Usuwanie ósemek, szpary i inne problemy z zębami/ze szczęką - zbiorczy! - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-03, 12:53   #91
Turing
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2
Dot.: Dzis znikla u mnie przerwa miedzy ząbkami:)

@ladybird81 - wyslalem ci pm z prosba o namiary na oroto, bede wdzieczny za odpowiedz

Edytowane przez Turing
Czas edycji: 2007-01-03 o 14:02
Turing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 14:29   #92
IraKlara
Raczkowanie
 
Avatar IraKlara
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Dunfermline
Wiadomości: 209
Wyślij wiadomość przez MSN do IraKlara
Dot.: Dzis znikla u mnie przerwa miedzy ząbkami:)

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam to co przeczytałam.
Noszę aparat ortodontyczny i boję się ze po usunięciu piątek zostaną mi jednak szpary. Czyli tym kompozytem mozna by je ewentualnie w przyszłości wypełnić??
IraKlara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 18:32   #93
adri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 13
Dot.: Dzis znikla u mnie przerwa miedzy ząbkami:)

ladybird81 czy miałabyś możliwość wklejenia zdjęcia swoich ząbków ze szparką i po zabudowaniu kompozytem bo jakoś trudno mi sobie wyobrazić ze to nic nie widać. Sama mam przerwe między jedynkami i troche za krótkie dwójki i boje sie ze to bedzie sie rzucalo w oczy.
adri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 19:18   #94
aniolka
Zadomowienie
 
Avatar aniolka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Niebo:D
Wiadomości: 1 468
Dot.: Dzis znikla u mnie przerwa miedzy ząbkami:)

Cytat:
Napisane przez Frytencja Pokaż wiadomość
hmm..
no wlasnie tak czytam

iii...
bardzo bym chciala takze to zrobic, ale boje sie uszkodzenia zebow - a ze nie sa takie zle to tym bardziej.
Moja przerwa ma 2 mm (hehe, zmierzylam dzis wlasnie) i nie chcialabym jej zlikwidowac zupelnie.
Mozna tak? w sensie jakies 0,5 mm albo i troche wiecej wolalabym zostawic.

czy jesli to odpadnie - to mozna normalnie do swojej przerwy wrocic - czy to jest juz taki zabieg ze cale zycie trzeba go powtarzac?

no i piszecie, ze trzeba tez trafic na dobry material i dentyste - jak to sprawdzic? Jestem z Warszawy, ale tylko tu studiuje wiec za bardzo sie nie znam (wrecz zupelnie) - jesli ktoras z was zna kogos takiego dobrego to bylabym wdzieczna za wskazowke - nawet na priva.

pozdrawiam i zazdroszcze

Mi dentystka powiedziała,ze obecnie,własciwie kazdy gabinet stomatologiczny oferuje zmniejszenie,lub calkowite usunięcie diastemy.Ja swoją rowniez mialam stosunkowo nie duzą,z tego co pamietam to wlasnie nie wiecej niz 2mm.Denstystka ją zmniejszyła,zostala mi bardzo minimalna.W kazdym momencie mozesz bez uszkodzenia zęba pozbyc się kompozytu.Ząb nie jest naruszany.Pani stmatolog powiedziała mi równiez,ze wspolczesne środki dentystyczne są na tyle skuteczne,ze kompozyt bez potrzeby wiercenia piłowania itp zęba trzyma się zdrowego ząbka.Kompozyt (przynajmniej mi) w ogole nie odróznia się od pozostałej częsci ząbka.Jem i myję ząbki normalnie...i co najwazniejsze...uśmiecham się .. nawet na zdjęciach..a ktos ostatnio powiedział mi,ze mam śliczny uśmiech ... uwierzcie...mi ,czekalam na te słowa bardzo długo
__________________
Jestem przeciez wirtualna. Jak anioł. Anioly też sa wirtualne.
Zawsze takie były. Nawet na tysiac lat przed Internetem.
Ale w moim przypadku to kłamstwo.
Ja TYLKO jestem wirtualna.
Nic nie mam wspólnego z aniołem



Być szczęśliwym - tego trzeba się uczyć.
aniolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 19:22   #95
aniolka
Zadomowienie
 
