Davercin - wątek zbiorczy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-11, 17:41   #31
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: DAVERCIN-lek na trądzik!!:D

Czyli to, czy jest na receptę, czy nie, zależy od miasta? Dziwne

A czy ktoś może mnie uświadomić, ile ten Davercin kosztuje?
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 18:59   #32
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: DAVERCIN-lek na trądzik!!:D

prędzej od tego, jak dawno w aptece nie było kontroli

davercin żel ok. 12zl
davercin płyn ok. 11zł
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 19:36   #33
_dorota_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 63
Dot.: DAVERCIN-lek na trądzik!!:D

Davercin jest cieńki. Polecam Wam bardzo Dalacin - T, w plynie, do stosowania miejscowego. Jest to owszem antybiotyk na recepte, ponoc antybiotyk juz starszej generacji ale jak dla mnie od wielu lat jest tym jedynym ktory dziala (mowiac o wszelakich mazidłach nanoszonych punktowo).
Absolutnie nie wysusza skory, jest dobrze tolerowany. Popytaj moze swojego dermatologa o niego.
_dorota_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 16:09   #34
agnieszka k
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka k
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wypłoszewo
Wiadomości: 3 576
Send a message via Skype™ to agnieszka k
Dot.: DAVERCIN-lek na trądzik!!:D

mam devercin i powiem wam ze chwale sobie go. Troche przesusza ale trudno zeby nie. Napewo lepsze to niz łykanie proszków.
__________________



Essence mania trwa


agnieszka k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 17:08   #35
nataliaa
Raczkowanie
 
Avatar nataliaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: daaLekO ;))
Wiadomości: 178
Question Dot.: Davercin - wątek zbiorczy

Hej
mam pytanie... od pewnego czasu stosuję davercin i differin (dermatolog mi przepisał)... i chciałabym pójść na solarium... i zastanawiam się czy mi to nie zaszkodzi... nie wiem. może jakieś przesuszenie czy coś... nigdy nie byłam więc stąd te moje wątpliwości... bo stan skóry mam już o niebo lepszy... bardzo prosze o odpowiedź... )
__________________

"Nie przejmuj się - szepnąl mi do ucha - Gdybym mógł snić, śniłbym tylko o tobie. I nie wstydziłbym sie tego."






..czekam na ten dzień..
nataliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 12:11   #36
scarletta
Raczkowanie
 
Avatar scarletta
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 240
Dot.: Davercin - wątek zbiorczy

Dermatlog przepisala mi płyn Davercin na moje obsyfiałe plecki Po przetarciu płynem, moge stosować jakiś krem, żeby nie przesuszyć pleców tym płynem? Czy Davercin w zupełności wystarczy?
scarletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 14:27   #37
emynia
Raczkowanie
 
Avatar emynia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 38
Dot.: Davercin - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nataliaa Pokaż wiadomość
Hej
mam pytanie... od pewnego czasu stosuję davercin i differin (dermatolog mi przepisał)... i chciałabym pójść na solarium... i zastanawiam się czy mi to nie zaszkodzi... nie wiem. może jakieś przesuszenie czy coś... nigdy nie byłam więc stąd te moje wątpliwości... bo stan skóry mam już o niebo lepszy... bardzo prosze o odpowiedź... )
Uzywam Davercin i Differin skora w o wiele lepszym stanie, dzis bylam na solarium i nie polecam, bardzo wysuszona skora.
__________________
emynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-19, 07:49   #38
emynia
Raczkowanie
 
Avatar emynia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 38
Dot.: Davercin - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez scarletta Pokaż wiadomość
Dermatlog przepisala mi płyn Davercin na moje obsyfiałe plecki Po przetarciu płynem, moge stosować jakiś krem, żeby nie przesuszyć pleców tym płynem? Czy Davercin w zupełności wystarczy?

