Staramy sie i starmy sie a tu dalej nic:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-02, 10:48   #1
jaszczura16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4

Staramy sie i starmy sie a tu dalej nic:(


Czesć dziewczyny Witam Was wszystkie Czy któraś z Was ehh w sumie napewno duzo , stara sie o dzidzie a ma nieregularne cykle jak ja i w sumie to nie wiadomo kiedy te dni płodne są ;/ najlepiej chyba codziennie pobaraszkować z mężem bo inaczej to chyba nie da rady;/ stramy sie od 4 m-cy i nic a moje cykle wachają się od 30 do 36 dni poprostu masakra, a ja chciałąbym miec już taką kruszynę wiecie o co chodzi. jestem gdzies tak około 14 dni po owulacji cieżko to u mnie wyliczyc;/ moj organizm co m-c inaczej zachowuje sie podczas owulacjiale teraz od ostatniej owulacji piersi bola mnie naprawde mocno i cąły czas nie moge spac na brzuchu , mąz nie moze ich dotykac nawet na siłce biegac nie moge, ostatnia @ 9 marca;/ Zrobiłam test oczywiscie, no i nic i znow siedze i ząłamka, czy kiedys się uda?ehh
jaszczura16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 13:57   #2
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Staramy sie i starmy sie a tu dalej nic:(

4 miesiace to jeszcze nie jest dlugo.Chociaz wiem,ze jak sie czegos chce to ten czas strasznie sie dluzy.Badz cierpliwa i staraj sie wyluzowac.
Powodzenia!!
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 17:28   #3
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Staramy sie i starmy sie a tu dalej nic:(

Cytat:
Napisane przez jaszczura16 Pokaż wiadomość
Czesć dziewczyny Witam Was wszystkie Czy któraś z Was ehh w sumie napewno duzo , stara sie o dzidzie a ma nieregularne cykle jak ja i w sumie to nie wiadomo kiedy te dni płodne są ;/ najlepiej chyba codziennie pobaraszkować z mężem bo inaczej to chyba nie da rady;/ staramy sie od 4 m-cy i nic a moje cykle wahają się od 30 do 36 dni po prostu masakra, a ja chciałabym miec już taką kruszynę wiecie o co chodzi. jestem gdzies tak około 14 dni po owulacji cieżko to u mnie wyliczyc;/ moj organizm co m-c inaczej zachowuje sie podczas owulacji ale teraz od ostatniej owulacji piersi bola mnie naprawde mocno i cąły czas nie moge spac na brzuchu , mąz nie moze ich dotykac nawet na siłce biegac nie moge, ostatnia @ 9 marca;/ Zrobiłam test oczywiscie, no i nic i znow siedze i ząłamka, czy kiedys się uda?ehh
Cykle od 30 do 36 dni to jeszcze nie jest taka duża nieregularność. Jeśli chcesz wiedzieć, kiedy masz dni płodne, to zacznij prowadzić obserwacje temperatury, śluzu, szyjki macicy (sporo ze starających się dziewczyn tak robi). Dodatkowo możesz stosować testy owulacyjne albo pójść na monitoring cyklu do ginekologa. I nie przejmuj się, bo staracie się dopiero 4 miesiące, to wcale nie jest tak długo Powodzenia!
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 18:08   #4
Kocurkaa
Raczkowanie
 
Avatar Kocurkaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 106
Dot.: Staramy sie i starmy sie a tu dalej nic:(

[1=a2fc2be9cd8d1027f8cb90d 936276c49cf807c7d_6559504 24f87d;33301745]Cykle od 30 do 36 dni to jeszcze nie jest taka duża nieregularność. Jeśli chcesz wiedzieć, kiedy masz dni płodne, to zacznij prowadzić obserwacje temperatury, śluzu, szyjki macicy (sporo ze starających się dziewczyn tak robi). Dodatkowo możesz stosować testy owulacyjne albo pójść na monitoring cyklu do ginekologa. I nie przejmuj się, bo staracie się dopiero 4 miesiące, to wcale nie jest tak długo Powodzenia! [/QUOTE]
Hej, nie przejmuj się 4 cykle to nie jest jeszcze ta dużo. Ja z tż staraliśmy się 18 cykli i w końcu się udało. Powiem że badanie temp śluzu i szyjki jest bardzo przydatne, ja tak naprawdę zaczęłam po dość długich staraniach od kalendarzyka ale udało się za pierwszym cyklem z kalendarzykiem. Pozdrawiam
Kocurkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 18:25   #5
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Staramy sie i starmy sie a tu dalej nic:(

