Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-07-22, 09:05   #1801
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomo¶ci: 1 649
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Sailor czy dobrze zrozumia³am, ¿e u¿ywasz metody OCM do twarzy? Czy myjesz olejami bez u¿ycia ciep³a? O OCM naczyta³am siê wiele sprzecznych opinii (jak o wielu rzeczach ), d³u¿szy czas stosowa³am i bardzo ³adnie oczyszcza³o mi pory. Przesta³am bardziej z lenistwa ni¿ z obaw o skutki uboczne. Teraz na pierwszym miejscu s± olejki myj±ce

Ale i tak to skasowanie glutenu i zdrowsza dieta za³atwi³y mi pozosta³o¶ci tr±dziku, których nie skasowa³y antyki.
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-22, 13:10   #1802
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Aziddee Poka¿ wiadomo¶æ
Sailor czy dobrze zrozumia³am, ¿e u¿ywasz metody OCM do twarzy? Czy myjesz olejami bez u¿ycia ciep³a? O OCM naczyta³am siê wiele sprzecznych opinii (jak o wielu rzeczach ), d³u¿szy czas stosowa³am i bardzo ³adnie oczyszcza³o mi pory. Przesta³am bardziej z lenistwa ni¿ z obaw o skutki uboczne. Teraz na pierwszym miejscu s± olejki myj±ce

Ale i tak to skasowanie glutenu i zdrowsza dieta za³atwi³y mi pozosta³o¶ci tr±dziku, których nie skasowa³y antyki.
tzn przyk³adam ciep³± szmatkê, ale zazwyczaj tylko raz na chwilê i pó¼niej zaczynam masowaæ i ¶ci±gaæ olej. A jak mi siê nie chce, to zmywam olej myde³kiem.
A te olejki myj±ce, to co to takiego jest?

u mnie tak samo. Gluten i cukier. My¶la³am ¿e nabia³ te¿ jest problemem, ale okaza³o siê, ¿e w ma³ych ilo¶ciach nie widzê ¿adnej szkody. antyki te¿ nie usunê³y problemu w 100% ale w po³±czeniu z wierzbownic± albo palm± ju¿ tak. Po jakim¶ czasie chcia³am sam± wierzbownicê wypróbowaæ i mnie wysypa³o. Tego akurat do tej pory nie mogê zrozumieæ.

Wczoraj w sklepie ze zdrow± ¿ywno¶ci± zamiast oleju kupi³am krem kokosowy. Zamroczy³o mnie chyba. Ma kto¶ jaki¶ pomys³ jak to wykorzystaæ?

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2014-07-22 o 13:12
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-22, 15:05   #1803
Nieszka__
Zadomowienie
 
Avatar Nieszka__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: .
Wiadomo¶ci: 1 020
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

By³am dzisiaj u fryzjera i jestem troszkê za³amana... W³osów wypada mi ca³y czas du¿o, podczas ka¿dego mycia mam wrêcz zapchany odp³yw w wannie. I nawet fryzjerka, do której zawsze chodzê, powiedzia³a mi, ¿e mam teraz strasznie ma³o w³osów, ¿e straci³am ich naprawdê sporo ! ;(

Robi³am sobie wyniki krwi (morfologia+¿elazo) jeszcze w tamtym tygodniu. Ogó³em niby wszystko jest w normie, jedynie jakich¶ "neutrofilów %" mam za ma³o, wiêc nawet nie odwiedza³am lekarza ponownie. Badania na tarczycê równie¿ mia³am, rok temu - równie¿ wszystko by³o ok.

Co robiæ?
Nieszka__ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-22, 16:27   #1804
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Nieszka__ Poka¿ wiadomo¶æ
Co robiæ?
badaæ hormony.



Odno¶nie witaminy B i wp³ywu na wysoko¶æ testosteronu, napisa³am jeszcze z ciekawo¶ci do babeczki z T³ustego odpowied¼, do¶æ krótka, ale jest:

Cytat:
B sa ok pod warunkiem, ze sa aktywne. Co do B i testosteronu to nie cala historia, ba nawet wiekszosc kobiet biorac B wciaz ma niski jego poziom. Ja ogolenie wolalabym aby byl wyzszy, ale uwierz ze same B tego nie zmienia
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-23, 07:55   #1805
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomo¶ci: 1 649
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
tzn przyk³adam ciep³± szmatkê, ale zazwyczaj tylko raz na chwilê i pó¼niej zaczynam masowaæ i ¶ci±gaæ olej. A jak mi siê nie chce, to zmywam olej myde³kiem.
A te olejki myj±ce, to co to takiego jest?
Np. takie co¶. To by³ mój pierwszy. Zast±pi³am nim OCM z lenistwa i siê nie¼le sprawdza Potem wziê³am z naturalisa i te¿ daje radê, chocia¿ z biochemii urody wydaje mi siê lepiej myæ. Myje siê tym najpierw na sucho, a po dodaniu wody ca³y bród i t³uszcz zostaje jakby "zamkniêty" w oleju.

Cytat:
u mnie tak samo. Gluten i cukier. My¶la³am ¿e nabia³ te¿ jest problemem, ale okaza³o siê, ¿e w ma³ych ilo¶ciach nie widzê ¿adnej szkody. antyki te¿ nie usunê³y problemu w 100% ale w po³±czeniu z wierzbownic± albo palm± ju¿ tak. Po jakim¶ czasie chcia³am sam± wierzbownicê wypróbowaæ i mnie wysypa³o. Tego akurat do tej pory nie mogê zrozumieæ.

Wczoraj w sklepie ze zdrow± ¿ywno¶ci± zamiast oleju kupi³am krem kokosowy. Zamroczy³o mnie chyba. Ma kto¶ jaki¶ pomys³ jak to wykorzystaæ?
Cukier zamieni³am na ksylitol, ale i tak rzadko mi jest potrzebny. Ew. do deserów Co ten krem kokosowy ma w sk³adzie? Ja kiedy¶ na bazie ¶mietanki kokosowej robi³am krem do raffaello - takie cudne by³o

Wróci³am z badaniami. Ferrytyna w normie Tylko na potas muszê teraz bardzo uwa¿aæ je¶li chcê utrzymaæ lek od dermatolog w normalnej dawce.
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-23, 16:24   #1806
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 281
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Jak Wy mozecie odstawic gluten?Tez bym chciala,probowalam kilka razy,ale wtedy to juz chyba wogole nie mialabym co jesc.Ograniczam go za to jak sie,gdy robie ciasta to tylko z maki ryzowej i kukurydzianej,jesli sos sojowy to tylko bez maki pszennej...i tak dalej,ale odstawic calkowicie?Nie wyobrazam sobie.

