Farbowanie henną - część III - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-04, 19:22   #751
zula4x4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 49
GG do zula4x4
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
ja wrzucałam w tym wątku efekty rozjaśniania henny chyba ze dwa razy(przeszukaj forum jak masz ocohte). Miałma wtedy 2x hennowane, wyszły miejscami wręcz czarne. Zeszłam w 3dni do jasnego blondu (ale uwaga z zielonym jednym pasmem!)
Mogłabys mi napisać czym to uzyskałaś i w jaki sposób? Znalazłam fotki.
Jeśli nic nie pomoże, to czemu by nie...

Lisbeth, ale indygo znika z moich włosów w dwa tygodnie całkowicie... A co ile można się męczyć.. Właśnie myslałam nad tym, ale sama juz nie wiem.
zula4x4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 19:49   #752
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez zula4x4 Pokaż wiadomość
Lisbeth, ale indygo znika z moich włosów w dwa tygodnie całkowicie... A co ile można się męczyć.. Właśnie myslałam nad tym, ale sama juz nie wiem.
To, że znika może być winą metody farbowania. Używałaś mieszanek indygo+henna+amla. Amla jest kwaśna, a indygo działa lepiej w środowisku zasadowym. Dlatego moim zdaniem powinnaś wypróbowac jeszcze indygo solo, zalewając je tylko wodą o temp. około 50st. i nie kombinując z dodatkami.
I pamiętaj, że poza Khadi są jeszcze inne farby.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 20:09   #753
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez zula4x4 Pokaż wiadomość
Mogłabys mi napisać czym to uzyskałaś i w jaki sposób? Znalazłam fotki.
Jeśli nic nie pomoże, to czemu by nie...

Lisbeth, ale indygo znika z moich włosów w dwa tygodnie całkowicie... A co ile można się męczyć.. Właśnie myslałam nad tym, ale sama juz nie wiem.
ale ja szczerze odradzam takiego zabiegu. Serio zniszczylam bardzo wlosy.
ale skoro chcesz to napisze co zrobilam:
2x kapiel rozjasniajaca rozjasniaczem Revlon na wodzie 6% (albo 9% juz nie pamietam) na 15-20min
potem polozylam farbe Wellaton 9/1 i po tym zabiegu wyszla mi zieleń

nastepnie ratowalam wlosy za radami MysiaM (prowadzi fajnego bloga) i uzyskalam jasny blond ale zieleni troche zostalo i po tygodniu wrocilam do brazu.
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 21:49   #754
zula4x4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 49
GG do zula4x4
Dot.: Farbowanie henną - część III

Narazie nie będę tak niszczyć włosów, ale zbieram informacje jakie mam opcje i jak to wszystko wygląda... A znalazłam o tym co robilaś tylko szczątkowe informacje.
Dziękuję

Chyba spróbuję indygo. Mam wrażenie, że takie juz mam włosy, nawet Palette schodziła z nich jak szamponetka.
zula4x4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 07:22   #755
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Farbowanie henną - część III

z tym idygo to moze i ja sprobuje jak mi znowu szybko kolor zejdzie po nastepnym hennowaniu
z hennami jest o tyle dobrze, ze mozna je nakladac czesciej niz farby, a wlosow sie nie zniszczy!
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 10:40   #756
agata456
Zakorzenienie
 
Avatar agata456
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 323
Dot.: Farbowanie henną - część III

Hej kolorek już się utlenił jest ładny ciemny,ale pod słońce ma rudawe refleksy także może też następnym razem spróbuje indygo,żeby kolor był ciemniejszy.Jutro obiecuję wstawić zdjęcia,zaraz po farbowaniu i po utlenieniu.Włosy grube,błyszczące cały czas je dotykam bo są takie milutkie po farbowaniu chemią miałam siano na włosach a po hennie to bajka.Miłego dnia

