Najwyższy czas na znalezienie pracy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-27, 13:41   #1
a-kuku!
Raczkowanie
 
Avatar a-kuku!
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: z komputera
Wiadomości: 278

Najwyższy czas na znalezienie pracy?


.

Edytowane przez a-kuku!
Czas edycji: 2016-12-28 o 09:10
a-kuku! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 14:01   #2
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Najwyższy czas na znalezienie pracy?

A bedziesz sie uczyc 12 godzin dziennie przez 7 dni w tygodniu?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 14:14   #3
illuvies
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 798
Dot.: Najwyższy czas na znalezienie pracy?

Najlepiej znajdź coś na pół etatu, jeśli będzie taka możliwość. Wiem z doświadczenia, że pracując na pełen etat (+ dojazdy) nie ma się ani ochoty, ani siły na naukę.
illuvies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 14:22   #4
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Najwyższy czas na znalezienie pracy?

Cytat:
Napisane przez a-kuku! Pokaż wiadomość
Piszę zmotywowana wątkiem Little miau miau MOTYWACJA - skąd ją bierzecie?.

Mam 19 lat. Zawaliłam klasę maturalną, muszę powtarzać. Nie załamałam się tym wychodząc z założenia, że porażki najbardziej motywują do pracy, że najłatwiej się podnieść z dna bo gorzej już być nie może i że człowiek uczy się na błędach. Ale nie o tym chciałam. Od września będę powtarzać tą klasę maturalną ale w liceum zaocznym (po pierwsze mieszkam na wsi i codzienne dojeżdżanie zwłaszcza w zimie jest bardzo niewygodne, po drugie mam nienajlepsze stosunki z niektórymi nauczycielami w moim byłym liceum i wolałabym nigdy już ich na oczy nie widzieć). Co się z tym wiąże zajęcia będę miała w co drugi weekend, ale sekretarka w szkole mi powiedziała że tak naprawdę to liczy się tylko zaliczenie semestru na podstawie egzaminu a nie frekwencji co mi bardzo odpowiada bo będę miała masę czasu na naukę do matury.

Ale zaczynam właśnie mieć wyrzuty sumienia... Może nie powinnam siedzieć przez ten rok w domu i się tylko uczyć (byłam w klasie humanistycznej a marzę o tym by zdać matematykę rozszerzoną na min.90%, startuję z b. niskiego poziomu...), może powinnam iść dodatkowo do pracy? Brat podpowiada żebym coś ze sobą zrobiła przez ten rok bo uważa że rodzicom jest na rękę, że siedzę w domu i potem nie będą mnie chcieli wypuścić jak będę szła na studia. Że np ojciec upozoruje zawał i będę musiała zostać w domu i się nim opiekować. A on razem ze mną i mu się to nie podoba zbytnio. (to są jego słowa)

Sama nie wiem co mam zrobić. Z jednej strony wiem, że moja matematyka jest na bardzo słabym poziomie i będę potrzebowała sporo czasu żeby nauczyć się tak żebym zaspokoiła swoje ambicje. Kompletnie nie mam pojęcia ile czasu mi to zajmie. A wolałabym nie obudzić się z ręką w nocniku w sytuacji gdzie mam trochę zarobionych pieniędzy ale nie dostałam się na wymarzone studia bo matura poszła mi średnio i albo muszę wybrać jakieś słabsze albo w ogóle rezygnuję i znów czekam rok i poprawiam maturę(bo po co studiować coś co człowieka nie interesuje a na co się dostał bo miał za mało % żeby się dostać tam gdzie marzył?). Myślę sobie, że na zarabianie pieniędzy będę miała jeszcze czas, a teraz powinnam się maksymalnie skupić na nauce bo od tego w największej mierze zależy moja przyszłość... Dobrze myślę?

A może jestem egoistką i pijawą, żeruję na rodzicach mimo, że jestem pełnoletnia a u nas w domu się nie przelewa a i tak o d... potłuc to wszystko bo żeby znaleźć pracę to nieważne na jakie studia chodziłaś, jaki kierunek skończyłaś bo i tak nie znajdziesz pracy w swoim zawodzie i najważniejsze to doświadczenie a nie zaplecze edukacyjne? Naprawdę nie wiem.

