Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-28, 21:11   #121
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Mam tak jak pisane wyzej- licówki direct venear. Popatrz w necie co to za rodzaj. To są kompozyty. Bardzo podobny system ma coltene (componeery) . Mi bylo strasznie cięzko znalezc gabinety ktore to robia. W sumie jak szukac to trzeba po dwóch haslach i te i firmy coltene. Bo jak dentysta ma w ofercie jedne to i tak zrobi drugie , bo sa na bardzo podobnej zasadzie. Porcelanowe licówki znajdziesz w cenie 600 czy 700zł jak dobrze poszukasz, najczesciej gdzies na prowincji. Ten gabinet w Rzeszowie przypadkiem znalazlam .
Na dniach wstawię fotkę jakąś..

Edytowane przez hula
Czas edycji: 2015-09-28 o 21:16
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 10:57   #122
kudliczek
Rozeznanie
 
Avatar kudliczek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 608
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Cytat:
Napisane przez hula Pokaż wiadomość
Mam tak jak pisane wyzej- licówki direct venear. Popatrz w necie co to za rodzaj. To są kompozyty. Bardzo podobny system ma coltene (componeery) . Mi bylo strasznie cięzko znalezc gabinety ktore to robia. W sumie jak szukac to trzeba po dwóch haslach i te i firmy coltene. Bo jak dentysta ma w ofercie jedne to i tak zrobi drugie , bo sa na bardzo podobnej zasadzie. Porcelanowe licówki znajdziesz w cenie 600 czy 700zł jak dobrze poszukasz, najczesciej gdzies na prowincji. Ten gabinet w Rzeszowie przypadkiem znalazlam .
Na dniach wstawię fotkę jakąś..
ja dzisiaj zadzwonię do tej dentystki z Bochni oraz do Rzeszowa i gabinetów w Krakowie i dam znać co się dowiedziałam. czyli Ty skłaniałabyś się do zwykłego kompozytu tak ? bo z tego co masz obecnie zadowolona nie jesteś z tego co czytałam. a te w Rzeszowie jak oceniasz? że to dobra metoda?
kudliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 11:21   #123
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Te z Rzeszowa interesują mnie, bo niby porcelana daje lepszą estetykę, a cena jest bardzo niska. Jesli chodzi o kształt to ja z moich jestem zadowolona wiec w zakresie formy nie widze potrzeby lepszego ygladu Intryguje mnie jednak , czy możnaby bylo uzyskac na tamtych bielsze niz ja mam. (u mnie cement plus licowka byly najjasniejsze jakie byly mozliwe). Ale generalnie wybieralabym metodę bezpośrednią ale w rozsądnej cenie, bo czasem za takie licówki liczą sobie 500-600zł. Moglabym dac tyle ale dentyscie, ktorego prace znam na przestrzeni lat. Znam jednego geialnego dentyste i jemu zapłacilabym każdą kasę, ale neistety ze względu na wypadek juz nie praktykuje
Jak zadzwonisz daj znac koniecznie

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:17 ----------

I jeszcze jedno opisujac moje perypetie wspomnialam , ze mam czesc ukruszonej licówki uzupelnioną zwyklym kompozytem ale oczywiscie jakims estetycznym . Nie moge wypowiedziec sie jaki on bylby na duzej powierzchni, tzn, gdyby rzucic go na kilka zębow bo wtedy wrazenie jest inne , ale na tym fragmencie jest pieknie zespolony z całoscią powierzchni i bardzo jasny, jaśniejszy niz przyzółknięcia na licówkach. Choć jeszcze raz podkresle, ze spadek jasności nie jest na samym płatku licówki tylko to są prześwity od spodu.
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 12:23   #124
kudliczek
Rozeznanie
 
Avatar kudliczek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 608
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Cytat:
Napisane przez hula Pokaż wiadomość
Te z Rzeszowa interesują mnie, bo niby porcelana daje lepszą estetykę, a cena jest bardzo niska. Jesli chodzi o kształt to ja z moich jestem zadowolona wiec w zakresie formy nie widze potrzeby lepszego ygladu Intryguje mnie jednak , czy możnaby bylo uzyskac na tamtych bielsze niz ja mam. (u mnie cement plus licowka byly najjasniejsze jakie byly mozliwe). Ale generalnie wybieralabym metodę bezpośrednią ale w rozsądnej cenie, bo czasem za takie licówki liczą sobie 500-600zł. Moglabym dac tyle ale dentyscie, ktorego prace znam na przestrzeni lat. Znam jednego geialnego dentyste i jemu zapłacilabym każdą kasę, ale neistety ze względu na wypadek juz nie praktykuje
Jak zadzwonisz daj znac koniecznie

