Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 2011 - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Jaki tutuł
"Koko Koko Mamuśki wrześ-paź są spoko!" 0 0%
"Dzieciaczki nam po podłodze zasuwają, na kawę i wizaż nam czasu nie daja!" 10 31,25%
"pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" 13 40,63%
"dawno temu były brzuszki, a tu raczkują nam maluszki' 2 6,25%
"Pełzam sobie po pokoju, zabawki w rączki i do boju!" 4 12,50%
"Jestem bobo i wy nie wiecie ze mam najlepsza mame na swiecie!" 1 3,13%
"Mama pyszne zupki gotuje, a dziecku z radości pupka podskakuje' 0 0%
"Stawiamy pierwsze kroczki, za chwilę świętujemy roczki " 2 6,25%
Głosujący: 32. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-20, 22:32   #3211
mama zosi
Zakorzenienie
 
Avatar mama zosi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 771
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

kilka razy próbowałam ja karmić butla w nocy to w łóżeczku zapomnij, musiałam ją na leżaczek wziąć i dopiero wtedy łaskawie coś wypiła
mama zosi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 22:38   #3212
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Franek w nocy już z butli pił, ciężko było, czasem walczy, ale jakoś staramy się ogarnąć.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 22:40   #3213
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Cotka, ale za to się wyśpisz.

---------- Dopisano o 23:31 ---------- Poprzedni post napisano o 23:29 ----------

Jeszcze to przygotowanie mleka na noc. Jakoś nie ogarniam. Z cyckiem jest prościej.
przyzwyczaisz sie

Cotka a próbowałaś podejśc Flipa sposobem tzn głaskanie między brwiami , kierunek nos -czoło , albo po brwiach? mój jak za bardzo zmeczony i zasnąć nei potrafio to dwa razy przejade i spi
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 22:43   #3214
mama zosi
Zakorzenienie
 
Avatar mama zosi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 771
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

ale że w łóżku na leżąco? u nas to nie przechodzi, ryk taki od razu jakbym jej krzywdę robiła

---------- Dopisano o 23:43 ---------- Poprzedni post napisano o 23:41 ----------

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
przyzwyczaisz sie

Cotka a próbowałaś podejśc Flipa sposobem tzn głaskanie między brwiami , kierunek nos -czoło , albo po brwiach? mój jak za bardzo zmeczony i zasnąć nei potrafio to dwa razy przejade i spi
u nas też pomaga czasem każde głaskanie po buzi, które sprawia, że na chwilę musi oczy zamknąć, swego czasu było nawet mizianie uszami królika
mama zosi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 22:43   #3215
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

aa u nas tak działa gładzenie po policzku i grzebanie przy uszku, ale w takich chwilach i to nie działa
Jakoś usnął. Wow , mama ma dla siebie z 30 minut
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 23:07   #3216
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
aa u nas tak działa gładzenie po policzku i grzebanie przy uszku, ale w takich chwilach i to nie działa
Jakoś usnął. Wow , mama ma dla siebie z 30 minut
ale że co?
tylko tyle pośpi czy Ty idziesz spać?

---------- Dopisano o 00:07 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:44 ----------

se wszystkie poszły to i ja sie chyba udam spac a miałyście do 3 ze mną pisać hahaha
trzymajcie kciuki z ajutro zeby to koło mi naprawili bo inaczej zwariuje nie mogac isc na spacer z młodym
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 23:09   #3217
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
ale że co?
tylko tyle pośpi czy Ty idziesz spać?
Pospać to powinien już do rana. Ale ja już zaraz idę spać. Normalnie zasypiał 20-22 to zawsze te 2-3 godziny miałam No nic. Też się przymierzam do odstawiania. Ustania rytmu ( dopiero ) i przyzwyczajania do łóżeczka - mam nadzieję, że to ogarnę i o 21-22 będzie już spał.

A ty to nie masz za dobrze hyhy
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-20, 23:18   #3218
mama zosi
Zakorzenienie
 
Avatar mama zosi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 771
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

u nas własnie była pobudka na cycka i tak dobrze, bo spała od 21 do północy
nawet nie marzę o przesypianiu całych nocy
mama zosi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 23:23   #3219
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Pospać to powinien już do rana. Ale ja już zaraz idę spać. Normalnie zasypiał 20-22 to zawsze te 2-3 godziny miałam No nic. Też się przymierzam do odstawiania. Ustania rytmu ( dopiero ) i przyzwyczajania do łóżeczka - mam nadzieję, że to ogarnę i o 21-22 będzie już spał.

