Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-15, 19:59   #3271
OzoneBaby
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Bardzo proszę o poradę w sprawie rozmiaru stanika, może uda mi się w końcu coś dobrać. Naczytałam o kobietach zbulwersowanych źle dobranymi stanikami, aż boję się wyjść na ulicę...
Obwód mierzony ciasno pod biustem wynosi 71cm, obwód w biuście, mierzony luźno, 92cm. Aktualnie noszę rozmiar 75D. Wokół jakich rozmiarów powinnam się zakręcić, żeby w końcu mój biust wyglądał dobrze?
OzoneBaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 20:13   #3272
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez mysiak Pokaż wiadomość
Tym razem mam prośbę o poradę z wyższej półki. Nie będzie łatwo. Pamiętacie notkę na Stanikomanii: "Dobierz babci biustonosz"? Chcę ostanikować moją babcię. Fundusze skromne, ale na początek może być i biustonosz z secondhandu, czy z bra swapa.

Tchnęło mnie wczoraj, kiedy pomagałam babci wybrać kreację na b. ważną uroczystość, która odbędzie się za 3 dni. Daję słowo, że w życiu nie widziałam tak źle dobranego biustonosza jak u niej. Przymierzyła przy mnie wszystkie swoje staniki - łącznie 6 sztuk. Co jeden to gorszy. Rozmiarówka, standardowo babcina - 100D, 95DD, 95E, 95C - wszystkie zszyte w jednopierś, bezfiszbinowe, pod obwód wsadziłabym dwie ręce złożone w pięść, miseczka o wiele, wiele, wiele za mała. Wiedziałam, że jest źle, ale nie sądziłam, że aż tak. Babcia 2/3 piersi ma pod obwodem, przyciśnięte i przecięte na pół

Oczywiście z racji wieku, tuszy i 60 lat noszenia fatalnie dobranych biustonoszy, jej biust jest całkowicie pozbawiony jędrności, przelewający się. Zmierzyłyśmy parametry:
87 cm pod biustem (dość ciasno, ale nie tak, jak mierzyłabym u siebie - kwestia przyzwyczajeń, babcia na pewno nie będzie bardzo się ściskać),
116 cm w zwisie.

Bardzo proszę, podpowiedzcie w jaki rozmiar i w jaki typ stanika celować - to drugie jest nie mniej ważne i nie mniej trudne - ja nie miałam dotąd do czynienia z biustem, który zachowuje się jak cienka skarpetka wypełniona piaskiem

Jestem teraz strasznie zabiegana, ale gdybym wiedziała czego szukać, spróbowałabym znaleźć babci jeszcze przed sobotą przynajmniej znośny stanik, w którym będzie jakoś wyglądała i choć trochę lepiej się czuła. Proszę, pomóżcie drogie Wizażanki
Pod biustem może 75-80 w zalezności od elastyczności... rozumiem, ze babcia nie lubi ciasno, ale jak za luźne będa to po prostu nie zadziałają.

Typ - może fullcupy, tylko musza być takie formujące, nie elastyczne i bardziej zabudowane balkonetki. Wg mnie warto brać miseczkę raczej wieszą niż mniejszą przy braku jędrności, bo taki biust ma więcej objętości niż to się wydaje na oko. W dodatku może się szybko pojawić migracja i zmiana kształtu.

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------

Cytat:
Napisane przez OzoneBaby Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o poradę w sprawie rozmiaru stanika, może uda mi się w końcu coś dobrać. Naczytałam o kobietach zbulwersowanych źle dobranymi stanikami, aż boję się wyjść na ulicę...
Obwód mierzony ciasno pod biustem wynosi 71cm, obwód w biuście, mierzony luźno, 92cm. Aktualnie noszę rozmiar 75D. Wokół jakich rozmiarów powinnam się zakręcić, żeby w końcu mój biust wyglądał dobrze?
Rozmiar 65 w obwodzie. Miseczka wychdozi z tabelki F, ale to trudniej powiedzieć.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 22:08   #3273
Ri Ri
Raczkowanie
 
