Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy' - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-21, 16:40   #2701
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez kolciag Pokaż wiadomość
Jakoś specjalnie by mi nie zależało Hehe, ale wiecie, jak się takie coś słyszy, to człowiek baranieje

Dzięki dziewczyny za uspokojenie moich poszarpanych nerwów
....
życzenia oczywiście słowne na sam koniec.Gdybym ja była na miejscu PM czułabym się niezręcznie gdyby obca osoba wylewnie składała mi życzenia,łącznie z uściskami no bo i z jakiej racji zbytnie spoufalanie się.
Po ostatnim,ciężkim emocjonaolnie makijazowym weekendzie natomiast naszła mnie refleksja,że często oprócz pieknego makijazu spełniamy inna wazną rolę..często pewnego rodzaju buforu dla PM,pocieszycielki,rozjemc y,psychologa,rozweselacza ,uspokajacza...w sumie te ostatnie godziny/minuty czesto spędza z nami własnie...może to wszystko zbyt górnolotnie napisane,ale wiecie o co mi chodzi noo przydajemy się.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 16:47   #2702
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
życzenia oczywiście słowne na sam koniec.Gdybym ja była na miejscu PM czułabym się niezręcznie gdyby obca osoba wylewnie składała mi życzenia,łącznie z uściskami no bo i z jakiej racji zbytnie spoufalanie się.
Po ostatnim,ciężkim emocjonaolnie makijazowym weekendzie natomiast naszła mnie refleksja,że często oprócz pieknego makijazu spełniamy inna wazną rolę..często pewnego rodzaju buforu dla PM,pocieszycielki,rozjemc y,psychologa,rozweselacza ,uspokajacza...w sumie te ostatnie godziny/minuty czesto spędza z nami własnie...może to wszystko zbyt górnolotnie napisane,ale wiecie o co mi chodzi noo przydajemy się.
Dark, masz zupełną rację na naszym krześle PM korzysta z ostatnich spokojnych chwil, trzeba ja wyciszyć, zrelaksować tak by wyszła od nas z uśmiechem na twarzy
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 18:33   #2703
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
życzenia oczywiście słowne na sam koniec.Gdybym ja była na miejscu PM czułabym się niezręcznie gdyby obca osoba wylewnie składała mi życzenia,łącznie z uściskami no bo i z jakiej racji zbytnie spoufalanie się.
Po ostatnim,ciężkim emocjonaolnie makijazowym weekendzie natomiast naszła mnie refleksja,że często oprócz pieknego makijazu spełniamy inna wazną rolę..często pewnego rodzaju buforu dla PM,pocieszycielki,rozjemc y,psychologa,rozweselacza ,uspokajacza...w sumie te ostatnie godziny/minuty czesto spędza z nami własnie...może to wszystko zbyt górnolotnie napisane,ale wiecie o co mi chodzi noo przydajemy się.
Dokładnie. Nie raz to zauważyłam
Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
Dark, masz zupełną rację na naszym krześle PM korzysta z ostatnich spokojnych chwil, trzeba ja wyciszyć, zrelaksować tak by wyszła od nas z uśmiechem na twarzy
I poczuła się najpiękniejsza.
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 18:57   #2704
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez Śniegowa Pokaż wiadomość
Dokładnie. Nie raz to zauważyłam

I poczuła się najpiękniejsza.


w ubiegłą sobotę malowałam do ślubu klientkę która łatwa nie była. Po raz pierwszy ktoś umówił się do mnie na drugą próbę co mnie zbiło z tropu bo zwykle moja pierwsza propozycja po ustaleniach z klientką jest strzałem w dziesiątkę. Ale gdy po wykonaniu ślubnego właściwego wyszła rozpromieniona z salonu, byłam z siebie dumna jak nigdy.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 19:08   #2705
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość


w ubiegłą sobotę malowałam do ślubu klientkę która łatwa nie była. Po raz pierwszy ktoś umówił się do mnie na drugą próbę co mnie zbiło z tropu bo zwykle moja pierwsza propozycja po ustaleniach z klientką jest strzałem w dziesiątkę. Ale gdy po wykonaniu ślubnego właściwego wyszła rozpromieniona z salonu, byłam z siebie dumna jak nigdy.
No to jest niesamowite uczucie

