Jestem facetem i potrzebuje Waszej pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-07, 15:21   #1
Matec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3

Jestem facetem i potrzebuje Waszej pomocy!


Czesc,

domyslam sie, ze obecnosc na tym forum faceta, ktory nie ma zielonego pojecia o wizazu moze byc zaskakujaca... niemniej jednak chcialbym zwrocic sie do Was z prosba o pomoc.

Mianowicie chcac dac radosc swojej zonie, ktora w tym roku konczy kurs wizazu i pozniej chce wybrac sie na takowy odnosnie charakteryzacji, planuje sprezentowac jej na gwiazdke jakis zestaw, zeby mogla jakos zaczac swoja przygode z malowaniem innych. I tu pytanie - czy w ogole warto wydac np. 300zl na cos takiego:

http://allegro.pl/kufer-wizazystki-z...341407208.html ?

Czy lepiej byloby kupic mniej, ale lepszych jakosciowo rzeczy? Np. taki zestaw pedzli jest ok?

http://allegro.pl/mery-macom-pedzle-...350946344.html

Nie mam pojecia jakie pedzle sa potrzebne, albo jakie kosmetyki - czy cienie, czy jakies tam podklady, czy jeszcze cos innego? Bede naprawde bardzo wdzieczny za pomoc. Najchetniej kupilbym jej jakis zestaw (powiedzmy do 400zl, ale jakby za 500zl byl taki, ze by sie fajnie ucieszyla, to tez chetnie), a jesli nie ma takowych w dobrej cenie, to propozycje co na poczatek kupic... jakies 2, 3 pedzle... sam nie wiem, po prostu kompletnie sie na tym nie znam

Z gory dziekuje za poswiecony czas i ewentualne sugestie.

Pozdrawiam
Maciek
Matec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 15:43   #2
kleopatre
Zadomowienie
 
Avatar kleopatre
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 183
GG do kleopatre
Dot.: Jestem facetem i potrzebuje Waszej pomocy!

Ja na miejscu Twojej żony bardziej cieszyłabym się z zestawu pędzelków. Ten kufer z kosmetykami jest dość tani jak na taką ilość kosmetyków i na moje oko mogą być one kiepskiej jakości - tak wyglądają - ale pewności nie mam bo nie mialam ich.

Ja mam podobny zestaw pędzelków jak z drugiego linka. Może nie są świetnej jakości, ale dla początkującego na początek myślę, że mogą być. Potem zawsze można dokupić jakieś lepsze pędzle, bo na początek cieżko kupić spory zestaw pędzelków z jakiś porządnych firm (wyszloby bardzo drogo).
__________________
blog
kleopatre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 15:52   #3
Matec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3
Dot.: Jestem facetem i potrzebuje Waszej pomocy!

Dzieki!

To jeszcze troche pozwole sobie pomeczyc

Mianowicie, czy taki zestaw firmy Sephora (skoro nawet ja ja znam, to chyba niezla firma, albo ma dorby marketing i kupe kasy na reklame) jest dobry:

http://allegro.pl/sephora-paleta-xxl-180-el-zestaw-cieni-blyszczyk-i1348086784.html ?

Albo same cienie, jak np. tutaj:

http://allegro.pl/profesjonalna-paleta-cieni-180-kolorow-cienie-nr1-i1328036501.html

albo tutaj:

http://allegro.pl/88-profesjonalnych-cieni-naturalne-cienie-nowe-i1341639764.html

Z gory dzieki za wszystkie rady, bo dla mnie to czarna magia...
Matec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 15:57   #4
akisia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 298
Dot.: Jestem facetem i potrzebuje Waszej pomocy!

Ja bym nie kupowała na twoim miejscu ani tych pędzli, ani tym bardziej kuferka. Moje propozycje:
-zestaw do makijażu z Sephory (kosztują około 200 zł, to paleta z różnymi kolorami)
-zestaw pędzli z Sephory (możesz poprosić pracujące tam panie o pomoc, że chcesz np podstawowe pędzle, okreslić kwotę, one powinny doradzić)
-analogicznie taki zestaw możesz zrobić w Inglocie
-możesz złożyć paletkę z cieniami z Inglota (najdroższa, paleta 30 cieni, wynosi około 360 zł)
Ja osobiście bardzo lubię Inglota i kupowałabym tam. Pędzle pewniejsze, bo je wykorzysta, a co do kosmetyków kolorowych- ciężko dobrać komuś, jeśli się tego kogoś nie widzi.
akisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 16:01   #5
karolasek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: zaw
Wiadomości: 1 151
GG do karolasek
Dot.: Jestem facetem i potrzebuje Waszej pomocy!

