AKWARIUM - część II - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-12, 01:46   #2491
bagira
Raczkowanie
 
Avatar bagira
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 65
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Woda jest mętna bo nie dojrzała. Akwarium nowo założone powinno stać miesiąc a najlepiej jeszcze dłużej. Można spróbować zaszczepić bakterie ( do kupienia w sklepach lub z woda z dojrzałego zbiornika ) ale azotany i tak będa szalec bo mniej więcej po tygodniu dwóch poziom azotanów zaczyna iśc w górę co może być zabójcze dla ryb. Moja rada, oddaj ryby i odpal akwarium na nowo i jak dojrzeje możesz spróbować jeszcze raz ale z czymś malo wymagającym i pasującym na ten litraż. Na pewno nie gupiki chyba ze tylko samce. Mogą być endlerki, prętniki karłowate, razbory czy danio z tym ze razbory jak i danio to stadne rybcie więc minimum 10 sztuk.
Na dno daj świr, roślinki koniecznie żywe no i odpowiedni sprzęt czyli, grzałka, filtr im mocniejszy tym lepiej i oświetlenie żeby rośliny lepiej rosły.
I spokojnie, każdy z nas kiedyś zaczynał, przyznam się że nawet zaliczyłam ugorowanie ryb nie chcący Jak synka ciekawią rybki to wspaniale, zawsze dobry początek nauki odpowiedzialności. Mój jest jeszcze za mały ale mam nadzieję ze pójdzie w moje akwarystyczne ślady
bagira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 13:39   #2492
iwa cz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 35
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Dziękuję za cenne rady welony i skalarki wzieła moja siostra ma je podleczyć i wpuścić do siebie ma akwa200l.Zrobię jak radzisz może tym razem się uda.A czemu nie mogą być gubiki są takie śliczne szkoda ale nie zawsze można mieć wszystko.Jeszcze raz dzięki jesteś kochana że poświęcasz mi czas
__________________
http://fotoalbum.eu/iwa138
iwa cz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 23:21   #2493
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

hej
nareszcie mam mam mam mam po pol roku od zalania akwarium wreszcie ma mieszkancow, w czwartek przywiozlam sobie z krakowa piekna parke l.ocellatusow Isanga, szarpnelam sie na ryby z odłowu
strasznie ciezko o muszlowce, o ile mozna jeszcze zdobyc brevisy, similisy itp to inne gatunki juz ciezko, zamowione mialam meleagrisy ale pol roku minelo i nic, wkurzylam sie i mam ocellatusy
narazie ryby jeszcze zachowuja sie troche niesmialo, szczegolnie samiec, ale juz cos tam zaczynaja mi przestawiac, anubiasy sa czesto szarpane przez samca - widocznie mu przeszkadzaja a ja tak sie staralam narazie jeszcze stalego miejsca zamieszkania nie maja, samiec wczoraj mieszkal w innej muszli, dzis juz mieszka w innej, obie wyogladal na wszystkie strony i wyobracal we szystkich mozliwych kierunkach
samica tez plywa i oglada wszystkie muszle po kolei, no coz chyba powoli zaczynaja sie urzadzac
ehh ryby mam od wczoraj a spedzilam juz chyba z 10 godzin z nosem przy szybie
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 11:07   #2494
bagira
Raczkowanie
 
Avatar bagira
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 65
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez iwa cz Pokaż wiadomość
Dziękuję za cenne rady welony i skalarki wzieła moja siostra ma je podleczyć i wpuścić do siebie ma akwa200l.Zrobię jak radzisz może tym razem się uda.A czemu nie mogą być gubiki są takie śliczne szkoda ale nie zawsze można mieć wszystko.Jeszcze raz dzięki jesteś kochana że poświęcasz mi czas
Lubie rozmawiać o akwarystyce więc dla mnie to sama przyjemność
Jeśli chodzi o gupiki. chodzi o to ze one strasznie szybko sie rozmnażają i w krótkim czasie miałabyś juz tylko gupiki dlatego pisałam o samych samczykach bo sa ladniejsze od samic. Poczytaj, wybierz sobie jakieś ciekawe rybki i na pewno będzie dobrze
bagira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 14:49   #2495
jtp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 107
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Witam
jaki odmulacz polecicie do akwarium 64 l?
podłoże to zwykła ziemia plus na niej drobny żwir.
Duuuuża ilość roślin. Kilka rybek i krewetek.
Nie wiem jakie informacje będą jeszcze ważne przy wyborze i doradzaniu.
Ja się kompletnie na tym nie znam, a myślałam żeby sprawić taki prezent na święta mojemu tż.
Błagam pomóżcie
jtp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 01:01   #2496
bagira
Raczkowanie
 