Ja też ostatnio miałam 2 ciężkie klientki, ale właśnie ze względu na typ urody, nie zachowanie. Nic do nich nie pasowało Żadne kolory, ani ciepłe, ani zimne, żaden rodzaj cieniowania - ani banany, ani smokey, ani pionowe, ani poziome techniki W końcu obie skończyły z podobnym makijażem, a mianowicie cielistym cieniem + liner Byłam okropnie niezadowolona z siebie i odniosłam to jako moją porażkę, że nic lepszego nie mogłam im dopasować

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
życzenia oczywiście słowne na sam koniec.Gdybym ja była na miejscu PM czułabym się niezręcznie gdyby obca osoba wylewnie składała mi życzenia,łącznie z uściskami no bo i z jakiej racji zbytnie spoufalanie się.
Po ostatnim,ciężkim emocjonaolnie makijazowym weekendzie natomiast naszła mnie refleksja,że często oprócz pieknego makijazu spełniamy inna wazną rolę..często pewnego rodzaju buforu dla PM,pocieszycielki,rozjemc y,psychologa,rozweselacza ,uspokajacza...w sumie te ostatnie godziny/minuty czesto spędza z nami własnie...może to wszystko zbyt górnolotnie napisane,ale wiecie o co mi chodzi noo przydajemy się.
A to święta prawda Nic dodać nic ująć... już przy mnie płakały ze stresu i ze szczęścia, panikowały, krzyczały, wychodziły ze skóry i promieniały jak nigdy... hehe
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 19:20   #2706
ineczka7
Zadomowienie
 
Avatar ineczka7
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 784
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość


w ubiegłą sobotę malowałam do ślubu klientkę która łatwa nie była. Po raz pierwszy ktoś umówił się do mnie na drugą próbę co mnie zbiło z tropu bo zwykle moja pierwsza propozycja po ustaleniach z klientką jest strzałem w dziesiątkę. Ale gdy po wykonaniu ślubnego właściwego wyszła rozpromieniona z salonu, byłam z siebie dumna jak nigdy.
Bo to daje ogromnie pozytywnego kopa. Ja ostatnio po tych 5 godzinach malowania próbnych na jednej dziewczynie byłam naprawdę zmasakrowana psychicznie i uważałam, że do niczego się nie nadaję. A jednak w sobotę zrobiłam jej makijaż, który się jej spodobał i była naprawdę zadowolona . Od razu przeszły mi wcześniejsze myśli.
ineczka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 21:35   #2707
ecureuil
Raczkowanie
 
Avatar ecureuil
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 116
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Bo my jesteśmy takimi trochę spowiednikami. Trzymamy na swych krzesełkach PM-ki, ich mamy, babcie i siostry - i te w emocjach mówią różne rzeczy- czasem nawet bardzo intymne i prywatne.
ecureuil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-21, 23:00   #2708
chlorofilek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 628
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

dziewczyny, mimo, iż jestem pewna tego co robię, kiedy poddaję makijaż do oceny klientce zawsze się stresuję, a po skończonej pracy przemyka mi przez głowę myśl, czy aby na pewno na miliard trylionów % klientka jest usatysfakcjonowana. Jest to bowiem hmmm "moja chodząca reklama".

Zawsze proszę o wypowiadanie głośno swoich ewentualnych uwag, by nie było później np. "za ciemno", "za jasno" i kiedy podaję lusterko czasem ciężko mi rozgryźć co siedzi w głowie klientki. Mimo zapewnień, że wszystko jest cud miód i orzeszki, zawsze zastanawiam się, czy aby na pewno

Jeżeli chodzi o rolę psychologa- potwierdzam. Często moment makijażu jest jedyną chwilą w ciągu dnia PMem, kiedy mogą usiąść i się zrelaksować. Nie lubię tylko, gdy domownicy próbują zmieniać to, co ustaliłam z PMką podczas makijażu próbnego