Nie wiem też czego oczekują ode mnie rodzice. Tzn mówią, że powinnam się przede wszystkim skupić na nauce ale przecież nie powiedzą mi "podnoś cztery litery i leć do pracy, jesteś dorosła, zacznij się wreszcie usamodzielniać". Może czekają aż sama się domyślę...

Tzn wiadomo, że nie wiecie co myślą moi rodzice i nie o to mi chodzi. Chciałabym się tylko dowiedzieć co myślicie o mojej sytuacji, powinnam iść do pracy czy maksymalnie skupić się na nauce? Bo tak jak mówię mam mętlik w głowie i wyrzuty sumienia. Czy są tu jakieś osoby w moim wieku, które mają "wolny" czas i też nie pracują? I też wiem, że decyzję muszę podjąć sama ale czy powinnam mieć wyrzuty sumienia z tego powodu?
co do porgubionego - nie bardzo tego rozumiem. dlaczego Twoj tato mialby to robic??

Cytat:
Napisane przez illuvies Pokaż wiadomość
Najlepiej znajdź coś na pół etatu, jeśli będzie taka możliwość. Wiem z doświadczenia, że pracując na pełen etat (+ dojazdy) nie ma się ani ochoty, ani siły na naukę.
zgadzam sie. dzieki temu dolozysz sie do rodzinnego budzetu i bedziesz miala czas na nauke.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 14:27   #5
lejdibird
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 382
Dot.: Najwyższy czas na znalezienie pracy?

Idz do pracy.
Praca porzadkuje ludziom dzien przede wszystkim, ulatwi Ci zorganizowanie sobie czasu.
A tak bedziesz miala pelno wolnego czasu na spanie, siedzenie w necie czy ogladanie seriali. Zarobione pieniadze przydadza ci sie na korki z matematyki, tkore radzilabym Ci brac juz od wrzesnia, jezeli powaznie myslisz o zdaniu dobrze rozszerzonej matmy, a nie jest to tylko marzenie, bo bez korkow nie porwadzisz sobie.

Edytowane przez lejdibird
Czas edycji: 2009-08-27 o 14:32
lejdibird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 14:33   #6
Niezmienna
Wtajemniczenie
 
Avatar Niezmienna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 648
Dot.: Najwyższy czas na znalezienie pracy?

Idz do pracy ...dla samej siebie.chociażby na poł etatu
Niezmienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 14:39   #7
marcheffka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 20
Dot.: Najwyższy czas na znalezienie pracy?

Witaj jestem troche starsza ale rozumiem Twoja sytuacje, gdyz kiedys miałam podobnie z czasem wolnym, nauka i praca... Nie polecam Ci pracy na pełny etat - bedziesz zmeczona praca i dojazdami a na nauke zostanie Ci mało czasu. Zwłaszcza, ze chcesz zmienic przedmiot. Samej bedzie Ci ciezko - najlepsze byłyby korki. A na nie kase musisz skads miec. Pół etatu, nie wiem - moze jakis sklep, nawet sprztanie albo cos ambitniejszego - teraznic takigo nie przychodzi mi do głowy. Ale szukaj. dziewczyny maja racje - siedzac w domu bedziesz niezorganizowana, nie bedziesz czuła, ze musisz wstawac - wiec łozko do południa itp. No i rodzice zobacza, ze powaznie myslisz o zyciu. Łatwiej Ci bedzie na studiach - bedziesz przyzwyczajona do wzglednej niezaleznosci i bedziesz umiała zadbac o siebie.
marcheffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-27, 14:41   #8
a-kuku!
Raczkowanie
 
Avatar a-kuku!
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: z komputera
Wiadomości: 278
Dot.: Najwyższy czas na znalezienie pracy?

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
co do porgubionego - nie bardzo tego rozumiem. dlaczego Twoj tato mialby to robic??
Wiem, to delikatnie mówiąc głupie ale mój brat uważa, że rodzicom jest na rękę, że siedzę w domu bo się zajmuję się wszystkim pod ich nieobecność itd taka kura domowa
Poza tym jestem oczkiem w głowie taty (który już swoje lata ma) i jak ja pójdę na studia to on zostanie w domu sam bo mama pracuje a on nie.

