Turystyka industrialna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-07, 18:46   #1
Mycha84
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 709

Turystyka industrialna


może jest tutaj ktoś, kto lubi takie klimaty? Co prawda w Polsce można zwiedzać raczej nieczynne już fabryki czy kopalnie, ale moim zdaniem i tak warto poświęcić poświecić trochę czasu na zwiedzenie chociażby Szlaku Zabytków Techniki w województwie Śląskim... może macie jakieś ulubione miejsca, które możecie polecić?
Mycha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 22:07   #2
ewelinap5
Raczkowanie
 
Avatar ewelinap5
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 205
Dot.: Turystyka industrialna

Te klimaty są bardzo interesujące. W województwie świętokrzyskim mamy zabytki Staropolskiego Okręgu Przemysłowego. Wspaniałe jest też Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach na terenie Zakładu Wielkopiecowego z poł. XIX wieku. Niestety nadal w remoncie. Byłam przed remontem a teraz czekam i czekam aż znów otworzą.
Sporo takich miejsc opisaliśmy na naszym blogu (adres poniżej)
__________________
W poszukiwaniu ciekawych miejsc: www.podroze-ep.blogspot.com
ewelinap5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 20:17   #3
Mycha84
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 709
Dot.: Turystyka industrialna

dziękuje bardzo za odpowiedź dodam do swojego planu, daleko od Śląskiego nie jest, więc skoro już będziemy na południu to też tam zajrzymy
dziś trafiłam na stronę INDUSTRIADY, ale niestety nie załapię się na ten termin, bo dopiero w sierpniu pojedziemy, ale gdyby któraś chciała to mozna budować zoboty :P
Mycha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 22:17   #4
behemotek
Raczkowanie
 
Avatar behemotek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 112
Dot.: Turystyka industrialna

Tak przeczytałam tę Twoją wypowiedź i zgłupiałam przy haśle zoboty... Ale teraz już rozumiem Przeurocze są Q-felek rządzi
A święto bardzo fajne, super, że tak promują, bo faktycznie patrząc na listę zabytków zapowiada się rewelacyjnie Może się jednak wyrwę na weekend? Muszę pogadać z TŻ
__________________
Nasze kociaki!
behemotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 09:49   #5
Mycha84
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 709
Dot.: Turystyka industrialna

poczytaj o konkursie na stronie, możecie nawet własne zoboty zbudować do dyspozycji są kartony, styropian i klocki, tylko lokalizacje sprawdź na stronie
Mycha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 22:20   #6
ewelinap5
Raczkowanie
 
Avatar ewelinap5
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 205
Dot.: Turystyka industrialna

Właśnie weszłam na stronę industriady- niesamowita impreza, szkoda, że nie możemy się zjawić. Może kiedyś podobna się trafi. Myślę, że to wspaniały pomysł na promocję. A takiego zobota to bym sobie chętnie zbudowała
__________________
W poszukiwaniu ciekawych miejsc: www.podroze-ep.blogspot.com
ewelinap5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 09:59   #7
tomeh
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 90
Dot.: Turystyka industrialna

Ogólnie polecam pogórze kaczawskie - dużo jest tam tego typu zabytków i ciekawych miejsc.
tomeh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-15, 15:00   #8
Mycha84
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 709
Dot.: Turystyka industrialna

zobaczę na pewno
coraz bardziej mnie ciągnię do tyvch klimatów, ciekawa jestem jak się udało sobotnie budowanie zobotów na industriadzie :P
Mycha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 22:33   #9
trocka8
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 682
Dot.: Turystyka industrialna

w zeszłym roku w ramach festiwalu nowa muzyka w katowicach miałam okazję zwiedzić nieczynną od 30 lat cementownię w będzienie-gordźcu.
muszę powiedzieć, że wrażenia niezapomniane, dziwnie wygląda las, który wyrósł w fabryce, naprawdę warto się tam przejechać [mam nadzieję, że w tym roku na fnm planują podobne wycieczki]. lubię takie abandoned buildings, te sprawy, chciałabym tam mieć sesję ślubną ;p

jak będziecie zainteresowane to mogę wrzucić parę zdjęć.

aaa, w ramach tego samego festiwalu zwiedziłam kawałek nieczynnego szybu kwk silesia w katowicach i oglądałam stary piec martenowski.
trocka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 13:25   #10
Mycha84
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 709
Dot.: Turystyka industrialna

w niedziele z Katowic lecimy na wakacje, ale na południe ruszamy już jutro, więc będziemy mieli tam trochę czasu, może zajrzę, chciałabym też na ten Szlak Zabytków Techniki pojechać, kilka pieczątek zebrać, póki jeszcze jest czas
Mycha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 23:56   #11
behemotek
Raczkowanie
 
Avatar behemotek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 112
Dot.: Turystyka industrialna

A no właśnie, to super, że Ci się uda, mnie niestety nie, bo urlopu nie dostałam Ale konkurs fajny z tymi pieczątkami... Jakby ktoś jeszcze miał ochotę do końca czerwca się wybrać w okolice Śląskiego to tutaj więcej informacji i tzw. Dowód rejestracyjny do ściągnięcia Po tak udanej imprezie jak Industriada mają tam pewnie rzesze zwiedzających...
__________________
Nasze kociaki!
behemotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-28, 23:38   #12
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Turystyka industrialna

Polecam odwiedzić Nową Rudę (woj. dolnośląskie) - ze względu na udostępnioną do zwiedzania kopalnię węgla kamiennego razem z podziemną trasą, dodatkowo w obrębie miasta są opuszczone obiekty poprzemysłowe, które warto zobaczyć, gdyż dzisiaj są a jutro już ich może nie być .
Jeśli kogoś interesuje właśnie odkrywanie zapomnianych obiektów przemysłowych, to zapraszam do Wałbrzycha - pozostałości po przemyśle wydobywczym węgla kamiennego w postaci XIX wiecznych szybów i częściowo zachowanej zabudowy kopalń, do tego obiekty związane z hutnictwem szkła, koksownia działająca do dziś, opuszczone hale po zakładach wyrobów tekstylnych... tych obiektów też ubywa z roku na rok (ostatnio rozebrano unikatowy komin z cegły klinkierowej, pochodzący z XIX wieku z terenu KWK "Chwalibóg"). Dodatkowo tego typu działalność przemysłowa miałam miejsce w mieście Boguszów-Gorce, gdzie też są pozostałości w postaci szybu i pozostałych w ruinie hal.
Wracając do Nowej Rudy, a właściwie okolic... polecam odwiedzenie Ludwikowic Kłodzkich, gdzie są ruiny dawnej elektrowni.

Dla miłośników historii IIwś... polecam odwiedzenie Kompleksu RIESE - Walim - Rzeczka - Włodarz, czyli kompleksu sztolni hitlerowskich w Górach Sowich... sztolni jest cała masa w tamtejszym rejonie, ale tylko kilka jest udostępnionych do zwiedzania. Pozostałe można eksplorować... tylko warto mieć do tego odpowiedni sprzęt .

Ogółem Dolny Śląsk jest całkiem fajnym miejscem m.in. dla miłośników klimatów industrialnych .
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:00.