Co to znaczy aktywne witaminy B?Te z drozdzy na przyklad?
Ja kupilam normalne w tabletkach z polfy.Biore 2-3 razy dziennie.

Czytalam o kamieniach migdalkowych i jestem zla na siebie,bo to moze byc chyba powodem problemow z moja skora,a ja nawet tego nie bralam pod uwage.Zaden lekarz rowniez mi nigdy o tym nie powiedzial,a bylam juz chyba u 20 dermatologow...Zrobilam sobie wczoraj wymaz,mam miec jutro wyniki....

Wlosy nadal leca,nie wiem dlaczego.Mam troche podrazniona skore glowy,w tym upatruje pogorszenia.Wypadaja te grube,ciemne,co mnie martwi.
Margo123 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-23, 16:26   #1807
Nieszka__
Zadomowienie
 
Avatar Nieszka__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: .
Wiadomo¶ci: 1 020
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
badaæ hormony.
A gdzie owe hormony mo¿na zbadaæ? Do kogo siê z tym udaæ?
Nieszka__ jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-07-23, 18:07   #1808
Blackbejbe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Athlone / Irlandia
Wiadomo¶ci: 655
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Dziewczyny odebralam wyniki hormonow i mam dosc nisko ale jeszcze miesic sie w normie testosteron wolny , estradiol , ACTH i podwyzszony kortyzol . Robilam rowniez prolaktyne i wyjsciowa mialam 14,24 norma do 23,30 a po tabletce 18,94 . Niewiem czy to jest normalny wynik ?? Jesli tak to skad ten mlekotok ?! Wkleje wam pozniej normy i wyniki jakie mam ale mniejwiecej cos to moze oznaczac ?? DHEAs wyszedl mi tak po srodku , androstendion piekny kolo 2 aha i aldosteron tak blizej dolnej granicy.

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 18:45 ----------

To tak :

DHEA-SO4 - 135,80 ug/dl ( wychodz wiek pomiedzy 25-34 mam 28 norma ( 98,8-340 )

KORTYZOL - 21,86 ug/dl ( godz.7;00-10;00 = 6,2 - 19,4 , 16;00 - 20;00= 2,3-11,9 ) badany byl o 10;05

ALDOSTERON - 115,00 ( tu jest nawet ok )

ACTH - 10,30 pg/ml norma 5,00-46.00
( h.naderczy badane byly w 7dc . czekam jeszcze na 17oh progesteron )




ESTRADIOL - 37,64 pg/ml
f.pecherzykowa - 12,5 - 166
f.owulacyjna - 85,8 - 498
f.lutealna - 43,8 - 211
po przekwitaniu - 5,0 - 54,7

FSH - 9,01 mlU/ml
f.pecherzykowa - 3,5 - 12,5
f.owulacyjna - 4,7 - 21,5
f.lutealna - 1,7 - 7,7
po przekwitaniu - 25,8 - 134,8

LF - 5,88
f.pecherzykowa - 2,4 - 12,6
f.owulacyjna - 14 - 95,6
f.lutealna - 1,0- 11,4
po przekwitaniu - 7,7 - 58,5

ANDROSTENDION - 1,97

18-53 lat = 0,75 - 3,89 ng/ml

TEST.WOLNY - 0,45
kobiety owulujace - 0- 4,1 pg/ml


PROLAKTYNA badana w 3dc. 12,04 ng/ml norma = 4,79-23,30

="= badana w 7dc. 14,25

="= po MCP - 18,94



Pozostala czesc hormonow 3dc.


badalam rowniez :

ferrytyna - 40,04 ng/ml = norma 13,00-150,00

zelazo - 20,4 umol/l = norma 5,8-34,5

B12 - 296,10 pg/ml = norma 191,00-663,00

magnez - 0,90 mmol/l = norma - 0,66 - 1,07 ( i tu sie dziwie bo chleje tyle kawy ze glowa boli )

i wyszly mi proby watrobowe podwyzszone.
__________________
WEWNÊTRZNIE :
- olej lniany
- olej z pestek dyni
- reszta dojdzie

ZEWNÊTRZNIE :
- olej z pestek dyni
- olej musztardowy z papryczka
- szampon cebulowy

- i tutaj te¿ bêdzie wiêcej


== ODZYSKAÆ W£OSISKA==


Blackbejbe jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-23, 20:35   #1809
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

ale sie za Wami stesknilam, naprawde
Przedluzyl sie moj pobyt w klinice, ale i tak niewiele wiem, tzn wiem, ze jestem zdrowa i hormony mam w normnie (prócz estradiolu)
to sa hormony z poniedzialku:
LH (11dc) 17,3 (nie podano norm)
FSH (11dc) 9,72 (nie podano norm)
estradiol (11dc) 655 (40-140) heh zrobili mi test ci±¿owy beta-hCG i na drugi dzieñ powtórzyli badania
estradiol (12dc) 372 (40-140)
progesteron 1,22 ng/ml
Testosteron 0,6 (0,2-0,8)
SHBG 21 (18-144) spad³o drastycznie, bp 2 mc temu nie potrafili zbadaæ poziomu, taki by³ wysoki
FAI (wolne androgeny) 9,51 (0,5-12) trochê wysoko bo czyta³am, ¿e nie powinno tak naprawdê przekracza¶ 8
DHEA-s 181 (35-430)

nie mam jeszcze ostatecznego wypisu i wszystkich badan, czekam na 17 oh i kortyzol (który badali mi kilkukrotnie podczas doby) i nie ma pojecia dlaczego na tym tymczasowym nie zostal ujety... Jak 17 oh wyjdzie ponad norme to zrobia jeszcze profil steroidowy, ale nie sadze by cos wyszlo nie tak.
To FAI mnie martwi, moze by wkroczyc z palma, albo innymi blokerami? Co sadzicie Sailor, Gosia???
Wlosy leca strasznie, ale bylam u ginekologa i nie radzi mi wracac do pigulek. A poszlam do niego dlatego, ze nabawilam sie zapalenia jajnikow i z endokrymolii chcili mnie zabrac prosto na oddzial ginekologiczny, ale odmowilam, bo nia bylam przygotowana na taki dlugi pobyt w szpitalu, wiec poszlam do mojego na miejscu i sie obylo bez szpitala. Gin mowi, ze wlosy moga leciec jeszcze do jesieni, wiec poczekam jeszcze miesiac - dwa. Jakby lupiez znow sie pojawia
Skad to sie bierze dziewczyny?? Wszystkie przyczyny juz wykluczone.
W klinice zajmowala sie mna jakas asystentka, wiekszosc profesorow byla na urlopach , ale nie bardzo z tych wyników cokolwiek podejrzanego wynika, poki co, wygladaja dobrze (przynajmniej ona tak sadzi)
Chyba musze sie pogodzic z losem, ale jeszcze poczekam do tej jeseni, moze cos sie uspokoi.
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-24, 08:53   #1810
mosia07
Raczkowanie
 
