działaniem wykluczył Cię z gry

90agnieszka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-26, 08:02   #8
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Kompleks pieprzykowy :(

Cytat:
Napisane przez ms_nobody Pokaż wiadomość
Witam, nie wiem czy umieściłam wątek w dobrym miejscu, ale trochę nie pasował mi do Intymnego, a tutaj przewija się sporo osób, więc mam nadzieje uzyskać obiektywne opinie. Moim kompleksem są pieprzyki na ciele, mam ich całkiem sporo, niektóre są większe i bardzo widoczne na bladej skórze i wstydzę się chodzić w koszulkach z krótkim rekawem bo mam wrażenie, że ludzi to brzydzi W dodatku moja mama ma zespól znamion atypowych, tych znamion ma naprawdę bardzo dużo, jedno przy drugim i strasznie się boję, że mnie też czeka takie zeszpecenie W dodatku byłam nierozsądna, moja skóra się nie opala, a pomimo tego leżałam na słońcu w zeszłe i zaprzeszłe wakacje bez żadnego filtra, żeby nie być biała jak ściana, bo każdy się pytał, czemu taka blada jestem i mało tego że wcale się nie opaliłam, to po tym nawyskakiwało mi jeszcze więcej znamion Czy jeśli nie będę się więcej opalać, to one przestaną wyskakiwać? I czy rzeczywiście ciało w znamionach wygląda ochydnie?

mam tak samo jak tyv

po 1. nie wystawiaj skóry na słońce bez wysokiego SPF- unikniesz powstawania nowych piperzyków.
po 2. solarium zakazane!
po 3. hebanowa opalenizna już dawno wyszła z mody, blada skóra jest bardziej w cenie. Co więcej unikając opalania opóźniasz powstawanie zmarszczek i pieprzyków!'

wbrew pozorom wiele osób ma takie same problemy jak my!
wierz mi, byłam na plaży i wiele dziewczyn tak ma!
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 08:23   #9
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Kompleks pieprzykowy :(

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
mam tak samo jak tyv

po 1. nie wystawiaj skóry na słońce bez wysokiego SPF- unikniesz powstawania nowych piperzyków.
po 2. solarium zakazane!
po 3. hebanowa opalenizna już dawno wyszła z mody, blada skóra jest bardziej w cenie. Co więcej unikając opalania opóźniasz powstawanie zmarszczek i pieprzyków!'


wbrew pozorom wiele osób ma takie same problemy jak my!
wierz mi, byłam na plaży i wiele dziewczyn tak ma!
to właściwie wszystko w tym temacie
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 08:24   #10
coolanka
Raczkowanie
 
Avatar coolanka
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 209
Dot.: Kompleks pieprzykowy :(

Z tego co wiem to pieprzyki można usunąć chyba laserowo. Koszt usunięcia jednego to ok. 100 zł.
coolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 09:10   #11
aagusiaa88
Zakorzenienie
 
Avatar aagusiaa88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław :*
Wiadomości: 13 926
Dot.: Kompleks pieprzykowy :(

Ja tez mam cale cialo w pieprzykach i w ogole ich nie widze. nie jest to dla mnie zadnym problemem. po prostu sa czescia mnie, wiadomo, ze robi ich sie wiecej jak wychodze na sloncce, ale i tak ich nie zauwazam
aagusiaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-26, 09:14   #12
Starlett
Wtajemniczenie
 
Avatar Starlett
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 660
Dot.: Kompleks pieprzykowy :(