Avatar aniolka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Niebo:D
Wiadomości: 1 468
Dot.: Dzis znikla u mnie przerwa miedzy ząbkami:)

Cytat:
Napisane przez adri Pokaż wiadomość
ladybird81 czy miałabyś możliwość wklejenia zdjęcia swoich ząbków ze szparką i po zabudowaniu kompozytem bo jakoś trudno mi sobie wyobrazić ze to nic nie widać. Sama mam przerwe między jedynkami i troche za krótkie dwójki i boje sie ze to bedzie sie rzucalo w oczy.
Pamietaj, ze dentysta chce zebys przede wszystkim byla zadowolona z efektu jego pracy Kompozytem mozna regulowac kształt zębów,więc mysle,ze tak załozy kompozyt,ze bedzie wygladało ładnie i naturalnie.Ja np jedną jedynke mialam nieznacznie wysunietą do przodu.Golym okiem tego nie bylo widac,ale wyczuwalam to ..chociaz by paluszkiem myslalam,ze bedzie to stanowiło problem,tymczasem dentystka powiedziala,ze nie ma problemu,bo ona juz sobie sama z tym poradzi i wyreguluje ksztalt,tak zeby efekt byl ładny No i się udało
__________________
Jestem przeciez wirtualna. Jak anioł. Anioly też sa wirtualne.
Zawsze takie były. Nawet na tysiac lat przed Internetem.
Ale w moim przypadku to kłamstwo.
Ja TYLKO jestem wirtualna.
Nic nie mam wspólnego z aniołem



Być szczęśliwym - tego trzeba się uczyć.
aniolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 19:23   #96
aniolka
Zadomowienie
 
Avatar aniolka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Niebo:D
Wiadomości: 1 468
Dot.: Dzis znikla u mnie przerwa miedzy ząbkami:)

Cytat:
Napisane przez IraKlara Pokaż wiadomość
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam to co przeczytałam.
Noszę aparat ortodontyczny i boję się ze po usunięciu piątek zostaną mi jednak szpary. Czyli tym kompozytem mozna by je ewentualnie w przyszłości wypełnić??
Tak
No chyba,ze przerwy są naprawde duze...ale mysle,ze denstystka sobie poradzi
__________________
Jestem przeciez wirtualna. Jak anioł. Anioly też sa wirtualne.
Zawsze takie były. Nawet na tysiac lat przed Internetem.
Ale w moim przypadku to kłamstwo.
Ja TYLKO jestem wirtualna.
Nic nie mam wspólnego z aniołem



Być szczęśliwym - tego trzeba się uczyć.
aniolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 20:38   #97
IraKlara
Raczkowanie
 
Avatar IraKlara
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Dunfermline
Wiadomości: 209
Wyślij wiadomość przez MSN do IraKlara
Dot.: Dzis znikla u mnie przerwa miedzy ząbkami:)

Ufff To super, bo ja przez tę perspektywę ewentualnych szpar spać po nocach nie mogę
Dziękuję bardzo za odpowiedź
IraKlara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-04, 12:43   #98
Turing
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2
Dot.: Dzis znikla u mnie przerwa miedzy ząbkami:)

jeszcze takie pytanie bardziej szczegółowe, jak wygląda miejsce gdzie wypełnienie styka się z dziąsłem, czy wypełnienie nie powoduje jakiegoś podrażnienia dla dziąsła?
Turing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 13:06   #99
jennuś
Zakorzenienie
 
Avatar jennuś
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: scyzoryki/O-le
Wiadomości: 3 398
Dot.: Dzis znikla u mnie przerwa miedzy ząbkami:)

