Patenty na bycie NAJ - cz. II - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-04, 16:45   #4321
MuffinBaby
Raczkowanie
 
Avatar MuffinBaby
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 165
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Mam pytanko, koleżanka radziła się mnie jak to jest z tymi hormonami.Ona ma właśnie takie ciemniejsze owłosienie i zapytała się mnie czy jeżeli pojawiły sie w czasie burzy hormonów(chodzi mi o dojrzewanie) to znikną równie szybko,a ja niestety nie miałam takiego problemu więc nie wiem...Chciałbym jej pomóc, powiedziałam jej żeby poszła do ginekologa,ale może wy coś wiecie na ten temat?
__________________
Uśmiechnij się
MuffinBaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-04, 16:55   #4322
aaaniaaa666
Raczkowanie
 
Avatar aaaniaaa666
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 132
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez kreolkaa Pokaż wiadomość
A próbowałaś maści propolisowej (koszt kilku złotych w aptece)? Co prawda, sama nie mam problemu z suchymi ustami, ale czasem mam przesuszoną i łuszczącą się skórę na twarzy (skutki przedawkowania triacnealu), wtedy nic mi tak nie pomaga jak ta maść. Usta też nią smaruję, maść doskonale regeneruje spierzchnięte usta

warto sprobowac jutro zajde do apteki albo wynajme mamunie do tego celu dziekuje




....


MuffinBaby: a co do tego nadmiernego owlosienia to nie wiem. zalezy czy ogolem jest brunetka, czy tlyko chwilowo jej pociemnialo. ja jako dziecko mialam blond wloski, pozniej sciemnialy... podczas dojrzewania sciemnialy jeszcze bardziej a teraz nic sie nie zmienilo. tylko intensywnie sie tego pozbywam i rozjasniam (wasik), bo to jest tylko moj kompleks a wiem ze to jak ja jestem owlosiona nie kwalifikuje sie do leczenia hormonalnego. jezeli ona ma wiekszy problem to na pewno do ginekologa i endokrynologa...
__________________
Pani Ratownik

Przyszła dyplomowana kosmetyczka

Początkująca Włosomaniaczka...

Mój P.

Edytowane przez aaaniaaa666
Czas edycji: 2011-03-04 o 16:58
aaaniaaa666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-04, 17:32   #4323
tusia13pl
Rozeznanie
 
Avatar tusia13pl
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
GG do tusia13pl
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Mnie Carmex nie przesusza. Bardzo go lubię, ale Tisane ma takie dobre recenzją, że się skuszę. Wydaję mi się, że ta w słoiczku będzie lepsza, ale w sztyfcie mnie kusi z powodu wygody
__________________

tusia13pl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-04, 21:24   #4324
kreolkaa
Rozeznanie
 
Avatar kreolkaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 953
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez MuffinBaby Pokaż wiadomość
Mam pytanko, koleżanka radziła się mnie jak to jest z tymi hormonami.Ona ma właśnie takie ciemniejsze owłosienie i zapytała się mnie czy jeżeli pojawiły sie w czasie burzy hormonów(chodzi mi o dojrzewanie) to znikną równie szybko,a ja niestety nie miałam takiego problemu więc nie wiem...Chciałbym jej pomóc, powiedziałam jej żeby poszła do ginekologa,ale może wy coś wiecie na ten temat?
Raczej jej nie znikną magicznie te włosy. Przecież piersi i biodra jej nie zanikną jak już skończy dojrzewać

Cytat:
Napisane przez tusia13pl Pokaż wiadomość
Mnie Carmex nie przesusza. Bardzo go lubię, ale Tisane ma takie dobre recenzją, że się skuszę. Wydaję mi się, że ta w słoiczku będzie lepsza, ale w sztyfcie mnie kusi z powodu wygody
Ja też nie lubię Carmexu. Moim zdaniem jest przereklamowany. Tisane miałam w słoiczku i był fajny Może kupię kiedyś sztyft, bo nie lubię balsamów w słoiczku
kreolkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-04, 22:40   #4325
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez kreolkaa Pokaż wiadomość
Raczej jej nie znikną magicznie te włosy. Przecież piersi i biodra jej nie zanikną jak już skończy dojrzewać


Ja też nie lubię Carmexu. Moim zdaniem jest przereklamowany. Tisane miałam w słoiczku i był fajny Może kupię kiedyś sztyft, bo nie lubię balsamów w słoiczku
Mnie też carmex po dłuższym stosowaniu wysuszył usta.

Jak brałam izotek to moim remedium na popękane usta był alantan, cudownie się sprawdzał.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 08:08   #4326
kreolkaa
Rozeznanie
 
Avatar kreolkaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 953
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Mnie też carmex po dłuższym stosowaniu wysuszył usta.

