Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-03-02, 14:24   #241
semelchen
Raczkowanie
 
Avatar semelchen
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 63
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Niestety albo na szczescie u mnie wczoraj w koncu zdiagnozowano niedoczynnosc. Przynajmniej juz nie musze w siebie watpic, bo te ostatnie miesiace (lata?) byly katorga! Stracilam chyba z 2/3 objetosci wlosow, do tego te stany depresyjne i totalna masakra z nauka.

Stad moje pytanie do Was, czy wraz z leczeniem tego paskudztwa i z unormowaniem hormonow przestaly wam wypadac wlosy? Tzn w nadmiarze? Kiedys mialam naprawde geste wlosy i obawiam sie, ze juz nigdy do tego stanu nie wroce Czy mozecie mi tez powiedziec czy z koncentracja, pamiecia etc. tez wam sie polepszylo? Niestety moje oceny na studiach straszne sie pogorszyly i szczerze mowiac, nawet najprostszych rzeczy nie moglam sie nauczyc ani nawet zapamietac. Wrecz mialam (mam) wrazenie, ze oglupialam. Czy to wraz z leczeniem sie polepszy?

Mam nadzieje, ze moge sie dolaczyc do waszego grona. Chetnie sie dowiem wiecej o tym wszystkim!
semelchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 14:28   #242
paolkalo1
Rozeznanie
 
Avatar paolkalo1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 798
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Tak, bedzie lepiej u mnie z koncentracja roznie, w ciazy bylo kiepskowlosy sie poprawily ale caly czas trzeba nad nimi pracowac tzn. odzywki, maski, witaminy i suplementy...

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
paolkalo1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 14:28   #243
violka_o
Raczkowanie
 
Avatar violka_o
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 107
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

i u mnie są podejrzenia, że mam niedoczynność
__________________
Cieszcie się każdym dniem
violka_o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 14:40   #244
smerffie
Zakorzenienie
 
Avatar smerffie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków/Przemyśl
Wiadomości: 12 514
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

A miała któraś z was problemy z okresem (tzn brak okresu)? Po jakim czasie od rozpoczęcia leczenia wam powrócił?
__________________
Good is never enough if better is possible

INSTA
smerffie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 14:40   #245
dixie1990
Zakorzenienie
 
Avatar dixie1990
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 146
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

A czy którejś z Was dokucza nadmierna potliwość klatki piersiowej w nocy ? Ja jestem bardzo ospała , ciągle towarzyszy mi zobojętnienie , od stycznia mam diete , duzo ćwiczę a efekty takie sobie
dixie1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 15:21   #246
semelchen
Raczkowanie
 
Avatar semelchen
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 63
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez paolkalo1 Pokaż wiadomość
Tak, bedzie lepiej u mnie z koncentracja roznie, w ciazy bylo kiepskowlosy sie poprawily ale caly czas trzeba nad nimi pracowac tzn. odzywki, maski, witaminy i suplementy...

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
To swietnie! Dziekuje Ci za odpowiedz! Czy masz jakies porady co do pielegnacji wlosow? Ja stosuje maske rycynowa i wcierke jantar, ale zobaczymy jak teraz bedzie wszystko funkcjonowac z lekarstwami. Endo przepisala mi letrox 50 + suplementy (selen, kwas foliowy, jod, wit. D3).

Moze jeszcze ktos sie wypowie w sprawie koncentracji etc? Wlasnie stoje przed decyzja czy isc na kolejne studia, a skoro sobie z obecnym kierunkiem nie radze ze wzgledu na nauke (pamiec, koncentracja) to nie wiedzialam jak zdecydowac. Mam nadzieje, ze do lipca sie wszystko poprawi i ogarne te sesje!
semelchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 15:56   #247
niewinny roz
czasem troszkę winny
 
Avatar niewinny roz
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 046
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Mi włosy po miesiącu brania leków przestały wypadać zupełnie. Biorę już 11 miesiąc leki i problemy nie wróciły, a nawet lepiej - nigdy w życiu nie wypadała mi tak mała ilość włosów jak teraz I nie używam żadnych suplementów i wcierek, normalnie szampon, odżywka, olejek.
__________________
Studentka farmacji
niewinny roz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-02, 17:27   #248
semelchen
Raczkowanie
 
Avatar semelchen
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 63
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez niewinny roz Pokaż wiadomość
Mi włosy po miesiącu brania leków przestały wypadać zupełnie. Biorę już 11 miesiąc leki i problemy nie wróciły, a nawet lepiej - nigdy w życiu nie wypadała mi tak mała ilość włosów jak teraz I nie używam żadnych suplementów i wcierek, normalnie szampon, odżywka, olejek.
To brzmi cudownie! Mam nadzieje, ze u mnie tez tak bedzie!

