Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.6 - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-11, 01:06   #1501
pautar2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.6

witam wszystkie jestem tu pierwszy raz i mam nurtujace mnie pytanie mianowicie napisze wprost zeby wszystko bylo jasne a wiec tak w grudniu odstawilam tabletki antykoncepcyjne 23-27 grudnia mialam miesiaczke z odstawienia w okresie 4-7 stycznia uprawialam sex z moim chlopakiem bez zabezpieczenia i calkowicie do konca 9 stycznia zaczely mnie dosc mocno bolec jajniki oraz sutki na dzien dzisiejszy sutki bola caly czas a jajniki pobolewaja moje pytanie brzmi czy te bole moga byc spowodowane owulacja czy moze to skutki po odstawieni tabletek i czy jesli to owulacja to czy moge zajsc w ciaze poniewaz wiem iz plemniki moga przezyc okolo 72 godz we mnie dodam iz sluzu jest troszeczke wiecej ale i tak jest bardzo skapy z gory dziekuje za odpowiedz pozdrawiam serdecznie
pautar2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 01:49   #1502
oonaa1818
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.6

Witam wszystkich ktorzy wlasnie czytaja moj post. Mam duzy problem odnosnie tytulu tego watku. Zaczne od poczatku otuz mialam nieregularne cykle, bywalo ze miesiaczka spozniala mi sie nawet do 2tygodni, ale od ok.5miesiecy mialam okres regularnie i cykl trwal 30-31dni. Ostatnia miesiaczke mialam 7 grudnia 2009, spoznia mi sie okres 4dni. Panikuje bo nie wiem kiedy przypadaja mi dni plodne a kiedy nieplodne? Wspolzylam z moim facetem 29grudnia i dzisiaj tez nie wiem jak to sie stalo ale stalo sie, poniosly nas emocje.. nie zabezpieczalismy sie i byl to stosunek przerywany, on wyszedl ze mnie ok.5sekund przed wytryskiem. W ostatnich miesiacach kilka dni przed miesiaczka przewaznie bolaly mnie piersi ale teraz wlasnie nie czuje tego aby mnie bolaly, nie mam podwyzszonej temperatury, jestem tylko troche rozdrazniona, nerwowa i wszystko leci mi z rak np. wczoraj stluklam talerz, dzisiaj zbilam szklanke.. dodam jeszcze ze w ostatnich dniach pobolewa mnie brzuch i 3dni temu odrazu po przebudzeniu (idac do lazienki) zrobilo mi sie ciemo przed oczami na kilka sekund. Jakie istnieje prawdopodobienstwo tego ze jestem w ciazy??? Jesli miesiaczka nie pojawi sie w tym tygodniu - zrobie test ciazowy. Z gory dziekuje wszystkim za odpowiedzi

Edytowane przez oonaa1818
Czas edycji: 2010-01-11 o 01:52
oonaa1818 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 07:21   #1503
konwalijka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 277
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.6

Cytat:
Napisane przez pautar2 Pokaż wiadomość
witam wszystkie jestem tu pierwszy raz i mam nurtujace mnie pytanie mianowicie napisze wprost zeby wszystko bylo jasne a wiec tak w grudniu odstawilam tabletki antykoncepcyjne 23-27 grudnia mialam miesiaczke z odstawienia w okresie 4-7 stycznia uprawialam sex z moim chlopakiem bez zabezpieczenia i calkowicie do konca 9 stycznia zaczely mnie dosc mocno bolec jajniki oraz sutki na dzien dzisiejszy sutki bola caly czas a jajniki pobolewaja moje pytanie brzmi czy te bole moga byc spowodowane owulacja czy moze to skutki po odstawieni tabletek i czy jesli to owulacja to czy moge zajsc w ciaze poniewaz wiem iz plemniki moga przezyc okolo 72 godz we mnie dodam iz sluzu jest troszeczke wiecej ale i tak jest bardzo skapy z gory dziekuje za odpowiedz pozdrawiam serdecznie
Po odstawieniu tabletek organizm się dopiero nastawia do pionu i nigdy nie wiadomo kiedy dojdzie do owulacji, dlatego przez pierwsze 2-3 miesiące dobrze jest zabezpieczać się prezerwatywą i dokładnie obserwować swój organizm. Zakładając że masz regularne miesiączki i cykl 28 dniowy uprawiając seks w dniach które podałaś wycelowałabyś w 10 czyli w dni płodne, ale tak jak mówię po odstawieniu tabletek organizm jest nieprzewidywalny. Myślę że w twoim przypadku ryzyko ciąży istnieje. Proponuję zrobić test 14 dni od stosunku.