Avatar bagira
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 65
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez jtp Pokaż wiadomość
Witam
jaki odmulacz polecicie do akwarium 64 l?
podłoże to zwykła ziemia plus na niej drobny żwir.
Duuuuża ilość roślin. Kilka rybek i krewetek.
Nie wiem jakie informacje będą jeszcze ważne przy wyborze i doradzaniu.
Ja się kompletnie na tym nie znam, a myślałam żeby sprawić taki prezent na święta mojemu tż.
Błagam pomóżcie
Witam.
Zbiorniki Low Tech czyli na bazie ziemi nie powinny być odmulane. Produkty przemiany materii w tym przypadku są naturalna pożywka dla roślin.
bagira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 12:14   #2497
jtp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 107
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

w takim razie chyba dokupię krewety i coś jeszcze wymyślę, wielkie dzięki za odp
jtp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-28, 01:10   #2498
bagira
Raczkowanie
 
Avatar bagira
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 65
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Możesz dokupić mężowi rośliny których jeszcze niema, krewetki o których wspomniałaś, zestaw jarzeniówek, zawsze się ucieszy bo lampy powinny być wymieniane co pół roku, media filtracyjne eheim , zestaw produktów dla krewetek Mosura lub Shirakura.
Akwawystyka tanim hobby nie jest więc każda rzecz będzie dla niego świetnym prezentem.
Miłych zakupów.
bagira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 01:41   #2499
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

PROSIMY O POMOC WSZYSTKIE WIZOOZANKI

PODCZAS AWARII ZOSTALO UTRACONYCH WIELE ZDJEC, GLOWNIE Z TEGO ROKU.

WIELKA DO WAS PROSBA- SPRAWDZCIE SWOJE ZALACZNIKI, JESLI JESTESCIE W POSIADANIU ICH KOPII - ZALADUJCIE JE PONOWNIE NA FORUM.
EDYCJA ZOSTALA PRZYWROCONA NA WSZYSTKICH WATKACH, ROWNIEZ TYCH ZAMKNIETYCH.

ODBUDUJMY WSPOLNIE CZESC FORUM WIZOOZ I INNYCH.

ZALADUJCIE TEZ SWOJE AVATARY

Z GORY DZIEKUJEMY WAM ZA POMOC
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 20:36   #2500
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez ka_ma Pokaż wiadomość
hej
nareszcie mam mam mam mam po pol roku od zalania akwarium wreszcie ma mieszkancow, w czwartek przywiozlam sobie z krakowa piekna parke l.ocellatusow Isanga, szarpnelam sie na ryby z odłowu
strasznie ciezko o muszlowce, o ile mozna jeszcze zdobyc brevisy, similisy itp to inne gatunki juz ciezko, zamowione mialam meleagrisy ale pol roku minelo i nic, wkurzylam sie i mam ocellatusy
narazie ryby jeszcze zachowuja sie troche niesmialo, szczegolnie samiec, ale juz cos tam zaczynaja mi przestawiac, anubiasy sa czesto szarpane przez samca - widocznie mu przeszkadzaja a ja tak sie staralam narazie jeszcze stalego miejsca zamieszkania nie maja, samiec wczoraj mieszkal w innej muszli, dzis juz mieszka w innej, obie wyogladal na wszystkie strony i wyobracal we szystkich mozliwych kierunkach
samica tez plywa i oglada wszystkie muszle po kolei, no coz chyba powoli zaczynaja sie urzadzac
ehh ryby mam od wczoraj a spedzilam juz chyba z 10 godzin z nosem przy szybie
to może w końcu zobacze to Twoje akwarium z muszlowcami?
Tak tylko napisałam, przyznaję że raz na rok sprawdzam czy założyłaśIle to juz lat...
Edit:
bez sensu że moja strona nie działa, mam nadzieję że chociaż odzyskam zdjęcia akwariów na wizażu
__________________
Mój podwodny świat