W kwestii lusterek... ostatnio zapomniałam zabrać większego, a lusterko miałam tylko w małym rózu sleeka błąkającym się po kufrze i było mi niezręcznie Hmmm teraz przyszło mi do głowy, że będę prosić klientki o naszykowanie lusterka w ich domach

Co do kartek dla PMek- Kolcia, gdyby mi ktoś wypomniał, że tego nie robię, zbierałabym szczękę z podłogi. W życiu mi by to do głowy nie przyszło. Ograniczam się do złożenia życzeń "na do widzenia"
chlorofilek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 23:13   #2709
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez chlorofilek Pokaż wiadomość
dziewczyny, mimo, iż jestem pewna tego co robię, kiedy poddaję makijaż do oceny klientce zawsze się stresuję, a po skończonej pracy przemyka mi przez głowę myśl, czy aby na pewno na miliard trylionów % klientka jest usatysfakcjonowana. Jest to bowiem hmmm "moja chodząca reklama".

Zawsze proszę o wypowiadanie głośno swoich ewentualnych uwag, by nie było później np. "za ciemno", "za jasno" i kiedy podaję lusterko czasem ciężko mi rozgryźć co siedzi w głowie klientki. Mimo zapewnień, że wszystko jest cud miód i orzeszki, zawsze zastanawiam się, czy aby na pewno
Mam to samo, dzisiaj się ze mnie koleżanka w pracy śmiała z tego jaka przerażona jestem kiedy podaję osobie którą malowałam lusterko
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 07:21   #2710
czarna_kawa80
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kawa80
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 9 993
GG do czarna_kawa80
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Mam to samo strasznie sie stresuje gdy podaje lustro

a pro pos odstersyowywaia PMek ostatnio mialam taka matke jednej ze klekajcie narody krytykowala fryzure sukienke welon i ogolnie caly look slubny swojej corki i to bezposrednio przy niej , w koncu jak tamta wyszla to o☠☠☠☠☠☠☠ilam babe ze zachowuje sie wstretnie i nie fair, wiem ze to bylo malo profesjonalne ale naprawde to co wygadywala ta baba to szok
__________________
Panna Żelazny Zad
wizażuję sobie https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=343695 ZAPRASZAM


https://wizaz.pl/Mikroreklama






jestem zbyt za✂✂✂ista żeby ociekac za✂✂✂istością, to za✂✂✂istość ocieka mną


czarna_kawa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 07:30   #2711
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez chlorofilek Pokaż wiadomość

Jeżeli chodzi o rolę psychologa- potwierdzam. Często moment makijażu jest jedyną chwilą w ciągu dnia PMem, kiedy mogą usiąść i się zrelaksować. Nie lubię tylko, gdy domownicy próbują zmieniać to, co ustaliłam z PMką podczas makijażu próbnego
O tak.. To najgorsze co moze być.... Dołuję PMkę

Cytat:
Napisane przez czarna_kawa80 Pokaż wiadomość
Mam to samo strasznie sie stresuje gdy podaje lustro

a pro pos odstersyowywaia PMek ostatnio mialam taka matke jednej ze klekajcie narody krytykowala fryzure sukienke welon i ogolnie caly look slubny swojej corki i to bezposrednio przy niej , w koncu jak tamta wyszla to o☠☠☠☠☠☠☠ilam babe ze zachowuje sie wstretnie i nie fair, wiem ze to bylo malo profesjonalne ale naprawde to co wygadywala ta baba to szok
Może i było, ale z dwojga złego to lepsze
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-22, 08:37   #2712
ecureuil
Raczkowanie
 
Avatar ecureuil
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 116
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Ostatnio, kiedy malowałam mamę i babcię PM-ki to dało sie wyczuć jak bardzo rozczarowane są ślubem i nieplanowanym dzieckiem jeszcze studiującej dziewczyny (maluszek ma kilka miesięcy a dziewczyna wzięła dziekankę). Wymarzyły sobie dla niej idealną przyszłośc, studiowała świetny kierunek a ta im sie tak "odwdzięczyła". No wiec problemy są różne... A my musimy z tego w jakiś delikatny sposób wybrnąć. Szkolenie psychologiczne by się przydało



A co do makijażu...
Ja odczuwam zawsze ogromny stres kiedy podaję lusterko. Szczególnie jeśli mina klientki jest nieodgadniona

Nasz zawód jest dość specyficzny. Jedna czy dwie bardzo negatywne opinie gdzieś w sieci na temat naszej pracy i już tracimy klientki. Prawie każda potencjalna klientka najpierw szuka opinii w internecie.

