Apel do dziewczyn oceniających kosmetyki - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne dla katalogu kosmetyków

Notka

Techniczne dla katalogu kosmetyków Forum techniczne - obszar katalog kosmetyków. Tutaj zajmujemy się obsługą techniczną katalogu kosmetyków: "Kosmetyk Wszech Czasów".

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-01, 16:31   #31
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Re: Apel do dziewczyn oceniających kosmetyki

lexie napisał(a):
>Wizaz się rozrasta, przybywają nowe osoby... Często przy logowaniu mogą nie orientować się nawqet do końca do czego ten profil służy (sama o mało go nie przeoczyłam gdy się rejestrowałam )

Hehe, Lexie w moim przypadku było podobnie, nie miałam zielonego pojęcie co to jest Profil Cery ale zaraz po rejestracji go wypełniłam i później zastanawiałam się do czego to służy... Mam nadzieje że naszymi postami uświadomimy nowe Wizażanki
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-01, 16:42   #32
kasia_k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 50
Re: Apel do dziewczyn oceniających kosmetyki

Majka napisał(a):
> Uważam, że powinnyśmy wszystkie zgodnych chórem wypełniać profil, łącznie z wpisanym wiekiem - rokiem urodzenia!
> Też chciałabym wiedzieć czy danego kremu używała 30-latka, czy 20-latka. Bo głównie wiek mnie osobiście potrzebny jest właśnie przy kosmet. pielęgnacyjnych.
> Myślę, że dla wspólnego dobra, każdej z NAs to mogłoby posłużyć

Absolutnie się z tym nie zgadzam. Nie raz, nie dwa Beatka pisała, że kosmetyki należy dobierać pod kątem rodzaju cery a nie wieku. Bo nie każda 15latka ma trądzik i tłustą cerę, nie każda 50tka głębokie zmarszczki itp. Wszystko to zależy od genów/trybu życia/palenia/rodzaju diety. Dbająca o siebie "leciwa" kobieta może mieć "młodszą" cerę niż młodziutka np. paląca i wcinająca fast-food 20tka. Dlatego ja osobiście czytając recenzje zawsze zerkam na rodzaj cery nie na wiek, bo może to tylko zaciemniac faktyczny stan. I piszę to z perspektywy osoby, która zamiast wprowadzać profilaktykę p/zmarszczkową cały czas się matuje
kasia_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-01, 16:52   #33
Martaa2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 251
Re: Apel do dziewczyn oceniających kosmetyki

To wymazuj, mnie Twoja data urodzenia nie interesuje.
A swojej nie wpiszę , a w ogóle ile można wałkować ciągle kwestię wieku w profilu ??
Martaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-01, 19:56   #34
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Re: Apel do dziewczyn oceniających kosmetyki

że po prostu nie uzupełniam BO NIE CHCĘ?

Dla mnie to argument na równi z takim argumentem, że
NIE BO NIE...
Musi być powód dla którego nie chcesz?
Jednak nie zawrcam sobie tym głowy...POza tym zrywam się z tego wątku.
Róbcie i podejmucie jakie chcecie decyzję.
Pozdrawiam
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-01, 20:30   #35
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Re: Apel do dziewczyn oceniających kosmetyki

kasia_k napisał(a):
> Absolutnie się z tym nie zgadzam. Nie raz, nie dwa Beatka pisała, że kosmetyki należy dobierać pod kątem rodzaju cery a nie wieku. Bo nie każda 15latka ma trądzik i tłustą cerę, nie każda 50tka głębokie zmarszczki itp. Wszystko to zależy od genów/trybu życia/palenia/rodzaju diety. Dbająca o siebie "leciwa" kobieta może mieć "młodszą" cerę niż młodziutka np. paląca i wcinająca fast-food 20tka. Dlatego ja osobiście czytając recenzje zawsze zerkam na rodzaj cery nie na wiek, bo może to tylko zaciemniac faktyczny stan. I piszę to z perspektywy osoby, która zamiast wprowadzać profilaktykę p/zmarszczkową cały czas się matuje

Zgadzam się całkowicie, dlatego zawsze powtarzam że najważniejsze jest to aby w Profilu opisać swoją cerę, jaki to typ, czy mamy skłonność do alergii, rozszerzonych naczynek. I to jest najważniejsze, wiek schodzi na drugi plan...
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-01, 20:39   #36
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Re: Apel do dziewczyn oceniających kosmetyki

Anahstasio popraw mnie jesli sie myle..głownym powodem jest chec zachowania anonimowosci, niechec do zdemaskowania? Jak to sie ma do faktu, ze wwatku o oszustce na forum podałas swoje imie i nazwisko?
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-01, 20:56   #37
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Re: Apel do dziewczyn oceniających kosmetyki