Avatar mosia07
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 469
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Dziewczyny mam do was pytanie. Od dwóch lat wypadaj± mi w³osy do tego od kilkunastu lat mam tr±dzik, od roku atakuje generalnie liniê szczêki i szyjê. Rok temu mia³am badany estradiol który wyszed³ poni¿ej 5, witaminê D która przy normach 30-80 u mnie wynios³a 7,87 oraz nieznacznie ni¿sze FT4 bo 0,89 przy normnie 0,93-1,70. Poza tym TSH, FSH, Testosteron, Androstendion,DHEA- SO4 w normie. Chocia¿ DHEa- SO4 422,00 przy normie 35-430, a Androstendion 3,20 przy 0,30-3,50.
By³am u ginekologa który zupe³nie ola³ sprawê, przepisa³a mi jakie¶ tabletki anty oczywi¶cie bez ¿adnych badañ, recepty nie wykupi³am. Stwierdzi³am ¿e zacznê szukaæ przyczyny na w³asn± rêkê. Planujê zrobiæ USG jajników u jakiegokolwiek gina na NFZ ¿eby dodatkowo nie p³aciæ za wizytê i badanie. Poza tym chcê powtórzyæ badania hormonów, w 3dc androstendion, estradiol, LH, FSH, DHEA, DHEA-s, 17OHP, DHT, SHGB i testosteron, a w 21dc progesteron i prolaktynê.
Czy uwa¿acie ¿e idê w dobrym kierunku? Wiem ¿e wszystkie te badania bêd± kosztowa³y bardzo du¿o, nie chcê wywaliæ pieniêdzy w b³oto, a nie mam nikogo kto móg³by mi pomóc w tej kwestii. Dlatego bardzo was proszê o radê.
I z góry dziêkujê
__________________
ksi±¿ki na wymianê

mosia07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-24, 09:40   #1811
Nieszka__
Zadomowienie
 
Avatar Nieszka__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: .
Wiadomo¶ci: 1 020
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Blackbejbe gdzie robi³a¶ badania hormonów? Normalnie zg³osi³a¶ siê do lekarza rodzinnego i o to poprosi³a¶?
Nieszka__ jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-24, 10:18   #1812
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Nieszka__ Poka¿ wiadomo¶æ
Blackbejbe gdzie robi³a¶ badania hormonów? Normalnie zg³osi³a¶ siê do lekarza rodzinnego i o to poprosi³a¶?
Nieszka spróbuj pój¶æ do rodzinnego i co¶ od niego wyci±gn±æ a nu¿ chocia¿ na TSH da, ale z do¶wiadczenie wiêkszo¶ci forumowiczek i swojego wiem, ¿e to nie takie proste i zazwyczaj trzeba badania robiæ prywatnie, potem prywatnie i¶æ do endokrynologa i jak jest co¶ nie tak to k³adzie Ciê na oddzia³ i ponawia badania, by upewniæ siê czy oby na pewno wszystko by³o dobrze zrobione.
Ja mia³am na oddziale le¿eæ 3 dni a le¿a³am 6 . Nie by³o fajnie, czu³am siê jakbym trafi³a do trzeciego ¶wiata, biedna ta nasza s³u¿ba zdrowia

---------- Dopisano o 11:18 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------

Cytat:
Napisane przez mosia07 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny mam do was pytanie. Od dwóch lat wypadaj± mi w³osy do tego od kilkunastu lat mam tr±dzik, od roku atakuje generalnie liniê szczêki i szyjê. Rok temu mia³am badany estradiol który wyszed³ poni¿ej 5, witaminê D która przy normach 30-80 u mnie wynios³a 7,87 oraz nieznacznie ni¿sze FT4 bo 0,89 przy normnie 0,93-1,70. Poza tym TSH, FSH, Testosteron, Androstendion,DHEA- SO4 w normie. Chocia¿ DHEa- SO4 422,00 przy normie 35-430, a Androstendion 3,20 przy 0,30-3,50.
By³am u ginekologa który zupe³nie ola³ sprawê, przepisa³a mi jakie¶ tabletki anty oczywi¶cie bez ¿adnych badañ, recepty nie wykupi³am. Stwierdzi³am ¿e zacznê szukaæ przyczyny na w³asn± rêkê. Planujê zrobiæ USG jajników u jakiegokolwiek gina na NFZ ¿eby dodatkowo nie p³aciæ za wizytê i badanie. Poza tym chcê powtórzyæ badania hormonów, w 3dc androstendion, estradiol, LH, FSH, DHEA, DHEA-s, 17OHP, DHT, SHGB i testosteron, a w 21dc progesteron i prolaktynê.
Czy uwa¿acie ¿e idê w dobrym kierunku? Wiem ¿e wszystkie te badania bêd± kosztowa³y bardzo du¿o, nie chcê wywaliæ pieniêdzy w b³oto, a nie mam nikogo kto móg³by mi pomóc w tej kwestii. Dlatego bardzo was proszê o radê.
I z góry dziêkujê
Mosia dobrze kombinujesz, w³a¶nie w te dni cyklu powinno siê robiæ badania o których piszesz.
Acha, dziewczyny spróbujcie cos od gina wydêbiæ, czasem daj± na testosteron, progesteron, LH, mo¿e na estradiol siê uda, ale wizyta musi byæ na kasê chorych, bo jak nie to badanie te¿ bêdzie prywatne.
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-24, 10:30   #1813
mosia07
Raczkowanie
 
