Farbowanie henną - część III - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-06-27, 12:26   #121
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
No właśnie następnym razem chyba dodam jakiś olej...obejrzyj ten filmik -> KLIK! niekoniecznie cały, ale rozrabianie i efekt końcowy
Ależ nędzny ten film Przez jakość filmu i technikę farbowania (czarne na brązowo ) zupełnie nie da sie stwierdzić jaki wpływ ma olej na farbowanie henną.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 12:42   #122
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Farbowanie henną - część III

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;34963589]Ależ nędzny ten film Przez jakość filmu i technikę farbowania (czarne na brązowo ) zupełnie nie da sie stwierdzić jaki wpływ ma olej na farbowanie henną.[/QUOTE]

No dobra, jakość do bani. Dodawałaś olej do henny? Możesz coś o tym powiedzieć?
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 12:59   #123
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
No dobra, jakość do bani. Dodawałaś olej do henny? Możesz coś o tym powiedzieć?
Osobiście nie dodawałam. Zrobiono to za mnie, a mianowicie używałam roślinnej farby z dodatkiem oleju i protein (Logona). Efekt oscylował w okolica zera, a miał być brązowy. Nie wiem na ile to wina tych właśnie składników, ale ich udział może być spory, bo w składzie są nawet przed ziołami barwiącymi.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 17:06   #124
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Farbowanie henną - część III

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;34946556]Farbuję najczęściej na rudo, więc się wypowiem.
Szampon - najczęściej Hipp. Drogeryjny i nienaturalny. Swoją drogą uważam, że na wizażu nadużywa się określenia "naturalny" w stosunku do szamponów. Do mycia naturalne to są orzechy piorące najwyżej. Wybierając szampon nigdy nie patrzę na opis producenta tylko na skład i kto to wyprodukował. Nigdy nie kupuję tych z silikonami, bo mam po nich oklapnięte i sklejone włosy. Unikam sls i sles, bo po kilku użyciach swędzi skalp. Czasem myję odżywką, najczęściej Alterra.
A co do reszty: Masek używam silikonowych i bezsilikonowych, odżywki tak samo. Często daję na noc olej (kokosowy, lniany, pestki winogron, rycynowy). Prawie codziennie wcierki na akoholu.[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
No cóż ja używam tylko naturalnych. W moim przypadku przejście na naturalne kosmetyki, olejowanie i hennowanie wyeliminowało całkowiecie puszenie sie. Włosy odżyły, sa zdrowe i błyszczące. Jeszcze rok temu miałam sianko na głowie.
Cytat:
Napisane przez sylvietta86 Pokaż wiadomość
wciąż namawiam koleżanki z wątku dla rudowłosych na hennę. Ja mam jak najbardziej pozytywne odczucia. Kolor utrzymuje się dłużej, kryje lepiej niż farby chemiczne, do tego nie niszczy włosów. Co do kosmetyków. Włosy myję odżywką, tylko od czasu do czasu szamponem z sls (po szamponie kolor mi szybciej złazi). Raz w tygodniu maska BioVax bodajże do włosów zniszczonych, po myciu odżywka garnier awokado i maasło karite, potem odżywka bez spłukiwania Joanna naturia. Teraz mam zamiar powrócić do silikonowego preparatu/odżywki. Olejuję bardzo rzadko, czasem użyję nafty lub jakiejś domowej maski na jej bazie-takie zabiegi ściągają mi bardziej kolor, pewnie dlatego ich często nie stosuję. Na skalp używam albo Seboradin z czarną rzepą, albo wody brzozowej. W sumie to tak jak ktoś już napisał-dobór kosmetyków jest indywidualny, co służy jednemu, innemu służyć nie będzie, a efekty pielęgnacji nie będą od razu widoczne To co jest chwalone przez 99% Wizażanek, dla nas może być nieodpowiednie.
Cytat:
Napisane przez moee Pokaż wiadomość
Ja uzywam tej serii :
http://www.bioarp.pl/pl/c/Szampony-b...i-silikonow/42