Edytowane przez Ivon.a
Czas edycji: 2010-12-07 o 20:49
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 18:11   #2501
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Kama - prosimy, pochwal się zdjęciami.
Ivon.a - o Twoje tez prosimy, dawno Cię tu nie widziałam. Witaj wśród rybek.
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-14, 09:09   #2502
Puntodivista
☕ sprawia, że jestem☺
 
Avatar Puntodivista
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ✿
Wiadomości: 6 743
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez nika135 Pokaż wiadomość
Kama - prosimy, pochwal się zdjęciami.
Dokładnie Ja wymiękłam i nie mam muszlowców Wczoraj zalałam swojego pierwszego cube'a
Teraz zastanawiam się nad gatunkiem krewetek i ewentualnym towarzystwem
__________________

Z m i e n i ł a m swoje życie!
Puntodivista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 13:22   #2503
Skrzydlaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 127
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

witam, mam pytanie na temat tzn glonojadów. czy komus udało się je rozmnożyć. No może nie tylko rozmnożyć zeby urosły. W sumie młode pojawiły się już kilka razy, nawet pare wyłowiłam żeby nie zostały zjedzone, ale wszystkie zdechły w krótkim czasie.
Skrzydlaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-16, 13:50   #2504
sarah22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 772
GG do sarah22
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez Skrzydlaczek Pokaż wiadomość
witam, mam pytanie na temat tzn glonojadów. czy komus udało się je rozmnożyć. No może nie tylko rozmnożyć zeby urosły. W sumie młode pojawiły się już kilka razy, nawet pare wyłowiłam żeby nie zostały zjedzone, ale wszystkie zdechły w krótkim czasie.

z tego co wiem glonojady nie będą mieć małych w akwa..mimo, że u mnie jest kilka dziwnie grubych. Również podejrzewałam, że są ciężarne ale nie rodzą.
sarah22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-18, 09:18   #2505
Puntodivista
☕ sprawia, że jestem☺
 
Avatar Puntodivista
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ✿
Wiadomości: 6 743
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez sarah22 Pokaż wiadomość
z tego co wiem glonojady nie będą mieć małych w akwa..mimo, że u mnie jest kilka dziwnie grubych. Również podejrzewałam, że są ciężarne ale nie rodzą.
Zbrojniki będą się mnożyć w akwa ogólnym i to na potęgę. Jak chcesz je odchować to proponuję od razu akwa tarliskowe. Ale zastanów się co potem z nimi zrobisz bo jeśli "glonojad" to zbrojnik niebieski' to bardzo popularna rybka i do dużych szkieł.
__________________

Z m i e n i ł a m swoje życie!
Puntodivista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-19, 09:57   #2506
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Ja miałam swojego czasu "plantację" zbrojników. Miałam taką parę, że rozmnarzały sie w zakątkach. Samiec zawsze pilnował swoich maluszków. Nigdy nie zostawały zjedzone. JaK Młode jak już zaczeły wychodzić z kryjówki to je odłowiłam do drugiego wielkiego akwarium. Wszystkie dorastały. Znajoma właścicielka sklepu zoologicznego zawsze z chęcią je ode mnie odkupywała za symboliczną cenę. Czego się nie robi dla pasji (:
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 19:18   #2507
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

o czesc dziewczyny
przyznaje ze malo tu zagladalam po napisaniu postow, no moze na poczatku ale jak potem nic sie nie dzialo to przestalam
Ivona kobieto to Ty zyjesz ?

wkleje zdjecia napewno, po nowym roku
po dwoch tygodniach od wpuszczenia ryby mi sie juz rozmnozyly ale za pierwszym razem bylo ich nie za wiele, po prawie 2 tygodniach od narodzin zaczelo ich ubywac i zastanawialam sie co sie z nimi stalo, az pewnego pieknego dnia zauwazylam jak samica na nie poluje, najprawdopodobniej wynikalo to z tego ze chciala ponownie zlozyc ikre i przepedzala je ze swojego terenu, nie mylilam sie, po paru dniach znow zaczely plywac nowe mlode, teraz jest ich zdecydowanie wiecej, plywaja juz ponad tydzien, zobaczymy czy znow ich nie pozjada
dziwna sprawa, samiec nie interesuje sie malymi w ogole, nawet kilka sztuk mieszkalo u niego w muszli i ani myslal je przeganiac
samica to dla mnie zagadka - najpierw kiedy zbytnio oddalaly sie od muszli lapala je do pyska i zanosila w glab muszli a tydzien pozniej juz na nie polowala nie mniej jednak ryby sa kapitalne i piekne, podejrzewam ze zdjecia nie oddadza nawet w polowie ich uroku