Avatar mosia07
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 469
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

margo dziêkujê ci bardzo za odpowied¼ wybieram siê dzisiaj do rodzinnego, mo¿e uda mi siê co¶ od niego te¿ dostaæ. No i cieszê siê, ¿e idê w dobrym kierunku, bo tyle sie tego wszystkiego naczyta³am ¿e ju¿ sama nie wiedzia³am czy wszystko dobrze zrozumia³am.
__________________
ksi±¿ki na wymianê


Edytowane przez mosia07
Czas edycji: 2014-07-24 o 10:31
mosia07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-24, 11:33   #1814
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

nie ma sprawy mosia , jak dziewczyny znajd± czas na to by wej¶æ tu, to na pewno jeszcze co¶ Ci poradz±.
Blackbejbe:
kortyzol masz ciut podniesiony, ale ponoæ rano to normalne (przynajmniej endokrynolodzy tak twierdz±)
estradiol (w porównaniu do mnie) masz mizerny
a ferrytynê masz tak± sam± jak ja po d³u¿szej suplementacji ¿elaza, mog³aby¶ nad ni± jeszcze troszku popracowaæ
Teraz te wyniki musisz pokazaæ komu¶ m±dremu (endo, gin)
Ja Ci mogê oddaæ trochê estradiolu, bo miewam pewnie na podobnym poziomie jak nasza przysz³a mama Sailor
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-24, 12:25   #1815
Blackbejbe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Athlone / Irlandia
Wiadomo¶ci: 655
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Wlasnie wrocilam od super endokrynolozki Widac ze babka z powolania Oczywiscie pow. ze mlekotok powoduje prolaktyna i to juz bardzo podwyzszona wiec w diagnostyce musieli zrobic blad . Dostalam na nia Dostinex na 4 miechy . Plus do tego musze zbadac cala tarczyce plus usg bo moge miec zapalenie ciagnace na nadczynnosc bo mam dosc niskie TSH .Ogolnie mam zachwiana rownowage miedzy zenskimi hormonami i meskimi pozatym problemy z nadnerczami dochodza.
__________________
WEWNÊTRZNIE :
- olej lniany
- olej z pestek dyni
- reszta dojdzie

ZEWNÊTRZNIE :
- olej z pestek dyni
- olej musztardowy z papryczka
- szampon cebulowy

- i tutaj te¿ bêdzie wiêcej


== ODZYSKAÆ W£OSISKA==


Blackbejbe jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-24, 14:08   #1816
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Dziewczynki, ¿elazo zamieniane jest do swojej aktywnej formy w w±trobie. Je¶li ferrytyna jest tak niska, to winna mo¿e byæ w±troba, która nie potrafi poradziæ sobie z przekszta³ceniem zapasu ¿elaza.
Bejbe, moja kole¿anka mia³a mlekotok przy hashi i niedoczynno¶ci tarczycy, przy braku problemów z prolaktyn±, równie¿ w badaniu z obci±¿eniem.
Po wprowadzeniu euthyrox'u podobno wszystko siê uspokoi³o.
Ja bym jeszcze nalega³a na mammografiê ¿eby czuæ siê spokojniej.


Margo, jak zawsze niszczy system
estradiol jest straszny. Nawet w drugim pobraniu wynik masz imponuj±co wysoki. (ciekawe czy trafili Ci akurat w owulacje i to by³ szczyt. Ty masz krótkie cykle teraz, ale nie wiem czy owulacja mog³a siê tak przesun±æ) Wcale siê nie dziwie ¿e potrzebowa³a¶ luteiny do wywo³ania okresu, przy tak du¿ej nierównowadze miêdzy progesteronem to jest normalne.
Pamiêtajmy, ¿e nie tylko wysoki poziom androgenów potrafi odbiæ siê na naszym zdrowiu. Tutaj te¿ mo¿esz mieæ odpowied¼, dlaczego tarczyca zaczê³a wariowaæ. Nadmiar estro podwy¿sza poziom globuliny wi±¿±cej tyroksynê, która jest odpowiedzialna za transport hormonów tarczycy do tkanek. Zapytaj endo o to.
Daj znaæ jak dostaniesz normy dla LH.

Co¶ mi siê wydaje, ¿e blokery Ci nie pomog±. Ale niech Ci rêka uschnie jak siêgniesz po te, które dzia³aj± estrogennie

Ciekawe z czego ten lekarz wywró¿y³, ¿e w³osy bêd± lecieæ jeszcze do jesieni ...


mosia07, wolny testosteron badaj, nie ca³kowity.

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2014-07-24 o 14:33
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-24, 14:43   #1817
mosia07
Raczkowanie
 
Avatar mosia07
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 469
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Rodzinny niestety nie da³ mi ¿adnego skierowania, powiedzia³ ¿e te badania s± bardzo specjalistyczne i on nie ma do tego uprawnieñ. Najlepiej ¿ebym posz³a do endokrynologa bo nawet ginekolog mo¿e mi tego nie daæ. Jest która¶ z was mo¿e ze Szczecina i mog³aby poleciæ jakiego¶ dobrego endokrynologa? Powiedzia³ mi dodatkowo ¿e jak bardzo chcê to ¿ebym zbada³a estradiol, bo ten wynik poni¿ej 5 jest bardzo niepokoj±cy.
Uwa¿am ¿e do estradiolu warto by³oby jeszcze dodaæ FSH i LH, chocia¿ przy poprzednich badaniach FSH bylo w normie. Co radzicie zbadaæ w takim razie na pocz±tek?
FT4 mia³am 0,89 przy normie 0,93-1,70, a po euthyrox25 wzros³o do 1,07, a TSH przed by³o 0,856 a wzros³o do 1,620. Wiêc mo¿e powinnam zbadaæ FT4 bo teraz nie biorê ¿adnych tabletek wiêc mo¿e z powrotem spad³o? Proszê was bardzo porad¼cie co¶
__________________
ksi±¿ki na wymianê

mosia07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-24, 15:16   #1818
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