Do tego maski jajecznej i drozdzowej na zmiane + balsamy wszystko z tej samej serii . Pojemnosciowo sa dosc duze wiec nie wychodzi tak drogo . Dlugo jechalam na szamponie radical , szamponach dzieciecyh do wlosow ,Barwie, lushu etc. Szukalam az dopasowalam co moje wlosy lubia najbardziej .
Po dzieciecych szamponach mialam mopa na glowie jeden koltun ktorego nie moglam rozczesac na ten przyklad .
Wlosow nie mam przesuszonych , siana tym bardziej , ladnie sie blyszcza i zero klopotow z rozczesywaniem . Jakas dziewczyna kiedys napisala na wizazu ze moga podrazniac ale nie musza ze wzgledu ze jest w nich duzo ziol , co kazdemu nie odpowiada . Mnie akurat podpasowaly bardzoo

Kazdy "mop" lubi cos innego , dlatego trzeba sobie dobrac samemu i nic na sile . Jak wlosy lubia silikony poic wlosy nimi . Moje wlosy akurat, jak uzywalam zwyklych szamponow czy odzywek drogeryjnych przetluszczaly mi sie i klapaly w pare godzin . Mylam glowe rano ,na wieczor juz moglabym na nich frytki szmazyc Meczylam sie dobre kilka lat z przetluszczaniem zanim dobralam sobie to co lubia najbardziej .

Dziękuję wam dziewczyny za wyczerpujące odpowiedzi. Jestem już na 100% zdecydowania by przejść na hennę. Na dniach będę kupować Khadi z Amlą i Jatrophą ale chę poczekać jeszcze ze dwa lub trzy tygodnie bo niedawno farbowałam farbą z amoniakiem. Chcę je teraz ponawilżać. Kurcze, mam problem z dobraniem odpowiedniego szamponu. Po większości z nich włosy mam ładne, mięciutkie, dobrze się rozczesują ale już na drugi dzień po spaniu są oklapniętę i wyglądają na przetłuszczone. Teraz jak pracuję to nie wyobrażam sobie by nie myć ich codziennie. Zastanawiam się czy to nie wina kremowych szamponów do włosów farbowanych. Może warto przerzucić się na te ziołowe do włosów przetłuszczających? Ha tylko czy henna nie będzie się po nich szybko wypłukiwać. A używacie oleju przed każdym pierwszym myciem zaraz po farbowaniu henną?

moee zainteresowały mnie te kosmetyki do włosów. Muszę sobie trochę o nich poczytać w necie.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 17:30   #125
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Dziękuję wam dziewczyny za wyczerpujące odpowiedzi. Jestem już na 100% zdecydowania by przejść na hennę. Na dniach będę kupować Khadi z Amlą i Jatrophą ale chę poczekać jeszcze ze dwa lub trzy tygodnie bo niedawno farbowałam farbą z amoniakiem. Chcę je teraz ponawilżać. Kurcze, mam problem z dobraniem odpowiedniego szamponu. Po większości z nich włosy mam ładne, mięciutkie, dobrze się rozczesują ale już na drugi dzień po spaniu są oklapniętę i wyglądają na przetłuszczone. Teraz jak pracuję to nie wyobrażam sobie by nie myć ich codziennie. Zastanawiam się czy to nie wina kremowych szamponów do włosów farbowanych. Może warto przerzucić się na te ziołowe do włosów przetłuszczających? Ha tylko czy henna nie będzie się po nich szybko wypłukiwać. A używacie oleju przed każdym pierwszym myciem zaraz po farbowaniu henną?
Jeśli chodzi o rudy kolor, to u mnie jest nieśmiertelny niezależnie od stosowanych kosmetyków. Pojęcie wypłukiwania w ogóle nie funkcjonuje.
Oleje nakładam także przed pierwszym myciem po farbowaniu.
A szampon, to jak dla mnie kosmetyk tylko do mycia. Ma tak krótki kontakt ze skalpem, że nie ma co liczyć na lecznicze właściwości z jego strony. Tego można oczekiwać od oleju, wcierki lub ewentulanie maski.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 19:34   #126
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Może warto przerzucić się na te ziołowe do włosów przetłuszczających? Ha tylko czy henna nie będzie się po nich szybko wypłukiwać. A używacie oleju przed każdym pierwszym myciem zaraz po farbowaniu henną?

moee zainteresowały mnie te kosmetyki do włosów. Muszę sobie trochę o nich poczytać w necie.
po farbowaniu henna to ja od razu wlosy myje szamponem , nic nie czekam i nakladam na to maske na noc
nie obchodze sie z nimi jakos inaczej niz na co dzien .