A ty to nie masz za dobrze hyhy
mysle ze to kwestia czasu i bedzie zasypiał wczesniej,a powiedz mi po południu Filip spi?

ja zauważyłam ze jak nei robi sobie drzemki juz po 15, 16 to wtedy nawet na siedzaco zasypia np wczoraj, byli znajomi, mały na kolanach u meża i oczy mu leciały i ten raz na jedna raz na druga strone sie kiwał hehe , tatus wsadził do łozeczka i spał, ale jak pospi po południu to nawet do 21 wytrzyma

Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
u nas własnie była pobudka na cycka i tak dobrze, bo spała od 21 do północy
nawet nie marzę o przesypianiu całych nocy


---------- Dopisano o 00:23 ---------- Poprzedni post napisano o 00:22 ----------

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Pospać to powinien już do rana. Ale ja już zaraz idę spać. Normalnie zasypiał 20-22 to zawsze te 2-3 godziny miałam No nic. Też się przymierzam do odstawiania. Ustania rytmu ( dopiero ) i przyzwyczajania do łóżeczka - mam nadzieję, że to ogarnę i o 21-22 będzie już spał.

A ty to nie masz za dobrze hyhy
mysle ze to kwestia czasu i bedzie zasypiał wczesniej,a powiedz mi po południu Filip spi?

ja zauważyłam ze jak nei robi sobie drzemki juz po 15, 16 to wtedy nawet na siedzaco zasypia np wczoraj, byli znajomi, mały na kolanach u meża i oczy mu leciały i ten raz na jedna raz na druga strone sie kiwał hehe , tatus wsadził do łozeczka i spał, ale jak pospi po południu to nawet do 21 wytrzyma

Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
u nas własnie była pobudka na cycka i tak dobrze, bo spała od 21 do północy
nawet nie marzę o przesypianiu całych nocy
mysle ze bedzie spała cała noc-kwestia czasu
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 23:34   #3220
mama zosi
Zakorzenienie
 
Avatar mama zosi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 771
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

na razie to właśnie teraz snu odmawia
mama zosi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 23:40   #3221
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Niestety na mojego nie ma reguły. Próbowałam wszystkiego- chodzi spać jak mu pasuje i kropka. No nic. Kiedyś zatęsknię za czasami cycania, więc koniec marudzenia
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-20, 23:48   #3222
mama zosi
Zakorzenienie
 
Avatar mama zosi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 771
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Zośka ma oczy jak 5 zł i chce się bawić chyba szybko dziś spać sie nie wybiorę...
mama zosi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 23:49   #3223
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Niestety na mojego nie ma reguły. Próbowałam wszystkiego- chodzi spać jak mu pasuje i kropka. No nic. Kiedyś zatęsknię za czasami cycania, więc koniec marudzenia
no u mnie w zasadzie z tym snem to mały jest zabójczy, bo jak chce mu sie spać to nie wazne gdzi i jak ale zaśnie....
jak na majówce bylismy i szliśmy na wyccieczke to raz :zasnoł w nosidle. dwa jak go wyjmowałam zeby położyc go na kocu na polanie nawet oka ni eotworzył tylko łapa zamachał jakby mnie odganiał a trzy: jak ju zspał i spał i mineło chyba z 1,5 godz to go w końcu na rece wziełam, a ten dalej spał tak wiec kawałek drogi szlismy a ja młodego niosłam, potem tatuś i tak sie zmienialismy co jakiś czas
w domu to na podłodze zaśnei przy zabawkach, lezy na brzuszku kładzie głowe i mam go poklepac po pupci, klepne 3 razy i on juz spi, ale jakbym go chciała zanieść do pokoju to oczy jak pięć złoty i nie ma spania

miałam isc spac hehe a siedze i klepie i sie rozpisuje
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-20, 23:56   #3224
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

To niezły jest. Mój nigdy podczas zabawy nie usnął. Dzisiaj jedynie w krzesełku to się zlitowałam i zanim padł kompletnie to wzięłam go na przytulanki odlot w minutę zaliczył. Nawet dobrze cyca nie wyciągnęłam
Takie przypadkowe zaśnięcia to zalicza tylko podczas bawienia taty, ale co się dziwić jak siada z nim przed tv i myśli, że wielka frajda. Albo przy kompie jak tż go weźmie to mu siedzi spokojnie ( u mnie wije się, skacze, tuli, rwie do klawiatury...) i też nagle patrzymy a on śpi.