---------- Dopisano o 08:21 ---------- Poprzedni post napisano o 08:15 ----------

Cytat:
Napisane przez oonaa1818 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich ktorzy wlasnie czytaja moj post. Mam duzy problem odnosnie tytulu tego watku. Zaczne od poczatku otuz mialam nieregularne cykle, bywalo ze miesiaczka spozniala mi sie nawet do 2tygodni, ale od ok.5miesiecy mialam okres regularnie i cykl trwal 30-31dni. Ostatnia miesiaczke mialam 7 grudnia 2009, spoznia mi sie okres 4dni. Panikuje bo nie wiem kiedy przypadaja mi dni plodne a kiedy nieplodne? Wspolzylam z moim facetem 29grudnia i dzisiaj tez nie wiem jak to sie stalo ale stalo sie, poniosly nas emocje.. nie zabezpieczalismy sie i byl to stosunek przerywany, on wyszedl ze mnie ok.5sekund przed wytryskiem. W ostatnich miesiacach kilka dni przed miesiaczka przewaznie bolaly mnie piersi ale teraz wlasnie nie czuje tego aby mnie bolaly, nie mam podwyzszonej temperatury, jestem tylko troche rozdrazniona, nerwowa i wszystko leci mi z rak np. wczoraj stluklam talerz, dzisiaj zbilam szklanke.. dodam jeszcze ze w ostatnich dniach pobolewa mnie brzuch i 3dni temu odrazu po przebudzeniu (idac do lazienki) zrobilo mi sie ciemo przed oczami na kilka sekund. Jakie istnieje prawdopodobienstwo tego ze jestem w ciazy??? Jesli miesiaczka nie pojawi sie w tym tygodniu - zrobie test ciazowy. Z gory dziekuje wszystkim za odpowiedzi
Przy regularnym cyklu 30 -31 dniowym owulacja przypadałaby ok 15- 16 dnia - więc mniej więcej 21-22 grudnia ale to hipotetyczne założenie tym bardziej że nie prowadzisz obserwacji organizmu więc nie jesteś w stanie powiedzieć. Bez straszenia Cię chcę powiedzieć że na forum pojawiały się już posty osób które zachodziły w ciąże 4 dni przed terminem miesiączki bo owulacja się przesunęła. Dlatego proponuję jak zawsze zrobienie testa 14 dni po stosunku, a na przyszłość zabezpieczać się chociaż prezerwatywą i nie polegać na hipotetycznym obliczaniu dni płodnych i nie, ponieważ stres jaki i zażywane leki i choroby mogą przesunąć termin owulacji. Jeśli nie prowadzisz dokładnych pomiarów temp i obserwacji śluzu to nie ma szans na precyzyjne określenie płodności.
konwalijka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 08:48   #1504
olenialenia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 100
Talking Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.6

Cytat:
Napisane przez xxSHINeexx Pokaż wiadomość
Gratulowac
Gratuluję

hmmmm też bym chciała...
__________________
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie."

"Całuj mnie w nosek, bo to Twój nosek to już 5 lat RaZeM (03.12.2004) PMŻ
olenialenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 09:25   #1505
oonaa1818
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.6

Caly czas mialam bardzo malo sluzu prawie wcale dopiero od kilku dni wlasnie przed terminem spodziewanej miesiaczki ilosc sluzu znacznie sie zwiekszyla, jest on rozny czasem bialawy czasem taki wodnisty lejacy sie ale raczej jest bialy, co to oznacza?
oonaa1818 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 10:14   #1506
pautar2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.6

dziekuje bardzo za odpowiedz a mam jeszcze takie pytanie po jakim czasie mniej wiecej moga pojawic sie pierwsze objawy ciazy? i jakie sa skutki po odstawieniu tabletek bo ciezko jest mi teraz obserwowac wlasne cialo zwlaszcza ze mierzenie tempki po odstawieniu nie ma sensu obserwacja sluzu tak samo wiec jak odroznic jakies objawy owulacji od tych ktore sa zwyklymi skutkami odstawienia tabletek dodam ze wczesniej w owulacje nigdy nie bolaly mnie sutki wiec pewnie to skutek odstawienia a moze cos sie po prostu zmienilo?
pautar2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 10:17   #1507
olenialenia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 100
Wink Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.6