o kurcze boskie jestescie musze jechac do swojego ortodonty u ktorego juz dawno nie byłam, ai spytac o to zudo, szkoda ze wczesniej nie wpadlam na ten watek, to moze przed studniowką bym sie wyorbiła, ale ja mam diastemę w dolnej szczęcei jak sie uśmiecham to i tak nie widać. Zreszta rzadkos ie usmiecham pokazujac zeby bo sie ich wstydzę z natury mam ciemne szkliwo i nie da sie ich wybielić niczym innym jak normalneym wybieleniem zebow u dentsty, ale to kosztuje i jestem jeszcze za mloda na to, tak mi elkarka powiedziala. Moim problemem jest fakt, że mam kły dłuższe od jedynek przednich, to jest problem i to duzy dla mnie, bo wyglądam jak Dracula Wydaje mi sie ze to jedynki sa za male, ale i tak jestem wampirem Możnaby tym kompozytem dokeić kawalek zeba do jedynki?? Wiecie o co chodzi?? napiszcie, bo kurcze juz trace nadzieje.
__________________
"Są góry, przez które trzeba przejść, inaczej droga się urywa" Ludwig Thomas
jennuś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 13:27   #100
aniolka
Zadomowienie
 
Avatar aniolka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Niebo:D
Wiadomości: 1 468
Dot.: Dzis znikla u mnie przerwa miedzy ząbkami:)

Cytat:
Napisane przez jennuś Pokaż wiadomość
o kurcze boskie jestescie musze jechac do swojego ortodonty u ktorego juz dawno nie byłam, ai spytac o to zudo, szkoda ze wczesniej nie wpadlam na ten watek, to moze przed studniowką bym sie wyorbiła, ale ja mam diastemę w dolnej szczęcei jak sie uśmiecham to i tak nie widać. Zreszta rzadkos ie usmiecham pokazujac zeby bo sie ich wstydzę z natury mam ciemne szkliwo i nie da sie ich wybielić niczym innym jak normalneym wybieleniem zebow u dentsty, ale to kosztuje i jestem jeszcze za mloda na to, tak mi elkarka powiedziala. Moim problemem jest fakt, że mam kły dłuższe od jedynek przednich, to jest problem i to duzy dla mnie, bo wyglądam jak Dracula Wydaje mi sie ze to jedynki sa za male, ale i tak jestem wampirem Możnaby tym kompozytem dokeić kawalek zeba do jedynki?? Wiecie o co chodzi?? napiszcie, bo kurcze juz trace nadzieje.

Ja nie jestem dentystką,więc mogę sie mylic,ale z tego co mi wiadomo,to mozna tak własnie "dokleić" do ząbka kompozyt,ktory nie sluzy tylko do usuwania diastem,ale rowniez do regulacji ksztaltu ząbkow Moja kolezanka miala wypadek i dwie jedynki jej sie skrocily o polowe...dzieki kompozytowi,jej ząbki są znowu całe
__________________
Jestem przeciez wirtualna. Jak anioł. Anioly też sa wirtualne.
Zawsze takie były. Nawet na tysiac lat przed Internetem.
Ale w moim przypadku to kłamstwo.
Ja TYLKO jestem wirtualna.
Nic nie mam wspólnego z aniołem



Być szczęśliwym - tego trzeba się uczyć.
aniolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 13:28   #101
aniolka
Zadomowienie
 
Avatar aniolka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Niebo:D
Wiadomości: 1 468
Dot.: Dzis znikla u mnie przerwa miedzy ząbkami:)

Cytat:
Napisane przez Turing Pokaż wiadomość
jeszcze takie pytanie bardziej szczegółowe, jak wygląda miejsce gdzie wypełnienie styka się z dziąsłem, czy wypełnienie nie powoduje jakiegoś podrażnienia dla dziąsła?
Nie Wszystko wygląda jakbys urodziła się bez diastemy U mnie zadnych podraznien nie ma...i nie bylo
__________________
Jestem przeciez wirtualna. Jak anioł. Anioly też sa wirtualne.
Zawsze takie były. Nawet na tysiac lat przed Internetem.
Ale w moim przypadku to kłamstwo.
Ja TYLKO jestem wirtualna.
Nic nie mam wspólnego z aniołem



Być szczęśliwym - tego trzeba się uczyć.
aniolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-04, 15:42   #102
mańcia
Zadomowienie
 
Avatar mańcia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: okolice Wrocławia;)
Wiadomości: 1 281
Dot.: Dzis znikla u mnie przerwa miedzy ząbkami:)

A wiecie może gdzie można zlikwidować przerwę w ten sposób we Wrocławiu? Dziewczyny przywróciłyście mi wiarę
mańcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-04, 22:16   #103
ominka58
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1
Question Dot.: Dzis znikla u mnie przerwa miedzy ząbkami:)