Myśle że krem możesz jak najbardziej używać, tylko poczekaj aż płyn dobrze ze wchłonie w skóre i potem posmaruj sie kremem.
__________________
emynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 18:49   #39
broadwaydream
Wtajemniczenie
 
Avatar broadwaydream
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 2 469
Dot.: Davercin - wątek zbiorczy

Mam pytanie. Byłam ostatnio u "przemiłej" pani dermatolog, która wypisała mi leki, nie mówiąc nawet, jak je stosować.
Zaczęłam kurację davercinem, ale zastanawiam się, czy po nałożeniu owego żelu, można zaaplikować jeszcze na twarz krem nawilżający, czy to się kłóci?
__________________
W skrócie Brołdi
broadwaydream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 19:18   #40
pandulek
Zadomowienie
 
Avatar pandulek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 107
Dot.: Davercin - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez broadwaydream Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Byłam ostatnio u "przemiłej" pani dermatolog, która wypisała mi leki, nie mówiąc nawet, jak je stosować.
Zaczęłam kurację davercinem, ale zastanawiam się, czy po nałożeniu owego żelu, można zaaplikować jeszcze na twarz krem nawilżający, czy to się kłóci?
Brodwaydream ja kiedys stosowalam davercin i na to nakladalam krem nawilzający- nie zauwazyłam żadnych skutkow ubocznych Krem stosowalam okolo pol godziny po posmarowaniu się davercinem ( mialam go w plynie).
pandulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 19:26   #41
alisza
Raczkowanie
 
Avatar alisza
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 237
Dot.: Davercin - wątek zbiorczy

Mozna, zadnych efektow ubocznych nie bedzie. Ale po posmarowaniu davercinem najlepiej troche odczekac, pozwolic zeby sie wchlonal.
Jak nakladalam kiedys krem na davercin to ta wyschnieta warstewka davercinu po prostu sie rolowala. Takze zaprzestalam stosowac go na dzien, jedynie na noc..
alisza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-13, 19:51   #42
broadwaydream
Wtajemniczenie
 
Avatar broadwaydream
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 2 469
Dot.: Davercin - wątek zbiorczy

Dziękuję
__________________
W skrócie Brołdi
broadwaydream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 20:19   #43
7Cristina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3
Dot.: Davercin - wątek zbiorczy

Witam ! pracowałam w solarium bardzo długo , przeszłam rowniez wiele szkolen we Warszawie , Wrocławiu itd. prawda jest taka ze osoby z tradzikiem , przebarwieniami , znamionami itp nie powinny wogole kozystac z Solarium! Owszem na krotki czas opalanie niby rozwiaze problemy z jakimi przychodzimy, ale pozniej tradzik pojawi sie znowu a skora bedzie wygladac naprawde nieciekawie. Po pierwsze powinno sie udac do lekarza dermatologa , sprobowac masci , kremow to co nam poleci, lub do ginekologa ktory rozwiaze problem terapia hormonalna. Chodzenie do solarium napewno nie rozwiaze tego problemu a w 100% go pogorszy, kto bedzie mowił ze jest inaczej jest poprostu nieuczciwy w stosunku do swoich klientow. Pozdrawiam.

---------- Dopisano o 21:19 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

prosze nie korzystac z solarium, skora na chwile ulegnie " niby " poprawie ale pozniej sie pogorszy. Napisałam wiecej w watku zbiorczym na ten temat. Pozdrawiam.
7Cristina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 13:11   #44
alisza
Raczkowanie
 
Avatar alisza
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 237
Dot.: DAVERCIN-lek na trądzik!!:D

Cytat:
Napisane przez _dorota_ Pokaż wiadomość
Davercin jest cieńki. Polecam Wam bardzo Dalacin - T, w plynie, do stosowania miejscowego. Jest to owszem antybiotyk na recepte, ponoc antybiotyk juz starszej generacji ale jak dla mnie od wielu lat jest tym jedynym ktory dziala (mowiac o wszelakich mazidłach nanoszonych punktowo).
Absolutnie nie wysusza skory, jest dobrze tolerowany. Popytaj moze swojego dermatologa o niego.
davercin to tez antybiotyk - erytromycyna (makrolid)
alisza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 09:43   #45
pandulek
Zadomowienie
 
Avatar pandulek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 107
Dot.: Davercin - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez 7Cristina Pokaż wiadomość
Witam ! pracowałam w solarium bardzo długo , przeszłam rowniez wiele szkolen we Warszawie , Wrocławiu itd. prawda jest taka ze osoby z tradzikiem , przebarwieniami , znamionami itp nie powinny wogole kozystac z Solarium! Owszem na krotki czas opalanie niby rozwiaze problemy z jakimi przychodzimy, ale pozniej tradzik pojawi sie znowu a skora bedzie wygladac naprawde nieciekawie. Po pierwsze powinno sie udac do lekarza dermatologa , sprobowac masci , kremow to co nam poleci, lub do ginekologa ktory rozwiaze problem terapia hormonalna. Chodzenie do solarium napewno nie rozwiaze tego problemu a w 100% go pogorszy, kto bedzie mowił ze jest inaczej jest poprostu nieuczciwy w stosunku do swoich klientow. Pozdrawiam.

