I love POLE DANCE. - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-08, 13:09   #1321
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: pole dance Katowice i okolice

Patrzylam na to ale poranne to slowo klucz:-P
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 10:18   #1322
Must
Rozeznanie
 
Avatar Must
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 952
Dot.: I love POLE DANCE.

No i pole dance wszedł mi w głowę. Wybieram się na zajęcia w październiku, bo boje się ewentualnych siniaków przed weselem i urlopem, które to mam na dniach.
Must jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 12:36   #1323
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: I love POLE DANCE.

Ja ostatnio czytałam kilka blogów pole danceowych- bardzo polecam pokazują podejście i mogą rozwiać wątpliwości które się u niektórych pojawiają- że za gruba, za słaba, za mało rozciągnięta, bla, bla, bla.

Nie wiem która kobieta myśli w ten sposób o innych (np. ojej ale ona gruba nie powinna chodzić na zajęcia) więc naprawdę nie ma się co przejmować.

Ja ostatnio miałam takie zajęcia po przerwie dwutygodniowej gdzie dosłownie nic mi nie wychodziło ale za to miałam straszny ubaw
Zwłaszcza że ja chodziłam raz w tygodniu a dziewczyny po dwa razy więc widocznie odstaję od reszty niestety. Ale się nie poddaję. Zaczęłam chodzić dwa razy w tygodniu więc może będzie progres.

Trzymajcie kciuki żeby mi inwert wyszedł dzisiaj. Kiedyś na początku zajęć robiłam jakoś. Teraz instruktorka bardzo zwraca uwagę na technikę i nie wychodzi mi w ogóle. Ale pooglądałam ostatnio filmiki, ćwiczyłam na drążku i na podłodze i mam nadzieję że w końcu wyjdzie bo to wkurzające jak dziewczyny robią figury a ja nie mogę do inwerta wejść.
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 17:52   #1324
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: I love POLE DANCE.

Cytat:
Napisane przez paula.cw Pokaż wiadomość

Trzymajcie kciuki żeby mi inwert wyszedł dzisiaj. Kiedyś na początku zajęć robiłam jakoś. Teraz instruktorka bardzo zwraca uwagę na technikę i nie wychodzi mi w ogóle. Ale pooglądałam ostatnio filmiki, ćwiczyłam na drążku i na podłodze i mam nadzieję że w końcu wyjdzie bo to wkurzające jak dziewczyny robią figury a ja nie mogę do inwerta wejść.
Mi też dłuuugo invert nie wychodził. W końcu załapałam. Teraz v-ka mi nie wychodzi i już się na siebie denerwuję. Robimy też v-kę i invert na drugą stronę i znowu, wszyscy dają radę oprócz mnie. Ta druga strona to jakiś koszmar.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 18:47   #1325
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: pole dance Katowice i okolice

U nas było o tyle trudno ze od razu była V-ka i to z miejsca bez zamachu... ja chodziłam pół roku na siłownię ale mięśni aż tak silnych nie mam. Ale dzisiaj mi w końcu wyszedł inwert. Co prawda dalej nic już nie potrafiłam zrobić no ale zawsze jakiś to postęp. A dziewczyny robiły Supermana ale ja tylko na podłodze potrafię :p i Balerina była ale to też mi na razie dopiero na dole wyszło a na gorze po prostu zjezdzam.
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-09, 19:01   #1326
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: I love POLE DANCE.

Ja bardzo żałuję że rury takie drogie, bo chciałabym ćwiczyć w domu, myślę że dużo by to dało.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-10, 09:56   #1327
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: I love POLE DANCE.

No niestety. Ja nie dość że kasy nie mam na rurę to i warunki mieszkaniowe mi na to nie pozwalają
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-10, 18:29   #1328
atomheart
Raczkowanie
 
Avatar atomheart
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 352
Dot.: I love POLE DANCE.

Ja jestem zdołowana, ostatnio miałam kilka takich dni, że nic mi nie wychodziło, wszystko bolało, nie miałam kompletnie siły, jakbym cofnęła się o kilka miesięcy Mam nadzieję, że to przez intensywną naukę do egzaminów i stres z tym związany i jak się zregeneruję to wszystko wróci do normy...
__________________
atomheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-10, 23:44   #1329
cwany rogalik
Raczkowanie
 
Avatar cwany rogalik
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: za pazuchą
Wiadomości: 106
Dot.: I love POLE DANCE.

