Szybkie pytanie, ratunku! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-02, 19:38   #1
bijkora
Rozeznanie
 
Avatar bijkora
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 869

Szybkie pytanie, ratunku!


Jaką mogę postawić tezę w konspekcie maturalnym, do tematu Kurtyzana, prostytutka, kobieta upadła jako bohaterka literatury światowej. Omów temat w oparciu o wybrane przykłady.
__________________
Od 20.01.2013 mama Nadii


Włosomaniaczka

______________
Remont siebie 6 5 4 3 2 1
bijkora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 19:55   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Szybkie pytanie, ratunku!

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 19:58   #3
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Szybkie pytanie, ratunku!

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
a swoją drogą Maturzystko masz śliczną dzidzię tylko po co tak wcześnie
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 20:09   #4
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Szybkie pytanie, ratunku!

Określ poziom literackiej trudności, bo tutaj można iść na łatwiznę bardzo a można też spuścić doktorancką bombę na komisję :d
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 20:11   #5
bijkora
Rozeznanie
 
Avatar bijkora
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 869
Dot.: Szybkie pytanie, ratunku!

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Hmmm.. a czemu miała by być później ?
__________________
Od 20.01.2013 mama Nadii


Włosomaniaczka

______________
Remont siebie 6 5 4 3 2 1
bijkora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 20:18   #6
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Szybkie pytanie, ratunku!

nie wiem ja bym leciała w tonach
dobre, wrażliwe osoby, które zdają sobie sprawę z własnego upadku jednak są do tego zmuszone, mimo że na najniższym szczeblu drabiny społecznej i pogardzone, są godne uwagi i potrafią czuć i przeżywać jak inni ple ple ple

Sonia ze Zbrodni i Kary - kobieta zbrukana, jednak niesie swój krzyż i krzyż swojej rodziny samodzielnie na własnych plecach, karmi dzieci i utrzymuje rodzinę jako jedyna bla bla bla
W Lalce Wokulski zajmował się prostytutką, która dzięki niemu wychodzi na prostą, dzięki jego pomocy udowadnia że to nie z powodu zepsucia moralnego pracuje w zawodzie, tylko sytuacja ją do tego zmusiła
Z Zolą sobie daj spokój bo to nie pasuje do tematu :d chyba że Nana ma być właśnie przykładem głębokiej osobowości - jak przedstawisz tak przedstawisz.
Coelho sobie daruj.
Uderz w tony że to kobiety zbrukane, społeczenstwo daje sobie prawo do poniżania ich podczas gdy one mają wiele do zaoferowania i rzadko robią to z własnej woli, często same zdają sobie sprawę z piętna ladacznicy i nie potrafią z tym normalnie żyć. Kobiety które marzą o czymś lepszym ale bieda nędza i złe wychowanie doprowadza je do ostateczności, zagubione samotne istotki i tak dalej. Że prostytucja i fikuśna bielizna którą przywdziewają wieczorami to maska i skorupa pod którą bardzo często kryją się wierzące smutne wrażliwe dziewczęta.

---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 21:16 ----------

Dlatego brałabym prostytutki które zyskują bardziej sympatię czytelników i trzymałabym się z daleka od pamiętników nimfomanki :d

Edytowane przez 201604181004
Czas edycji: 2013-04-02 o 20:17
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 20:26   #7
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Szybkie pytanie, ratunku!

Cytat:
Napisane przez bijkora Pokaż wiadomość
Hmmm.. a czemu miała by być później ?
Bo przed maturą to chyba średni pomysł
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-02, 20:31   #8
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: Szybkie pytanie, ratunku!

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Bo przed maturą to chyba średni pomysł
Wczesne macierzyństwo autorki nie jest tu chyba tematem. Poza tym to nie twoja sprawa i takie komentarze są nie na miejscu.

Ja chyba też poszłabym w stronę bohaterek "pozytywnych", które sytuacja zmusza do takich a nie innych zachowań. Posłuchaj "drabineczki" .
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 20:37   #9
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Szybkie pytanie, ratunku!

Cytat:
Napisane przez mushroomhunter Pokaż wiadomość
Wczesne macierzyństwo autorki nie jest tu chyba tematem. Poza tym to nie twoja sprawa i takie komentarze są nie na miejscu.
chciałam przypomnieć, że to jest forum.
Autorka zapytała dlaczego dziecko miałoby być później więc podaję jeden z powodów
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 20:37   #10
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Szybkie pytanie, ratunku!

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 20:41   #11
arrachne
Zadomowienie
 
Avatar arrachne
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 363
Dot.: Szybkie pytanie, ratunku!

