Farbowanie henną - część IV - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-11-02, 10:54   #3211
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Ładnie choć widać na zdjęciu niebieskie podtony. Ale przy samym indygo to norma.
Ja w wakacje też położyłam 2 x czarną z odrobiną henny i wyszło mi podobnie, dla mnie za ciemno.
__________________



Edytowane przez Contax
Czas edycji: 2015-11-02 o 11:09
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-03, 20:10   #3212
Natalia_alia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 10
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Moja przygoda z henna zaczela sie okolo roku temu. Wczesniej katowalam wlosy farbami blond, dazac ku platynie, co owszem, raz udalo mi sie uzyskac, ale kolor zzolkl Nastepnie, dalej oscylujac wokol blondow, polozylam popielaty blond, ktory na moich nieco sfatygowanych kosmykach wyplukal sie blyskawicznie juz po dwoch tygodniach od nalozenia. Co dalej? Z trzema kolorami (moj naturalny to popielaty ciemny blond) na glowie trudno sie nie zirytowac. Bedac w Egipcie, skusilam sie na zakup naturalnej henny - i to bylo to! Postanowilam, ze do mojej bladej cery najbardziej bedzie pasowal rudy. Kupilam wiec najpopularniejsza henne w Egipcie, sprzedawana w saszetkach z rysunkiem rudej pani, ktora nazywa sie five fives (po arabsku khamsa khamset - czyli piec piatek. Za porada, do 200 g henny dodalam kubek octu winnego, zmieszalam do utrzymania jednolitej papki i odstawilam na 24 godziny. Po uplywie tego czasu nalozylam ja na wlosy, ktore nastepnie owinelam w foliowa siatke i recznik. Taka ''ohelmowana'' poszlam spac, rano zmylam henne letnia woda. Efekt? Pierwszy raz w zyciu farba zadowolila mnie w stu procentach! Piekny polysk, miekkosci, sypkosc i pogrubienie kosmykow, no i ten intensywny rudy odcien! Przez 48 godzin, zgodnie z zaleceniami starszych stazem w hennowaniu, nie mylam glowy, aby henna mogla sie przegryzc. Tak mi sie ten rytual spodobal, ze robie go regularnie co dwa tygodnie - i zauwazam, ze na dluzsza mete henna niweluje lupiez, przyspiesza wzrost wlosow, a jednoczesnie nadaje ten wspanialy kolor. Dla kolezanek, ktore farbuja sie na ciemno, poradze mieszac henne z chlodna woda i odstawiac na cala dobe. Opcjonalnie mozna dodac nieco kawy lub owocow granatu (poglebia efekt). A, i jeszcze jeden trik: jesli okrywamy wlosy czyms tak szczelnym, jak foliowa siatka, to tworzymy tam temperature, ktora sprzyja ocieplaniu koloru. Analogicznie, chcac uzyskac chlodniejszy odcien, staramy sie po prostu wytrzymac z ta papka na glowie.... Trudne to to, ale podobno da sie wytrzymac Czas, na ktory powinnysmy nalozyc henna, to minimum 3 godziny, doba jest opcjonalna, bo czym dluzej, tym lepiej ten barwnik wsiaknie,

Przepraszam za dlugi post, ale mam nadzieje, ze komus sie przyda i rozjasni ten, w gruncie rzeczy prosty proces, jakim jest farbowanie wlosow bez ich niszczenia

xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-11-04 o 10:43 Powód: link
Natalia_alia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-03, 21:29   #3213
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Natalia_alia Pokaż wiadomość
Moja przygoda z henna zaczela sie okolo roku temu. Wczesniej katowalam wlosy farbami blond, dazac ku platynie, co owszem, raz udalo mi sie uzyskac, ale kolor zzolkl Nastepnie, dalej oscylujac wokol blondow, polozylam popielaty blond, ktory na moich nieco sfatygowanych kosmykach wyplukal sie blyskawicznie juz po dwoch tygodniach od nalozenia. Co dalej? Z trzema kolorami (moj naturalny to popielaty ciemny blond) na glowie trudno sie nie zirytowac. Bedac w Egipcie, skusilam sie na zakup naturalnej henny - i to bylo to! Postanowilam, ze do mojej bladej cery najbardziej bedzie pasowal rudy. Kupilam wiec najpopularniejsza henne w Egipcie, sprzedawana w saszetkach z rysunkiem rudej pani, ktora nazywa sie five fives (po arabsku khamsa khamset - czyli piec piatek. Za porada, do 200 g henny dodalam kubek octu winnego, zmieszalam do utrzymania jednolitej papki i odstawilam na 24 godziny. Po uplywie tego czasu nalozylam ja na wlosy, ktore nastepnie owinelam w foliowa siatke i recznik. Taka ''ohelmowana'' poszlam spac, rano zmylam henne letnia woda. Efekt? Pierwszy raz w zyciu farba zadowolila mnie w stu procentach! Piekny polysk, miekkosci, sypkosc i pogrubienie kosmykow, no i ten intensywny rudy odcien! Przez 48 godzin, zgodnie z zaleceniami starszych stazem w hennowaniu, nie mylam glowy, aby henna mogla sie przegryzc. Tak mi sie ten rytual spodobal, ze robie go regularnie co dwa tygodnie - i zauwazam, ze na dluzsza mete henna niweluje lupiez, przyspiesza wzrost wlosow, a jednoczesnie nadaje ten wspanialy kolor. Dla kolezanek, ktore farbuja sie na ciemno, poradze mieszac henne z chlodna woda i odstawiac na cala dobe. Opcjonalnie mozna dodac nieco kawy lub owocow granatu (poglebia efekt). A, i jeszcze jeden trik: jesli okrywamy wlosy czyms tak szczelnym, jak foliowa siatka, to tworzymy tam temperature, ktora sprzyja ocieplaniu koloru. Analogicznie, chcac uzyskac chlodniejszy odcien, staramy sie po prostu wytrzymac z ta papka na glowie.... Trudne to to, ale podobno da sie wytrzymac Czas, na ktory powinnysmy nalozyc henna, to minimum 3 godziny, doba jest opcjonalna, bo czym dluzej, tym lepiej ten barwnik wsiaknie,

Przepraszam za dlugi post, ale mam nadzieje, ze komus sie przyda i rozjasni ten, w gruncie rzeczy prosty proces, jakim jest farbowanie wlosow bez ich niszczenia

Jesli ktos pyta. czego uzywalam, to podsylam link to stronki, na ktorej owa henne udalo mi sie xxx
Fajnie się czytało
Ja jeszcze nigdy się nie farbowałam, ani henną, ani chemią. Jedyne, co mam na sumieniu, to rozjaśnianie, przez co miałam ohydne włosy Od czterech lat jakoś mam swoje całkiem naturalne, ale podczytuję ten wątek, bo henna kusi strasznie... Póki co, podziwiam efekty u innych
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-11-04 o 10:44 Powód: link w cytacie
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-06, 13:21   #3214
olencja kwiatencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja kwiatencja
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 850
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Kurde zrobiłam wczoraj henne i strasznie mi ją zgrudziło. A wymieszałam przed wlaniem płynu. Przed nałożeniem wymieszałam ale to i tak nic nie dało, ech. Ostatnio też miałam grudki, ale mniej, ale wydawało mi się, że to dlatego bo za szybko wlałam gluta.Macie jakieś sposoby na grudki?
olencja kwiatencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-06, 17:51   #3215
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Jakby ktoś był zainteresowany to mam na wymianę:
LOGONA NATURKOSMETIK bezbarwna ziołowa odżywka w proszku do pielęgnacji każdego rodzaju włosów, idealna do mieszania z henną 100g, pudełko tylko otworzone w celu sprawdzenia zawartości - taka KLIK
NATURALNA HENNA bezbarwna cassia z Pola Henny, 1 opakowanie