Edytowane przez agata456
Czas edycji: 2012-09-05 o 10:41
agata456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 11:03   #757
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez agata456 Pokaż wiadomość
Hej kolorek już się utlenił jest ładny ciemny,ale pod słońce ma rudawe refleksy także może też następnym razem spróbuje indygo,żeby kolor był ciemniejszy.Jutro obiecuję wstawić zdjęcia,zaraz po farbowaniu i po utlenieniu.Włosy grube,błyszczące cały czas je dotykam bo są takie milutkie po farbowaniu chemią miałam siano na włosach a po hennie to bajka.Miłego dnia
ja po hennowaniu mam siano i nie są grubsze
__________________
kosmetolog szuka pracy
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-05, 11:09   #758
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
ja po hennowaniu mam siano i nie są grubsze
A próbowałaś maski zmieszanej z żelem lnianym? Albo samego żelu?
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 11:10   #759
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
A próbowałaś maski zmieszanej z żelem lnianym? Albo samego żelu?
ale że do henny dodać żelu lnianego, czy do maski ?
__________________
kosmetolog szuka pracy
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 11:21   #760
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
ale że do henny dodać żelu lnianego, czy do maski ?
Po hennie włosy są przesuszone. Po pierwszym myciu można użyć samego żelu lnianego, lub dodać go do maski. Świetnie nawilża. Potem jakiś niewnikający olej, żeby "zamknąć" wilgoć. I po puchu
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 11:27   #761
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Po hennie włosy są przesuszone. Po pierwszym myciu można użyć samego żelu lnianego, lub dodać go do maski. Świetnie nawilża. Potem jakiś niewnikający olej, żeby "zamknąć" wilgoć. I po puchu
No to własnie pierwsze mycie po hennowaniu będe mieć pojutrze
Kiedyś probowałam dodać do maski żelu lnianego (sam niezbyt działa) ale produkty się nie połączyły, nie miałam emulgatora
__________________
kosmetolog szuka pracy
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-05, 11:37   #762
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
No to własnie pierwsze mycie po hennowaniu będe mieć pojutrze
Kiedyś probowałam dodać do maski żelu lnianego (sam niezbyt działa) ale produkty się nie połączyły, nie miałam emulgatora
To spróbuj samego żelu. To normalne, że od razu po hennie włosy są przesuszone.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 11:38   #763
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
To spróbuj samego żelu. To normalne, że od razu po hennie włosy są przesuszone.
a po żelu niewnikający olej? mam tylko slonecznik, ale obawiam się, że będzie przyklap, bo mam cienkie włosy.
__________________
kosmetolog szuka pracy
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 12:23   #764
agata456
Zakorzenienie
 
Avatar agata456
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 323
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
ja po hennowaniu mam siano i nie są grubsze
odżywiaj,nawilżaj siano zniknie nie wiem od czego to zależy kiedy parę miesięcy temu pierwszy raz farbowałam henną również miałam siano,natomiast teraz włosy są grube i odżywione,umyłam włosy nawet nie nałożyłam żadnej odżywki bo bez problemu się rozczesały
agata456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 12:29   #765
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez agata456 Pokaż wiadomość
odżywiaj,nawilżaj siano zniknie nie wiem od czego to zależy kiedy parę miesięcy temu pierwszy raz farbowałam henną również miałam siano,natomiast teraz włosy są grube i odżywione,umyłam włosy nawet nie nałożyłam żadnej odżywki bo bez problemu się rozczesały
zazdraszczam moje są problemowe, bo wysoko porowate, wilgoci nie lubią i na dodatek nierówno rosną. Musze ciachnąć z 10cm.
__________________
kosmetolog szuka pracy
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 13:22   #766
agata456
Zakorzenienie
 
Avatar agata456
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 323
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
zazdraszczam moje są problemowe, bo wysoko porowate, wilgoci nie lubią i na dodatek nierówno rosną. Musze ciachnąć z 10cm.
moje też nierówno rosną do tego,rosną bardzo wolno 1cm na 2 miesiące,i żadne"przyspieszacze" nie pomagają moja mama mówi,że to katowania latami włosy chemią,i silikonami ale nie wiem czy to prawdaa stosujesz olejowanie?moje też za bardzo wilgoci nie lubią,szybko się też przetłuszczają ale olejowanie raz na tydzień i pozbyłam się siana.
agata456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 14:53   #767
Afiore
Rozeznanie
 
Avatar Afiore
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 502
Dot.: Farbowanie henną - część III

POMOCY!!!!