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:17 ----------

I jeszcze jedno opisujac moje perypetie wspomnialam , ze mam czesc ukruszonej licówki uzupelnioną zwyklym kompozytem ale oczywiscie jakims estetycznym . Nie moge wypowiedziec sie jaki on bylby na duzej powierzchni, tzn, gdyby rzucic go na kilka zębow bo wtedy wrazenie jest inne , ale na tym fragmencie jest pieknie zespolony z całoscią powierzchni i bardzo jasny, jaśniejszy niz przyzółknięcia na licówkach. Choć jeszcze raz podkresle, ze spadek jasności nie jest na samym płatku licówki tylko to są prześwity od spodu.
Rozmawiałam z Panią z recepcji z Rzeszowa, powiedziała mi, że trzeba oszlifować zęba i że jeżeli ja np. jestem spoza Rzeszowa, to zrobią mi to po godzinach pracy i nie ma z tym problemu. Jedną licówkę opracowują w 30minut. Ponieważ dopasowują ją do Ciebie. Ale ona nie jest pewna, czy licówkami ja zamknę szparki między zębami, musiałabym to skonsultować z tym lekarzem. Nie zapytałam o kolor,ale tutaj przy licówkach chyba nie ma takiego problemu prawda? dodam jeszcze, że Pani poinformowała mnie o bardzo długiej gwarancji na licówki.

https://www.youtube.com/watch?v=HkZU...o&spfreload=10 znalazłam coś takiego w sieci.

dzwoniłam do Vitadentu do Krakowa, ale mało mi powiedziano przez telefon. również trzeba się udać na konsultację, bo wszystko zalezy od zgryzu, tutaj akurat pytałam o kompozyt.

Edytowane przez kudliczek
Czas edycji: 2015-09-29 o 12:33
kudliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 12:45   #125
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Wiesz, to wiadome, ze jak nie zobaczy zgryzu to nie powi Ci na 100% co można zrobić. Natomiast z tym kolorem licówek to jest tak, ze mnie ciekawi , jak wygląda sam płatek takiej licówki porcelanowej w systemie cerec. Bo te co ja mam, jakbys zobaczyla (w sensie przed nalozeniem sam płatek) to one są jak taki kawałek plastiku przzroczystego w kolorze szarawym..Ja bylam zdziwiona, myslalam,ze too wyglada jak w internecie, ze pokazuja takie bialutkie, a to obróbka fotoszopem. W naturze jasny kolor mozna uzyskac tylko dzieki temu ze pod spod klei się na biały cement. Tak samo jak cos wchlonie ten cement to bedzie pebijac przez licówke. I dlatego mnie interesuje jak wyglada porcelanowa licówka, czy jest badziej białym a nie takim szarym "plastikiem". Aha, no i wlasnie kwestia szlifowania, U mnie jest ta zaleta ,ze w tym systemie ząb zostaje jedynie lekko zmechacony. Nie szlifuje się go i prkatycznie po zdjęciu licówek nie jest zniszczony. W porcelanie tez mozna to uzyskać niby, ale to w jakichs nowoczesnych systemach, a tak typowo, to zeba się ze szkliwa obrabia.

Edytowane przez hula
Czas edycji: 2015-09-29 o 12:46
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 12:56   #126
kudliczek
Rozeznanie
 
Avatar kudliczek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 608
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

i to jest właśnie fajne, że zęba nie trzeba szlifować. a tutaj w Rzeszowie trzeba... zresztą na tym filmie z yt też szlifują milimetr.

czyli mam rozumieć, że metodą którą Ty robiłaś nie masz zęba oszlifowanego, tylko "zmechaconego'' ? to samo się robi właśnie przy kompozycie, mniejsza ingerencja.

zdecydowałabyś się na ten Rzeszów? czy jeszcze jakiś inny gabinet Ci w głowie siedzi? a może o kompozycie myślisz?

a co do dentystki z Bochnie, kontakt do niej masz od kobiety z forum beauty? mi się te jej ząbki nie podobały, jeżeli rozmawiamy o tej samej osobie. ok, jak na efekt przed i po to w porządku, ale sama takich bym nie chciała.