Zapraszam do mojego wątku wymiankowego. Link w podpisie.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-07, 10:17   #3216
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez olencja kwiatencja Pokaż wiadomość
Kurde zrobiłam wczoraj henne i strasznie mi ją zgrudziło. A wymieszałam przed wlaniem płynu. Przed nałożeniem wymieszałam ale to i tak nic nie dało, ech. Ostatnio też miałam grudki, ale mniej, ale wydawało mi się, że to dlatego bo za szybko wlałam gluta.Macie jakieś sposoby na grudki?
Mam niezawodny sposób: zawsze mieszam hennę mikserem
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-08, 13:26   #3217
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha
 
Avatar magyarparaszt
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mur.
Wiadomości: 7 547
Dot.: Farbowanie henną - część IV

chyba nie powinno się mieszać metalowym?
__________________
mięsem tylko rzucam


magyarparaszt jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-08, 14:45   #3218
olencja kwiatencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja kwiatencja
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 850
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Nie wiem, ostatecznie też zmiksowałam przed mrożeniem bo jednak nic a nic nie chciało się odgrudzić
olencja kwiatencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-08, 19:41   #3219
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez magyarparaszt Pokaż wiadomość
chyba nie powinno się mieszać metalowym?
Nie wiem :P

Kiedyś się męczyłam 'ręcznie', obecnie zawsze mikserem.i nie widzę żadnej różnicy
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-14, 19:09   #3220
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Co polecacie zakupić w celu uzyskania ciemnego brązu ale w ciepłym odcieniu? Na stronie khadi piszą, że ciemny brąz będzie zimnym brązem. Nie chcę uzyskać czerni, marzy mi się brąz ale z jakimś czerwonawym, mahoniowym poblaskiem Myslałam żeby zakupić ciemny brąz+orzechowy brąz, albo ciemny brąz i dodać trochę amli?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-14, 21:14   #3221
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Co polecacie zakupić w celu uzyskania ciemnego brązu ale w ciepłym odcieniu? Na stronie khadi piszą, że ciemny brąz będzie zimnym brązem. Nie chcę uzyskać czerni, marzy mi się brąz ale z jakimś czerwonawym, mahoniowym poblaskiem Myslałam żeby zakupić ciemny brąz+orzechowy brąz, albo ciemny brąz i dodać trochę amli?
Mi każdy brąz henny wychodzi z kasztanowym poblaskiem :/ osobiście polecam henna Lass ale wychodzi mniej ciepło niż Khadi.
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-14, 21:27   #3222
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Mi khadi jasny brąz wychodził dosyć ciemno z czerwonawym poblaskiem. Pewnie też zależy jaki masz wyjściowy kolor, u mnie wyjściowy był taki jasny brąz.
Dink jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-15, 07:05   #3223
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Wyjściowy kolor to sprany ciemny brąz- ostatnio farbowany 5.1 inebrya. Końce są praktycznie już czarne, góra robi się rudawa.

Przeglądałam galerię Khadi i widzę, że jasny brąz też ciemnieje.

Orzechowy brąz natomiast w opisie, ma być głębokim ciepłym brązem.
Może zaryzukuję któryś z jasniejszych odcieni, a ciemny brąz zrobię za drugim razem?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-15, 07:29   #3224
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Lepiej zacząć od jasniejszej tak jak piszesz a potem ewentualnie ciemniejsza i przygotuj się na to ze pierwsze 3 hennowania mogą się wyplukiwac juz po tygodniu wiec warto za jednym razem zamówić więcej henny

---------- Dopisano o 08:29 ---------- Poprzedni post napisano o 08:28 ----------

A orzechowy brąz zawsze był opisywany jako głęboki zimny brąz
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-15, 08:03   #3225
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Zgadza się 2 lata temu zraziłam się do henny- nałozyłam własnie orzechowy brąz i nie widziałam żadnej róznicy Ale fakt faktem, trzymałam 2 godzinki bez wcześniejszego utleniania.

Myślisz, że lepiej zacząć od jasnego brązu, który podobno ciemnieje czy orzechowego brązu, który ma być od razu ciemny? A może zmieszać sobie pół na pół?

Zamówię od razu 2 paczuszki, bo i tak gustuję w ciemnych włosach, jasne mi nie pasują, więc nie planuję się przez najbliższe lata rozjaśniać

Załączam tak na szybko zdj ecia koloru wyjściowego- sprany brąz+czarne końce
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20151115_08_54_40_Selfie.jpg (97,6 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20151115_08_55_18_Selfie.jpg (101,5 KB, 20 załadowań)
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!