Witam!Jestem tutaj po raz pierwszy.Mam pytanie dot. mojej 17 letniej córci.Ma przerwe pomiędzy górnymi jedynkami ok. 1mm na górze zębów i 2 mm na dole.2 m-ce temu miała podcięte więzadełko.Dzisiaj była u ortodonty w Olsztynie i jej powiedział, że musi na rok założyc stały aparat (koszt ok.1500zł.)Poczytałam trochę o tych aparatach-głównie doczytałam sie o wadach zgryzu, krzywo rosnących zębach i.t.d.-nic na temat przerwy.Natomiast dużo o specjalnej pielęgnacji jamy ustnej,chorobach dząseł, niedogodnosciach i problemach z noszeniem aparatu,stałymi kontrolami i.t.d.
Bardzo proszę pana doktora o odpowiedż czy faktycznie córka powinna sie decydowac na taki aparat.Moim zdaniem to troche naciaganie ze strony ortodonty, ale może się mylę.pozdrawiam i czekam na odpowiedż pana oraz rady innych uczestników forum.Pozdrawiam.
ominka58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 19:56   #104
jotemka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 409
Dot.: Zęby - brak "dwójek" jak skorygować usmiech???

A mi się takie zęby podobają bo sama takie mam
jotemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 22:14   #105
Eta Carinae
Raczkowanie
 
Avatar Eta Carinae
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa-Michalin
Wiadomości: 86
Dot.: Dzis znikla u mnie przerwa miedzy ząbkami:)

Pokaże Wam jak fajnie dentysta może zrobic przednie zęby używając jedynie kompozytu. Pewna moja wspaniała kumpela miała piec lat temu zamykaną szparę miedzy górnymi jedynkami. Jeden ząb był mniejszy drugi większy,oba troszkę za krótkie ale się udało i całkiem nieźle to wyszło.
Chodziła sobie z tym tak z pięc lat ale cały czas coś jej przeszkadzało,coś było nie tak. Prawy ząb był jakby ciemniejszy od lewego i kształt obu ząbków jakiś taki mało dziewczęcy . Bardzo ją to drażniło i już od dwóch lat miała to sobie poprawic, ale jak mówią: "lepsze jest wrogiem dobrego", więc czy ryzykowac już raz zrobione ząbki? A jak wyjdzie gorzej to co wtedy? Nie było przecież tak źle, ale jednak ...
Któregoś dnia spotkała lekarza, który dokładnie ją zbadał i obiecał, że zrobi to wszystko jeszcze raz od początku i będzie dużo ładniej niż było dotychczas.
A było tak...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG2.jpg (25,8 KB, 754 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG4.jpg (31,8 KB, 529 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG3.jpg (22,9 KB, 621 załadowań)
Eta Carinae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 22:28   #106
Eta Carinae
Raczkowanie
 
Avatar Eta Carinae
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa-Michalin
Wiadomości: 86
Dot.: Dzis znikla u mnie przerwa miedzy ząbkami:)

c.d

To co przeżywała przed wizytą, ile było strachu to tylko ja wiem. Lekarz gimnastykował się ponad trzy godziny (z przerwami na siusiu).Wymienił całą kompozytową licówkę w prawym zębie zmieniając jego kształt na bardziej "dziewczęcy", na nowo zamknął przerwę już jaśniejszym kolorem i wymienił kompozyt w lewym zębie (delikatnie licując prawie cały ząb dla uzyskania ładniejszej wypukłości).Na dodatek oba zęby wydłużył ok 1 mm i wszystko dokładnie wypolerował. Ząbki całkiem odmienione. Udało się nawet uzyskac naturalnośc brzegów siecznych,które mają lekką "falbankę" i są lekko półprzezroczyste.
Mi się strasznie podoba,osobiście nie moge się napatrzec na te nowe, ale oceńcie same . Tak wygląda po wizycie, dla mnie czad!