Avatar Ri Ri
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 347
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Hej, liczę na pomoc i poradę

Moje wymiary to 81 pod biustem i 96 w biuscie. Z kalkulatora wychodzi mi rozmiar UK: 34DD lub EU: 75E. Jednak nie ma tam nic na temat stanika wyjątkowo ściśliwego. Czy wobec tego możecie powiedzieć mi wokół jakiego rozmiaru powinnam się zakręcić? Mam wątpliwości, bo jak zerknęłam na allegro to staniki 75E są z dość dużymi miseczkami, a ja mam biust mały jak widać po wymiarach. Oczywiście do tej pory nosiłam 75B
Ri Ri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 23:22   #3274
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Ri Ri Pokaż wiadomość
Hej, liczę na pomoc i poradę

Moje wymiary to 81 pod biustem i 96 w biuscie. Z kalkulatora wychodzi mi rozmiar UK: 34DD lub EU: 75E. Jednak nie ma tam nic na temat stanika wyjątkowo ściśliwego. Czy wobec tego możecie powiedzieć mi wokół jakiego rozmiaru powinnam się zakręcić? Mam wątpliwości, bo jak zerknęłam na allegro to staniki 75E są z dość dużymi miseczkami, a ja mam biust mały jak widać po wymiarach. Oczywiście do tej pory nosiłam 75B
Ale jakich rozmiarów szukasz, bo na allegro bardzo róznie podają rozmiary. Niby polska rozmiarówka idzie: D, E, F, G ale allegro ma rozmiarówkę D, DD, E i bądź tu mądry. Dlatego ja zawsze patrzę na brytyjskie rozmiary, bo nie chcę przypadkowo kupić europejskiego E zamiast brytyjskiego.

Skoro nosiłaś 75B to trudno zgadnąć, jaki rozmiar masz naprawdę, musiałabyś przymierzyć kilka... co najmniej brytyjskie 34DD i D, oraz 32E i F. Zależy też od firmy.

Nie oceniaj staników na oko, ani nie sugeruj się, że "masz mały biust". Jak poprzymierzasz, to poznasz swój rozmiar i najlepsze fasony, wtedy będziesz wiedziała jak wyglądają staniki w twoim rozmiarze. Często jak stanik wisi czy lezy to wydaje się ogromny, a po założeniu biust wcale nie wygląda na szczególnie duży. BTW jesteś przyzwyczajona do za małych miseczek, więc to się dodatkowo pogłębia.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 08:26   #3275
ecureuil
Raczkowanie
 
Avatar ecureuil
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 116
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Witajcie.
Tym razem ja przychodzę do was z prośbą. Mierzyłam sie i wyszło mi tak: pod biustem 71, w biuście 84, w "zwisie" 86, Niestety w moim mieście nie uświadczę żadnego stanika poniżej 70 więc muszę zamawiać w internecie. Mam pełne piersi u podstawy, blisko osadzone wiec zazwyczaj kupuję staniki tylko tak jakby zszyte z przodu (mniej wiecej takie jak na zdjęciu) Czy mogłybyscie mi doradzic w jaki rozmiar powinnam się zaopatrzyć? Ostatnio noszę rozmiar z esotiq 65f, ale tam jest jakaś dziwna rozmiarówka ("e" od nich jest na mnie za mały) No i niestety to ich 65 tez jest za mało ciasne jak dla mnie (od razu zapinam na najwęższą haftkę)