No nic. Idę spać bo jutro kurier przyjedzie- nie mogę się doczekać hyhy i chyba do fryzjera pójdę w końcu I mój wiercipiętek tak słodko dupinkę pampkową wypiął . Idę wycałuję łepek i potulę.
Kolorowych!
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.

Edytowane przez cotynato
Czas edycji: 2012-05-20 o 23:58
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 00:00   #3225
mama zosi
Zakorzenienie
 
Avatar mama zosi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 771
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Podczas zabawy nam się nie zdarzyło, ale już dwa razy przy kolacji "odleciała".
jejku, jak to dziecko musi nie lubić jeść, że już nawet woli zasnąć na siedząco
mama zosi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 00:07   #3226
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
To niezły jest. Mój nigdy podczas zabawy nie usnął. Dzisiaj jedynie w krzesełku to się zlitowałam i zanim padł kompletnie to wzięłam go na przytulanki odlot w minutę zaliczył. Nawet dobrze cyca nie wyciągnęłam
Takie przypadkowe zaśnięcia to zalicza tylko podczas bawienia taty, ale co się dziwić jak siada z nim przed tv i myśli, że wielka frajda. Albo przy kompie jak tż go weźmie to mu siedzi spokojnie ( u mnie wije się, skacze, tuli, rwie do klawiatury...) i też nagle patrzymy a on śpi.

No nic. Idę spać bo jutro kurier przyjedzie- nie mogę się doczekać hyhy i chyba do fryzjera pójdę w końcu I mój wiercipiętek tak słodko dupinkę pampkową wypiął . Idę wycałuję łepek i potulę.
Kolorowych!
hehe a wiesz co? chyba coś w tym jest ze z chopami te dzieci jakoś grzeczniej siedza u mni emały sie wygina, wywija byleby coś dotknac, dosięgnać, a u chop ato siedzi grzecznie i albo si eczymś bawi albo patrzy, echhh u mamy pewnei wiedza ze mogą

MamoZosi moze po prostu tak ma, zobaczysz ze i jedzenie z czasem jej bedzie szło lepiej, nic na siłe

a oto przykład padniecia podczas zabawy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg padłem.jpg (94,9 KB, 33 załadowań)
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 00:08   #3227
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

dobra ide sie położyć bo z rana trzeba szukać kogoś kto mi koło uratuje buzka
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 00:11   #3228
mama zosi
Zakorzenienie
 
Avatar mama zosi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 771
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
dobra ide sie położyć bo z rana trzeba szukać kogoś kto mi koło uratuje buzka
powodzenia z kołem
a ja wracam do marudzącej w łóżeczku Zo
mama zosi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 05:57   #3229
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość

a oto przykład padniecia podczas zabawy
ojej, jaki kochany
Kawał chłopa już.

Dzień dobry. My już od 5.30 na nogach
Tak sobie nawet pomyślałam, że jakbym trafiła do szpitala z czymkolwiek to bym CAAAŁYY dzień leżała w łóżku i spała :
spray jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-21, 06:19   #3230
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
na poprawe humorku mój smyk i upolowane na spacerku zwierze

fajnista wiewióra
Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Cześć Od razu zaznaczam, że nie nadrobiłam nic a nic więc tylko melduję, że u nas ok, mamy 5 ząbków idą 3 kolejne i to wszystkie na raz no i raczkujemy jak burza

Jestem wykończona bo dzisiaj spędziłam prawie 12h w pracy ale spróbuję co nieco poczytać
hej pracująca kobieto
wszystko wyszło z rajdem?

ale macie ząbków
Cytat:
Napisane przez MalgosiaM8 Pokaż wiadomość
trzymam kciuki trzymam
ja już nie mam wyjścia ze spaniem w łózeczku, młody tak się przemieszcza, zaraz mi znowu spadnie a ja nie chcę, więc uczę spać w łóżeczeku
mój mąż też tak często mówił, że Stasiowi zimno żeby go do nas wziać itp itd a Stasio odwdzięczał się tacie i kopał go w plecy
nom ja też sie boje o to przemieszczanie jak śpimy w dwójke to jeszcze, ale jak sama zostaje rano to się boje.