Mi osobiscie wyplukuje sie troche kolor , zawsze mi sie troszke rozjasnia /wyplukuje - ale to przez pierwsze 3 mycia, woda zoltawa leci , pozniej nic - a czasami bym chciala zeby sie wyplukal do jasniejszych
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 20:13   #127
1985SiWA
Zakorzenienie
 
Avatar 1985SiWA
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 212
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
No wiec tak. Włosy mają dokładnie taki kolor jak chciałam, czego nie mogłam osiągnąć Khadi. Jest zdecydowanie mniej czerwony niż Khadi. Bardziej naturalny i co najważniejsze intensywnie rudo-kasztanowy. Włosy są mega wypielęgnowane. Jak po nocy z olejem. Mam tylko jedno zastrzeżenie. Mój odrost wydaje się jaśniejszy. Siwki też jakby były słabiej pokryte. Sama nie wiem, bo odrost nie zawsze widać, tzn. raz go widzę, innym razem nie Może to wina nieudolnego nałożenia henny, może się jeszcze utlenią, a może coś jednak z Lush'em nie tak. Zobaczymy jak będzie w praniu.

Jeśli macie jakieś pomysły lub rady proszę piszcie.

edit: Może błędem był umycie włosów szamponem i nałożenie odżywki?
A może nalezy ją nakładać na suche włosy? Na jakimś filmiku o hennie Lush widziałam,że nakładają na suche?
jak dla mnie kolor bombaa przepraszam bo nie doczytałam jaki kolor tej henny kupilas i na jaki kolor kladłas??
__________________
02.09.2015 dr. L.P Ostrava, Czechy - Żelki! już są
395 ml Sebbin Clasic, Textured Okrągłe Wysoki Profil + korekcja powiek górnych
1985SiWA jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-27, 20:53   #128
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez 1985SiWA Pokaż wiadomość
jak dla mnie kolor bombaa przepraszam bo nie doczytałam jaki kolor tej henny kupilas i na jaki kolor kladłas??
Dziękuję bardzo. Użyłam henny Lush 2 kostek Marron (kasztan) i 1,5 Rouge (rudy). Tak jak pisałam Lush'owa henna byłaby doskonała, gdyby nie te odrosty. Położyłam na sprany Khadi Henna z Amlą.



Mam w związku z tym pytanie do Was. Producent zaleca nakładanie jej na suche włosy, ja nałożyłam na mokre. Czy to może mieć znaczenie? Druga sprawa to mycie szamponem bezpośrednio po spłukaniu henny, to znowu producent zaleca. Zrobiłam tak, nałożyłam także odżywkę, może to miało wpływ. Liczę na Wasze doświadczenie

Zastanawiam się teraz czy może w najbliższych dniach nie ponowić hennowania, tym razem nakładając papkę na suche włosy. A może wrócić do Khadi? Jest jednak bardziej czerwona i przesusza włosy. Nie wiem co robić
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-06-27 o 21:51
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 21:56   #129
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Farbowanie henną - część III

Zafarbowalam sie jakis czas temu henna firmy NJD w proszku.

Tym razem zrobilam na szybkiego, dolalam cieplej wody i nalozylam.. wlosy nabraly zywego kasztanowo rudego odcienia, duzo lepszy kolor niz po khadi naturalnej ktora robilam z cytryna i odstawialam na 12h..

ale kolor sie po pierwszym myciu mocno spral i sie juz tak nie blyszcza..

sprobuje chyba za miesiac
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 07:34   #130
sylvietta86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 229
Dot.: Farbowanie henną - część III

