Proszę o radę w żywieniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-02, 19:20   #1
Grażyna.O
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 12

Proszę o radę w żywieniu


Jestem po zawale mam 47 lat wiem jaką dietę powinnam stosować i staram się ,mam pracę siedzącą ,chodzę na spacery,rower,ale mam duży brzuch w sumie jestem szczupła,ale najbardziej mi się chce jeść w pracy.Nie wytrzymuję 3 godz.między posiłkami,mój lekarz twierdzi że komponuję mało energetyczne posiłki, nie przepadam za mięsem,rybami lubię warzywa,owoce,nabiał[o% tłuszczu]i słodycze to jest zmora robi mi się słabo muszę zjeść np.czekoladę i to cała ,poziom cukru dobry.Przy tym biorę również hormony[menopauza].Proszę o radę w komponowaniu posiłków,może jest możliwość przykładu jadłospisu,jakiejkolwiek rady w żywieniu bardzo proszę.Grażyna
__________________
Grażyna.O
Grażyna.O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 19:32   #2
aneczka_10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 122
Dot.: Proszę o radę w żywieniu

Witam w tym roku koncze dietetyke wiec conieco juz wiem o zdrowym zywieniu postaram sie wiec pomoc.Po pierwsze nic nie pisalas o swojej pracy - interesuje mnei to czy jest stresująca czy z nudow porpostu siegasz po jakas przekaske?Podaj takze swoja wage i wzrost. Wydaje mi sie ze powinnas na poczatek zaczac sie odżywiać wedłu piramidy żywienia podaje Ci stronke gdzie znajdziesz jej opis http://www.florainstitute.pl/consumer/risks/catid5/68 . Moze to wystarczy
aneczka_10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 13:10   #3
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: Proszę o radę w żywieniu

Skoro nie możesz żyć bez czekolady to prawdopodobnie jesteś uzależniona od cukru. Staraj się stopniowo zmniejszać liczbę zjadanych słodyczy na rzecz warzyw i np. tego chudego nabiału o którym pisałaś. Wtedy będziesz się czuła najedzona i unikniesz gwałtownych wahań poziomu cukru we krwi.
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 19:52   #4
Grażyna.O
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 12
Dot.: Proszę o radę w żywieniu

Aneczko 10 pracuję jako księgowa-kasjer praca stresująca .wzrost 170,waga 70kg.Dziękuję za stronkę jest bardzo pomocna.Pozdrawiam
__________________
Grażyna.O
Grażyna.O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 19:54   #5
Grażyna.O
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 12
Dot.: Proszę o radę w żywieniu

Miu Miu dzięki o tym nie pomyślałam a,to jest dobry sposób na wykluczenie słodyczy i podjadanie.
__________________
Grażyna.O
Grażyna.O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 16:41   #6
stefan666
Przyczajenie
 
Avatar stefan666
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 8
Dot.: Proszę o radę w żywieniu

Nie jestem pewien czy żywność o zerowej zawartości tłuszczu to dobry pomysł. Nie każdy tłuszcz jest szkodliwy, pamiętaj o tym. Jak wiadomo są dwa podstawowe rodzaje tłuszczy – pochodzenia zwierzęcego i roślinnego. Tłuszcze pochodzenia zwierzęcego rzeczywiście są szkodliwe dla nas, natomiast te drugie nie tylko nie wywołują niekorzystnych skutków, ale wręcz są potrzebne organizmowi. Musisz po prostu znaleźć produkty zawierające odpowiedni rodzaj tłuszczu, słyszałem o margarynie właśnie takiej.
stefan666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-23, 17:42   #7
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Proszę o radę w żywieniu

komponujesz wg.mnie mało energetyczne posiłki z małą ilością białka i zero zdrowych tłuszczy!nic dziwnego,że chodzisz głodna.warzywka,owocki to max,godzinka trawienia.
Zajrzyj Grażynko na "odchudzanie po 30tce"na fitnessie,tam mamy takiego guru,który wszystko wie i na pewno coś Ci mądrego doradzi
annLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-23, 19:48   #8
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Proszę o radę w żywieniu

Cytat:
Napisane przez stefan666
Nie jestem pewien czy żywność o zerowej zawartości tłuszczu to dobry pomysł. Nie każdy tłuszcz jest szkodliwy, pamiętaj o tym. Jak wiadomo są dwa podstawowe rodzaje tłuszczy – pochodzenia zwierzęcego i roślinnego. Tłuszcze pochodzenia zwierzęcego rzeczywiście są szkodliwe dla nas, natomiast te drugie nie tylko nie wywołują niekorzystnych skutków, ale wręcz są potrzebne organizmowi. Musisz po prostu znaleźć produkty zawierające odpowiedni rodzaj tłuszczu, słyszałem o margarynie właśnie takiej.
Ale Grażyna pisze, że je NABIAŁ 0% - nabiał jest pochodzenia zwierzęcego i nie zawiera tłuszczów roślinnych (co najwyżej dodawany - nie zawsze legalnie - olej palmowy, którego należy unikać). Za to zawiera tłuszcze nasycone, których spożycie warto ograniczać, zwłaszcza po zawale. A margaryna prawdopodobnie obok tł. roślinnych zawiera tłuszcze trans (utwardzacze), czyli jeszcze gorzej.

Inna sprawa, że AnnLee ma rację - osoby z problemami miażdżycowymi powinny szczególnie dbać o zachowanie właściwej ilości zdrowych tłuszczów - NNKT. Dodawaj do warzyw oliwę z oliwek, olej lniany, zmielone siemię lniane, jedz orzechy.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 15:37   #9
stefan666
Przyczajenie
 
Avatar stefan666
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 8
Dot.: Proszę o radę w żywieniu

Masz rację Midi. W ogóle moim zdaniem ciężko dzisiaj o produkty naprawdę zdrowe. Dla tego jestem zwolennikiem jedzenia świeżych owoców, warzyw, oczywiście starannie dobranych. Za mięsem nie przepadam jakoś szczególnie. To co mi się wydaje najważniejsze to zróżnicowane i dobrze zbilansowane jedzenie. Każdy organizm potrzebuje czego innego więc ciężko mi powiedzieć jakie są potrzeby Twojego Grażyna.O. Druga sprawa do ruch. Uprawianie sportu bądź po prostu aktywność fizyczna, nie musisz biegać, znakomite są długie spacery, wycieczki na świeżym powietrzu, szczególnie, że miałaś już problemy z sercem. Pozdrawiam i uważaj na siebie
stefan666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:23.