ostatnio nam spadła, my biegniemy do niej oboje, ja już prawie zawał bo nie słyszałam płaczu, a ona siedzi na ziemi i się cieszy
Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Minio ja już prawie wcale nie karmię piersią, na noc w sumie, w nocy brakuje mi mleka też, Franek płacze, budzi się co pół godziny a tam pustynia. Zanikł mi pokarm, chociaż myślalam, że przy regularnym opróżnianiu to nie jest możliwe, a jednak .
ojejć

ja też mam dużo dużo mniej pokarmu i jak nacia ma marudną nocke to brakuje, ale uskuteczniam odstawianie więc to dobrze
Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
Mam pytanie, czy któraś z Was ma w oknach moskitiery? Potrzebuję coś takiego zakupić (bo Zośke coś w nocy pogryzło) i kompletnie nie wiem gdzie szukać? Obi i tym podobne? Czy może są jakieś firmy co przyjdą, zmierza i samemu zamontują?!
myśle że te budowlane jak najbardziej i w marketach też na pewno będa się pojawiać

fajnie że wróciłaś
Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Agus łososia.

Mamy karmiące mlekiem sztucznym - ile razy dziennie i nocnie dajecie to mleko? Ile dziecko na 1 raz wypija? U nas tak 130 140 to max.
hmmm jak bralam ten antybiotyk to tak:
rano po przebudzeniu i wieczorem do spania kaszka,
w dzień tak max. 2 porcje mleka do usypiania zazwyczaj, robie jej po 150 ml i zazwyczaj wydulda wszystko
w nocy starałam się nie karmić, ale zazwyczaj na jakies porcji mleka się kończyło jednak
Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
a dzis z dzieciem uwaga uwaga byłam jednak w mc donaldzie .....................na lodach hehehe mały wcinał mi loda i kradł wafelek-nosz drań z postawą roszczeniowa na moje słodkości

a a potem osmielilismy sie siąść w ogródku na rynku(dla niektórych wizażanek skandal bo jak to z dzieckiem do kawiarni!!!! tak, tak ja si eośmieliłam i dzieć nawet pare razy zrobił głośne aaaaaaaaaaa) i wyjadał mi bita smietane z mrożonej kawy he
u nas już też pozaliczane mc donaldy i ogródki fajnie tak sobie gdzieś pójśc

Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
Zośka ma oczy jak 5 zł i chce się bawić chyba szybko dziś spać sie nie wybiorę...
hehhe, za to będziecie spać pewnie do 12
Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
hehe a wiesz co? chyba coś w tym jest ze z chopami te dzieci jakoś grzeczniej siedza u mni emały sie wygina, wywija byleby coś dotknac, dosięgnać, a u chop ato siedzi grzecznie i albo si eczymś bawi albo patrzy, echhh u mamy pewnei wiedza ze mogą

a oto przykład padniecia podczas zabawy
u nas tak samo,
ale słodko

poucinało mi posty

cotko - co do koszulek, to tak - w domu wole jak ma bodziaki lub bodziaki i koszulke czy sukienke, bo mi ciągle chodzi po zimnych panelach
a na spacerki jak jest upał to zakładam bez bodziaków

Edytowane przez acelinka
Czas edycji: 2012-05-21 o 06:21
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 06:53   #3231
Martusiaaa21
Wtajemniczenie
 
Avatar Martusiaaa21
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 309
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

HEJKA melduje się z pracy dziś na sali obsługi to mogę chwilę powizażować
Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Martusia przecież przestawiam .

Buraczki tarkowałam, do tego marchew, seler, pietruszkę i oczywiście kaszę jaglaną. Jak się podgotowało z 20 minut dodawałam ziemniaki, znów z 20 minut i na koniec oliwa i cześć . Mrożony koperek jeszcze daję. I z mięskiem ugotowanym oddzielnie.

Zupek w sumie już prawie nie gotuję, Franek nie chce ich jesć za bardzo, chyba się znudziły. Przestawiam się na inne pokarmy.


Cotka ja zakładam same koszulki ze spodenkami, gdy gorąco.
Anciu ja myślałam, że nie chcesz i trochę źle napisałam

Dzięki za przepisik
Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Agus łososia.

