Trądzik - cz. 2 - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-22, 08:03   #3781
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Ehhh. Żeby w poniedziałek facet od prawa administracyjnego zrobił u mnie tak samo...

Nawet nie wiedziałam, że w Warszawie jest sklep ziaji.
Już go znalazłam. Jest na Pasażu Wileńskim. Troszkę daleko. Przejechałabym się w wolnym czasie, ale na stronie tego sklepu jest napisane, że ta maska (ściągająca z glinką zieloną+mikrodermabrazja) jest przeznaczona tylko do użytku profesjonalnego w gabinetach kosmetycznych. Jak chce się ją zamówić przez internet to trzeba podać dane gabinetu. W tej sytuacji nie wiem czy sprzedali by mi ją.
(...)
Mnie sprzedali , a gabinetu własnego nie mam - zamawiałam przez net, zarejestrowałam się jako klient profesjonalny (czy jakoś tak - w każdym razie nie detaliczny) i wpisałam dane pierwszej z brzegu firmy. Ale wierz mi: ta maska to nie jest jakieś wybawienie i w aptece znajdziesz wiele dobrych masek glinkowych.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2009-06-22 o 08:04
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-22, 10:30   #3782
Sebek91
Raczkowanie
 
Avatar Sebek91
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 321
Dot.: Trądzik - cz. 2

Olu ja właściwie przestałem się tym w ogóle przejmować. Ogólnie stosowałem tylko peeling naturia z joanny i mydło ziołowe boniderm oraz od czasu do czasu zamiast mydłem buzie byłem kremowym żelem do mycia twarzy z Clean and Clear. Na przebarwienia to acne derm i ten peeling wlasnie. Cery nie mam jeszcze idealnej, ale stosuje te rzeczy nadal no poza acne dermem i jest ok. Jedyne co mi zostalo to tłusta strefa T choć juz o wiele mniej niz tak jak kiedys mialem. Oczywiscie jak kazdemu wyjdzie mi czasem pare zaskórników, a naprawde raz na ruski rok jakis syf, który po 2 dniach znika.
__________________
Żyj tak aby życie miało słodki smak

√ıק
Sebek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-22, 13:08   #3783
katarina23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 39
Dot.: Trądzik - cz. 2

To może ja się też dołączę do osób gnębionych przez trądzik. U mnie zaczęło się jakieś 8 lat temu. Jak się domyślacie przetestowałam już chyba wszystkie maści i tabletki wypisywane przez dermatologów. Niestety bez większych efektów... Ostatnio np. duac i isotrexin. Na początku używania nawet zauważałam poprawę, ale zawsze po pewnym czasie moja skóra się przyzwyczaja i jest znów źle. Możliwe,że od września będę brać izotek, bo usłyszałam już taką zapowiedź od dermatologa... Pozdrawiam wszystkich walczących z tym upierdliwym paskudztwem. Doskonale wiem co czujecie
__________________

katarina23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-22, 13:34   #3784
85beata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 121
Dot.: Trądzik - cz. 2

Może nie mam jako takiego trądziku, ale od czasu do czasu coś tam mi wyskoczy. Mogę polecić maść Benzacne 10%. Mi pomaga, zwłaszcza z pryszczami na plecach Polecam, używam ją od ponad 5 lat, moja skóra się nie przyzwyczaiła, cały czas działa tak samo. Zmniejsza lub likwiduje pryszcze. ja strasznie lubię wygniatać te paskudztwa a ta maść powoduje szybsze gojenie.
85beata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-22, 17:02   #3785
zosiulaaa
Przyczajenie
 
Avatar zosiulaaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 8
Dot.: Trądzik - cz. 2

Hej dziewczyny! Ja również przyłączam się Was jako walcząca z trądzikiem. Trwa to już od wielu lat. Teraz mam prawie 21 lat i wciąż marzenie o pięknej cerze jest odległe. Może mój trądzik nie jest bardzo wielki, ale kompleksy, których się nabawiłam i brak pewności siebie daje się we znaki.
Jest jednak jedna rzecz, o której chciałam Wam powiedzieć. Jedna pani dermatolog ZABRONIŁA mi używania fluidów i podkładów w płynie. Pomyślałam w pierwszej chwili, że zwariowała, bo jak niby miałabym bez makijażu wyjść do ludzi?! Powiedziała jednak, że mogę używać pudrów sypkich i w kamieniu. Na całe szczęście bardzo popularne stają się podkłady mineralne - w konsystencji nie-płynnej, ale w kamieniu lub sypkie, a mające dobre właściowości kryjące nasze niedoskonałości. Odkąd przestałam używać płynnych podkładów moja twarz się bardzo poprawiła! Fluidy zatykają pory i przez to zbierają się w nich bakterie. Spróbujcie koniecznie! Polecam np. puder mineralny Sephora albo L'oreal(trochę cięzko dobrać kolor), a z droższych wypróbowałam mineralny z Clinique i "Matissime" od Givenchy. Buziaki

