Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-30, 18:38   #4981
rozważna_i_romantyczna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 674
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
Cześć Wam!

W końcu po długim namyśle zakupiłam dopasowany stanik, skusiłam się na effuniaka typu plunge ... Na pierwszym mierzeniu pani mi powiedziała że powinnam nosić 75E lub 75DD, a ten effuniak to 75C (przynajmniej tak na metce widnieje). Piersi ładnie leżą, ale już po całym dniu czuje że chyba obwód jest za mały, bo mam czerwone ślady, czy nie powinnam mieć większego obwodu? To jest mój pierwszy stanik za taką cenę ... W czym tkwi błąd?
Nie piszesz, że ciśnie, więc rozumiem, że nie ciśnie,a jedynie czerwone ślady Cię niepokoją? Ale to normalne że ślady są, nawet jeśli weźmiesz obwód o 10cm większy one tam będą. Po majtkach, rajstopach i skarpetkach też masz ślady, a te części garderoby nie pracuja tak ciężko jak obwód biustonosza, który cały dzień dźwiga poczciwie nasze skarby
rozważna_i_romantyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-30, 19:49   #4982
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Estre, dzięki za radę . Spróbuję z haftkami
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-30, 20:13   #4983
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Dziewczyny, jeśli chcę zamówić biustonosz firmy Gaia powinnam wziąć rozmia 32D taki jak noszę z Dalii? Czy Gaia ma zaniżoną bądź zawyżoną rozmiarówkę?
Kolejne pytanie, zamawiając bądź wybierając rozmiar w Gai powinnam sugerować się rozmiarem polskim, który wyliczył mi kalkulator tj 70C?
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40

Edytowane przez Apiska
Czas edycji: 2011-04-30 o 20:23
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 10:16   #4984
moniczekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 37
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Witam Was
Szukam dobrego sklepu z bielizną w Krakowie. Nie interesują mnie firmowe, drogie sklepy. Szukam raczej zwykłych staników, takich zwykłych na co dzień. Zależy mi na dobrym doborze rozmiaru, ponieważ mam z tym spory problem. Mam dość nietypowe piersi, wydaje mi się że ciągle krzywdzę je zbyt małą miseczką. Dziewczyny proszę polećcie mi coś

pozrdawiam
moniczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 10:16   #4985
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez moniczekk Pokaż wiadomość
Witam Was
Szukam dobrego sklepu z bielizną w Krakowie. Nie interesują mnie firmowe, drogie sklepy. Szukam raczej zwykłych staników, takich zwykłych na co dzień. Zależy mi na dobrym doborze rozmiaru, ponieważ mam z tym spory problem. Mam dość nietypowe piersi, wydaje mi się że ciągle krzywdzę je zbyt małą miseczką. Dziewczyny proszę polećcie mi coś

pozrdawiam
Przeczytaj pierwszy post.
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 10:34   #4986
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez moniczekk Pokaż wiadomość
Witam Was
Szukam dobrego sklepu z bielizną w Krakowie. Nie interesują mnie firmowe, drogie sklepy. Szukam raczej zwykłych staników, takich zwykłych na co dzień. Zależy mi na dobrym doborze rozmiaru, ponieważ mam z tym spory problem. Mam dość nietypowe piersi, wydaje mi się że ciągle krzywdzę je zbyt małą miseczką. Dziewczyny proszę polećcie mi coś

pozrdawiam
W takim nie firmowym zwykłym sklepie możesz nie znaleźć swojego rozmiaru, a staniki będą rozciągliwe i z niezbyt dobrą konstrukcją.

Inverso jeżeli to tylko czerwone ślady to przedłużka nie ma sensu, każdy stanik je zostawia, powinny po zdjęciu stanika znikać. Jeżeli stanik nie ciągnie fiszbin i nie spłaszcza fiszbin to jest ok. Najlepiej jakbyś się w nim pokazała.

