Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011 - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Jaki tytuł nowego wątku?!
"Raczkowanie trudna sprawa wie o tym każdy maluch i jego mama" 2 6,25%
"Po dywanie dzieci buszują, a mamy wciąż na forum plotkują " 6 18,75%
"Tu ząbek, tam raczek, rozwija się nam każda dziewczynka i każdy chłopaczek" 0 0%
"Bolące dziąsła nam sen z powiem zabierają, w nagrodę siekacze nam dają" 1 3,13%
"Fikołek tu , fikołek tam, dzieci fikają nam " 1 3,13%
"Idzie raczek nieboraczek jak ugryzie będzie znaczek" :P:P:P 22 68,75%
Głosujący: 32. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-11, 21:07   #2341
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Mój po kaszce płacze i niby nie chce cyca, ale polożony do łóżeczka nie chce spać - wyjmuję i cyc w ruch.

A świr jest trudny do opisania. Po prostu nasila się ostatnio i po prostu jest jest jest.

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------

Natka to zasypianie z cycem pewnie zamiast smoczka?
A może go suszy po tej kaszce? Bo np Szymek po obiadku czy deserku lubi sobie łyknąć soczku - ma to po mnie chyba
Chyba zamiast smoka - więc nie wiem czy tak dobrze, że się oduczył

Też zmykam do wyrka Dobrołnoc
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 21:10   #2342
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
:

A wczoraj się stało coś strasznego - Zuza zaliczyła pierwszą glebę spadła z narożnika, tzn. zsunęła się z niego owinięta w koc - i dodam jeszcze że wszyscy byli w domu na szczęście nic jej się nie stało, ale było bardzo niebezpiecznie
Ojej, pewnie zawału dostałaś Nie zazdroszczę...
Mamo Zosi, facet zadzwonił?
aa2 - ja tam polecam przyrząd gimnastyczny chicco
spray jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 21:10   #2343
Sharifa
Rozeznanie
 
Avatar Sharifa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Tanger
Wiadomości: 810
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Wiesz co - te które karmią piersią pisały, że nawet do 1,5 roku i później w nocy są pobudki na kp.Jak się odstawi cyca, to podobno te pobudki znikają, bo już picie z butelki nie jest tak przyjemne . Przetestowane na dzieciach, więc chyba prawdziwe .
Ostatnio w jakiejś gazetce czytałam, że dzieci karmione mm szybciej rezygnują z nocnych karmień. Wiadomo, to reguła pewnie, a od reguły są wyjątki.
Serio? To moja chyba o tym nie wie Ostatnio wprowadzila sobie dodatkowe karmienie nocne do tych 2
__________________
Totalna fanka oleju arganowego
Sharifa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 21:13   #2344
mama zosi
Zakorzenienie
 
Avatar mama zosi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 771
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez spray Pokaż wiadomość
Mamo Zosi, facet zadzwonił?
cisza na razie

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:11 ----------

Moja Zośka zasypia prawie zawsze przy cycku. Walczymy z butelką, ale przyznam się szczerze, że poległam jak na razie.
Co do budzenia się częściej niż po mm, to dlatego, że mleko mamy szybciej wchłania organizm dziecka i budzą się z głodu, a mm daje na dłużej poczucie sytości.
mama zosi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 21:14   #2345
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
cisza na razie
hmm...ciekawe czy zadzwoni...oby tak
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 21:16   #2346
mama zosi
Zakorzenienie
 
Avatar mama zosi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 771
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez agus1978 Pokaż wiadomość
hmm...ciekawe czy zadzwoni...oby tak
niby nie czekam, ale wszędzie gdzie się nie ruszę zabieram ze sobą telefon...
mama zosi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 21:24   #2347
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
niby nie czekam, ale wszędzie gdzie się nie ruszę zabieram ze sobą telefon...
znam to skądś...ja już mam taki nawyk, że telefon biorę wszędzie...
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-11, 21:31   #2348
mama zosi
Zakorzenienie
 