P.s. Czy ktoś zakupił już tabletki Visaxinum???
zosiulaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-22, 17:46   #3786
mdz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 661
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Mnie sprzedali , a gabinetu własnego nie mam - zamawiałam przez net, zarejestrowałam się jako klient profesjonalny (czy jakoś tak - w każdym razie nie detaliczny) i wpisałam dane pierwszej z brzegu firmy. Ale wierz mi: ta maska to nie jest jakieś wybawienie i w aptece znajdziesz wiele dobrych masek glinkowych.
mnie tam żadne apteczne do końca nie pasowały, ta jest tania i moim zdaniem fajna chociaż oczywiste jest że żadna maska nie będzie wybawieniem..bo to w końcu kosmetyk nie lek. ja jestem zadowolona w każdym razie, z niej oraz z peelingu bardzo mocnego z tej samej serii co maska.
__________________
[CENTER][COLOR=Black][COLOR=Black]Pauliś pozdrawia
mdz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-23, 09:27   #3787
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Mnie sprzedali , a gabinetu własnego nie mam - zamawiałam przez net, zarejestrowałam się jako klient profesjonalny (czy jakoś tak - w każdym razie nie detaliczny) i wpisałam dane pierwszej z brzegu firmy. Ale wierz mi: ta maska to nie jest jakieś wybawienie i w aptece znajdziesz wiele dobrych masek glinkowych.
EHh. Za stara jestem, żeby wierzyć, że jakaś maska wyleczy trądzik. Po prostu pomyślałam, że mogę sobie potestować, bo od kilku lat używam glinki z argiletzu i trochę mi się znudziła. Przejadę się do tego sklepu, jak mi nie sprzedadzą, to płakać nie będę.

Cytat:
Napisane przez Sebek91 Pokaż wiadomość
Olu ja właściwie przestałem się tym w ogóle przejmować. Ogólnie stosowałem tylko peeling naturia z joanny i mydło ziołowe boniderm oraz od czasu do czasu zamiast mydłem buzie byłem kremowym żelem do mycia twarzy z Clean and Clear. Na przebarwienia to acne derm i ten peeling wlasnie. Cery nie mam jeszcze idealnej, ale stosuje te rzeczy nadal no poza acne dermem i jest ok. Jedyne co mi zostalo to tłusta strefa T choć juz o wiele mniej niz tak jak kiedys mialem. Oczywiscie jak kazdemu wyjdzie mi czasem pare zaskórników, a naprawde raz na ruski rok jakis syf, który po 2 dniach znika.
Jeszcze raz napiszę ci, ze baaaardzo się cieszę, że ci się udało.
Po prostu przestałeś nerwowo reagować na każdą niespodziankę, ujednoliciłeś pielęgnację i udało się. A może też z wiekiem ci przeszło?
W każdym razie gratuluję.

Cytat:
Napisane przez zosiulaaa Pokaż wiadomość
Jest jednak jedna rzecz, o której chciałam Wam powiedzieć. Jedna pani dermatolog ZABRONIŁA mi używania fluidów i podkładów w płynie. Pomyślałam w pierwszej chwili, że zwariowała, bo jak niby miałabym bez makijażu wyjść do ludzi?! Powiedziała jednak, że mogę używać pudrów sypkich i w kamieniu. Na całe szczęście bardzo popularne stają się podkłady mineralne - w konsystencji nie-płynnej, ale w kamieniu lub sypkie, a mające dobre właściowości kryjące nasze niedoskonałości. Odkąd przestałam używać płynnych podkładów moja twarz się bardzo poprawiła! Fluidy zatykają pory i przez to zbierają się w nich bakterie. Spróbujcie koniecznie! Polecam np. puder mineralny Sephora albo L'oreal(trochę cięzko dobrać kolor), a z droższych wypróbowałam mineralny z Clinique i "Matissime" od Givenchy. Buziaki

P.s. Czy ktoś zakupił już tabletki Visaxinum???
Było omawiane już 100 razy, że podkłady szkodzą. Pudry też nie są dużo lepsze.
Pudry mineralne - jak najbardziej polecam. Ale te które wymieniłaś nie są w 100% mineralne.
O tabletkach już pisałam - według mnie ich stosowanie wiele nie pomoże. A pewnie wcale. Odkrywczych składników nie mają, kilka witaminek.