Wiecie co kochane nie wiem czy to możliwe ale jeżeli byłabym ok. 4 tygodni w ciąży, czy jest możliwe nagłe napady smaków na coś?
Np. wczoraj, leżałam już w łóżku do snu i taka mnie chęć naszła aż ślinka mi zaczęła cieknąć na mleko z musli w trakcie jedzenie tak się zaczęłam cieszyć z tych musli z mlekiem, że aż zaczęłam się śmiać w głos
a jak poszłam do pokoju to zaczęłam wcinać cukierki w czekoladzie i też się śmiać w głos, aż mojego Misia obudziłam a On aż oczom nie wierzył, że ja jem o tej godzinie i to w dodatku cukierki (nie jadam słodyczy) a ze śmiechem to dość długo nie mogłam się uspokoić.
I tak się zastanawiam czy jest możliwe takie napady smaków między 3 a 4 tygodniem ciąży i takie ataki śmiechu???? boje się, że się nakręcam ale dziwi mnie to bo ja ostatni raz jem nie później niż o godzinie 20 i słodycze mogą dla mnie nie istnieć.

Aha i podkreślę, że nie wiem nadal czy w ciąży jestem a tak bardzo bym chciała
__________________
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie."

"Całuj mnie w nosek, bo to Twój nosek to już 5 lat RaZeM (03.12.2004) PMŻ

Edytowane przez olenialenia
Czas edycji: 2010-01-11 o 10:35
olenialenia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-11, 10:35   #1508
pautar2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.6

olenialenia jesli jest to 3 lub 4 tydzien to mozesz juz zrobic test napewno wyjdzie i bedziesz wiedziala czym spowodowane sa twoje napady ale w tym czasie mozesz miec juz pierwsze objawy ciazy zrob test i wszystko bedzie jasne
pautar2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 11:52   #1509
konwalijka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 277
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.6

Cytat:
Napisane przez pautar2 Pokaż wiadomość
dziekuje bardzo za odpowiedz a mam jeszcze takie pytanie po jakim czasie mniej wiecej moga pojawic sie pierwsze objawy ciazy? i jakie sa skutki po odstawieniu tabletek bo ciezko jest mi teraz obserwowac wlasne cialo zwlaszcza ze mierzenie tempki po odstawieniu nie ma sensu obserwacja sluzu tak samo wiec jak odroznic jakies objawy owulacji od tych ktore sa zwyklymi skutkami odstawienia tabletek dodam ze wczesniej w owulacje nigdy nie bolaly mnie sutki wiec pewnie to skutek odstawienia a moze cos sie po prostu zmienilo?
Masz rację - po odstawieniu przez pierwsze miesiące obserwacja kompletnie nic daje bo wszystko może być skutkiem odstawienia tabletek. Pierwsze objawy pojawiają się 2-8 tygodni po zapłodnieniu - więc mniej więcej ok 2-3 tygodni od stosunku. Bolące sutki mogą ale nie muszą być objawem ciąży. Najlepsze rozwiązanie to oczywiście popularny test - a następnym razem gumka , no chyba że planujecie bobasa


Dodam jeszcze wypowiedź lekarza jaką znalazłam:W momencie odstawienia tabletek, po kilku dniach, płodność (czyli wytwarzania komórki jajowej) powinna powrócić. Teoretycznie, bo tak naprawdę okres ten może wydłużyć się nawet do 3 miesięcy – wtedy dopiero zaczniesz miesiączkować jak przed stosowaniem tabletek.

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

Cytat:
Napisane przez oonaa1818 Pokaż wiadomość
Caly czas mialam bardzo malo sluzu prawie wcale dopiero od kilku dni wlasnie przed terminem spodziewanej miesiaczki ilosc sluzu znacznie sie zwiekszyla, jest on rozny czasem bialawy czasem taki wodnisty lejacy sie ale raczej jest bialy, co to oznacza?
Metoda Billingsów (obserwacji śluzu)
W antykoncepcji naturalnej zaleca się także obserwację śluzu szyjkowego, czyli metodę Billingsów.
Są dwa rodzaje śluzu:
- estrogenny (charakterystyczny dla okresu około owulacyjnego),
- gestagenny (pojawiający się już po owulacji).