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;34971250]Jeśli chodzi o rudy kolor, to u mnie jest nieśmiertelny niezależnie od stosowanych kosmetyków. Pojęcie wypłukiwania w ogóle nie funkcjonuje.
Oleje nakładam także przed pierwszym myciem po farbowaniu.
A szampon, to jak dla mnie kosmetyk tylko do mycia. Ma tak krótki kontakt ze skalpem, że nie ma co liczyć na lecznicze właściwości z jego strony. Tego można oczekiwać od oleju, wcierki lub ewentulanie maski.[/QUOTE]
Czy wypłukiwanie henny w moim przypadku może być spowodowane tym, że pół roku temu miałam rozjaśniane włosy? Kolor wprawdzie wypłukuje się stopniowo, tylko przy myciu szamponem mocniej i po jakichś 4 tygodniach włosy mam jaśniejsze.
sylvietta86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 11:03   #131
iLoNuS_ktl
Zadomowienie
 
Avatar iLoNuS_ktl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Farbowanie henną - część III

Hej dziewczyny dawno się nie odzywałam, ale temat co jakiś czas przeglądam i hennie jestem wierna
Mam do Was pytanie. Farbuję ciemnym brązem i czarną pół na pół, po jakimś czasie na włosach tworzy mi się piękne, modne w tym sezonie ombre:P czy może to być wina oleju kokosowego? Doczytałam, że jest wnikający i nie bardzo lubi się z indygo. Mam zamiar zamówić teraz olej sesa i amla, one będą chyba bardziej odpowiednie do ciemnej henny?

Edytowane przez iLoNuS_ktl
Czas edycji: 2012-06-28 o 11:04
iLoNuS_ktl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-28, 18:45   #132
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylvietta86 Pokaż wiadomość
Czy wypłukiwanie henny w moim przypadku może być spowodowane tym, że pół roku temu miałam rozjaśniane włosy? Kolor wprawdzie wypłukuje się stopniowo, tylko przy myciu szamponem mocniej i po jakichś 4 tygodniach włosy mam jaśniejsze.
Możliwe, że to przez rozjaśnianie.
Cytat:
Napisane przez iLoNuS_ktl
Hej dziewczyny dawno się nie odzywałam, ale temat co jakiś czas przeglądam i hennie jestem wierna
Mam do Was pytanie. Farbuję ciemnym brązem i czarną pół na pół, po jakimś czasie na włosach tworzy mi się piękne, modne w tym sezonie ombre:P czy może to być wina oleju kokosowego? Doczytałam, że jest wnikający i nie bardzo lubi się z indygo. Mam zamiar zamówić teraz olej sesa i amla, one będą chyba bardziej odpowiednie do ciemnej henny?
Kokosowy jest wnikający i podobno może wypłukać indygo (u mnie nie wypłukiwał).
Sesa to olej kokosowy z ziołami.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 20:10   #133
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez moee Pokaż wiadomość
A używałaś kiedyś któregoś z serum ziołowego? Strasznie mnie kusi te na wzmocnienie i pobudzenie wzrostu. Wszystkie mają niezły skład.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 20:35   #134
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
A używałaś kiedyś któregoś z serum ziołowego? Strasznie mnie kusi te na wzmocnienie i pobudzenie wzrostu. Wszystkie mają niezły skład.
Nie, serum nie probowalam , uzywam teraz obecnie szamponu na pobudzenie ( 3 sztuka juz) +maski drozdzowej ( drugie opakowanie) + olej wzmacniajacy . Czy zauwazylam szybszy porost wlosow ?
Tak , w koncu mi ruszyly (bo wydawalo mi sie ze te moje wlosy przez ta zime jakos marnie rosly) i zauwazam roznice po dosc duzych odrostach - po dwoch tygodniach od farbowania sa dosc duze Włosow tez mi duzo mniej wypada . Jak mowie moje wlosy kochaja te produkty
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 21:23   #135
kwiat wisni
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 568
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez moee Pokaż wiadomość
Nie, serum nie probowalam , uzywam teraz obecnie szamponu na pobudzenie ( 3 sztuka juz) +maski drozdzowej ( drugie opakowanie) + olej wzmacniajacy . Czy zauwazylam szybszy porost wlosow ?
Tak , w koncu mi ruszyly (bo wydawalo mi sie ze te moje wlosy przez ta zime jakos marnie rosly) i zauwazam roznice po dosc duzych odrostach - po dwoch tygodniach od farbowania sa dosc duze Włosow tez mi duzo mniej wypada . Jak mowie moje wlosy kochaja te produkty
Proszę, nie kuś
kwiat wisni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 08:01   #136
juditsu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 10
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cześć
Od jakiegoś czasu przestawiłam się z tradycyjnej koloryzacji włosów na farbowanie henną z Khadi (rudy). Miałam lekko rozjaśniane włosy średnim miedzianym blondem i na to kładłam już dwukrotnie hennę. Mam pytanie. Czy szybsze wypłukiwanie się-płowienie koloru na górze głowy może być spowodowane słońcem czy większym poziomem zniszczenia tej parti włosów? Na dole moje włosy mają ładny miedziany odcień z czerwonym blaskiem, a już na górze głowy jest jaśniejszy i pomarańczowy. Nie chodzi mi o kolor odrostów, ale o różnice koloru na całej długości wcześniej farbowanych pasm.
juditsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 13:01   #137
zula4x4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 49
GG do zula4x4
Dot.: Farbowanie henną - część III