Czy oprocz lekarstw jestes tez na diecie albo bierzesz jakies suplementy? Przeczytalam caly watek, ale troszke mi sie wszystko miesza (co, kto, ile bierze).
semelchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 17:40   #249
niewinny roz
czasem troszkę winny
 
Avatar niewinny roz
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 046
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez semelchen Pokaż wiadomość
To brzmi cudownie! Mam nadzieje, ze u mnie tez tak bedzie!

Czy oprocz lekarstw jestes tez na diecie albo bierzesz jakies suplementy? Przeczytalam caly watek, ale troszke mi sie wszystko miesza (co, kto, ile bierze).
Tylko Euthyrox, w diecie ograniczam cukry ze względu na cukrzycę. No i D3 ze względu na pakiet chorób autoimmunologicznych i niedobór.
__________________
Studentka farmacji
niewinny roz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 18:16   #250
paolkalo1
Rozeznanie
 
Avatar paolkalo1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 798
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez semelchen Pokaż wiadomość
To swietnie! Dziekuje Ci za odpowiedz! Czy masz jakies porady co do pielegnacji wlosow? Ja stosuje maske rycynowa i wcierke jantar, ale zobaczymy jak teraz bedzie wszystko funkcjonowac z lekarstwami. Endo przepisala mi letrox 50 + suplementy (selen, kwas foliowy, jod, wit. D3).

Moze jeszcze ktos sie wypowie w sprawie koncentracji etc? Wlasnie stoje przed decyzja czy isc na kolejne studia, a skoro sobie z obecnym kierunkiem nie radze ze wzgledu na nauke (pamiec, koncentracja) to nie wiedzialam jak zdecydowac. Mam nadzieje, ze do lipca sie wszystko poprawi i ogarne te sesje!
Najbardziej cenie sobie "babciowe" metody typu jogurt naturalny, jajko i olej rycynowy, co mycie stosuje 2 odzywki, bo inaczej bym wlosow nie rozczesala. Na razie mam przerwe w witaminach i suplementach, bo karmie

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
paolkalo1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 19:34   #251
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez smerffie Pokaż wiadomość
A miała któraś z was problemy z okresem (tzn brak okresu)? Po jakim czasie od rozpoczęcia leczenia wam powrócił?
Ja sie lecze od grudnia i problem wciaz mam, bo wciaz mam srednio co 50 dni :/
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-02, 19:39   #252
paolkalo1
Rozeznanie
 
Avatar paolkalo1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 798
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Ja sie lecze od grudnia i problem wciaz mam, bo wciaz mam srednio co 50 dni :/
Jak bedziecie mialy mozliwosc zrobcie sobie testosteron, testosteron wolny i androstendion - mi to poradzila tutaj jedna madra dusza i okazalo sie ze problem jest gdzie indziej

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
paolkalo1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 19:44   #253
smerffie
Zakorzenienie
 
Avatar smerffie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków/Przemyśl
Wiadomości: 12 514
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Ja sie lecze od grudnia i problem wciaz mam, bo wciaz mam srednio co 50 dni :/
ja gteż od grudnia, od tego czasu okres mialam raz;D
__________________
Good is never enough if better is possible

INSTA
smerffie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 20:03   #254
zaksy
Rozeznanie
 
Avatar zaksy
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 843
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez semelchen Pokaż wiadomość
Moze jeszcze ktos sie wypowie w sprawie koncentracji etc? Wlasnie stoje przed decyzja czy isc na kolejne studia, a skoro sobie z obecnym kierunkiem nie radze ze wzgledu na nauke (pamiec, koncentracja) to nie wiedzialam jak zdecydowac. Mam nadzieje, ze do lipca sie wszystko poprawi i ogarne te sesje!
U mnie nic nie poprawiło się, kiedyś nie miałam w ogóle problemu z koncetracją i zapamiętaniem, na studiach uczyłam się 2 języków obcych i bardzo dobrze mi szło. a teraz czasami mam wrażenie, że staje się coraz głupsza, teraz skupiłam się na 1 i żadnych efektów tak samo z odchudzaniem
zaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 21:29   #255
Kammiillaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 12
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

A powiedzcie mi czy występuje u któreś z Was mocne zaczerwienienie twarzy przy piciu alkoholu? Od jakiegoś czasu przy wypiciu jednego piwa/lampki wina robię się okropnie czerwona. Ostatnio nawet szyje miałam czerwoną.
Tsh z 4,5 po dwóch miesiącach brania euthyrox 25 spadło do 3,8. Ale mam wrażenie,że samopozucie coraz gorsze. Wiecznie senna, włosy wypadają, wpadam w zadyszkę po lekkim wysiłku. Okropieńswo.
Kammiillaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-03, 01:00   #256
coffee_time
Raczkowanie
 
Avatar coffee_time
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 208
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Dziewczyny, bardzo proszę o pomoc.

