Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-24, 15:35   #451
EwuniaB
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Dzień 6

Złuszczona w połowie- no tak do połowy policzków. Wisi mi skór i wyglądam jak walking dead Oczywiście niezależnie od uwagi i dmuchania na zimne, zdarłam sobie kawałek skórki z żuchwy próbując zobaczyc co mam pod spodem żuchwy. W zasadzie to juz on odchodził wiec większej szkody nie ma, nie zaszczypało nawet, ale na wszelki wypadek przykleiłam kremem Buzia różowiutka jak u świnki, ale powoli dochodzi do siebie Przebarwienia nie przebijają, także chyba zadnych nie będzie Nadal siedzę w domu, wysmarowana kremami - nawet filtrem mineralnym biodermy, ale to chyba trochę przesadzam Aha -zapomnialam również ze miałam muśnięta szyję i dekolt i po kąpieli zrobiłam peeling - na szczęście nie ma nieszczęscia, był delikatny, na szyi była jeno jedna warstwa, nawet nie zbrązowiała, więc wszystko gra
EwuniaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 11:03   #452
EwuniaB
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Dzień 9 - piękna cera wszystko zeszło, cera troszkę zaróżowiona, ale przepiękna. Blizny się spłyciły, pory mniejsze, cera jaśniusieńka. Oczywiście już wczoraj wągierka wycisknęłam, znaczy chciałam ale się trzyma więcej mam czerwoną kropkę na policzku. Czekam az zblednie Nic już nie ruszam więcej Ale stwierdzam z pełnym przekonaniem - WARTO dla mnie przynajmniej . Na jesień robię kolejny. A w międzyczasie jakieś lżejsze glikole i migdałki.
P
EwuniaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 14:56   #453
dagmaralicja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 58
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Sluchajcie, polecam Wam nastepujaca ksiazke - Peelingi i resurfacing skory - Harold J. Brody
na 1 stronie intern. jest fragment 1 rozdzialu i musze przyznac bardzo prosto opisane co i jak, ksiazki sa w bibliotekach uniwersyteckich w poznaniu i nysie.

Edytowane przez dagmaralicja
Czas edycji: 2011-05-25 o 23:56
dagmaralicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 21:25   #454
_Baletnica_
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: od siebie
Wiadomości: 1 389
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Dziewczyny..mam pytanie- czy taki kwas zakupiony samemu-mam na myśli Avene TCA, jest bezpieczny? Czy sobie nic nie zrobię krzywdy i sama dam radę go zrobić?
Z góry dziękuję za pomoc
__________________
dietka
60, 59....58....57...56...55... 54
_Baletnica_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 22:17   #455
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Baletnica nie wiem jak z Avene ale TCA to straszna siekiera i z pewnością krzywdę można sobie zrobić. Radzę na spokojnie prześledzić cały wątek bo dziewczyny pisały o różnych kłopotach przy samodzielnym kwaszeniu tca. Większość ludzi popukała by się w czoło słysząc co my same wyrabiamy ale tak to się kończy gdy człowiek w końcu traci wiarę w skuteczną pomoc lekarską.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 10:39   #456
gosza_m
Zakorzenienie
 
Avatar gosza_m
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Dolina Muminków
Wiadomości: 4 937
GG do gosza_m
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Dziewczyny w poniedziałek robiłam TCA u dermatologa, i dzisiaj rano zobaczyłam w lustrze okropne blizny/ rozstępy na policzkach??? Do tych co miały cos podobnego- czy mi to zejdzie, czy niestety zabieg mi tak bardzo zaszkodził???
Nie mam już siły na tą moją buźkę...
__________________

Pick me. Choose me. Love me

Kubuś 23.12.15- 19tc
Mateusz 15.03.17- 21tc
Joasia 25.03.18
gosza_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 10:04   #457
IvonaMM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 294
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Hej
A ja mam inne pytanie. Czy peeling TCA pomoże mi też na pieprzyki? Skoro jest głęboki bo powinien je troszkę "wybielić"? Czy on w ogóle ich nie ruszy? A jak wygląda sprawa z naczynkami po zabiegu?