Edytowane przez kudliczek
Czas edycji: 2015-09-29 o 12:59
kudliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 18:04   #127
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Tak, mi chodzi o babke z beauty. A co Ci sie nie podobało? Ja uwazam , ze zmiana super. Miała takie płaskie i "zjedzone" ząbki a ładnie je uwypuklila. Kolor yo inna sprawa, ponoc nie chciala wszystkich bialych na maxa. Natomiast fotki z galerii na stronie tej dentystki to sa porcelanowe i mi sie ie podobaja. Spodziewałabym sie czegos bardziej sektakularnego. Nie podobaja mi sie tez zęby równe, tzn tak jak w protezie. ja mam zrobione tak, ze jedynki sa dłuzsze, wyglada to naturalniej. Poki co mam te co mam licowki, ale gdybym miala finansowa nadwyzke to chetnie bym szarpneła sie na porcelane o ile wyszlab bielsza. Czyste pełnoceramiczne mozna zrobic jakie tylko chce sie białe. Natomiast nie wiem czy porcelanowe

Edytowane przez hula
Czas edycji: 2015-09-29 o 18:08
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-29, 18:23   #128
kudliczek
Rozeznanie
 
Avatar kudliczek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 608
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

nie podobały mi się chyba uwypuklenia, mialam wrazenie, że te zęby ma szersze dołem. aż spojrzę jeszcze raz. nie chodziło o kolor, bardzo jej pasowały i wyglądały naturalnie.

ja znałam direct venear w Katowicach po 500, bo w Krakowie są po 600. To już chyba lepszy wybór te za 600 w Rzeszowie, ale muszą piłować zęba.

muszę porządnie ogarnąć ten temat, porcelanowe, pełnoceramiczne bo się po prostu nie znam. wlasnie w tym momencie siedzę na forach i buszuję w internecie, może jutro pójdę na jakąś konsultację
kudliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 22:21   #129
kudliczek
Rozeznanie
 
Avatar kudliczek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 608
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

ja jeszcze jutro zadzwonię do Pani z Bochni i z nią porozmawiam na temat tego kompozytu u niej
kudliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 08:39   #130
akahsa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 2
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Witam
Parę miesięcy temu pytałam na tym wątku o licówki w Krakowie. Niestety nikt w tym mieście nie chciał się podjąć ich założenia ( mam dość dużą wadę zgryzu, zęby nachodziły na siebie itd Każdy mi to odradzał, proponował jedynie wybielenie...
I tak trafiłam do Rzeszowa. Tutaj Pani stomatolog ( gabinet na Jabłońskiego) bez problemu podjęła się ich założenia. Zlikwidowano mi diastemę i założono na razie 2 jedynki. Zęby były piłowane z góry i dołu. Na początku czułam dziwny dyskomfort, ale teraz jest ok. Nakładany miałam kompozyt ( porcelana w moim przypadku to zbyt duże ryzyko uszkodzeń). Jeśli to komuś pomoże to jak najbardziej polecam.
akahsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 09:49   #131
kudliczek
Rozeznanie
 
Avatar kudliczek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 608
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Cytat:
Napisane przez akahsa Pokaż wiadomość
Witam
Parę miesięcy temu pytałam na tym wątku o licówki w Krakowie. Niestety nikt w tym mieście nie chciał się podjąć ich założenia ( mam dość dużą wadę zgryzu, zęby nachodziły na siebie itd Każdy mi to odradzał, proponował jedynie wybielenie...
I tak trafiłam do Rzeszowa. Tutaj Pani stomatolog ( gabinet na Jabłońskiego) bez problemu podjęła się ich założenia. Zlikwidowano mi diastemę i założono na razie 2 jedynki. Zęby były piłowane z góry i dołu. Na początku czułam dziwny dyskomfort, ale teraz jest ok. Nakładany miałam kompozyt ( porcelana w moim przypadku to zbyt duże ryzyko uszkodzeń). Jeśli to komuś pomoże to jak najbardziej polecam.
fajnie jakbyś wstawiła zdjęcie swoich ząbków bardzo prosimy

