Matura - prezentacje, tricki, materiały - wątek zbiorczy - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-09, 14:04   #2161
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Bibliografia maturalna - problem

Ja przykładowo o Błędnym Kole pisałam:
1. Malczewski Jacek, Błędne koło, [online] [dostęp 29 marca 2009], dostępny w Internecie: http://www.poema.art.pl/site/itm_67509_bledne_kolo.html
A tak z ciekawości, dziewczyny, które macie obraz z jakiejś książki, to co, tachacie tę książkę na egzamin?
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 15:14   #2162
kamcia199
Raczkowanie
 
Avatar kamcia199
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 209
GG do kamcia199
Dot.: Bibliografia maturalna - problem

Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
Ja przykładowo o Błędnym Kole pisałam:
1. Malczewski Jacek, Błędne koło, [online] [dostęp 29 marca 2009], dostępny w Internecie: http://www.poema.art.pl/site/itm_67509_bledne_kolo.html
A tak z ciekawości, dziewczyny, które macie obraz z jakiejś książki, to co, tachacie tę książkę na egzamin?
Jeżeli chce się korzystać z obrazu podczas prezentacji(a wypadałoby) to trzeba go złożyć w formie a4 razem z bibliografią niestety.
__________________
Studentka

hula-hop
łyżwy
kamcia199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 17:35   #2163
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Bibliografia maturalna - problem

Cytat:
Napisane przez kamcia199 Pokaż wiadomość
Jeżeli chce się korzystać z obrazu podczas prezentacji(a wypadałoby) to trzeba go złożyć w formie a4 razem z bibliografią niestety.
W materiałach pomocniczych mam "Reprodukcje obrazów", u mnie w szkole są takie zasady.
Nie pytałam się o to, czy trzeba wpisać obrazy w bibliografii, tylko jak osoba, do której postu się odnoszę, tą reprodukcję zabiera. Bo ja się trochę naszukałam swoich obrazów w dobrej rozdzielczości, żeby je potem wydrukować.
__________________


Edytowane przez parodia
Czas edycji: 2010-04-09 o 17:41
parodia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 17:58   #2164
kamcia199
Raczkowanie
 
Avatar kamcia199
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 209
GG do kamcia199
Dot.: Bibliografia maturalna - problem

Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
W materiałach pomocniczych mam "Reprodukcje obrazów", u mnie w szkole są takie zasady.
Nie pytałam się o to, czy trzeba wpisać obrazy w bibliografii, tylko jak osoba, do której postu się odnoszę, tą reprodukcję zabiera. Bo ja się trochę naszukałam swoich obrazów w dobrej rozdzielczości, żeby je potem wydrukować.
Jeżeli są to materiały pomocnicze to muszą one być oddane razem z bibliografią. Nie możesz z nimi przyjść w dniu prezentacji i je wnieść. Wnieść można tylko konspekt.
__________________
Studentka

hula-hop
łyżwy
kamcia199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 18:02   #2165
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Bibliografia maturalna - problem

Cytat:
Napisane przez kamcia199 Pokaż wiadomość
Jeżeli są to materiały pomocnicze to muszą one być oddane razem z bibliografią. Nie możesz z nimi przyjść w dniu prezentacji i je wnieść. Wnieść można tylko konspekt.
U mnie w szkole nie trzeba Dokładnie mam zamiar przyjść z nimi w dniu prezentacji i je wnieść. Mogę wnieść to, co mam zapisane w materiałach pomocniczych.

III. Materiały pomocnicze
1. Reprodukcje obrazów
2. Kartka z cytatami
3. Ramowy plan wypowiedzi

Jak ktoś ma "komputer z prezentacją multimedialną", to też musi go złożyć z bibliografią?
Po raz pierwszy słyszę, że muszę oddawać coś poza bibliografią.
__________________


Edytowane przez parodia
Czas edycji: 2010-04-09 o 18:03
parodia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 18:07   #2166
kamcia199
Raczkowanie
 
Avatar kamcia199
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 209
GG do kamcia199
Dot.: Bibliografia maturalna - problem

Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
U mnie w szkole nie trzeba Dokładnie mam zamiar przyjść z nimi w dniu prezentacji i je wnieść. Mogę wnieść to, co mam zapisane w materiałach pomocniczych.