Aktualnie oprócz tradycyjnego stanika (bo tych nigdy za wiele) szukam też czegoś co dobrze podtrzymywałoby biust bez ramiaczek do sukienek.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg biustonosz.jpg (13,5 KB, 22 załadowań)
ecureuil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 11:13   #3276
Modna_wygodna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Też dopiero niedawno stałam się uświadomiona w temacie prawidłowego rozmiaru stanika. Szczerze mówiąc do tej pory nosiłam 70B, a po dokładnym obmierzeniu przez specjalistkę okazało się, że mój rozmiar kształtuje się na przełomie 65D/65E-zależy od modelu, firmy itd. Zapragnęłam zatem kupić sobie miękki tylko na fiszbinie i moje zdziwienie w siecówce-Esotiq było wielkie, kiedy Pani powiedziała, że takie robione są od 70 i 65 nie dostanę na pewno No cóż, udało się dostać, na nieszczęście tamtej kobiety
Modna_wygodna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 11:17   #3277
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Pod biustem może 75-80 w zalezności od elastyczności... rozumiem, ze babcia nie lubi ciasno, ale jak za luźne będa to po prostu nie zadziałają.

Typ - może fullcupy, tylko musza być takie formujące, nie elastyczne i bardziej zabudowane balkonetki. Wg mnie warto brać miseczkę raczej wieszą niż mniejszą przy braku jędrności, bo taki biust ma więcej objętości niż to się wydaje na oko. W dodatku może się szybko pojawić migracja i zmiana kształtu.[COLOR="Silver"]
Dziękuję Ci bardzo. A w jaką miseczkę, powiedzmy przy obwodzie 80, byś celowała?
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-16, 12:41   #3278
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez OzoneBaby Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o poradę w sprawie rozmiaru stanika, może uda mi się w końcu coś dobrać. Naczytałam o kobietach zbulwersowanych źle dobranymi stanikami, aż boję się wyjść na ulicę...
Obwód mierzony ciasno pod biustem wynosi 71cm, obwód w biuście, mierzony luźno, 92cm. Aktualnie noszę rozmiar 75D. Wokół jakich rozmiarów powinnam się zakręcić, żeby w końcu mój biust wyglądał dobrze?
wydaje mi się że powinnaś celować w 65E/F.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 13:03   #3279
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez OzoneBaby Pokaż wiadomość
Obwód mierzony ciasno pod biustem wynosi 71cm, obwód w biuście, mierzony luźno, 92cm. Aktualnie noszę rozmiar 75D. Wokół jakich rozmiarów powinnam się zakręcić, żeby w końcu mój biust wyglądał dobrze?
Przy dość podobnych wymiarach (pod biustem 72, w biuście 92) z polskich firm kupiłam sobie w zeszłym roku 65G z Ewy Bień, a gdybym chciała kupić angielski rozmiar zaczęłabym od 65FF. Pamiętaj o wygarnianiu biustu spod pach do miseczek przy mierzeniu
Martva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 13:26   #3280
Ladywithweapon
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 656
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Stanik chyba najlepiej dobrać idąc do dobrego sklepu z bielizną, gdzie są kobiety, które się na tym znają Osobiście tak zrobiłam i jestem zachwycona. W pierwszym momencie stanik wydawał mi się za mocno opięty i jakbym nie mogła oddychać, a teraz w życiu nie ubrałabym nic luzniejszego Pamiętam jak przed kupowałam już rozmiary E,F (tradycyjnie pod biustem z 70,75) i wydawałam tak do 100zl na stanik ,ktory po 3miesiącach rozpadał się i nie dało się go nosić. Obecnie kupuję staniki do 200zł i służą mi naprawdę długi cza (ten co mam na sobie to już chyba z 2lata a wygląda wciąz jak nowy). Okazało się, że powinnam nosić 65G i tylko ten rozmiar mi odpowiada.

Zwracajcie uwagę na firmy. Ja bardzo lubię Freye. Czarny stanik mam z Curvy Kate i również świetnie mi się go nosi, ale mam tylko jeden z tej firmy i nie wiem czy każdy jest taki dobry. Nie lubię Panache- rozciągnęły mi się i po pewnym czasie stają się mało wygodne.

Czasem udaję się do mniej wyszukanego sklepu, gdzie również są wieksze rozmiary, a ekspedientka podaje się za znawczynie staników, lecz wychodzę po chwili- nie potrafię tego założyć. Poza tym wyklinam na nią- na to, że noszę 65G powiedziała, że może mi zaproponować 70F i będzie to samo. Nie dajcie się na to nabrać- to nie to samo.