Pozdrawiam - Eta

PS1 Martuś,przeogromne dzięki za zdjęcia!
PS2 Ktoś dobrze powiedział,że trzeba trafic na dobry materiał i dobrego dentyste
PS3 Lekarz przyjmuje w Warszawie (jeśli nie wyjechał do Szwecji jak wielu w tym kraju )

Teraz z nowymi ząbkami jest tak:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG8.jpg (18,7 KB, 662 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG7.jpg (34,7 KB, 516 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG6.jpg (61,2 KB, 563 załadowań)

Edytowane przez Eta Carinae
Czas edycji: 2007-01-08 o 22:30
Eta Carinae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-07, 10:40   #107
dominiiisia
Raczkowanie
 
Avatar dominiiisia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 37
Dot.: Dzis znikla u mnie przerwa miedzy ząbkami:)

O Boze jakie piekne zabki!!!! Dziewczyna ja mam taki problem, ze scieram zeby...i mam z prawej strony krotsza jedynke, dwojke itd. az do piateki a na jedynkach mam jakby takie nisze...czy z tym tez by sie dalo cos zrobic? i czy ten kompozyt jest doczepiany? czy jest nim pokrywany caly zab? i jeszcze jedno pytank, czy musi cos dentysta piłowac, tak jak przy zakladaniu plomby?
dominiiisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-07, 17:35   #108
ladybird81
Raczkowanie
 
Avatar ladybird81
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 93
Dot.: Dzis znikla u mnie przerwa miedzy ząbkami:)

Cytat:
Napisane przez adri Pokaż wiadomość
ladybird81 czy miałabyś możliwość wklejenia zdjęcia swoich ząbków ze szparką i po zabudowaniu kompozytem bo jakoś trudno mi sobie wyobrazić ze to nic nie widać. Sama mam przerwe między jedynkami i troche za krótkie dwójki i boje sie ze to bedzie sie rzucalo w oczy.

hmmm nie mam niestety zdjęcia moich 'starych' zębów, bo bardzo mi się nie podobały i nigdy ich nie fotografowałam ani nie usmiechałam sie szczerze do żadnych zdjęć...moge jedynie wkleić fotke tych 'nowych'...jak tylko załatwie aparat to wkleje wam fotke...pozdrawiam
ladybird81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-07, 18:13   #109
adri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 13
Dot.: Dzis znikla u mnie przerwa miedzy ząbkami:)

Dziewczyny ma może któraś z was namiary na dobrego dentyste z Częstochowy lub okolic? Eta Carinae naprawdę śliczne ząbki.
adri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-07, 19:52   #110
aniolka
Zadomowienie
 
Avatar aniolka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Niebo:D
Wiadomości: 1 468
Dot.: Dzis znikla u mnie przerwa miedzy ząbkami:)

Widze ze jednak moj wątek się przydał troszke)
Dziewczyny...uśmiech prosze
__________________
Jestem przeciez wirtualna. Jak anioł. Anioly też sa wirtualne.
Zawsze takie były. Nawet na tysiac lat przed Internetem.
Ale w moim przypadku to kłamstwo.
Ja TYLKO jestem wirtualna.
Nic nie mam wspólnego z aniołem



Być szczęśliwym - tego trzeba się uczyć.
aniolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-07, 21:39   #111
Lilu7
Raczkowanie
 
Avatar Lilu7
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 217
Dot.: Dzis znikla u mnie przerwa miedzy ząbkami:)

Jejku jak się cieszę, ze jest tu taki temat
Ostatnio się właśnie coraz częściej zastanawiam nad moim fatalnym uzębieniem Mam szparę miedzy jedynkami górnymi i dolnymi, i to dużą, a na dodatek jeszcze między dolną jedynką i dwójką jestem załamana z tego powdu, bardzo bym chciała móc się normalnie uśmiechać, ale z takimi zębami... Ponadto moje górne jedynki są troszkę większe od pozostałych, nic tylko usiąść i ryczećCzy mozna je przy okazji jakos podpiłować Jak myślicie, czy w moim przypadku byłoby możliwe założenie kompozytu?? Byłoby cudownie Hmm już sobie wyobrażam
I czy to jest naprawdę tak tanie; 100-200zł??
A i jeszcze czy moglibyście mi podać namiary na dobrego dentyste z Legnicy lub okolic????
Z góry dziękuję za pomoc
Lilu7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 09:59   #112
Gwiazdka20
Zadomowienie
 
Avatar Gwiazdka20
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: malopolska
Wiadomości: 1 168
Dot.: Dzis znikla u mnie przerwa miedzy ząbkami:)

Mozecie mi wytłumaczyć na czym polega obcięcie wędzidełka? i jaki to daje skutek?
Gwiazdka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 10:52   #113
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Dzis znikla u mnie przerwa miedzy ząbkami:)

Cytat:
Napisane przez Gwiazdka20 Pokaż wiadomość
Mozecie mi wytłumaczyć na czym polega obcięcie wędzidełka? i jaki to daje skutek?