Avatar mama zosi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 771
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez agus1978 Pokaż wiadomość
znam to skądś...ja już mam taki nawyk, że telefon biorę wszędzie...
ta, ale już pewnie nie zadzwoni, bo późno...
umęczyłam się dziś z Zo tym bieganiem za nią z butelką, a ona nie i tyle
mama zosi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 21:39   #2349
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
ta, ale już pewnie nie zadzwoni, bo późno...
umęczyłam się dziś z Zo tym bieganiem za nią z butelką, a ona nie i tyle
jak nie dziś to jutro..a jak Zosia nie chce to nie dawaj jej na siłę, bo sie tym bardziej zniechęci...
mykam...slodkich i kolorowych maminki
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 22:01   #2350
stokrotka_
Zadomowienie
 
Avatar stokrotka_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 604
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

: cmok: dziękujemy baaardzo za życzonka...

ahhh w tych minutach mijających rowne 6 miesiecy temu przyszla na swiat Nasza Księżniczka... ale ten czas pędzi...


od jutra tż kończy nocki i będzie już z nami w domku..więc postaram się zaglądać i coś ponadrabiać.. bo po caym tygodniu praktycznie bycia pracujaca,samotna mama... wstawania rano do pracy,a przed pracą szykowania siebie i dziecka, po pracy zakupów,obiadu i wszystkiego przy dziecku.. dodajac do tego nocne wczorajsze wyjscie i dodatkowe niewyspanie.. szczerze powiem,że mam troszkę dość .. wszystkiego,poza moją żabulką kochaną oczywiscie

tak więc witając się i żegnając dobrej nocki życzę
__________________
Sara


Tyś taka bezbronna, maleńka, w kołysce splecionej z mych ramion, a kiedys sie do mnie uśmiechniesz i powiesz mi czule: "mamo"





stokrotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 23:01   #2351
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

martunia_199-moja dzisiaj zrobiła 1,5 obrotu i spadła z kanapy, na szczęście mąż, w ostatniej chwili,kilka cm nad ziemią, złapał ją...Byliśmy przerażeni.Teraz kładziemy ją tak,żeby nie miała takiej możliwości.
Byłam tym bardziej zaskoczona,że do tej pory widziałam tylko raz jak się obraca z pleców na brzuch,a dziś tak jaby nagle nauczyła się dokładnie jak się robi obroty i szaleje, także nie myślcie,że Wasze dzieci czegoś na pewno nie potrafią, bo w każdej chwili mogą zaskoczyć o co chodzi....Do twej pory jestem w szoku,serce waliło mi jak oszalałe,w dodatku, nie wiedzieć, dlaczego skojarzyłam to z sytuacją Madzi z Sosnowca
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-12, 07:20   #2352
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

ej no 10 stron? Oszalałyście czy jak

To ja najpierw zrobie śniadanko a potem nadrobie
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 07:34   #2353
SONIA004
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 254
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Witam!
W życiu Was nie nadrobię
Ale chyba będę musiała coś poczytać, bo bardzo jestem ciekawa co tam u Was...?
Natko pewnie bardzo jestem do tyłu... ale strrrasznie się cieszę, że Cię "widzę", bo jak pisałam ostatnio... na 43 str. to byliście jeszcze w szpitalu.
Ten tydzień na wsi przeleciał błyskawicznie. I nie powiem, żebym wypoczeła... Na początku moi rodzice "bali się" zajmować młodym, a bo marudzi, płacze i najlepiej jak ja się nim zajmę... a jak już się rozkęcili to był koniec naszego pobytu i wracaliśmy. Czułam się tam bardziej jak samotna matka (wielki szacun dla wszystkich samotnych mamusiek)... dzięki temu chyba doceniam swojego małża i teraz dopiero widzę, jak dużo mi pomaga przy młodym i jak świetnie potrafi się nim zająć.
Widziałam że mamusie już gotują same obiadki. My też zaczeliśmy... i znikają w tempie błyskawicznym z miseczki. Za to znów mamy problem z cycusiem. Spokojnie mogę nakarmić młodego tylko w nocy...a w dzień to jakaś masakra jest

Postaram się odzywać, trochę ponadrabiać... jak wyjdzie..? nie wiem bo prania mamy na tydzień