szczesliwego nowego roku wam zycze i udanej zabawy
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 19:40   #2508
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

ja tez jestem w szoku ze Ivona zyje (zartuje oczywiscie), sama zjawiam sie tu raz do roku jak upiór z trzeciego wymiaru , ale tak szczerze to nie mam sie czym chwalic, moje akwa nedzne, cały czas pływaja w nim te same kundelkowate rybcie , poza tym ostatnio cos sie kilku neonów nie umiem doliczyc i padły mi mułojady , ale chyba ze starosci..
równiez wszystkiego dobrego dla wszystkich w nowym roku . tradycyjnie pieknych akwariów i zdrowych rybek
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 17:37   #2509
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

wklejam zdjecia ryb

jakis miesiac temu zrodzil sie w mojej glowie pomysl zmiany wystroju w malawi, chcialabym zrobic tło wew.na zaprawie ceresit
troche sie boje, nie wiem co mi z tego wyjdzie, zabiore sie za to za jakis czas, musze jeszcze tylko zorientowac sie czy sa jakies farby do malowania takich teł no i jest jeszcze jeden problem ktory nie do konca wiem jak rozwiazac - moje akwarium ma wzmocnienie poprzeczne i nie ma szans na wsadzenie tła w jednym kawalku, a niestety przy tle na zaprawie murarskiej tez chyba nie ma szans aby to jakos niewidocznie polaczyc, przyjalmniej tak mi sie wydaje choc mam nadzieje ze sie myle, musze to przemyslec
wpadlam na to wszystko, raz ze po paru latach wystroj mi sie znudzil a dwa -chcialabym tło przyklejone do szyby, za ktorym nie byloby tej martwej strefy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ocell2.jpg (25,5 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ocell3.jpg (20,8 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ocell4.jpg (32,0 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ocellatus1.jpg (27,5 KB, 11 załadowań)
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-12, 15:17   #2510
poprostu
Zakorzenienie
 
Avatar poprostu
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 098
Początkujący akwarysta, jakie rybki, 112l akwarium

Hej


Mój chłopak zakupił akwarium i powoli kompletuje wyposażenie akwarium jest 112l

Jednak sprzeczamy się z doborem rybek

Ja mu doradzam jako takie pierwsze rybki to gupiki czy neonki bo słyszalam, że są w miarę spokojne i łatwe w hodowli.

a Wy co proponujecie??
i jak też neonki i gupiki to ile? 20 tych 10 drugich czy jak??
poprostu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 15:50   #2511
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Początkujący akwarysta, jakie rybki, 112l akwarium

po pierwsze - ryby sie wpuszcza ostatnie

Najpierw sie trzeba zastanowic na podlozem, doborem filtra, grzalki oswietlenia.
Czy chcecie robic akwa roslinne, czy hodowac 1 gatunek ryb czy wiecej (malawi, tanganika) czy Azja, ameryka poludniowa,

Rybki dobiera sie biotopem a nie czy sie podobaja.
Trzeba zwrocic uwage na to czy rybysą zyworodne czy jajorodne, gupiki są zyworodne i bardzo mocno sie rozmnazaja, wiec bardzo szybko akwarium bedzie przerybione.

Poczytajcie napierw, chociazby to:
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=2036
http://www.superakwarium.pl/poradnik...ium-id277.html


o cyklach azotowych, o roslinach, zarybieniu.