Ja miałam podcinane węzidełko.

Zabieg wykonuje sięgłównie u dzieci (wtedy ma podobno największą skuteczność)ale ja zostałam zmuszona do tego zabiegu przez moją ortodątkę w trakcie noszenia aparatu.
Zabieg ma na celu zmniejszenie przerwy pomiędzy dwoma górnymi jedynkami.

NIC NIE BOLI chociaż wygląda to trochę obleśnie. Chyba najgorszy jest zastrzyk znieczulający w dziąsło ( ale jak któś wcześniej znieczulał się przed zabiegiem borowania u dentysty to wie że ból do wytrzymania)
Lekarz łapie później górną warge tak że wędzidełko (taka pionowa skórka nad jedynkami) jest najbardziej widoczna bierze coś ostrego i delikatnie piłuje- podcina, tak jak powiedziałam nic nie czujesz, póżniej opatruneki gotowe,Troszkę boli po zejściu znieczulenia ale wszystkodo wytrzymania.

Taka rada ode mnie - na taki zabieg lepiej wybrac siez kims samochodem i tak wrócic, gdyżlekarz robi póżniej opatrunek wsadzając waciki pod górną wargę i wyglaa sie jak bokser z wydymana górna wargą , ja wracałm metremibyło to straszne..heh dobrze ze miałam golf
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 10:57   #114
Gwiazdka20
Zadomowienie
 
Avatar Gwiazdka20
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: malopolska
Wiadomości: 1 168
Dot.: Dzis znikla u mnie przerwa miedzy ząbkami:)

Cytat:
Napisane przez Niuniaczek Pokaż wiadomość
Ja miałam podcinane węzidełko.

Zabieg wykonuje sięgłównie u dzieci (wtedy ma podobno największą skuteczność)ale ja zostałam zmuszona do tego zabiegu przez moją ortodątkę w trakcie noszenia aparatu.
Zabieg ma na celu zmniejszenie przerwy pomiędzy dwoma górnymi jedynkami.

NIC NIE BOLI chociaż wygląda to trochę obleśnie. Chyba najgorszy jest zastrzyk znieczulający w dziąsło ( ale jak któś wcześniej znieczulał się przed zabiegiem borowania u dentysty to wie że ból do wytrzymania)
Lekarz łapie później górną warge tak że wędzidełko (taka pionowa skórka nad jedynkami) jest najbardziej widoczna bierze coś ostrego i delikatnie piłuje- podcina, tak jak powiedziałam nic nie czujesz, póżniej opatruneki gotowe,Troszkę boli po zejściu znieczulenia ale wszystkodo wytrzymania.

Taka rada ode mnie - na taki zabieg lepiej wybrac siez kims samochodem i tak wrócic, gdyżlekarz robi póżniej opatrunek wsadzając waciki pod górną wargę i wyglaa sie jak bokser z wydymana górna wargą , ja wracałm metremibyło to straszne..heh dobrze ze miałam golf
Dzikeuje Ci bardzo za dokładne wytlumaczenie
Czy podciecie tegfo wedzidełka faktycznie zmniejsza przerwe miedzy jedynkami?
Gwiazdka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 11:32   #115
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Dzis znikla u mnie przerwa miedzy ząbkami:)

Gwiazdko,powiem ci szczerze ,żejeśli chodzi o mnie to cięzko powiedzieć,gdyżtak jak wspominałam wędzidełko podcinali mi w trakcie noszenie aparatui górne jedynki już sięzłączyły za pomocąaparatu a podcięcie miało na celu zapobiec ewentualnym rozszczepieniom , chcociażaparat zdjęto mi już3 latatemu cały czas noszę retencję (taki drobny drucik który jest przyklejony do wewnętrznej str zębów -więc nadal nie wiem czy ten zabieg coś dał.
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 11:44   #116
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Dzis znikla u mnie przerwa miedzy ząbkami:)

Mam takie pytanie, może i Pan/i dr się wypowie naten temat.