Cytat:
Napisane przez ms_nobody Pokaż wiadomość
Witam, nie wiem czy umieściłam wątek w dobrym miejscu, ale trochę nie pasował mi do Intymnego, a tutaj przewija się sporo osób, więc mam nadzieje uzyskać obiektywne opinie. Moim kompleksem są pieprzyki na ciele, mam ich całkiem sporo, niektóre są większe i bardzo widoczne na bladej skórze i wstydzę się chodzić w koszulkach z krótkim rekawem bo mam wrażenie, że ludzi to brzydzi W dodatku moja mama ma zespól znamion atypowych, tych znamion ma naprawdę bardzo dużo, jedno przy drugim i strasznie się boję, że mnie też czeka takie zeszpecenie W dodatku byłam nierozsądna, moja skóra się nie opala, a pomimo tego leżałam na słońcu w zeszłe i zaprzeszłe wakacje bez żadnego filtra, żeby nie być biała jak ściana, bo każdy się pytał, czemu taka blada jestem i mało tego że wcale się nie opaliłam, to po tym nawyskakiwało mi jeszcze więcej znamion Czy jeśli nie będę się więcej opalać, to one przestaną wyskakiwać? I czy rzeczywiście ciało w znamionach wygląda ochydnie?
Niestety nie przestaną, mogą się pojawić nowe, ale mimo to nie opalaj się nadmiernie! Obserwuj bacznie swoje znamiona, usuwania laserem nie polecam, ponieważ nie ma wtedy możliwości zbadania znamienia pod kątem ewentualnych zmian patologicznych. Można pojedyncze, duże i przeszkadzające znamiona usunąć u chirurga.
Poza tym ja naliczyłam kiedyś około 100 znamion tylko na ramionach i w ogóle się tym nie przejmuję Nie wygląda to ohydnie i jest to po prostu normalne.Nie przejmuj się
__________________
Książkowo: 97+26


Starlett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 10:01   #13
ms_nobody
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 11
Dot.: Kompleks pieprzykowy :(

Dziewczyny dziękuję, pocieszyłyście mnie
Co do opalania, to nie mam zamiaru już nigdy smażyć się na słońcu, obojętnie czy z filtrem czy bez. Chyba wolę posmarować się jakimś balsamem brązującym albo nawet chodzić blada niż ryzykować kolejny wysyp, tymbardziej że efektów po opalaniu prawie brak Myślałam nad usunięciem kilku znamion, bo mają nieregularny kształt, a jeden z nich znajduje się pod ramiączkiem od stanika, więc w dość niebezpiecznym miejscu, ale na laser bym się nie zdecydowała nawet za darmo, jakoś się boję, że nie wypalą wszystkiego do końca czy coś i to zezłośliwieje
ms_nobody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 10:45   #14
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Kompleks pieprzykowy :(

Cytat:
Napisane przez ms_nobody Pokaż wiadomość
Myślałam nad usunięciem kilku znamion, bo mają nieregularny kształt, a jeden z nich znajduje się pod ramiączkiem od stanika, więc w dość niebezpiecznym miejscu, ale na laser bym się nie zdecydowała nawet za darmo, jakoś się boję, że nie wypalą wszystkiego do końca czy coś i to zezłośliwieje

jak masz możliwość i pieniądze to usuń choć ten pod ramiączkiem- jest on cały zcas podrażniany i może się zmienić w coś złośliwego

moja siostra miała pieprzyk pod pachą.. dermatolog kazała jej od razu usunąć, bo wiadomo, można było go zaciąć podczas golenia włosków

teraz odchodzi się już od wycinania pieprzyków. Dermatolodzy po prostu na te pieprzyki nakładają ciekły azot, który wymraża te znamiona i w efekcie powoduje ich wykruszenie i odpadnięcie zabieg bezbolesny i nieinwazyjny
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 11:27   #15
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Kompleks pieprzykowy :(

Wizaż nie przestaje mnie zadziwiać.

Nigdy bym nie wpadła na pomysł, ze można się wstydzić czegoś, co w potocznym języku jest określane jako "wabik".

Bo tak się nazywa pieprzyki znajdujące się w "strategicznych miejscach"
Ja mam taki "wabik" na policzku.
W życiu bym nie wymyśliła, żeby go usuwać, maskować, albo mieć na tym tle kompleksy.
jak robię makijaż bardziej kryjącym podkładem, to swój wabik oczyszczam z podkładu patyczkiem kosmetycznym i podkreślam brązową kredką.
Oba- ten na policzku i ten na łuku brwiowym.

Mam tez całe stada pieprzyków na np. ramionach, na piersi mam zalotnie "wabiący" wzrok jak założę coś z dekoldem, pod brwią, na udach, na pośladku...