Śluz estrogenny (występujący w płodnym okresie) jest śliski, przejrzysty, szklisty, elastyczny i ciągnący się. Ma małą przyczepność i daje uczucie wilgotności w pochwie. Czasem zawiera domieszkę krwi.

Natomiast lepki, nieśliski śluz gestagenny (w niepłodnym okresie) ma białawy lub żółtawy kolor. Jest nieprzejrzysty, mętny, kłaczkowaty, gęsty, przyczepny i nie ciągnący się. Nie daje uczucia wilgotności w pochwie.

Dzięki swojej konsystencji gęsty i lepki śluz gestagenny staje się nieprzepuszczalny dla plemników, dlatego też są one zatrzymywane w oczkach sieci śluzu szyjkowego. Tam obumierają po około 8-12 godzinach pod wpływem kwaśnego odczynu (pH) pochwy. Bezpieczny okres rozpoczyna się trzy dni po stwierdzeniu obecności gęstego, lepkiego śluzu gestagennego.

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------

Cytat:
Napisane przez olenialenia Pokaż wiadomość
Wiecie co kochane nie wiem czy to możliwe ale jeżeli byłabym ok. 4 tygodni w ciąży, czy jest możliwe nagłe napady smaków na coś?
Np. wczoraj, leżałam już w łóżku do snu i taka mnie chęć naszła aż ślinka mi zaczęła cieknąć na mleko z musli w trakcie jedzenie tak się zaczęłam cieszyć z tych musli z mlekiem, że aż zaczęłam się śmiać w głos
a jak poszłam do pokoju to zaczęłam wcinać cukierki w czekoladzie i też się śmiać w głos, aż mojego Misia obudziłam a On aż oczom nie wierzył, że ja jem o tej godzinie i to w dodatku cukierki (nie jadam słodyczy) a ze śmiechem to dość długo nie mogłam się uspokoić.
I tak się zastanawiam czy jest możliwe takie napady smaków między 3 a 4 tygodniem ciąży i takie ataki śmiechu???? boje się, że się nakręcam ale dziwi mnie to bo ja ostatni raz jem nie później niż o godzinie 20 i słodycze mogą dla mnie nie istnieć.

Aha i podkreślę, że nie wiem nadal czy w ciąży jestem a tak bardzo bym chciała
Zrób testa koniecznie

Edytowane przez konwalijka82
Czas edycji: 2010-01-11 o 11:55
konwalijka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 15:27   #1510
melisa129
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 37
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.6

Czy mogłam zajść w ciąże . Ost. @ miałam 22grudnia a kochałam się 27.12 i 2.01 . Pytam , bo jestem ciekawa nie ukrywam , ze chcialabym zajsc. Buziaki *

Jest sens kupowania i robienia testu ? czy raczej pewne jest , ze nie zaszłam. Pozdrawiam Serdecznie.
__________________
Po prawdziwej rozpaczy przychodzi zwykle prawdziwa radość i wtedy zapomina się o tym, jak wyglądał świat, kiedy tej radości nie było

Edytowane przez melisa129
Czas edycji: 2010-01-11 o 15:29
melisa129 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 16:52   #1511
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.6

Cytat:
Napisane przez melisa129 Pokaż wiadomość
Czy mogłam zajść w ciąże . Ost. @ miałam 22grudnia a kochałam się 27.12 i 2.01 . Pytam , bo jestem ciekawa nie ukrywam , ze chcialabym zajsc. Buziaki *

Jest sens kupowania i robienia testu ? czy raczej pewne jest , ze nie zaszłam. Pozdrawiam Serdecznie.
A skad mamy wiedzieć czy zaszłąś czy nie? Zrób test to sie dowiesz. Najlepiej od razu bete, szkoda tracic czas na płytkowy
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-11, 16:55   #1512
misia00
Zakorzenienie
 
Avatar misia00
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: ♥♥♥♥♥
Wiadomości: 3 600
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.6