Polecam testy owulacyjne. Takie zwykłe z apteki.
4 cykle to króciutko

Poza tym zawsze podczas przygotowań warto zrobić sobie zwykłe badania - morfologia, warto zbadać hormony tarczycy, warto też zrobić badanie na toksoplazmozę i cytomegalie. Takie badania mogą wiele wyjaśnic, w ogóle warto je zrobić przed zajściem w ciażę.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 17:43   #6
elena_100
Wtajemniczenie
 
Avatar elena_100
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 2 850
Dot.: Staramy sie i starmy sie a tu dalej nic:(

Cytat:
Napisane przez jaszczura16 Pokaż wiadomość
Czesć dziewczyny Witam Was wszystkie Czy któraś z Was ehh w sumie napewno duzo , stara sie o dzidzie a ma nieregularne cykle jak ja i w sumie to nie wiadomo kiedy te dni płodne są ;/ najlepiej chyba codziennie pobaraszkować z mężem bo inaczej to chyba nie da rady;/ stramy sie od 4 m-cy i nic a moje cykle wachają się od 30 do 36 dni poprostu masakra, a ja chciałąbym miec już taką kruszynę wiecie o co chodzi. jestem gdzies tak około 14 dni po owulacji cieżko to u mnie wyliczyc;/ moj organizm co m-c inaczej zachowuje sie podczas owulacjiale teraz od ostatniej owulacji piersi bola mnie naprawde mocno i cąły czas nie moge spac na brzuchu , mąz nie moze ich dotykac nawet na siłce biegac nie moge, ostatnia @ 9 marca;/ Zrobiłam test oczywiscie, no i nic i znow siedze i ząłamka, czy kiedys się uda?ehh
Ja od zawsze miałam nieregularne cykle. Po latach wcinania hormonów unormowały się do 30-33 dni. Lekarz mi powiedział, że nie mam się z czego cieszyć bo przy cyklach dłuższych niż 28 dni owu wgóle nie ma, albo jest dwa razy - na początku i na końcu cyklu. Tak jak radzą dziewczyny, zacznij od samoobserwacji i zrób testy owu. W rossmanie paczka 5 szt kosztuje z 20-25 zł.
Mi się udało bez starania właściwie. Hehe prawie cudem. Trzymam kciuki
__________________

elena_100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 17:50   #7
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Staramy sie i starmy sie a tu dalej nic:(

Cytat:
Napisane przez elena_100 Pokaż wiadomość
Ja od zawsze miałam nieregularne cykle. Po latach wcinania hormonów unormowały się do 30-33 dni. Lekarz mi powiedział, że nie mam się z czego cieszyć bo przy cyklach dłuższych niż 28 dni owu w góle nie ma, albo jest dwa razy - na początku i na końcu cyklu. Tak jak radzą dziewczyny, zacznij od samoobserwacji i zrób testy owu. W rossmanie paczka 5 szt kosztuje z 20-25 zł.
Mi się udało bez starania właściwie. Hehe prawie cudem. Trzymam kciuki
Przyznam, że pierwszy raz spotykam się z taką teorią.
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-03, 19:29   #8
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Staramy sie i starmy sie a tu dalej nic:(

Cytat:
Napisane przez elena_100 Pokaż wiadomość
Ja od zawsze miałam nieregularne cykle. Po latach wcinania hormonów unormowały się do 30-33 dni. Lekarz mi powiedział, że nie mam się z czego cieszyć bo przy cyklach dłuższych niż 28 dni owu wgóle nie ma, albo jest dwa razy - na początku i na końcu cyklu. Tak jak radzą dziewczyny, zacznij od samoobserwacji i zrób testy owu. W rossmanie paczka 5 szt kosztuje z 20-25 zł.
Mi się udało bez starania właściwie. Hehe prawie cudem. Trzymam kciuki
nieee, to niemożliwe
co to za lekarz?
może cos źle zrozumiałaś??

[1=a2fc2be9cd8d1027f8cb90d 936276c49cf807c7d_6559504 24f87d;33326134]Przyznam, że pierwszy raz spotykam się z taką teorią.[/QUOTE]

ja też
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-03, 19:36   #9
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Staramy sie i starmy sie a tu dalej nic:(

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
nieee, to niemożliwe
co to za lekarz?
może cos źle zrozumiałaś??
Tak mnie ciekawi, czy ten lekarz chociaż sprawdził, czy Elena ma owulację, czy tylko ją postraszył
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 08:09   #10
istraa
Raczkowanie
 
Avatar istraa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 424
Dot.: Staramy sie i starmy sie a tu dalej nic:(

4 cykle, to jeszcze nie tak długo, chociaż rozumiem Cie doskonale, bo mnie udalo się dopiero w 9 cyklu...

u mnie było tak, że po odtawieniu tabsów zupełnie rozregulowały mi sie cykle były od 28 dni do ponad 40!!!! I bądz tu madry i wylicz dni płodne...
Tak, więc polecam przede wszystkim:

1. Samoobserwacja - mierzenie tempki + obserwacja śluzu (pozwoli zaobserwować zbliżjące się dni płodne)
2. Testu owulacyjne (na allegro po 1 zł - korzystałam polecam)
3. Luz - choziaż wiem, że nie jest to proste!