Po krótce opisze swój przypadek,miałam bardzo dużo wadę zgryzu,aparat nosiłam 4 lata,wyrwano mi dwie górne czwórki. Pzrzezten czas Pani doktor skupiała się nad kształtowaniem dolnych zębów -przy czym górne przerwy zostały zamknięte i to nie do końca miesiąc przez zdjęciem aparatu. Miałam wtedy duże wątpliwości co do utrzymania efektu,ale już tak byłam zmęczona tym aparatem że z ulgą przyjęłam wiadomość o zdjęciu aparatu. Teraz trochę tego żałuję gdyż już 3 lata noszę retencję, a na mój chłopski rozum po zdjęciu tej oto retencji górne zęby mi się " rozjadą" przerwy po czwórkach nie zostały zamknięte, zarówno po prawej str jak i po lewej str mam przerwy miedzy 2 a3 i 3 a 4 . Do tego mam wrażenie żewada zgryzu nie zostaładokładnie wyleczona gdyż jak normalnie trzymam żuchwę i próbuje jąpołączyć zgórną to zatrzymuje się ona na połowie górnych ząbach a reszta zębów nie ma ze sobą kontaktu.

Jeżeli cokolwiek dałoby się z tym zrobić byłabym zainteresowana leczeniem w IQ MEDICA.Myślałam otym by pozamykaćewentualne diastemy kompozytem lub licówkami, jednak co do tych ostatnich to szkoda mi zdrowych zębów zwłaszcza że zostałam jużpozbawiona dwóch zdrowych 4.W sumie to cena nie graroli ,leczyłam się wcześniej (jak mi się wydawało) u specjalisty który jednak spartaczył sprawę, zostawiłam tam dużą sumę pieniędzy i cięzko mi teraz komu kolwiek zawierzyć.

Mam nadzieję, że Pan/i dr się wypowie natematmojego przypadku. I jeszcze ostatnie pytanie -Ile kosztuje wizyta konsultacyjna w IQ MEDICA?
Pozdrawiam
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 12:55   #117
silver1
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Dzis znikla u mnie przerwa miedzy ząbkami:)

ale wam dziewczyny zazdroszcze.. ja w sumie jakiejs tam wielkiej nie mam ale widac ją i jest ble.. he a mogłbyscie przyblizyc koszt takiego zabiegu??
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 13:43   #118
aniolka
Zadomowienie
 
Avatar aniolka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Niebo:D
Wiadomości: 1 468
Dot.: Dzis znikla u mnie przerwa miedzy ząbkami:)

Cytat:
Napisane przez silver1 Pokaż wiadomość
ale wam dziewczyny zazdroszcze.. ja w sumie jakiejs tam wielkiej nie mam ale widac ją i jest ble.. he a mogłbyscie przyblizyc koszt takiego zabiegu??
Od 100 (czasem nawet 50zl) do 200 max.
To zalezy od ilosci uzytego kompozytu
__________________
Jestem przeciez wirtualna. Jak anioł. Anioly też sa wirtualne.
Zawsze takie były. Nawet na tysiac lat przed Internetem.
Ale w moim przypadku to kłamstwo.
Ja TYLKO jestem wirtualna.
Nic nie mam wspólnego z aniołem



Być szczęśliwym - tego trzeba się uczyć.
aniolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 13:44   #119
aniolka
Zadomowienie
 
Avatar aniolka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Niebo:D
Wiadomości: 1 468
Dot.: Dzis znikla u mnie przerwa miedzy ząbkami:)

Cytat:
Napisane przez Niuniaczek Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie, może i Pan/i dr się wypowie naten temat.