III. Materiały pomocnicze
1. Reprodukcje obrazów
2. Kartka z cytatami
3. Ramowy plan wypowiedzi

Jak ktoś ma "komputer z prezentacją multimedialną", to też musi go złożyć z bibliografią?
Po raz pierwszy słyszę, że muszę oddawać coś poza bibliografią.
W mojej szkole tak nie można (niestety bo by się przydało-musiałam oddać kartkę z cytatami która robiłam dzień wcześniej nie mając nawet zaczętej prezentacji)
Odnośnie "komputer z prezentacją multimedialną" to u nas trzeba ta prezentacje zgrać na płytę dołączyć do bibliografii i odpalić na komputerach szkolnych, które niestety często nie czytają plików więc dobrze by było mieć także kogoś z zapasowym laptopem
__________________
Studentka

hula-hop
łyżwy
kamcia199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 18:10   #2167
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Bibliografia maturalna - problem

Cytat:
Napisane przez kamcia199 Pokaż wiadomość
W mojej szkole tak nie można (niestety bo by się przydało-musiałam oddać kartkę z cytatami która robiłam dzień wcześniej nie mając nawet zaczętej prezentacji)
Odnośnie "komputer z prezentacją multimedialną" to u nas trzeba ta prezentacje zgrać na płytę dołączyć do bibliografii i odpalić na komputerach szkolnych, które niestety często nie czytają plików więc dobrze by było mieć także kogoś z zapasowym laptopem
U mnie trzeba oddać jedynie bibliografię, niczym innym się nie interesują
Wszyscy musieliśmy mieć wpisany "ramowy plan wypowiedzi" i z nim trzeba przyjść (w dwóch identycznych egzemplarzach - dla siebie i komisji), ale oddawać nie musimy, chociaż jeszcze rok temu trzeba było, chyba na tydzień przed początkiem matur.
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-09, 18:16   #2168
kamcia199
Raczkowanie
 
Avatar kamcia199
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 209
GG do kamcia199
Dot.: Bibliografia maturalna - problem

Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
U mnie trzeba oddać jedynie bibliografię, niczym innym się nie interesują
Wszyscy musieliśmy mieć wpisany "ramowy plan wypowiedzi" i z nim trzeba przyjść (w dwóch identycznych egzemplarzach - dla siebie i komisji), ale oddawać nie musimy, chociaż jeszcze rok temu trzeba było, chyba na tydzień przed początkiem matur.
jeżeli chodzi o ramowy plan wypowiedzi to nie musimy go wpisywać na liste materiałów pomocniczych i przynosimy tylko 1 egzemplarz dla siebie-jednak komisja ma prawno nam spr czy nie ma tam przypadkiem za dużo informacji.
Jeżeli chodzi o obrazy to wymyślili sobie format a4 lub większy (najlepiej 2 kopie) i dobrze by było, żeby był zalaminowany.
Paranoja z tym ustnym W każdej szkole inaczej
__________________
Studentka

hula-hop
łyżwy
kamcia199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 13:46   #2169
wibovit
Raczkowanie
 
Avatar wibovit
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 347
Dot.: Matura - prezentacje, tricki, materiały - wątek zbiorczy

u mnie w szkole bibliografie trzeba było oddac do konca marca a plan ramowy trzeba oddać do 23 kwietnia, a materiały pomocnicze przynosimy w dniu matury rano, także wszędzie jest inaczej
wibovit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 17:15   #2170
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Matura - prezentacje, tricki, materiały - wątek zbiorczy

U mnie w ogóle jest masakra z tą maturą.

W bibliografii nie ma w ogóle kodu ISBN ani materiałów pomocniczych, chyba że chodzi o coś, co musi zagwarantować szkoła czyli komputer czy rzutnik.
Ja będę miała slajdu z filmu i cytaty i wszystko mam wpisać dopiero w plan ramowy i przynieść w dniu prezentacji.
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 12:25   #2171
estrella18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 419
Dot.: Matura - prezentacje, tricki, materiały - wątek zbiorczy

Hej mój temat to wpływ samotności na życie człowieka na podstawie literatury romantycznej.
Jak myślicie jakie pytania komisja może mi zadać??
estrella18 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-17, 13:27   #2172
s4bin4
Rozeznanie
 