I właściwie nie tych opinii moich klientek sie najbardziej boję - bo jednak zawsze wychodzą zadowolone lub bardzo zadowolone. Obawiam się czasami, że ktoś z czystej złośliwości albo zazdrości zacznie mnie szkalować w sieci. Miałam kiedyś taką osobę która kilka razy próbowała w mojej księdze gości na stronce (dobrze, że tylko tam) wypisywać jaki to ja jej okropny makijaż zrobiłam. Dziewczyna podała imię i miejscowość w której NIGDY nie malowałam. Nie miałam do niej żadnych namiarów więc nawet nie miałam jak ustosunkować sie do jej wypowiedzi. Od tej pory kiedy ktoś ma ochotę wpisać sie na listę gości to obowiązkowe jest podanie e-maila żebym mogła to chociaż zweryfikować. Zresztą - Dziewczyny - same wiecie ze PM- nie ma szans zejść z fotela niezadowolona. Po to są makijaże próbne aż do skutku. I skoro decyduje sie na właściwy tzn że jest zadowolona z naszej pracy. Mnie się zresztą nigdy nie zdarzyło żeby PM była w dniu ślubu chociaż trochę niezadowolona. Z tego tez powodu obawiam sie tych krzywdzących wymyślonych opinii...

To się wyżaliłam

Edytowane przez ecureuil
Czas edycji: 2012-06-22 o 08:48
ecureuil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 08:54   #2713
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Nasz zawód jest dość specyficzny. Jedna czy dwie bardzo negatywne opinie gdzieś w sieci na temat naszej pracy i już tracimy klientki. Prawie każda potencjalna klientka najpierw szuka opinii w internecie.

I właściwie nie tych opinii moich klientek sie najbardziej boję - bo jednak zawsze wychodzą zadowolone lub bardzo zadowolone. Obawiam się czasami, że ktoś z czystej złośliwości albo zazdrości zacznie mnie szkalować w sieci. Miałam kiedyś taką osobę która kilka razy próbowała w mojej księdze gości na stronce (dobrze, że tylko tam) wypisywać jaki to ja jej okropny makijaż zrobiłam. Dziewczyna podała imię i miejscowość w której NIGDY nie malowałam. Nie miałam do niej żadnych namiarów więc nawet nie miałam jak ustosunkować sie do jej wypowiedzi. Od tej pory kiedy ktoś ma ochotę wpisać sie na listę gości to obowiązkowe jest podanie e-maila żebym mogła to chociaż zweryfikować. Zresztą - Dziewczyny - same wiecie ze PM- nie ma szans zejść z fotela niezadowolona. Po to są makijaże próbne aż do skutku. I skoro decyduje sie na właściwy tzn że jest zadowolona z naszej pracy. Mnie się zresztą nigdy nie zdarzyło żeby PM była w dniu ślubu chociaż trochę niezadowolona. Z tego tez powodu obawiam sie tych krzywdzących wymyślonych opinii...
......
wiesz jak to jest w kwestii zawodowej,jeżeli zaczynasz mieć ''wrogów'' to znaczy,że jesteś bardzo dobra w tym co robisz
......................... ......................... ......................... ......................... ......................... ......................... ......................
a tak z ciekawości ...orientujecie się może jakie certyfikaty trzeba miec,żeby pracowac za granicą np w anglii w naszym zawodzie? podobno ECOLE, tylko nie wiek która szkoła u nas wystawia taki certyfikat.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2012-06-22 o 09:01
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 09:11   #2714
ecureuil
Raczkowanie
 