Jak brałam izotek to moim remedium na popękane usta był alantan, cudownie się sprawdzał.
Alantan też znam, ale nie próbowałam nigdy stosować na usta
kreolkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 10:11   #4327
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez MuffinBaby Pokaż wiadomość
Mam pytanko, koleżanka radziła się mnie jak to jest z tymi hormonami.Ona ma właśnie takie ciemniejsze owłosienie i zapytała się mnie czy jeżeli pojawiły sie w czasie burzy hormonów(chodzi mi o dojrzewanie) to znikną równie szybko,a ja niestety nie miałam takiego problemu więc nie wiem...Chciałbym jej pomóc, powiedziałam jej żeby poszła do ginekologa,ale może wy coś wiecie na ten temat?
Zależy... Dobrze by było, żebyś się dowiedziała: czy ma regularne miesiączki? w jakich miejscach tyje? czy nie wypadają jej intensywnie włosy?

Bo nadmiarowi androgenów oprócz ciemnego, obfitego owłosienia towarzyszą zazwyczaj inne objawy, takie jak:
- zatrzymanie lub nieregularność miesiączki
- tycie w niestandardowych dla kobiet miejscach (kobiety tyją zazwyczaj w biodrach i udach, przy nadmiarze androgenów często "idzie" im mocno w brzuch)
- trądzik
- objawy wirylizacji (niski ton głosu, zmniejszenie piersi, intensywne wypadanie włosów)

Ale przyczyną może być też nadmiar prolaktyny lub zespół policystycznych jajników, także jeśli koleżanka się martwi- lekarz nie gryzie To jego praca, a my będziemy spokojniejsze.
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata

Edytowane przez dance makabre
Czas edycji: 2011-03-05 o 10:12
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-05, 20:12   #4328
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Macie pomysł, gdzie można kupić ten krem (poza sklepem zielarskim)? Ma bardzo fajny skład... https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ry.html&next=1
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 20:36   #4329
PanzerKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar PanzerKitty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 324
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Macie pomysł, gdzie można kupić ten krem (poza sklepem zielarskim)? Ma bardzo fajny skład... https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ry.html&next=1
Tutaj szukałam specjalnie dla ciebie http://eco-*******/ecokosmetyka_2/pi...em_na_noc.html
Prawda,że mnie za to uwielbiasz?

Oj link nie działa :/ wysłałam ci go na pw
__________________
“Ten, kto przeniósł górę, zaczął od małych kamyków.”




Edytowane przez PanzerKitty
Czas edycji: 2011-03-05 o 20:39
PanzerKitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 20:48   #4330
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Link i tak nie działa, ale i tak Cię uwielbiam
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-05, 20:49   #4331
PanzerKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar PanzerKitty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 324
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Link i tak nie działa, ale i tak Cię uwielbiam
No jak to nie działa ????

http://www.evergreen.pl/nawilzajacy-...tix-p-640.html

Znalazłam inny sklep hehe No teraz to działa :P
__________________
“Ten, kto przeniósł górę, zaczął od małych kamyków.”




Edytowane przez PanzerKitty
Czas edycji: 2011-03-05 o 20:53
PanzerKitty jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-06, 20:10   #4332
MuffinBaby
Raczkowanie
 
Avatar MuffinBaby
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 165
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Zależy... Dobrze by było, żebyś się dowiedziała: czy ma regularne miesiączki? w jakich miejscach tyje? czy nie wypadają jej intensywnie włosy?

Bo nadmiarowi androgenów oprócz ciemnego, obfitego owłosienia towarzyszą zazwyczaj inne objawy, takie jak:
- zatrzymanie lub nieregularność miesiączki
- tycie w niestandardowych dla kobiet miejscach (kobiety tyją zazwyczaj w biodrach i udach, przy nadmiarze androgenów często "idzie" im mocno w brzuch)
- trądzik
- objawy wirylizacji (niski ton głosu, zmniejszenie piersi, intensywne wypadanie włosów)

Ale przyczyną może być też nadmiar prolaktyny lub zespół policystycznych jajników, także jeśli koleżanka się martwi- lekarz nie gryzie To jego praca, a my będziemy spokojniejsze.
Aż tak dużo to mi nie mówiła,ale powiem jej jeszcze o tym ginekologu. Moim zdaniem to ona trochę przesadza(jak to nastolatka).
Wgl to dziękuję:cmok :. Zaraz prześlę jej link to sama będzie mogła przeczytać wasze opinie>