W piątek wybieram się na kompleksowe laboratoryjne badanie tarczycy, podejrzewam u siebie niedoczynność. Teraz jednakże naczytałam się różnych stron, w których napisane jest, że suplementacja jodem jest niekorzystna dla osób z podejrzeniem niedoczynności. Od jakiegoś czasu na własną rękę zażywałam suplementy -- spiruline i chlorelle obecnie, niegdyś był to kelp. Czy w związku z tym moja doczesna suplementacja zaburzy wiarygodność wyniku? Co robić? Czy przestać je brać i w piątek spokojnie iść zbadać krew? Czy wtedy wynik będzie wiarygodny? Badania już opłacone i zależy mi, żeby wykonać je w tym miesiącu.

Co powinnam zrobić? Bardzo proszę o pomoc
coffee_time jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-03, 07:31   #257
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

I tak organizm sie nie zdazy oczyscic do tego czasu. Niemniej lepiej odstawic generalnie, nawet nie do badan ale dla zdrowia.
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-03, 10:19   #258
smerffie
Zakorzenienie
 
Avatar smerffie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków/Przemyśl
Wiadomości: 12 514
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Z tego co tu też przeczytałam to jod jest niewskazany przy hashimoto, a na "zwykla" niedoczynność jest ok...
__________________
Good is never enough if better is possible

INSTA
smerffie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-03, 10:24   #259
paolkalo1
Rozeznanie
 
Avatar paolkalo1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 798
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez smerffie Pokaż wiadomość
Z tego co tu też przeczytałam to jod jest niewskazany przy hashimoto, a na "zwykla" niedoczynność jest ok...
Tak, ale moim zdaniem nie warto z nim samemu kombinowac jak bralam jod i dolozylam witaminy bo chcialam poprawic wyniki z krwi (a nie dopatrzylam ze tam tez byla wysoka dawka jodu) to mialam takie zjazdy ze nyslalam ze serce mi wypadnie

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
paolkalo1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-03, 10:42   #260
smerffie
Zakorzenienie
 
Avatar smerffie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków/Przemyśl
Wiadomości: 12 514
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Ja dostałam spiruline w proszku to ha "jem". W przyszłym tygodniu robie badania to zobaczymy jak to wszystko się ma. Ogólnie biorę jeszcze cynk, omega 3, Wit c 1000mg i Wit d 2000
__________________
Good is never enough if better is possible

INSTA
smerffie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-03, 11:00   #261
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

smerffie ale coffee wlasnie nie wie czy nie ma hashimoto.
Ja obecnie biore wit.D i selen tylko. I pije pokrzywe i kwiat glogu
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-03, 11:03   #262
agnieszka_2612
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka_2612
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 22 858
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Kammiillaa Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi czy występuje u któreś z Was mocne zaczerwienienie twarzy przy piciu alkoholu? Od jakiegoś czasu przy wypiciu jednego piwa/lampki wina robię się okropnie czerwona. Ostatnio nawet szyje miałam czerwoną.
Tsh z 4,5 po dwóch miesiącach brania euthyrox 25 spadło do 3,8. Ale mam wrażenie,że samopozucie coraz gorsze. Wiecznie senna, włosy wypadają, wpadam w zadyszkę po lekkim wysiłku. Okropieńswo.
Mam tak mój dziadek i mama tez mają niedoczynność i mają tak samo... U mnie się to zaczęło właśnie jak zaczęło mi samopoczucie się psuć, bo tak to nie byłam czerwona...