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

Hula dzwoniłam do Pani doktor z Bochni, powiedziała mi 200 zł za zęba maksymalnie, dlatego że ja mam diastemę i trzeba ją zamknąć i powiększyć zęby, a w niektórych przypadkach może to być np 150zł. ja się chyba do niej osobiście wybiorę, prosiła, żeby przyjechać, bo musi to zobaczyć
kudliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-30, 11:21   #132
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Hej, no postaram sie dzis wieczorem , komorką, bo nie mam teraz lepszego sprzetu. Cena , jak sama widzisz jest super, Pamietaj, ze kompozyty te do wypelnien z ktorych sie robi licowki są rozne, i jak masz mozliwosc wziac jakis troche drozszy a bardziej estetyczny to bierz. A ile Ty zamierzasz zębów zrobic? Bo jak dwa czy cztery to też inaczej , natomiast jak ja robilam 16ście to dla mnie kwestia finansowa byla bardzo wazna, bo to sie juz robia duze pieniazki. Ja nie chcialam jednak miec zostawionych tych dalszych , zeby nie bylo roznicy. Dlatego jestem teraz taka wkurzona ,ze i tak nei wygladają tak samo tylko mi poróżniły się odcieniem
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 12:43   #133
kudliczek
Rozeznanie
 
Avatar kudliczek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 608
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Cytat:
Napisane przez hula Pokaż wiadomość
Hej, no postaram sie dzis wieczorem , komorką, bo nie mam teraz lepszego sprzetu. Cena , jak sama widzisz jest super, Pamietaj, ze kompozyty te do wypelnien z ktorych sie robi licowki są rozne, i jak masz mozliwosc wziac jakis troche drozszy a bardziej estetyczny to bierz. A ile Ty zamierzasz zębów zrobic? Bo jak dwa czy cztery to też inaczej , natomiast jak ja robilam 16ście to dla mnie kwestia finansowa byla bardzo wazna, bo to sie juz robia duze pieniazki. Ja nie chcialam jednak miec zostawionych tych dalszych , zeby nie bylo roznicy. Dlatego jestem teraz taka wkurzona ,ze i tak nei wygladają tak samo tylko mi poróżniły się odcieniem
ja mam dlugie trójki , czyli kiełki, a jedynki i dwójki mam malutkie. więc u mnie kazdy lekarz chce robić cztery zęby czyli jedynki i dwójki. ja też swoje zrobie i wstawię, żebyś wiedziała.

16 zębów robiłaś po 500zł? szacun. to się nie dziwie, że się złościsz, skoro nie jest tak jak być powinno.
kudliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 12:47   #134
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

http://images68.fotosik.pl/1218/66a46b0d0e25d800med.jpg

Oto moje ząbki. Ale jakosc foto jest taka, ze tu nie widac tego o czym pisałam, roznicy w odcieniach, ale uwierz mi ,ze są. Mozesz bardziej na ksztalt spojrzec. Tylko , ze u mnie nie bylo rownych swoich zębow, nie mam idealnego zgryzu wiec trzeba bylo się namęczyc. Na czworce nie ma juz licowki (odpadla , jak pisalam) a nie widac roznicy- tyle, ze ząb jest mniejszy od drugiej czworki, natomiast kolor taki jak po wybielaniu zostal i jest w tym momencie taki sam jak na licowkach, a bezposrednio po zalozeniu byla duza roznica miedzy wybielaniem a licówkami (najpierw mialam klejoną górę i odstawała mocno od wybielanego dołu, pozniej dół). W tej chwili, parę miesięcy , kolor siadł i zownal sie z naturalnymi , wybielanymi zębami.
Jak sie przyjzysz na górną dwójkę (moją lewą) to w narozniku zobaczysz taką plamke zoltawą, nawet na tym slabym zdjeciu jest widoczna, wlasnie z tą licowka cos nie tak poszło o czym jak najbardziej swiadczy ta skaza, i ona ma inny odcien

Edytowane przez hula
Czas edycji: 2015-09-30 o 12:52
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 08:13   #135
kudliczek
Rozeznanie
 