Budzę się dzisiaj rano, patrzę w lustro i mam ZIELONE PASEMKA! Wczoraj nałożyłam olej z Alterry, umyłam balsamem Babydream fur Mama a potem nałożyłam na jakieś półtorej godziny Biovax do włosów ciemnych... Co jest nie tak? Henna Khadi przecież powinna się wypłukiwać na czerwono!!!
__________________
Zapuszczam włosięta

Długość od karczku do końcówek
32-34-✄-31-...-37-✄-30-32-34-36-38-40-42-44-46-48-50
Afiore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 14:57   #768
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Afiore Pokaż wiadomość
POMOCY!!!!



Budzę się dzisiaj rano, patrzę w lustro i mam ZIELONE PASEMKA! Wczoraj nałożyłam olej z Alterry, umyłam balsamem Babydream fur Mama a potem nałożyłam na jakieś półtorej godziny Biovax do włosów ciemnych... Co jest nie tak? Henna Khadi przecież powinna się wypłukiwać na czerwono!!!
moze niewyplukalas dobrze henny?
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 15:34   #769
Shimla
Raczkowanie
 
Avatar Shimla
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 43
Dot.: Farbowanie henną - część III

Dzisiaj fryzjerka znalazła mi ZIELONE PASEMKA.

Tak się kończy farbowanie pojedyńcze, gdy trzeba podwójnie.
Shimla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-05, 16:09   #770
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Afiore Pokaż wiadomość
POMOCY!!!!



Budzę się dzisiaj rano, patrzę w lustro i mam ZIELONE PASEMKA! Wczoraj nałożyłam olej z Alterry, umyłam balsamem Babydream fur Mama a potem nałożyłam na jakieś półtorej godziny Biovax do włosów ciemnych... Co jest nie tak? Henna Khadi przecież powinna się wypłukiwać na czerwono!!!
a indygo było w mieszance?

---------- Dopisano o 17:09 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Cytat:
Napisane przez agata456 Pokaż wiadomość
a stosujesz olejowanie?moje też za bardzo wilgoci nie lubią,szybko się też przetłuszczają ale olejowanie raz na tydzień i pozbyłam się siana.
kiedyś stosowałam, ale dopiero sie zorientowałam za pozno, że byly niedopowiednie dla moich włosów. Muszę wrócić, ale nie wiem od jakiego oleju zacząć...
__________________
kosmetolog szuka pracy
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 16:34   #771
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
a indygo było w mieszance?

---------- Dopisano o 17:09 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------


kiedyś stosowałam, ale dopiero sie zorientowałam za pozno, że byly niedopowiednie dla moich włosów. Muszę wrócić, ale nie wiem od jakiego oleju zacząć...
Może babydream fur mama?

Henna jasny brąz kusi za bardzo... Zastanawiam się, czy wziąć od razu pełnowymiarowe opakowanie, czy próbki. Zrobię kontrolne pasma z różnym czasem trzymania.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 16:42   #772
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Może babydream fur mama?
Miałam. Nie sprawdził się. Ale on w ogole nie pachniał, czy przypadkiem oleje tam użyte nie były rafinowane?
__________________
kosmetolog szuka pracy
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-05, 17:16   #773
Afiore
Rozeznanie
 
Avatar Afiore
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 502
Dot.: Farbowanie henną - część III