Mamy karmiące mlekiem sztucznym - ile razy dziennie i nocnie dajecie to mleko? Ile dziecko na 1 raz wypija? U nas tak 130 140 to max.
u nas jest tak
5-6ta mleko 180ml+2 łyżki kleiku
9-10ta mleko 180ml+2 łyżki kleiku
14ta obiadek duży słoiczek
18ta deserek
20ta mleko 180ml+2 łyżki kaszki glutenowej
i w międzyczasie soczek, chrupka, biszkopcik
Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Jeszcze to przygotowanie mleka na noc. Jakoś nie ogarniam. Z cyckiem jest prościej.
u nas jakooś ni było źle. Mam wodę przegotowaną w dzbanku, jak się obudzi to ja idę do małego a mąż wstawia do mikrofali odpowiednią ilość wody podgrzewa 40 sekund wsypuje mleko i już jest
Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
trzymajcie kciuki z ajutro zeby to koło mi naprawili bo inaczej zwariuje nie mogac isc na spacer z młodym
__________________
Bartuś ur. 14.10.11

Emilka ur. 05.05.14
Martusiaaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 07:15   #3232
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Cytat:
Napisane przez Martusiaaa21 Pokaż wiadomość
HEJKA melduje się z pracy dziś na sali obsługi to mogę chwilę powizażować


u nas jakooś ni było źle. Mam wodę przegotowaną w dzbanku, jak się obudzi to ja idę do małego a mąż wstawia do mikrofali odpowiednią ilość wody podgrzewa 40 sekund wsypuje mleko i już jest

a to Ci dobrze dzisiaj

no ale trzeba jednak wstać, iść podgrzać a tak to cycka na wierzch i gotowe ja mam ejszcze łatwiej bo mój dzbanek podgrzewa wode do określonej temperatury, ale i tak mi się nie chce
Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość

Jeszcze to przygotowanie mleka na noc. Jakoś nie ogarniam. Z cyckiem jest prościej.
o tak cycek to meeega wygoda, może nie na początku ale teraz to wypas
Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość

se wszystkie poszły to i ja sie chyba udam spac a miałyście do 3 ze mną pisać hahaha
trzymajcie kciuki z ajutro zeby to koło mi naprawili bo inaczej zwariuje nie mogac isc na spacer z młodym
mas zpompowane koła? na pewni w każdym sklepie wózkowym będa dostaniesz zapasową dętke
a jak coś takiego jak "opona w spray'u" podobno działa fantastycznie

Edytowane przez acelinka
Czas edycji: 2012-05-21 o 07:16
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 07:27   #3233
indygo79
Zadomowienie
 
Avatar indygo79
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 772
GG do indygo79
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

ale produkcja witam w poniedziałkowy poranek, ponoćburze sie szykują u nas póki co ładnie.


dzięujmey za słowa pocieszeni-przytulenia poupadkowe mała nic nie pamiętała w dzień, a ja jak się spac położyłam to zasnąć nie mogłam przez to.

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Agus łososia.

Mamy karmiące mlekiem sztucznym - ile razy dziennie i nocnie dajecie to mleko? Ile dziecko na 1 raz wypija? U nas tak 130 140 to max.
Agatka je tak

7;30-8 - 140 mm+kleik na gęsto i pół słoiczka owocków
ok 12 - 130 mm + kaszka glutenowa
ok 15ej obiadek cały ok 190 gr
ok17ej - 130 mm + kaszka inna
22 - 180 mm

gdzieś w międzyczasie dostaje jeszcze resztę słoiczka owocków i kilka chrupków itp. w nocy już tylko woda.


Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
a dzis z dzieciem uwaga uwaga byłam jednak w mc donaldzie .....................na lodach hehehe mały wcinał mi loda i kradł wafelek-nosz drań z postawą roszczeniowa na moje słodkości

a a potem osmielilismy sie siąść w ogródku na rynku(dla niektórych wizażanek skandal bo jak to z dzieckiem do kawiarni!!!! tak, tak ja si eośmieliłam i dzieć nawet pare razy zrobił głośne aaaaaaaaaaa) i wyjadał mi bita smietane z mrożonej kawy he
o, a kto tak uważa? my już parę razy byliśmy na starówce na obiadku, mała ładnie siedziała w wózku, swoje jedzonko zjadła i git.

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Cotuś Franek też nie usypia przy cycku. Oni dorastają .!!
nieuchronnie zdążają ku pełnoletności

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Cotka, ale za to się wyśpisz.