Jak nie macie kasy to zainwestujcie w jeden stanik, gdzie wam panie go dobrze dobiorą- potem same będziecie wiedzieć jak to dobierać.

I słyszałam, że przy dobrym zakładaniu stanika, kiedy wyciągamy skórę spod pach, badamy piersi- właśnie tam po bokach powstaje najwięcej zgrubień i zmian. Nie wiem czy to prawda, ale prawda czy nie- warto to robić )
Ladywithweapon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 13:31   #3281
Ri Ri
Raczkowanie
 
Avatar Ri Ri
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 347
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Dzięki, przyjrzę się w sklepie tym rozmiarom Na allegro chciałam zerknać tylko tak orientacyjnie
Ri Ri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-16, 15:26   #3282
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez mysiak Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci bardzo. A w jaką miseczkę, powiedzmy przy obwodzie 80, byś celowała?
Z tabeli wychodzi GG-H
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 21:58   #3283
OzoneBaby
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Wampierz, kocurzyca, Martva - bardzo dziękuję za podpowiedzi, w niedługim czasie wyruszę na poszukiwania.
OzoneBaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 09:28   #3284
anka___222
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 57
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Wreszcie i ja muszę dobrać w końcu dobry stanik
to będzie moje trzecie podejście, za pierwszym razem nie miałam przekonania do staników które mierzyłam i źle się w nich czułam, mimo że chyba były OK
za drugim Pani nie miała za bardzo pojęcia jak dobrać stanik a jak już mi dobrała to był tak zabudowany, że nawet przy bluzce z małym dekoltem byłby widoczny więc też podziękowałam
teraz trochę schudłam i muszę wreszcie kupić coś porządnego, może dziewczyny z Rzeszowa polecą któryś sklep bo są dwa na mapie i nie wiem który wybrać ( w jednym byłam już przy pierwszym podejściu)
a przy okazji moje wymiary to 70 pod biustem i 88 w biuście
anka___222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 09:47   #3285
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez mysiak Pokaż wiadomość
Tchnęło mnie wczoraj, kiedy pomagałam babci wybrać kreację na b. ważną uroczystość, która odbędzie się za 3 dni. Daję słowo, że w życiu nie widziałam tak źle dobranego biustonosza jak u niej. Przymierzyła przy mnie wszystkie swoje staniki - łącznie 6 sztuk. Co jeden to gorszy. Rozmiarówka, standardowo babcina - 100D, 95DD, 95E, 95C - wszystkie zszyte w jednopierś, bezfiszbinowe, pod obwód wsadziłabym dwie ręce złożone w pięść, miseczka o wiele, wiele, wiele za mała. Wiedziałam, że jest źle, ale nie sądziłam, że aż tak. Babcia 2/3 piersi ma pod obwodem, przyciśnięte i przecięte na pół

Oczywiście z racji wieku, tuszy i 60 lat noszenia fatalnie dobranych biustonoszy, jej biust jest całkowicie pozbawiony jędrności, przelewający się. Zmierzyłyśmy parametry:
87 cm pod biustem (dość ciasno, ale nie tak, jak mierzyłabym u siebie - kwestia przyzwyczajeń, babcia na pewno nie będzie bardzo się ściskać),
116 cm w zwisie.
Obserwujac moj biust proponowalabym mierzyc jakiego full-cupa z wysokim mostkiem. Z kalkulatora rozmiar wypada 80GG, spokojnie mozna taki stanik dostac chyba w wiekszosci dobrych. Zobacz na stanikowa mape na lobby biusciastych. W Warszawie sklepow stacjonarnych jest kilka.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 12:32   #3286
LadyBeatta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 200
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

i ja mam pytanko
za niedlugo rodze i chcialabym sprawic sobie staniki do karmienia. w ciazy rozmiar wzrosl mi do 80H (wymiary 108/84), z 70H. jaka firma ma dobre biustonosze dla mam? no i nie wiem, czy kupowac juz teraz, czy poczekac do porodu i zobaczyc, czy jeszcze mi piersi nie "wystrzela" z rozmiarem?
__________________
konto nieaktywne
LadyBeatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 13:18   #3287
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez blue_apple Pokaż wiadomość
to może być kwestia konkretnego modelu - chyba, że w każdym jest taka sama sytuacja?
Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Może fason nie ten?
Najprawdopodobniej tak

