Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-18, 16:06   #1531
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

lipoglicyna... czyli kolejny nowy półprodukt
http://www.zrobsobiekrem.pl/?361,lipoglicyna
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 19:30   #1532
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Będę testować glukozyd ketonu malinowego. Na razie mogę powiedzieć, że ma bardzo apetyczny zapach. Kojarzy mi się z takimi cukiereczkami w pastelowych kolorach (były popularne w latach 90., może jeszcze są w sklepach, nie wiem, nie kupuję słodyczy ).
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-10-28 o 19:32
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 20:00   #1533
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Będę testować glukozyd ketonu malinowego.
ja już czwarty tydzień testuje i działa .Umieszałam serum z ketonami i dipalmitanem kojowym ale na lecytynie HLB7 + 2%NMF . Mam dwufazowe , bo nie lubie żeli .
Zastanawiam się czy w toniku by dzialało , albo w kremie
Wciąż nurtuje mnie pytanie : czy aktywne składniki działają w kremach ? Przepisy są na sera , a na kremy bardzo mało . Ja nawet sklepowych serów nie lubie .

Lorri - daj znać co umieszasz , ja mam na razie małe doświadczenie , ale mieszanie bardzo mi się podoba i nowy mikser jest boski
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 21:29   #1534
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
ja już czwarty tydzień testuje i działa .Umieszałam serum z ketonami i dipalmitanem kojowym ale na lecytynie HLB7 + 2%NMF . Mam dwufazowe , bo nie lubie żeli .
Zastanawiam się czy w toniku by dzialało , albo w kremie
Wciąż nurtuje mnie pytanie : czy aktywne składniki działają w kremach ? Przepisy są na sera , a na kremy bardzo mało . Ja nawet sklepowych serów nie lubie .

Lorri - daj znać co umieszasz , ja mam na razie małe doświadczenie , ale mieszanie bardzo mi się podoba i nowy mikser jest boski
Ja też będę dodawać GKM do serum - z kwasem migdałowym, również na lecytynie HLB 7 (nie stosuję innych emulgatorów; marzą mi się dwa ostatnie składniki w ZSK, wolałabym robić zakupy w jednym miejscu). Kwasu/dipalmitynianu kojowego nie stosuję, boję się podrażnienia.

A czemu składniki aktywne miałyby nie działać w kremach? Myślę, że przyczyną dominacji receptur na sera jest łatwość ich wykonania w porównaniu z kremami.

Z własnego doświadczenia kremotwórczego wyciągnęłam taki wniosek, że emulgatory w stężeniach potrzebnych do zrobienia stabilnej emulsji kremowej zapychają mnie mniej lub bardziej. Sera nie zapychają mnie wcale. Poza tym jestem zdania, że zwykłe mieszadełka nie są zbyt dobre do robienia kremów, za dużo powietrza się wtłacza przy okazji, co skutkuje szybszym utlenianiem, a niekiedy "siadaniem" kremu. Bryzganie emulsji też nie jest miłe. Jak znajdę odpowiedni mikser umożliwiający higieniczną produkcję kremów w "systemie zamkniętym", bo będę eksperymentować, ale jeśli chodzi o twarz i tak pozostanę przy serach (na razie miksuję w buteleczkach, nic się nie chlapie).
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-10-28 o 21:30
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 23:48   #1535
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Ja też będę dodawać GKM do serum - z kwasem migdałowym, również na lecytynie HLB 7 (nie stosuję innych emulgatorów; marzą mi się dwa ostatnie składniki w ZSK, wolałabym robić zakupy w jednym miejscu). Kwasu/dipalmitynianu kojowego nie stosuję, boję się podrażnienia.

nie bój się d.kojowego - nic nie podrażnia , dałam oczywiście max ilość 5% .On się wcale nie rozpuszcza w oleju , tylko zawiesza i to normalne , tak jakby zagęstrzał olej a to może raczej zapychać .
Pierwsze serum zrobiłam na wzór zyskowego z 2,5% i po tygodniu już było widać że rozjaśnia , ale mnie wysuszyło to serum zyskowe . Dlatego następne już na lecytynie i na oleju z orzechów laskowych .
Myśle że same ketony dają najwiecej bo kojowy już stosowałam wcześniej i nie było takich efektów.