Dodam, że udało mi się zdać wczorajszy egzamin . Musiałam co prawda odpowiadać, ale szczęście mi dopisało i fuksem zdałam.
Jeszcze tylko jeeeeden za tydzień.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-23, 10:45   #3788
zosiulaaa
Przyczajenie
 
Avatar zosiulaaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 8
Dot.: Trądzik - cz. 2

JAkie zatem polecasz pudry mineralne?
zosiulaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-23, 12:56   #3789
zosiulaaa
Przyczajenie
 
Avatar zosiulaaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 8
Dot.: Trądzik - cz. 2

Przepraszam,ale jak widać dopiero się zalogowałam, a nie mam za bardzo czasu czytać całego tego forum... Z góry dzięki
zosiulaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-24, 13:26   #3790
kasiam187
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiam187
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 714
GG do kasiam187 Wyślij wiadomość przez MSN do kasiam187 Send a message via Skype™ to kasiam187
Dot.: Trądzik - cz. 2

Noo i byłam u tego ginekologa aj jaj;p ale w sumie to zla jestem… przepisał mi Diana 35… i powiedział ze to i tak po tym jak przestane zażywać może tradzik wrócić…wiec po co mi to przepisal;/ w sumie nie wykupialm recepty, bo i tak dopiero, wtedy jak okres będę mieć, no i jeszcze mam kontrole po niedz u dermatologa to jej powiem o wszystkim…w sumie to jestem skolowana tym wszystkim L wszystko mi się teraz wali w zyciu, trace ukochane osoby i jeszcze ten tradzik zasrany;/
kasiam187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-25, 10:49   #3791
nancy92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Trn
Wiadomości: 153
Dot.: Trądzik - cz. 2

kasia, ja tez mialam zazywac Diane jakis rok temu ale jak sie dowiedzialam, ze kiedy przestane wszystko powroci, stwierdzilam, ze to bez sensu.
Na chwile obecna u mnie nie jest zle.. Mialam isc w tym miesiacu jeszcze do dermatologa, bo konczy mi się Face Okey ale kupie chyba drugie opakowanie i jak mi sie skonczy to dopiero pojde.. Mam jeszcze większe pol Dalacinu T i tej aptecznej papki, wiec wydaje mi sie, ze nie ma sensu juz isc i placic za wizyte.
nancy92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-25, 12:56   #3792
kalaaga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 379
Dot.: Trądzik - cz. 2

Koxhane moje ja oczywisc łapie sie kazdej deski ratunku powiedzcie mi czy zakupiony przeze mnie krem "No scar" moge stosowac tylko na blizny czy rowniez na miejsac dotkniete trdzikiem bo hehehe jezlei nie moge to nalozenie kremu na kazda pojedyncza kropke zajmie mi z godzine( I Wogole ktoras stosowala ten krem?? wyczytalam na forum ze jest bardzo skuteczny..... jak wszystko co wszystkim pomga a mi nieee
kalaaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-25, 19:10   #3793
kasiam187
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiam187
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 714
GG do kasiam187 Wyślij wiadomość przez MSN do kasiam187 Send a message via Skype™ to kasiam187
Dot.: Trądzik - cz. 2

dzis gadalam z kolezanka ktora ma duzyy tradzik, o wiele wieksze problemy niz ja , opowiedzialam jej o tej dianie 35, i ona powiedziala mi ze jej kolezanka od podstawowki z okropnym tradzikiem sie zmagala, gorszym od niej(to ja juz nie wiem jak moze byc gorszy, bo naprawde ona ma spory) i po wyprobowaniu tysiaca roznych antybiotkyow i masci, wkoncu diane 35 ja uleczyla, ze teraz ma cere bez zadnych problemow , gladka i piekna i jest chuda jak patyk;p ale i tak pogadam jeszcze z dermatologiem
kasiam187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-25, 20:33   #3794
kalaaga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 379
Dot.: Trądzik - cz. 2

yy a ta twoja kolezanka bierze?? bo skoro ma brzydka cere tez powinna brac........ mnie nic nie pomoglo nawet antykoncepcja
kalaaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-25, 21:19   #3795
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: Trądzik - cz. 2

Kasiu,a gdzie chodzisz do dermatologa?pytam,bo tez jestem z krk
__________________
za Tęczowym Mostem


pusta miska.. ale możesz ją napełnić!
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-25, 23:02   #3796
mdz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 661
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość

Dodam, że udało mi się zdać wczorajszy egzamin . Musiałam co prawda odpowiadać, ale szczęście mi dopisało i fuksem zdałam.
Jeszcze tylko jeeeeden za tydzień.
Gratuluje Olu i powodzenia na tym ostatnim

A ja już po sesji, za tydzień będę "smażyć się" w Egipcie, a japka...coż nieco gorzej, lojotok wraca a wraz z nim zaskórniki, na razie niewiele - i oby to niewiele pozostało...
__________________
[CENTER][COLOR=Black][COLOR=Black]Pauliś pozdrawia
mdz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-25, 23:04   #3797
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Trądzik - cz. 2

Przede wszystkim to decydując się na tabletki opierajcie się na zaleceniach lekarza i badaniach hormonalnych, a nie opiniach koleżanek. Niestety nie na każdego działa to samo. Ostrzegam, żebyście się nie rozczarowały.