Edytowane przez nicko
Czas edycji: 2011-05-01 o 10:38
nicko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 11:03   #4987
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez moniczekk Pokaż wiadomość
Witam Was
Szukam dobrego sklepu z bielizną w Krakowie. Nie interesują mnie firmowe, drogie sklepy. Szukam raczej zwykłych staników, takich zwykłych na co dzień. Zależy mi na dobrym doborze rozmiaru, ponieważ mam z tym spory problem. Mam dość nietypowe piersi, wydaje mi się że ciągle krzywdzę je zbyt małą miseczką. Dziewczyny proszę polećcie mi coś

pozrdawiam
Sporo zależy od tego jakiego mniej więcej rozmiaru będziesz potrzebować. Mierzyłaś się już? Ile cm masz pod biustem, a ile w biuście?
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-01, 12:09   #4988
moniczekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 37
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez agta85 Pokaż wiadomość
Sporo zależy od tego jakiego mniej więcej rozmiaru będziesz potrzebować. Mierzyłaś się już? Ile cm masz pod biustem, a ile w biuście?
Pod biustem mam ok. 82cm, w biuście 95cm. Zwykle kupowałam miseczki B (w grę wchodzą tylkmo staniki usztywniane, z "drutami", nie interesują mnie standardowe, miękkie staniki), ale moje piersi są tak jakby "płaskie" i w tej miseczce wylewa mi się bokami. Ostatnio kupiłam 80C i po bokach jest idealnie, a na wielkość był trochę za duży według mnie, ale po praniu to się zniwelowało.
moniczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 23:45   #4989
linka656
Raczkowanie
 
Avatar linka656
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 181
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez moniczekk Pokaż wiadomość
Pod biustem mam ok. 82cm, w biuście 95cm. Zwykle kupowałam miseczki B (w grę wchodzą tylkmo staniki usztywniane, z "drutami", nie interesują mnie standardowe, miękkie staniki), ale moje piersi są tak jakby "płaskie" i w tej miseczce wylewa mi się bokami. Ostatnio kupiłam 80C i po bokach jest idealnie, a na wielkość był trochę za duży według mnie, ale po praniu to się zniwelowało.
Nie wiem co to są "standardowe miękkie staniki" bo bez fiszbin ( "druty") to można kupić chyba tylko co gorsze staniki sportowe....bo tak to WSZYSTKIE staniki mają fiszbiny, nie zależnie od tego czy miska jest usztywniana czy miękka.

Z twoich wymiarów wynika, tak na oko : 75D/E Lub 34DD

No i tak jak pisały dziewczyny, w zwykłych sklepachm, tanie staniki....można sobie w ogóle je darować.
Lepiej zaoszczędzić, kupić kilka porządnych staników, które będą służyły porządnie przez 2-3 lata niż krzywdzić cyca w rozciągniętym jak guma staniku......


Stanik który kupiłaś miał za duży obwód i prawdopodobnie za dużą miskę a to był taki bazarkowy czy "uświadomiony" ?

Edytowane przez linka656
Czas edycji: 2011-05-02 o 13:30
linka656 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 08:33   #4990
moniczekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 37
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Kupiłam stanik w zwykłym sklepie z bielizną za ok 15zł. Rozmiar 80C, i w obwodzie jest na prawdę bardzo dobry. Nie mogę złego słowa powiedzieć na jakość tego biustonosza, bo kupuję w tym sklepie, tego typu i na prawdę długo można w nich pochodzić. Wcale się nie rozciągają ani nic. A wolę mieć dużo różnych staników, w różnych kolorach, gładkie i z koronkami, a na takie za 100 i więcej złotych nie mogłabym sobie na tyle pozwolić. Szukam w Krakowie sklepu, gdzie znajdę fachową poradę, bo zależy mi na dobrze dobranym rozmiarowo staniku. A może z tych lepszych sklepów jesteście w stanie coś polecić? Gdzieś czytałam na forum o pewnym tarnowskim sklepie z bielizną i pani tam pracującej, i szukam kogoś takiego w Krakowie. Jeśli chodzi o mój rozmiar - z tych internetowych kalkulatorów wynika miseczka D, jednak jestem pewna, że to zdecydowanie za duża opcja, bo tak jak pisałam, C nie jest do końca odpowiednie.