Cytat:
Napisane przez mushroomhunter Pokaż wiadomość
Wczesne macierzyństwo autorki nie jest tu chyba tematem. Poza tym to nie twoja sprawa i takie komentarze są nie na miejscu.

Ja chyba też poszłabym w stronę bohaterek "pozytywnych", które sytuacja zmusza do takich a nie innych zachowań. Posłuchaj "drabineczki" .
Tym bardziej, że autorka przystępując do matury ma 19/20 lat rocznikowo, dziecko w tym wieku nie jest czymś szokującym chyba.

Też miałam problem z postawieniem tezy, osobiście wybrałabym coś nawet jeszcze bardziej ogólnikowego (chociaż to drabineczki też jest ok ), w stylu: kobiety upadłe (czy jakie tam) stały się na przestrzeni wieków bohaterkami wielu wybitnych dzieł literackich.


---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:39 ----------

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ale prośba nie wygląda: mam temat X, co mogę napisać, tylko jest konkretne pytanie, chodzi o drobną podpowiedź, a nie chęć znalezienia głupiego, co zrobi za ciebie, jak to często w tego typu wątkach bywa
__________________
Trust me I' ll be a doctor
WUM - lekarski - rok 2.




arrachne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-02, 20:43   #12
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Szybkie pytanie, ratunku!

Ale ja nie twierdzę, że to szokujące czy nie na miejscu dziecko to rewolucja w zyciu i temu chyba nikt nie zaprzeczy. Więc nie o wiek mi chodzi a o sytuację zyciową, podalam po prostu argument

o prezentacji maturalnej się nie wypowiadałam, bo nie raz juz pisalam
wybrałaś temat to sobie z nim radź. Za duzo jest na forum błagalnych wątków w stylu "nie wiem jak się do tego zabrać" "nie wiem jaką wykorzystać literaturę".
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 20:53   #13
bijkora
Rozeznanie
 
Avatar bijkora
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 869
Dot.: Szybkie pytanie, ratunku!

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Bo przed maturą to chyba średni pomysł
Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
chciałam przypomnieć, że to jest forum.
Autorka zapytała dlaczego dziecko miałoby być później więc podaję jeden z powodów
Dla Ciebie może to i średni pomysł, ale dla mnie na odwrót..
Nigdzie przecież nie jest napisane kiedy najlepiej mieć dziecko i nie każdy musi późno dojrzewać


btw. twój powód jest taki, że to średni pomysł ?
Dla mnie taki powód to brak powodu ..

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Określ poziom literackiej trudności, bo tutaj można iść na łatwiznę bardzo a można też spuścić doktorancką bombę na komisję :d
Z bombą raczej wyskakiwac nie chcę Poziom średni

---------- Dopisano o 21:53 ---------- Poprzedni post napisano o 21:49 ----------

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
nie wiem ja bym leciała w tonach
dobre, wrażliwe osoby, które zdają sobie sprawę z własnego upadku jednak są do tego zmuszone, mimo że na najniższym szczeblu drabiny społecznej i pogardzone, są godne uwagi i potrafią czuć i przeżywać jak inni ple ple ple

Sonia ze Zbrodni i Kary - kobieta zbrukana, jednak niesie swój krzyż i krzyż swojej rodziny samodzielnie na własnych plecach, karmi dzieci i utrzymuje rodzinę jako jedyna bla bla bla
W Lalce Wokulski zajmował się prostytutką, która dzięki niemu wychodzi na prostą, dzięki jego pomocy udowadnia że to nie z powodu zepsucia moralnego pracuje w zawodzie, tylko sytuacja ją do tego zmusiła
Z Zolą sobie daj spokój bo to nie pasuje do tematu :d chyba że Nana ma być właśnie przykładem głębokiej osobowości - jak przedstawisz tak przedstawisz.
Coelho sobie daruj.
Uderz w tony że to kobiety zbrukane, społeczenstwo daje sobie prawo do poniżania ich podczas gdy one mają wiele do zaoferowania i rzadko robią to z własnej woli, często same zdają sobie sprawę z piętna ladacznicy i nie potrafią z tym normalnie żyć. Kobiety które marzą o czymś lepszym ale bieda nędza i złe wychowanie doprowadza je do ostateczności, zagubione samotne istotki i tak dalej. Że prostytucja i fikuśna bielizna którą przywdziewają wieczorami to maska i skorupa pod którą bardzo często kryją się wierzące smutne wrażliwe dziewczęta.