---------- Dopisano o 09:09 ---------- Poprzedni post napisano o 09:08 ----------

Cytat:
Napisane przez elena_100 Pokaż wiadomość
Ja od zawsze miałam nieregularne cykle. Po latach wcinania hormonów unormowały się do 30-33 dni. Lekarz mi powiedział, że nie mam się z czego cieszyć bo przy cyklach dłuższych niż 28 dni owu wgóle nie ma, albo jest dwa razy - na początku i na końcu cyklu. Tak jak radzą dziewczyny, zacznij od samoobserwacji i zrób testy owu. W rossmanie paczka 5 szt kosztuje z 20-25 zł.
Mi się udało bez starania właściwie. Hehe prawie cudem. Trzymam kciuki
Pierwszy raz o takiej teorii słyszę, co by nie bylo owulacji przy cyklach powyżej 28 dni. Wierutna bzdura.
__________________
Decydując się na dziecko, podejmujemy historyczną decyzję. Godzimy się bowiem, aby nasze serce wędrowało po świecie poza naszym ciałem."
istraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 09:15   #11
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: Staramy sie i starmy sie a tu dalej nic:(

Cytat:
Napisane przez istraa Pokaż wiadomość
4 cykle, to jeszcze nie tak długo, chociaż rozumiem Cie doskonale, bo mnie udalo się dopiero w 9 cyklu...

u mnie było tak, że po odtawieniu tabsów zupełnie rozregulowały mi sie cykle były od 28 dni do ponad 40!!!! I bądz tu madry i wylicz dni płodne...
Tak, więc polecam przede wszystkim:

1. Samoobserwacja - mierzenie tempki + obserwacja śluzu (pozwoli zaobserwować zbliżjące się dni płodne)
2. Testu owulacyjne (na allegro po 1 zł - korzystałam polecam)
3. Luz - choziaż wiem, że nie jest to proste!

---------- Dopisano o 09:09 ---------- Poprzedni post napisano o 09:08 ----------



Pierwszy raz o takiej teorii słyszę, co by nie bylo owulacji przy cyklach powyżej 28 dni. Wierutna bzdura.
Właśnie. Bzdura.
A panika po 4 miesiącach starań jest wręcz śmieszna.
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-04, 10:12   #12
elena_100
Wtajemniczenie
 
Avatar elena_100
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 2 850
Dot.: Staramy sie i starmy sie a tu dalej nic:(

Była też druga część zdania, o tym, że może zdażać się dwa razy. Dlatego licząc na środek cyklu można nie trafić. Lekarz jest bardzo dobrym specjalistą. Owu u mnie zbadać nie mógł ponieważ zaliczyłam wpadkę Choć przyznam, że miałam się wybrać na monitoring owulacji i jak powiedział lekarz by jej nie było to wspomożemy organizm dodatkową kuracją na wywołanie owu. Być może tyczyło się to bezpośrednio mojego przypadku, ponieważ u mnie poziom progesteronu jest od początku bardzo niski, co bez kuracji uniemożliwiało zajście w ciążę, a teraz też muszę go brać bo pozwala na jej utrzymanie.

Myślę, że każda z nas jest przypadkiem indywidualnym, być może mozliwe są dłuższe cykle przy normalnym poziomie progesteronu, lecz ja niestety nie miałam szczęścia tego sprawdzić.
__________________

elena_100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 11:17   #13
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Staramy sie i starmy sie a tu dalej nic:(

Cytat:
Napisane przez elena_100 Pokaż wiadomość
Była też druga część zdania, o tym, że może zdażać się dwa razy. Dlatego licząc na środek cyklu można nie trafić. Lekarz jest bardzo dobrym specjalistą. Owu u mnie zbadać nie mógł ponieważ zaliczyłam wpadkę Choć przyznam, że miałam się wybrać na monitoring owulacji i jak powiedział lekarz by jej nie było to wspomożemy organizm dodatkową kuracją na wywołanie owu. Być może tyczyło się to bezpośrednio mojego przypadku, ponieważ u mnie poziom progesteronu jest od początku bardzo niski, co bez kuracji uniemożliwiało zajście w ciążę, a teraz też muszę go brać bo pozwala na jej utrzymanie.