---------- Dopisano o 23:31 ---------- Poprzedni post napisano o 23:29 ----------

Jeszcze to przygotowanie mleka na noc. Jakoś nie ogarniam. Z cyckiem jest prościej.
eeeeeeeeeee tam nic trudnego -ja mam wodę w termosiku. pół zimnej, pół ciepłej, mleko, zabełtać i gotowe. Agatka jak jadła w nocy to na leżąco w łóżeczku.

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
no u mnie w zasadzie z tym snem to mały jest zabójczy, bo jak chce mu sie spać to nie wazne gdzi i jak ale zaśnie....
jak na majówce bylismy i szliśmy na wyccieczke to raz :zasnoł w nosidle. dwa jak go wyjmowałam zeby położyc go na kocu na polanie nawet oka ni eotworzył tylko łapa zamachał jakby mnie odganiał a trzy: jak ju zspał i spał i mineło chyba z 1,5 godz to go w końcu na rece wziełam, a ten dalej spał tak wiec kawałek drogi szlismy a ja młodego niosłam, potem tatuś i tak sie zmienialismy co jakiś czas
w domu to na podłodze zaśnei przy zabawkach, lezy na brzuszku kładzie głowe i mam go poklepac po pupci, klepne 3 razy i on juz spi, ale jakbym go chciała zanieść do pokoju to oczy jak pięć złoty i nie ma spania

miałam isc spac hehe a siedze i klepie i sie rozpisuje
udany jest Marcello z tym spaniem nasza tez śpi na wszelkich wyjścia, wyjazdach i zawsze jak są u nas goście. wczoraj spała rano 2 godzin, wstała zjadła, za 30 min wsiedliśy w samochód, a Mloda po 5 minutach już spała

Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
Podczas zabawy nam się nie zdarzyło, ale już dwa razy przy kolacji "odleciała".
jejku, jak to dziecko musi nie lubić jeść, że już nawet woli zasnąć na siedząco
hmmm spanie czy jedzenie? spanie czy jedzenie? wole spanie

Cytat:
Napisane przez spray Pokaż wiadomość
ojej, jaki kochany
Kawał chłopa już.

Dzień dobry. My już od 5.30 na nogach
Tak sobie nawet pomyślałam, że jakbym trafiła do szpitala z czymkolwiek to bym CAAAŁYY dzień leżała w łóżku i spała :

no szalona

u nas dziś looksus 6:40
Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość

ostatnio nam spadła, my biegniemy do niej oboje, ja już prawie zawał bo nie słyszałam płaczu, a ona siedzi na ziemi i się cieszy

szalona dziewczyna


cotko - co do koszulek, to tak - w domu wole jak ma bodziaki lub bodziaki i koszulke czy sukienke, bo mi ciągle chodzi po zimnych panelach
a na spacerki jak jest upał to zakładam bez bodziaków
Acelinko, ubieram dokładnie tak samo jak Ty

Cytat:
Napisane przez Martusiaaa21 Pokaż wiadomość
HEJKA melduje się z pracy dziś na sali obsługi to mogę chwilę powizażować

Anciu ja myślałam, że nie chcesz i trochę źle napisałam

Dzięki za przepisik

u nas jest tak
5-6ta mleko 180ml+2 łyżki kleiku
9-10ta mleko 180ml+2 łyżki kleiku
14ta obiadek duży słoiczek
18ta deserek
20ta mleko 180ml+2 łyżki kaszki glutenowej
i w międzyczasie soczek, chrupka, biszkopcik

u nas jakooś ni było źle. Mam wodę przegotowaną w dzbanku, jak się obudzi to ja idę do małego a mąż wstawia do mikrofali odpowiednią ilość wody podgrzewa 40 sekund wsypuje mleko i już jest

o tak się pracuje
__________________
Agatka

"w pewnym momencie kobieta powinna ustalić ile ma lat. I konsekwentnie się tego trzymać". M.C.


indygo79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 07:44   #3234
irmith
Wtajemniczenie
 
Avatar irmith
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: miasto morza i marzeń..
Wiadomości: 2 969
GG do irmith
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Witam

Nie było mnie od piątku, dzis się loguję, chcę nadrobić a tam znów jakiś dziwny ton o nie wiadomo co poleciał. Czasem was nie kumam normalnie, nic się złego nie dzieje, nikt nikogo nie obraził a nagle cotek wpada i robi klimat, że o innych wpisach nie wspomne. I dziwić się że wiele mam zniknęło skoro tu musi być regularny kwas...