Byłam dzisiaj u brafitterki i przymierzałam Effuniaki 80E i F - w E lewa pierś odrobinę się wybrzuszała, za to F leżał idealnie. Niestety w tym rozmiarze był tylko jeden kolor i to taki, który niezbyt mi się podobał, chociaż z drugiej strony pod bluzką i tak by nie było widać W fiolecie była niestety tylko miseczka E

Super było mieć na sobie stanik, w którym mój biust wreszcie świetnie wyglądał

Byłam też w Esotiq (pierwszy raz, nawet nie wiedziałam, że u mnie jest ) i tam z kolei kupiłam 75F (w 75G miseczka była za duża (ale może dlatego, że jest miękki, wykończony koronką), a 80E za luźny w obwodzie).
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 14:06   #3288
pink_pocket
Rozeznanie
 
Avatar pink_pocket
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 599
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

hej dziewczyny mogę i ja prosić o pomoc?
po biustem mam mierzone na ciasno 72-73
w biuście 88
zawsze mam problem z doborem stanika może dzięki wam pójdzie mi lepiej
pink_pocket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 17:34   #3289
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez pink_pocket Pokaż wiadomość
hej dziewczyny mogę i ja prosić o pomoc?
po biustem mam mierzone na ciasno 72-73
w biuście 88
zawsze mam problem z doborem stanika może dzięki wam pójdzie mi lepiej
Celowałabym w 30DD-E.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-18, 23:57   #3290
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez mysiak Pokaż wiadomość
Tym razem mam prośbę o poradę z wyższej półki. Nie będzie łatwo. Pamiętacie notkę na Stanikomanii: "Dobierz babci biustonosz"? Chcę ostanikować moją babcię. Fundusze skromne, ale na początek może być i biustonosz z secondhandu, czy z bra swapa.

Tchnęło mnie wczoraj, kiedy pomagałam babci wybrać kreację na b. ważną uroczystość, która odbędzie się za 3 dni. Daję słowo, że w życiu nie widziałam tak źle dobranego biustonosza jak u niej. Przymierzyła przy mnie wszystkie swoje staniki - łącznie 6 sztuk. Co jeden to gorszy. Rozmiarówka, standardowo babcina - 100D, 95DD, 95E, 95C - wszystkie zszyte w jednopierś, bezfiszbinowe, pod obwód wsadziłabym dwie ręce złożone w pięść, miseczka o wiele, wiele, wiele za mała. Wiedziałam, że jest źle, ale nie sądziłam, że aż tak. Babcia 2/3 piersi ma pod obwodem, przyciśnięte i przecięte na pół

Oczywiście z racji wieku, tuszy i 60 lat noszenia fatalnie dobranych biustonoszy, jej biust jest całkowicie pozbawiony jędrności, przelewający się. Zmierzyłyśmy parametry:
87 cm pod biustem (dość ciasno, ale nie tak, jak mierzyłabym u siebie - kwestia przyzwyczajeń, babcia na pewno nie będzie bardzo się ściskać),
116 cm w zwisie.