Jesienią mam mieć robiony TCA, jeśli mi nic nie pomoże, tzn. mam przepisany Differin ale jakoś nie chce mi się zbytnio zabierać za niego bo to retinoid a po nich żeby zrobić tca to trzeba odczekać.
IvonaMM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-04, 17:14   #458
Sandruzja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Hej
Ja też szukałam informacji nt. tego czy można zrobić sobie peeling TCA na pieprzyk i zbytnio nic nie znalazłam..., jedyne co to pewien chłopak na forum laboratorium urody pisał, że sobie dał na pieprzyk wypaliło mu ten pieprzyk i czerwony ślad został
link http://www.laboratoriumurody.pl/foru...,t663,210.html

tak bardzo boję się blizn po wycinaniu chirurgicznie, pieprzyk mi przeszkadza ( na policzku !!) ale blizny i czerwonego śladu nie chcę mieć.
Sama nie wiem co mam wybrać
Sandruzja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 17:06   #459
jessi87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Hej, mam pytanie, jeżeli posiadam już rozrobiony kwas tca 50%, to jak zmniejszyć jego stężenie?załóżmy jak rozrozrobić 1 ml tego kwasu by z 50% powstało 20%?? bo nie chcę od razu ładować stężenia 50 % tylko zacząć od 20.
jessi87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 20:42   #460
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 266
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez jessi87 Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie, jeżeli posiadam już rozrobiony kwas tca 50%, to jak zmniejszyć jego stężenie?załóżmy jak rozrozrobić 1 ml tego kwasu by z 50% powstało 20%?? bo nie chcę od razu ładować stężenia 50 % tylko zacząć od 20.
1 część TCA + 1.5 części wody i wyjdzie 20%

"część" jako twoja jednostka miary

Edytowane przez 95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742
Czas edycji: 2011-09-01 o 20:43
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 11:15   #461
jessi87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

[1=95a9c0c0ad5413d91ca5eca 5b0ed55ead7480bc2_60568ca a65742;29148322]1 część TCA + 1.5 części wody i wyjdzie 20%

"część" jako twoja jednostka miary [/QUOTE]

Wielkie dzięki za tak szybką odpowiedź
jessi87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-15, 13:18   #462
agucha1712
Raczkowanie
 
Avatar agucha1712
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 224
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

co myślicie o tym ?
http://biocosmetics-polska.pl/linia-...abiegu/p,28277

któras z Was tam cos kupowała?
agucha1712 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 18:57   #463
dolce343
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4
KWAS TCA zabieg Peeling - Dziennik po zabiegu

Dzien 1

Dzien zabiegu
Na wstepie chcialbym zwrocic uwage ze nie bylem do konca wyleczony z tradziku, gdyz gdzieniegdzie cos wyskoczylo
ale przy kwasach nie trzeba miec w 100% gladkiej skorry twarzy.
Zabieg kwacem TCA trwal ok 30 min.Przed dermatolog oczyscil twarz przecierajac gaza z odpowiednim preparatem. stezenie to 35 %. Przez caly zabieg wlaczony bym na de mna wiatrak bez ktorego chyba nie wytrzymal
byl bolu. tzn pieczenia ;-). Po zabiegu 10 minut jeszcze wiatrak lagodzil mi skore. Oczywiscie po zabiegu krem nawilzajacy nalozony przez dr. dermatologa
Polecam firme La roche Posay - robi swietne preparaty. Po zabiegu stosowalem ' krem gleboko nawilzajacy po zabiegahc dermatologicznych 'Preparatem polecil smarowac na wet kilka razy dziennie. Jutro wieczorem napisze jak maja sie sprawy.. ;-)
Dodam tylko ze przed zabiegiem Pani dermatolog wyciagnela z pod lady papierek na wyrazenie zgody na zluszczanie kwasem TCA. - jednoczesnie zapewniajac ze jest on bezpieczny i nie ma obaw.



pozdrawiam ;-)



PS. Przepraszam za brak pl znakow ale mam angielska wersje sys. operacyjngo.
dolce343 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 16:22   #464
agucha1712
Raczkowanie
 
Avatar agucha1712
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 224
Dot.: KWAS TCA zabieg Peeling - Dziennik po zabiegu

Hej,
fajnie by było gdybyś dołączył do opisu jakies fotki
ale czekam na relajce mimo wszystko
pozdrawiam
agucha1712 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 11:33   #465
dolce343
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4
Dot.: KWAS TCA zabieg Peeling - Dziennik po zabiegu

Dzien 2 ( a 1 dzien po zabiegu)

Rano skora miminalnie sciagnieta, niz wczoraj. Robi sie troche brozowawa miejscami.
Zazylem tabletke przeciw opryszczkom 2 x dzien. Po to aby nie doszlo do zakazenia. No i oczywiscie preparat przysp regeneracje naskorka o czym napisalem poprzednio. tak samo po poludniu i przed snem ...