Co do kremu no-scar to mam mieszane uczucia. Stosowałam rok temu w wakacje. Nie miałam wtedy dużych wyprysków, więc wklepywałam mocno w cała powierzchnię twarzy. Muszę przyznać, że niektóre świeże, małe blizenki ku mojemu zdziwieniu rzeczywiście poznikały (nie wierzyła w to). Niestety po pewnym czasie skojarzyłam, że ten krem mnie zapycha. I odstawiłam.
Jego stosowanie jest zalecane po całkowitym wyleczeniu trądziku. Dlatego jeśli już chciałabyś go koniecznie stosować, to jedynie na wyleczone miejsca z bliznami. Chociaż jakoś sobie tego nie wyobrażam - krem należy mocno wklepywać, co będzie niemożliwe przy punktowym stosowaniu.
Możesz spróbować, ale nie liczyłabym na cuda i obserwuj czy cię nie zapycha.

Pogoda teraz taka nijaka. To postanowiłam wykończyć ostatnie kropelki atredermu i posmarowałam się 2 dni pod rząd. Już dzisiaj ładnie się złuszczyłam, tylko niestety burak mi pozostał. Ale skóra tak gładziutka.
Nie będę kupować na razie nowej butelki, bo słyszałam, że lato jednak ma być w tym roku.

Jutro przyjdzie moje zamówienie z mazideł. Ale się cieszę. Złożyłam 2 dni temu i już będzie.
Zamówiłam sobie parę fajnych rzeczy m.in. kwas migdałowy i odpowiednią miarkę. Strzykawkę do wody mam w domu. Będę rozpuszczać na początku w wodzie destylowanej. Spisałam sobie odpowiednie proporcje i już się doczekać nie mogę peelingu. Zacznę od niewielkiego stężenia na próbę i jeśli wszystko będzie ok, to będę zwiększać. Mam cichutką nadzieję na jakieś minimalne efekty.
Zdam relację, ale to za jakiś czas. Teraz czekają mnie bardziej "wyjściowe" dni, więc nie chcę straszyć.
Mhm. Może najpierw spróbuję peelingu na łydkach? Niezły pomysł.

W ogóle moja cera ostatnio strasznie histeryzuje z powodu egzaminów. Proporcjonalnie do mojego zdenerwowania. W weekend przed egzaminem wyskoczyło mi na twarzy kilkanaście wyprysków. Ładnie zakryłam je w poniedziałek i poszłam. Udało się zdać i... we wtorek tych wyprysków już prawie nie było! Byłam w szoku i zaczęłam podejrzewać, że chyba mi się przyśniły. Ale to niemożliwe. Na pewno były. Już się boję co będzie w ten weekend, bo w poniedziałek mam ostatni egzamin (bardzo się denerwuję, już brzuch mnie boli) i okres się zbliża... Ale przetrwam.
A teraz ...
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-25, 23:06   #3798
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Trądzik - cz. 2