No wściekłam się!

Orzechowy brąz, który "podobno" jest zimny i w ogóle "podobno" jest brązem po 2 tygodniach (sic!) zamienił się w "piękny" rudy!

Jeśli to na tym ma polegać za-je-bistość Khadi, to ja dziękuję, już nawet niebardzo chcę próbować ciemnego brązu, bo pewnie tak samo się spłuka.

A na dodatek kupiłam jeszcze 150 g tego szajsu, bo przez pierwszy tydzień po farbowaniu kolor był śliczny.

Chyba kupię chemiczną farbę, żeby uratować to co mam na głowie.
Nie chcę być ruda!

Jakieś rady, co mam z tym zrobić?
zula4x4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 13:05   #138
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez zula4x4 Pokaż wiadomość
No wściekłam się!

Orzechowy brąz, który "podobno" jest zimny i w ogóle "podobno" jest brązem po 2 tygodniach (sic!) zamienił się w "piękny" rudy!

Jeśli to na tym ma polegać za-je-bistość Khadi, to ja dziękuję, już nawet niebardzo chcę próbować ciemnego brązu, bo pewnie tak samo się spłuka.

A na dodatek kupiłam jeszcze 150 g tego szajsu, bo przez pierwszy tydzień po farbowaniu kolor był śliczny.

Chyba kupię chemiczną farbę, żeby uratować to co mam na głowie.
Nie chcę być ruda!

Jakieś rady, co mam z tym zrobić?
Może jakieś fioletowe płukanki?
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 13:14   #139
kwiat wisni
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 568
Dot.: Farbowanie henną - część III

Ja też chyba nie jestem zadowolona... a miało być tak pięknie. widziałam pełno fot przed i po a jakoś tylko mi nie wyszło ;/ nawet nie błyszczą jakoś wybitnie po hennie - a niby miało tak być.
Nie wiem czy jeszcze raz zafarbuję, z ciekawości zrobię drugie farbowanie gdy kolor się zmyje czy coś ale jak znowu wyjdzie rudo prawie czarny brąz lub jak tak na początku - sam rudy z prawie zerowym pokryciem to podziękuję. Może to i naturalne farbowanie ale ja już wolę mój płowy cieeemny blond - czy można go podbić samą Cassią?
kwiat wisni jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-30, 13:26   #140
zula4x4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 49
GG do zula4x4
Dot.: Farbowanie henną - część III

A po fioletowych płukankach nie będę mieć fioletowych włosów?

Bardzo zniechęciłam się do Khadi, jeśli coś ma być trwałym brązem a okazuje się rudością już po niecałych 2 tygodniach, to jest to oszustwo.
zula4x4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 14:46   #141
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez zula4x4 Pokaż wiadomość
A po fioletowych płukankach nie będę mieć fioletowych włosów?
Blondynki używają fioletowych płukanek żeby oziębić kolor. I nie mają ani fioletowych włosów.
Ja sama nigdy nie używałam, bo jestem celowo ruda.
Ale płukanka powinna oziębić i zneutralizować rudość. A jak nie da pożądanego efektu, zawsze można ją zmyć.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 15:14   #142
zula4x4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 49
GG do zula4x4
Dot.: Farbowanie henną - część III

A co to za płukanka i skąd ją wziąć?
zula4x4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 15:36   #143
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część III