Tak, indygo było w mieszance, ale hennowałam 15 sierpnia i nie było nic takiego do tej pory ;(
__________________
Zapuszczam włosięta

Długość od karczku do końcówek
32-34-✄-31-...-37-✄-30-32-34-36-38-40-42-44-46-48-50
Afiore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 08:11   #774
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Farbowanie henną - część III

Witam Was moje drogie! Mam pytanko Hennuję włosy khadi orzechowy brąz ostatnio zmieszałam pół na pół orzech z ciemnym brązem wyszedł identyczny(no moze nawet jasniejszy moze to dlatego ze zalewałam mieszanke naparem z lisci orzecha;mniej wazne) W sobote idę na wesele chciałam jakos odświeżyc kolor ostatnie hennowanie było 20sierpnia odrostu nie ma wiec pomyślałam o tzw glossie
No i tak zmieszałam łyzke ciemnego brązu z 3 łyzkami maski glorii i teraz supermegaciezkie pytanie czy henna ma się rozpuścić w tej masce? bo mnie został piasek..chyba ze glupia jestem i nie wiem ze henna sie nie rozpuszcza Poprostu zalewając woda i w konsystencji smietany tego nie widać
a..i czy kolor nie wyjdzie znacznie ciemniejszy? prosze o sugestie
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 08:16   #775
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Tak właściwie jaka jest róznica między naturalną henną przygotowaną z wodą, a taką zakwaszaną i odlożoną na parę godzin?

Bo strona khadi w sumie pozwala na przygotowanie tej henny i tak, i tak.
podbijam się

chcę zrobić sobie glossa z naturalnej khadi i już nie wiem czy koniecznie zakwaszać, i czy zakwaszanie i gloss to w ogóle dobry pomysł jest
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 10:21   #776
psotka8
Raczkowanie
 
Avatar psotka8
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 129
Dot.: Farbowanie henną - część III

Dzisiaj przyszła henna, kupiłam w końcu naturalną bo tej z amlą i jatropha(?) nie mieli nigdzie na składzie. Jestem niecierpliwa, więc w sumie przypadek zdecydował za mnie
I jeszcze tylko pytanie kontrolne, zanim zacznę maziać - na stronie khadi są podane 2 sposoby przygotowania henny, rozumiem że ten z odstawianiem na 12 godzin jest lepszy? I jeszcze jedno, wiem, że dużo dziewczyn pisało tu o dodawaniu odżywki, co mnie przekonuje bo boję się suszu. Czy jeśli rozmieszam hennę z cytryną, odstawię na 12 godzin i przed samym użyciem dodam odżywki (myślałam o Isanie z babasu) to będzie ok? I ile tej odżywki można dać, żeby niczego nie popsuć?
psotka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 11:10   #777
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez psotka8 Pokaż wiadomość
Dzisiaj przyszła henna, kupiłam w końcu naturalną bo tej z amlą i jatropha(?) nie mieli nigdzie na składzie. Jestem niecierpliwa, więc w sumie przypadek zdecydował za mnie
I jeszcze tylko pytanie kontrolne, zanim zacznę maziać - na stronie khadi są podane 2 sposoby przygotowania henny, rozumiem że ten z odstawianiem na 12 godzin jest lepszy? I jeszcze jedno, wiem, że dużo dziewczyn pisało tu o dodawaniu odżywki, co mnie przekonuje bo boję się suszu. Czy jeśli rozmieszam hennę z cytryną, odstawię na 12 godzin i przed samym użyciem dodam odżywki (myślałam o Isanie z babasu) to będzie ok? I ile tej odżywki można dać, żeby niczego nie popsuć?
ja daję dwie stołowe łyżki, konsystencja wtedy jest dobra, lepiej się nakłada i takiego suszu nie ma

---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Afiore Pokaż wiadomość
POMOCY!!!!