Jeszcze mam pytanie... Czy cyfrowe oznaczenia na biustonoszach np 75B nie oznaczają obwodu pod biustem? Skoro mam nieco ponad 80, to dlaczego rozmiar 80C miałby mieć za duży obwód dla mnie?

Edytowane przez moniczekk
Czas edycji: 2011-05-02 o 08:36
moniczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 08:43   #4991
estre
Zakorzenienie
 
Avatar estre
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 307
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez moniczekk Pokaż wiadomość
Kupiłam stanik w zwykłym sklepie z bielizną za ok 15zł. Rozmiar 80C, i w obwodzie jest na prawdę bardzo dobry. Nie mogę złego słowa powiedzieć na jakość tego biustonosza, bo kupuję w tym sklepie, tego typu i na prawdę długo można w nich pochodzić. Wcale się nie rozciągają ani nic. A wolę mieć dużo różnych staników, w różnych kolorach, gładkie i z koronkami, a na takie za 100 i więcej złotych nie mogłabym sobie na tyle pozwolić. Szukam w Krakowie sklepu, gdzie znajdę fachową poradę, bo zależy mi na dobrze dobranym rozmiarowo staniku. A może z tych lepszych sklepów jesteście w stanie coś polecić? Gdzieś czytałam na forum o pewnym tarnowskim sklepie z bielizną i pani tam pracującej, i szukam kogoś takiego w Krakowie. Jeśli chodzi o mój rozmiar - z tych internetowych kalkulatorów wynika miseczka D, jednak jestem pewna, że to zdecydowanie za duża opcja, bo tak jak pisałam, C nie jest do końca odpowiednie.

Jeszcze mam pytanie... Czy cyfrowe oznaczenia na biustonoszach np 75B nie oznaczają obwodu pod biustem? Skoro mam nieco ponad 80, to dlaczego rozmiar 80C miałby mieć za duży obwód dla mnie?
Nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz.
Z kalkulatora wychodzi Ci 75D i taki rozmiar powinnaś szukać, a nie 80C.
Mniejszy obwód to większa miska. Spróbuj a nie mów, że D będzie za duża.
Za 15 zł nie kupisz dopasowanych staników. Ewentualnie spróbuj w TK Maxx, tam zdarzają się Freye w takich rozmiarach po 20-30 zł.
Ale nie możesz liczyć na fachowe dobranie stanika.
Poczytaj trochę w necie, obejrzyj piersiówkę: http://stanikomania.pl/pliki/Piersiowka.pdf

---------- Dopisano o 09:43 ---------- Poprzedni post napisano o 09:40 ----------

Cytat:
Napisane przez moniczekk Pokaż wiadomość
Jeszcze mam pytanie... Czy cyfrowe oznaczenia na biustonoszach np 75B nie oznaczają obwodu pod biustem? Skoro mam nieco ponad 80, to dlaczego rozmiar 80C miałby mieć za duży obwód dla mnie?
Mierzysz się bardzo ciasno pod biustem, odejmujesz 5cm i dopiero wychodzi Ci rozmiar obwodu jaki powinnaś szukać.
Obwody mają gumy, guma się rozciąga, po rozciągnięciu powinna dać 80cm a nie gdy sobie leży.