Wielkie buziaki dla Was mamusie i Waszych pociech
SONIA004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 07:41   #2354
tusia872
Zadomowienie
 
Avatar tusia872
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 679
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Martusia współczuje musiałas sie stracha najesc jak mała fikla z kanamy

Caltea to może zapisz mezowi wszystko na kartce bo on zawsze kupi ci cos o co go nie prosiłas

Asia ja tez bez blendera nie wyobrazam sobie zycia tez kupilam na all od babki co go wygrała i za 100 go nam opyliła wiec sie opłacało co do mieska to ja zaczne podawac na poczatku przyszłego miesiaca i jakos nie jestem przekonana do mieska ze sloiczków wiec sama bede cos kombinowac
__________________
KAMILKA - 02.10.2011

"Każdą sekundę mojego życia nazywam Twoim imieniem, bez Ciebie moja dziecino świat dla mnie nie istnieje."
tusia872 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 08:16   #2355
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość

Po pierwsze- jak ktoś szuka kaszek np. na noc, które nie powodują problemów z brzuszkiem, są bez cukru i ułatwiają trawienie, to ja odnalazłam póki co mój cud - kaszki Nestle w kartonikach zdrowy brzuszek. Testujemy ze śliwką -Franek się zajada i odblokowały nam się kupki. Ale są z glutenem, więc dla dzieci "oswojonych" - my po 1,5 mca przeszliśmy na normalne podawanie glutenu bez ograniczeń.

Druga rzecz - jak ktoś gotuje zupki i ma problem z pkt 1 - dobrze jest dawać kaszę jaglaną.

Na drugie mam Dr B
miło nam pani doktor

info na pewno się nam przyda

Cytat:
Napisane przez thelilah Pokaż wiadomość
aż mi wstyd
nawyzywałam na tego mojego marudkę, a on dzisiaj tak ładnie mamie pospał w nocy
(następnym razem od razu przyjdę skarżyć na niego wizażowym ciociom, bo podziałało)


my zakupiliśmy dziecięcego pilota do tv
bo Miśku upatrzył sobie piloty, pal licho żeby tylko wciskał przyciski, ale on rzucał nimi o podłogę, coś trzeba było wymyślić i padło na pilota
dobry wybór to był
gdzie kupiłaś taki pilot? Bo ja pilnie poszukuje takowego również

następnym razem skarż od razu

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość

A wczoraj się stało coś strasznego - Zuza zaliczyła pierwszą glebę spadła z narożnika, tzn. zsunęła się z niego owinięta w koc - i dodam jeszcze że wszyscy byli w domu na szczęście nic jej się nie stało, ale było bardzo niebezpiecznie


i natka zaliczyła glebe z łóżka w ubiegłym tygodniu na szczęście nic się nie stało, ale mnie to prawie serce stanęło
Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Ja póki co daję marchew, ziemniaki, pietruszka, koperek, buraki, kasza jaglana. I cielęcinkę. Jeszcze chcę dać kalafior, dynię, cukinię, brokuły, brukselkę. Zamiast kaszy jaglanej właśnie ryż, jakieś inne kasze. Z mięs mam dostać królika i kurę wiejską.
ja tez na czuja gotuje

a tydzień temu sobie blender popsułam, bo źle nałozyłam tą przykrywke i wszystko mi sie pokrzywiło nie wiem czy gdzieś dostane tą pokrywke osobno, pewnie będe musiała kupić całość
Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
O masakra... Szymek ubzdurał sobie, że nie zaśnie inaczej niż z cycusiem w dziobie Co baardzo rzadko od urodzenia mu się zdarzało W końcu wypił 100ml mm i śpi - ciekawe jak długo

Moja szwagierka ma za tydzień termin i też się nie mogę doczekać My czekamy na Kamilka
ja czekam na maj

no co za dzieci, zawsze na przekór
Cytat:
Napisane przez stokrotka_ Pokaż wiadomość
od jutra tż kończy nocki i będzie już z nami w domku..więc postaram się zaglądać i coś ponadrabiać.. bo po caym tygodniu praktycznie bycia pracujaca,samotna mama... wstawania rano do pracy,a przed pracą szykowania siebie i dziecka, po pracy zakupów,obiadu i wszystkiego przy dziecku.. dodajac do tego nocne wczorajsze wyjscie i dodatkowe niewyspanie.. szczerze powiem,że mam troszkę dość .. wszystkiego,poza moją żabulką kochaną oczywiscie

tak więc witając się i żegnając dobrej nocki życzę
super że tż już będzie turbo mamo


Wszystkim solenizantom weekendowym wszystkiego naj naj naj!