Płukanki srebrne i fioletowe (oraz takie szampony) są normalnie w drogeriach. Widziałam w Naturze, Rossmannie (szampony) oraz w drogerii Aster.
Moim zdaniem to nic nie da. Raczej użyłabym ciemnego brązu Khadi (najzimniejszy i najciemniejszy odcień brązu tej firmy) albo samego indygo. W obu przypadkach można zrobić tzw. gloss w celu uniknięcia czerni.
Uprzedzając ewentulane pytania - gloss to mieszanie papki z odżywką w dowolnych proporcjach.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 17:55   #144
zula4x4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 49
GG do zula4x4
Dot.: Farbowanie henną - część III

Tak tak, glossa już robiłam Właśnie boję się, że z ciemnego brązu znowu wypłuka się indygo, a zostanie znowu sama henna. I tylko wzmocni tą rudość.
zula4x4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 17:57   #145
VMK
Rozeznanie
 
Avatar VMK
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 531
GG do VMK
Dot.: Farbowanie henną - część III

A ja chyba pomyślę o przerzuceniu się na farbę logona... Czytałam że też jest całkowicie naturalna i bez chemicznych dodatków. Mam nadzieję, że to prawda.
Henna jednak nie daje mi takiego koloru jaki bym chciała. Mimo dodatków takich jak papryka czy hibiskus nie mogę otrzymać nawet odcienia czerwieni, cały czas wychodzi mi taki bigosowy rudy... ;/

Nie wiecie czy po takiej farbie jak logona albo sante można tak samo jak po hennie w razie czego przerzucić się na chemię albo lekko rozjaśnić?
__________________
To Change The Things I Can...
VMK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 18:07   #146
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez VMK Pokaż wiadomość
A ja chyba pomyślę o przerzuceniu się na farbę logona... Czytałam że też jest całkowicie naturalna i bez chemicznych dodatków. Mam nadzieję, że to prawda.
Henna jednak nie daje mi takiego koloru jaki bym chciała. Mimo dodatków takich jak papryka czy hibiskus nie mogę otrzymać nawet odcienia czerwieni, cały czas wychodzi mi taki bigosowy rudy... ;/

Nie wiecie czy po takiej farbie jak logona albo sante można tak samo jak po hennie w razie czego przerzucić się na chemię albo lekko rozjaśnić?
Po Logonie też możesz robić z włosami co chcesz. Jest naturalna. Ma też nieco bardziej bogaty skład, ale ciężko mi ocenić co z tego wynika, bo wypróbowałam tylko jeden kolor i to brązowy.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 18:36   #147
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Farbowanie henną - część III

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;35032045]Po Logonie też możesz robić z włosami co chcesz. Jest naturalna. Ma też nieco bardziej bogaty skład, ale ciężko mi ocenić co z tego wynika, bo wypróbowałam tylko jeden kolor i to brązowy.[/QUOTE]
I brązowy był brązowy czy z przewagą rudości, czerwieni lub czerni?
Zależy mi na złocistym, chłodnym brązie bez rudości.
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 20:05   #148
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Farbowanie henną - część III

Znalazłam ciekawe forum http://www.langhaarnetzwerk.de/phpBB...er=asc&start=0 Co prawda jest po niemiecku ale są tam zdjęcia dziewczyn ktore farbowały włosy henną. Wiele z nich używa Sante. Niektóre kolory są bajeczne zwłaszcza rudości i czerwienie
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 20:39   #149
VMK
Rozeznanie
 
Avatar VMK
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 531
GG do VMK
Dot.: Farbowanie henną - część III

Szkoda, że ja nicht parlare w tym język... ;P
__________________
To Change The Things I Can...
VMK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 20:49   #150
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
I brązowy był brązowy czy z przewagą rudości, czerwieni lub czerni?
Zależy mi na złocistym, chłodnym brązie bez rudości.
Używałam koloru brown umber. Moje pierwsze wrażenie po zmycniu: "yyy.. ale gdzie jest kolor?" Robiłam nawet zdjęcia na do porównania przed i po. Zero efektu.
Zdjęcia wstawię kiedyś hurtem jak wypróbuję więcej farb.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:50.