hej ;]
ja mogę już chyba powiedzieć, że wygrałam z trądzikiem. co prawda mam dużo przebarwień ale buzia jest gładka i nic mi nie wyskakuje, więcej mi do szczęścia nie trzeba jestem 2,5 miesiąca po retinoidach doustnych co prawda i to może nie ten wątek częściowo, ale chciałabym się z Wami podzielić moimi doświadczeniami z kosmetykami mineralnymi i ich zbawiennym wpływem na cerę!
Mając trądzik chyba nigdy nie zdarzyło mi się wyjść z domu bez podkładu. Wiedziałam że 'tapeta' mi szkodzi ale bez niej było o wiele bardziej tragicznie Żałuję, że wcześniej nie odkryłam minerałków... mimo że używałam podkładów aptecznych moja cera się gotowała z tym wszystkim na twarzy... widzę swoje błędy- używanie wielokrotne tego samego pędzla, nieodpowiednie kosmetyki [puder,korektor;/].
teraz makijażem zakrywam przebarwienia i nadaję cerze zdrowy wygląd, jestem w nim zupełnie jak nie ja wreszcie pozbyłam się prawie do końca trądziku, mam nadzieje na zawsze! czuję się kobieco, uwierzyłam w siebie
Olu, bo widzę że Ty tu chyba najbardziej minerałowa się zrobiłaś ostatnio odpowiem na Twoje pytanie dotyczące nakładania korektora, zadałaś je co prawda jakiś czas temu ale może w czymś Ci pomoże moja odpowiedź;] Ja do korektora mam oddzielny pędzelek- nie jakiś nadzwyczajny, najzwyklejszy tani pędzelek mały. na primer nakładam korektor miejscowo (wcześniej nakładam żel hialuronowy, po nim kosmetyki się lepiej 'kleją' do skóry). Dobrym trikiem jest nałożenie na zielony korektor czegoś o neutralnym kolorze, ja np nakładam intensive medium concealer edm. U mnie zwyczajnie zielony korektor wystaje spod podkładu nałożonego prosto na niego:/ a tak wszystko ładnie się wtapia. Oczywiście ja mam duże czerwone plamki miejscowo, jeśli masz drobne zaczerwienienia to myślę że nie bedzie problemu jesli nakladać będziesz oba te produkty tym samym pędzlem
rozpisałam się, trochę nieskładnie, przepraszam.
Trzymam kciuki za wszystkich, wygramy z trądzikiem ;]
I dziewczyny, naprawdę, w miarę możliwości nie 'kiście' się w szkodliwych drogeryjnych podkładach, prawdopodobnie skróci Wam to bardzo czas walki z trądzikiem. Pozdrawiam!
basior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-25, 23:27   #3799
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Trądzik - cz. 2

Miałam się uczyć, ale skoro napisałaś Basior i to tak trochę osobiście do mnie, to nie mogę się powstrzymać, żeby nie odpowiedzieć.
Chyba minerałowa nie jestem najbardziej, ale ostatnio bardzo gadatliwa.
Udało mi się rozwiazać problemu niedoboru pędzli. Wymyśliłam pewien sposób i jak na razie się sprawdza (dopiero 3 razy, ale to dobry zwiastun).
Zielonego minta nakładam na znaczną część policzków, bo się czerwienię i próbuję to ukryć. Na większe blizny i przebarwienia korektor multi-tasking. Te mniejsze podkład przykrywa. Zresztą nie musi być idealnie. Jestem zachwycona tym, ze wyglądam choć trochę lepiej.
Skoro mam okazję to zadam jedno pytanko. Otóż zamówiłam primer kaolinowy sunlight i on jest w ogóle niewidoczny na twarzy. Mogę go nałożyć z tonę, a i tak go nie widzę.Używam go jedynie jako pudru na "wierzch", a jako primer stosuję dry-flo. Dlatego takie pytanko - masz/cie tak samo? On "działa" matująco i przedłuża trwałość makijażu mimo że jest niewidoczny? Głupie pytanie, bo pewnie właśnie o to chodzi, ale jakieś to niepojęte dla mnie.

Aha. I przede wszystkim - baaardzo się cieszę, że ci się udał. Gratulacje.

A ty Magda nie szalej w Egipcie. Wracaj w jednym kawałku. I jakbyś mogła to strzel parę fotek bezosobowych (w sensie bez siebie w roli głównej) jakichś fajnych miejsc i podziel się. Chciałabym zobaczyć zdjęcia z Egiptu takie okiem turystki, a nie w necie, tv czy książkach. Proszę.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-26, 07:51   #3800
kalaaga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 379
Dot.: Trądzik - cz. 2

[QUOTE=--Olka--;12951178]Przede wszystkim to decydując się na tabletki opierajcie się na zaleceniach lekarza i badaniach hormonalnych, a nie opiniach koleżanek. Niestety nie na każdego działa to samo. Ostrzegam, żebyście się nie rozczarowały.

Co do kremu no-scar to mam mieszane uczucia. Stosowałam rok temu w wakacje. Nie miałam wtedy dużych wyprysków, więc wklepywałam mocno w cała powierzchnię twarzy. Muszę przyznać, że niektóre świeże, małe blizenki ku mojemu zdziwieniu rzeczywiście poznikały (nie wierzyła w to). Niestety po pewnym czasie skojarzyłam, że ten krem mnie zapycha. I odstawiłam.
Jego stosowanie jest zalecane po całkowitym wyleczeniu trądziku. Dlatego jeśli już chciałabyś go koniecznie stosować, to jedynie na wyleczone miejsca z bliznami. Chociaż jakoś sobie tego nie wyobrażam - krem należy mocno wklepywać, co będzie niemożliwe przy punktowym stosowaniu.