Cytat:
Napisane przez atomheart Pokaż wiadomość
Ja jestem zdołowana, ostatnio miałam kilka takich dni, że nic mi nie wychodziło, wszystko bolało, nie miałam kompletnie siły, jakbym cofnęła się o kilka miesięcy Mam nadzieję, że to przez intensywną naukę do egzaminów i stres z tym związany i jak się zregeneruję to wszystko wróci do normy...
mam wrażenie, że to jest typowe w pole dance - wydaje ci się, że walisz głową w ścianę i robisz regres, a potem nagle bach bach i jesteś poziom wyżej - figury, które wydawały się nieosiągalne nagle wychodzą. Pamiętam jak nie mogłam się utrzymać w pike, a potem nagle po pół roku przerwy wyszło jakbym ćwiczyła to codziennie.

Btw dziewczyny - wyszła mi v-ka z powietrza pierwszy raz w życiu, na dwie strony! Nie wiem czemu i jak, skoro nie umiałam tego zrobić 1,5 roku, ale cieszę się i chcę to powtórzyć co więcej, wyszła mi kilka razy (wiec nie mógł to być przypadek) i lekko się ją robiło. Może znowu coś oszukałam
cwany rogalik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-11, 10:17   #1330
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: I love POLE DANCE.

Woow super.
Ja mam nadzieję że dzisiaj będą zajęcia bo chcę odrobić to przy okazji zobaczę inną instruktorkę. Ta do której chodzę jest super ale mam wrażenie że nie radzi sobie z różnym stopniem zaawansowania dziewczyn i dopasowaniem ćwiczeń do ich umiejętności.
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-11, 14:42   #1331
Abrie
Raczkowanie
 
Avatar Abrie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 89
Dot.: pole dance Katowice i okolice

Tak się trochę wtrącę znowu z pytaniem, ale czy uważacie, że chodzenie na zajęcia raz w tygodniu ma sens? Świetnie byłoby brać w nich udział 2 lub 3 razy w tygodniu, ale nie mam pewności, czy będzie to dla mnie od października osiągalne (finansowo i czasowo), stąd moje pytanie
Abrie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-11, 15:12   #1332
magdalll
Raczkowanie
 
Avatar magdalll
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 326
Dot.: pole dance Katowice i okolice

Wiadomo że zajęcia raz w tygodniu przyniosą słabsze i wolniejsze efekty ale na pewno jest sens
Ja mam 3 kursantki które chodzą do mnie na zajęcia raz w tygodniu i u nich tez widac niesamowite postępy
__________________


magdalll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-11, 15:13   #1333
cwany rogalik
Raczkowanie
 
Avatar cwany rogalik
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: za pazuchą
Wiadomości: 106
Dot.: pole dance Katowice i okolice

Cytat:
Napisane przez Abrie Pokaż wiadomość
Tak się trochę wtrącę znowu z pytaniem, ale czy uważacie, że chodzenie na zajęcia raz w tygodniu ma sens? Świetnie byłoby brać w nich udział 2 lub 3 razy w tygodniu, ale nie mam pewności, czy będzie to dla mnie od października osiągalne (finansowo i czasowo), stąd moje pytanie
Moim zdaniem jak najbardziej ma sens, zwłaszcza gdy dopiero zaczynasz lub chcesz utrzymać określoną formę, ale w przypadku 2-3 razy w tygodniu z pewnością zauważysz szybciej postępy i wzmocnisz ciało (obserwuję koleżankę, która zaczynała z podobnego poziomu, później wykupiła karnet open i teraz jest zdecydowanie lepsza). Zależy, jaki jest Twój cel - pochodzić rekreacyjnie, z ciekawości czy jak najszybciej osiągnąć określony poziom i np. zostać instruktorką. Pytanie tylko czy ciało nadąży z regeneracją w przypadku sińców i otarć i czy zwyczajnie się nie nadwyrężysz. Ja chodzę 1 w tygodniu i jest ok, do tego choreo, ale to jednak inny charakter zajęć.
cwany rogalik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-11, 16:57   #1334
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: pole dance Katowice i okolice

Cytat:
Napisane przez magdalll Pokaż wiadomość
Wiadomo że zajęcia raz w tygodniu przyniosą słabsze i wolniejsze efekty ale na pewno jest sens
Ja mam 3 kursantki które chodzą do mnie na zajęcia raz w tygodniu i u nich tez widac niesamowite postępy
Ja chodzę raz w tygodniu. No sens jest, bo zawsze się czegoś nauczysz i jest radość z tego
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 11:39   #1335
maggda__
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 6
Dot.: I love POLE DANCE.