Kiedyś doklejano sobie sztuczne pieprzyki dla urody, a teraz proszę- kompleksy, zatuszować, wypalić azotem.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 11:43   #16
patuska18
Zakorzenienie
 
Avatar patuska18
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 082
Dot.: Kompleks pieprzykowy :(

Ja swoje dwa pieprzyki usuwałam w maju. Nie ze względów estetycznych ale niestety musiałam. Jeden znajdował się na plecach i nie dosyć, że był spory i swędział to stanik go podrażniał. Natomiast drugi pojawił się jakiś czas temu na udzie. Mały i czarny. Lekarz oknolog do którego poszłam stwierdził, że powinnam je wyciąć aby nic się z nich nie zrobiło. I tak zostałam umówiona na zabieg.

Sam zabieg trwał 15 minut. Chwila ukłucia i znieczulenie tych miejsc, cięcie, szycie i zaraz już było po wszystkim. Potem 3 tyg chodzenie ze szwami i czekanie na wyniki znamion. Na szczęście okazało się, że są to niegroźne znamiona barwnikowe.
__________________
21.06.2007
2.05.2015
6.05.2017

Antoś 15.03.2018

patuska18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 12:10   #17
BeautyCandy
Raczkowanie
 
Avatar BeautyCandy
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 389
Dot.: Kompleks pieprzykowy :(

ja tez mam duzo i je bardzo lubie
__________________

4.1o - Dior Nude Shimmer Instant Illuminating Powder
BeautyCandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 12:49   #18
_zolza
Zadomowienie
 
Avatar _zolza
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 395
Dot.: Kompleks pieprzykowy :(

Cytat:
Napisane przez ms_nobody Pokaż wiadomość
Witam, nie wiem czy umieściłam wątek w dobrym miejscu, ale trochę nie pasował mi do Intymnego, a tutaj przewija się sporo osób, więc mam nadzieje uzyskać obiektywne opinie. Moim kompleksem są pieprzyki na ciele, mam ich całkiem sporo, niektóre są większe i bardzo widoczne na bladej skórze i wstydzę się chodzić w koszulkach z krótkim rekawem bo mam wrażenie, że ludzi to brzydzi W dodatku moja mama ma zespól znamion atypowych, tych znamion ma naprawdę bardzo dużo, jedno przy drugim i strasznie się boję, że mnie też czeka takie zeszpecenie W dodatku byłam nierozsądna, moja skóra się nie opala, a pomimo tego leżałam na słońcu w zeszłe i zaprzeszłe wakacje bez żadnego filtra, żeby nie być biała jak ściana, bo każdy się pytał, czemu taka blada jestem i mało tego że wcale się nie opaliłam, to po tym nawyskakiwało mi jeszcze więcej znamion Czy jeśli nie będę się więcej opalać, to one przestaną wyskakiwać? I czy rzeczywiście ciało w znamionach wygląda ochydnie?
jak masz tylko takie kompleksy to Ci zazdroszczę a tak na poważnie, to nie jest żaden powód do zmartwień i normalna rzecz jak oko czy ucho też mam sporo pieprzyków, ale nie przeszło mi nigdy przez myśl, że są ohydne albo mam się ich wstydzić unikaj słońca to nie będą się tak szybko pojawiać, a jak chcesz się troszkę poopalać to smaruj je wysokim filtrem i cały czas obserwuj jak radziły dziewczyny, żeby w porę zareagować jak coś się zacznie dziać.
Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Wizaż nie przestaje mnie zadziwiać.

Nigdy bym nie wpadła na pomysł, ze można się wstydzić czegoś, co w potocznym języku jest określane jako "wabik"
o właśnie mój eks miał fioła na punkcie moich pieprzyków jak mu się czasem jakieś tryby w mózgu przestawiały to musiał każdego pocałować. Nie żebym narzekała, ale to dowód, że nic ohydnego w tym nie ma.
Kobieto przestań się zamartwiać, bo nie masz czym Pozdrawiam
_zolza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 13:25   #19
_stardust
Rozeznanie
 
Avatar _stardust
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 933
Dot.: Kompleks pieprzykowy :(

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Wizaż nie przestaje mnie zadziwiać.