Avatar kudliczek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 608
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Wow. Powiem Ci, że masz piękne zęby. Rozumiem, że kazda z nas jest zawsze z czegoś nie zadowolona i sama twierdzisz, że coś Ci odpadło. Ale wygladają jak Twoje, a nawet i lepiej. Tylko faktycznie kolor wpada w szarość. Ale może to lepiej tak, niż zeby byl zółty. Ale są piękne, musisz je tylko podreperować. Nie chcesz u innego lekarza zrobić pojedynczych zębów? Tych ktore są zniszczone? Po co szaleć jak masz ich aż 16 ? Byłaś gdzieś na konsultacjach? Ja bym pochodziła i podreperowała pojedyncze o ile dentyści też sie zgodzą. Z jakiego województwa jestes?
kudliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 11:00   #136
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Ja mam z gamy B wg skali vitea. Tzn ,ze one sa chlodne i w szarosci bardziej, bo grupa A idzie w żółć, ale to nie do mojej karnacji, wiec kolor byl dobrany dobrze a to , czego wlasnie nie widac na tym zdjęciu,ze dwójka odstaje i wlasnie nie jest "w szarosc" tylko sie zrobila zolta. Po prostu inny odcień bieli. Ja moze w przyszlym roku te dwojke sciagne, bo mnie juz dobija i zrobie od nowa. Kwestia tego, ze boje sie czy np daloby ja zrobic kompozytem, bo mam świadomosc, ze jak się miesza systemy roboty to zawsze troche moga sie roznic zęby i bede miec to samo co mam, czyli roznicę..wiec pewnie trzeba siegnac po ten sam system

---------- Dopisano o 10:00 ---------- Poprzedni post napisano o 09:54 ----------

Cytat:
Napisane przez kudliczek Pokaż wiadomość
Rozumiem, że kazda z nas jest zawsze z czegoś nie zadowolona i
Faktycznie, apetyt rosnie w miare jedzenia. Ja juz teraz o tej porcelanie mysle, zeby miec hollywood smile, cyzli takie na maksa bialejestem z dolnoslaskiego. Powiem Ci, ze raz zadzwonilam do takiego pana doktora protetyka dobrego i chcialam konsultacje wlasnie w sprawie , zeby mie doradzil co z tym mozna zrobic ewentualnie, nawet nie zeby poprawial, to powiedzial ,ze on sie nie podejmie (w dopowiedzeniu konsultowania roboty innych)
Ja z tego systemu jestem zadowolona i polecam , jesli chodzi o ksztalt naprawde niby tasmowe licowki a sa bardzo naturalne, tylko jak cos nie wyjdzie podczas przyklejania to pozniej klopoty. Z zwyklym kompozytem zwolnej reki tego nie ma, bo jest po prostu łatwy w ewentualnej poprawce i kazdy ci to zrobi i nne koszta, wiec jest mniejsze ryzyko

Edytowane przez hula
Czas edycji: 2015-10-01 o 11:05
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-02, 10:37   #137
kudliczek
Rozeznanie
 
Avatar kudliczek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 608
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Piękne zeby masz ładnie zrobione. Pokazałam koleżance i również się jej podobają. Ja faktycznie wystartuje sobie od tego kompozytu albo wybiorę Krakow, albo Bochnię. Dam tutaj na pewno znać a co do dorobienia zęba, ja bym spróbowała dorobić kompozyt już teraz, za rok, zęby będą mieć inny kolor i kompozyt też będzie musiał być wtedy ciemniejszy i może Ci szybciej zżółknąć.
kudliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-05, 08:53   #138
kudliczek
Rozeznanie
 
Avatar kudliczek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 608
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Hula i co postanowiłaś? Pisałaś, że idziesz w porcelanę ? Tzn będziesz robić licówki porcelanowe za jakiś czas??

Znalazłam licówki za 400zł w Gliwicach, te Twoje http://prodentin.pl/pages/nowosci/ i tam będę robić. Rozmawiałam właśnie z lekarką, 4 zęby w 3 godziny mi zrobią. W przeciągu dwóch tygodni myślę, że to załatwię

Edytowane przez kudliczek
Czas edycji: 2015-10-06 o 11:17
kudliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 16:51   #139
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Pytałam tutaj niedawno o licówki kompozytowe i jednak się na nie zdecydowałam. Robiłam je dzisiaj w Rzeszowie po 150zł za każdego zęba. Jestem zachwycona efektem!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zęby.jpg (4,1 KB, 451 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 12162367_1161149663916171_1769535731_o.jpg (47,9 KB, 297 załadowań)
__________________
Życie w Dubaju z mojej perspektywy

KLIK
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-09, 21:16   #140
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Cool Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Anethka, dawaj, jaki gabinet tu lub na pw..
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 08:28   #141
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Cytat:
Napisane przez hula Pokaż wiadomość
Anethka, dawaj, jaki gabinet tu lub na pw..
Krawdent.