Dziękuję bardzo za odpowiedzi
Widzę, że wszyscy doradzają pracę, czyli muszę się za czymś rozejrzeć... Lepiej szukać w necie czy pochodzić po mieście i się popytać czy tu i tu? Muszę mieć przygotowane CV? Swoją drogą nic w nie nie wpiszę, ewentualnie komunikatywną znajomość j.angielskiego. Ale w McDonaldzie czy Tesco chyba i tak nie potrzebuję większych umiejętności? Sory za te pytania ale jestem kompletnie zielona. Jedyna praca jakiej się kiedykolwiek podejmowałam to roznoszenie ulotek

Edytowane przez a-kuku!
Czas edycji: 2009-08-27 o 14:43
a-kuku! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 15:14   #9
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Najwyższy czas na znalezienie pracy?

wiesz, ja pierwszą pracę podjęłam mając 19 lat i nie uważam aby to było zbyt wcześnie i że jeszcze miałam czas na zarabianie pieniędzy

Zdecydowanie idź do pracy. Pomyśl tylko - co ty będziesz robić w tym domu przez cały rok Uczyć się nie będziesz całymi dniami, ale pewnie w jakichś określonych porach , koleżanki pewnie w większości wyjadą na studia i nie będą mieć czasu na spotkania. uschniesz z nudów w czterech ścianach - wszystkie dni będą do siebie podobne. Poszukanie sobie czegoś - choćby na pół etatu jest bardzo wskazane
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 15:32   #10
czarna1982
Raczkowanie
 
Avatar czarna1982
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 49
GG do czarna1982
Dot.: Najwyższy czas na znalezienie pracy?

Wydaje mi się że powinnaś się zarejestrowac w UP i poprosic o skierowanie na staż, będziesz miała i własne pieniądze, wolne weekendy i czas na naukę.
czarna1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 15:35   #11
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Najwyższy czas na znalezienie pracy?

Ja po maturze nie dostałam się na studia. Poszłam do pracy bo w domu nudziło mi się sakramencko Zresztą swój grosz warto mieć. No i dokładałam się do domowego budżetu. A na studia dostałam się rok później.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-27, 15:40   #12
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: Najwyższy czas na znalezienie pracy?

Cytat:
Napisane przez a-kuku! Pokaż wiadomość
Widzę, że wszyscy doradzają pracę, czyli muszę się za czymś rozejrzeć... Lepiej szukać w necie czy pochodzić po mieście i się popytać czy tu i tu? Muszę mieć przygotowane CV? Swoją drogą nic w nie nie wpiszę, ewentualnie komunikatywną znajomość j.angielskiego. Ale w McDonaldzie czy Tesco chyba i tak nie potrzebuję większych umiejętności? Sory za te pytania ale jestem kompletnie zielona. Jedyna praca jakiej się kiedykolwiek podejmowałam to roznoszenie ulotek
W McDonaldzie na początek naprawdę niewiele wymagają-wszytskiego uczą od podstaw, to samo z TESCo, wyrób książeczkę sanepidowską i heja do roboty...możesz spokojnie poł etatu pogodzić z nauką
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 16:05   #13
a-kuku!
Raczkowanie
 
Avatar a-kuku!
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: z komputera
Wiadomości: 278
Dot.: Najwyższy czas na znalezienie pracy?

Cytat:
Napisane przez czarna1982 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się że powinnaś się zarejestrowac w UP i poprosic o skierowanie na staż, będziesz miała i własne pieniądze, wolne weekendy i czas na naukę.
A czy to nie jest tak, że staż przysługuje tylko absolwentom?