Nigdy bym nie wpadła na pomysł, ze można się wstydzić czegoś, co w potocznym języku jest określane jako "wabik".

Bo tak się nazywa pieprzyki znajdujące się w "strategicznych miejscach"
Ja mam taki "wabik" na policzku.
W życiu bym nie wymyśliła, żeby go usuwać, maskować, albo mieć na tym tle kompleksy.
jak robię makijaż bardziej kryjącym podkładem, to swój wabik oczyszczam z podkładu patyczkiem kosmetycznym i podkreślam brązową kredką.
Oba- ten na policzku i ten na łuku brwiowym.

Mam tez całe stada pieprzyków na np. ramionach, na piersi mam zalotnie "wabiący" wzrok jak założę coś z dekoldem, pod brwią, na udach, na pośladku...

Kiedyś doklejano sobie sztuczne pieprzyki dla urody, a teraz proszę- kompleksy, zatuszować, wypalić azotem.
zdajesz sobie sprawę z tego, że pieprzyki na twarzy mogą być niebezpieczne? smarujesz twarz wysokim filtrem kiedy wychodzisz z domu?
_stardust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-26, 13:26   #20
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Kompleks pieprzykowy :(

Nie wiem, jak pieprzyki mogą ludzi brzydzić. No chyba, że mówimy o wielkich, włochatych znamionach, a nie pieprzykach - te faktycznie mogą być ohydne. Ja na takie rzeczy jak dużo pieprzyków po prostu nie zwracam uwagi u ludzi. Więc nie wiem, czemu u innych miałoby być inaczej
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 14:30   #21
funk_you
Wtajemniczenie
 
Avatar funk_you
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 2 549
Dot.: Kompleks pieprzykowy :(

Pieprzyki są moim zdaniem bardzo seksi. Na całym ciele.
funk_you jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 14:38   #22
joannajj
Wtajemniczenie
 
Avatar joannajj
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 647
Dot.: Kompleks pieprzykowy :(

Cytat:
Napisane przez coolanka Pokaż wiadomość
Z tego co wiem to pieprzyki można usunąć chyba laserowo. Koszt usunięcia jednego to ok. 100 zł.
to ja bym majątek wydała na usuniecie tych bardziej widocznych, a co mówić o wszystkich
jesli nie pojawiają sie na twarzy to mnie tak bardzo nie wkurzaja
joannajj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 15:05   #23
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Kompleks pieprzykowy :(

Cytat:
Napisane przez ms_nobody Pokaż wiadomość
Dziewczyny dziękuję, pocieszyłyście mnie
Co do opalania, to nie mam zamiaru już nigdy smażyć się na słońcu, obojętnie czy z filtrem czy bez. Chyba wolę posmarować się jakimś balsamem brązującym albo nawet chodzić blada niż ryzykować kolejny wysyp, tymbardziej że efektów po opalaniu prawie brak Myślałam nad usunięciem kilku znamion, bo mają nieregularny kształt, a jeden z nich znajduje się pod ramiączkiem od stanika, więc w dość niebezpiecznym miejscu, ale na laser bym się nie zdecydowała nawet za darmo, jakoś się boję, że nie wypalą wszystkiego do końca czy coś i to zezłośliwieje
jeśli chcesz osiągnąć efekt skóry muśniętej słońcem, to właśnie najprościej kupić dobry balsam brązujący troszkę smrodek, ale da się przeżyć.

Co do nieregularnego kształtu.. byłaś z tym u lekarza? Nieregularne kształty znamion są niepokojącym sygnałem. Najlepiej zbadać zmiany.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 23:05   #24
ms_nobody
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 11
Dot.: Kompleks pieprzykowy :(

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
jak masz możliwość i pieniądze to usuń choć ten pod ramiączkiem- jest on cały zcas podrażniany i może się zmienić w coś złośliwego

teraz odchodzi się już od wycinania pieprzyków. Dermatolodzy po prostu na te pieprzyki nakładają ciekły azot, który wymraża te znamiona i w efekcie powoduje ich wykruszenie i odpadnięcie zabieg bezbolesny i nieinwazyjny
Tak, tego raczej usunę. Ale wolę dopłacić niż wymrażać azotem, bo potem nie można dać do zbadania, lepiej mieć pewność

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Wizaż nie przestaje mnie zadziwiać.

