Wysyp przed miesiączką - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-22, 10:00   #1
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892

Wysyp przed miesiączką


Witam Was Od jakiegoś czasu z moją skórą jest o niebo lepiej, chodzę do kosmetyczki(efekty są) jednak wciąż mam problem z wysypem tuż przed miesiączką(jakieś 7-10 dni przed). Atak jest nagły, z lekka bolące krostki i zazwyczaj jakieś giganciki od tak:/ Po prostu medalowo przed menstruacją pogarsza się mój stan cery, że ho ho...Czy jest na to jakiś sposób? by to łagodzić i przechodzić lżej albo nawet wcale? Dziękuję z góry za pomocną dłoń!
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 18:19   #2
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Wysyp przed miesiączką

jak bralam anty to zdecydowanie mialam mniejszy atak pryszczy przed okresem. Przestalam i znowu.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 20:15   #3
sarkastiko
Rozeznanie
 
Avatar sarkastiko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 892
Dot.: Wysyp przed miesiączką

Ja nie brałam a wysyp mam zawsze-raz lżejszy, raz mocniejszy..ale te mocniejsze już mnie zbytnio dobijają...
__________________
Amor incipit ab ego
sarkastiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 13:38   #4
agnieszka1305
Raczkowanie
 
Avatar agnieszka1305
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Pałuki
Wiadomości: 61
GG do agnieszka1305
Dot.: Wysyp przed miesiączką

Miałam podobny problem. Okazało się ze to hormony i moja pani ginekolog zapisała mi na to tabletki anty AtYwia. Nie mają skutków ubocznych i są dużo bardziej bezpieczne. Mimo że nie potrzebyję zabezpieczenia przed ciążą to jestem zadowolona. Czuję się też lepiej bo przed okresem poza problemami ze skórą byłam w takim stanie że bez kija nie podchodź A teraz jest już ok i wg. mojej G gdy przestanę je prać poziom hormonów powinien być w miarę wyrównany.
Pozdrawiam
__________________
I will never forget.
I will never regret.
I will live my life!

30STM.

65-66-67-68-69-70-71-72-73-74-75-76-77-78-79-80-81-82
agnieszka1305 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 20:17   #5
czaroownica87
Wtajemniczenie
 
Avatar czaroownica87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 557
Dot.: Wysyp przed miesiączką

oj u mnie też póki brałam tabsy, było super, ale teraz, z perspektywy czasu wszystkim odradzam ich przyjmowanie... Po odstawieniu pojawia się o wiele gorszy trądzik, włosy wypadają garściami i bardzo długo organizm dochodzi do siebie.. u mnie mija trzeci rok od odstawienia a trądzika pozbyć nie mogę się w żaden sposób (dermatolog rozkłada ręce i twierdzi że pozostały jedynie retinoidy, co z kolei znów się wiąże z przyjmowaniem tabsów anty:/), mam wrażenie że łysieję a cykl dopiero się reguluje...
Porażka po prostu...
a co do wysypów, to mam podobnie...7-10 dni przed okresem jest mega wysyp, który leczę przez następny miesiąc (oczywiście jak już mi się to uda, to znów jestem przed okresem i koło się zamyka)
Tak jak wspominałam moja derma rozkłada ręce, więc szukam wszędzie różnych pomysłów... dziś zakupiłam olejek z drzewka herbacianego i mam nadzieję, że coś pomoże. I polecam łykanie witaminki PP (ale to musi przepisać lekarz). Pomaga i to szybciutkowysypy sa na pewno mniejsze
__________________
happines depends upon ourselves

Edytowane przez czaroownica87
Czas edycji: 2012-01-26 o 20:19
czaroownica87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:06.