hehe cze¶æ Sailorciu moje piêkno¶ci.
Ju¿ wiem, ¿e ja z niskim estradiolem nie mam problemu. Najgorsze, ¿e nie wiem co mam robiæ. Czekam na resztê badañ i jadê do mojego endo z Wroc³awia, dzisiaj do mnie dzwoni³, ¿e na urlop jedzie dopiero 10 sierpnia. Troszkê siê wkurzy³am, bo jak le¿a³am tyle dni na oddziale to siê nie pokaza³, a jak wróci³am do domu to zadzwoni³ bym przyjecha³a z wynikami, ¿e zinterpretuje je. No tak, so wie so kasê zawinie .
Sailinko ja nie ma krótkich cyklów tylko krótkie miesi±czki, cykle mam 29-30 dniowe, to nawet ciut d³u¿sze ni¿ normalne. By³am w szoku, ¿e w 11 dc mam taki estradiol, dlatego zrobili mi test ci±¿owy, progesteron i markery nowotworowe.
Wygl±da chyba na to, ¿e jednak mam owulacjê i jeszcze nie przekwitam.
Ja ju¿ jestem w du¿ej mierze pogodzona z losem, mo¿e tak jak adag stracê w³osy mimo, ¿e jestem zdrowa.
Sailor my¶lisz, ¿e trzeba co¶ robiæ z tym wysokim estradiolem i nieproporcjonalnie niskim progesteronem? A co my¶lisz o tych moich wolnych androgenach?
To SHBG te¿ spad³o okropnie, wiem, ¿e niskie to te¿ niedobrze, bo to SHBG wi±¿e wolne androgeny....
Jechaæ z tymi wynikami az do Wroc³awia?
Tak jak piszesz Sailor ja jestem najlepszym przyk³adem na to, ¿e nie mo¿na patrzeæ w ksi±¿kê by znale¼æ przyczynê ³ysienia, na pewno s± kobiety co maj± niski estradiol i wysokie andogeny i maj± afro na g³owie, ale s± i takie jak ja, co maj± andro w normie, estro jak kobieta w ci±¿y i ³ysiej± niemi³osiernie. Ja wiem chyba ju¿ dlaczego mi w³osy mimo wszystko odrastaj±, mo¿e zawdziêczam to temu estrogenowi w³a¶nie?
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%

Edytowane przez margo1974
Czas edycji: 2014-07-24 o 15:36
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-24, 17:54   #1819
Nieszka__
Zadomowienie
 
Avatar Nieszka__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: .
Wiadomo¶ci: 1 020
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

margo1974 dziêkujê Ci ¶licznie za odpowied¼. A ile prywatnie mo¿e to kosztowaæ?
Nieszka__ jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-24, 18:52   #1820
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Gaya, czy dobrze pamiêtam, ¿e u¿ywa³a¶ olejku do w³osów Orientana. By³a¶ z niego zadowolona Mia³a¶ terapiê ajurwedyjsk± czy kokosow± Co by³o lepsze Sesa czy Orientana
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia

Edytowane przez Anna07_07
Czas edycji: 2014-07-24 o 18:53 Powód: literówka
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-24, 18:54   #1821
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez margo1974 Poka¿ wiadomo¶æ
hehe cze¶æ Sailorciu moje piêkno¶ci.
Ju¿ wiem, ¿e ja z niskim estradiolem nie mam problemu. Najgorsze, ¿e nie wiem co mam robiæ. Czekam na resztê badañ i jadê do mojego endo z Wroc³awia, dzisiaj do mnie dzwoni³, ¿e na urlop jedzie dopiero 10 sierpnia. Troszkê siê wkurzy³am, bo jak le¿a³am tyle dni na oddziale to siê nie pokaza³, a jak wróci³am do domu to zadzwoni³ bym przyjecha³a z wynikami, ¿e zinterpretuje je. No tak, so wie so kasê zawinie .
Sailinko ja nie ma krótkich cyklów tylko krótkie miesi±czki, cykle mam 29-30 dniowe, to nawet ciut d³u¿sze ni¿ normalne. By³am w szoku, ¿e w 11 dc mam taki estradiol, dlatego zrobili mi test ci±¿owy, progesteron i markery nowotworowe.
Wygl±da chyba na to, ¿e jednak mam owulacjê i jeszcze nie przekwitam.
Ja ju¿ jestem w du¿ej mierze pogodzona z losem, mo¿e tak jak adag stracê w³osy mimo, ¿e jestem zdrowa.
Sailor my¶lisz, ¿e trzeba co¶ robiæ z tym wysokim estradiolem i nieproporcjonalnie niskim progesteronem? A co my¶lisz o tych moich wolnych androgenach?
To SHBG te¿ spad³o okropnie, wiem, ¿e niskie to te¿ niedobrze, bo to SHBG wi±¿e wolne androgeny....
Jechaæ z tymi wynikami az do Wroc³awia?
Tak jak piszesz Sailor ja jestem najlepszym przyk³adem na to, ¿e nie mo¿na patrzeæ w ksi±¿kê by znale¼æ przyczynê ³ysienia, na pewno s± kobiety co maj± niski estradiol i wysokie andogeny i maj± afro na g³owie, ale s± i takie jak ja, co maj± andro w normie, estro jak kobieta w ci±¿y i ³ysiej± niemi³osiernie. Ja wiem chyba ju¿ dlaczego mi w³osy mimo wszystko odrastaj±, mo¿e zawdziêczam to temu estrogenowi w³a¶nie?
ojj, chcia³abym zobaczyæ Twoj± minê jak powiedzieli, ¿e bêd± beta hcg robiæ hehe
Mo¿e tak byæ, ¿e przez wysokie estro w³osy te¿ lec±, ale nie dochodzi do miniaturyzacji, ale trzeba siê te¿ liczyæ z tym, ¿e przyczyna ³ysienia mo¿e le¿eæ w innym miejscu.
Ja bym siê ogólnym stosunkiem wolnych androgenów nie przejmowa³a na Twoim miejscu. Ten najwa¿niejszy z najwa¿niejszych masz ok (reszty nie da siê zbadaæ), a nawet jakby by³ ciut wy¿ej, to tak wysoki estradiol go zag³usza. Dlatego te¿ blokery moim zdaniem to nie jest dobra droga.
To co mnie martwi i nastawia do szukania przyczyny gdzie indziej, to ilo¶æ w³osów jakie Ci wypadaj±. Nam przy z regu³y niskim estro i wysokich androgenach w³osy lec± w mniejszych ilo¶ciach ni¿ Tobie z odwrotn± sytuacj±?

Jeste¶ w stanie wyczuæ w którym okresie cyklu masz najwiêkszy wypad, czy w³osy lec± raczej jednostajnie ca³y czas nie zale¿nie w jakie¶ fazie jeste¶?