---------- Dopisano o 21:09 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Cytat:
Napisane przez PanzerKitty Pokaż wiadomość
MuffinBaby: a co do tego nadmiernego owlosienia to nie wiem. zalezy czy ogolem jest brunetka, czy tlyko chwilowo jej pociemnialo. ja jako dziecko mialam blond wloski, pozniej sciemnialy... podczas dojrzewania sciemnialy jeszcze bardziej a teraz nic sie nie zmienilo. tylko intensywnie sie tego pozbywam i rozjasniam (wasik), bo to jest tylko moj kompleks a wiem ze to jak ja jestem owlosiona nie kwalifikuje sie do leczenia hormonalnego. jezeli ona ma wiekszy problem to na pewno do ginekologa i endokrynologa...
ona jest blondynka,włosy jej pociemniały,ale nie wiele.Zagonie ja do lekarza i mam nadzieje ze jej pomorze

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

pomoże*
__________________
Uśmiechnij się
MuffinBaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-06, 21:20   #4333
PanzerKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar PanzerKitty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 324
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez MuffinBaby Pokaż wiadomość
Aż tak dużo to mi nie mówiła,ale powiem jej jeszcze o tym ginekologu. Moim zdaniem to ona trochę przesadza(jak to nastolatka).
Wgl to dziękuję:cmok :. Zaraz prześlę jej link to sama będzie mogła przeczytać wasze opinie>

---------- Dopisano o 21:09 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------



ona jest blondynka,włosy jej pociemniały,ale nie wiele.Zagonie ja do lekarza i mam nadzieje ze jej pomorze

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

pomoże*
Halo co to ma być to nie jest moja wypowiedź wiec czemu pisze cytat PanzerKitty ja nie pisałam nic o owłosieniu !! Pisała o tym aaaniaaa666 parę postów wyżej wypraszam sobie cytowanie nie moich wypowiedzi i podpisywanie ich moim nikiem. Popraw to bardzo cię proszę, albo zrobi to administrator :/
__________________
“Ten, kto przeniósł górę, zaczął od małych kamyków.”




Edytowane przez PanzerKitty
Czas edycji: 2011-03-07 o 11:30
PanzerKitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 14:47   #4334
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez tusia13pl Pokaż wiadomość
Ma ktoś może Tisane w sztyfcie? Jak mi się skończy Carmex to chcę kupić Tisane albo w sztyfcie, albo słoiczku
Też myślałam o sztyfcie, ale póki co trudno go znaleźć bo jest nowością
Tak przynajmniej wynika ze strony Herba Studio.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 15:48   #4335
tusia13pl
Rozeznanie
 
Avatar tusia13pl
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
GG do tusia13pl
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Też myślałam o sztyfcie, ale póki co trudno go znaleźć bo jest nowością
Tak przynajmniej wynika ze strony Herba Studio.
Na Dozie jest
__________________

tusia13pl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 17:49   #4336
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Zwróćcie uwagę na skład tisane w sztyfcie, bo o ile pamiętam jest inny niż tisane w słoiczku, przy czym inny - mam na myśli gorszy. Juz nie pamiętam co dokładnie, ale coś mi się rzuciło na oczy. Jesli macie skład, to wklejcie, wtedy powiem, co to było.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 19:14   #4337
tusia13pl
Rozeznanie
 
Avatar tusia13pl
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
GG do tusia13pl
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Składy z dozu:
Skład w sztyfcie:Olea Europaea Oil, Sucrose Tetrastearate, Triacetate, Ricinus Communis Seed Oil, Petrolatum, Hydrogenated Cocoglucerides, Paraffin, Lanolin, Mel, Echinacea Purpurea & Melissa Officinalis Extract & Silybum MArianum Extract, Cera Alba, Lauryl PEG/PPG-18/18 Methicone, Glyceryl Stearate, Propylene Glycol, Ethylhexyl Palmitate, Palmitoyl Oligopeptide, Tocopheryl Acetate, Sorbitan Isostearate, Ethyl Vanillin, Tribehenin, Propylparaben, Methylparaben.
Skład w słoiczku:
oleje roślinne, wosk pszczeli, miód, witaminę E, wyciągi z ziół: jeżówki purpurowej, melisy i ostropestu plamistego.
Skład w słoiczku z wizażu:
Cera alba, Olea Europea oil, Petrolatum, Ricinus communis oil, Isopropyl Mirystate, Honey, Echinacea purpurea & Melissa officinalis & Silybum Marianum Extract, Aqua, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Propylene glycol, Cholesterol, Tocopheryl acetate, Ethyl Vanillin
__________________