Ogólnie co do samopoczucia przy leczeniu to mi po 3 mc przestały włosy wypadać tak mocno, trochę jeszcze lecą ale mało do tego dbam o nie i pewnie też trochę to daje
Przestałam być senna, ale od jakiegoś tyg znów się dziwnie czuję, wróciła senność, apatia itp. Mam nadzieję że to chwilowe (np. przez pogodę) i mi zaraz przejdzie... Ale generalnie czułam się już całkiem dobrze i mogłam normalnie funkcjonować.
Tylko ta sucha skóra mnie drazni bo wciąż jest taka sucha jak była
__________________

agnieszka_2612 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-03, 11:16   #263
semelchen
Raczkowanie
 
Avatar semelchen
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 63
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez niewinny roz Pokaż wiadomość
Tylko Euthyrox, w diecie ograniczam cukry ze względu na cukrzycę. No i D3 ze względu na pakiet chorób autoimmunologicznych i niedobór.
Czy moge Cie zapytac jakie masz choroby autoimmunologiczne? Ja sie akurat mecze z ogromem alergii i AZSem. Czytalam gdzies, ze niektorym reakcja na alergeny oslabla w trakcie leczenia niedoczynnosci tarczycy.

Cytat:
Napisane przez paolkalo1 Pokaż wiadomość
Najbardziej cenie sobie "babciowe" metody typu jogurt naturalny, jajko i olej rycynowy, co mycie stosuje 2 odzywki, bo inaczej bym wlosow nie rozczesala. Na razie mam przerwe w witaminach i suplementach, bo karmie

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
O! O jogurcie to jeszcze nie slyszalam. W takim razie musze te opcje wyprobowac Ja zawsze stosuje olejek rycynowy z nafta kosmetyczna, odzywka (kallos), cytryna i zoltkiem.

Cytat:
Napisane przez zaksy Pokaż wiadomość
U mnie nic nie poprawiło się, kiedyś nie miałam w ogóle problemu z koncetracją i zapamiętaniem, na studiach uczyłam się 2 języków obcych i bardzo dobrze mi szło. a teraz czasami mam wrażenie, że staje się coraz głupsza, teraz skupiłam się na 1 i żadnych efektów tak samo z odchudzaniem
A jak dlugo sie juz leczysz? Ja co do jezykow to sie nawet nie odzywam, bo studiuje zagranica Mam nadzieje, ze problemy z koncentracja Ci szybko mina!


Co do jodu to slyszalam, ze mozna go stosowac o ile suplementuje sie tez selen. Jednak nie jestem ekspertem w tej materii i najlepiej to chyba z lekarzem skonsultowac.
semelchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-03, 11:43   #264
coffee_time
Raczkowanie
 
Avatar coffee_time
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 208
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
smerffie ale coffee wlasnie nie wie czy nie ma hashimoto.
Ja obecnie biore wit.D i selen tylko. I pije pokrzywe i kwiat glogu
tak, mniej więcej o to też chodzi - nie wiem, czy nie mam hashimoto
boję się też że to, że brałam te algi zaburzy wynik badania i pokaże np że nic mi nie jest bo poziom jodu będzie ok. czy to może się zdarzyć?

a algi brałam bo miałam nadzieję że po nich schudnę a problemy z tarczycą zaczęłam podejrzewać u siebie dopiero niedawno…

dzięki dziewczyny
coffee_time jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-03, 11:50   #265
zaksy
Rozeznanie
 
Avatar zaksy
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 843
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez semelchen Pokaż wiadomość
A jak dlugo sie juz leczysz? Ja co do jezykow to sie nawet nie odzywam, bo studiuje zagranica Mam nadzieje, ze problemy z koncentracja Ci szybko mina!
dla mnie studia w Polsce też były "zagranicą" (nie jestem z Polski), więc w moim przypadku też studiowałam w języku obcym plus jeszcze 2 języki obce (1 - bo musiałam, 2 - dla przyjemności). Ogólnie bardzo dużo się uczyłam, byłam takim prawdziwym kujonem, studiowałam na dziennych, pracowałam codziennie i jeszcze udzielałam korepetycje. I miałam dużoooo energii i żadnych problemów z koncentrację. Teraz siedzę w domu, nic nie robię i nie mam na nic siły Albo po prostu zużyłam już całą energię w tamte lata albo to wina chorej tarczycy...
zaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-03, 11:52   #266
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez semelchen Pokaż wiadomość
Czy moge Cie zapytac jakie masz choroby autoimmunologiczne? Ja sie akurat mecze z ogromem alergii i AZSem. Czytalam gdzies, ze niektorym reakcja na alergeny oslabla w trakcie leczenia niedoczynnosci tarczycy.
U mnie się tak niestety nie stało
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-03, 12:14   #267
paolkalo1
Rozeznanie
 
Avatar paolkalo1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 798
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez blue3 Pokaż wiadomość
U mnie się tak niestety nie stało
Gdy pojawia sie u mnie reakcja alergiczna (na poczatku 2009 mialam wszystkie testy ktore nic nie wykazaly) to kolejny sygnal ze trzeba isc "zrobic" tarczyce. I zwykle sie to potwierdza ze trzeba zwiekszyc hormonny...