Dzien 3 ( 29. wrze. 2011)

Skora naprawde juz mocno napieta, miejscami popekana. Ograniczam mimike twarzy. Pije dosyc duzo wody mineralnej. W sobote mam chrzciny bratanicy, mialem byc swiadkiem ale czuje ze nie bede mogl sie pojawic... niestety
dolce343 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 17:21   #466
dolce343
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4
Dot.: KWAS TCA zabieg Peeling - Dziennik po zabiegu

Dzien 4

Skora jest bardzo mocno sciagnieta. kolo ust zaczyna pekac lekko schodzic miejscami.
zgoddzilem sie pod naciskiem na role swadka na chrzcie.. ;///
dolce343 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 08:53   #467
agucha1712
Raczkowanie
 
Avatar agucha1712
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 224
Dot.: KWAS TCA zabieg Peeling - Dziennik po zabiegu

Hej, i jak tam ? jestes zadowolony z zabiegu ?
agucha1712 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 14:25   #468
michal751
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

hey

na początku sory za odkopanie tematu ale mam pytanie równo 3 tygodnie temu robiłem zabieg TCA 25%. Przed zbiegam nie miałem aż tak dużo pryszczy, skóra była w miarę normlana, no może troche sucha niestety od słonca w lato bo sie duzo opalałem. No dobra wiec mielem zabieg, troche pocierpiałem o dziwo szybko już po 4-5 dniach skóra złuszczyła się niemal całkowicie. Po kilku dniach moglem juz zobaczyć calkowite efekty i powiem wam ze było rewelacyjnie, skóra gładka,bez zmarszczek pani dermatolog na czas złuszczania poleciła mi tylko zwykłą wazelinę kosmetyczną którą od jakiegoś czasu już się nie smaruje. Dobra ale chciałbym powtórzyć zabieg. Jak myslicie czy 3-4 tygodnie po zabiegu to wytaczająca ilość czasu między zabiegami jak nie uzywalem zadnych kremów miedzy? Słyszałem że po 2 zabiegu nagle wychodza pryszcze, od czego to zalezy ?
michal751 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 13:27   #469
Gim
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1
KWAS TCA zabieg Peeling

Witam.Przeczytałem masę wątków, ale i tak nie wiem jakie stężenie. Chciałbym zrobić peeling kwasem Tca tylko nie wiem jakie stężenie wybrać. Prosił bym o doradzenie oraz jaki do 40zł krem po peelingu. Oto foto.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P240112_13.18_[01].jpg (39,5 KB, 94 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P240112_13.18_[02].jpg (58,3 KB, 99 załadowań)
Gim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-12, 11:50   #470
Czarnuula87
Raczkowanie
 
Avatar Czarnuula87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 53
Dot.: KWAS TCA zabieg Peeling

Cytat:
Napisane przez Gim Pokaż wiadomość
Witam.Przeczytałem masę wątków, ale i tak nie wiem jakie stężenie. Chciałbym zrobić peeling kwasem Tca tylko nie wiem jakie stężenie wybrać. Prosił bym o doradzenie oraz jaki do 40zł krem po peelingu. Oto foto.
Ja na pewno nie robiłabym w Twoim przypadku większego stężenia niż 20%. Lepiej więcej zabiegów w mniejszym stężeniu, niż od razu ładować duże stężenia. Radzę Ci to z ręką na sercu, bo ja się załatwiłam dużym stężeniem, teraz moja skóra nie potrafi dojść do siebie, jest zaczerwieniona, drastycznie wysuszona... Co do kremu może to być zwykły bepanthen, wazelina, epikrem, ja smarowałam też maścią Cicatridina na oparzenia, otarcia, rany itp.