Avatar ecureuil
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 116
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
a tak z ciekawości ...orientujecie się może jakie certyfikaty trzeba miec,żeby pracowac za granicą np w anglii w naszym zawodzie? podobno ECOLE, tylko nie wiek która szkoła u nas wystawia taki certyfikat.
Ja po szkole wizażu i uzyskaniu certyfikatu podeszłam również do egzaminu czeladniczego przy Izbie Rzemieślniczej. Mam więc tytuł czeladnika w zawodzie wizażystka. Podobno to uprawnia do pracy w zawodzie w całej Europie. Ale jak jest z certyfikatami to nie mam pojęcia.
ecureuil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 09:17   #2715
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez ecureuil Pokaż wiadomość
Ja po szkole wizażu i uzyskaniu certyfikatu podeszłam również do egzaminu czeladniczego przy Izbie Rzemieślniczej. Mam więc tytuł czeladnika w zawodzie wizażystka. Podobno to uprawnia do pracy w zawodzie w całej Europie. Ale jak jest z certyfikatami to nie mam pojęcia.
....
ooo dobry pomysł,a jak wyglądał Twój egzamin?
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 09:23   #2716
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Sorry, że się wetnę - kto chce wspólną wysyłkę bazy UD od Beatymałgorzaty?
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 09:32   #2717
ecureuil
Raczkowanie
 
Avatar ecureuil
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 116
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
ooo dobry pomysł,a jak wyglądał Twój egzamin?
Najpierw miałam egzamin pisemny. I tam były zagadnienia z zakresu prowadzenia firmy (rachunkowość, BHP, prawa pracy i gospodarcze itp.) Wszystkie zawody maja podobną tę pierwszą część. Później był egzamin ustny. I tu juz konkretnie pod zawód - to sie mądrze nazywało: technologia, materiałoznawstwo i maszynoznawstwo
A później egzamin praktyczny. Tak mi się przypomina że losowałam chyba dwa rodzaje makijażu i je się robiło przed komisją. To chyba wszystko.

Tylko z tego co pamiętam nie każdy może podejść do takiego egzaminu. Trzeba miec ukończoną szkołę wizażu i/albo odpowiedni staż pracy w zawodzie (udokumentowany) Ale co do tego to nie jestem pewna więc warto poczytać warunki na stronie konkretnej izby.

---------- Dopisano o 10:32 ---------- Poprzedni post napisano o 10:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Sorry, że się wetnę - kto chce wspólną wysyłkę bazy UD od Beatymałgorzaty?
ja bym chciała tylko nie wiem czy sie załapałam bo Beatamałgorzata się nie odniosła do mojego posta

Edytowane przez ecureuil
Czas edycji: 2012-06-22 o 10:28
ecureuil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 09:58   #2718
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

beatamalgorzata

a można jeszcze domówić tą bazę?

Pozdrawiam
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 10:01   #2719
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

No z tymi kartkami to już się nie będę przejmować, uspokoiłyście mnie hehe

A co do lusterka, to obecnie już się nie stresuję, kiedyś tak miałam a teraz już spokojnie do tego podchodzę

Co do złośliwych/złych komentarzy... moją książkę gości z opiniami też ktoś notorycznie bombardował, a co lepsze były to jakieś osoby w ogóle nie z okolic Warszawy, tylko Gdańska czy jakieś inne odległe miejscowości Sprawdziłam po IP... więc to raczej była czysta złośliwość i komuś się nudziło i w d&^%e poprzewracało

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
a tak z ciekawości ...orientujecie się może jakie certyfikaty trzeba miec,żeby pracowac za granicą np w anglii w naszym zawodzie? podobno ECOLE, tylko nie wiek która szkoła u nas wystawia taki certyfikat.
A to ten, bo mi grozi wyjazd za granicę... to tam nie jest tak, że każdy może pracować jako wizażysta? Przecież nie każdy kończy szkołę Zwłaszcza USA i UK mnie interesuje
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-22, 10:17   #2720
lilly78
Zadomowienie
 