hej dziewczyny, ostatnio chciałam wypróbowac co nieco street pole bo strasznie podoba mi sie jak dziewczyny mają zdjęcia na znakach i tak dalej, ale nie dałam rady nic zrobić wprawdzie było to już wieczorem, więc miałam długie spodnie i myślę, że to po części mogło być przyczyną "poślizgu" ale i takie zdjęcia widuje czasem na internecie i zastanawiam się jak one to robią? próbowałyście kiedyś "oswoić znaki drogowe" ? ja nie umiałam utrzymac nawet zwykłego siedzonka przez kilka sekund bo leciałam w dół, a zapierałam się nogami i biodrem najbardziej jak umiałam
maggda__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 12:24   #1336
cwany rogalik
Raczkowanie
 
Avatar cwany rogalik
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: za pazuchą
Wiadomości: 106
Dot.: I love POLE DANCE.

Cytat:
Napisane przez maggda__ Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, ostatnio chciałam wypróbowac co nieco street pole bo strasznie podoba mi sie jak dziewczyny mają zdjęcia na znakach i tak dalej, ale nie dałam rady nic zrobić wprawdzie było to już wieczorem, więc miałam długie spodnie i myślę, że to po części mogło być przyczyną "poślizgu" ale i takie zdjęcia widuje czasem na internecie i zastanawiam się jak one to robią? próbowałyście kiedyś "oswoić znaki drogowe" ? ja nie umiałam utrzymac nawet zwykłego siedzonka przez kilka sekund bo leciałam w dół, a zapierałam się nogami i biodrem najbardziej jak umiałam
Mam dokładnie ten sam problem. Próbowałam wiele razy w tym roku, udało mi się zrobić hello boys i v-kę tylko, ale na chwilę i bardzo niepewnie. Pole seat w spodniach nie zrobiłabym na bank - nie dziwię się, że miałaś problem. Najlepiej rzeczywiście mieć spodenki i możliwość odsłonięcia brzucha, żeby było trzymanie. Ale ogólnie problem ze znakami jest taki, że średnica rury od znaku jest większa no i jest ona pomalowana jakąś farbą, która zmniejsza przyczepność. Mi trochę pomagał talk mighty grip.
cwany rogalik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 14:19   #1337
Must
Rozeznanie
 
Avatar Must
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 952
Dot.: I love POLE DANCE.

Niedoświadczona koleżanka prosi o poradę.
Wybieram się na zajęcia i dostałam wytyczne, ale wiem, że polecałyście kiedyś jakieś spodenki z gatty.

czy mogę prosić o link ?
Must jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 14:24   #1338
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: I love POLE DANCE.

Ja tylko podpowiem że nie znalazłam spodenek z gatty i chodzę w swoich majtko szortach rożnych bezszwowych i też się świetnie sprawdzają
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 16:13   #1339
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: pole dance Katowice i okolice

Ja mam gatki z decathlonu
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-14, 21:17   #1340
Escalla91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 4
Dot.: I love POLE DANCE.

Cytat:
Napisane przez maggda__ Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, ostatnio chciałam wypróbowac co nieco street pole bo strasznie podoba mi sie jak dziewczyny mają zdjęcia na znakach i tak dalej, ale nie dałam rady nic zrobić wprawdzie było to już wieczorem, więc miałam długie spodnie i myślę, że to po części mogło być przyczyną "poślizgu" ale i takie zdjęcia widuje czasem na internecie i zastanawiam się jak one to robią? próbowałyście kiedyś "oswoić znaki drogowe" ? ja nie umiałam utrzymac nawet zwykłego siedzonka przez kilka sekund bo leciałam w dół, a zapierałam się nogami i biodrem najbardziej jak umiałam
Hej Maggda, a może spróbuj coś statycznego. V-kę, albo skorpiona? Powinno się udać. Sama jestem początkująca, więc jeszcze na znakach nie próbowałam, ale zdaje się, że te kręcone figury będą ciężkie do zrobienia z uwagi na chropowatą fakturę znaku.
Escalla91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-18, 09:13   #1341
Marindoll
Raczkowanie
 
Avatar Marindoll
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 34
Dot.: I love POLE DANCE.

Ten wątek zachęcił mnie do ponownego zapisania się na zajęcia, zaczynam już za tydzień. Mam nadzieję, że tym razem nie odpuszczę i pokocham Pole Dance
Marindoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-18, 10:30   #1342
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: I love POLE DANCE.