Edytowane przez Sovilo
Czas edycji: 2015-11-15 o 08:09
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-15, 08:34   #3226
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Ciemne masz włosy. A odrost jaki? Ogólnie Ci powiem ze mi Khadi wcale nie łapie odrost. Nie wiem dlaczego. Tak samo miałam kilka lat temu i tez zrazilam się do henny. LASS kryje idealnie za pierwszym razem. Zamów sobie może Lass brazowa? Wydaje mi się ze kolorem bardziej będzie pasowała do tego co masz teraz na włosach

I jeszcze ostrzeżenie: Khadi w puszce nie jest tym samym co khadi w kartoniku.ta pierwsza wychodzi rudo. Nie ma nic wspólnego z brąz em. Testowałam orzechowy brąz i ciemny brąz w puszce.nie polecam.
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-15, 08:37   #3227
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Wyjściowy kolor to sprany ciemny brąz- ostatnio farbowany 5.1 inebrya. Końce są praktycznie już czarne, góra robi się rudawa.

Przeglądałam galerię Khadi i widzę, że jasny brąz też ciemnieje.

Orzechowy brąz natomiast w opisie, ma być głębokim ciepłym brązem.
Może zaryzukuję któryś z jasniejszych odcieni, a ciemny brąz zrobię za drugim razem?
Brazow nie utleniamy, tylko od razu nakladamy.
Jesli masz ciemne wlosy, to, moim zdaniem, nie ma sensu nakladac mieszanek z duza zawartoscia indygo. Ja bym wrecz rozważyla nalozenie czysyej henny, ktora na bardzo ciemnych wlosach da jedynie ciepły odcien. Z gotowych mieszanek khadi na Twoim miejscu, jesli chcesz nakladac od razu braz, sprobowalabym orzechowego brązu, bo ona ma zdaje sie najmniej indygo w skladzie.
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-15, 12:18   #3228
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Dziękuję za podpowiedzi Chętnie wypróbuję z Lass (ta cena) ale:
1. Czy to również czysta henna?
2. Są tylko 2 kolory:czarny i brązowy?
3. Jaki to odpowiednik brązów z khadi? W opiniach na helfy.pl czytam, że identyczna jak orzechowy brąz, innym razem , że bardziej jak ciemny brąz...
4. Daje ciepły poblask?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-15, 13:01   #3229
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Jest to czysta henna z domieszką indygo i innych ziół (czyli tak jak Khadi).
Lass daje zdecydowanie mniej ciepły poblask niż Khadi w moim odczuciu dlatego ją wolę
Jest w kolorach czarny i brązowy ale także o ile się nie mylę jest aturalna czyli sama henna.

Na każdych włosach henna chwyta inaczej więc ciężko mi powiedzieć czy to bardziej ciemny brąz czy orzechowy.
Obecnie używam Czarnej Lass. Efekt farbowania wrzucałam tutaj (na samej górze tej strony jest).
goldika jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-15, 18:31   #3230
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Farbowanie henną - część IV

A co radzicie dodatkowo zamówić żeby do brązowej Lass domieszać? W celu uzyskania cieplejszego odcienia, bo coś wszyscy opiniują, że to jednak chłodnawy brąz na początku...
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-16, 19:41   #3231
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Raz kozie śmierć zamówiłam brąz i czerwień z Lass. Mam teraz pytanie: chcąc ocieplić brąz chcę dodatć czerwonej henny. Jednak boję się 50:50. Myslałam, żeby dodać 1/5, ale czy to w ogóle coś da? Jakie są mniej więcej proporcje, żeby coś było widać?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-16, 20:43   #3232
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 709
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cześć