Bardzo proszę, podpowiedzcie w jaki rozmiar i w jaki typ stanika celować - to drugie jest nie mniej ważne i nie mniej trudne - ja nie miałam dotąd do czynienia z biustem, który zachowuje się jak cienka skarpetka wypełniona piaskiem

Jestem teraz strasznie zabiegana, ale gdybym wiedziała czego szukać, spróbowałabym znaleźć babci jeszcze przed sobotą przynajmniej znośny stanik, w którym będzie jakoś wyglądała i choć trochę lepiej się czuła. Proszę, pomóżcie drogie Wizażanki
i jak, czy udało Ci się coś znaleźć dla babci?
jeśli chodzi o rozmiar, to myślę, że możesz próbować 80, a na początku nawet 85 z tych ciaśniejszych. przyszedł mi do głowy model Panache - tango, jest wysoko zabudową balkonetką, myślę, że ma szansę się sprawdzić.
Kris Line sprawdza się też dobrze przy takich rozmiarach.

Cytat:
Napisane przez Ladywithweapon Pokaż wiadomość
Czasem udaję się do mniej wyszukanego sklepu, gdzie również są wieksze rozmiary, a ekspedientka podaje się za znawczynie staników, lecz wychodzę po chwili- nie potrafię tego założyć. Poza tym wyklinam na nią- na to, że noszę 65G powiedziała, że może mi zaproponować 70F i będzie to samo. Nie dajcie się na to nabrać- to nie to samo.
oczywiście, że to jest to samo pod względem wielkości miseczki. w stanikach z ciasnym obwodem właśnie taki rozmiar będzie dobry, zamiast 65G luźniejszego.

czasem można się zdziwić, gdy 70 okazuje się ciaśniejsza, niż 65...
a już zupełnie inna sytuacja jest przy rozmiarach brytyjskich i polskich...

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Najprawdopodobniej tak

Byłam dzisiaj u brafitterki i przymierzałam Effuniaki 80E i F - w E lewa pierś odrobinę się wybrzuszała, za to F leżał idealnie. Niestety w tym rozmiarze był tylko jeden kolor i to taki, który niezbyt mi się podobał, chociaż z drugiej strony pod bluzką i tak by nie było widać W fiolecie była niestety tylko miseczka E

Super było mieć na sobie stanik, w którym mój biust wreszcie świetnie wyglądał

Byłam też w Esotiq (pierwszy raz, nawet nie wiedziałam, że u mnie jest ) i tam z kolei kupiłam 75F (w 75G miseczka była za duża (ale może dlatego, że jest miękki, wykończony koronką), a 80E za luźny w obwodzie).
effuniaki są ścisłymi stanikami.
tak czy siak wiesz czego szukać, możesz kupić effuniaki na bra swapie w swoim rozmiarze, czy też na allegro, albo po prostu na stronie Ewy
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 00:19   #3291
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez blue_apple Pokaż wiadomość
effuniaki są ścisłymi stanikami.
tak czy siak wiesz czego szukać, możesz kupić effuniaki na bra swapie w swoim rozmiarze, czy też na allegro, albo po prostu na stronie Ewy
80 był ścisły (ledwo się dopięłam), w 75 w życiu bym się nie wbiła, a 85 z kolei za szeroki.
Na stronie Ewy szukałam takiego, ale nie widzę. Tzn może i widziałam podobny fason, ale nie ma mojego rozmiaru i nie ma też informacji, że mogą uszyć na zamówienie, tak jak przy innych. Babka w sklepie mówiła, że tych już nie będzie miała, bo jak chciała ostatnio zamówić to już nie było.