No chlapie , jak się robi krem , musze większą zlewke kupić . Ja kocham krem , stosować i robić .To takie niesamowite jak z wody i oleju robi się krem , a majonezu nigdy nie udało mi się ukręcić . " Siadanie " to chyba normalne . Tnz. po ukręceniu mam ok 80ml , za piętnaście minut tyle co miało być czyli ok. 50ml . Szybciej siada jak się po ukręceniu mikserum mieszam bagietką . Ale nie wiem czy o takie siadanie ci chodzi .

---------- Dopisano o 00:48 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość

A czemu składniki aktywne miałyby nie działać w kremach?
coś tam na pewno działają ale nie wiem czy tak samo mocno jak serum
tak sobie to wykombinowałam na podstawie opisu retinoidów i ich podłoża . I wersja na alkoholu najmocniejsza , potem żel na końcu krem . Najmocniejsza czyli najszybciej , najwięcej przenika aktywnych składników .

Edytowane przez Natalia 1
Czas edycji: 2009-10-28 o 23:52
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 00:04   #1536
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
nie bój się d.kojowego - nic nie podrażnia , dałam oczywiście max ilość 5% .
Mam dane na temat kwasu kojowego, dipalimtynian najwyraźniej będzie działał podobnie (wg informacji z Mazideł: może powodować podrażnienie skóry i oczu, wg ZSK: odznacza się potencjalnym działaniem alergizującym).

Podrażnienia w wyniku zastosowania kwasu kojowego występują często. W testach podrażnieniowych formulacje z 4% kwasu kojowego wykazały silniejsze działanie drażniące niż formulacje z 4% hydrochinonu. Ponadto kwas kojowy ma duży potencjał uczulający. W testach płatkowych przeprowadzonych na 220 kobietach z podejrzeniem alergii kontaktowej reakcja występowała u pięciu na osiem po zastosowaniu preparatów z 1% kwasu kojowego (objawy alergiczne pojawiały się po 1-12 miesiącach). Aplikacja 2-4% kwasu kojowego w kosmetykach nie została zatwierdzona w Szwajcarii. W Austrii i Norwegii uznano, że kwas kojowy nie powinien być używany jako składnik kosmetyków. W Japonii dopuszczalne jest stosowanie kwasu kojowego w kosmetykach w stężeniu nie wyższym niż 1% (z uwagi na potencjał alergizujący). 5% to bardzo dużo, za stężenie bezpieczne, zalecane dla formulacji kosmetycznych, uznaje się właśnie 1%, kosmetyki takie powinny być stosowane na ograniczone powierzchnie skóry [Źródło: Active ingredients used in cosmetics: safety survey (2008)].

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
No chlapie , jak się robi krem , musze większą zlewke kupić . Ja kocham krem , stosować i robić .To takie niesamowite jak z wody i oleju robi się krem , a majonezu nigdy nie udało mi się ukręcić . " Siadanie " to chyba normalne . Tnz. po ukręceniu mam ok 80ml , za piętnaście minut tyle co miało być czyli ok. 50ml . Szybciej siada jak się po ukręceniu mikserum mieszam bagietką . Ale nie wiem czy o takie siadanie ci chodzi .
Miałam na myśli siadanie "po czasie", nie początkowe, czyli po prostu procesy szybkiego rozwarstwiania się emulsji (zwłaszcza przechowywanych w temp. pokojowej, w lodówce trzymają się lepiej). Zdarzało mi się to przy formulacjach na GMS'ie (robionych ściśle wg wzoru z receptariusza ZSK) i MGS'ie. Teraz robię tylko kremy do rąk na bazie Babydreama (Gesichts und Korpercreme), mieszane bagietką - wychodzą idealne emulsje, bardzo stabilne. A majonez robię w Termomiksie (niepoprawna pisownia celowa, inaczej Wizaż wygwiazdkuje ) i zawsze się udaje .

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
coś tam na pewno działają ale nie wiem czy tak samo mocno jak serum
tak sobie to wykombinowałam na podstawie opisu retinoidów i ich podłoża . I wersja na alkoholu najmocniejsza , potem żel na końcu krem . Najmocniejsza czyli najszybciej , najwięcej przenika aktywnych składników .
Działanie składników determinują różne czynniki, np. rozpuszczalność. Dla jednych lepsze będą roztwory wodne, dla innych olejowe. Duże znaczenie ma obecność promotorów przejścia (w Twoim przykładzie - alkohol). Czasami warto pójść na kompromis i wybrać emulsję dla ograniczenia potencjalnych skutków ubocznych, np. podrażnień. Ja po rocznych testach domowych kosmetyków z kwasami stwierdzam, że bardziej mi służą w serach niż w tonikach; zwłaszcza dotyczy to glukonolaktonu - tonik 6% podrażnia mnie, nawet co drugi dzień nie mam ochoty go używać, a serum 6-10% mogę spokojnie stosować nawet 2x dziennie. Z kolei w kremach NeoStraty 15% nie odczuwałam w ogóle obecności kwasu.