Obniżyliśmy Talce łóżeczko wczoraj, bo już wyczynia takie cuda, że boje się ze któregoś dnia po pobudce po cichutku będzie się bawić i coś nabroi ale to głęboooookie teraz, mam wrażenie że śpi na ziemi
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 08:29   #2356
MalgosiaM8
Zakorzenienie
 
Avatar MalgosiaM8
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Okolice Lublina
Wiadomości: 4 467
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Wszystkim dzieciaczków 5mc i 6mc wielki buziak od Cioci

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość

Obniżyliśmy Talce łóżeczko wczoraj, bo już wyczynia takie cuda, że boje się ze któregoś dnia po pobudce po cichutku będzie się bawić i coś nabroi ale to głęboooookie teraz, mam wrażenie że śpi na ziemi
to już pewnie ładnie siada sama ?
Nasz to kopie jak wariat w szczebelki i te ruchome ciągle wykpuje

Aż mi krew zmroziło jak mówicie już o spadaniu z kanap ja swego puszczam na podłodze po kocu bo niby nie potrafi fiknąć z brzuszka na plecy, a jak przychodzi co do czego jak matka się odwróci i juz jest przekręt zrobiony
__________________
Obrączkę mi wcisnał na rękę... 5.09.2009

Staś wziął rodziców z zaskoczenia i już jest z nami!
25.08.2011

Stanisław wywrócił moje życie do góry kołami
MalgosiaM8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 08:36   #2357
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez MalgosiaM8 Pokaż wiadomość
to już pewnie ładnie siada sama ?
Nasz to kopie jak wariat w szczebelki i te ruchome ciągle wykpuje

Aż mi krew zmroziło jak mówicie już o spadaniu z kanap ja swego puszczam na podłodze po kocu bo niby nie potrafi fiknąć z brzuszka na plecy, a jak przychodzi co do czego jak matka się odwróci i juz jest przekręt zrobiony
próbuje i kombinuje na wszystkie sposoby jak to sie siada z tej pozycji do raczkowania, raz się uda raz nie w sumie przy siedzeniu z tego łóżeczka by nie wypadła, ale ona jak sie ma o co podciągnąc to tak robi sztywne nóżki że aż na nie wstaje! co prawda trwa to sekunde, dwie, ale to przecież chwila moment żeby ją przeciązyło. To niesamowite jak ona jest silna.

u nas to była ewidentnie moja wina, bo z rana bawiłysmy się na naszym łóżku, po boku były poduszki bo zawsze daje. Nie wiem jak to sie stało ale mi się przysnęło! po prostu oczy mi się same zamknęły a Talka przekopała sie przez poduszki i bach
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 08:44   #2358
MalgosiaM8
Zakorzenienie
 
Avatar MalgosiaM8
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Okolice Lublina
Wiadomości: 4 467
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
próbuje i kombinuje na wszystkie sposoby jak to sie siada z tej pozycji do raczkowania, raz się uda raz nie w sumie przy siedzeniu z tego łóżeczka by nie wypadła, ale ona jak sie ma o co podciągnąc to tak robi sztywne nóżki że aż na nie wstaje! co prawda trwa to sekunde, dwie, ale to przecież chwila moment żeby ją przeciązyło. To niesamowite jak ona jest silna.

u nas to była ewidentnie moja wina, bo z rana bawiłysmy się na naszym łóżku, po boku były poduszki bo zawsze daje. Nie wiem jak to sie stało ale mi się przysnęło! po prostu oczy mi się same zamknęły a Talka przekopała sie przez poduszki i bach
wow wkońcu Natalka Pudzianka super dziewczynki zawsze do przodu są mój to za pulchniutki jest i nie daje rady
Naprawdę podziwiam Twoją Natalkę taka przodowniczka jest