To chyba ten był http://www.ewa-michalak.pl/product-p...HP-Fuksja.html
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 08:32   #3292
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez LadyBeatta Pokaż wiadomość
i ja mam pytanko
za niedlugo rodze i chcialabym sprawic sobie staniki do karmienia. w ciazy rozmiar wzrosl mi do 80H (wymiary 108/84), z 70H. jaka firma ma dobre biustonosze dla mam? no i nie wiem, czy kupowac juz teraz, czy poczekac do porodu i zobaczyc, czy jeszcze mi piersi nie "wystrzela" z rozmiarem?
Zapewne bedziesz potrzebowac kilku stanikow w roznych rozmiarach. ysle ze miesiac przed mozesz juz kupic pierwszy, ktory przyda sie w szpitalu i w pierwszych tygodniach. Ja kupilam bezfiszbinowy Royce za ok 130zl (w internecie zamawiany). A nastepne kupowalam juz z fiszbinami, kilka postow wyzej pisalam. Kup obwod mniejszy (albo 70 albo 75 - zalezy jakie masz tendencje do chudniecia po ciazy) i do tego przedluzke.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 09:13   #3293
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
80 był ścisły (ledwo się dopięłam), w 75 w życiu bym się nie wbiła, a 85 z kolei za szeroki.
Na stronie Ewy szukałam takiego, ale nie widzę. Tzn może i widziałam podobny fason, ale nie ma mojego rozmiaru i nie ma też informacji, że mogą uszyć na zamówienie, tak jak przy innych. Babka w sklepie mówiła, że tych już nie będzie miała, bo jak chciała ostatnio zamówić to już nie było.


To chyba ten był http://www.ewa-michalak.pl/product-p...HP-Fuksja.html
sprawdź allegro i bra swap
ewentualnie na innych stronach innych sklepów może będzie jeszcze ten stanik, ale faktycznie nie sądzę, bo to stary model.
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 11:16   #3294
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez blue_apple Pokaż wiadomość
sprawdź allegro i bra swap
ewentualnie na innych stronach innych sklepów może będzie jeszcze ten stanik, ale faktycznie nie sądzę, bo to stary model.
Czy to byłby taki? http://allegro.pl/ewa-michalak-effun...568773521.html
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 14:46   #3295
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
generalnie pierwszy model to fuksja, a drugi, który pokazujesz, z allegro, to classic, jedyne co je łączy, to konstrukcja - HP. teoretycznie więc powinien na Ciebie pasować, mimo, że to inny stanik, ale nigdy nie wiadomo. no i ten drugi jest używany, a to też wpływa na jakość stanika, to jak leży itd.
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 14:47   #3296
ewulek10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 9
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Ja zawsze mam za małe miseczki, bo lepiej wtedy wyglądają
ewulek10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 14:59   #3297
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cześć Dziewczyny
Pomożecie dobrać mi rozmiar?
Obwód pod biustem (ciasno) : 68 cm
W biuście: 88cm

Polecacie jakieś sklepy internetowe w przystępnych cenach?
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 15:07   #3298
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez ewulek10 Pokaż wiadomość
Ja zawsze mam za małe miseczki, bo lepiej wtedy wyglądają
jak mogą dobrze wyglądać za małe miseczki, piersi przecięte w pół, wylewające się czy to z przodu, czy to pod pachami?

dobrze dobrany biustonosz, to nie tylko dobry rozmiar, ale także fason... każdy da inny efekt - czy to zbierania piersi, czy to raczej ich przypłaszczania, czy to rozstawiania na boki, czy zbierania do środka, podnoszenia do góry... w fasonie odpowiednim do efektu, jakiego oczekujemy piersi wyglądają lepiej, a nie w za małym staniku...

---------- Dopisano o 16:07 ---------- Poprzedni post napisano o 16:03 ----------

Cytat:
Napisane przez ewcia1807 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny
Pomożecie dobrać mi rozmiar?
Obwód pod biustem (ciasno) : 68 cm
W biuście: 88cm

Polecacie jakieś sklepy internetowe w przystępnych cenach?
rozmiar zależy od firmy, myślę, że wyjściowo możesz próbować 65E/F.
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 15:27   #3299
aniolusiek_
Zakorzenienie
 
Avatar aniolusiek_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 690
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez ewulek10 Pokaż wiadomość
Ja zawsze mam za małe miseczki, bo lepiej wtedy wyglądają
taki wpis w takim wątku, wow
__________________

aniolusiek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 15:37   #3300
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. V

Cytat:
Napisane przez blue_apple Pokaż wiadomość
rozmiar zależy od firmy, myślę, że wyjściowo możesz próbować 65E/F.
Dziękuję Właśnie przymierzam się do zakupu pierwszego, odpowiedniego biustonosza
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:33.