Myślę, że każda z nas jest przypadkiem indywidualnym, być może mozliwe są dłuższe cykle przy normalnym poziomie progesteronu, lecz ja niestety nie miałam szczęścia tego sprawdzić.
Wg mnie ta druga część zdania jest równie nieprawdziwa jak to że przy długich cyklach nie ma owu.
Ja mialam długie cykle i chyba owu miałam bo to juz 6 miesiac

---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

A mówienie że cykl ponad 28 dniowy jest długi też jest takie mocno umowne
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 11:44   #14
elena_100
Wtajemniczenie
 
Avatar elena_100
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 2 850
Dot.: Staramy sie i starmy sie a tu dalej nic:(

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Wg mnie ta druga część zdania jest równie nieprawdziwa jak to że przy długich cyklach nie ma owu.
Ja mialam długie cykle i chyba owu miałam bo to juz 6 miesiac

---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

A mówienie że cykl ponad 28 dniowy jest długi też jest takie mocno umowne
Może w twoim przypadku ponieważ ja miałam @ raz na 4 m-ce, lub raz na pół roku. Dla mnie jest taki cykl jest mega długi.

Żeby była jasność - nie powiedział, że tak jest zawsze, ale tak może być. Po to miał być monitoring. Jak sobie sprawdzałam to miałam cykle bez owu, a czasem miałam w 7 dniu cyklu. O ile testy są wiarygodne. Bo wiadomo, że mają margines błędu.

Chciałam raczej namówić założycielkę wątku do obserwacji i badań, np. poziomu hormonów, a nie tłumaczyć się czy wręcz opublikować moją kartę zdrowia, bo chyba nie o to chodziło.
__________________

elena_100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 12:21   #15
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Staramy sie i starmy sie a tu dalej nic:(

Cytat:
Napisane przez elena_100 Pokaż wiadomość
Może w twoim przypadku ponieważ ja miałam @ raz na 4 m-ce, lub raz na pół roku. Dla mnie jest taki cykl jest mega długi.

Żeby była jasność - nie powiedział, że tak jest zawsze, ale tak może być. Po to miał być monitoring. Jak sobie sprawdzałam to miałam cykle bez owu, a czasem miałam w 7 dniu cyklu. O ile testy są wiarygodne. Bo wiadomo, że mają margines błędu.

Chciałam raczej namówić założycielkę wątku do obserwacji i badań, np. poziomu hormonów, a nie tłumaczyć się czy wręcz opublikować moją kartę zdrowia, bo chyba nie o to chodziło.
Ja rozumiem i wiem że miałaś dobre intencje. I przy takich zaburzeniach miesiączkowania jak okres raz na 4 miesiace lub pół roku, to wszystko możliwe, nie kłócę sie. Lekarz powinien wiedzieć co mówi.

Ale takie zdanie cytuje za Tobą: "Lekarz mi powiedział, że nie mam się z czego cieszyć bo przy cyklach dłuższych niż 28 dni owu wgóle nie ma, albo jest dwa razy - na początku i na końcu cyklu." jest nieprawdziwe i wprowadza w błąd. Może niefortunnie je skonstruowałaś i tyle.
Ja mam dłuższe - bo 34 dniowe - nie są jakoś ekstremalnie długie - owu mam (no miałam) i to około 19 dnia cyklu czyli książkowo 14 dni przed końcem cyklu.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 12:48   #16
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Staramy sie i starmy sie a tu dalej nic:(

moje cykle były od 34 do nawet 50 dni .. i jak widać zaszłam w końcu i jakoś miałam owulacje
ostatnią @ miałam 7.09. a owulację miałam 11.10. dziwne nie? Akurat byłam na usg i był pęcherzyk owulacyjny. No i tego dnia zaszłam. Staraliśmy się 9mc.
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 17:53   #17
iguana333
Rozeznanie
 
Avatar iguana333
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 871
Dot.: Staramy sie i starmy sie a tu dalej nic:(

Owulacja może być podwójna ale tylko i wyłącznie może nastąpić po sobie w przeciągu kilku godzin. Pęcherzyk po uwolnieniu komórki wytwarza substancje hamujące inne pęcherzyki, powstaje z niego ciałko żółte które wytwarza progesteron, a ten podwyższony zapobiega ponownej owulacji. Od dnia owulacji przyjmuje się że po ok 14-max.18 dniach następuje krwawienie, endometrium się złuszcza i zaczyna się nowy cykl. 18 dni i więcej wyższych temperatur może świadczyć o ciąży.