Nigdy bym nie wpadła na pomysł, ze można się wstydzić czegoś, co w potocznym języku jest określane jako "wabik".
Ano widzisz - można I boję się, że będę mieć to samo co mama - zespół znamion dysplastycznych, wpisz sobie w google i zobacz zdjęcia - to już na pewno nie wygląda jak wabiki

Cytat:
Napisane przez patuska18 Pokaż wiadomość
Sam zabieg trwał 15 minut. Chwila ukłucia i znieczulenie tych miejsc, cięcie, szycie i zaraz już było po wszystkim. Potem 3 tyg chodzenie ze szwami i czekanie na wyniki znamion. Na szczęście okazało się, że są to niegroźne znamiona barwnikowe.
A duże blizny potem zostały?

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Co do nieregularnego kształtu.. byłaś z tym u lekarza? Nieregularne kształty znamion są niepokojącym sygnałem. Najlepiej zbadać zmiany.
Mam te znamiona o nieregularnym kształcie od wielu lat, jedno wygląda jak gwiazdka, dwa mają kształt serca Byłam u dermatologa ze 3 lata temu z powodu trądziku na plecach i ramionach ale nie przyszło mi do głowy, żeby zwrócić uwagę na znamiona, bo oczywiście sam nie zadał sobie trudu, żeby choć rzucić okiem, choć widział, ile tego jest.
ms_nobody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 11:34   #25
ms_nobody
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 11
Dot.: Kompleks pieprzykowy :(

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
jak masz możliwość i pieniądze to usuń choć ten pod ramiączkiem- jest on cały zcas podrażniany i może się zmienić w coś złośliwego

teraz odchodzi się już od wycinania pieprzyków. Dermatolodzy po prostu na te pieprzyki nakładają ciekły azot, który wymraża te znamiona i w efekcie powoduje ich wykruszenie i odpadnięcie zabieg bezbolesny i nieinwazyjny
Mam taki zamiar, będzie 2 w 1 - estetyka i profilaktyka załatwiona Ale wolałabym tradycyjnie metodą chirurgiczną chociaż jest drożej, ale inaczej nie da się zbadać, a po co potem pluć sobie w brodę, że się nie zbadało

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Wizaż nie przestaje mnie zadziwiać.

Nigdy bym nie wpadła na pomysł, ze można się wstydzić czegoś, co w potocznym języku jest określane jako "wabik".

Bo tak się nazywa pieprzyki znajdujące się w "strategicznych miejscach"
Ja mam taki "wabik" na policzku.
W życiu bym nie wymyśliła, żeby go usuwać, maskować, albo mieć na tym tle kompleksy.
jak robię makijaż bardziej kryjącym podkładem, to swój wabik oczyszczam z podkładu patyczkiem kosmetycznym i podkreślam brązową kredką.
Oba- ten na policzku i ten na łuku brwiowym.

Mam tez całe stada pieprzyków na np. ramionach, na piersi mam zalotnie "wabiący" wzrok jak założę coś z dekoldem, pod brwią, na udach, na pośladku...

Kiedyś doklejano sobie sztuczne pieprzyki dla urody, a teraz proszę- kompleksy, zatuszować, wypalić azotem.
Rozumiem, że jeden samotny pieprzyk może być wabikiem, pewnie sama bym tak uważała, ale te moje stada za takie nie uważam absolutnie Poza tym zespół znamion dysplastycznych to naprawdę nie jest miły widok, kiedy szczególnie tułów jest usiany wielkimi znamionami niemal w odległości 1 cm od siebie, a boję się, że coś takiego mnie czeka, bo to jednak geny
ms_nobody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:13.