Avatar lilly78
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 400
GG do lilly78
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Kolciu, w UK jest tak samo jak i u nas, jeden pracodawca będzie oczekiwał certyfikatów i zaświadczeń, drugi sprawdzi umiejętności praktyczne. Ale też słyszałam i czytałam jakiś czas temu, że egzaminy czeladnicze są bardziej wartościowe za granicą niż świadectwa szkół. Tylko, żeby przystąpić do czeladnika trzeba tak jak wcześniej ecu napisała mieć 3 lata udokumentowanej pracy w zawodzie, do mistrza kolejne 3 :/
__________________

* * * * *
moja pasja
* * * * *
ja na facebooku

[B]* * * * *
azjatyckie kosmetyki oddam - wymianka
lilly78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 10:52   #2721
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez lilly78 Pokaż wiadomość
Kolciu, w UK jest tak samo jak i u nas, jeden pracodawca będzie oczekiwał certyfikatów i zaświadczeń, drugi sprawdzi umiejętności praktyczne. Ale też słyszałam i czytałam jakiś czas temu, że egzaminy czeladnicze są bardziej wartościowe za granicą niż świadectwa szkół. Tylko, żeby przystąpić do czeladnika trzeba tak jak wcześniej ecu napisała mieć 3 lata udokumentowanej pracy w zawodzie, do mistrza kolejne 3 :/
....
Dziewczyny na ''pazurkowym'' pisały,ze jeżeli chodzi o stylizacje paznokci np.trzeba miec ten ECOLE lub żeby załozyc działalnosc swoją.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 10:58   #2722
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

A gdzie szukać informacji o tym ECOLE?
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 11:36   #2723
ineczka7
Zadomowienie
 
Avatar ineczka7
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 784
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

z informacji praktycznych - podkłady nawilżające MAP pięknie mieszają się z colorstayami, aktualnie bawię się w to sama dla siebie, bo się opaliłam, i jestem bardzo zadowolona z efektu. Dla odmiany mieszkanie colorstaya z kryolanowymi uf zawsze kończyło się u mnie warzeniem się podkładu.

Udało mi się kupić dwa wkłady 101 z MAP, nie wiem jak to zrobiłam. Mój mąż uparcie twierdzi, że one wcale nie są identyczne . Oraz wkład 104 star prune to to samo co wkład 164 star prune. Czyli mam dwa zdublowane cienie w palecie. Jest jeden plus - mogę kupić dwa nowe cienie i nie będę musiała zaczynać kolejnej palety uzupełniać
ineczka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 11:38   #2724
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez lilly78 Pokaż wiadomość
Kolciu, w UK jest tak samo jak i u nas, jeden pracodawca będzie oczekiwał certyfikatów i zaświadczeń, drugi sprawdzi umiejętności praktyczne. Ale też słyszałam i czytałam jakiś czas temu, że egzaminy czeladnicze są bardziej wartościowe za granicą niż świadectwa szkół. Tylko, żeby przystąpić do czeladnika trzeba tak jak wcześniej ecu napisała mieć 3 lata udokumentowanej pracy w zawodzie, do mistrza kolejne 3 :/
Dziękuję ślicznie No cóż, to moja sytuacja jest jakby niefajna, bo mi już 4 rok w zawodzie leci, ale udokumentowany umowami to mam może łącznie rok Muszę o tym więcej poczytać.
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 11:44   #2725
ineczka7
Zadomowienie
 
Avatar ineczka7
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 784
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez kolciag Pokaż wiadomość
Dziękuję ślicznie No cóż, to moja sytuacja jest jakby niefajna, bo mi już 4 rok w zawodzie leci, ale udokumentowany umowami to mam może łącznie rok Muszę o tym więcej poczytać.
ja bym zrobiła po prostu klasyczne wydrukowane portfolio. Można mieć tysiąc papierków, a jednak najwięcej się zyskuje po prostu pokazując co się potrafi. Muszę też sobie poczytać o tym czy makijażysta jest gdziekolwiek zawodem z ograniczeniem dostępu (czyli że trzeba mieć konkretne kursy/szkoły/egzaminy czy certyfikaty, bo jakoś wydaje mi się to nieprawdopodobne.)
ineczka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 11:44   #2726
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