Avatar s4bin4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 704
Dot.: Matura - prezentacje, tricki, materiały - wątek zbiorczy

zależy od tego co masz w bibliografii
__________________
http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200703083237.png

Maturzystka 2010

Jestem Kierowcą! od 3.09.09



Konsultantka Oriflame 6%
s4bin4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 19:45   #2173
Blair
Zadomowienie
 
Avatar Blair
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk :D
Wiadomości: 1 661
GG do Blair
Dot.: Matura - prezentacje, tricki, materiały - wątek zbiorczy

Hej dziewczyny mam do was ważne pytanie. Otóż mój temat na prezentację maturalną brzmi :

Porównaj sposoby przedstawiania ojca i jego funkcje w wybranych utworach literackich różnych epok”


I właśnie nie jestem pewna o co chodzi w tych funkcjach ... Czy to chodzi o to ,że np. w danej książce ojciec np. pełnił funkcję wychowawczą lub że utrzymywał dom ? Czy to chodzi o taki ogólne funkcje w odniesieniu do całej literatury ? ( Tylko że wtedy to nawet nie wiem co napisać ... )
__________________
"Nie pozwólcie aby ktokolwiek wmówił wam ze trzeba być zadowolonym z tego co się ma. Zawsze jest więcej do zdobycia i nie ma powodu abyście tego nie miały osiągnąć"
Blair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 22:31   #2174
estrella18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 419
Dot.: Matura - prezentacje, tricki, materiały - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez s4bin4 Pokaż wiadomość
zależy od tego co masz w bibliografii
Mam Kordiana, Cierpienie Młodego Wertera, Giaura, Konrada Wallenroda, Romantyczność Mickiewicza i Hymn( Smutno mi, Boże)Słowackiego
estrella18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 08:59   #2175
kamcia199
Raczkowanie
 
Avatar kamcia199
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 209
GG do kamcia199
Dot.: Matura - prezentacje, tricki, materiały - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Blair Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny mam do was ważne pytanie. Otóż mój temat na prezentację maturalną brzmi :

Porównaj sposoby przedstawiania ojca i jego funkcje w wybranych utworach literackich różnych epok”


I właśnie nie jestem pewna o co chodzi w tych funkcjach ... Czy to chodzi o to ,że np. w danej książce ojciec np. pełnił funkcję wychowawczą lub że utrzymywał dom ? Czy to chodzi o taki ogólne funkcje w odniesieniu do całej literatury ? ( Tylko że wtedy to nawet nie wiem co napisać ... )
Wydaje mi się, że chodzi bardziej o to dlaczego autor wprowadził tego ojca do tego utworu. Co ta postać wnosi np. dla interpretacji. Może zarysowuje ona jakieś prawdy o życiu przeciwne do głównego bohatera.
__________________
Studentka

hula-hop
łyżwy
kamcia199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 10:14   #2176
Claaire
Wtajemniczenie
 
Avatar Claaire
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 397
Dot.: Matura - prezentacje, tricki, materiały - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kamcia199 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że chodzi bardziej o to dlaczego autor wprowadził tego ojca do tego utworu. Co ta postać wnosi np. dla interpretacji. Może zarysowuje ona jakieś prawdy o życiu przeciwne do głównego bohatera.
Zgadzam się, pewnie o to chodzi.
Ja mam w swojej prezentacji Ojca Goriot i na tym przykładzie (choć temat mam inny) myślę, że jego funkcją było ukazanie prawdziwej miłości, która różniła się od tej znanej mieszkańcom paryża.
Popatrz na to w ten sposób
__________________
Stań się słońcem, a wszyscy Cię zobaczą.
F.Dostojewski
Claaire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 10:38   #2177
Blair
Zadomowienie
 
Avatar Blair
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk :D
Wiadomości: 1 661
GG do Blair
Dot.: Matura - prezentacje, tricki, materiały - wątek zbiorczy

Ah dzięki dziewczyny . Teraz będę musiała się nad tym poważnie zastanowić
__________________
"Nie pozwólcie aby ktokolwiek wmówił wam ze trzeba być zadowolonym z tego co się ma. Zawsze jest więcej do zdobycia i nie ma powodu abyście tego nie miały osiągnąć"
Blair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 10:42   #2178
Claaire
Wtajemniczenie
 