Jeśli chodzi o glukozyd ketonu malinowego, nie jestem pewna czy w toniku byłby bardziej efektywny niż w emulsji. Znalazłam informację, że w wodzie rozpuszcza się tylko 13 g GKM na litr, czyli 1,3%. Trzeba by zapytać panią Kasię, co tam producent podaje.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-10-29 o 00:43
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 07:51   #1537
MAZIE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 41
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
ja już czwarty tydzień testuje i działa .Umieszałam serum z ketonami i dipalmitanem kojowym ale na lecytynie HLB7 + 2%NMF . Mam dwufazowe , bo nie lubie żeli .
Zastanawiam się czy w toniku by dzialało , albo w kremie
Wciąż nurtuje mnie pytanie : czy aktywne składniki działają w kremach ? Przepisy są na sera , a na kremy bardzo mało . Ja nawet sklepowych serów nie lubie .

Lorri - daj znać co umieszasz , ja mam na razie małe doświadczenie , ale mieszanie bardzo mi się podoba i nowy mikser jest boski
Też zaczynam testowanie glukozydu ketonu malinowego zrobiłam serum ;3% ketonu , 3% dipalmitynianu kojowego (nie podrażnia mnie , podobnie jak kwas kojowy , który też stosowałam), 1% alfa arbutyny. Zaczęłam wczoraj .Zobaczymy czy podziała.

Umerdałam też krem na gotowej bazie.Wyszedł bardzo "leciutki".Zobaczę czy będzie się rozwarstwiać.
MAZIE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-29, 09:43   #1538
ulisia1
Rozeznanie
 
Avatar ulisia1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 777
GG do ulisia1
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

No własnie? Bardzo jestem ciekawa jak ta baza...?
__________________
ulisia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 11:34   #1539
MAZIE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 41
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Nie było żadnego problemu z wykonaniem kremu, chociaż przyznam że nie chciałam wierzyć że faza woda połączy się z bazą i olejem przez wstrząsanie pojemniczka, ale udało się. Konsystencję ma bardzo lekką jak kremik nawilżający. Zrobiłam go wczoraj więc narazie trudno coś więcej powiedzieć.
MAZIE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 08:07   #1540
sugarfree87
Zadomowienie
 
Avatar sugarfree87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 912
GG do sugarfree87
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cześć
Kupowała któraś gotowe mydełko? Chciałabym zakupić jakieś dla mojego ojca który ma bardzo wrażliwą cerę, skłonną do podrażnień...i tak się zastanawiam czy takim mydłem może myć twarz?
__________________
Wymienię 2 nowe błyszczyki NYX
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post24997463
sugarfree87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 08:59   #1541
ulisia1
Rozeznanie
 
Avatar ulisia1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 777
GG do ulisia1
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ja kupowałam - eukaliptusowe. Bardzo fajne. Myślę że się nada.
__________________
ulisia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-01, 20:55   #1542
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Mam dane na temat kwasu kojowego, dipalimtynian najwyraźniej będzie działał podobnie (wg informacji z Mazideł: może powodować podrażnienie skóry i oczu, wg ZSK: odznacza się potencjalnym działaniem alergizującym).
forma estrowa , to zawsze łagodniejsza i chyba lecytyna dużo daje . Ale z drugiej strony to nic nie wiedziałam że podrażnia kojowy , bo mnie nie .Porócz PHA , to nic więcej mnie nie podrażniło . Wróciłam nawet do róży damascenskiej i już nie podrażnia , podrażniała przy PHA




Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
procesy szybkiego rozwarstwiania się emulsji .
Zdarzało mi się to przy formulacjach na GMS'ie (robionych ściśle wg wzoru z receptariusza ZSK) i MGS'ie.
to powinno dawać się wiecej emulgatorów ? Ja ostatnio zaszalałam z alkoholem cetylowym , bo według zysku można dać do 30% , dalam 7% , wszystko mi się zrolowało po chwili , a w przepisie był 1% , chciałam tylko żeby balsam do ciala był gęsty , dobrze że zrobiłam mało na probe



Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o glukozyd ketonu malinowego, nie jestem pewna czy w toniku byłby bardziej efektywny niż w emulsji. Znalazłam informację, że w wodzie rozpuszcza się tylko 13 g GKM na litr, czyli 1,3%. Trzeba by zapytać panią Kasię, co tam producent podaje.

gdzie takie info o rozpuszczalności można znaleźć ?
Jak rozpuszczałam ketony w wodzie , to wygladało że wszystko się rozpuściło , była przezroczysta woda .
natomiast problem jest z kofeiną , trzeba dobrze podgrzać żeby się rozpuściła i tu mam pytanie - dodawanie kofeiny 7% do gotowego balsamu , chyba nie ma sensu ? Masz może przepis na fajny balsam z kofeiną i mocznikiem ?

Edytowane przez Natalia 1
Czas edycji: 2009-11-01 o 20:58
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 21:28   #1543
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
forma estrowa , to zawsze łagodniejsza i chyba lecytyna dużo daje . Ale z drugiej strony to nic nie wiedziałam że podrażnia kojowy , bo mnie nie .
Może nie tylko podrażniać, ale i uczulać (potencjalnie), reakcja alergiczna może się pojawić po dłuższym czasie stosowania. Są też badania potwierdzające brak podrażnienia i alergii, ale dotyczy to stężenia 1%. Z racji wrażliwości cery wolę się nie ryzykować.

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
to powinno dawać się wiecej emulgatorów ? Ja ostatnio zaszalałam z alkoholem cetylowym , bo według zysku można dać do 30% , dalam 7% , wszystko mi się zrolowało po chwili , a w przepisie był 1% , chciałam tylko żeby balsam do ciala był gęsty , dobrze że zrobiłam mało na probe
W przypadku formulacji na MGS musiałam dawać więcej emulgatorów niż chciałam, żeby emulsja była stabilna, ale i tak była za bardzo napompowana powietrzem, mimo że zawsze starałam się jak najmniej wtłaczać go podczas mieszania. A z MSG robiłam tylko raz krem, jak wspomniałam, trzymając się receptury ZSK i niestety też mi się rolował, a do tego po 2 tyg. zaczął się rozwarstwiać. W przyszłości będę robić kremy na GSC, ale już w porządnym mikserze.

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
gdzie takie info o rozpuszczalności można znaleźć ?
Jak rozpuszczałam ketony w wodzie , to wygladało że wszystko się rozpuściło , była przezroczysta woda .
natomiast problem jest z kofeiną , trzeba dobrze podgrzać żeby się rozpuściła i tu mam pytanie - dodawanie kofeiny 7% do gotowego balsamu , chyba nie ma sensu ? Masz może przepis na fajny balsam z kofeiną i mocznikiem ?
http://www.chemblink.com/products/38963-94-9.htm
Może ZySK-owy się lepiej rozpuszcza.

Nie robiłam niestety niczego z kofeiną. Dodatek kwasu poprawia trochę jej rozpuszczalność (w Mazidłach zalecają dodać ok. 2% np. mlekowego).
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 11:46   #1544
lenoczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 27
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ja jestem po 2 zamowieniach z ZSK opiewajacych na kwote 100 zl i mam ochote na jeszcze. Jestem w trakcie zachwytow nad olejem macademia. myslalam ze bedzie bardzo tlusty i ciezki a tu niespodzianka - wchlania sie blyskawicznie (o wiele lepiej niz olej z pestek malin) i cera jest przepiekna po nim.
ukrecilam serum na przebarwienia, ale nie mialam mikserka, wiec nie wiem czy skladniki dobrze rozrobilam, w kazdym razie nie plywa nic nierozpuszczonego. nie wiem jakie beda efekty, raz uzylam.czy ktoras z was juz uzywala tego specyfiku i moze cos mi napisac o efektach? serum anty-anging czeka na ukrecenie.
nastepnym razem zamowie kofeine.
lenoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 18:11   #1545
sugarfree87
Zadomowienie
 