[QUOTE=ineczka7;34863025]z informacji praktycznych - podkłady nawilżające MAP pięknie mieszają się z colorstayami, aktualnie bawię się w to sama dla siebie, bo się opaliłam, i jestem bardzo zadowolona z efektu. Dla odmiany mieszkanie colorstaya z kryolanowymi uf zawsze kończyło się u mnie warzeniem się podkładu.
...
od siebie dodam,że wodoodporny doskonale sie miesza i wygląda z taniutkim musowym matującym Kobo<kobo-jedyny,który jest w stanie w lecie nade mną zapanowac szok i niedowierzanie >
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 11:53   #2727
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Cytat:
Napisane przez ineczka7 Pokaż wiadomość
ja bym zrobiła po prostu klasyczne wydrukowane portfolio. Można mieć tysiąc papierków, a jednak najwięcej się zyskuje po prostu pokazując co się potrafi. Muszę też sobie poczytać o tym czy makijażysta jest gdziekolwiek zawodem z ograniczeniem dostępu (czyli że trzeba mieć konkretne kursy/szkoły/egzaminy czy certyfikaty, bo jakoś wydaje mi się to nieprawdopodobne.)
Ineczka ma rację, rozmawiałam jakiś czas temu z wizażystka, która pracuje, albo pracowała, nie wiem, jak jest aktualnie, w Anglii jako wizażystka i mówiła, że najważniejsze dla pracodawców było portfolio, oraz czesto była proszona o zrobienie makijazu jakiejś osobie.
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 11:59   #2728
limonka_89
Raczkowanie
 
Avatar limonka_89
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 321
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Do dziewczyn, które zamawiały baze UD u Beatymałgorzaty!!!

Może dogadajmy się tu na wątku, bo przez pw nie dogadamy się wszystkie co i jak. A więc jak wiecie Beata kupiła już dla nas te bazy (dla osób, które dostały pw). Musimy się umówić co do reszty - jaką chcemy wysyłkę czy wspólną czy indywidualną do każdego (ja wzięłam indywidualną bo w sumie 3 euro to niedrogo i w sumie nie opłaca się robić zbiorowej wysyłki i dłużej czekać). Kolejna kwestia to płatność - dziewczyny, które zdecydowały że dołączą do płatności wspólnej - musimy się umówić, która z nas zbierze te pieniądze od pozostałych dziewczyn i zrobi zakupy w Inglocie dla Beaty i wyśle jej to. Czy któraś z dziewczyn podejmie się tego i będzie w najbliższym czasie w Inglocie, aby móc zrobić te zakupy?
limonka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 12:01   #2729
ecureuil
Raczkowanie
 
Avatar ecureuil
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 116
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

Ja też myślę że wizażystka to nie lekarz i nikt od niej jakichś wielkich certfikatów nie będzie potrzebował. Raczej portfolio. Aczkolwiek może się zdarzyć że ktoś taki warunek postawi.

Edytowane przez ecureuil
Czas edycji: 2012-06-22 o 12:02
ecureuil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 12:08   #2730
ineczka7
Zadomowienie
 
Avatar ineczka7
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 784
Dot.: Makeupowe porady i tricki 'profesjonalnej ekipy'

a, jeszcze jedno z ciekawostek
Weselę w sobotę w upale i duchocie, ale to normalnie sauna. Pannę młodą i młodego potraktowałam na czole sporą dawką preparatu blokującego pocenie się (z rozbiórek). Rewela, przy szalonym tańcu młodzi mieli mokre włosy, a czoło suchutkie z idealnym makijażem . Dopiero po dobrych paru godzinach widziałam gdzieniegdzie zwilgocenia, ale nie było to takie pocenie się jak na siłce, gdzie tylko co chwilę chce się czoło pocierać wierzchem dłoni.
ineczka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-16 16:18:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:47.