Cytat:
Napisane przez studi Pokaż wiadomość
W McDonaldzie na początek naprawdę niewiele wymagają-wszytskiego uczą od podstaw, to samo z TESCo, wyrób książeczkę sanepidowską i heja do roboty...możesz spokojnie poł etatu pogodzić z nauką
Dzięki A powiedz, czy wystarczy ta książeczka czy potrzebne są jeszcze jakieś dokumenty? No i CV, czy opłaca się w ogóle cokolwiek pisać jeżeli nie mam żadnego doświadczenia i angielski podstawowy (chociaż znajomość języka do McDonaldsa to akurat mi się chyba nie przyda )?

Dziękuję wszystkim bardzo za pomoc Jestem kompletnym żółtodziobem jeśli chodzi o pracę no i jeszcze te wątpliwości... Rozwiałyście Ale jeśli jeszcze ktoś ma jakieś rady to piszcie
a-kuku! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 16:20   #14
Amoura
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 310
Dot.: Najwyższy czas na znalezienie pracy?

Rady dziewczyn sa bardzo dobre. Ja jeszcze dodam ze warto pomyslec o korepetycjach z matematyki- Latwiej ci bedzie to wszystko ogarnac a raz na dwa tygodnie w szkole to tak nie bardzo...
Amoura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 16:31   #15
Fuksja
Raczkowanie
 
Avatar Fuksja
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: home, sweet home
Wiadomości: 73
Dot.: Najwyższy czas na znalezienie pracy?

Cytat:
Napisane przez a-kuku! Pokaż wiadomość
Nie wiem też czego oczekują ode mnie rodzice. Tzn mówią, że powinnam się przede wszystkim skupić na nauce ale przecież nie powiedzą mi "podnoś cztery litery i leć do pracy, jesteś dorosła, zacznij się wreszcie usamodzielniać". Może czekają aż sama się domyślę...
Ja jednak myślę, że gdyby Twoim rodzicom faktycznie przeszkadzało, że nie pracujesz, powiedzieliby Ci to, a chyba bardziej zależy im na tym, żebyś skończyła szkołę.

Cytat:
Napisane przez a-kuku! Pokaż wiadomość
Tzn wiadomo, że nie wiecie co myślą moi rodzice i nie o to mi chodzi. Chciałabym się tylko dowiedzieć co myślicie o mojej sytuacji, powinnam iść do pracy czy maksymalnie skupić się na nauce? Bo tak jak mówię mam mętlik w głowie i wyrzuty sumienia. Czy są tu jakieś osoby w moim wieku, które mają "wolny" czas i też nie pracują? I też wiem, że decyzję muszę podjąć sama ale czy powinnam mieć wyrzuty sumienia z tego powodu?
Zawsze możesz poszukać pracy na pół etatu albo na umowę zlecenie i uzgodnić ile mniej więcej godzin chcesz w dniu/tygodniu/miesiącu przepracować.
A jeśli nie chcesz pracować, nie uważam, że powinnaś mieć wyrzuty sumienia, ale wtedy na pewno się rozleniwisz i z nauką różnie może być. Praca, choćby dorywcza, zmobilizuje Cię.

Cytat:
Napisane przez Amoura Pokaż wiadomość
Ja jeszcze dodam ze warto pomyslec o korepetycjach z matematyki- Latwiej ci bedzie to wszystko ogarnac a raz na dwa tygodnie w szkole to tak nie bardzo...
Korepetycje - jak najbardziej.

Edytowane przez Fuksja
Czas edycji: 2009-08-27 o 16:34
Fuksja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 16:45   #16
fiszbinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 77
Wink Dot.: Najwyższy czas na znalezienie pracy?

Praca na pół etatu jest wskazana, nie będziesz się nudzić, motywacja do działania na pewno wzrośnie. Pieniądze choć niewielkie zawsze się przydadzą Czasu na naukę nie braknie Będzie na pewno ok
Będę teraz w 2 klasie LO i też myślę o matematyce rozszerzonej tylko, że jestem w klasie językowej Marzy mi się coś z językiem angielskim, ale to za mało i przydałby mi się jeszcze jeden przedmiot Zdradzisz jaki byś chciała obrać kierunek studiów?
fiszbinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 16:47   #17
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Najwyższy czas na znalezienie pracy?

Cytat:
Napisane przez a-kuku! Pokaż wiadomość
A czy to nie jest tak, że staż przysługuje tylko absolwentom?
Tak, musisz mieć ukończoną szkołę.