Budzę się dzisiaj rano, patrzę w lustro i mam ZIELONE PASEMKA! Wczoraj nałożyłam olej z Alterry, umyłam balsamem Babydream fur Mama a potem nałożyłam na jakieś półtorej godziny Biovax do włosów ciemnych... Co jest nie tak? Henna Khadi przecież powinna się wypłukiwać na czerwono!!!
matko, mój największy hennowy koszmar mam nadzieję, że da radę coś się z tym zrobić!
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 14:56   #778
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Farbowanie henną - część III

Ja mam pytanie.Czy ta henna Khadi starcza tylko na jedno farbowanie czy można ją użyć kilkakrotnie?Dla porównania dodam, że z innych farb zwykle zużywam max jedno opakowanie, zazwyczaj coś zostaje.
Aha.Czy to prawda, że włosy szybciej rośną przy regularnym hennowaniu?

Jak nie zużyję całej mieszanki mogę ja np. zamrozić, a potem podgrzać i nałożyć?
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 15:02   #779
psotka8
Raczkowanie
 
Avatar psotka8
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 129
Dot.: Farbowanie henną - część III

Bardzo dziękuję za odpowiedź, ale mam jeszcze jedno pytania. Właśnie czytam na stronie khadi, że jednym z najczęstszych błędów jest
Cytat:
"Nieprawidłowa temperatura mieszanki – zbyt wysoka lub zbyt niska
Odpowiednia temperatura jest podstawowym wymogiem podczas mieszania farby jeśli chcemy by pigment prawidłowo się uwolnił. Jeśli temperatura jest zbyt wysoka brązowy kolor może nabrać czerwonego odcieniu lub stracić na intensywności. Z drugiej strony henna rozpuszczona w zbyt zimnej wodzie da mniej wyrazisty kolor.
Należy jednak nakładać na włosy ciepła mieszankę.
Zbyt zimna mieszanka może nie dać spodziewanych efektów, jako że samo ciepło ciała nie wystarczy aby proces farbowania przebiegał prawidłowo.
Nigdzie wcześniej nic takiego nie widziałam, czy to znaczy, że mam ten sok z cytryny dodać ciepły (?!) czy po odstaniu tych 12stu godzin podgrzać w kąpieli mieszankę? Zgłupiałam trochę z tego wszystkiego...
psotka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-06, 18:50   #780
melwethien
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 15
Dot.: Farbowanie henną - część III

Witam wszystkie Wizażanki

Mam do Was ogromną prośbę. Stosunkowo niedawno zainteresowałam się farbowaniem włosów henną i zachęcona przychylnymi opiniami, postanowiłam zmienić kolor tą metodą. Wcześniej miałam zafarbowane włosy spranym szamponem koloryzującym (ciemna czekolada) i własnie na ten wyjściowy kolor nałożyłam sobie mieszankę henny Lush. Połączyłam caca marron oraz brun w stosunku 1:1 i trzymałam papkę na włosach tak ok. 5,5 godziny. Wszystko było dobrze, ale po wypłukaniu papki z włosów z jakiegoś powodu miałam je tłuste, jakbym wysmarowała je olejkiem (a tego nie zrobiłam). Jednak po dwóch tygodniach od farbowania zauważyłam, że włosy mam w dwóch kolorach. Na odrostach są ciemne, prawie czarne a reszta jest kasztanowa..I teraz nie wiem czy źle nałożyłam hennę, czy może kolor już mi się wypłukuje?
I właśnie chciałabym Was poprosić o poradę. Co powinnam teraz zrobić? Poczekać jeszcze jakiś czas i znów zafarbować je na całej długości, czy teraz machnąć tą samą henną, ale odrosty? Nie ukrywam, że drażnią mnie te 2 kolory

Na dole zamieszczam zdjęcia, aby bardziej zobrazować sytuację. Pierwsze zrobiłam z włączonym flashem, a drugie bez.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1040593.jpg (109,4 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1040635.jpg (96,9 KB, 46 załadowań)
melwethien jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:16.