Ja bym siê do lekarza mimo wszytko przejecha³a, g³ównie ¿eby zapytaæ o ten estradiol i dlaczego przy jego wysokim poziomie shbg jest tak niskie, skoro jego wzrost stymuluje estro. Czy s± mo¿liwe takie skoki czy pierwszy pomiar to b³±d laboratorium. No i tak jak wcze¶niej pisa³am, przegadaæ jeszcze raz t± tarczycê.

Tak wysoki estro w perspektywie czasu mo¿e wró¿yæ ró¿ne problemy zdrowotne, wiêc ten temat jest jak najbardziej równie¿ do przegadania.

Na jajnikach pêcherzyków nie widzieli?

Cytat:
Napisane przez mosia07 Poka¿ wiadomo¶æ
Rodzinny niestety nie da³ mi ¿adnego skierowania, powiedzia³ ¿e te badania s± bardzo specjalistyczne i on nie ma do tego uprawnieñ. Najlepiej ¿ebym posz³a do endokrynologa bo nawet ginekolog mo¿e mi tego nie daæ. Jest która¶ z was mo¿e ze Szczecina i mog³aby poleciæ jakiego¶ dobrego endokrynologa? Powiedzia³ mi dodatkowo ¿e jak bardzo chcê to ¿ebym zbada³a estradiol, bo ten wynik poni¿ej 5 jest bardzo niepokoj±cy.
Uwa¿am ¿e do estradiolu warto by³oby jeszcze dodaæ FSH i LH, chocia¿ przy poprzednich badaniach FSH bylo w normie. Co radzicie zbadaæ w takim razie na pocz±tek?
FT4 mia³am 0,89 przy normie 0,93-1,70, a po euthyrox25 wzros³o do 1,07, a TSH przed by³o 0,856 a wzros³o do 1,620. Wiêc mo¿e powinnam zbadaæ FT4 bo teraz nie biorê ¿adnych tabletek wiêc mo¿e z powrotem spad³o? Proszê was bardzo porad¼cie co¶
wa¿ny jest te¿ stosunek LH do FSH - bada siê oba w tym samym czasie

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2014-07-24 o 19:04
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-24, 19:32   #1822
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Anna07_07 Poka¿ wiadomo¶æ
Gaya, czy dobrze pamiêtam, ¿e u¿ywa³a¶ olejku do w³osów Orientana. By³a¶ z niego zadowolona Mia³a¶ terapiê ajurwedyjsk± czy kokosow± Co by³o lepsze Sesa czy Orientana
Anna, ja tylko Sesy u¿ywa³am. Ludzie sobie chwal±, ale szczerze mówi±c oleje to nie dla mnie. Z ajuwerdyjskich jeszcze co¶ tam mia³am, jakie¶ maski. Jednak moje w³osy s± specyficzne, aby jako tako wygl±da³y najlepiej im s³u¿y szampon Joanny z rzep± lub Marc Anthony do krêconych. Po tym ostatnim mam wizualnie dwa razy gê¶ciejsze w³osy. Natomiast wszelkie olejki czy maski sprawiaj± ¿e mam siano na g³owie.

Dwa tygodnie temu mia³am drugi z kolei zabieg mezoterapii osoczem Angel. Od pierwszego mija w tej chwili 4 miesi±ce i stwierdzam, ¿e poprawa jest zauwa¿alna. S± prze¶wity, owszem, ale znacznie mniejsze i ³atwiejsze od ukrycia. Przez 2 miesi±ce polecia³a mi jaka¶ 1/3 w³osów, jednak wszystko chyba odros³o, bo nie widaæ ubytków, a nawet du¿o w³osów przyby³o. Oby tylko je jako¶ utrzymaæ. Nastêpny zabieg najwcze¶niej za 6 miesiêcy, ale raczej szykujê siê za rok - jak najczê¶ciej zalecaj±.
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-24, 19:55   #1823
mosia07
Raczkowanie
 
Avatar mosia07
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 469
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
wa¿ny jest te¿ stosunek LH do FSH - bada siê oba w tym samym czasie

Czyli skupiæ siê na pocz±tek na tym moim poni¿ej normy estradiolu i LH z FSH ?
__________________
ksi±¿ki na wymianê

mosia07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-24, 21:39   #1824
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez mosia07 Poka¿ wiadomo¶æ
Czyli skupiæ siê na pocz±tek na tym moim poni¿ej normy estradiolu i LH z FSH ?
no tak niski estradiol musi byæ punktem wyj¶ciowym. Najpierw trzeba go powtórzyæ, aby wykluczyæ b³±d laboratorium. Reszta jest zale¿na od tego jak± ilo¶ci± gotówki dysponujesz.
Jakie mia³a¶ dok³adnie te wyniki LH i FSH?
Mo¿esz i¶æ najpierw w kierunku przysadka jajniki, a w nastêpnym cyklu zbadaæ nadnerczowe.
Na usg bym nie szczêdzi³a kasy - widzia³am nie jeden sprzêt jakim dysponuj± lekarze nfz i co¶ takiego, to powinno siê w muzeum dawno ogl±daæ.
Chyba te¿ jestem przewra¿liwiona, bo kilku moich pêcherzyków nie widzia³o, przez co wszystko siê w czasie przed³u¿a³o i du¿o nerwów zjad³am

Generalnie z tych najwa¿niejszych badaj estadiol, wolny testoteron, androstendion, prolaktynê, LH i FSH, SHBG. Z nadnerczowych dodaj na pewno 17oh progesteron, DHEA i jego siarczan, kortyzol.
Z uwagi na niski poziom witaminy D zrób sobie lipidogram (chyba ¿e teraz masz jaki¶ ¶wie¿y?), te wszystkie w±trobowe, krzywe cukrow± i insulinow±. Badanie DHT sobie narazie daruj, niepotrzebnie kasê wydasz.
I w sumie to nie wiem czy zdecydowa³abym siê na badanie progesteronu w fazie lutealnej. Masz problemy z cyklem równie¿, albo starasz siê o dzidziusia? to hormon pulsacyjny, w ci±gu paru godzin potrafi siê zwiêkszyæ nawet o 50%, jeden jego pomiar lekarzowi mo¿e nie wystarczyæ i w zasadzie nie jest to badanie 'pierwszej potrzeby'


Powodzenia i nie odpuszczaj lekarzowi

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2014-07-24 o 21:53
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-25, 08:14   #1825
mosia07
Raczkowanie
 