Idź do pracy - przecież i tak nie będziesz się uczyć od rana do wieczora, a dzięki temu zarobisz pieniądze, zdobędziesz doświadczenie.
Jeżeli będziesz chciała się uczyć - znajdziesz czas na naukę. Jeżeli nie chciałoby ci się - nawet cały wolny dzień Ci nie pomoże
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 16:50   #18
gramwzielone
Wtajemniczenie
 
Avatar gramwzielone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: Najwyższy czas na znalezienie pracy?

Cytat:
Napisane przez illuvies Pokaż wiadomość
Najlepiej znajdź coś na pół etatu, jeśli będzie taka możliwość. Wiem z doświadczenia, że pracując na pełen etat (+ dojazdy) nie ma się ani ochoty, ani siły na naukę.


Powiem Ci tak ja od początku gimnazjum do tego roku najpierw pomagałam potem pracowałam tak dorywczo (popołudnia, weekendy, wakacje) w sklepie dziadków i to da się pogodzić z nauką. Jeśli nie będziesz niczego robiła to rozleniwisz się i odpuścisz w końcu sobie naukę. A ja pól życia spędzając w tym sklepie z przerwami czasem na pomoc np w zbieraniu siana, zdałam dobrze maturę, radziłam sobie bez problemu w szkole i z odroczonym czy poprawką jeśli się zdarzyły.
Tak jak pisała lejdibird to porządkuje dzień i uczy systematyczności. Masz czas wyznaczony na wszystko i masz mniejszą możliwość obijania się czy olewanie sobie czegoś.
gramwzielone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 17:02   #19
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Najwyższy czas na znalezienie pracy?

ja swoją pierwszą prace podjęłam po maturze czyli w sumie w twoim wieku - i bardzo sobie to chwalę

teraz jestem na studiach ale dalej pracuje co wakacje, w roku akadmieckim pracuje "dorwyczo" i przynajmniej nie musze szukac kasy na kosmetyki czy ciuchy bo mam swoje więc prace na własną reke moge tylko polecic

dziewcyzny maja racje, ze dobrze by bylo to pol etatu, nie nameczysz sie a co nie co zarobisz


a poza tym zycze ci zdania tej matury w tym roku z takim wynikiem ktory zapewni ci wymarzone studia
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-27, 17:03   #20
vainilla
Zakorzenienie
 
Avatar vainilla
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: miasto bandyckiej miłości
Wiadomości: 3 291
Dot.: Najwyższy czas na znalezienie pracy?

Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
Tak, musisz mieć ukończoną szkołę.

Idź do pracy - przecież i tak nie będziesz się uczyć od rana do wieczora, a dzięki temu zarobisz pieniądze, zdobędziesz doświadczenie.
Jeżeli będziesz chciała się uczyć - znajdziesz czas na naukę. Jeżeli nie chciałoby ci się - nawet cały wolny dzień Ci nie pomoże
sa staże dla ludzi z wyształceniem, podstawowym i zawodowym
__________________


Si no tienes nada que ofrecer, ofrece una sonrisa


vainilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 17:31   #21
a-kuku!
Raczkowanie
 
Avatar a-kuku!
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: z komputera
Wiadomości: 278
Dot.: Najwyższy czas na znalezienie pracy?

Cytat:
Napisane przez Fuksja Pokaż wiadomość
Ja jednak myślę, że gdyby Twoim rodzicom faktycznie przeszkadzało, że nie pracujesz, powiedzieliby Ci to, a chyba bardziej zależy im na tym, żebyś skończyła szkołę.


Zawsze możesz poszukać pracy na pół etatu albo na umowę zlecenie i uzgodnić ile mniej więcej godzin chcesz w dniu/tygodniu/miesiącu przepracować.
A jeśli nie chcesz pracować, nie uważam, że powinnaś mieć wyrzuty sumienia, ale wtedy na pewno się rozleniwisz i z nauką różnie może być. Praca, choćby dorywcza, zmobilizuje Cię.