Jesli zrobicie wszystko na oko to dorobicie sie plagi glonow i smierci rybek w krotkim czasie.
Akwarystyka to swietne hobby - ale dla ludzi którzy chcą sie doksztalcac.
Nie wystarczy wrzucic rybek do zbiornika z wodą i niech sobie zyja,
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 16:05   #2512
poprostu
Zakorzenienie
 
Avatar poprostu
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 098
Dot.: Początkujący akwarysta, jakie rybki, 112l akwarium

No dobrze dlatego wlasnie najpierw akwarium jest wyposazane itp no ale jakie rybki polecasz?
poprostu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 16:24   #2513
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Początkujący akwarysta, jakie rybki, 112l akwarium

a co chcecie miec?
jakie macie ph wody w krani, lub wody ktorą bedziecie lać do akwa?
Bo jak macie twardą wodę to pielegniczki się nie utrzymaja
za to pyszczaki będą przeszczęśliwe.

Jak macie miękka, kwasną wodę to malawi albo tanganika odpada, za to możecie hodować kąsaczowate.
Neon neonowi nie równy, neonów jest kilkanascie rodzaji a kazdy ma inne wymagania:
Neon Inessa
Neon Czerwony
Neon Czarny
Neon Zielony
Neon diamentowy

Jak pisalam, ryby powinny byc z tego samego biotopu - preferować ta sama temperature i ph wody, rosliny tez naleza do biotopów, nie mozna wsadzic czegokolwiek.

Proponuje stadko (minimum 10) rybek stadnych, jak chocby wspomniane neony, hokejówki, żałobniczki, rodostomusy, do tego 6-8 kirysków, parka pielegniczek ramirezów lub kakadu i harem pretnika lub bojownika.
To jest co prawda biotopowy misz-masz (no, w sumie tylko bojownik i pretnik sa spoza ameryki poludniowej) ale za to i jest stadko i parka (pielegniczki sa bardzo inteligentne)
i generalnie moze jakos to by sie krecilo

Ale dalej napierw radze o rybach POCZYTAC.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 01:06   #2514
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Ja swego czasu poszłam do szkalrza aby mi uciął kawałek szyby - taki sam jak tylna sciana akwarium i pomalowałm na nim rózności farbami do szkła. Nastepnie wstawiłam za akwarium - fajnie to wygladało a jednocześnie kiedy mi sie znudziło bez zalu usunęłam szybkę. Cieszę sie, że nie pomalowałam tylnej ściany akwarium.
Myślę , że bedą sie nadawać farny do betonu - ale jest dość mały wybór. Jednak z podstawowych kolorów wyczarować można każdy inny. Jednak tu problemem bedzie kupno małych ilosci. I powinny sie sprawdzić farby do malowania glazury, szkła itp.

---------- Dopisano o 02:06 ---------- Poprzedni post napisano o 02:03 ----------

Mam bardzo, bardzo strą wode w akwarium. Na dnei są kamienie - czy moge ich uzyć ponownei oczywiscie po wypłukaniu?. Czy powinnam je dodatkowo wygotować, uprażyć w piekarniku... Akwarium z wodą przestała chyba z 4-y lata...
Aha i jeszcze jedno pytanie: ile powinna sie "odstać" nowa woda zanim można będzie wpuścić do niej rybki?
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 08:05   #2515
Puntodivista
☕ sprawia, że jestem☺
 
Avatar Puntodivista
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ✿
Wiadomości: 6 743
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Ja ostatnio swoją stałam miesiąc. Wszystko na dzień dobry miałam świeże i dlatego
__________________

Z m i e n i ł a m swoje życie!
Puntodivista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 08:56   #2516
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez ka_ma Pokaż wiadomość
wklejam zdjecia ryb

jakis miesiac temu zrodzil sie w mojej glowie pomysl zmiany wystroju w malawi, chcialabym zrobic tło wew.na zaprawie ceresit
troche sie boje, nie wiem co mi z tego wyjdzie, zabiore sie za to za jakis czas, musze jeszcze tylko zorientowac sie czy sa jakies farby do malowania takich teł no i jest jeszcze jeden problem ktory nie do konca wiem jak rozwiazac - moje akwarium ma wzmocnienie poprzeczne i nie ma szans na wsadzenie tła w jednym kawalku, a niestety przy tle na zaprawie murarskiej tez chyba nie ma szans aby to jakos niewidocznie polaczyc, przyjalmniej tak mi sie wydaje choc mam nadzieje ze sie myle, musze to przemyslec
wpadlam na to wszystko, raz ze po paru latach wystroj mi sie znudzil a dwa -chcialabym tło przyklejone do szyby, za ktorym nie byloby tej martwej strefy