Co do upadku, wiesz każdej z nas się mogło przytrafić . Przecież zmęczone jesteśmy .. Najważniejsze że nic się nie stalo

Ja też obkładam poduszkami
__________________
Obrączkę mi wcisnał na rękę... 5.09.2009

Staś wziął rodziców z zaskoczenia i już jest z nami!
25.08.2011

Stanisław wywrócił moje życie do góry kołami
MalgosiaM8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 09:06   #2359
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez SONIA004 Pokaż wiadomość
Spokojnie mogę nakarmić młodego tylko w nocy...a w dzień to jakaś masakra jest

Postaram się odzywać, trochę ponadrabiać... jak wyjdzie..? nie wiem bo prania mamy na tydzień

Wielkie buziaki dla Was mamusie i Waszych pociech
U nas też masakra. Tak samo teraz. Trze oczy, ziewa pełną buźką, marudzi, ale spać nie bo to zauważy parapet. To misia. A to nogą się pobawi cierpliwość straciłam i tż przekazałam to umęczenia

Cytat:
Napisane przez tusia872 Pokaż wiadomość
Martusia współczuje musiałas sie stracha najesc jak mała fikla z kanamy

Caltea to może zapisz mezowi wszystko na kartce bo on zawsze kupi ci cos o co go nie prosiłas

Asia ja tez bez blendera nie wyobrazam sobie zycia tez kupilam na all od babki co go wygrała i za 100 go nam opyliła wiec sie opłacało co do mieska to ja zaczne podawac na poczatku przyszłego miesiaca i jakos nie jestem przekonana do mieska ze sloiczków wiec sama bede cos kombinowac
Tej samej firmy co dziewczyny mają? Ja dzisiaj siadam i oglądam- muszę jakiś wybrać bo ten co mieliśmy chyba kończy powoli swój żywot
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-12, 09:18   #2360
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Czeeeeeść

Po pierwsze świrem na punkcie swojego dziecka też jestemmmm!!!!!!! Kocham ją nad życie i też jej to mówię non stop


Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Nie gotowałam brukselki, ale bym ją ugotowała normalnie z marchewką i pietruszką. Do tego mięsko.
Mięsko gotuję oddzielnie, bo niby nie wolno gotować do któregośtam miesiąca zup na wywarze z mięsa. Mięsko zmielili mi w sklepie, uformowałam z tego kule wielkości kotleta mielonego i pomroziłam. Teraz wyjmuję i na wodzie gotuję ok 40 minut (to cielęcina jest) i na koniec wrzucam do ugotowanej zupki.

Aha do zupek trzeba dodać tłuszcz, ja daję łyżkę oliwy. Można masełko lub jakiś rodzaj oleju.

Omajgat znowu dr B poleciałam.

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------

Aha Martusia my z Asią mamy blender Zelmera. O taki.
Dziewczyny dziękuję Wam wszystkim za polecenie różnych blenderów - jak tylko jakaś kaska wpadnie to kupuję i działam sama z obiadkami. Jajeczka wiejskie już do mnie jadą, mięsko też mogę mieć wiejskie więc trzeba jak najszybciej zakupić blender bo przecież nie będę tego widelcem rozdrabniać:haha ha:

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
martunia_199-moja dzisiaj zrobiła 1,5 obrotu i spadła z kanapy, na szczęście mąż, w ostatniej chwili,kilka cm nad ziemią, złapał ją...Byliśmy przerażeni.Teraz kładziemy ją tak,żeby nie miała takiej możliwości.
Byłam tym bardziej zaskoczona,że do tej pory widziałam tylko raz jak się obraca z pleców na brzuch,a dziś tak jaby nagle nauczyła się dokładnie jak się robi obroty i szaleje, także nie myślcie,że Wasze dzieci czegoś na pewno nie potrafią, bo w każdej chwili mogą zaskoczyć o co chodzi....Do twej pory jestem w szoku,serce waliło mi jak oszalałe,w dodatku, nie wiedzieć, dlaczego skojarzyłam to z sytuacją Madzi z Sosnowca
Współczuję, wiem co musiałaś przeżyć, ale myślę że do sytuacji z Sosnowca nie ma co się porównywać - my Kochamy swoje dzieci - Oni chyba nie do końca kochali ale mniejsza o to....