Zatem jak masz 80cm to szukasz 75 pod biustem i miski D, nie B
estre jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-02, 09:45   #4992
c81a2b06a90b0b22eaedbaac3ab80ae1b1771235_65838171ebe9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 578
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez moniczekk Pokaż wiadomość
Kupiłam stanik w zwykłym sklepie z bielizną za ok 15zł. Rozmiar 80C, i w obwodzie jest na prawdę bardzo dobry. Nie mogę złego słowa powiedzieć na jakość tego biustonosza, bo kupuję w tym sklepie, tego typu i na prawdę długo można w nich pochodzić. Wcale się nie rozciągają ani nic. A wolę mieć dużo różnych staników, w różnych kolorach, gładkie i z koronkami, a na takie za 100 i więcej złotych nie mogłabym sobie na tyle pozwolić. Szukam w Krakowie sklepu, gdzie znajdę fachową poradę, bo zależy mi na dobrze dobranym rozmiarowo staniku. A może z tych lepszych sklepów jesteście w stanie coś polecić? Gdzieś czytałam na forum o pewnym tarnowskim sklepie z bielizną i pani tam pracującej, i szukam kogoś takiego w Krakowie. Jeśli chodzi o mój rozmiar - z tych internetowych kalkulatorów wynika miseczka D, jednak jestem pewna, że to zdecydowanie za duża opcja, bo tak jak pisałam, C nie jest do końca odpowiednie.
tu masz linka do stanikowej mapy -> http://stanikowamapa.prv.pl/ Znajdziesz tam sklepy w których możesz liczyć na dobranie odpowiedniego rozmiaru
poza tym - sama literka nic nie mówi, ja mam stanik w rozmiarze 65DD - a biust wcale nie jest duży, wcześniej nosiłam 75B/C. Piersi mi nie urosły, tylko obwód się zmienił, a za nim miseczka Chociaż oczywiście jak ktoś nie słyszał nigdy o brafittingu, to jak usłyszy jaki mam rozmiar, to może zareagować słowami "Ty masz DD? Jasne, jasne". A - jak już mówiłam- sama literka, bez obwodu nie mówi nic o wielkości biustu
c81a2b06a90b0b22eaedbaac3ab80ae1b1771235_65838171ebe9a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 09:54   #4993
modomaniaczka86
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 120
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Ja ostatnio jestem na prawde pozytywnie zaskoczona biustonoszem z Intimissimi. Wczesniej wydawalo mi sie ze ich rozmiarowka ograniczona do 4 cyfr jest niewystrczajaca by dobrze dobrac rozmiar, ale na mnie lezy idealnie. Kupilam tak klasyczny prosty zestaw jak ten na obrazku. Jest to rozmiar 3. Normalnie nosze 75C
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg intimissimi_ss11_rpd50l_sbd50v_20110105_1997027132.jpg (34,2 KB, 11 załadowań)
modomaniaczka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 09:59   #4994
Madlen__18
Zakorzenienie
 
Avatar Madlen__18
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: las
Wiadomości: 5 022
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

moniczekk - nie możesz powiedzieć nic złego, bo może po prostu nigdy nie miałaś na sobie DOBREGO stanika.
Szukaj, próbuj.
Na początku tez mi było troszkę szkoda kasy - bo zaczęłam uświadomienie jak mieszkałam z rodzicami, nie pracowałam - ponad 3 lata temu.
Ale odkąd miałam pierwszy dobry stanik natychmiast zrozumiałam na czym rzecz polega i obecnie nie wyobrażam sobie mieć "zły ale ładny i tani".
Wolę mieć mniej - np 4 dobre staniki,w tym jeden strapless, niż 10 niedobrych bo one po prostu krzywdę robią.

Estre: przyszedł ci strapless? i jak?
coraz bliżej kliknięcia jestem wyobrażam sobie te wszystkie tuniki na jedno ramię i ehh
__________________
"mów mi dobrze, dobrze mi mów
łaskocz czule warkoczem ciepłych słów
wilgotnym szeptem przytul mnie
i mów mi dobrze, nie mów mi źle
rozłóż przede mną księgę zaklęć i wróżb
okrytą w obwolutę twoich ramion i ud
czaruj we mnie, na ołtarz duszę złóż
i w dusznym kącie rzuć na mnie urok swój"