Również uważam,ze najważniejszy jest profil cery
Ja mogę podac swój wiek,ale rozumiem również osoby,które nie chcą bądź nie mogą. I nie wnikam ,dlaczego-to ich prywatna sprawa.
pzdr
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-04-01, 21:25   #38
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Re: Apel do dziewczyn oceniających kosmetyki

Poprawię bo od tamtego czasu bardzo wiele się zmieniło, świadczy o tym chociażby post gdzie ujawniłam swoje dane osobowe czy post z moimi metamorfozami. Jednakże jak już wspominałam wcześniej ujawienie wieku jest moim osobistym życzeniem opartym na bliżej znanym mi powodzie, którego nie muszę upubliczniać. Nie chodzi o zwykłe NIE BO NIE, etap buntownictwa już wieki temu miałam przyjemność przechodzić. Dlatego na pytanie Pomadki o powód nie odpowiem, bo jest on moją indywidualną sprawą. Tak jak wspomniałam nie opieram wierzytelności recenzji na wieku i sama nie uważam, że jest on w odczytywaniu recenzji innych potrzebny. To też <u> jedna z przesłanek </u> dla których tego nie chcę uczynić, bo zwyczajnie uważam to za bezcelowe.

Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 20:52   #39
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Apel do dziewczyn oceniających kosmetyki

Podnosze temat.
Do szewskiej pasji doprowadza mnie fakt ze np na 15 recenzji kremu 13 recenzentek nie ma wypelnionego profilu, sporo nie podaje wieku. Pomijam juz wiarygodnosc niektorych recenzji. Poza tym sama patrze jak ocenialam pewne kosmetyki kilka lat temu i widze, ze obecnie, kiedy moja skora juz jest nieco inna, ocenilabym je nieco inaczej. Ktos patrzac w moj profil moglby pomyslec ze czemu kobieta z normalna cera uzywa np kremow dla nastolatek itd.

Ale ale
Pomysl mam:
Czy daloby sie do formularza dopisywania recenzji dostawic rubryki WIEK, oraz ALERGIE i TYP SKORY? Wtedy za kazdym razem przy wypelnianiu recenzji recenzentka musialaby podac wiek w jakim byla uzywajac krem oraz opisac skore jaka wtedy miala. Moim zdaniem nieco lepiej by sie to sprawdzilo niz profil ogolny (kiedy cera zmienia sie wraz z wiekiem) i podnioslo wiarygodnosc recenzji.

Czy jest to technicznie mozliwe?

Nat
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 21:13   #40
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Apel do dziewczyn oceniających kosmetyki

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent Pokaż wiadomość
Podnosze temat.
Do szewskiej pasji doprowadza mnie fakt ze np na 15 recenzji kremu 13 recenzentek nie ma wypelnionego profilu, sporo nie podaje wieku. Pomijam juz wiarygodnosc niektorych recenzji. Poza tym sama patrze jak ocenialam pewne kosmetyki kilka lat temu i widze, ze obecnie, kiedy moja skora juz jest nieco inna, ocenilabym je nieco inaczej. Ktos patrzac w moj profil moglby pomyslec ze czemu kobieta z normalna cera uzywa np kremow dla nastolatek itd.

Ale ale
Pomysl mam:
Czy daloby sie do formularza dopisywania recenzji dostawic rubryki WIEK, oraz ALERGIE i TYP SKORY? Wtedy za kazdym razem przy wypelnianiu recenzji recenzentka musialaby podac wiek w jakim byla uzywajac krem oraz opisac skore jaka wtedy miala. Moim zdaniem nieco lepiej by sie to sprawdzilo niz profil ogolny (kiedy cera zmienia sie wraz z wiekiem) i podnioslo wiarygodnosc recenzji.

Czy jest to technicznie mozliwe?

Nat
Jest. Pomyślę nad tym.
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 20:02   #41
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Apel do dziewczyn oceniających kosmetyki

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent Pokaż wiadomość
Podnosze temat.
Do szewskiej pasji doprowadza mnie fakt ze np na 15 recenzji kremu 13 recenzentek nie ma wypelnionego profilu, sporo nie podaje wieku. Pomijam juz wiarygodnosc niektorych recenzji. Poza tym sama patrze jak ocenialam pewne kosmetyki kilka lat temu i widze, ze obecnie, kiedy moja skora juz jest nieco inna, ocenilabym je nieco inaczej. Ktos patrzac w moj profil moglby pomyslec ze czemu kobieta z normalna cera uzywa np kremow dla nastolatek itd.