Cytat:
Napisane przez tusia872 Pokaż wiadomość
Martusia współczuje musiałas sie stracha najesc jak mała fikla z kanamy

Caltea to może zapisz mezowi wszystko na kartce bo on zawsze kupi ci cos o co go nie prosiłas

Asia ja tez bez blendera nie wyobrazam sobie zycia tez kupilam na all od babki co go wygrała i za 100 go nam opyliła wiec sie opłacało co do mieska to ja zaczne podawac na poczatku przyszłego miesiaca i jakos nie jestem przekonana do mieska ze sloiczków wiec sama bede cos kombinowac
No było strachu co nie miara

Przytulam wszystkie dziewczyny, których dzieci zaliczyły już pierwszy upadek. Oby to były pierwsze i ostatnie
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 09:21   #2361
tusia872
Zadomowienie
 
Avatar tusia872
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 679
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

ja mam taki http://allegro.pl/blender-braun-mr-3...178748611.html i powiem ci ze jestem zadowolona

co do karmienia w dzien to u nas tez jest ciezko za duzo rzeczy ja chyba rozprasza a w nocy na spiocha to ladnie je

dziewczyny co posiadaja wózki ESPIRO zadowolone jestescie?? bo własnie mysle nad zakupem spacerówki z tej firmy
__________________
KAMILKA - 02.10.2011

"Każdą sekundę mojego życia nazywam Twoim imieniem, bez Ciebie moja dziecino świat dla mnie nie istnieje."
tusia872 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 09:31   #2362
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Caltea- padłam z męża i z zakupów
A powiedz jak tam karmienie p.? Leki pomagają?

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Oświadczam, że mam świra na punkcie swojego syna.
Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
hehe tez mam świra i podejrzewam ze moje dziecko ma dosc całowania, tulenia i tego ze mu cały czas gadam jak go kofam : moge to powtarzac non toper, a jeszcze przyłazi mąż z pracy i tez go tym zamecza i tak mam ochote go scisnac scisnac -mocno, mocno ale trza delikatni etakei małe moje ciałko a nad ranem jak laduje u nas w łożku to uwielbia jak kłade mu reke tak wiecie jakbym obejmował go w klacie i dłoń kłade mu na policzku uwielbia to i ja tez
Ja niby tez.. ale jak patrze na inne matki to ja chyba uwsteczniam te moje dziecko- nie mam pomysłów na tyle gadania , na zabawy i tp itd- w ogóle jak byl noworodkiem to lapalam sie ze robilam przy nim wszytsko w milczeniu. Jakoś mi tak lepiej bylo. Nie wiem czemu.
Cytat:
Napisane przez tusia872 Pokaż wiadomość
ja mam taki http://allegro.pl/blender-braun-mr-3...178748611.html i powiem ci ze jestem zadowolona
Też mam taki i dla mnie tez jest oki
archinta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 09:37   #2363
danika
Zakorzenienie
 
Avatar danika
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 867
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

dzien dobry

może mi sie uda potem ponadrabiać a na razie sie tylko witam

wczoraj całe popołudnie siedzieli u nas tesciowie stęsknieni za Olgunią dostała alpejskie butki z szarotką, dresik, skarpetki i lale bobaska a ja dostałam czekoladę haha toblerone, mniam mniam

tez musze kupic blender, popatrze co tam macie

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość

Ja niby tez.. ale jak patrze na inne matki to ja chyba uwsteczniam te moje dziecko- nie mam pomysłów na tyle gadania , na zabawy i tp itd- w ogóle jak byl noworodkiem to lapalam sie ze robilam przy nim wszytsko w milczeniu. Jakoś mi tak lepiej bylo. Nie wiem czemu.
ja gadam non stop, ale jakos nie zastanawiam sie nad tym, samo tak wychodzi
danika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 09:43   #2364
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez tusia872 Pokaż wiadomość
ja mam taki http://allegro.pl/blender-braun-mr-3...178748611.html i powiem ci ze jestem zadowolona