M
Madlen__18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 10:48   #4995
estre
Zakorzenienie
 
Avatar estre
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 307
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez Madlen__18 Pokaż wiadomość

Estre: przyszedł ci strapless? i jak?
coraz bliżej kliknięcia jestem wyobrażam sobie te wszystkie tuniki na jedno ramię i ehh
Przyszedł
Pasuje idealnie, ale wzięłam miskę większy i większy w obwodzie.
Zamiast 65E, które było tragiczne, musiałam wziąć 70e Jest idealnie
estre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 11:21   #4996
Madlen__18
Zakorzenienie
 
Avatar Madlen__18
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: las
Wiadomości: 5 022
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Hmmm kurdę kurdę...
Ja mam 68 pod biustem - Ewa mi doradziła brać 70siątkę (przy plungach jak pytałam) bo mam mało tłuszczyku, tylko to już żebra same - więc nie moge się strasznie ścisnąć.
Więc mam 70. Przy 82-83 w biuście (zwis 85) 70B.

Nie schodzić do 65 z obwodem??


I taki jest bakłażan, ale nie wiem jak strapless.
A deadline jest 14 maja w zasadzie - potrzebuję do kiecki
__________________
"mów mi dobrze, dobrze mi mów
łaskocz czule warkoczem ciepłych słów
wilgotnym szeptem przytul mnie
i mów mi dobrze, nie mów mi źle
rozłóż przede mną księgę zaklęć i wróżb
okrytą w obwolutę twoich ramion i ud
czaruj we mnie, na ołtarz duszę złóż
i w dusznym kącie rzuć na mnie urok swój"

M
Madlen__18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 11:28   #4997
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez Madlen__18 Pokaż wiadomość

Estre: przyszedł ci strapless? i jak?
coraz bliżej kliknięcia jestem wyobrażam sobie te wszystkie tuniki na jedno ramię i ehh
Ja dzisiaj mało nie kliknęłam, i tak chcę go sobie kupić, a że musiałam wymienić stanik dla mamy, to pomyślałam, że nie ma sensu potem drugi raz płacić za wysyłkę. Tyle, że zobaczyłam, że mój rozmiar jest tylko na zamówienie z realizacją 14dni.

A mierzyłyście Deco Strapless? Widziałam go już na kilkunastu biustach i na każdym fajnie leżał za wyjątkiem mnie (U fiszbiny jest dla mnie za długie przez co robi się puste miejsce na dole miski)!

Strepless Toffi ma trzy wady, które u Deco nie występują:
- materiał nie przepuszcza powietrza i biust się w nim poci
- kolor jest ciemniejszy niż ciało
- ma koronkę, która może się odznaczać pod bluzkami (nie wiem po co ją wstawili).

A dopiszę jeszcze, że mama zamówiała Onyksa i okazał się małomiseczkowy, obwód z tych effuniakowych luźniejszych. W miękkim halfie mama ma 70DD i jest dobry, a z Onyska 70DD się wylewała, a i stanik miał za wąskie fiszbiny, mam nadzieję, że w 70E będą szersze.

Edytowane przez xzora
Czas edycji: 2011-05-02 o 11:30
xzora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 11:38   #4998
estre
Zakorzenienie
 
Avatar estre
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 307
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez Madlen__18 Pokaż wiadomość
Hmmm kurdę kurdę...
Ja mam 68 pod biustem - Ewa mi doradziła brać 70siątkę (przy plungach jak pytałam) bo mam mało tłuszczyku, tylko to już żebra same - więc nie moge się strasznie ścisnąć.
Więc mam 70. Przy 82-83 w biuście (zwis 85) 70B.

Nie schodzić do 65 z obwodem??