Ale ale
Pomysl mam:
Czy daloby sie do formularza dopisywania recenzji dostawic rubryki WIEK, oraz ALERGIE i TYP SKORY? Wtedy za kazdym razem przy wypelnianiu recenzji recenzentka musialaby podac wiek w jakim byla uzywajac krem oraz opisac skore jaka wtedy miala. Moim zdaniem nieco lepiej by sie to sprawdzilo niz profil ogolny (kiedy cera zmienia sie wraz z wiekiem) i podnioslo wiarygodnosc recenzji.

Czy jest to technicznie mozliwe?

Nat
albo chociaż podczas pisania pierwszej recenzji niech dodatkowo wyskakują pola do uzupełnienia "profil cery",
bo co z tego, że ktoś pisze "Nie wiem czy krem będzie idealny dla wszystkich cer, ale moja skóra po prostu go uwielbia" i już mamy nadzieję, że znalazłyśmy coś idealnego, jednak po zerknięciu w profil recenzentki znajdujemy same braki deklaracji?
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-24, 10:17   #42
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Apel do dziewczyn oceniających kosmetyki

Już to pisałam w tym wątku, ale powtórzę

Wypełnienie profilu cery powinno być przepustką do pisania recenzji. Jeśli użytkowniczka/użytkownik go nie wypełni nie ma możliwości recenzowania

Przecież w końcu chodzi o to, by katalog zawierał rzetelne recenzje...
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 13:51   #43
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Apel do dziewczyn oceniających kosmetyki

Jeszcze w sprawie rzetelnosci.

Produkty sprzedawane przez wszelkiej masci konsultantki bardzo czesto otrzymuja BARDZO pozytywne recenzje buchajace dziki wrecz entuzjazmem wobec recenzowanego produktu. Nie moge tego udowodnic ale dosc czesto przesladuje mnie to podskore przeczucie, ze ktoras z konsutlatnek pieje z radosci tylko dlatego, zeby podwyzszyc noty produktu,a przez to i jego sprzedaż. Z iloscia opakowan, czasem uzywania mozna naklamac. Byc może, gdyby przed wpisaniem kazdej recenzji trzeba bylo wypelniac profil dotyczacy skory, ta sama osoba nie moglaby paczkować recenzji na temat wszystkich kosmetykow aktualnie i nie w ofercie. Nie wykluczam, ze niektore z tych kosmetykow sa dobre i bardzo dobre, ale ogolem recenzje sa coraz mniej wiarygodne. Niestety KWC tu i owdzie bardzo przypomina kampanie reklamowa przez tzw buzz-marketing, a nie katalog kosmetykow rzetelnie oceninanych przez konsumentow.

Nat
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 05:06   #44
thekonstancja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 86
Send a message via Skype™ to thekonstancja
Dot.: Re: Apel do dziewczyn oceniających kosmetyki

Tak ,zreszta nie chodzi o podawanie wieku z w takich "widelkach"bo to nie ma sensu,cera nie zmienia sie tak szybko!!!A co jesli np 30-latka uzywa kremow dla nastolatkow bo MALO producentow raczy zauwazyc ze problemy z cera mozna miec nawet po 40-stce???Albo czy uwazcie ze nie ma nastolatek z sucha skora?Albo 50-latek z tlusta cera i rozszerzonymi porami(vide-moja mama)Pomysl z dzieleniem na 25-30,30-35 itd jest bzdurny moim zdaniem,i rodzaj cery liczy sie bardziej niz wiek.Ja zwsze podaje juz nie mowie juz ze w profilu, ale w w ocenie kosmetyku typ skory,jak trzeba i wiek .Po prostu nie uzywam kosmetykow nieodpowiednich dla swojego rodzaju cery.Wiec nie dziwie sie glupio ze tlusty krem przeciwzmarszczkowy zapchal,skoro mam tlusta cera itd.Apel raczej do nastolatek na KWC-nie ocenijcie kremow mam ,cioc,babc...To zaburza ocene ,bez sensu.Albo "nakladam 3 warstwe fluidu i mi sie roluje"...(wiec jest do bani)Albo;"kupilam podklad kryjacy zmarszczki i nie matuje,daje pol gwiazdki"Juz nie mowie o narzekaniach na antyperspiranty ktore sa dezodorantami w rzeczywistosci... itd/itp.Czytajcie opakowania jak juz je kupilyscie ,a jak uzywalyscie dawno temu to po to jest opis przy kazdym...Inaczej falszowana jest cala ocena a ilosc gwiazdek mozna sobie ....potluc...o kant tylka;p
thekonstancja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne dla katalogu kosmetyków


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:21.