dziewczyny, możecie mi pomóc? mam mały problem z ciemnym brązem Khadi i nie bardzo wiem, co mogę z tym zrobić.
W zeszłym tygodniu farbowałam nią włosy po raz pierwszy. Wcześniej włosy malowane były farbami chemicznymi na ciemny brąz. Domyślałam się, że henna będzie jaśniejsza, ale nie, że aż tak
na długości kolor się ładnie pogłębił (wcześniejszy był już mocno sprany, bo na długości włosy farbuje raz na rok) natomiast odrost ...
no cóż, wyszedł jasno brązowy z rudą (lekko pomarańczową) poświatą, a miał być chłodny odcień ...
Postanowiłam, że za parę dni spróbuje znowu. Ale sytuacja powtórzyła się, kolor na odroście się nie pogłębił
No cholera ... o co chodzi? postępuję zgodnie z instrukcją, trzymam dłużej, około 3-4h, tak mi doradzono, a tu takie kwiatki

Zamówiłam khadi w kolorze czarnym, mam zamiar zmieszać je w proporcjach 1:1, może wtedy coś z tego wyjdzie?
na sobotę włosy muszę mieć już zrobione, czeka mnie sesja zdjęciowa na roczek dziecka. Nie chce wyglądać tak jak teraz
Mogę tym farbować włosy co 3-4 dni do skutku?
Sailor Star Fighter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-16, 21:14   #3233
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Raz kozie śmierć zamówiłam brąz i czerwień z Lass. Mam teraz pytanie: chcąc ocieplić brąz chcę dodatć czerwonej henny. Jednak boję się 50:50. Myslałam, żeby dodać 1/5, ale czy to w ogóle coś da? Jakie są mniej więcej proporcje, żeby coś było widać?
Spróbuj może 3:1? W razie czego przy następnym hennowaniu zmienisz proporcje
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-17, 19:04   #3234
iskralight
Zadomowienie
 
Avatar iskralight
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław/Jelenia Góra
Wiadomości: 1 771
Dot.: Farbowanie henną - część IV



Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Pokaż wiadomość
Cześć

dziewczyny, możecie mi pomóc? mam mały problem z ciemnym brązem Khadi i nie bardzo wiem, co mogę z tym zrobić.
W zeszłym tygodniu farbowałam nią włosy po raz pierwszy. Wcześniej włosy malowane były farbami chemicznymi na ciemny brąz. Domyślałam się, że henna będzie jaśniejsza, ale nie, że aż tak
na długości kolor się ładnie pogłębił (wcześniejszy był już mocno sprany, bo na długości włosy farbuje raz na rok) natomiast odrost ...
no cóż, wyszedł jasno brązowy z rudą (lekko pomarańczową) poświatą, a miał być chłodny odcień ...
Postanowiłam, że za parę dni spróbuje znowu. Ale sytuacja powtórzyła się, kolor na odroście się nie pogłębił
No cholera ... o co chodzi? postępuję zgodnie z instrukcją, trzymam dłużej, około 3-4h, tak mi doradzono, a tu takie kwiatki

Zamówiłam khadi w kolorze czarnym, mam zamiar zmieszać je w proporcjach 1:1, może wtedy coś z tego wyjdzie?
na sobotę włosy muszę mieć już zrobione, czeka mnie sesja zdjęciowa na roczek dziecka. Nie chce wyglądać tak jak teraz
Mogę tym farbować włosy co 3-4 dni do skutku?
Za każdym razem nakładałaś na całe włosy? Jeśli tak, to spróbuj na same odrosty?

Edytowane przez iskralight
Czas edycji: 2016-06-24 o 12:59
iskralight jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-17, 20:52   #3235
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Dodam jeszcze moje rozmyslania na team mojego przyszłego farbowana. Z opinii na forum helfy wnioskuję, że większości brąz Lass wychodzi jako kolor chłodny. Jestem kolorystyczną zgaszoną jesienią,. Chciałabym uzyskać głęboki ciemny brąz, ale z ciepłym poblaskiem, może być mahoniowym, ale DELIKATNYM(nie chcę aby włosy przy skroniach czy na odroście wyszły typowo rude) Więc może spróbuję te proporcje 3:1, choć trochę się boję czy to nie za dużo..

Zamowiłam zatem dodatkowo hennę czerwoną naturalną.