I taki jest bakłażan, ale nie wiem jak strapless.
A deadline jest 14 maja w zasadzie - potrzebuję do kiecki
Nie schodzić. Ja mam pod biustem tak samo
65-tka na najluźniejszą haftkę była mi i tak za ciasna.
70-tka jest ok, noszę na środkową
estre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 11:58   #4999
Madlen__18
Zakorzenienie
 
Avatar Madlen__18
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: las
Wiadomości: 5 022
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez estre Pokaż wiadomość
Nie schodzić. Ja mam pod biustem tak samo
65-tka na najluźniejszą haftkę była mi i tak za ciasna.
70-tka jest ok, noszę na środkową
Pięknie dziękuję!
A powiedz mi jeszcze - jak jest z kolorem?
Jest bardzo taki.. "brudno-babciowy"?
Obawiam się, że będzie mocno ciemny.

Ale i tak mi się podoba
Chodzi za mną jeszcze szarak, ale jak o wszystkich stanikach widzę jakieś opinie, to o tym cisza Nie wiem czy się nie podoba czy coś z nim nie tak.

A w ogóle mam w szafie prototyp staników Ewy, miękki half jeszcze z czasów zapisów...się poniszczył a mam go z sentymentu już bardziej, bo rozmiar też się zmienił mi nieco. Takiii był ładny.

Za to te z czasów bloga, kratki i inne krówki zupełnie mi się nie podobały i jeszcze wtedy marna jakość...
A ten stary half to było takie małe dzieło sztuki.. więc sobie leży póki co.

Teraz coraz lepiej u Ewy z fasonami i jakością. Zwłaszcza odkąd są miękkie staniki
__________________
"mów mi dobrze, dobrze mi mów
łaskocz czule warkoczem ciepłych słów
wilgotnym szeptem przytul mnie
i mów mi dobrze, nie mów mi źle
rozłóż przede mną księgę zaklęć i wróżb
okrytą w obwolutę twoich ramion i ud
czaruj we mnie, na ołtarz duszę złóż
i w dusznym kącie rzuć na mnie urok swój"

M
Madlen__18 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-02, 12:04   #5000
estre
Zakorzenienie
 
Avatar estre
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 307
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Kolor to taki karmel albo camel, wielbłądzi. Ciemniejszy jak skóra ale pod białe bluzki jest ok.
Koronka odznacza się pod obcisłymi rzeczami. Można ją wypruć, ale wtedy brzeg miski jest tak roboczo zakończony, brzydko.

Taki miękki half, prototyp, też mam.
Chucham na niego, dbam, bo jest śliczny i mega wygodny. Tylko obwód trochę mi się rozciągnął
Z czasów bloga nic nie mam, pozbyłam się. Nie podobały mi się te gniecące pianki i kiepska bawełna.
estre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 12:16   #5001
Madlen__18
Zakorzenienie
 
Avatar Madlen__18
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: las
Wiadomości: 5 022
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Tamtego też się pozbyłam, tzn zwracałam - blogowa kratkę. Nie moja estetyka i wielkie rozczarowanie jakością materiałów.
__________________
"mów mi dobrze, dobrze mi mów
łaskocz czule warkoczem ciepłych słów
wilgotnym szeptem przytul mnie
i mów mi dobrze, nie mów mi źle
rozłóż przede mną księgę zaklęć i wróżb
okrytą w obwolutę twoich ramion i ud
czaruj we mnie, na ołtarz duszę złóż
i w dusznym kącie rzuć na mnie urok swój"

M
Madlen__18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 13:46   #5002
kot genetyczny
Raczkowanie
 
Avatar kot genetyczny
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 170
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Kupiłam stanik w zwykłym sklepie z bielizną za ok 15zł. Rozmiar 80C, i w obwodzie jest na prawdę bardzo dobry. Nie mogę złego słowa powiedzieć na jakość tego biustonosza, bo kupuję w tym sklepie, tego typu i na prawdę długo można w nich pochodzić. Wcale się nie rozciągają ani nic. A wolę mieć dużo różnych staników, w różnych kolorach, gładkie i z koronkami, a na takie za 100 i więcej złotych nie mogłabym sobie na tyle pozwolić.
Cytat:
Napisane przez Madlen__18 Pokaż wiadomość
odkąd miałam pierwszy dobry stanik natychmiast zrozumiałam na czym rzecz polega i obecnie nie wyobrażam sobie mieć "zły ale ładny i tani".
Wolę mieć mniej - np 4 dobre staniki,w tym jeden strapless, niż 10 niedobrych bo one po prostu krzywdę robią.
Zgadzam się - tanimi biustonoszami można sobie zmarnować piersi.