---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 21:16 ----------

Dlatego brałabym prostytutki które zyskują bardziej sympatię czytelników i trzymałabym się z daleka od pamiętników nimfomanki :d
Własnie mam taki plan,aby opisać te bardziej pozytywne bohaterki
Mimo że przeczytałam już kilka ksiązek o tej tematyce(coelho cięko się czytało) wybrałam właśnie bohaterki łatwiejsze do opisania. Łęcką, Sonię, Mariannę i nierządnicę z Biblii
__________________
Od 20.01.2013 mama Nadii


Włosomaniaczka

______________
Remont siebie 6 5 4 3 2 1

Edytowane przez bijkora
Czas edycji: 2013-04-02 o 20:55
bijkora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 20:56   #14
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Szybkie pytanie, ratunku!

Nie nie, Łęcką sobie daruj, jeśli pojdziesz w moją sugestię to powinnaś ją ominąć - nawet jeśli nazwiesz ją ze współczesnego punktu widzenia utrzymanką, to ona prostytutką nie była. Sonia i Marianna to kokoty z prawdziwego zdarzenia, kobiety zbrukane, zajmujące się faktycznie brudnym nierządem w biedzie, które przyjmowały klientów. Łęcka mimo wyciągania korzyści majątkowych wdziękiem pod płaszczykiem kurtuazji, prostytutką nie była i nie pasuje do zamysłu biednej wierzącej wrażliwej prostytutki.
Zależy od tego właśnie w którą stronę pójdziesz, ale jakbyś zajęła się tym tak jak napisałam to Łęckiej nie uwzględniaj - w tamtej epoce nie była przedstawicielką świata prostytutek. Nie przynależała do ich grupy społecznej, nie ubierała się tak, nie była do tego zmuszona, po prostu to inny rodzaj o którym bym nie wspominala bo sama siebie podważysz.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 20:56   #15
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Szybkie pytanie, ratunku!

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 21:04   #16
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Szybkie pytanie, ratunku!

Cytat:
Napisane przez bijkora Pokaż wiadomość
Dla Ciebie może to i średni pomysł, ale dla mnie na odwrót..
Nigdzie przecież nie jest napisane kiedy najlepiej mieć dziecko i nie każdy musi późno dojrzewać


btw. twój powód jest taki, że to średni pomysł ?
Dla mnie taki powód to brak powodu ..
Ale ja cię nie krytykuję i nie ma żadnego idealnego momentu na dziecko. Zapytałaś dlaczego miałoby być później. Chociażby dlatego, że miałabyś stabilną pracę, dochody co miesiąc i ukończoną szkołę.
Ale bobaska oczywiście gratuluję

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

Cytat:
Napisane przez bijkora Pokaż wiadomość
Własnie mam taki plan,aby opisać te bardziej pozytywne bohaterki
Mimo że przeczytałam już kilka ksiązek o tej tematyce(coelho cięko się czytało) wybrałam właśnie bohaterki łatwiejsze do opisania. Łęcką, Sonię, Mariannę i nierządnicę z Biblii
Coelho to zdecydowanie zły pomysł komisja mogłaby krzywo spojrzeć na jego twórczość
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 21:11   #17
bijkora
Rozeznanie
 
Avatar bijkora
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 869
Dot.: Szybkie pytanie, ratunku!

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Nie nie, Łęcką sobie daruj, jeśli pojdziesz w moją sugestię to powinnaś ją ominąć - nawet jeśli nazwiesz ją ze współczesnego punktu widzenia utrzymanką, to ona prostytutką nie była. Sonia i Marianna to kokoty z prawdziwego zdarzenia, kobiety zbrukane, zajmujące się faktycznie brudnym nierządem w biedzie, które przyjmowały klientów. Łęcka mimo wyciągania korzyści majątkowych wdziękiem pod płaszczykiem kurtuazji, prostytutką nie była i nie pasuje do zamysłu biednej wierzącej wrażliwej prostytutki.
Zależy od tego właśnie w którą stronę pójdziesz, ale jakbyś zajęła się tym tak jak napisałam to Łęckiej nie uwzględniaj - w tamtej epoce nie była przedstawicielką świata prostytutek. Nie przynależała do ich grupy społecznej, nie ubierała się tak, nie była do tego zmuszona, po prostu to inny rodzaj o którym bym nie wspominala bo sama siebie podważysz.
Dziękuję za tą radę Bo pewnie bym ja upchnęła A tak skorzystam
Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Odbiegajac od mojego maturalnego tematu
Powiem tak Nadia planowana oczywiście nie była Totalne zaskoczenieAle że stało się tak jak się stało, to zdecydowałam urodzić kochać i wychować.
Jakoś strasznie ciezko mi nie jest, bo Dzidzia nie jest bardzo wymagająca, a wręcz przeciwnie, czasem aż mi się przy niej nudzi.Do samego konca chodziłam do szkoły,opuszczałam tylko w pierwszy czwartek miesiąca na wizytę u lekarza Rodziłam , a właściwie miałam zabieg na początku swoich ferii więc nic nie opuściłam w szkole
Największym plusem jest to, że w ciąży dzięki zmianie stylu zycia, więcej siedziałam w książkach, a wiedza lepiej mi się przyswajała
Nauka w tym czasie była cudowna, raz coś przeczytałam, a pamiętałam szczegóły przez długi czas Do tego TŻ jest cudowny i wszystko jest jak z płatka
__________________
Od 20.01.2013 mama Nadii