ostatnio widziałam też właśnie duużą paletę cieni z Sephory ( dobra firma podchodząca pod średnią półkę) ja bym się ucieszyła A jeśli pędzle to pare i porządnych, Twoja kobieta zapewne wie, że lepiej kupic droższe, sprawdzone niż dwadzieścia za 60 zł Osobiście lubię pędzle właśnie też Sephory lub w podobnej cenie możesz zamówic przez internet pędzle MASETRO baaardzo chwalone i ceny też okej. Co do tej palety, co na allegro pokazywałeś ja bym nie była zadowolona.. te kolory jakoś takie niezadowalajace hmmm

akisia ma rację, najlepiej kupic torchę porzadnych pędzli, na pewno się przydadzą, a co do cieni to własnie nie wiadomo.
Podpatrz w kosmetyczce swojej ukochanej jakie marki lubi

---------- Dopisano o 17:01 ---------- Poprzedni post napisano o 16:57 ----------

tamte dwie ostatnie paletki, co pokazywałeś mnie się nie podobają

Edytowane przez karolasek
Czas edycji: 2010-12-07 o 15:59
karolasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 16:01   #6
kleopatre
Zadomowienie
 
Avatar kleopatre
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 183
GG do kleopatre
Dot.: Jestem facetem i potrzebuje Waszej pomocy!

Cytat:
Napisane przez Matec Pokaż wiadomość
Dzieki!

To jeszcze troche pozwole sobie pomeczyc

Mianowicie, czy taki zestaw firmy Sephora (skoro nawet ja ja znam, to chyba niezla firma, albo ma dorby marketing i kupe kasy na reklame) jest dobry:

http://allegro.pl/sephora-paleta-xxl-180-el-zestaw-cieni-blyszczyk-i1348086784.html ?

Albo same cienie, jak np. tutaj:

http://allegro.pl/profesjonalna-paleta-cieni-180-kolorow-cienie-nr1-i1328036501.html

albo tutaj:

http://allegro.pl/88-profesjonalnych-cieni-naturalne-cienie-nowe-i1341639764.html

Z gory dzieki za wszystkie rady, bo dla mnie to czarna magia...

Ja o tych paletach nie mogę się wypowiedzieć bo nie miałam żadnej z nich - niech inne Wizazanki się wypowiedzą .

Ja mam taką paletkę albo podobną http://allegro.pl/prof-paleta-cieni-...338441287.html (nie wiem dokladnie czy to ta bo na All dużo podobnych palet). I też myślę, że dla kogoś początkującego jest w porządku - cienie w niej są różne pod względem jakości, niektóre są bardzo dobre a niektóre słabe.
Nie wiem czy zależy Ci na super jakości czy na jakimś takim "zestawie startowym" żeby był porpotu w miarę.

Ja osobiście wolalabym dostać kolorową paletę niż tą z samymi beżami i brązami, bo na wieeele expreymentów można sobie pozwolić, ale z kolei te stonowane kolorki z ostatniego linka będą lepsze do zwykłych makijaży na codzień .
__________________
blog
kleopatre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 16:33   #7
akisia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 298
Dot.: Jestem facetem i potrzebuje Waszej pomocy!

Ja mam paletę 120 cieni z allegro, dostałam od chłopaka bo chciałam, ale z perspektywy czasu muszę stwierdzić, że nie jest jakaś super, niemniej cieszę się że ją mam (ale sama chciałam).
Podpatrz, jakie Twoja żona ma pędzle. Mam w domu ulotkę z cenami pędzli z Inglota, podam Ci co ja bym kupiła:
pędzel do pudru 1SS 67zł
do różu 3P za 38zł lub 24SS za 59zł
do podkładu 21T za 39zł
do powiek:
6SS za 30zł
28PO za 29zł
16PP za 25zł
9S za 32zl
13P za 18zł
31T za 22zł
23T za 16zł
i do ust 12S za 37zł
Do tego jakaś paletka z neutralnymi kolorami PRO3 (trzy cienie za 35zł, sam wybierasz kolory) albo PRO5 (analogicznie- 5 cieni, 54zł) może jak przyniesiesz zdjęcie żony pani Ci podpowie?
Cenowo pędzle z Sephory są dość podobne, ale jest też droższa seria.
akisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-07, 16:41   #8
agniecha4791
Zadomowienie
 
Avatar agniecha4791
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 564
Dot.: Jestem facetem i potrzebuje Waszej pomocy!

Cytat:
Napisane przez Matec Pokaż wiadomość
Czesc,

domyslam sie, ze obecnosc na tym forum faceta, ktory nie ma zielonego pojecia o wizazu moze byc zaskakujaca... niemniej jednak chcialbym zwrocic sie do Was z prosba o pomoc.