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
paolkalo1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-03, 12:36   #268
semelchen
Raczkowanie
 
Avatar semelchen
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 63
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez zaksy Pokaż wiadomość
dla mnie studia w Polsce też były "zagranicą" (nie jestem z Polski), więc w moim przypadku też studiowałam w języku obcym plus jeszcze 2 języki obce (1 - bo musiałam, 2 - dla przyjemności). Ogólnie bardzo dużo się uczyłam, byłam takim prawdziwym kujonem, studiowałam na dziennych, pracowałam codziennie i jeszcze udzielałam korepetycje. I miałam dużoooo energii i żadnych problemów z koncentrację. Teraz siedzę w domu, nic nie robię i nie mam na nic siły Albo po prostu zużyłam już całą energię w tamte lata albo to wina chorej tarczycy...
Mam identyczna sytuacje jak Ty, studia zagranica w dwoch jezykach, plus dodatkowe jezyki i jeszcze zdawanie certyfikatow. Naprawde Cie rozumiem co przechodzisz, bo mecze sie z tym samym. Na dodatek nie wiedzialam, ze mam problemy z tarczyca i od ponad roku zaczelam watpic w siebie tzn. moje zdolnosci. Myslalam, ze naprawde oglupialam, a nikt tego nie rozumial, ze mam problemy z zapamietaniem nawet jednego zdania i trzezwym mysleniem. Natomiast wiadomosc o niedoczynnosci dala mi nadzieje, bo teraz wiem, ze to naprawde nie jest ode mnie zalezne tylko hormony tak na mnie dzialaja. Wiem, ze to nigdy nie pociesza, ale glowa do gory! Juz wiesz o co chodzi, jestes zdolna kobieta, teraz musisz sie tylko pozbyc tego pieronstwa!

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:32 ----------

Cytat:
Napisane przez blue3 Pokaż wiadomość
U mnie się tak niestety nie stało
Przykro mi z tego powodu, nie wiem czy Ci to cos da, ale branie wit. C w duzych dawkach pomoglo mi troszke oslabic alergie (oprocz wszelkich lekow przeciwalergicznych i masci).
semelchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-03, 15:03   #269
zaksy
Rozeznanie
 
Avatar zaksy
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 843
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez semelchen Pokaż wiadomość
Mam identyczna sytuacje jak Ty, studia zagranica w dwoch jezykach, plus dodatkowe jezyki i jeszcze zdawanie certyfikatow. Naprawde Cie rozumiem co przechodzisz, bo mecze sie z tym samym. Na dodatek nie wiedzialam, ze mam problemy z tarczyca i od ponad roku zaczelam watpic w siebie tzn. moje zdolnosci. Myslalam, ze naprawde oglupialam, a nikt tego nie rozumial, ze mam problemy z zapamietaniem nawet jednego zdania i trzezwym mysleniem. Natomiast wiadomosc o niedoczynnosci dala mi nadzieje, bo teraz wiem, ze to naprawde nie jest ode mnie zalezne tylko hormony tak na mnie dzialaja. Wiem, ze to nigdy nie pociesza, ale glowa do gory! Juz wiesz o co chodzi, jestes zdolna kobieta, teraz musisz sie tylko pozbyc tego pieronstwa!
Na pewno będzie dobrze, leczę sie nie tak długo - od sierpnia i dawka euthyrox jak się okazało po ostatnim badaniu nie jest dobrze dobrana, bo tsh znów zaczęło rosnąć
zaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-03, 16:28   #270
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Kammiillaa Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi czy występuje u któreś z Was mocne zaczerwienienie twarzy przy piciu alkoholu? Od jakiegoś czasu przy wypiciu jednego piwa/lampki wina robię się okropnie czerwona. Ostatnio nawet szyje miałam czerwoną.
Tsh z 4,5 po dwóch miesiącach brania euthyrox 25 spadło do 3,8. Ale mam wrażenie,że samopozucie coraz gorsze. Wiecznie senna, włosy wypadają, wpadam w zadyszkę po lekkim wysiłku. Okropieńswo.
Ja tak mam. Tak samo jak się zdenerwuje, lub jest mi za gorąco. Caaaaly dekolt mam wtedy jak burak.
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-17 19:28:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:26.