Zamiast kupować stertę staników w kolorach tęczy, z koronkami i każdy dobrany do jednej bluzki lepiej zainwestować w dwa lub trzy, ALE:

- w doskonale dobranym rozmiarze - są w necie dostępne tabelki i instruktarze jak się zmierzyć. Wtedy bluzka układa się lepiej i cała figura wygląda super, nie zastąpi tego żaden zielony czy fioletowy biusthalter za 15 złotych, chociażby nie wiem jak pięknie dobrany kolorem.

- w uniwersalnym kolorze - u mnie najlepiej sprawdza się kolor cielisty, bo pasuje do wszystkiego.

- naprawdę dobrej jakości - nie każdego stać na Triumpha, ale taki Esotiq jest już sporo tańszy, a mimo to dobrej jakości. No i rozmiarów mają masę, z każdego modelu kupisz 65 G, 50 Z, 150 A i co tam chcesz.
__________________
Psi Anioł

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu
kot genetyczny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 13:59   #5003
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez Apiska Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jeśli chcę zamówić biustonosz firmy Gaia powinnam wziąć rozmia 32D taki jak noszę z Dalii? Czy Gaia ma zaniżoną bądź zawyżoną rozmiarówkę?
Kolejne pytanie, zamawiając bądź wybierając rozmiar w Gai powinnam sugerować się rozmiarem polskim, który wyliczył mi kalkulator tj 70C?

Ponawiam zapytanie ;-)
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 15:04   #5004
Madlen__18
Zakorzenienie
 
Avatar Madlen__18
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: las
Wiadomości: 5 022
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Kupiłam jednego granatowego Esotiqa - śliczny - na wyprzedaży (+ zniżka pracownicza kolezanki) za ...20 zł - w moim "uświadomionym" rozmiarze.
Jak są wyprzedaże to chodzą za 50%.

Owszem, jest niby dobry, ale jakoś mniej się trzyma klatki piersiowej, nie mam poczucie ":ideału" tak jak w Effuniaku, ten stanik jest taki "ruchomy". Generalnie nie robi żadnej krzywdy, daje niezły efekt, ma dobry obwód. Polecam na pierwszy stanik, tańszą alternatywę czy po prostu za możliwość mierzenia stacjonarnego - w sklepie.
__________________
"mów mi dobrze, dobrze mi mów
łaskocz czule warkoczem ciepłych słów
wilgotnym szeptem przytul mnie
i mów mi dobrze, nie mów mi źle
rozłóż przede mną księgę zaklęć i wróżb
okrytą w obwolutę twoich ramion i ud
czaruj we mnie, na ołtarz duszę złóż
i w dusznym kącie rzuć na mnie urok swój"

M
Madlen__18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 15:16   #5005
estre
Zakorzenienie
 
Avatar estre
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 307
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Na pierwsze dobrane staniki nie warto wydawać sporo kasy. Lepiej kupić coś na wyprzedażach. Nawet 6 zmysł ma outlet i sprzedaje tam Freye.

Lepiej kupić coś tańszego bo można zmigrować, tym bardziej jak się ma trochę ciałka.