Pytanie:
1) może najpierw całość w celu wyrównania zafarbować brązem, a przy kolejnym farbowaniu nadać odcień?
2) gdybym mieszała nrąz i czerwień- to... jak? Suche proszki? Czy już rozmieszane? Pytam, bo brązu się nie utlenia i nie dodaje kwasu, a czerwieć powinnam zakwasić i odstwić na kilkanaście godzin. Inna jest też temperatura wody
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-17, 22:02   #3236
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Dodam jeszcze moje rozmyslania na team mojego przyszłego farbowana. Z opinii na forum helfy wnioskuję, że większości brąz Lass wychodzi jako kolor chłodny. Jestem kolorystyczną zgaszoną jesienią,. Chciałabym uzyskać głęboki ciemny brąz, ale z ciepłym poblaskiem, może być mahoniowym, ale DELIKATNYM(nie chcę aby włosy przy skroniach czy na odroście wyszły typowo rude) Więc może spróbuję te proporcje 3:1, choć trochę się boję czy to nie za dużo..

Zamowiłam zatem dodatkowo hennę czerwoną naturalną.

Pytanie:
1) może najpierw całość w celu wyrównania zafarbować brązem, a przy kolejnym farbowaniu nadać odcień?
2) gdybym mieszała nrąz i czerwień- to... jak? Suche proszki? Czy już rozmieszane? Pytam, bo brązu się nie utlenia i nie dodaje kwasu, a czerwieć powinnam zakwasić i odstwić na kilkanaście godzin. Inna jest też temperatura wody
Braz ma henne i indygo. W zaleznosci od pozadanego odcienia, im ciemniej, tym wiecej indygo. Chcac uzuskac cieplejszy odcien zmieniasz po prostu proporcje miedzy henna i indygo. Oczywiscie mozesz najpierw zrobic sam braz i zobaczyć, czy efekt kolorystyczny Ci opdowiada, czy jednak chcialabys cieplejszy odcien. Mozesz potem tez sprobowac zrobic glossa (wymieszac henne z odyzwka i nalozyc na 40-60 min, efekt kolorystyczny bedzie delikatniejszy i mniej trwaly, ale moze właśnie pozwoli Ci izyskac pozadany, cieply odcien).
Proszki mozesz wiec sobie od razu wymieszac, zalac woda (ok 50 stopni, zbyt goraca moze oslabic indygo) i siup na wlosy.
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-18, 21:27   #3237
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Farbowanie henną - część IV

A gloss też się daje pod folię i ciepełko? I jak często można go robić? Co tydzień? Co miesiąc zamiast farbowania...?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-18, 21:39   #3238
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Ja akurat glossow nie robie, wiec poczekajmy, az ktoras z dziewczyn, ktore je stosują, odpowie
Glossy i hennowania mozesz robic tak, czesto, jak czesto dusza zapragnie. Pamiętaj tylko, ze po glossie efekt będzie delikatniejszy i mniej trwaly nic po typowym hennowaniu.
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-18, 21:40   #3239
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
A gloss też się daje pod folię i ciepełko? I jak często można go robić? Co tydzień? Co miesiąc zamiast farbowania...?
tak możesz co tydzień
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-19, 01:08   #3240
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Ja glossuję
Dwa lata temu używałam samej henny, ale nie podobał mi się efekt na moim ciemnym odroście i wróciłam do farbowania na rudo chemią. Farba jak to farba wypłukiwała się na potęgę, mimo, że stosuję profesjonalne kosmetyki dobrych marek. Dodatkowo włosy sięgają mi już łokci i farbowanie całości co miesiąc bardzo je osłabia.
I olśniło mnie!
Farbuję sam odrost. Dosłownie centymetr włosów. Długość zostawiam zabezpieczoną olejem. A potem nakładam na dwie godzinki glossa z henny i cassi. Pod folię i do ciepełka. Efekt jest piękny, kolor olśniewający i włosy nie ciemnieją tak bardzo jak po samej hennie, a i zabawy jest mniej i trzyma się krócej. Plus wszystko co daje henna, czyli grubsze włosy odbite od głowy i zapach sianka. Żyć nie umierać!
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-09 08:36:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:05.