co do karmienia w dzien to u nas tez jest ciezko za duzo rzeczy ja chyba rozprasza a w nocy na spiocha to ladnie je

dziewczyny co posiadaja wózki ESPIRO zadowolone jestescie?? bo własnie mysle nad zakupem spacerówki z tej firmy
ja mam taki i jestem zadowolona to własnie te który popsułam

co do wózków Espiro to bratowa miała dla Doni spacerówke-parasolke i była zadowolona bardzo
Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
wczoraj całe popołudnie siedzieli u nas tesciowie stęsknieni za Olgunią dostała alpejskie butki z szarotką, dresik, skarpetki i lale bobaska a ja dostałam czekoladę haha toblerone, mniam mniam
poka poka prezenciki
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 09:53   #2365
lullaby_ml
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby_ml
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 688
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

__________________
Synuś
lullaby_ml jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 10:16   #2366
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez lullaby_ml Pokaż wiadomość
archinta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 10:21   #2367
Martusiaaa21
Wtajemniczenie
 
Avatar Martusiaaa21
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 309
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Bry:0 u nasz znowu szaro chciałam do pracy podjechać po spacerku ale chyba nici z tego, choć może autobusem się przejedziemy

Cytat:
Napisane przez Sharifa Pokaż wiadomość
Skorzystalam z rady, ktora podawala kiedys chyba Ancia, tylko ja zmodyfikowalam - kupilam filety z piersi indyka, pokroilam na mniejsze kawalki i zmielilam w blenderze potem zrobilam z tego kulki wielkosci orzecha laskowego i ugotowalam wszystkie w wodzie, jak wystyglo to owinelam kazda kuleczke folia i zamrozilam w torebce. Voila
o dzięki i ja też skorzystam
Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Nie gotowałam brukselki, ale bym ją ugotowała normalnie z marchewką i pietruszką. Do tego mięsko.
Mięsko gotuję oddzielnie, bo niby nie wolno gotować do któregośtam miesiąca zup na wywarze z mięsa. Mięsko zmielili mi w sklepie, uformowałam z tego kule wielkości kotleta mielonego i pomroziłam. Teraz wyjmuję i na wodzie gotuję ok 40 minut (to cielęcina jest) i na koniec wrzucam do ugotowanej zupki.

Aha do zupek trzeba dodać tłuszcz, ja daję łyżkę oliwy. Można masełko lub jakiś rodzaj oleju.

Omajgat znowu dr B poleciałam.
kolejny dobry przepis
Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
O masakra... Szymek ubzdurał sobie, że nie zaśnie inaczej niż z cycusiem w dziobie Co baardzo rzadko od urodzenia mu się zdarzało W końcu wypił 100ml mm i śpi - ciekawe jak długo

Cytat:
Napisane przez madzialena-lublin Pokaż wiadomość
Cześć kobitki Wpadam po intensywnym weekendzie zameldować ze żyję, chociaż ledwo
Miałam mieć gości tylko w sobotę- była moja koleżanka z mężem i 4-letnim synem. Cieszyłam się strasznie, bo dawno sie nie widziałyśmy, a okazało się że po wszystkim byłam wkurzona wykończona Powiem w skrócie, że mimo próśb próbowali mi "macać" Niunię i po rączkach, i po buzi, młody fikał po jej macie i macał wszystko, łącznie ze smoczkiem, a rodzice nic. No mówię Wam, k...ca mnie strzelała
A dzisiaj rodzice i teść na obiedzie, potem rodzice zostali z Kamą a my pojechaliśmy na koncert, a potem na pizzę

Widzę że rozmowa o gotowaniu- piszcie, piszcie, postaram się wszystko zapamiętać A blender ja mam taki. Kamie jeszcze nie gotowałam, ale do innych rzeczy jest bardzo fajny
to weekend sobotnio do dupki a niedzielnie super
Cytat:
Napisane przez stokrotka_ Pokaż wiadomość
dziękujemy baaardzo za życzonka...