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
bez tabletek PO czym?

misia ja tez mialam zaraz po jajeczkowaniu takie 15 sek - 20 sex a na tabsach nie jestem i wtedy bez gumki - tak ciekawosc nas naszla ale jakos nie stresowalam sie jak to bylo przed @ zaraz

przed@?czym?;p
__________________
<ciach_reklama>
misia00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 16:57   #1513
madzia2306
Zakorzenienie
 
Avatar madzia2306
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 20 068
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.6

Cytat:
Napisane przez melisa129 Pokaż wiadomość
Czy mogłam zajść w ciąże . Ost. @ miałam 22grudnia a kochałam się 27.12 i 2.01 . Pytam , bo jestem ciekawa nie ukrywam , ze chcialabym zajsc. Buziaki *

Jest sens kupowania i robienia testu ? czy raczej pewne jest , ze nie zaszłam. Pozdrawiam Serdecznie.
nie jesteśmy wróżkami zrób test to się dowiesz
__________________
11.10.2005-RAZEM

10.10.2009r-ZARĘCZENI

JAKO ŻONA

27.12.2011 Egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podejściem

Edytowane przez madzia2306
Czas edycji: 2010-01-11 o 17:10
madzia2306 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 17:02   #1514
konwalijka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 277
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.6

Cytat:
Napisane przez melisa129 Pokaż wiadomość
Czy mogłam zajść w ciąże . Ost. @ miałam 22grudnia a kochałam się 27.12 i 2.01 . Pytam , bo jestem ciekawa nie ukrywam , ze chcialabym zajsc. Buziaki *

Jest sens kupowania i robienia testu ? czy raczej pewne jest , ze nie zaszłam. Pozdrawiam Serdecznie.
Stosunek z 27.12. można już sprawdzić robiąc test. Jeśli masz regularne miesiączki i 28 dniowy cykl to jest szansa przez stosunek z 2.01 zdecydowanie większa niż z 27.12 - proponuję poczekać do planowanego dnia miesiączki i rano zrobić apteczny testPowodzenia

Edytowane przez konwalijka82
Czas edycji: 2010-01-11 o 17:03
konwalijka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 17:15   #1515
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.6

Cytat:
Napisane przez melisa129 Pokaż wiadomość
Czy mogłam zajść w ciąże . Ost. @ miałam 22grudnia a kochałam się 27.12 i 2.01 . Pytam , bo jestem ciekawa nie ukrywam , ze chcialabym zajsc. Buziaki *

Jest sens kupowania i robienia testu ? czy raczej pewne jest , ze nie zaszłam. Pozdrawiam Serdecznie.
nie ma czegos takiego jak pewność zapłodnienia. Ciąża zalezy od wielu czynników, czasami samo zajście w ciążę przychodzi łatwo, ale np. utrzymanie ciąży już nie. Różnie bywa.
TEST w dniu spodziewanej @ i z głowy
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 17:45   #1516
yoda1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.6

Witam!

Mam tak problem - uprawiałam petting z moim chłopakiem, później po wszystkim on się na mnie położył, oczywiście byliśmy nadzy. Obliczyłam, że był to dzień niepłodny. Do zbliżenia nie doszło. Strasznie się obawiam o ciążę, możliwe to?? proszę o odpowiedź

pzdr
yoda1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 17:53   #1517
LAGUNA88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 6
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.6

Yoda, nie wydaje mi się, żeby mogło dojść do zapłodnienia... Dużo zależy jednak od tego czy Twój partner miał upaprane spermą ręce...