Korepetycje - jak najbardziej.
To fakt, korki planuję
I dzięki za słowa otuchy z tymi moimi wyrzutami

Cytat:
Napisane przez fiszbinek Pokaż wiadomość
Będę teraz w 2 klasie LO i też myślę o matematyce rozszerzonej tylko, że jestem w klasie językowej Marzy mi się coś z językiem angielskim, ale to za mało i przydałby mi się jeszcze jeden przedmiot Zdradzisz jaki byś chciała obrać kierunek studiów?
No to też się nieźle narobisz z tą matmą Będziemy się łączyć w bólu Piszesz w jakimś wątku maturalnym albo coś w tym stylu (zawsze "w kupie" raźniej A co do kierunku to myślę o finansach i rachunkowości albo technologii żywności i żywieniu człowieka/dietetyce. Bardzo chciałabym się dostać na SGGW ale jeśli tam będę składać to na TŻiŻC a na finanse na jakąś inną.

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
a poza tym zycze ci zdania tej matury w tym roku z takim wynikiem ktory zapewni ci wymarzone studia
Dzięki bardzo

Tylko tak sobie myślę, że praca na pół etatu to jest zazwyczaj 4h/dobę prawda? No to powiedzmy, że z dojazdami będzie 6h (1h drogi busem do miasta mam, w mojej wsi nic nie znajdę niestety, straszna dziura...) no i trzeba doliczyć czekanie na busy (jeżdżą bardzo rzadko), powiedzmy 1-1,5h. To w sumie wychodzi mi 7-8h poza domem. Trochę sporo... Boję się o tę matematykę...
No i dodatkowo jeśli miałabym iść do pracy tylko po to żeby się zmobilizować do nauki, to może nie ma sensu (tzn wiadomo, kasa zawsze się przydaje ale siedząc w domu i tak nie potrzebuję jej dużo, zaskórniaki jakieś tam mam więc powinno mi starczyć na spotkania towarzyskie itd, książki do nauki mam kupione), może lepiej się samemu zmobilizować bo przecież po przyjściu z pracy będę bardziej zmęczona niż siedząc cały dzień w domu. A tak jak pisała Ville jeśli się sama nie zmobilizuję do nauki to nic mnie nie zmobilizuje (chociaż wiem, że pisała to w ciut innym kontekście).
a-kuku! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 17:35   #22
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Najwyższy czas na znalezienie pracy?

Cytat:
Napisane przez vainilla Pokaż wiadomość
sa staże dla ludzi z wyształceniem, podstawowym i zawodowym
O, to nie wiedziałam, mój błąd, mogłam się więcej dowiedzieć na ten temat
Cytat:
Napisane przez a-kuku! Pokaż wiadomość
A tak jak pisała Ville jeśli się sama nie zmobilizuję do nauki to nic mnie nie zmobilizuje (chociaż wiem, że pisała to w ciut innym kontekście).
Ale to też miałam na myśli

Życzę Ci powodzenia, sama jestem na podobnym "zakręcie", tylko jeszcze nie wymyśliłam, co zrobić. Będę trzymała kciuki za Twoje plany i maturę
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 17:46   #23
a-kuku!
Raczkowanie
 
Avatar a-kuku!
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: z komputera
Wiadomości: 278
Dot.: Najwyższy czas na znalezienie pracy?

Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
O, to nie wiedziałam, mój błąd, mogłam się więcej dowiedzieć na ten temat

Ale to też miałam na myśli

Życzę Ci powodzenia, sama jestem na podobnym "zakręcie", tylko jeszcze nie wymyśliłam, co zrobić. Będę trzymała kciuki za Twoje plany i maturę
Dziękuję I ja za Ciebie też będę bardzo trzymać
a-kuku! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 17:55   #24
Fuksja
Raczkowanie
 
Avatar Fuksja
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: home, sweet home
Wiadomości: 73
Dot.: Najwyższy czas na znalezienie pracy?