Avatar mosia07
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 469
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
no tak niski estradiol musi byæ punktem wyj¶ciowym. Najpierw trzeba go powtórzyæ, aby wykluczyæ b³±d laboratorium. Reszta jest zale¿na od tego jak± ilo¶ci± gotówki dysponujesz.
Jakie mia³a¶ dok³adnie te wyniki LH i FSH?
Mo¿esz i¶æ najpierw w kierunku przysadka jajniki, a w nastêpnym cyklu zbadaæ nadnerczowe.
Na usg bym nie szczêdzi³a kasy - widzia³am nie jeden sprzêt jakim dysponuj± lekarze nfz i co¶ takiego, to powinno siê w muzeum dawno ogl±daæ.
Chyba te¿ jestem przewra¿liwiona, bo kilku moich pêcherzyków nie widzia³o, przez co wszystko siê w czasie przed³u¿a³o i du¿o nerwów zjad³am

Generalnie z tych najwa¿niejszych badaj estadiol, wolny testoteron, androstendion, prolaktynê, LH i FSH, SHBG. Z nadnerczowych dodaj na pewno 17oh progesteron, DHEA i jego siarczan, kortyzol.
Z uwagi na niski poziom witaminy D zrób sobie lipidogram (chyba ¿e teraz masz jaki¶ ¶wie¿y?), te wszystkie w±trobowe, krzywe cukrow± i insulinow±. Badanie DHT sobie narazie daruj, niepotrzebnie kasê wydasz.
I w sumie to nie wiem czy zdecydowa³abym siê na badanie progesteronu w fazie lutealnej. Masz problemy z cyklem równie¿, albo starasz siê o dzidziusia? to hormon pulsacyjny, w ci±gu paru godzin potrafi siê zwiêkszyæ nawet o 50%, jeden jego pomiar lekarzowi mo¿e nie wystarczyæ i w zasadzie nie jest to badanie 'pierwszej potrzeby'


Powodzenia i nie odpuszczaj lekarzowi
Bardzo dziêkujê ci za odpowied¼
Wcze¶niej mia³am badany tylko FSH bez LH, wynosi³o one 7,88.
Z cyklem nie mam ¿adnych problemów, a dziecku te¿ na razie nie my¶lê, wiêc mog³abym 17oh progesteron odpu¶ciæ na razie?
Twoja wypowied¼ trochê mnie jeszcze nakierowa³a, zbadam w takim razie w pierwszym momencie estradiol, LH, FSH, witaminê D dla pewno¶ci i zastanawiam siê jeszcze nad FT4, chocia¿ to zupe³nie z innej beczki ale kiedy ostatnio go bada³am to mia³am lekkie odchylenie od normy 0,89 przy 0,93-1,70 wiêc mo¿e warto by³oby wiedzieæ.
Czyli lepiej i¶c prywatnie na badanie USG? Jaka jest mniej wiêcej cena takiego badania?
__________________
ksi±¿ki na wymianê

mosia07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-25, 08:27   #1826
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez mosia07 Poka¿ wiadomo¶æ
Bardzo dziêkujê ci za odpowied¼
Wcze¶niej mia³am badany tylko FSH bez LH, wynosi³o one 7,88.
Z cyklem nie mam ¿adnych problemów, a dziecku te¿ na razie nie my¶lê, wiêc mog³abym 17oh progesteron odpu¶ciæ na razie?
Twoja wypowied¼ trochê mnie jeszcze nakierowa³a, zbadam w takim razie w pierwszym momencie estradiol, LH, FSH, witaminê D dla pewno¶ci i zastanawiam siê jeszcze nad FT4, chocia¿ to zupe³nie z innej beczki ale kiedy ostatnio go bada³am to mia³am lekkie odchylenie od normy 0,89 przy 0,93-1,70 wiêc mo¿e warto by³oby wiedzieæ.
Czyli lepiej i¶c prywatnie na badanie USG? Jaka jest mniej wiêcej cena takiego badania?
Ja bym narazie witaminy D nie powtarza³a, a skupi³a siê na hormonach + to co pisa³am powy¿ej.
17oh progesteron to nie to samo co progesteron. Pierwszy badaj (3 dzieñ cyklu), drugi narazie odpu¶æ
Ceny zale¿± od miasta i lekarza. Ja p³aci³am 50z³ za USG + koszt samej wizyty. Jak zrezygnujesz z badania DHT to bêdziesz mia³a na dobre usg + jeszcze Ci zostanie

Co do ft4 skoro by³y brane lekki i zosta³y odstawione to pewnie wypada powtórzyæ badanie razem z tsh.

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2014-07-25 o 08:31
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-25, 09:00   #1827
mosia07
Raczkowanie
 
Avatar mosia07
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 469
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
Ja bym narazie witaminy D nie powtarza³a, a skupi³a siê na hormonach + to co pisa³am powy¿ej.
17oh progesteron to nie to samo co progesteron. Pierwszy badaj (3 dzieñ cyklu), drugi narazie odpu¶æ
Ceny zale¿± od miasta i lekarza. Ja p³aci³am 50z³ za USG + koszt samej wizyty. Jak zrezygnujesz z badania DHT to bêdziesz mia³a na dobre usg + jeszcze Ci zostanie

Co do ft4 skoro by³y brane lekki i zosta³y odstawione to pewnie wypada powtórzyæ badanie razem z tsh.
Ok, jeszcze raz bardzo ci dziêkujê W takim razie pierwsze co zabieram siê za estradiol, LH, FSH, FT4 i TSH. Pó¼niej mam wizytê u gina to mo¿e uda mi siê wyprosiæ j± o skierowanie na dalsze wyniki
__________________
ksi±¿ki na wymianê

mosia07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-25, 09:09   #1828
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka¿ wiadomo¶æ
Anna, ja tylko Sesy u¿ywa³am. Ludzie sobie chwal±, ale szczerze mówi±c oleje to nie dla mnie. Z ajuwerdyjskich jeszcze co¶ tam mia³am, jakie¶ maski. Jednak moje w³osy s± specyficzne, aby jako tako wygl±da³y najlepiej im s³u¿y szampon Joanny z rzep± lub Marc Anthony do krêconych. Po tym ostatnim mam wizualnie dwa razy gê¶ciejsze w³osy. Natomiast wszelkie olejki czy maski sprawiaj± ¿e mam siano na g³owie.