aż się nie chce dalej czytać...
__________________
Martusieńka 11.10.2011
Szymon16.07.2013

Magdalenka 5.11.2014

i wystarczy nam tego miodu
irmith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 07:47   #3235
Sharifa
Rozeznanie
 
Avatar Sharifa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Tanger
Wiadomości: 810
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Może to takie etap, że to bunt obiadkowy? lub zęby? U nas ładnie szło, ale jakieś 3 tygodnie jest lipa.
Ja juz sama nie wiem, najpierw to bylo przez zeby, potem przez tydzien jadla ladnie, potem znowu bunt, myslalam, ze zeby, ale nic nie idzie. Chyba jej sie zupki warzywne przejadly.

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
a dzis z dzieciem uwaga uwaga byłam jednak w mc donaldzie .....................na lodach hehehe mały wcinał mi loda i kradł wafelek-nosz drań z postawą roszczeniowa na moje słodkości

a a potem osmielilismy sie siąść w ogródku na rynku(dla niektórych wizażanek skandal bo jak to z dzieckiem do kawiarni!!!! tak, tak ja si eośmieliłam i dzieć nawet pare razy zrobił głośne aaaaaaaaaaa) i wyjadał mi bita smietane z mrożonej kawy he
Az mnie zaciekawilas - jak ludzie reaguja na matki z takimi malymi brzdacami w kawiarniach, restauracjach? Bo tutaj to my normalnie chodzimy wszedzie, ale nikomu nie przeszkadza, wrecz zupelnie normalne jest. Nikomu nie przeszkadzalo nawet jak Nadia byla zmeczona i dala koncert dopoki nie wyszlam powozic jej chwile wozkiem az zasnie.

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
hehe a wiesz co? chyba coś w tym jest ze z chopami te dzieci jakoś grzeczniej siedza u mni emały sie wygina, wywija byleby coś dotknac, dosięgnać, a u chop ato siedzi grzecznie i albo si eczymś bawi albo patrzy, echhh u mamy pewnei wiedza ze mogą

MamoZosi moze po prostu tak ma, zobaczysz ze i jedzenie z czasem jej bedzie szło lepiej, nic na siłe

a oto przykład padniecia podczas zabawy
Boski Moja nie padnie przy zabawie, zacznie marudzic, trzec oczka, ziewac i trzeba ja polozyc na plecki, przykryc, wlaczyc muzyczke i najlepiej jakby mama sie obok polozyla albo chociaz posiedziala

A dzisiaj malz jedzie odebrac pake wyslana z Polski bedziemy mieli nosidelki i w koncu pojde na spacer po plazy
__________________
Totalna fanka oleju arganowego
Sharifa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 07:47   #3236
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

irmith, kochana się nie bulwersuj tylko czytaj dalej bo się przyjemnie zrobiło
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 07:50   #3237
Sharifa
Rozeznanie
 
Avatar Sharifa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Tanger
Wiadomości: 810
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Cytat:
Napisane przez irmith Pokaż wiadomość
Witam

Nie było mnie od piątku, dzis się loguję, chcę nadrobić a tam znów jakiś dziwny ton o nie wiadomo co poleciał. Czasem was nie kumam normalnie, nic się złego nie dzieje, nikt nikogo nie obraził a nagle cotek wpada i robi klimat, że o innych wpisach nie wspomne. I dziwić się że wiele mam zniknęło skoro tu musi być regularny kwas...

aż się nie chce dalej czytać...
Eeee, czytaj czytaj, ladnie wszystko zostalo wyjasnione i atmosfera sie poprawila
__________________
Totalna fanka oleju arganowego
Sharifa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 07:52   #3238
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Cytat:
Napisane przez Sharifa Pokaż wiadomość
Ja juz sama nie wiem, najpierw to bylo przez zeby, potem przez tydzien jadla ladnie, potem znowu bunt, myslalam, ze zeby, ale nic nie idzie. Chyba jej sie zupki warzywne przejadly.



Az mnie zaciekawilas - jak ludzie reaguja na matki z takimi malymi brzdacami w kawiarniach, restauracjach? Bo tutaj to my normalnie chodzimy wszedzie, ale nikomu nie przeszkadza, wrecz zupelnie normalne jest. Nikomu nie przeszkadzalo nawet jak Nadia byla zmeczona i dala koncert dopoki nie wyszlam powozic jej chwile wozkiem az zasnie.