Pamiętam jak sobie kupiłam Hestię za 160 zł. Nie ponosiłam jej nawet 3 tygodnie, zmigrowałam ekspresowo.
estre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 15:18   #5006
Cyska
Zakorzenienie
 
Avatar Cyska
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: lbn/waw
Wiadomości: 10 088
GG do Cyska
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Nie wiem gdzie o to zapytać, wiec moze ktoraśz was wie. Byl taki wątek o skompletowaniu majtek do biustonoszy... ale kompletnie nie wiem pod jakimi haslami tego szukać moze ktoraś z was go pamięta.. Bo szukam majtek do opulence różowego... jakichś takich pasujących
__________________
Cyska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 17:15   #5007
Madlen__18
Zakorzenienie
 
Avatar Madlen__18
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: las
Wiadomości: 5 022
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Atu się zgadzam -mimo tego,że jestem chuda - 3 tygodnie i po staniku -ale ja pierwszy kupiłam od dziewczyny z forum,leżał jej w szafie bo zły rozmiar. Dałam 40zł. Równie d0brze mogłam dac 200 i byłaby lekka załamka
__________________
"mów mi dobrze, dobrze mi mów
łaskocz czule warkoczem ciepłych słów
wilgotnym szeptem przytul mnie
i mów mi dobrze, nie mów mi źle
rozłóż przede mną księgę zaklęć i wróżb
okrytą w obwolutę twoich ramion i ud
czaruj we mnie, na ołtarz duszę złóż
i w dusznym kącie rzuć na mnie urok swój"

M
Madlen__18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 18:44   #5008
Karolllka7
Zakorzenienie
 
Avatar Karolllka7
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 475
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Hej dziewczyny mam kilka pytań.
Chciałam zapytać, co to znaczy, że stanik może "zmigrować" prosze o uświadomienie mnie? W tamtym roku kupiłam sobie strój kąpielowy taki jak w załączniku w sklepie stacjonarnym. Pani mnie zmierzyła i stwierdziła, że mój rozmiar to 65G, natomiast jeśli będę kupowała zwykłą bieliznę to może być to nawet rozmiar 65 GG. I kolejne pytanie czym różni się G od GG? I jaki biustonosz polecacie na 1 zakup bieliźniany? W miarę możliwości, żeby nie był zbyt drogi, bo najpierw musze się przyzwyczaić, poza tym jestem maturzystką, więc szaleć z pieniędzmi nie mogę

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kostium-panache-geneva-figi-1.jpg (17,9 KB, 8 załadowań)
Karolllka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 18:46   #5009
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez Karolllka7 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny mam kilka pytań.
Chciałam zapytać, co to znaczy, że stanik może "zmigrować" prosze o uświadomienie mnie? W tamtym roku kupiłam sobie strój kąpielowy taki jak w załączniku w sklepie stacjonarnym. Pani mnie zmierzyła i stwierdziła, że mój rozmiar to 65G, natomiast jeśli będę kupowała zwykłą bieliznę to może być to nawet rozmiar 65 GG. I kolejne pytanie czym różni się G od GG? I jaki biustonosz polecacie na 1 zakup bieliźniany? W miarę możliwości, żeby nie był zbyt drogi, bo najpierw musze się przyzwyczaić, poza tym jestem maturzystką, więc szaleć z pieniędzmi nie mogę

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Nie stanik, a biust.
GG to miska większa od G o 1 rozmiar.
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 18:54   #5010
nicko
Zadomowienie
 
Avatar nicko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 752
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. IV

Cytat:
Napisane przez Cyska Pokaż wiadomość
Nie wiem gdzie o to zapytać, wiec moze ktoraśz was wie. Byl taki wątek o skompletowaniu majtek do biustonoszy... ale kompletnie nie wiem pod jakimi haslami tego szukać moze ktoraś z was go pamięta.. Bo szukam majtek do opulence różowego... jakichś takich pasujących
Nie wiem o jaki wątek chodzi, ale spróbuj coś z ,,dołami,,: doły do biustonoszy czy coś takiego. Dużo majtek można dostać w H&M, ja tam kupiłam sobie do opiumka, kolorek identyczny, nawet do fuksji Effuniaka można tam gatki dostać.
nicko jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:27.