Edytowane przez Czarnuula87
Czas edycji: 2012-03-12 o 11:53
Czarnuula87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 20:01   #471
addatoniewypada
Rozeznanie
 
Avatar addatoniewypada
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 540
Dot.: KWAS TCA zabieg Peeling

witajcie, a wiec jestem po 1 TCA wczoraj wieczorem...i
jest tak oto, nie zapowiada sie na strupka, a dzialalam 25%

zdjecie przedi po tzn w trakcie

Edytowane przez addatoniewypada
Czas edycji: 2012-03-26 o 22:43
addatoniewypada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 10:44   #472
Czarnuula87
Raczkowanie
 
Avatar Czarnuula87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 53
Dot.: KWAS TCA zabieg Peeling

Cytat:
Napisane przez addatoniewypada Pokaż wiadomość
witajcie, a wiec jestem po 1 TCA wczoraj wieczorem...i
jest tak oto, nie zapowiada sie na strupka, a dzialalam 25%

zdjecie przedi po tzn w trakcie
Hej, u mnie też się na strupka nie zapowiadało po położeniu 20%, a potem zrobiła się skorupka i zaczęła odchodzić. Widzę, że Ty nie robiłaś na twarzy, więc proces może potrwać dłużej, bo ja jak maznęłam tym samym roztworem uda, to praktycznie nic się z początku nie działo, dopiero po tygodniu patrzę, a tam coś zaczyna schodzić
Czarnuula87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 15:40   #473
MalgorzataD
Zadomowienie
 
Avatar MalgorzataD
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 316
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Jestem zapisana na peeling TCA do dermatologa na jutro...ale po tym co się tu naczytałam aż mi łzy napływają do oczu ze strachu...W piątek wyjeżdżam do rodziców na majówkę i nie chciałabym tak strasznie wyglądać po...
Niby stężenie ma być 15-25 % i lekarka zapewniła mnie, że nie będę strasznie wyglądała, ale się boję, że mi to zaszkodzi.
Za 3 miesiące mam ślub i bardzo się boję, że zniszczę sobie zarówno twarz jak i plecy....

Edytowane przez MalgorzataD
Czas edycji: 2012-04-23 o 15:54
MalgorzataD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 16:02   #474
olayahoo
Raczkowanie
 
Avatar olayahoo
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 112
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

podziwiam was,nigdy nie zdecydowalabym sie na tca na twarz.To silny kwas,jego dzialanie polega na wywolaniu oparzenia i martwicy skory,wskutek czego schodzi zewnetrzna warstwa skory.Ja mialam kiedys robiony tca,ale punktowo na blizne na reku,nie bylam zadowolona.Jest to tak mocny kwas,ze po wygojeniu zostala mi plama.Jezeli juz decydujecie sie na tca,to poproscie lekarza,zeby punktowo to zastosowal na blizne,na plamy to prawie nic nie dziala,tylko na wglebienia w skorze,blizny,rozstepy.In ne kwasy w gabinetach sa bezpieczniejsze i moim zdaniem lepsze
olayahoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 12:03   #475
MalgorzataD
Zadomowienie
 
Avatar MalgorzataD
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 316
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Jestem 11 dzień po zabiegu i muszę przyznać, że są efekty, a ja jestem zadowolona. Byłam bardzo zdołowana jak dzień przed zabiegiem naczytałam się i naoglądałam w internecie, ale dermatolog, który mi ten zabieg wykonywał wszystko mi wytłumaczył i zapewnił, że nie zrobi mi krzywdy.
Tak więc przed miałam cerę taką aż siną miejscami, bo mam naczynka i trądzik miejscami i chyba wszystko co można mieć...Po zabiegu mam jaśniejszą skórę, ładniejszą...nie widać blizn i przebarwień aż tak jak wcześniej.
Zabieg miałam robiony we wtorek, a w sobotę już cała skóra na twarzy mi zeszła. Jest gładsza i naprawdę zdrowiej wygląda.
TCA miałam robione również na plecach, ale póki co wolniej się goi, w sensie skóra schodzi wolniej i dlatego na razie nie sprawdzam jak wygląda. Najważniejsze jednak jest natłuszczanie tej skóry by szybciej zeszła.
Myślę, że...tak za jakiś czas powtórzę ten zabieg z pewnością.
MalgorzataD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 20:09   #476
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez MalgorzataD Pokaż wiadomość
Jestem 11 dzień po zabiegu i muszę przyznać, że są efekty, a ja jestem zadowolona. Byłam bardzo zdołowana jak dzień przed zabiegiem naczytałam się i naoglądałam w internecie, ale dermatolog, który mi ten zabieg wykonywał wszystko mi wytłumaczył i zapewnił, że nie zrobi mi krzywdy.
Tak więc przed miałam cerę taką aż siną miejscami, bo mam naczynka i trądzik miejscami i chyba wszystko co można mieć...Po zabiegu mam jaśniejszą skórę, ładniejszą...nie widać blizn i przebarwień aż tak jak wcześniej.
Zabieg miałam robiony we wtorek, a w sobotę już cała skóra na twarzy mi zeszła. Jest gładsza i naprawdę zdrowiej wygląda.
TCA miałam robione również na plecach, ale póki co wolniej się goi, w sensie skóra schodzi wolniej i dlatego na razie nie sprawdzam jak wygląda. Najważniejsze jednak jest natłuszczanie tej skóry by szybciej zeszła.
Myślę, że...tak za jakiś czas powtórzę ten zabieg z pewnością.
Pamiętaj o ochronie, nawet blokerze 60+ na słońce aby nie popsuć efektu U mnie to jest w koło macieju, po zabiegu jestem zadowolona, przychodzi lato, słońce i mimo ochrony, make upu i wszystkiego co możliwe przebarwienia zawsze wrócą
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 10:04   #477
MalgorzataD
Zadomowienie
 