Avatar Claaire
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 397
Dot.: Matura - prezentacje, tricki, materiały - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Blair Pokaż wiadomość
Ah dzięki dziewczyny . Teraz będę musiała się nad tym poważnie zastanowić
A jakie masz książki?
__________________
Stań się słońcem, a wszyscy Cię zobaczą.
F.Dostojewski
Claaire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 15:01   #2179
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Matura - prezentacje, tricki, materiały - wątek zbiorczy

może będziecie w stanie mi pomóc. mój temat: porterety duchownych w literaturze. korzystam m.in. z monachomachii i imienia róży. no i właśnie czy tych zakonników z monachomachii mam potraktować jako jedność czy wybrać jednego i jego opisać? aha i wstęp to powinnam ogólnie powiedzieć, że są pokazani w różnym świetle? nie wiem co powinien zawierać wstęp właścwie...
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-19, 16:36   #2180
kamcia199
Raczkowanie
 
Avatar kamcia199
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 209
GG do kamcia199
Dot.: Matura - prezentacje, tricki, materiały - wątek zbiorczy

[1=6962ee0b3adcbc2617b598b d1f25bcc17ef659a8_65822eb 548399;18680703]może będziecie w stanie mi pomóc. mój temat: porterety duchownych w literaturze. korzystam m.in. z monachomachii i imienia róży. no i właśnie czy tych zakonników z monachomachii mam potraktować jako jedność czy wybrać jednego i jego opisać? aha i wstęp to powinnam ogólnie powiedzieć, że są pokazani w różnym świetle? nie wiem co powinien zawierać wstęp właścwie...[/QUOTE]

wydaje mi się -o ile dobrze pamietam monachomachie -ze mozesz ich potraktowac w sumie jako jednosc-ale tu bym sie zaptala polonistki.
jezeli chodzi o wstep to mozesz powiedziec, ze obraz duchownych powtarza sie dosc czesto w literaturze. mozesz napisac dlaczego tak sie dzieje - to tylko moje sugestie bo w sumie mi tez ciezko cos wymyslic do tego tematu.

Ja mam molonogi i ich funkcje wiec na wstepnie pisze czym sa monologi jakie sa ich rodzaje i w jakich slawnych dzielach mozan je spotkac.
__________________
Studentka

hula-hop
łyżwy
kamcia199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 17:41   #2181
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Matura - prezentacje, tricki, materiały - wątek zbiorczy

Mam problem z tezą.
Temat:
Sposoby i cele kreowania czarnych charakterów w dziełach literackich i filmowych. Omów na wybranych przykładach.

Waham się między czymś w stylu "Czarne charaktery kontrastem dla postaci pozytywnych" a tym, że za złe uczynki zawsze czeka kara (do tej drugiej bardziej się skłaniam). Jak myślicie, co będzie lepsze?
Nie potrafię zbudować tej tezy.

[Mam Kaina, Balladynę, Cottarda, Jokera i Henry'ego z "Synalka"]
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155

Edytowane przez kas!a
Czas edycji: 2010-04-19 o 17:42
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 17:43   #2182
madzia2306
Zakorzenienie
 
Avatar madzia2306
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 20 068
Dot.: Matura - prezentacje, tricki, materiały - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kas!a Pokaż wiadomość
Mam problem z tezą.
Temat:
Sposoby i cele kreowania czarnych charakterów w dziełach literackich i filmowych. Omów na wybranych przykładach.

Waham się między czymś w stylu "Czarne charaktery kontrastem dla postaci pozytywnych" a tym, że za złe uczynki zawsze czeka kara (do tej drugiej bardziej się skłaniam). Jak myślicie, co będzie lepsze?
Nie potrafię zbudować tej tezy.