Avatar sugarfree87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 912
GG do sugarfree87
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dostałam jako gratis od ZSK hydrolat rumiankowy,oraz 15 ml lawendowego dodawanego do zamówien powyżej 50 zł, obydwa śmierdzą... nie potrafię opisać tego zapachu ale i jeden i drugi jest bardzo podobny, intensywny, drażniący na pewno nie przypominają surowców z których są zrobione nie wiem co jest grane, może są zepsute? Proszę powiedzcie jak pachną wasze hydrolaty?
__________________
Wymienię 2 nowe błyszczyki NYX
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post24997463
sugarfree87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 18:22   #1546
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez sugarfree87 Pokaż wiadomość
Dostałam jako gratis od ZSK hydrolat rumiankowy,oraz 15 ml lawendowego dodawanego do zamówien powyżej 50 zł, obydwa śmierdzą... nie potrafię opisać tego zapachu ale i jeden i drugi jest bardzo podobny, intensywny, drażniący na pewno nie przypominają surowców z których są zrobione nie wiem co jest grane, może są zepsute? Proszę powiedzcie jak pachną wasze hydrolaty?
miałam w wakacje próbkę rumiankowego i pachniał intensywnie ziołowo-rumiankowo. wydaje mi się, że to naturalne zapachy tych hydrolatów. miałam jeszcze pełnowymiarowy różany i miętowy oraz próbkę szałwiowego i wszystkie pachniały bardzo intensywnie i troszkę dziwnie więc myślę, że nie masz się czym martwic, one poprostu takie są
__________________

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt


http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 18:29   #1547
sugarfree87
Zadomowienie
 
Avatar sugarfree87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 912
GG do sugarfree87
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
miałam w wakacje próbkę rumiankowego i pachniał intensywnie ziołowo-rumiankowo. wydaje mi się, że to naturalne zapachy tych hydrolatów. miałam jeszcze pełnowymiarowy różany i miętowy oraz próbkę szałwiowego i wszystkie pachniały bardzo intensywnie i troszkę dziwnie więc myślę, że nie masz się czym martwic, one poprostu takie są
Ale to nie są ziołowe zapachy...takie jakieś przypalone coś przypominaja mi zapach keratyny z mazideł, obrzydlistwo
__________________
Wymienię 2 nowe błyszczyki NYX
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post24997463

Edytowane przez sugarfree87
Czas edycji: 2009-11-16 o 18:35
sugarfree87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 19:33   #1548
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez sugarfree87 Pokaż wiadomość
Dostałam jako gratis od ZSK hydrolat rumiankowy,oraz 15 ml lawendowego dodawanego do zamówien powyżej 50 zł, obydwa śmierdzą... nie potrafię opisać tego zapachu ale i jeden i drugi jest bardzo podobny, intensywny, drażniący na pewno nie przypominają surowców z których są zrobione nie wiem co jest grane, może są zepsute? Proszę powiedzcie jak pachną wasze hydrolaty?
One wlaśnie takie są śmierdzące , miałam lawendowy . Róża damasceńska ma ładny zapach .
Za to Mazidlowy hydrolat rumiankowy pachnie rumiankiem
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 08:07   #1549
ulisia1
Rozeznanie
 
Avatar ulisia1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 777
GG do ulisia1
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Tak szczerze to mi się zapach rumiankowego kojarzy z rumiankiem. Może posłodzonym.
__________________
ulisia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-17, 17:44   #1550
sugarfree87
Zadomowienie
 
Avatar sugarfree87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 912
GG do sugarfree87
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez ulisia1 Pokaż wiadomość
Tak szczerze to mi się zapach rumiankowego kojarzy z rumiankiem. Może posłodzonym.
No sama już nie wiem... nie jestem przewrażliwiona na punkcie lekkich smrodków
Dziś posmarowałąm twarz lawendowym, i zmywałam natychmiast bo myślałam że zwymiotuję, a łazienke wietrzyłam bo czułam w powietrzu ten smród.
Próbki wyrzuciłam do kosza.
__________________
Wymienię 2 nowe błyszczyki NYX
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post24997463
sugarfree87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 19:27   #1551
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ja jestem chyba nienormalna, bo rumianek i lawendę ZYSK-owe uwielbiam...
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 15:24   #1552
mintle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 371
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez sugarfree87 Pokaż wiadomość
Cześć
Kupowała któraś gotowe mydełko? Chciałabym zakupić jakieś dla mojego ojca który ma bardzo wrażliwą cerę, skłonną do podrażnień...i tak się zastanawiam czy takim mydłem może myć twarz?
Sugarfree, ja kupiłam lawendowe jako złoty wzorzec przed rozpoczęciem robienia własnych mydeł na bazie przepisów w ZSK. Lawendowe było bardzo dobre - delikatne, dobrze pieniące się i nie wysuszało. Nie wiem tylko jak wrażliwa skóra zareaguje na olejki eteryczne.
__________________
Klik! Wymiankowy