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

Cześć dziewczyny!
Zalogowałam się na tym forum jakiś czas temu z myślą, że kiedyś mi pomoże. Dziś biję się z myślami, gdyż jestem w poniżej opisanej sytuacji pierwszy raz. Pomóżcie mi kobietki.
Yaz biorę od ponad 6 miesięcy.
Ostatnio wzięłam 4 tabletki placebo i niestety z braku otwartych aptek pierwszą jasnoróżową tabletkę z kolejnego blistra wzięłam 11 godzin później niż powinnam, (zawsze biorę tabsy o 21.30, a tę jedną wzięłam o 8.30 następnego dnia) i następną tego samego dnia, o zwykłej porze- 21.30. Kolejne tabletki tak samo. Od dnia, w którym zdarzyło mi się nie wziąć tabletki na czas, minęło 9 dni, podczas których nie współżyłam. Natomiast 9 dnia doszło do pełnego stosunku z wytryskiem (niejednokrotnym) w środku. Muszę nadmienić, że nie był to dla mnie „łatwy stosunek”- byłam sucha i wszystko mnie w środku bolało, nawet następnego dnia.
4 dni później zaczęłam krwawić- pojawił się silny ból brzucha w okolicach jajników, obrzmiałe i bolące piersi- wszystko, jak podczas normalnej miesiączki, z tą różnicą, że jestem właśnie w samym środku opakowania Yazu. Co to może wg Was być? Ciąża?
Zrobiłam test- wynik negatywny, ale może zbyt szybko- mam zamiar powtórzyć pod koniec tego tygodnia.
Wizyta u lekarza dopiero za 2 tyg.
Wypowiadajcie się proszę.
LAGUNA88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 17:59   #1518
yoda1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.6

Nie miał na pewno, rozmawiałam z nim o tym. Strasznie się boję...
yoda1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 18:01   #1519
LAGUNA88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 6
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.6

Nie martw się na zapas. Zarodek nie powstaje z niczego.
LAGUNA88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-11, 18:26   #1520
melisa129
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 37
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.6

Cytat:
Napisane przez konwalijka82 Pokaż wiadomość
Stosunek z 27.12. można już sprawdzić robiąc test. Jeśli masz regularne miesiączki i 28 dniowy cykl to jest szansa przez stosunek z 2.01 zdecydowanie większa niż z 27.12 - proponuję poczekać do planowanego dnia miesiączki i rano zrobić apteczny testPowodzenia

oki ;-) Masz racje zaczekam czy @ sie pojawi jak nie to wtedy bede myslec ;-)

---------- Dopisano o 19:26 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------

Cytat:
Napisane przez w_isienka Pokaż wiadomość
nie ma czegos takiego jak pewność zapłodnienia. Ciąża zalezy od wielu czynników, czasami samo zajście w ciążę przychodzi łatwo, ale np. utrzymanie ciąży już nie. Różnie bywa.
TEST w dniu spodziewanej @ i z głowy

Dzięki ;-)


A co do cykli to ja mam co 35-37dni
__________________
Po prawdziwej rozpaczy przychodzi zwykle prawdziwa radość i wtedy zapomina się o tym, jak wyglądał świat, kiedy tej radości nie było

Edytowane przez melisa129
Czas edycji: 2010-01-11 o 18:30
melisa129 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 19:47   #1521
elllcia89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 44
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.6

a ja sie nadal mecze, nie mam okresu i nie psozlam dzisiaj do gina, tylko zrobilam dwa testy- negatywne. Mecze sie, poniewaz jak to nie ciaz to chyba jestem na cos chora, nic mi sie nie chce, mam gorczke 37, 4, rano obudzilam sie z bolem brzucha, potem nie moglam jesc, wszytsko stawalo mi w gardle, w dzien znowu spalam, ciagle marudze i placze, juz dalej nie moge:/ jak to nie ciaza to bede musiala isc do psychiatry, bo cos z e mna nie tak, mama dala mi leki antydepresyjne z powodu mojego nastroju:/ jutro pojde na badanie b-hcg, ile to badanie ksoztuje??

boze chce dostac okres, pliisssss

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

a słyszalyscie cos ze przy chorej tarczycy moga wychodzic testy fałszywie negatywne?>?? Bo podobno fałszywie poztywne wychodza. Ja mam chora tarczyce i biore eutyrox
elllcia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 20:20   #1522
olenialenia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 100
Wink Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.6

[/COLOR]
Zrób testa koniecznie[/QUOTE]


A ja pomimo tego jeszcze poczekam pomimo faktu, że dzisiaj jest 28 dzień cyklu ale to dlatego bo w poprzednim cyklu dostałam @ po 39 dniach jednak wszystko wskazuje na upragnioną ciąże albo rzeczywiście się nakręciłam przez tą wizytę u ginekologa i jego podteksty, które wcześniej opisałam ale wiecie co mnie jeszcze zastanawia jak mierze gorączkę przed snem ok. godziny 22 czasami później to mam (w zależności od dnia) 36,2 lub 35,8
__________________
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie."