[Mam Kaina, Balladynę, Cottarda, Jokera i Henry'ego z "Synalka"]
ja bym wybrała to pierwsze
__________________
11.10.2005-RAZEM

10.10.2009r-ZARĘCZENI

JAKO ŻONA

27.12.2011 Egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podejściem
madzia2306 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 17:46   #2183
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Matura - prezentacje, tricki, materiały - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez madzia2306 Pokaż wiadomość
ja bym wybrała to pierwsze
Od początku byłam nastawiona na pierwszą tezę, a jak przeczytałam sobie już napisaną pracę, to stwierdziłam, że bardziej skupiłam się na analizie samej postaci, a nie na kontrastach między poszczególnymi postaciami, dlatego zastanawiam się czy ta druga teza nie będzie lepsza.
A jak byś sformułowała tą tezę?

Jeśli np postawię tezę "Czarny charakter jako kontrast dla bohaterów pozytywnych w działach literackich i filmowych." to muszę udowadniać ją cały czas? Np przy Balladynie "Balladyna to, Alina tamto" czy mogę podać kilka różnic a później skupić się na ocenie Balladyny i tylko na koniec wrócić do kontrastu?
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155

Edytowane przez kas!a
Czas edycji: 2010-04-19 o 17:55
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-20, 08:21   #2184
a-kuku!
Raczkowanie
 
Avatar a-kuku!
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: z komputera
Wiadomości: 278
Dot.: Matura - prezentacje, tricki, materiały - wątek zbiorczy

Fajniejsza jest druga teza przy czym możesz znaleźć do niej jakiś fajny cytat tak jak np ja do mojej: "Owoc zakazany smakuje najlepiej" Owidiusz. Najsławniejsze i najbardziej burzliwe historie miłosne miały swój początek w zdradzie.

Obie są dobre ale ta pierwsza jest zbyt oczywistą oczywistością To tak jakbyś napisała, że biały stanowi kontrast dla czarnego i chciała to udowadniać w 3-stronicowym wypracowaniu

Edytowane przez a-kuku!
Czas edycji: 2010-04-20 o 08:24
a-kuku! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-20, 11:57   #2185
kamcia199
Raczkowanie
 
Avatar kamcia199
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 209
GG do kamcia199
Dot.: Matura - prezentacje, tricki, materiały - wątek zbiorczy

wedlug mnie powinnas sie skupic na 1 tezie ale poamietaj ze w temacie pracy masz CELE czyli chodzi o liczbe mnogą.
ponadto nie zapomnij takze dodoac sposobów ich przedstawiania-tu chodzi o sposób narracji autra. moze to byc np. mowa pozornie zalezna i napisz też co taki sposób narracji daje postacji charakteryzowanej
__________________
Studentka

hula-hop
łyżwy
kamcia199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-23, 08:22   #2186
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Matura - prezentacje, tricki, materiały - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez a-kuku! Pokaż wiadomość
Fajniejsza jest druga teza przy czym możesz znaleźć do niej jakiś fajny cytat tak jak np ja do mojej: "Owoc zakazany smakuje najlepiej" Owidiusz. Najsławniejsze i najbardziej burzliwe historie miłosne miały swój początek w zdradzie.

Obie są dobre ale ta pierwsza jest zbyt oczywistą oczywistością To tak jakbyś napisała, że biały stanowi kontrast dla czarnego i chciała to udowadniać w 3-stronicowym wypracowaniu
Cytat:
Napisane przez kamcia199 Pokaż wiadomość
wedlug mnie powinnas sie skupic na 1 tezie ale poamietaj ze w temacie pracy masz CELE czyli chodzi o liczbe mnogą.
ponadto nie zapomnij takze dodoac sposobów ich przedstawiania-tu chodzi o sposób narracji autra. moze to byc np. mowa pozornie zalezna i napisz też co taki sposób narracji daje postacji charakteryzowanej
Dzięki Dziewczyny, bardzo mi pomogłyście.
Celi mam kilka, w tezie umieściłam tylko ten, który jest wspólny i charakterystyczny dla wszystkich czarnych charakterów literatury podmiotu.