dziekuje ci olu za odpowiedz jak Ciebie zapychal mnie za pewne tez bedzie wiec chyba sobie odpuszcze i uzyje jak mi zejda wypryski heheh czyli za jakies 10 lat jak stwierdza ze juz nie maja nawet milimetra swiezej skory((
kalaaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-26, 10:08   #3801
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez kalaaga Pokaż wiadomość
dziekuje ci olu za odpowiedz jak Ciebie zapychal mnie za pewne tez bedzie wiec chyba sobie odpuszcze i uzyje jak mi zejda wypryski heheh czyli za jakies 10 lat jak stwierdza ze juz nie maja nawet milimetra swiezej skory((
To że mnie zapychał nie znaczy, że ciebie też będzie. Nie sugeruj się tym tak bardzo, skoro już kupiłaś to wypróbuj. Może np. na jednym policzku?
Chociaż ja ani nie namawiam, ani nie zabraniam. Twoja decyzja.

Byłam dzisiaj w aptece po leki i zaopatrzylam się w dermosan. Mam nadzieję, że nie będzie mnie zapychał. Przyda mi się nawilżacz, a zresztą on tak cudnie przypomina mi wakacje nad morzem 10, 11, 12, 13, 14, 15... lat temu, gdy mama smarowała mi nim buźkę.
Na razie nie widać kuriera. Przychodzi zawsze koło 12, ale już nie mogę się doczekać. Szybcieeeej...
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-26, 10:11   #3802
kasiam187
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiam187
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 714
GG do kasiam187 Wyślij wiadomość przez MSN do kasiam187 Send a message via Skype™ to kasiam187
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez kalaaga Pokaż wiadomość
yy a ta twoja kolezanka bierze?? bo skoro ma brzydka cere tez powinna brac........ mnie nic nie pomoglo nawet antykoncepcja
ona bierze teraz ale cos innego

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
Kasiu,a gdzie chodzisz do dermatologa?pytam,bo tez jestem z krk
aaa kochana ja nie bylam tu w krk u dermatologa, pojechalam do rodzicow i tam mama mnie zbrala do takiej babki

ehhh Olu czyli ja pewnie sie rozczaruje ta diana;/ nie wiem jeszze nic co zrobie, poczekam na dermatologa

aaa ze tak wspomnialyscie o mineralach, to hmm ja tez zaczelam eksperymenty z nimi, ae neistety nie umiem ich nalozyc ;/ moze to dlatego ze nie mam jeszcze flat top'a ..hmm.... moze to brak primera lub zly korektor (Intensive Concealer Fair)
kasiam187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-26, 11:21   #3803
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Trądzik - cz. 2

Olu tak raczej musi być - ja mam kaolinowy soft bronze, niby ciemniejszy i też go nie widać ;] nawet zrezygnowałam z jego używania bo wydawało mi się że bez sensu macham tym pędzlem;/
btw jeszcze dopiszę, że zazdroszczę Ci poprzestania na edm- ja byłam zachwycona buff'd, ale z ciekawości wzięłam się za edm. a teraz moja kolekcja to też joppa, blusche i czekam na zamówienia z innych firm.. ciesz się że jestes odporna, mnie wciągnęło;] muszę powiedzieć że minerały z joppa genialnie wyglądają na mojej twarzy, nawet mimo teoretycznie źle dobranego koloru- jakoś się to wtapia, niesamowite dla mnie a z edm tylko korektory i pędzle używam.
co do no-scaru to dla mnie genialny krem. jak miałam płytkie blizny, używałam go i pomogło. teraz znów mam i też czasem się smaruję, choć teoretycznie nie powinnam jeszcze. tam gdzie nie mam już przebarwień a same blizny wcieram i już mi się trochę spłyciły. Używałam go kiedyś nawet jak miałam jeszcze jakieś wypryski i nic mi się nie stało, trudno mi uwierzyć, że zapchał- ale to sprawa indywidualna jak widać.
basior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-26, 17:15   #3804
kalaaga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 379
Dot.: Trądzik - cz. 2

a ja mam pytanko)dzis uzylam pierwszy raz:p (odwazylam sie mineralkow i teraz chcialam sie spytac po jakim czasie mialby wyskoczyc te wysyp co niektore dziewczyny mowily:P bo jak narazie ejstem mega megaaaaa zadowlona Krycie maja niezle))) proszeee o odpwoiedzzz
kalaaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-27, 09:25   #3805
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Trądzik - cz. 2