Dzisiaj jednak przestałam cieszyć się ze swoich licówek. Rano po prostu ukruszył mi się kawałek trójki. Teraz wystaje kawałek mojego zęba. Nie wygląda to fajnie. W poniedziałek będę dzwonić do tego gabinetu stomatologicznego i chcę, żeby to poprawili. Mam tylko nadzieję, że nie będę musiała płacić im kolejny raz 150zł .
__________________
Życie w Dubaju z mojej perspektywy

KLIK
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 15:37   #142
kudliczek
Rozeznanie
 
Avatar kudliczek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 608
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Cytat:
Napisane przez Anethka Pokaż wiadomość
Krawdent.

Dzisiaj jednak przestałam cieszyć się ze swoich licówek. Rano po prostu ukruszył mi się kawałek trójki. Teraz wystaje kawałek mojego zęba. Nie wygląda to fajnie. W poniedziałek będę dzwonić do tego gabinetu stomatologicznego i chcę, żeby to poprawili. Mam tylko nadzieję, że nie będę musiała płacić im kolejny raz 150zł .

Piękne ząbki, dlaczego zdecydowałaś się na Rzeszów? Widzę, że masz miejscowość Kraków wpisaną Sama się ułamała?

Masz może zdjecie "przed" i czy ktoś Ci polecił akurat ten gabinet?
kudliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 15:42   #143
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Normalnie jest gwarancja, jak na kazdą plombę..Jedno jest pewne, i sama doswiadzylam, ze nie ma co się cieszyc zębami po wyjsciu z gabinetu. Dlatego tak cenne są opinie i zęby dziewczyn, ktore maja licowki rok, dwa lata i dopiero one mogą stwierdzić, czy robota byla dobrze wykonana.
Jak tu wspomniałam, w swoim życiu poznalam dentyste , ktoremu zaplacilabym kazdą kasę za robotę, bo człowiek tak wykonywał plomby, ze ja do doroslego zycia myslalam, ze to jakiś mit , ze plomba moze wypasc..dopóki nie zaczelam korzystac z innych lekarzy. Po prostu mistrz techniki.

Edytowane przez hula
Czas edycji: 2015-10-10 o 15:44
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-10, 15:53   #144
kudliczek
Rozeznanie
 
Avatar kudliczek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 608
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

ale jaja, że jej się już ukruszyło. też myślę, że po paru dniach na pewno lekarz nie zażąda 150zł tylko poprawi zęba .
kudliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-11, 13:50   #145
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Cytat:
Napisane przez Anethka Pokaż wiadomość
Pytałam tutaj niedawno o licówki kompozytowe i jednak się na nie zdecydowałam. Robiłam je dzisiaj w Rzeszowie po 150zł za każdego zęba. Jestem zachwycona efektem!

jakie piękne ząbki... ajjj... a ja usłyszałam w gabinecie złe rzeczy. otóż, najpierw ortodoncja w moim wypadku, potem estetyka... czyli najpierw muszę zająć się wyprostowaniem trójki (pewnie tzn też usunięcie czwórki...) - i dopiero pomyślimy nad wyrównywaniem licówkami i całym upiększaniem. ja wiem to dobre rozwiazanie ale na samą myśl, że czeka mnie najpierw pół roku czy rok w aparacie.. wrrrr moje marzenie o idealnych ząbkach jeszcze w tym roku - zapadło się pod ziemią dosłownie...


może w lublinie ktoś poleci ortodontę w związku z tym?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 08:09   #146
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Dzwoniłam dzisiaj do gabinetu. Poprosili, żeby przyjechać na 16:00 i poprawią mi tego zęba w ramach gwarancji . Ufffff!
__________________
Życie w Dubaju z mojej perspektywy

KLIK
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 08:20   #147
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Cytat:
Masz może zdjecie "przed" i czy ktoś Ci polecił akurat ten gabinet?
Nie, nikt mi nie polecił tego gabinetu. Po prostu znalazłam ich w necie.