tusia13pl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-07, 19:18   #4338
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Czy ktoś ma jakiś patent na to jak nie zniszczyć sobie cery i skóry ogólnie po wizytach na basenie?
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 08:57   #4339
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez tusia13pl Pokaż wiadomość
Na Dozie jest
Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Zwróćcie uwagę na skład tisane w sztyfcie, bo o ile pamiętam jest inny niż tisane w słoiczku, przy czym inny - mam na myśli gorszy. Juz nie pamiętam co dokładnie, ale coś mi się rzuciło na oczy. Jesli macie skład, to wklejcie, wtedy powiem, co to było.
Ja mam i nawet nie wiedziałam, że to nowość i od razu odradzam. Może na -20 by się nadawał, bo teraz to nie bardzo. Wystarczy odrobina ciepła - czyli np noszenie go w kieszeni i robi się z niego takie masło, że hej, a będzie pewnie coraz cieplej. Ja właśnie nie zauważyłam, że sztyft zrobił się miękki i połowę sobie wgniotłam w usta, bo to się prawie w olej zmieniło. Ze słoiczkiem nigdy takich sensacji nie miałam i choć nienawidzę sobie czegoś aplikować palcem na mieście to sztyftu nie polecam.
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-08, 14:40   #4340
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Zawsze mialam tisane w słoiczku, ale jak okazało się, że jest dostępny w sztyfcie to się ucieszylam. Niestety moje wrazenia sa takie jak neitki- więc nie polecam.

A ja tak teraz trochę z innej beczki. Mianowice chodzi o to, że mam brzydką cerę i muszę używać podkładu. I z każdym z nich mam ten sam problem.. na początku jest wszystko ok, a potem zmienia kolor i się ściera. Myślalam, że to zależy od tego, ze kupowałam raczej tanie podklady, ale z każdym kończącym się podkladem kupowałam coraz to lepszy i zawsze ten sam problem. Doszłam do wniosku, ze może to wina tego, iz nie używam bazy pod podkład? Trzymałby się wtedy o wiele dlużej, prawda? Możecie mi więc jakąś bazę doradzić? A moze widzicie w czyms innym problem?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 15:24   #4341
aaaniaaa666
Raczkowanie
 
Avatar aaaniaaa666
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 132
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

dobre bazy to podobno te z dax cosmetics. mi jeszcze odpowiada ta z sephory.. choc sama baz na codzien nie uzywam...

i odnosnie tego ze z czasem zmieniaja sie wlasciwosci podkladu.. mowisz o tym, ze po kilku tygodniach uzywania, czy, ze pod koniec dnia?
__________________
Pani Ratownik

Przyszła dyplomowana kosmetyczka

Początkująca Włosomaniaczka...

Mój P.
aaaniaaa666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 15:45   #4342
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez aaaniaaa666 Pokaż wiadomość
dobre bazy to podobno te z dax cosmetics. mi jeszcze odpowiada ta z sephory.. choc sama baz na codzien nie uzywam...

i odnosnie tego ze z czasem zmieniaja sie wlasciwosci podkladu.. mowisz o tym, ze po kilku tygodniach uzywania, czy, ze pod koniec dnia?
miałam na myśli, że pod koniec dnia.. a raczej, że po kilku godzinach od nałożenia eh, to jest naprawdę bardzo uciążliwe.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 16:27   #4343
aaaniaaa666
Raczkowanie
 
Avatar aaaniaaa666
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 132
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

to baza powinna pomoc
__________________
Pani Ratownik

Przyszła dyplomowana kosmetyczka

Początkująca Włosomaniaczka...

Mój P.
aaaniaaa666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 16:43   #4344
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez aaaniaaa666 Pokaż wiadomość
to baza powinna pomoc
Ja mam silikonową bazę Soraya do cery normalnej i mieszanej.
Powiem tak: konsystencja tłusta i podejrzana, ale makijaż ładnie się utrzymuje i nie ma świecąco-spływających niespodzianek.
Ale też nie stosuję jej codziennie, tylko czasami, więc nie wiem jakby to wyglądało, gdyby skóra się przyzwyczaiła
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 17:29   #4345
aaaniaaa666
Raczkowanie
 
Avatar aaaniaaa666
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 132
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

pewnie by Cie zapchało... taki minus silikonowych baz. czesto zapychaja... ja sama praktycznie w ogole ich nie uzywam. tylko ta z sephory mialam na weselu... i powiem szczerze, ze makijaz trzymal sie 12h bez zadnego uszczerbku. czolo matowe, na powiekach cienie w nienaruszonym stanie (nalozylam tej bazy troche na powieki).. takze sprawdzila sie ekstra. uwazam ze mozna sie na nia skusic ale nie w cenie regularnej... 50 czy 60zl to zdecydowanie za duzo...
__________________
Pani Ratownik

Przyszła dyplomowana kosmetyczka

Początkująca Włosomaniaczka...