Ja zaczęłam myśleć o zmianie szkoły bo po jakimś czasie zaczynam dostrzegać mankamenty mojej instruktorki.
W całej Warszawie jest tylko osiem szkół z zajęciami pole dance z czego chyba tylko trzy honorują multisporta. Niestety nie stać mnie na osobne płacenie kursu a w pozostałych dwóch nie pasują mi godziny. Buuu. Narazie więc cierpliwie będę chodzić tam gdzie chodzę :/
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-18, 11:11   #1343
DOJRZALAJAKWINO
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: WARSZAWA
Wiadomości: 48
Dot.: I love POLE DANCE.

Byłam na dwóch zajęciach i nie radzę sobie.
__________________
Śmiej się - niech reszta świata zastanawia się dlaczego <3
DOJRZALAJAKWINO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-18, 12:32   #1344
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: I love POLE DANCE.

A gdzie chodzisz?

Spokojnie. Uważam, że trzeba mieć bardzo dużo cierpliwości. U mnie w grupie są dziewczyny które kiedyś chodziły i pomimo przerwy śmigają jak szalone, albo ćwiczą inne sporty które im pomagają. Ja pomimo ćwiczeń na siłowni jestem za słaba i wszystko idzie mi dwa razy wolniej. Ale się nie poddaję :P
Już miałam tak z kilkoma pozycjami że mi nie wychodziło nic a nic a na kolejnych ćwiczeniach bach udało się. A w innych postęp robię jak ja to mówię o milimetr w każdym powtórzeniu :P
Ciało musi przystosować się do nowego ruchu.
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-18, 19:30   #1345
magdalll
Raczkowanie
 
Avatar magdalll
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 326
Dot.: I love POLE DANCE.

spokojnie nie ma co oczekiwac cudów po dwóch, trzech czy nawet czterech godzinach..pole dance wymaga czasu, cierpliwosci i miłosci niektórym jedne figury przychodzą łatwiej innym trudniej i nie ma sie tu absolutnie czym przejmowac. Czasami trzeba sie przespac z czyms co nam nie wychodzi i bez stresu spróbowac ponownie a nie katowac coś bez przerwy za wszelką cene i tylko za przeproszeniem w*urwiac sie ze nam nie wychodzi.
__________________


magdalll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-18, 19:35   #1346
lamadolamy
Raczkowanie
 
Avatar lamadolamy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 355
Dot.: pole dance Katowice i okolice

Po dwóch zajęciach nikt sobie nie radzi mało kto ogarnia po dwudziestu. Trenuje dwa lata (no, w sumie to półtora) i nadal nie mam kocich ruchów, także spoko, nie zrazaj się, daj swojemu ciału szansę na rozwój. Zmiany wymagają czasu.
__________________
www.lamadolamy.pl - Co mówi Lamadolamy? | Kosmetyki, skóra, ciało | Blog kosmetyczny, nie do końca na poważnie

Szczegółowe analizy składów, trądzik, a nietolerancje pokarmowe.

Dla leniwszych FANPEJDŻ
lamadolamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 15:37   #1347
69anka69
Raczkowanie
 
Avatar 69anka69
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko Biała
Wiadomości: 148
GG do 69anka69
Dot.: I love POLE DANCE.

Hej dziewczyny Zawsze marzył mi się pole dance ale mam pewien problem. Chciałam zapytać was czy obciąża się mocno stawy kolanowe? Jak szukałam przeciwskazań do uprawiania pole dance była mowa o kręgosłupie i stawach rąk. Miałam rekonstrukcje więzadła kolanowego (acl) ale po niej moje kolano dalej nie jest do końca "stabilne". Wiem, że pole dance wzmacnia bardzo mięśnie a one właśnie odpowiadają w dużej mierze za stabilizacje kolana. No i sama już nie wiem co robić co lekarz to mówi mi co innego ... może miałyście podobny problem?
__________________
Wymieniaj doświadczenia. Ale tylko na lepsze!
— Janina Ipohorska
69anka69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 22:35   #1348
cwany rogalik
Raczkowanie
 
Avatar cwany rogalik
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: za pazuchą
Wiadomości: 106
Dot.: I love POLE DANCE.