Boski Moja nie padnie przy zabawie, zacznie marudzic, trzec oczka, ziewac i trzeba ja polozyc na plecki, przykryc, wlaczyc muzyczke i najlepiej jakby mama sie obok polozyla albo chociaz posiedziala

A dzisiaj malz jedzie odebrac pake wyslana z Polski bedziemy mieli nosidelki i w koncu pojde na spacer po plazy
u nas też różnie z tym jedzeniem obiadków musze trafić w dobrą pore no i w jej smak

ja się nie spotkałam (o dziwo) z jakimiś nieprzyjemnościami ogólnymi, przynajmniej na głos nikt nic nie mówił co najwyżej dziwnie patrzą, nie wiem może się im wózek podoba, albo Natalcia

super z paczką

ja mam nosidełko - przyjaciółka mi dała po jej siostrzeńcu, ale kurcze mam wrażenie że albo ono jets na natalke za małe, albo je zapinam źle, albo po prostu te starsze takie były - ale natalcia mi w nim strasznie wisi. Ale była w nim zadowolona i jeżeli pojedziemy na wakacje to też na pewno kupimy solidniejsze nosidełko
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 07:52   #3239
MalgosiaM8
Zakorzenienie
 
Avatar MalgosiaM8
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Okolice Lublina
Wiadomości: 4 467
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
To ja to muszę zmienić, cyc jednak był mniej sycący i tych posiłków było więcej.
8 mleko
9 śniadanie
11 owoce
14 obiad
16 mleko
18 kasza
20 mleko


Śniadanie przełożę na 11, owoce na 16 i powinno być ok
to u mnie 8-9 mleko, 11-11-30 owoce z danonkiem, koło 14 mleko, 16 obiad, 18-30 jakieś pół jabłka, koło 20 mleko z kaszą


Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Franek uwielbia wafelki od lodów, wcina aż miło.
też dałam wczoraj i wcinał aż miło

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Cotuś Franek też nie usypia przy cycku. Oni dorastają .!!
a mój usypia dalej przy cycku

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
mój tez tak zasypiał/zasypia ale ostatnio miał wkreta ze musiałam byc nad nim pochylona i cos mu szeptac, głaskac itd i z obawy o mój kręgosłup to zaczełam sie znim kłaść on w 5 min zasypia ja go do łożeczka i przynajmniej moje plecy szczesliwe

---------- Dopisano o 23:15 ---------- Poprzedni post napisano o 23:14 ----------

a kiedys wystarczyło zebym go do łozeczka połozyła wyłaziłam i sam spal
mniej więcej mam tak samo

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
hehe a wiesz co? chyba coś w tym jest ze z chopami te dzieci jakoś grzeczniej siedza u mni emały sie wygina, wywija byleby coś dotknac, dosięgnać, a u chop ato siedzi grzecznie i albo si eczymś bawi albo patrzy, echhh u mamy pewnei wiedza ze mogą
a u mnie na odwrót w miarę ze mną się zachowuje, czasem są wygłupy ale jak trzeba to jest ok, za to z ojcem to szaleństwo jest
__________________
Obrączkę mi wcisnał na rękę... 5.09.2009

Staś wziął rodziców z zaskoczenia i już jest z nami!
25.08.2011

Stanisław wywrócił moje życie do góry kołami
MalgosiaM8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-21, 08:07   #3240
MoniaZ82
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaZ82
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 390
GG do MoniaZ82 Send a message via Skype™ to MoniaZ82
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Hej

Witamy sie po chrzcinach
Mala dzielnie to zniosla i jako jedyna z czworki dzieci nie plakala. Wyobrazcie sobie ze bylo dwoje dzieci - 4lata i 5 , ktore przyjmowaly chrzest.... a darly sie w nieboglosy

Impreza robilam w domu .... i nigdy wiecej juz takiej nie zrobie. Jestem padnieta i zniesmaczona zachowaniem rodziny tz-a.


Ancia moja pije czasem raz lub 2 razy mleko w nocy po 150 ml
Zauwazylam ze teraz przy duzej ilosci gosci i calodziennych spacerach mala spi duzo lepiej w nocy i tylko raz pije mleko

Malgos1983 dobrze ze mnie widzisz
Buziaki dla Stefcia ..... jest przeslodki
__________________
Ząbki
MoniaZ82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:20.