Włosomaniaczka

______________
Remont siebie 6 5 4 3 2 1

Edytowane przez bijkora
Czas edycji: 2013-04-02 o 21:13
bijkora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 21:17   #18
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Szybkie pytanie, ratunku!

Cytat:
Napisane przez bijkora Pokaż wiadomość
Odbiegajac od mojego maturalnego tematu
Powiem tak Nadia planowana oczywiście nie była Totalne zaskoczenieAle że stało się tak jak się stało, to zdecydowałam urodzić kochać i wychować.
Jakoś strasznie ciezko mi nie jest, bo Dzidzia nie jest bardzo wymagająca, a wręcz przeciwnie, czasem aż mi się przy niej nudzi. Rodziłam , a właściwie miałam zabieg na początku swoich ferii więc nic nie opuściłam w szkole
Największym plusem jest to, że w ciąży dzięki zmianie stylu zycia, więcej siedziałam w książkach, a wiedza lepiej mi się przyswajała
Nauka w tym czasie była cudowna, raz coś przeczytałam, a pamiętałam szczegóły przez długi czas Do tego TŻ jest cudowny
Może mała intelektualistka ci rośnie Kto wie Fajnie, że potrafisz się zająć małą, bo nieraz widzę matki, które ewidentnie nie chcą zmienić stylu życia, przykre to.
a tż niech się spisuje, bo wizaż czuwa
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 21:34   #19
bijkora
Rozeznanie
 
Avatar bijkora
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 869
Dot.: Szybkie pytanie, ratunku!

PaulinciaKWC, TŻ i tak krzyczy że siedzę zapatrzona w wizaż jak w sektę
Swoją drogą, Szajka której masz cytat, jest ze mną w wątku styczniowo-lutowych mamuś
__________________
Od 20.01.2013 mama Nadii


Włosomaniaczka

______________
Remont siebie 6 5 4 3 2 1
bijkora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-03, 08:53   #20
HoneyIlove
Zakorzenienie
 
Avatar HoneyIlove
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠
Wiadomości: 3 119
Dot.: Szybkie pytanie, ratunku!

Cytat:
Napisane przez bijkora Pokaż wiadomość
Odbiegajac od mojego maturalnego tematu
Powiem tak Nadia planowana oczywiście nie była Totalne zaskoczenieAle że stało się tak jak się stało, to zdecydowałam urodzić kochać i wychować.
Jakoś strasznie ciezko mi nie jest, bo Dzidzia nie jest bardzo wymagająca, a wręcz przeciwnie, czasem aż mi się przy niej nudzi.Do samego konca chodziłam do szkoły,opuszczałam tylko w pierwszy czwartek miesiąca na wizytę u lekarza Rodziłam , a właściwie miałam zabieg na początku swoich ferii więc nic nie opuściłam w szkole
Największym plusem jest to, że w ciąży dzięki zmianie stylu zycia, więcej siedziałam w książkach, a wiedza lepiej mi się przyswajała
Nauka w tym czasie była cudowna, raz coś przeczytałam, a pamiętałam szczegóły przez długi czas Do tego TŻ jest cudowny i wszystko jest jak z płatka
a ja ci powiem tak odbijając od tematu: jak dowiedziałam się że jestem w ciązy właśnie zostało mi 2 miesiące nauki w technikum, później matura, zawodowy... i mój maluszek chyba też przez ten czas opił się wiedzy w brzuszku bo jak miał 2,5 roku to poszedł do przedszkola ale nie dlatego ze ja chciałam go wysłać ale dlatego że mi w domu płakał że on chce do szkoły... w szkole podczas rozstania w ogóle nie płakał w porównaniu do innych dzieci a jak trzeba było iść do domu to wtedy płakał że chce zostać jeszcze w szkole... i w ogóle panie w szkole mówią że łatwo wiedzę przyjmuje...
__________________
"... czasem to wspomnienia są jedynym pocieszeniem a śmierć jedynym wyjściem..."
HoneyIlove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 09:49   #21
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Szybkie pytanie, ratunku!