Po krótce opisze swój przypadek,miałam bardzo dużo wadę zgryzu,aparat nosiłam 4 lata,wyrwano mi dwie górne czwórki. Pzrzezten czas Pani doktor skupiała się nad kształtowaniem dolnych zębów -przy czym górne przerwy zostały zamknięte i to nie do końca miesiąc przez zdjęciem aparatu. Miałam wtedy duże wątpliwości co do utrzymania efektu,ale już tak byłam zmęczona tym aparatem że z ulgą przyjęłam wiadomość o zdjęciu aparatu. Teraz trochę tego żałuję gdyż już 3 lata noszę retencję, a na mój chłopski rozum po zdjęciu tej oto retencji górne zęby mi się " rozjadą" przerwy po czwórkach nie zostały zamknięte, zarówno po prawej str jak i po lewej str mam przerwy miedzy 2 a3 i 3 a 4 . Do tego mam wrażenie żewada zgryzu nie zostaładokładnie wyleczona gdyż jak normalnie trzymam żuchwę i próbuje jąpołączyć zgórną to zatrzymuje się ona na połowie górnych ząbach a reszta zębów nie ma ze sobą kontaktu.

Jeżeli cokolwiek dałoby się z tym zrobić byłabym zainteresowana leczeniem w IQ MEDICA.Myślałam otym by pozamykaćewentualne diastemy kompozytem lub licówkami, jednak co do tych ostatnich to szkoda mi zdrowych zębów zwłaszcza że zostałam jużpozbawiona dwóch zdrowych 4.W sumie to cena nie graroli ,leczyłam się wcześniej (jak mi się wydawało) u specjalisty który jednak spartaczył sprawę, zostawiłam tam dużą sumę pieniędzy i cięzko mi teraz komu kolwiek zawierzyć.

Mam nadzieję, że Pan/i dr się wypowie natematmojego przypadku. I jeszcze ostatnie pytanie -Ile kosztuje wizyta konsultacyjna w IQ MEDICA?
Pozdrawiam
Hm..nie wiem czy jest tu jakis lekarz
__________________
Jestem przeciez wirtualna. Jak anioł. Anioly też sa wirtualne.
Zawsze takie były. Nawet na tysiac lat przed Internetem.
Ale w moim przypadku to kłamstwo.
Ja TYLKO jestem wirtualna.
Nic nie mam wspólnego z aniołem



Być szczęśliwym - tego trzeba się uczyć.
aniolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-08, 13:46   #120
aniolka
Zadomowienie
 
Avatar aniolka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Niebo:D
Wiadomości: 1 468
Dot.: Dzis znikla u mnie przerwa miedzy ząbkami:)

Cytat:
Napisane przez Lilu7 Pokaż wiadomość
Jejku jak się cieszę, ze jest tu taki temat
Ostatnio się właśnie coraz częściej zastanawiam nad moim fatalnym uzębieniem Mam szparę miedzy jedynkami górnymi i dolnymi, i to dużą, a na dodatek jeszcze między dolną jedynką i dwójką jestem załamana z tego powdu, bardzo bym chciała móc się normalnie uśmiechać, ale z takimi zębami... Ponadto moje górne jedynki są troszkę większe od pozostałych, nic tylko usiąść i ryczećCzy mozna je przy okazji jakos podpiłować Jak myślicie, czy w moim przypadku byłoby możliwe założenie kompozytu?? Byłoby cudownie Hmm już sobie wyobrażam
I czy to jest naprawdę tak tanie; 100-200zł??
A i jeszcze czy moglibyście mi podać namiary na dobrego dentyste z Legnicy lub okolic????
Z góry dziękuję za pomoc

Zabieg..o ile w ogole mozna go tak nazwac,jest naprawde tani
Mysle,ze jest to mozliwe..a podpilowac chyba zawsze mozna...najlepiej skonsultowac sie z dentystą i wypytac,lub poczytac troche innych forum ja tak robilam przed swoim "zabiegiem"
__________________
Jestem przeciez wirtualna. Jak anioł. Anioly też sa wirtualne.
Zawsze takie były. Nawet na tysiac lat przed Internetem.
Ale w moim przypadku to kłamstwo.
Ja TYLKO jestem wirtualna.
Nic nie mam wspólnego z aniołem



Być szczęśliwym - tego trzeba się uczyć.
aniolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-02 01:41:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:46.