ahhh w tych minutach mijających rowne 6 miesiecy temu przyszla na swiat Nasza Księżniczka... ale ten czas pędzi...


od jutra tż kończy nocki i będzie już z nami w domku..więc postaram się zaglądać i coś ponadrabiać.. bo po caym tygodniu praktycznie bycia pracujaca,samotna mama... wstawania rano do pracy,a przed pracą szykowania siebie i dziecka, po pracy zakupów,obiadu i wszystkiego przy dziecku.. dodajac do tego nocne wczorajsze wyjscie i dodatkowe niewyspanie.. szczerze powiem,że mam troszkę dość .. wszystkiego,poza moją żabulką kochaną oczywiscie

tak więc witając się i żegnając dobrej nocki życzę


Cytat:
Napisane przez lullaby_ml Pokaż wiadomość


a mój synciu śpi od 10tej pobudka była o 7:30 więc pewnie odsypia
ide powiesić drugie pranie
__________________
Bartuś ur. 14.10.11

Emilka ur. 05.05.14
Martusiaaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 10:22   #2368
tusia872
Zadomowienie
 
Avatar tusia872
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 679
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
ja mam taki i jestem zadowolona to własnie te który popsułam

co do wózków Espiro to bratowa miała dla Doni spacerówke-parasolke i była zadowolona bardzo

poka poka prezenciki
dziekuje za odpowiedz ja wlasnie tez chce parasolke bo lekka i stosunkowo malo miejsca do złozeniu zajmuje no to super ze była zadowolona mam nadzieje ze ja tez bede
Cytat:
Napisane przez lullaby_ml Pokaż wiadomość
__________________
KAMILKA - 02.10.2011

"Każdą sekundę mojego życia nazywam Twoim imieniem, bez Ciebie moja dziecino świat dla mnie nie istnieje."
tusia872 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 10:27   #2369
lullaby_ml
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby_ml
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 688
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
Dobij mnie sisku dzisiaj, moje jajniki osiagaja dzisiaj apogeum bolu

Cytat:
Napisane przez Martusiaaa21 Pokaż wiadomość
Bry:0 u nasz znowu szaro chciałam do pracy podjechać po spacerku ale chyba nici z tego, choć może autobusem się przejedziemy


o dzięki i ja też skorzystam

kolejny dobry przepis



to weekend sobotnio do dupki a niedzielnie super






a mój synciu śpi od 10tej pobudka była o 7:30 więc pewnie odsypia
ide powiesić drugie pranie
Tez chcialam isc na spacer ale pogoda taka sama, no w koncu my jeden region jestesmy

Cytat:
Napisane przez tusia872 Pokaż wiadomość
dziekuje za odpowiedz ja wlasnie tez chce parasolke bo lekka i stosunkowo malo miejsca do złozeniu zajmuje no to super ze była zadowolona mam nadzieje ze ja tez bede

__________________
Synuś
lullaby_ml jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-12, 10:38   #2370
Martusiaaa21
Wtajemniczenie
 
Avatar Martusiaaa21
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 309
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez tusia872 Pokaż wiadomość
dziekuje za odpowiedz ja wlasnie tez chce parasolke bo lekka i stosunkowo malo miejsca do złozeniu zajmuje no to super ze była zadowolona mam nadzieje ze ja tez bede

o wiedziałam że mi cytat ucieło. My mamy espiro atlantic 3w1 i jest rewelacyjny, na razie tylko gondolka w użyciu ale bardzo lekko się prowadzi i jak na razie nic się nie dzieje, Także polecam
Cytat:
Napisane przez lullaby_ml Pokaż wiadomość
Dobij mnie sisku dzisiaj, moje jajniki osiagaja dzisiaj apogeum bolu



Tez chcialam isc na spacer ale pogoda taka sama, no w koncu my jeden region jestesmy
ojej współczuję Lullka a co do spaceru to cały czas dumam kurde czy się nie wybrac jednak, bo mi trochę wieje, niebo mega zachmurzone ale mi się nie chce w domu siedzieć moze jednak skorzystam z opcji-samochód
__________________
Bartuś ur. 14.10.11

Emilka ur. 05.05.14
Martusiaaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:19.