"Całuj mnie w nosek, bo to Twój nosek to już 5 lat RaZeM (03.12.2004) PMŻ
olenialenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-11, 22:06   #1523
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.6

Cytat:
A ja pomimo tego jeszcze poczekam pomimo faktu, że dzisiaj jest 28 dzień cyklu ale to dlatego bo w poprzednim cyklu dostałam @ po 39 dniach jednak wszystko wskazuje na upragnioną ciąże albo rzeczywiście się nakręciłam przez tą wizytę u ginekologa i jego podteksty, które wcześniej opisałam ale wiecie co mnie jeszcze zastanawia jak mierze gorączkę przed snem ok. godziny 22 czasami później to mam (w zależności od dnia) 36,2 lub 35,8
A po co ci ta temperatura???
Tym bardziej przed snem?
Poczytaj o NPR np. na www.npr.pl
i zobacz o chodzi z mierzeniem temperatury w cyklu a nie wkręcaj sobie nie wiadomo czego.
Czas pokaże czy jesteś w ciąży czy nie. Już niedługo. Wytrzymaj

Edytowane przez w_isienka
Czas edycji: 2010-01-11 o 22:07
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 00:13   #1524
pautar2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.6

czesc dziewczynki zapomnialam w ogole zapytac wiem ze po odstawieniu tableteknie ma sensu obserwacja cyklo przez pomiar tempki ale jednak to zrobilam tak z ciekawosci i mialam 37,7 to troche duzo co? plis napiszcie co o tym myslicie
pozdrawiam
pautar2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 08:25   #1525
olenialenia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 100
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.6

Cytat:
Napisane przez w_isienka Pokaż wiadomość
A po co ci ta temperatura???
Tym bardziej przed snem?
Poczytaj o NPR np. na www.npr.pl
i zobacz o chodzi z mierzeniem temperatury w cyklu a nie wkręcaj sobie nie wiadomo czego.
Czas pokaże czy jesteś w ciąży czy nie. Już niedługo. Wytrzymaj
Temperaturę przed snem, mierzę od dawna dawien (nie z powodu cyklów itp.) i zawsze miałam 36,7 a od ponad tygodnia mam między 36,2 a 35,8 . I zaczęło mnie to zastanawiać ??
__________________
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie."

"Całuj mnie w nosek, bo to Twój nosek to już 5 lat RaZeM (03.12.2004) PMŻ
olenialenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 09:28   #1526
TheTen
Raczkowanie
 
Avatar TheTen
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 252
Dot.: *prosze o rade* informacje kochane*

Hej Dziewczyny,

mam juz 44 dzien cyklu i dalej nic... zrobilam dwa testy juz i wyszly negatywnie. plus mam straszny bol brzucha i straszne biale uplawy. o co chodzi? moge byc w ciazy czy co jest? niestety nie jestem w stanie teraz isc do ginekologa - nowe miasto, nie znam tu dobrych.
__________________

TheTen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 11:11   #1527
Schneenixe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4
Cool Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.6

Cześć Dziewczyny....
no to teraz moja historia..
mam 26 lat, od 1,5 roku jestem mężatką a od roku nie biorę pigułek...stwierdziliśmy z mężem, że hormonów już nie potrzebuję...nie zabezpieczamy się, ale też nie dopuszczamy do finału we mnie...tzn nie zawsze...
ostatni okres miałam 22/12, potem było sporo "zabawy" aż do 6/01...no i teraz mam stresa..od kilku dni mam strasznie napięte piersi, jak nigdy, są ogromne..i bolą przeokropnie, jak nigdy..poza tym jakieś dziwne migotanie w jajnikach..już sama nie wiem..
Boję się, bo dziecko było w planie ale nie teraz..i byłoby nam chyba nie na rękę, gdybym była w ciąży..zrobiłam w nerwach dzisiaj rano bobo-test, no i tak jakby pojawiła się druga kreska...albo jej cień...nie chce sie nakręcać, bo ciąża nie jest w tej chwili szczytem moich marzeń..ale coż jak by było, to jakoś byśmy dali radę.. powiedzcie, nie wiem...może lepiej pocieszcie mnie... czuję się jak nigd w życiu przed okresem, który de facto powinien być dopiero za jakiś tydzień, więc na okresowe objawy za wcześnie.. chyba zrobie powtórkę testu za tydzień...