Avatar MalgorzataD
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 316
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Stosuję +50 z La Roche Posay. Za kilkanaście dni mam wizytę u dermatolog, ponieważ plecki niestety nie wygoiły się tak jakbym jeszcze tego chciała, a za 2 miesiące równo ślub, więc chciałabym by były ładne )))
MalgorzataD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 20:25   #478
Summer8
Raczkowanie
 
Avatar Summer8
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 96
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Gdzie można kupić kwas TCA online?proszę o pomoc
__________________
Ktoś kiedyś powiedział: Dobre dziewczynki piszą pamiętniki, złe nigdy nie mają czasu. Ja, ja po prostu chce mieć życie, które zapamiętam. Nawet, jeśli nie zapisze tego w żadnym pamiętniku.
Summer8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 18:55   #479
Czarnuula87
Raczkowanie
 
Avatar Czarnuula87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 53
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Hej, mam problem:// Robiłam zbyt duże stężenia TCA w zbyt krótkich odstępach czasu, wynik- zdewastowana, odwodniona skóra, z którą wstyd wyjść do ludzi, poza tym blizny i przebarwienia, przesuszenie, nierówna tekstura skóry, a dodatkowo jakiś miesiąc temu zakupiłam wadliwą tępą rolkę dermaroller i poharatałam sobie skórę, przez co właśnie powstały chyba jakieś trwałe szramy...ech, jak pech to pech, byłam już na drodze do doprowadzenia tej skóry do względnej normalności, ale ta rolka była zwieńczeniem wszystkiego i już chyba nigdy skóra nie wróci do siebie...Próbowałam już różnych maści, kremów itp., ale nic nie pomaga, tragedia. Jeżeli ktoś miałby jakieś pomysły jak odbudować tę skórę, byłabym wdzięczna?? Czy retinoidy mogłyby wyrównać mi skórę?
Czarnuula87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 22:11   #480
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez Czarnuula87 Pokaż wiadomość
Hej, mam problem:// Robiłam zbyt duże stężenia TCA w zbyt krótkich odstępach czasu, wynik- zdewastowana, odwodniona skóra, z którą wstyd wyjść do ludzi, poza tym blizny i przebarwienia, przesuszenie, nierówna tekstura skóry, a dodatkowo jakiś miesiąc temu zakupiłam wadliwą tępą rolkę dermaroller i poharatałam sobie skórę, przez co właśnie powstały chyba jakieś trwałe szramy...ech, jak pech to pech, byłam już na drodze do doprowadzenia tej skóry do względnej normalności, ale ta rolka była zwieńczeniem wszystkiego i już chyba nigdy skóra nie wróci do siebie...Próbowałam już różnych maści, kremów itp., ale nic nie pomaga, tragedia. Jeżeli ktoś miałby jakieś pomysły jak odbudować tę skórę, byłabym wdzięczna?? Czy retinoidy mogłyby wyrównać mi skórę?
Chcesz dalej sama eksperymentować w takim stanie
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-04 13:52:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:08.