Kamuś - powiedz mi proszę, jak robisz takie fajne ostre zdjęcia rybciom ? Jakieś ustawienia konkretne? Przysłona, ISO ? Jakie masz lustro i szkło w ogóle?
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 11:17   #2517
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Faktycznie - zdjęcia rewelacyjne!
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 12:27   #2518
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

dzieki dziewczyny, ciesze sie ze sie zdjecia podobaja tylko jakos nikt nie wspomina ze fajne ryby
Nika zdjecia robilam na kompletnym automacie, robilam je na szybko i nie chcialo mi sie bawic, doswietlilam je tylko lampa
aparat olympus e-410 z dwoma obiektywami kitowymi ale.... kupilam sobie pare dni temu konwerter makro raynoxa i zamierzam poszerzyc swoje zainteresowania o fotografie makro narazie zaczelam od przegladania for i jestem w szoku jakie mozna zrobic fajne makro wcale nie majac do dyspozycji jakiegos super sprzetu a raczej swoja wiedze i inwencje, takze czeka mnie duzo nauki i moze na wiosne cos juz z tego bedzie
aparat kupilam 2 lata temu i caly czas lezy...tak byc nie moze

Stella wlasnie gdzies na forum czytalam o tych barwnikach do betonu, musze zrobic maly rekonesans bo i tak zabieralabym sie za to ewentualnie na wiosne bo poki co w piwnicy jest troche zimno a tam mialby byc moj teren roboczy

moje akwarium za to pobilo chyba rekord - stalo puste na chodzie 5 miesiecy, zalalam w czerwcu i zamowilam ryby bo gosc powiedzial ze beda do miesiaca no i czekalam i czekalam i sie nie doczekalam i dopiero w polowie listopada pojechalam po te ocellatusy

aha te kamienie na wszelki wypadek chyba bym jednak wygotowala, albo mozesz je tez pomoczyc w roztworze nadmanganianu potasu

Edytowane przez ka_ma
Czas edycji: 2011-01-15 o 12:33
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 12:48   #2519
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Na jakich siedzisz forach foto ?:P Boja też sobie niedawno kupiłam lustro z kitem i też twierdzę, ze nie trzeba mieć dobrego sprzętu. Tylko niestety u mnie nie bardzo chcą rybusie wychodzić. Fajnie pozują, ale jak chcę cyknąć zdjęcie to te france się ruszają
5 miesięcy? Strasznie dużo. Chyba bym oszalała..oglądając akwarium..i nie widząc nic.

Edytowane przez 201704240951
Czas edycji: 2011-01-15 o 12:50
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 13:43   #2520
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez ka_ma Pokaż wiadomość
Stella wlasnie gdzies na forum czytalam o tych barwnikach do betonu, musze zrobic maly rekonesans bo i tak zabieralabym sie za to ewentualnie na wiosne bo poki co w piwnicy jest troche zimno a tam mialby byc moj teren roboczy
Obecnie jest duzy wybór nowosci wsród farb. Najwiecej masz na Allegro. Są tam specjalne farby akrylowe - metaliczne w małych słoiczkach na szczescie mzonaje dostac. Posiadaja duza przyczepnosc do rozmaitych podłozy np. betonu, kamienia, drewna itp. Mam an mysli cos takeigo jak tu: http://allegro.pl/sinus-produc-farby...401464004.html

Nowiscia sa tez farby strukturalne - one maja fajna strukture i sure rzeczy mzona z nich stworzyć. Nadaja sie rowneiz do betonu, gipsu i moze byc barwiona samodzeilnei na rozne kolorki. Mam na mysli takie farby jak: http://allegro.pl/farba-dekoracyjna-...381996708.html

Ja uzywam czesto złotej farbki dekoracyjnej do malowania betonu, kamieni, drtewna, metali - tania i sparwdzona: http://allegro.pl/farba-zlota-dekora...379237867.html

Ps.
Ja jestem Beata pisze na forach pod loginem "stellanova". Mam córkę Stellę ale ona nigdy nie pisze na forach ani na nie nie wchodzi.
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-20 23:32:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:40.