A zdjęcie 'przed' wstawiam w załączniku.
Jak widać, z kształtem zębów nie miałam problemu. Nie były krzywe ani nic takiego.
Co było z nimi nie tak?
- przebarwienia na jedynkach i dwójkach. Nie dało się wybielić tych zębów, bo przebarwienia stawały się wtedy białe, a reszta zęba nie zmieniała w ogóle koloru
- plomba na dwójce. W dzieciństwie ukruszył mi się kawałek dwójki. Miałam na niej plombę, ale od razu rzucało się to w oczy (widać na zdjęciu)
- plomba na drugiej dwójce. Non stop zbierał mi się tam osad, którego nie byłam w stanie usunąć i musiałam ciągle biegać do dentysty, żeby się tego pozbyć
- najgorsze było dla mnie jednak to, że (według dentysty) moje szkliwo źle się rozwijało i nic nie można było z tym zrobić. W związku z tym moje zęby miały różne odcienie. W dzień, na zewnątrz wyglądały na jasne, a w ciemnym pomieszczeniu gorzej niż na zdjęciu z załącznika.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png rtyy.png (133,1 KB, 198 załadowań)
__________________
Życie w Dubaju z mojej perspektywy

KLIK
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 10:11   #148
kudliczek
Rozeznanie
 
Avatar kudliczek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 608
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Cytat:
Napisane przez Anethka Pokaż wiadomość
Nie, nikt mi nie polecił tego gabinetu. Po prostu znalazłam ich w necie.

A zdjęcie 'przed' wstawiam w załączniku.
Jak widać, z kształtem zębów nie miałam problemu. Nie były krzywe ani nic takiego.
Co było z nimi nie tak?
- przebarwienia na jedynkach i dwójkach. Nie dało się wybielić tych zębów, bo przebarwienia stawały się wtedy białe, a reszta zęba nie zmieniała w ogóle koloru
- plomba na dwójce. W dzieciństwie ukruszył mi się kawałek dwójki. Miałam na niej plombę, ale od razu rzucało się to w oczy (widać na zdjęciu)
- plomba na drugiej dwójce. Non stop zbierał mi się tam osad, którego nie byłam w stanie usunąć i musiałam ciągle biegać do dentysty, żeby się tego pozbyć
- najgorsze było dla mnie jednak to, że (według dentysty) moje szkliwo źle się rozwijało i nic nie można było z tym zrobić. W związku z tym moje zęby miały różne odcienie. W dzień, na zewnątrz wyglądały na jasne, a w ciemnym pomieszczeniu gorzej niż na zdjęciu z załącznika.
no teraz masz pięknie zrobione, faktycznie jest o niebo lepiej. wiesz może jaki masz kolor i jaki masz materiał na nich? bo zęby masz zrobione naturalnie i są na zdjęciach bardzo białe. dzwoniłaś już do dentysty?
kudliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 10:58   #149
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Cytat:
Napisane przez kudliczek Pokaż wiadomość
no teraz masz pięknie zrobione, faktycznie jest o niebo lepiej. wiesz może jaki masz kolor i jaki masz materiał na nich? bo zęby masz zrobione naturalnie i są na zdjęciach bardzo białe. dzwoniłaś już do dentysty?
Szczerze mówiąc nie mam pojęcia ani jaki to kolor ani jaki materiał. Gdy dentysta zapytał mnie jaki chcę mieć kolor, powiedziałam: "biały, ale nie tak intensywny, że od razu rzucałby się w oczy".

Tak, dzwoniłam do dentysty. Poprawią mi tę licówkę o 16:00. Nie muszę za to płacić. Zrobią to w ramach gwarancji .
__________________
Życie w Dubaju z mojej perspektywy

KLIK

Edytowane przez Anethka
Czas edycji: 2015-10-12 o 10:59
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 17:05   #150
kudliczek
Rozeznanie
 
Avatar kudliczek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 608
Dot.: Licówki KOMPOZYTOWE- koszt ok.200 zł

Cytat:
Napisane przez Anethka Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc nie mam pojęcia ani jaki to kolor ani jaki materiał. Gdy dentysta zapytał mnie jaki chcę mieć kolor, powiedziałam: "biały, ale nie tak intensywny, że od razu rzucałby się w oczy".

Tak, dzwoniłam do dentysty. Poprawią mi tę licówkę o 16:00. Nie muszę za to płacić. Zrobią to w ramach gwarancji .

i jak Ci poszła naprawa? lekarz ostrzegał, że może się tak dziać jeszcze? czy teraz już powinno być w porządku ??
kudliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-07 17:56:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:54.