Mianowicie chcac dac radosc swojej zonie, ktora w tym roku konczy kurs wizazu i pozniej chce wybrac sie na takowy odnosnie charakteryzacji, planuje sprezentowac jej na gwiazdke jakis zestaw, zeby mogla jakos zaczac swoja przygode z malowaniem innych. I tu pytanie - czy w ogole warto wydac np. 300zl na cos takiego:

http://allegro.pl/kufer-wizazystki-z...341407208.html ?

Czy lepiej byloby kupic mniej, ale lepszych jakosciowo rzeczy? Np. taki zestaw pedzli jest ok?

http://allegro.pl/mery-macom-pedzle-...350946344.html

Nie mam pojecia jakie pedzle sa potrzebne, albo jakie kosmetyki - czy cienie, czy jakies tam podklady, czy jeszcze cos innego? Bede naprawde bardzo wdzieczny za pomoc. Najchetniej kupilbym jej jakis zestaw (powiedzmy do 400zl, ale jakby za 500zl byl taki, ze by sie fajnie ucieszyla, to tez chetnie), a jesli nie ma takowych w dobrej cenie, to propozycje co na poczatek kupic... jakies 2, 3 pedzle... sam nie wiem, po prostu kompletnie sie na tym nie znam

Z gory dziekuje za poswiecony czas i ewentualne sugestie.

Pozdrawiam
Maciek
Popieram wypowiedzi dziewczyn lepiej kupić zestaw pędzli, bo kosmetyki żona dokupi sobie sama bo najlepiej orientuje się co będzie jej potrzebne. Co do pędzli to polecam Sephorę lub Maestrobrush.pl
dobra jakość za rozsądną cenę.
agniecha4791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 17:12   #9
serena.avon
Rozeznanie
 
Avatar serena.avon
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 819
Dot.: Jestem facetem i potrzebuje Waszej pomocy!

Ja najbardziej ucieszylabym sie z pedzli Proponawalabym zestaw pedzli firmy Kozlowski - maja swoja stronke internetowa, a juz pedzle firmy Sigma to w ogole poezja - niestety trzeba zamawiac ze Stanow, wysylka wychodzi z tego co sie orientuje dosc drogo, ale gdybym ja dostala te pedzle to ze szczescia moglabym zemdlec O pedzlach Maestro rowniez slyszalam wiele dobrego, niestety nie posiadam zadnego, wiec ciezko mi sie wypowiedziec na ich temat. Z kolei Sephora i Inglot nigdy mnie nie powalily swoimi pedzlami.
serena.avon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 17:44   #10
Hisoka
Zakorzenienie
 
Avatar Hisoka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 041
GG do Hisoka
Dot.: Jestem facetem i potrzebuje Waszej pomocy!

Wydaje mi się,że zależy , czy żona będzie malowała np. modelki na sesję, czy panie na jakieś imprezy. W przypadku modelek i sesji makijaż może być ciągle poprawiany [lakier na paznokciach też nie musi być super trwały], za to liczy się różnorodność odcieni . W takim wypadku lepiej sprawdziłby się kuferek.

Jeśli natomiast żona chce malować np. na śluby, czy imprezy, to ważna jest trwałość i jakość kosmetyków. I tu poleciłabym ci jakieś dobre pędzle [np. Kozłowskiego], albo kosmetyki MAC'a. Ewentualnie Inglot jest niezły jakościowo i ma rozsądne ceny.
__________________
Hisoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 18:24   #11
agna666
Raczkowanie
 
Avatar agna666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 129
Dot.: Jestem facetem i potrzebuje Waszej pomocy!

Przede wszystkim: czy to musi być niespodzianka? Może żona ma już coś na oku co by chciała dostać/kupić? Jesli jednak niespodzianka, to ja bym stawiała na jakość a nie ilość, bo przyszłe klientki też w końcu chciałyby aby taki makijaż się utrzymał i wyglądał jak najlepiej. Poza tym szkoda pieniędzy wyrzucać na tandetę. Pędzle są moim zdaniem dobrym wyborem, Osobiście nie przepadam za sephorowymi i inglotowymi bo są dla mnie zbyt drapiące. Ja mam kilka ze sklepów internetowych zagranicznych, głównie syntetyczne, najwięcej z coastalscents, ale to troche zachodu więc myślę że coś z polskich spokojnie wybierzesz. Bardzo wiele osób poleca te z Maestro i ja bym się na te skusiła na Twoim miejscu. Sama jeszcze nie wypróbowałam ale wkrótce zamierzam
agna666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-07, 19:26   #12
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Jestem facetem i potrzebuje Waszej pomocy!