Cytat:
Napisane przez a-kuku! Pokaż wiadomość
I dzięki za słowa otuchy z tymi moimi wyrzutami


Cytat:
Napisane przez a-kuku! Pokaż wiadomość
Tylko tak sobie myślę, że praca na pół etatu to jest zazwyczaj 4h/dobę prawda? No to powiedzmy, że z dojazdami będzie 6h (1h drogi busem do miasta mam, w mojej wsi nic nie znajdę niestety, straszna dziura...) no i trzeba doliczyć czekanie na busy (jeżdżą bardzo rzadko), powiedzmy 1-1,5h. To w sumie wychodzi mi 7-8h poza domem. Trochę sporo... Boję się o tę matematykę...
Niekoniecznie 4h/dobę. Mogą być 2, 3 dni w tygodniu po 6 czy 8 godzin - kwestia rodzaju pracy czy umówienia się. Jeśli chodzi o zmęczenie, to w dni pracujące możesz sobie odpuszczać, odpoczywać, a w pozostałe wolne z tygodniu i weekendy uczyć się.
Są też miejsca, typu McDonalds, o którym pisano wyżej, gdzie ustala się swoją dyspozycyjność, określając w które dni i w jakich godzinach chce się/można pracować.

Cytat:
Napisane przez a-kuku! Pokaż wiadomość
No i dodatkowo jeśli miałabym iść do pracy tylko po to żeby się zmobilizować do nauki, to może nie ma sensu (tzn wiadomo, kasa zawsze się przydaje ale siedząc w domu i tak nie potrzebuję jej dużo, zaskórniaki jakieś tam mam więc powinno mi starczyć na spotkania towarzyskie itd, książki do nauki mam kupione), może lepiej się samemu zmobilizować bo przecież po przyjściu z pracy będę bardziej zmęczona niż siedząc cały dzień w domu. A tak jak pisała Ville jeśli się sama nie zmobilizuję do nauki to nic mnie nie zmobilizuje (chociaż wiem, że pisała to w ciut innym kontekście).
Zdziwiłabyś się, ale może być właśnie na odwrót. Nawet licząc męczące dojazdy (co doskonale rozumiem, bo codziennie dojeżdżam busem 40 km na uczelnię) możesz "mieć więcej chęci do życia" niż siedząc w domu
A pieniądze, jeśli na aktualne potrzeby masz, zawsze możesz odkładać i np. pojechać za rok na fajne wakacje
Poza tym, jeżeli zauważysz, że praca i nauka to dla Ciebie jednak za dużo, możesz po prostu zrezygnować. Okres wypowiedzenia to zazwyczaj 2 tygodnie, więc nie będzie tragedii

Edytowane przez Fuksja
Czas edycji: 2009-08-27 o 18:03 Powód: dopisek
Fuksja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 18:30   #25
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Najwyższy czas na znalezienie pracy?

ja tez miałam przerwę-rok po maturze i pracowałam przez ten czas na umowę zlecenie w agencji pracy tymczasowej. Polecam ci to rozwiązanie, ponieważ grafiki ustalane miałam co tydzień i sama wybierałam dni i ilość godzin kiedy chcę pracować, potem na studiach też tam pracowałam tylko w mniejszym wymiarze godzin-nie ma z tym problemu nawet jeżeli uznasz w maju że nie chcesz w ogóle pracować żeby się podszkolić tuż przed to z dnia na dzień możesz zrezygnować. CV sobie napisz bo i tak cię to nie minie, z czasem je będziesz jedynie zmieniać. Powodzenia
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 13:19   #26
a-kuku!
Raczkowanie
 
Avatar a-kuku!
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: z komputera
Wiadomości: 278
Dot.: Najwyższy czas na znalezienie pracy?

W końcu mimo rad żebym się wzięła jakąś pracę podjęłam decyzję, że maksymalnie skoncentruję się na nauce.
Rozmawiałam wczoraj z mamą i kompletnie mnie od tego odwiodła, pogadałyśmy od serca i już teraz mam priorytety Ale dziękuję wszystkim bardzo za pomoc i zaangażowanie Trochę wam zawróciłam d... niepotrzebnie ale w sumie może i potrzebnie na pewno nie jestem jedyna i ktoś na tym wątku pewnie jeszcze skorzysta. Dzięki jeszcze raz.
a-kuku! jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:23.