Dwa tygodnie temu mia³am drugi z kolei zabieg mezoterapii osoczem Angel. Od pierwszego mija w tej chwili 4 miesi±ce i stwierdzam, ¿e poprawa jest zauwa¿alna. S± prze¶wity, owszem, ale znacznie mniejsze i ³atwiejsze od ukrycia. Przez 2 miesi±ce polecia³a mi jaka¶ 1/3 w³osów, jednak wszystko chyba odros³o, bo nie widaæ ubytków, a nawet du¿o w³osów przyby³o. Oby tylko je jako¶ utrzymaæ. Nastêpny zabieg najwcze¶niej za 6 miesiêcy, ale raczej szykujê siê za rok - jak najczê¶ciej zalecaj±.
Gaya, to ¶wietnie, ¿e tak siê uda³o z mezoterapi± Ja siê chwilê nad ni± zastanawia³am, ale u mnie ubo¿uchno z w³osami, wiêc ten pocz±tkowy wypad w³osów mnie zniechêca A przy drugim zabiegu te¿ zapowiada siê wypadanie, czy ju¿ nie.

Pamiêtam, ¿e zachwala³a¶ Joannê, ale jak popatrzy³am na sk³ad Mnie SLeS czy inny silniejszy detergent nie przeszkadza, ale tam jest du¿o zió³ i alkohol denat. i obawiam siê strasznego przesuszu
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-25, 10:20   #1829
margo1974
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 263
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Sailor wiesz, ¿e ja sama g³owy nie myjê, ale w³a¶nie teraz musia³am wiêc my³am w szpitalu co drugi dzieñ. Lec± ob³êdnie mocno, przy samym modelowaniu na szczotce znajdujê oko³o 600 w³osów (bo dzisiaj policzy³am ) , wcze¶niej zdawa³o siê ich jakby mniej, ale to by³o mo¿e tylko z³udzenie.... a mo¿e by³o ich mniej? We wtorek idê obci±æ je jeszcze krócej, choæ wiem, ze na wypadanie to nie bêdzie mia³o wp³ywu.... Zaczê³y mi siê mocno przet³uszczaæ w³osy, kiedy¶ jak my³am na trzeci dzieñ, to praktycznie my³am czyste, a teraz jak na drugi nie umyjê to nie wyjdê z domu tak siê do ³ba przyklej±.
Z tym estradiolem w szpitalu by³o tak, ¿e nikt mi nie powiedzia³, ¿e badaj± mnie pod k±tem ci±¿y, po prostu zrobili na drugi dzieñ kolejny komplet badañ i sama w domu rozkmini³am, ¿e robili mi test ci±¿owy.
Pani dr ten wynik 655 t³umaczy³a jako "pik oko³oowulacujny" a jak spad³o do prawie 380 to stwierdzi³a, ¿e "piêknie zlecia³". Wiêc uzna³am, ¿e wszystko jest w jak najlepszym porz±dku i ¿e powinnam siê cieszyæ, ¿e mam taki estradiol, ale to chyba nie do koñca tak....
Jak bêdê mia³a wypis ze szpitala i w nim wszystkie wyniki to pojadê do Wroc³awia, ale nie s±dzê by nad tym estradiolem kto¶ siê pochyli³, bo mój gin stwierdzi³ "¿e u takich suchych pacjentek to normalne"
Sailor cz Twoim zdaniem ja mam ³ysienie androgenowe? Bo wielu dermatologów mi je stwierdzi³o, niektórzy wykluczyli, a ja wcieram loxon5. A wczoraj w tv us³ysza³am, ¿e jak nie ma siê androgenicznego, to minoxidil bardziej szkodzi ni¿ pomaga. Nie odstawiam go tylko dlatego, ¿e niektórzy dermatolodzy uporczywie twierdz±, ¿e mam androgeniczne
__________________
Wewnêtrznie:
-pantovigar

-Yasmin
-Amocon Forte
-¿elazo
Zewnêtrznie
oliprox
zoxiderm
nizoral
alpicort
pianka regaine 5%

Edytowane przez margo1974
Czas edycji: 2014-07-25 o 10:23
margo1974 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-07-25, 12:06   #1830
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Anna07_07 Poka¿ wiadomo¶æ
Gaya, to ¶wietnie, ¿e tak siê uda³o z mezoterapi± Ja siê chwilê nad ni± zastanawia³am, ale u mnie ubo¿uchno z w³osami, wiêc ten pocz±tkowy wypad w³osów mnie zniechêca A przy drugim zabiegu te¿ zapowiada siê wypadanie, czy ju¿ nie.

Pamiêtam, ¿e zachwala³a¶ Joannê, ale jak popatrzy³am na sk³ad Mnie SLeS czy inny silniejszy detergent nie przeszkadza, ale tam jest du¿o zió³ i alkohol denat. i obawiam siê strasznego przesuszu
U mnie, kochana, te¿ ubo¿uchno, ale zw³aszcza na czubku. Boki nie s± z³e. Tyle, ¿e bokami góry nie zakryjê ;/ Nie mam pojêcia jak bêdzie z wypadem po drugim zabiegu. Zaryzykowa³am widz±c ogóln± poprawê. Faktem jest, ¿e przera¿a³o mnie to ile w³osów lecia³o przy myciu...

Jakie¶ 3 miesi±ce temu odstawi³am oenobiol oraz wszelkie blokery. Bra³am Ha-Pantoten Optimum, skoñczy³am w³a¶nie opakowanie, za¿ywa³am przez 2 miesi±ce. Niesystematycznie za¿ywa³am biotynê, tran i algi. Z pewno¶ci± odci±¿y³am organizm od tabsów, niekorzystnego wp³ywu na w³osy nie zauwa¿y³am, ale to mo¿e dziêki mezo, trudno powiedzieæ co by³oby gdybym to wszystko odstawi³a ot tak. Lekarz poleci³ mi INNEOV densilogy, jednak po analizie sk³adu i przede wszystkim niezbyt zachêcaj±cej ceny, zdecydowa³am siê kilka dni temu na suplementacjê w nastêpuj±cej postaci: Tran Molersa, Magnez +Wapñ + Cynk (magnez z racji stresu, tê kompozycjê zalecono mi po analizie pierwiastkowej, mia³am jeszcze pó³ opakowania, gdyby nie to zdecydowa³abym siê na cynk + selen), Witamina B Complex, raz na 2-3 dni (zale¿y jak pamiêtam ) Biotyna 5000 mcg. I praktycznie za darmo (wszystkie suple z szafki ) mam to samo co Inneov.
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 2 (0 u¿ytkowników i 2 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:06.