Cytat:
Napisane przez DOJRZALAJAKWINO Pokaż wiadomość
Byłam na dwóch zajęciach i nie radzę sobie.
Rzadko kto sobie radzi od razu, rzadko się zdarza, że na zajęcia przychodzą dziewczyny bardzo silne, wręcz przeciwnie - często nie potrafią zrobić kilku męskich pompek. Kluczem jest według mnie systematyczność i upór. I oczywiście trzeba w pełni wykorzystywać zajęcia. Nie mówię o tym bez powodu - na początku zdarzało mi się ćwiczyć jakąś część lekcji, a przez resztę czasu stałam i patrzyłam jak innym wychodzi (a mnie nie). Nie pamiętam, kiedy to się zmieniło, ale zaczęłam próbować sama, bo czułam, że chcę to zrobić. Nawet jak nie wychodzi, próbuj kilka razy i powtarzaj na następnych zajęciach (pod warunkiem, że nie potrzebujesz asekuracji w tej figurze). Jeżeli podoba Ci się efekt końcowy i chcesz sama tego dokonać - warto! Naprawdę niewiele rzeczy przychodzi bez trudu.

---------- Dopisano o 23:30 ---------- Poprzedni post napisano o 23:26 ----------

Cytat:
Napisane przez 69anka69 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Zawsze marzył mi się pole dance ale mam pewien problem. Chciałam zapytać was czy obciąża się mocno stawy kolanowe? Jak szukałam przeciwskazań do uprawiania pole dance była mowa o kręgosłupie i stawach rąk. Miałam rekonstrukcje więzadła kolanowego (acl) ale po niej moje kolano dalej nie jest do końca "stabilne". Wiem, że pole dance wzmacnia bardzo mięśnie a one właśnie odpowiadają w dużej mierze za stabilizacje kolana. No i sama już nie wiem co robić co lekarz to mówi mi co innego ... może miałyście podobny problem?
Jest trochę figur trzymanych pod kolanem, ale niestety nie mam pojęcia czy to obciąża staw. Bardziej pewnie pracuje mięsień brzuchaty łydki (czy jakoś tak ). Powiedziałabym, że bardziej pole dance obciąża plecy i nadgarstki. Pewnie instruktorka powie Ci więcej.

---------- Dopisano o 23:35 ---------- Poprzedni post napisano o 23:30 ----------

Cytat:
Napisane przez paula.cw Pokaż wiadomość
Ja zaczęłam myśleć o zmianie szkoły bo po jakimś czasie zaczynam dostrzegać mankamenty mojej instruktorki.
W całej Warszawie jest tylko osiem szkół z zajęciami pole dance z czego chyba tylko trzy honorują multisporta. Niestety nie stać mnie na osobne płacenie kursu a w pozostałych dwóch nie pasują mi godziny. Buuu. Narazie więc cierpliwie będę chodzić tam gdzie chodzę :/
Ja się na razie nie spotkałam z tym, że za pole dance można płacić multisportem. W sumie nie wiem czemu.

Edytowane przez cwany rogalik
Czas edycji: 2015-09-19 o 22:31
cwany rogalik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-20, 09:52   #1349
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: pole dance Katowice i okolice

Gadalam ostatnio o tym z instruktorem. Przede wszystkim nie wiadomo dlaczego pole dance w Polsce jest bardzo drogi. Może dlatego że to nadal dość nowa dyscyplina i szkoły muszą odrobić inwestycje w rury które są dość drogie. Podobno na zachodzie pole dance nie jest tak drogi. Za multisporta nie dostają za dużo kasy. Szkoły które wprowadzają płatność multisportem mają problemy żeby skompletować grupę która utrzyma szkole Ale na szczęście są takie tylko trzeba poszukać
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-20, 09:53   #1350
maggda__
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 6
Dot.: I love POLE DANCE.

Cytat:
Napisane przez 69anka69 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Zawsze marzył mi się pole dance ale mam pewien problem. Chciałam zapytać was czy obciąża się mocno stawy kolanowe? Jak szukałam przeciwskazań do uprawiania pole dance była mowa o kręgosłupie i stawach rąk. Miałam rekonstrukcje więzadła kolanowego (acl) ale po niej moje kolano dalej nie jest do końca "stabilne". Wiem, że pole dance wzmacnia bardzo mięśnie a one właśnie odpowiadają w dużej mierze za stabilizacje kolana. No i sama już nie wiem co robić co lekarz to mówi mi co innego ... może miałyście podobny problem?
ja jestem po mpfl i trenuje pole dance od 9 miesięcy i do tej pory (na szczęście) żadnych komplikacji nie miałam. Nie odczułam nigdy
jakiegoś poważnego obciążania stawów kolanowych, ale może być tez to dlatego, że u mnie operowane i niestabilne jest kolano lewe, a figury wykonuję głownie na prawą stronę. Myślę, że powinnaś spróbować o ile lekarz kategorycznie Ci nie zabronił i sama zobaczyć jak to będzie
maggda__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-24 11:42:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:43.