Btw, bardzo ładne rosyjskie imię dla dziecka (wiesz co oznacza?) Skoro mała szybko się uczy to korzystaj z tego i ucz jej języków obcych, kiedyś będzie Ci za to wdzięczna!

Może określ tez, z jakich lektur czujesz się "najlepiej", bo doradzimy coś, co znasz pobieżnie i będziesz mieć problem przed komisją
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 13:18   #22
bijkora
Rozeznanie
 
Avatar bijkora
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 869
Dot.: Szybkie pytanie, ratunku!

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Btw, bardzo ładne rosyjskie imię dla dziecka (wiesz co oznacza?) Skoro mała szybko się uczy to korzystaj z tego i ucz jej języków obcych, kiedyś będzie Ci za to wdzięczna!

Może określ tez, z jakich lektur czujesz się "najlepiej", bo doradzimy coś, co znasz pobieżnie i będziesz mieć problem przed komisją
To nie Mała tak szybko się uczy, tylko ja tak dobrze wchłaniałam wiedze w ciąży Chociaż Dzidzia i tak bardzo szybko się rozwija
Dobrze się czuje w tym co przeczytałam czyli Lalaka i Zbrodnia i Kara
Do tego wymyśliłam sobie tą nierządnicę z Biblii
__________________
Od 20.01.2013 mama Nadii


Włosomaniaczka

______________
Remont siebie 6 5 4 3 2 1
bijkora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 17:50   #23
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Szybkie pytanie, ratunku!

Cytat:
Napisane przez bijkora Pokaż wiadomość
To nie Mała tak szybko się uczy, tylko ja tak dobrze wchłaniałam wiedze w ciąży Chociaż Dzidzia i tak bardzo szybko się rozwija
Dobrze się czuje w tym co przeczytałam czyli Lalaka i Zbrodnia i Kara
Do tego wymyśliłam sobie tą nierządnicę z Biblii
wszyscy mówią żeby nie brać biblii, jesteś pewna?
teoretycznie obowiązuje Cię całość i mogą Cię spytać ze wszystkiego a nie tylko z danej przypowieści.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 17:55   #24
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Szybkie pytanie, ratunku!

też bym sobie odpuściła biblię.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 18:38   #25
bijkora
Rozeznanie
 
Avatar bijkora
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 869
Dot.: Szybkie pytanie, ratunku!

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
wszyscy mówią żeby nie brać biblii, jesteś pewna?
teoretycznie obowiązuje Cię całość i mogą Cię spytać ze wszystkiego a nie tylko z danej przypowieści.
Serio ? Boże, czemu ja wcześniej o tym nie wiedziałam .. o mamo..
__________________
Od 20.01.2013 mama Nadii


Włosomaniaczka

______________
Remont siebie 6 5 4 3 2 1
bijkora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 18:58   #26
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Szybkie pytanie, ratunku!

Cytat:
Napisane przez bijkora Pokaż wiadomość
Serio ? Boże, czemu ja wcześniej o tym nie wiedziałam .. o mamo..
tak samo jak masz np. Pana Tadeusza i podział na księgi i wpisałabyś jedną księgę to i tak obowiązuje Cię całość.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 19:07   #27
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Szybkie pytanie, ratunku!

Tylko w przypadku Dziadów podział na części i wybór z jednej oznacza omawianie i pytania z jednej (taka specyfika dzieła).
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 19:40   #28
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Szybkie pytanie, ratunku!

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Tylko w przypadku Dziadów podział na części i wybór z jednej oznacza omawianie i pytania z jednej (taka specyfika dzieła).
no w tym przypadku akurat tak.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 12:44   #29
Anna_O2
Raczkowanie
 
Avatar Anna_O2
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 34
Dot.: Szybkie pytanie, ratunku!

Cytat:
Napisane przez bijkora Pokaż wiadomość
Jaką mogę postawić tezę w konspekcie maturalnym, do tematu Kurtyzana, prostytutka, kobieta upadła jako bohaterka literatury światowej. Omów temat w oparciu o wybrane przykłady.
Ależ temat
Anna_O2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 15:12   #30
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Szybkie pytanie, ratunku!

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:04.