---------- Dopisano o 21:19 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

prosze nie korzystac z solarium, skora na chwile ulegnie " niby " poprawie ale pozniej sie pogorszy. Napisałam wiecej w watku zbiorczym na ten temat. Pozdrawiam.

Zdecydowanie się z Tobą zgadzam od około 2 lat staram się wyleczyć cerę, którą strasznie zniszczyło mi głównie opalani. Jest coraz lepiej , ale przez dłuższy czas było naprawdę źle- powiedziałam sobie nigdy więcej solarium ( chociaż czasami korci )

Edytowane przez pandulek
Czas edycji: 2012-03-20 o 01:24
pandulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 12:41   #46
kasiek939
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 16
Dot.: Davercin - wątek zbiorczy

Davercin (żel) jest na receptę . Ja osobiście go chwalę. Mi pomaga i nie podrażnia skóry. Przed nałożeniem myję twarz mydłem siarkowym on ze stanów zapalnych wyciąga mi ropę, a davercin wysusza. Bardzo dobry lek, polecam.
kasiek939 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 14:51   #47
Fika33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 8
Dot.: Davercin - wątek zbiorczy

Witam wszystkich chciałam sie was zapytac co myslicie o połączeniu dwóch maści Davercinu i Metronidazolu bo takie maści dostałam od mojej dermatolog.Mam używać Davercinu na noc a tej drugiej maści na dzień, tylko nie wiem czego mogę sie spodziewać po tych specyfikach i jak one działają, a tak to jest u lekarzy niczego nie wytłumaczą tylko przepisują.Chcę zaznaczyc ze problem mam tylko w strefie T i najwieksze podskórne pryszcze na brodzie a całą strefa T bardzo mi sie przetłuszcza , prosze o jakies rady celem uzywania tych leków bo strasznie sie boje ze może byc jeszcze gorzej niz teraz a nie chce sobie bardziej zaszkodzic( bo psychcznie juz nie dam rady) pozdrawiam
Fika33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 13:48   #48
agu92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 79
Dot.: Davercin - wątek zbiorczy

Mi też dermatolog przepisała płyn Davercin i żel Metronizadol. Stosuje kilka dni i zauwazam bardzo duże wysuszenie skóry. Niby trądzik w jakimś (niewielkim) stopniu znika ale przesuszona skora wyglada fatalnie.
Nie wiem co zrobic, poniewaz podkład nałożony na przesuszona skore nie robi ładnego efektu.
agu92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 18:30   #49
wert3845
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1
Dot.: Davercin - wątek zbiorczy

...

Edytowane przez wert3845
Czas edycji: 2010-04-28 o 12:25
wert3845 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-23, 11:49   #50
knapik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 10
Dot.: Davercin - wątek zbiorczy

Czy Davercin moze przepisać lekarz ogólny?
knapik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 00:35   #51
VeroniczkaA
Zadomowienie
 
Avatar VeroniczkaA
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 143
Dot.: Davercin - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez knapik Pokaż wiadomość
Czy Davercin moze przepisać lekarz ogólny?
tak
VeroniczkaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 10:15   #52
bulinka_jb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1
Dot.: DAVERCIN-lek na trądzik!!:D

Na początku stosowania davercin wysusza cerę, nawet trochę piecze...ale po paru dniach skóra się przyzwyczaja i jest ok, ja stosuje go na noc zwłaszcza na czoło i brodę, a rano po umyciu twarzy Physiogelem wklepuję krem allerco. Jak pryszcze znikną to nie należy się tak często i intensywnie smarować davercinem,tylko raz za czas tak profilaktycznie, bo nie zaszkodzi. Acha...i jeszcze jedna bardzo ważna rzecz. Najlepiej wycierać umyta buźkę ręcznikiem papierowym.
bulinka_jb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 22:20   #53
trufle
Zadomowienie
 
Avatar trufle
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 152
Dot.: DAVERCIN-lek na trądzik!!:D

A ja czasami muszę sobie od niego robić przerwy - najpierw działa super, ale potem skóra się przyzwyczaja. Może i dobrze jak dla takiego lenia jak ja Ale działa bardzo fajnie, polecam
trufle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 22:28   #54
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Davercin - wątek zbiorczy

Odświeżam wątek

Dermatolog zapisał mi płyn Davercin w przerwie w kuracji Epiduo. Ciekawe czy pomoże... oby!