Już sama nie wiem co myśleć...czy możliwa jest ciąża?
Schneenixe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 11:16   #1528
xxSHINeexx
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lubin (Nie LubLin ;))
Wiadomości: 2 026
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.6

Cytat:
Napisane przez Schneenixe Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny....
no to teraz moja historia..
mam 26 lat, od 1,5 roku jestem mężatką a od roku nie biorę pigułek...stwierdziliśmy z mężem, że hormonów już nie potrzebuję...nie zabezpieczamy się, ale też nie dopuszczamy do finału we mnie...tzn nie zawsze...
ostatni okres miałam 22/12, potem było sporo "zabawy" aż do 6/01...no i teraz mam stresa..od kilku dni mam strasznie napięte piersi, jak nigdy, są ogromne..i bolą przeokropnie, jak nigdy..poza tym jakieś dziwne migotanie w jajnikach..już sama nie wiem..
Boję się, bo dziecko było w planie ale nie teraz..i byłoby nam chyba nie na rękę, gdybym była w ciąży..zrobiłam w nerwach dzisiaj rano bobo-test, no i tak jakby pojawiła się druga kreska...albo jej cień...nie chce sie nakręcać, bo ciąża nie jest w tej chwili szczytem moich marzeń..ale coż jak by było, to jakoś byśmy dali radę.. powiedzcie, nie wiem...może lepiej pocieszcie mnie... czuję się jak nigd w życiu przed okresem, który de facto powinien być dopiero za jakiś tydzień, więc na okresowe objawy za wcześnie.. chyba zrobie powtórkę testu za tydzień...

Już sama nie wiem co myśleć...czy możliwa jest ciąża?
Nawet jesli byl tylko cien drugiej kreski - to jest mozliwa ciaza. Za jakis czas kreska bylaby wyrazniejsza. Jesli nie ma ciazy - w ogole tej drugiej kreski nie widac, nawet pod swiatlo. Pojdz na pobieranie krwi. Zrob bete.
xxSHINeexx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 11:26   #1529
Schneenixe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.6

Dziekuje za szybką odpowiedź...
postanowione, że pójdę na badanie krwi, ale..dopiero w poniedziałek..dam znać po co ze mną (nami )

Pozdrawiam serdecznie i zabieram się za odlicznie dni...
Schneenixe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-12, 11:28   #1530
olenialenia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 100
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.6

Cytat:
Napisane przez Schneenixe Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny....
no to teraz moja historia..
mam 26 lat, od 1,5 roku jestem mężatką a od roku nie biorę pigułek...stwierdziliśmy z mężem, że hormonów już nie potrzebuję...nie zabezpieczamy się, ale też nie dopuszczamy do finału we mnie...tzn nie zawsze...
ostatni okres miałam 22/12, potem było sporo "zabawy" aż do 6/01...no i teraz mam stresa..od kilku dni mam strasznie napięte piersi, jak nigdy, są ogromne..i bolą przeokropnie, jak nigdy..poza tym jakieś dziwne migotanie w jajnikach..już sama nie wiem..
Boję się, bo dziecko było w planie ale nie teraz..i byłoby nam chyba nie na rękę, gdybym była w ciąży..zrobiłam w nerwach dzisiaj rano bobo-test, no i tak jakby pojawiła się druga kreska...albo jej cień...nie chce sie nakręcać, bo ciąża nie jest w tej chwili szczytem moich marzeń..ale coż jak by było, to jakoś byśmy dali radę.. powiedzcie, nie wiem...może lepiej pocieszcie mnie... czuję się jak nigd w życiu przed okresem, który de facto powinien być dopiero za jakiś tydzień, więc na okresowe objawy za wcześnie.. chyba zrobie powtórkę testu za tydzień...

Już sama nie wiem co myśleć...czy możliwa jest ciąża?
poczekaj kilka dni i zrób kolejny test
ja też mogę być w ciąży ale czekam do 20 z testem przez moją ostatnią nieregularną @.
__________________
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie."

"Całuj mnie w nosek, bo to Twój nosek to już 5 lat RaZeM (03.12.2004) PMŻ
olenialenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:11.