mintle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 15:53   #1553
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Kusi mnie nowa baza kremowa , ktoś probował już
nie wałkuje się ?
Będe wdzięczna za wszystkie uwagi
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 16:22   #1554
ulisia1
Rozeznanie
 
Avatar ulisia1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 777
GG do ulisia1
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Nie wałkuje się. Zostawia leciutką powłokę porównywalną do kwasu hiarulonowego zmieszanego z olejem, albo do delikatnego kremu do rąk. Bardzo łatwo się z nią robi krem. Jedyna wada moim zdaniem to gliceryna - obawiam się że to właśnie ona trochę mnie zapycha (jestem podatna na zapychanie). Ale mimo to jeszcze na pewno ją kupię. największa zaleta jest taka, że konsystencja kremu jest jednolita i nie zmienia się z czasem.
pomoglam?
__________________
ulisia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 16:26   #1555
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez ulisia1 Pokaż wiadomość
Nie wałkuje się. Zostawia leciutką powłokę porównywalną do kwasu hiarulonowego zmieszanego z olejem, albo do delikatnego kremu do rąk. Bardzo łatwo się z nią robi krem. Jedyna wada moim zdaniem to gliceryna - obawiam się że to właśnie ona trochę mnie zapycha (jestem podatna na zapychanie). Ale mimo to jeszcze na pewno ją kupię. największa zaleta jest taka, że konsystencja kremu jest jednolita i nie zmienia się z czasem.
pomoglam?
a jak z nawilzeniem? porownywalne ze sklepowymi czy nie bardzo?
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 16:36   #1556
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez ulisia1 Pokaż wiadomość
Nie wałkuje się. Zostawia leciutką powłokę porównywalną do kwasu hiarulonowego zmieszanego z olejem, albo do delikatnego kremu do rąk. Bardzo łatwo się z nią robi krem. Jedyna wada moim zdaniem to gliceryna - obawiam się że to właśnie ona trochę mnie zapycha (jestem podatna na zapychanie). Ale mimo to jeszcze na pewno ją kupię. największa zaleta jest taka, że konsystencja kremu jest jednolita i nie zmienia się z czasem.
pomoglam?
zapach , kolor jaki ?, bo już prawie jestem skuszona , ale w tym miesiącu prezenty nieciekawe , może w grudniu mi coś podpasuje
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 17:24   #1557
ulisia1
Rozeznanie
 
Avatar ulisia1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 777
GG do ulisia1
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

biały kolor, typowo kremowy. Prawie bez zapachu.

tak, myślę że nawilżenie porównywalne. Ale właśnie przez to leciutkie natłuszczenie (nie takie typowe - tluste, tylko taka hmm... nawilżająca powloka. jak gliceryna którą zawiera) mnie odrobinkę zapycha. Mimo to polecam.
__________________

Edytowane przez ulisia1
Czas edycji: 2009-11-20 o 17:26
ulisia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 22:41   #1558
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez ulisia1 Pokaż wiadomość
największa zaleta jest taka, że konsystencja kremu jest jednolita i nie zmienia się z czasem.
pomoglam?
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 18:50   #1559
agatka_k
Raczkowanie
 
Avatar agatka_k
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 439
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczynki a czy mogłybyście mi polecić przepis na krem:

*mam cerę mieszaną- tłusta jest strefa T, sucha reszta
*skłonność do zaskórników
*rozszerzone pory w strefie T

Nigdzie nie mogę znaleźć kremu, który zmniejszy pory, nie zapcha porów, będzie nawilżał policzki i jednocześnie matował czoło i nos... Może to być też tonik lub serum

Z góry dziękuję Wam za pomoc
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum

Edytowane przez agatka_k
Czas edycji: 2009-11-21 o 19:27
agatka_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 09:40   #1560
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

nowość - mamy keratynę na ZSK http://www.zrobsobiekrem.pl/?362,hydrolizat-keratyny
__________________

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt


http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:57.