Mój P.
aaaniaaa666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 17:58   #4346
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez aaaniaaa666 Pokaż wiadomość
pewnie by Cie zapchało... taki minus silikonowych baz. czesto zapychaja... ja sama praktycznie w ogole ich nie uzywam. tylko ta z sephory mialam na weselu... i powiem szczerze, ze makijaz trzymal sie 12h bez zadnego uszczerbku. czolo matowe, na powiekach cienie w nienaruszonym stanie (nalozylam tej bazy troche na powieki).. takze sprawdzila sie ekstra. uwazam ze mozna sie na nia skusic ale nie w cenie regularnej... 50 czy 60zl to zdecydowanie za duzo...
Fakt, zwłaszcza jak na stosowanie od przypadku do przypadku
U mnie zapewne będzie tak, że zanim ja tą bazę wykorzystam, minie data ważności
Ale z Twojego opisu wynika, że tę z Sephory warto kupić... mhm...
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 18:45   #4347
aaaniaaa666
Raczkowanie
 
Avatar aaaniaaa666
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 132
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

mi podpasowala... jak bedzie w promocji (kiedys byla za 40zl [wow, szalenstwo! xD] ale nie mialam pieniedzy -.-) to pewnie sie na nia skusze.. U Ciebie niekoniecznie moze dzialac jak u mnie, wiec moze popros pania w Sephorze zeby Ci uzyczyla probki... sprawdzisz czy Tobie tez tak pasuje
__________________
Pani Ratownik

Przyszła dyplomowana kosmetyczka

Początkująca Włosomaniaczka...

Mój P.
aaaniaaa666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 19:04   #4348
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez aaaniaaa666 Pokaż wiadomość
mi podpasowala... jak bedzie w promocji (kiedys byla za 40zl [wow, szalenstwo! xD] ale nie mialam pieniedzy -.-) to pewnie sie na nia skusze.. U Ciebie niekoniecznie moze dzialac jak u mnie, wiec moze popros pania w Sephorze zeby Ci uzyczyla probki... sprawdzisz czy Tobie tez tak pasuje
Próbki to podstawa
Szkoda tylko, że w niektórych drogeriach tak nie myślą i ich nie dają tak jakby próbka kosmetyku była produktem luksusowym
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 19:08   #4349
Alassiel
Raczkowanie
 
Avatar Alassiel
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Valimar
Wiadomości: 342
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Odkąd zaczęłam używać baz silikonowych wręcz się z nimi nie rozstaję. Nie dość, że makijaż pięknie się trzyma, to jeszcze uratowało to moją wrażliwą i naczynkową cerę przed podrażnieniami/przesuszeniem/masą dodatkowych rozszerzonych i pękniętych naczynek przy minusowych temperaturach. Używałam bazy z Pierre Rene, teraz mam bazę z Eveline i obie mogę z czystym sumieniem polecić Cena, zarówno za jedną jak i za drugą, to około 20zł.
Alassiel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-08, 21:15   #4350
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Ja mam i nawet nie wiedziałam, że to nowość i od razu odradzam. Może na -20 by się nadawał, bo teraz to nie bardzo. Wystarczy odrobina ciepła - czyli np noszenie go w kieszeni i robi się z niego takie masło, że hej, a będzie pewnie coraz cieplej. Ja właśnie nie zauważyłam, że sztyft zrobił się miękki i połowę sobie wgniotłam w usta, bo to się prawie w olej zmieniło. Ze słoiczkiem nigdy takich sensacji nie miałam i choć nienawidzę sobie czegoś aplikować palcem na mieście to sztyftu nie polecam.
Od razu przypomniały mnie się zeszłoroczne wakacje pod namiotem w upale powyżej 30 stopni Mój płyn do soczewek był ciepły, natomiast Tisane w słoiczku pływało. Potem zastygło mi nierówno i dziwnie to wyglądało.
Cytat:
Napisane przez aaaniaaa666 Pokaż wiadomość
dobre bazy to podobno te z dax cosmetics. mi jeszcze odpowiada ta z sephory.. choc sama baz na codzien nie uzywam...

i odnosnie tego ze z czasem zmieniaja sie wlasciwosci podkladu.. mowisz o tym, ze po kilku tygodniach uzywania, czy, ze pod koniec dnia?
Miałam bazę z Daxa i nie polecam. Tłusta i zapchała mnie, jednak mnie większość kremów zapycha, więc nie dziwota
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:06.