Możesz kupić żonie bon prezentowy Sephory (załadować można dowolną kwotę);po Świętach zazwyczaj jest -30% na cały makijaż - z pędzlami włącznie - to sobie będzie mogła powybierać,co zechce.
Mnie by taka niespodzianka ucieszyła
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2010-12-08 o 09:55
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 19:31   #13
agniecha4791
Zadomowienie
 
Avatar agniecha4791
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 564
Dot.: Jestem facetem i potrzebuje Waszej pomocy!

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Możesz kupić żonie bon prezentowy Sepory (załadować można dowolną kwotę);po Świętach zazwyczaj jest -30% na cały makijaż - z pędzlami włącznie - to sobie będzie mogła powybierać,co zechce.
Mnie by taka niespodzianka ucieszyła
I to będzie najlepszy pomysł Bony Sephory są różnej wartości także żona na pewno kilka rzeczy będzie sobie mogła wybrać.
agniecha4791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 21:38   #14
sarah22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 772
GG do sarah22
Dot.: Jestem facetem i potrzebuje Waszej pomocy!

ja bym miała dylemat co wybrać...nawet teraz mam gdy mój pyta się co bym chciała;P
sarah22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 22:42   #15
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Jestem facetem i potrzebuje Waszej pomocy!

Zdecydowanie jakość a nie ilość

na początek dobre pędzle bo to podstawa w pracy każdej wizażystki,
Kozłowski, Maestro, Inglot, Sephora

co do kosmetyków to bym raczej dała możliwość wyboru żonie - może ten bon to nie taki zły pomysł.
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 22:48   #16
madzialenn
Zakorzenienie
 
Avatar madzialenn
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 955
Dot.: Jestem facetem i potrzebuje Waszej pomocy!

Dziewczyny już większość powiedziały.
Napewno skup się na jakości nie ilości. Lepiej kupić jedną rzecz niż 10, które bedą leżeć. Ja bym najbardziej na świecie ucieszyła się z bonu poza tym po świetach jak wspomniały miłe panie są promocje i - 30% na kolorówkę

Poza cieniami i pedzlami potrzebne są podkłady, bezy pod makijaż, pod cienie Żona będzie wiedziała czego potrzebuje i idealnie skompletuje sobie kuferek kosmetyczny
__________________
kosmetyki + różności okazjonalnie :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=835212


madzialenn bloguje o kosmetykach i modzie

Kosmetyki i codzienne stylizacje
http://madzialennx.blogspot.com/2014...ine-shawl.html

Edytowane przez madzialenn
Czas edycji: 2010-12-07 o 22:51
madzialenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 23:39   #17
agli89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 50
Dot.: Jestem facetem i potrzebuje Waszej pomocy!

Ja tez raczej proponowałabym zestaw pedzli i dobrą palete cieni,tak na dorby poczatek...Na pewno bedzie zadowolona
agli89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 07:51   #18
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Jestem facetem i potrzebuje Waszej pomocy!

Nie kupuj palet Sephora, są kiepskiej jakości. Myślę, ze początkująca wizażystka ucieszy się najbardziej z dobrych pędzli - lepiej kupić ich mniej, ale dobrej jakości
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 12:01   #19
Matec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3
Dot.: Jestem facetem i potrzebuje Waszej pomocy!

O kurcze, dziewczyny - bardzo Wam dziekuje!

Gdyby faceci na forach tematycznych byli tak pomocni jak Wy, to byloby cudownie. Tam jak ktos zada pytanie np. jaka gitarke powinien kupic, czy jakie przystawki itp., to zaraz rzesza skloconych gosci wymienia sie zlosliwosciami - bo ten ma lepsza gitare, a tamten pewnie i tak nie umie grac itd.

Dzieki za rady - posprawdzam te pedzle firmy Maestro i pewnie kilka jej kupie, a do tego bon do Sephory - jak mowicie, ze po swietach moga byc wyprzedaze, to bedzie w siodmym niebie na pewno. Juz ja widze buszujaca miedzy regalami z tym maniakalnym spojrzeniem mowiacym, ze obecnie jej duch niewiele ma wspolnego ze swiatem rzeczywistym

Naprawde bardzo dziekuje. Jak bede mial dylemat odnosnie pedzli, to tez Wam pozawracam glowe najwyzej
Matec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-08, 13:56   #20
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Jestem facetem i potrzebuje Waszej pomocy!

Na wizażystce jest cały wątek poświęcony pędzlom maestro - dziewczyny pomogą Ci dobrać odpowiedni zestaw.

Może Agabil by Ci pomogła -http://makeup-boulevard.blogspot.com/search/label/p%C4%99dzle
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:08.