Pracę napisałam, jeszcze muszę trochę wzbogacić o informacje z jednej pozycji literatury przedmiotu.
I chyba muszę jeszcze skrócić, bo wyszło mi w sumie 9 stron czcionka 12.
Finalna teza: Dobro jest zadłużone po uszy u zła." Ryszard Nowosielski. Czarny charakter potrzebny do budowania pozytywnego wizerunku, kontrastującego z nim bohatera pozytywnego.
Myślicie, że się nada?
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155

Edytowane przez kas!a
Czas edycji: 2010-04-23 o 08:23
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-23, 08:31   #2187
kamcia199
Raczkowanie
 
Avatar kamcia199
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 209
GG do kamcia199
Dot.: Matura - prezentacje, tricki, materiały - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kas!a Pokaż wiadomość
Dzięki Dziewczyny, bardzo mi pomogłyście.
Celi mam kilka, w tezie umieściłam tylko ten, który jest wspólny i charakterystyczny dla wszystkich czarnych charakterów literatury podmiotu.

Pracę napisałam, jeszcze muszę trochę wzbogacić o informacje z jednej pozycji literatury przedmiotu.
I chyba muszę jeszcze skrócić, bo wyszło mi w sumie 9 stron czcionka 12.
Finalna teza: Dobro jest zadłużone po uszy u zła." Ryszard Nowosielski. Czarny charakter potrzebny do budowania pozytywnego wizerunku, kontrastującego z nim bohatera pozytywnego.
Myślicie, że się nada?
to napewno musisz skrócić max. do 4 stron!
włącz sobie najlepiej stoper i mierz jak długo czytasz nie powinnas podczas takiego czytania przekroczyc 13min bo wiadomo ze na matuerze zajmie ci to dluzej
__________________
Studentka

hula-hop
łyżwy
kamcia199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 15:12   #2188
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Matura - prezentacje, tricki, materiały - wątek zbiorczy

znów muszę prosić was o pomoc. moj temat to przypominam "portrety duchownych w literaturze na przykladzie..." zastanawiam się czy ich (tych duchownych) życie jako takie też ukazać w sensie co się z nimi działo (np. soplica ten cały dym ze stolnikiem, to że ma syna, że kochał jedną a poślubił drugą) ująć też czy jednak tylko cechy charakteru/wyglądu opisać. jak rozumieć słowo portrety jednym słowem? rozumiecie co mam na myśli?

---------- Dopisano o 16:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:04 ----------

hmmm... przeczytałam przykładowe prace na internecie co prawda o innych portretach i pewnie ograniczę się do jego cech. bez żadnych zbędnych streszczeń, bo moge się zapędzić i będzie nie na temat. co najwyżej poprę jakąś cechę jego zachowaniem, np. porywczość, mściwość(?) -> zabicie stolnika.
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 16:14   #2189
kamcia199
Raczkowanie
 
Avatar kamcia199
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 209
GG do kamcia199
Dot.: Matura - prezentacje, tricki, materiały - wątek zbiorczy

[1=6962ee0b3adcbc2617b598b d1f25bcc17ef659a8_65822eb 548399;18800894]znów muszę prosić was o pomoc. moj temat to przypominam "portrety duchownych w literaturze na przykladzie..." zastanawiam się czy ich (tych duchownych) życie jako takie też ukazać w sensie co się z nimi działo (np. soplica ten cały dym ze stolnikiem, to że ma syna, że kochał jedną a poślubił drugą) ująć też czy jednak tylko cechy charakteru/wyglądu opisać. jak rozumieć słowo portrety jednym słowem? rozumiecie co mam na myśli?

---------- Dopisano o 16:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:04 ----------

hmmm... przeczytałam przykładowe prace na internecie co prawda o innych portretach i pewnie ograniczę się do jego cech. bez żadnych zbędnych streszczeń, bo moge się zapędzić i będzie nie na temat. co najwyżej poprę jakąś cechę jego zachowaniem, np. porywczość, mściwość(?) -> zabicie stolnika.[/QUOTE]

własciwie sama sobie odpowiedziałąś
Dokladnie! nie ma co streszcac no chyba, że masz za dużo czasu to wtedy mozesz cos dopowiedziec ale raczej sie na to nie nastawiaj




A ja niewiem co mam napsiać we wstępie i zakończeniu prosze o pomoc!
Funkcje monologów w utworach literackich. Zastanów się nad ich znaczeniem dla interpretacji tekstu.
__________________
Studentka

hula-hop
łyżwy
kamcia199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 16:20   #2190
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Matura - prezentacje, tricki, materiały - wątek zbiorczy

Dziewczyny, jak powinna wyglądać poprawnie kartka z cytatami?
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-23 20:00:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:22.