Ten płyn może tez rozjaśniać trochę przebarwienia? czy tylko leczy? i czy on leczy ogólnie trądzik czy na coś jest "skierowany"?
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 14:32   #55
czarny_kot_czarownicy
Raczkowanie
 
Avatar czarny_kot_czarownicy
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 54
Dot.: Davercin - wątek zbiorczy

Od kilku dni używam żelu Davercin na co drugą noc zamiennie z Acne Derm. Skończyłam tubkę Clindacne, a że dermatolog wypisała mi Davercin lub Clindacne, to teraz postanowiłam zmienić rodzaj antybiotyku. Zauważyłam, że Davercin bardzo ładnie wyciąga lub likwiduje w zarodku te wredne podskórne bolące syfy (stosowany punktowo), ale już miejscowo baaardzo wysusza. Dzięki Acne Derm powoli rozjaśniają się przebarwienia, nic natomiast nie pomaga na rozszerzone pory.
czarny_kot_czarownicy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 11:41   #56
busz
Raczkowanie
 
Avatar busz
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 93
Dot.: Davercin - wątek zbiorczy

Hej dziewczyny, mam takie pytanie, czy miała któraś z Was skutki uboczne po żelu? Bo po tabletkach miałam wszystkie żołądkowe skutki uboczne i dlatego dostałam żel, a teraz, po miesiącu stosowania żelu mam podobne objawy, tylko że słabsze ;/ W internecie znalazłam tylko jedną stronkę forum, że ktoś miał coś podobnego...
A że równocześnie brałam tabletki na żoładek i teraz je odstawiłam nie wiem czy to przez Davercin, czy tabletki żołądkowe... ale raczej podejrzewam Davercin ;/


A, no i przy okazji - na mnie działa lecząco, tyle że te objawy uboczne ;-/
__________________
obława! obława! na młode wilki obława!
busz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 11:30   #57
kataska92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 17
Dot.: Davercin - wątek zbiorczy

Czy stosując davercin żel można poddać się mikrodermabrazji ?
kataska92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 20:18   #58
busz
Raczkowanie
 
Avatar busz
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 93
Dot.: Davercin - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kataska92 Pokaż wiadomość
Czy stosując davercin żel można poddać się mikrodermabrazji ?
Myślę, że nie bo to lekarstwo od dermatologa, a kiedyś, gdy stosowałam inny antybiotyk to kosmetyczka powiedziała, że muszę co najmniej 10 dni się nim nie smarować, dopiero wtedy może mi zrobić jakikolwiek zabieg kosmetyczny (akurat to też mikro była).


A co do mojej sprawy, to jest to możliwe, pani dermatolog potwierdziła ;/
__________________
obława! obława! na młode wilki obława!
busz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 11:36   #59
Katriel
Przyczajenie
 
Avatar Katriel
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 20
Dot.: Davercin - wątek zbiorczy

Davercinu używam od tygodnia.

We wrześniu wyskoczyło mi parę niespodzianek na twarzy i to w miejscach w których nigdy nie miałam trądziku. Konsultantka w aptece poleciła kurację TriAcnealem. Po dwóch tygodniach wysypało mnie i zrzuciłam to na karb oczyszczania się twarzy. Tylko, że ten wysyp trwał 6 tygodni i nie chciał się skończyć. Poszłam do dermatologa.

Pani dermatolog przepisała mi davercin w płynie. I po tygodniu widzę ogromną różnicę. Na twarzy pozostały tylko największe pryszcze, ale i one schodzą.

Minus jest taki, że na szyi mam bardzo wysuszoną skórę. TriAcneal ją uszkodził a Davercin kontynuuje. Wspieram się Cicalfate i wodą termalną. Do zestawu mam przepisany skinoren, ale na razie nie jestem w stanie tej kombinacji używać - skóra strasznie piecze, więc zacznę jak tylko skończę z davercinem (a to już za tydzień).

Póki co - Davercin mi pomaga
Katriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 15:08   #60
MoonikaK
Przyczajenie
 
Avatar MoonikaK
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3
Dot.: Davercin - wątek zbiorczy

Stosowałam żel Davercin na problemy skórne na twarzy. Byłam bardzo zadowolona z efektu. Niestety po skończonej kuracji problem wraca.
MoonikaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-19 14:03:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:44.