Hej wszystkim Dawno mnie tu nie było, bo byłam na krótkim wyjezdzie u cioci. Powiem szczerze, że to jak się przez ten czas odzywialam wola o pomstę do nieba. Codziennie przynajmniej 2 posiłki w McD lub KFC, poza tym tona slodyczy, i wszystko co najgorsze. Moja cera powinna teraz wyglądać jak po ataku bronią biologiczną... a nie jest tak zle. lewy policzek wytrwale się bronił- i wyskoczyło mi tylko parę krostek. to na pewno zasługa migdałka, bo on mi doszczętnie złuszczył wszystko na lewym policzku i teraz co bym nie robiła- na pewno jakiegoś wysypu nie dostanę. prawy policzek za to jeszcze niezbyt fajny, ale on zawsze był o wiele bardziej zanieczyszczony od drugiego, więc potrzebuje większego złuszczania.
Do mnie też przyszła paczka z mazidel, też m.in. kwas migdałowy, bo tamten mi się kończy. Wczoraj zrobiłam sobie peeling migdałowy, na razie się nie luszczę, pewnie jutro się zacznie poza tym kwas mlekowy- zastosuję na plecki. Po ostatnim zabiegu kwasem glikolowym na plecach widzę poprawę, więc chyba połączę oba i zobaczę co będzie.
Ostatnio mam zwątpienie minerałowe. Nie wiem czy to moja cera strzela focha, ale EDM wyglądają na niej jak maska. Zawsze ślicznie się wtapiały, teraz muszę kłaść Couvrance Avene podkład i na to EDM żeby było ładnie. to chyba jednak wina cery-wydaje mi się przesuszona i taka zmęczona. pewnie przez to niezdrowe żarcie:p
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle

Edytowane przez magica
Czas edycji: 2009-06-27 o 09:27
magica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-27, 11:22   #3806
nancy92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Trn
Wiadomości: 153
Dot.: Trądzik - cz. 2

U mnie też coraz gorzej.. twarz szara, zmeczona.. zanieczyszczona chyba tez wezme sie za mineraly, choc nie mam pojecia od czego zaczac
nancy92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-27, 13:15   #3807
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez basior Pokaż wiadomość
Olu tak raczej musi być - ja mam kaolinowy soft bronze, niby ciemniejszy i też go nie widać ;] nawet zrezygnowałam z jego używania bo wydawało mi się że bez sensu macham tym pędzlem;/.
Czyli jednak nie tylko mi ten puder wydaje się jakiś dziwny. W takim razie będę stosować tak jak dotychczas. Skoro już kupiłam.

Cytat:
Napisane przez basior Pokaż wiadomość
btw jeszcze dopiszę, że zazdroszczę Ci poprzestania na edm- ja byłam zachwycona buff'd, ale z ciekawości wzięłam się za edm. a teraz moja kolekcja to też joppa, blusche i czekam na zamówienia z innych firm.. ciesz się że jestes odporna, mnie wciągnęło;] muszę powiedzieć że minerały z joppa genialnie wyglądają na mojej twarzy, nawet mimo teoretycznie źle dobranego koloru- jakoś się to wtapia, niesamowite dla mnie a z edm tylko korektory i pędzle używam.
Nie mam cierpliwości i ochoty na ciągłe testowanie. Możliwe, że minerały z innych firm bardziej by mi odpowiadały, ale efekt jaki osiągam dzięki edm wystarczająco mnie satysfakcjonuje. Zresztą moje konto nie jest workiem bez dna. Wolę inwestować w biochemiczną pielęgnację.

Cytat:
Napisane przez basior Pokaż wiadomość
co do no-scaru to dla mnie genialny krem. jak miałam płytkie blizny, używałam go i pomogło. teraz znów mam i też czasem się smaruję, choć teoretycznie nie powinnam jeszcze. tam gdzie nie mam już przebarwień a same blizny wcieram i już mi się trochę spłyciły. Używałam go kiedyś nawet jak miałam jeszcze jakieś wypryski i nic mi się nie stało, trudno mi uwierzyć, że zapchał- ale to sprawa indywidualna jak widać.
Dokładnie. Bardzo indywidualna. Dlatego nie należy się zrażać tylko można zawsze sprawdzić na sobie. W końcu żadna wielka tragedia się nie zdarzy.

Cytat:
Napisane przez kalaaga Pokaż wiadomość
a ja mam pytanko)dzis uzylam pierwszy raz:p (odwazylam sie mineralkow i teraz chcialam sie spytac po jakim czasie mialby wyskoczyc te wysyp co niektore dziewczyny mowily:P bo jak narazie ejstem mega megaaaaa zadowlona Krycie maja niezle))) proszeee o odpwoiedzzz
Cieszę się, że jesteś zadowolona.
Może ciebie wysyp ominie? Mnie wysypało tak po 2-3 dniach od rozpoczęcia stosowania. Takie małe wypryski w tych miejscach gdzie zazwyczaj mnie wysypuje (głównie broda)

Cytat:
Napisane przez magica Pokaż wiadomość
Do mnie też przyszła paczka z mazidel, też m.in. kwas migdałowy, bo tamten mi się kończy. Wczoraj zrobiłam sobie peeling migdałowy, na razie się nie luszczę, pewnie jutro się zacznie poza tym kwas mlekowy- zastosuję na plecki. Po ostatnim zabiegu kwasem glikolowym na plecach widzę poprawę, więc chyba połączę oba i zobaczę co będzie.
Widzę, że kwasisz się ostro. Ja juz się doczekać nie mogę.

Cytat:
Napisane przez magica Pokaż wiadomość
Ostatnio mam zwątpienie minerałowe. Nie wiem czy to moja cera strzela focha, ale EDM wyglądają na niej jak maska. Zawsze ślicznie się wtapiały, teraz muszę kłaść Couvrance Avene podkład i na to EDM żeby było ładnie. to chyba jednak wina cery-wydaje mi się przesuszona i taka zmęczona. pewnie przez to niezdrowe żarcie:p
Jak maska? A na avence nie wyglądają jak maska? Dziwne...
Może właśnie chodzi o te przesuszenie? Dla mnie minerały są znakomitym miernikiem poziomu nawilżenia. Jak tylko za słabo ją nawilżam, to zaraz makijaż gorzej wygląda.

Ciocia cię nie karmiła? Nieładnie tak się obżerać śmieciami.
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2009-06-27 o 13:17
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-28, 08:34   #3808
kalaaga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 379
Dot.: Trądzik - cz. 2

dziekuej za info droga Olu a dlugoe sie utrzymywal ten wysyp?? jak taki zwykly czy jakos szybciej zszedl?narazie nic nie mam sie okaze niedlugo...
kalaaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-28, 08:47   #3809
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Widzę, że kwasisz się ostro. Ja juz się doczekać nie mogę.



Jak maska? A na avence nie wyglądają jak maska? Dziwne...
Może właśnie chodzi o te przesuszenie? Dla mnie minerały są znakomitym miernikiem poziomu nawilżenia. Jak tylko za słabo ją nawilżam, to zaraz makijaż gorzej wygląda.

Ciocia cię nie karmiła? Nieładnie tak się obżerać śmieciami.
Tak, bardzo ostro

Co do EDM- to wyglądało tak jakby nie do końca się wtopiły w skórę i widać było, że się osadziły w porach. Za to Avene- wydaje mi się że po prostu ujednolicil cerę przez co EDM nie właziły w pory i dlatego wyglądało to lepiej.
Mi zaczyna się wysyp znow po peelingu, choć teraz ma lżejszą postać-głownie z boków twarzy grudki z białymi czubkami. teraz się nie martwię, bo wiem, że za kilka dni zniknie
A ciocia karmiła, karmiła Ale jak to bywa na wakacjach-chodziłam z kuzynostwem na miasto no i zawsze coś się tam niezdrowego zżarło. teraz postanowiłam naprawić swój błąd-słodycze out!
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-28, 10:30   #3810
mdz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 661
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość

A ty Magda nie szalej w Egipcie. Wracaj w jednym kawałku. I jakbyś mogła to strzel parę fotek bezosobowych (w sensie bez siebie w roli głównej) jakichś fajnych miejsc i podziel się. Chciałabym zobaczyć zdjęcia z Egiptu takie okiem turystki, a nie w necie, tv czy książkach. Proszę.

A zdjec bedzie napewno duuuzo bo biore calutki moj arsenal fotograficznyw sumie nie wiem jak to wcisne w moj bagaz, no ale sprobuje - najwyzej wezme ubran mniej (z reszta, jakie tam ubrania potrzebne - kostium, pare par spodenek i bluzeczek )

Denerwuje sie troche bo to juz w srode...a najbardziej to boje sie lotu i tego, ze od egipskiej wody mnie wypryszczy najwyzej bede sie myc woda mineralna ha!

A moja cera jakas dziwna jest. Robia mi sie non stop dziwne krostki, takie co wygladaja jak zaskorniki a nic w nich nie ma, jakprobuje wycisnac to tylko troche krwi zostaje i strupek....
No i przetłuszcza sie po staremu, wlosy musze myc codziennie, twarz rowniez jak dawniej - szybko sie swieci itp. Ale poki co nie niesie to za soba powazniejszych konsekwencji niz w/w krostki wiec probuje nie wpadac w panike

Ola, powodzenia jutro na egzaminie! I nie stresuj sie, stres pieknosci (buzi) szkodzi
__________________
[CENTER][COLOR=Black][COLOR=Black]Pauliś pozdrawia
mdz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:49.