By dobrze poznać swój cykl polecam:
1. mierzenie temperatury, codziennie od razu po przebudzeniu, przed wstaniem z łóżka. Mierzyć zawsze tym samym czystym termometrem i zawsze w tym samym miejscu: pochwie, odbycie lub pod językiem jak kto woli. Przez ok 5-7 min.
2. Codziennie o tej samej porze badać szyjkę macicy (najlepiej w godzinach popołudniowych), sprawdza się jej wysokość i czy jest otwarta czy zamknięta, oraz bada się śluz przy szyjce. Wystarczy dotknąć palcem dziurkę na szyjce macicy i gdy śluz jest rozciągliwy i przezroczysty jak białko jaja kurzego oznacza że zaczęły się dni płodne. Szyjka macicy w te dni jest maksymalnie wysoko i otwarta.

No i oczywiście przy długich cyklam podstawą jest zrobienie badań hormonalnych w 2 lub 3 dniu cyklu LH, FSH, Estrogeny, prolaktyna. Po stwierdzonej owulacji czyli powiedzmy ok 7-8 dni od dnia owulacji badamy progesteron, bo wtedy jego stężenie jest najwyższe. To takie podstawowe badania, które moim zdaniem każda starająca powinna zrobić.
Po ok roku bezskuteczych starań proponuje zrobić badanie na drożność jajowodów i zapisać się do lekarza który leczy niepłodność.

Polecam również kupić testy owylacyjne, tylko że przy PCO (policystycznych jajnikach) mogą się nie sprawdzać, ponieważ one wykrywają pik czyli skok LH, a przy PCO hormon LH jest naturalnie podwyższony.

Jeśli to nie będzie przynosiło rezultatów proponuje monitoring usg w czasie około owulacyjnym co jest najpewniejszym sposobem sprawdzenia płodności.

Prawidłowy cykl powinien trwać nie krócej niż 26 dni i nie dłużej niż 35 dni, jednak niektóre kobiety mają regularne miesiączki co 25 dni, a inne co 40 dni i te cykle są pełnowartościowe z owulacją.

Ja staram się 9 cykl i stwierdzam, że o staraniach wiem więcej niż niejeden lekarz, myślę z resztą że wszystkie starające mają dużą wiedzę na ten temat

Pozdrawiam i życzę owocnych starań
__________________
"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." Jan Paweł II
...bo dobro wraca...

Córeczka Nikola
9.11.2013 godz. 21.30
3KG 54CM

Edytowane przez iguana333
Czas edycji: 2012-04-04 o 17:59
iguana333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 23:15   #18
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Staramy sie i starmy sie a tu dalej nic:(

iguana masz dużą wiedzę. Szacun i powodzenia w staraniach!!

My staraliśmy sie nieco ponad rok, w końcu wybraliśmy sie na badania o których piszesz. Miałam czekać na okres by je zrobić... Nie doczekalam sie, byłam w 5 tc podczas tej wizyty..
U nas podstawowym problemem było chyba..za mało sexu. Wiem, że brzmi dziwnie, ale tak było. Tym bardziej że nie pilnowałam dni płodnych.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 16:33   #19
eluśka87
Zakorzenienie
 
Avatar eluśka87
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 317
GG do eluśka87
Dot.: Staramy sie i starmy sie a tu dalej nic:(

Witam,

też się zaczęliśmy nieśmiało starać. Już od 2 cykli tak intensywniej, niestety bez efektów. Mam raczej cykle 28 dniowe. Chociaż są pewne rozbieżności..Lekarz zlecił na moją prośbę badania hormonów ( ESTRADIOL, FSH, PROGESTERON, TESTOSTERON) a po świętach zapiszę się na kolejną wizytę. Nie wiem tylko dlaczego testosteron polecił zbadać 20 dc..lekarza polecila mi znajoma, ogolnie sporo ludzi go poleca i ma dobra opinie, mam nadzieje, ze nam pomoze ) czy nie powinno się badać go na początku jakoś?? Trzymam kciuki za wszystkie starające się dziewuszki..Od jakiegoś czasu czytam forum o staraniach a teraz postanowiłam się udzielać. Razem raźniej.POZDRAWIAM I ZYCZE WESOLYCH SWIAT
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło...
PAWEŁEK
12.04.2013 R.

Edytowane przez eluśka87
Czas edycji: 2012-04-07 o 16:35
eluśka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-09, 14:25   #20
ewakol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 301
GG do ewakol Send a message via Skype™ to ewakol
Dot.: Staramy sie i starmy sie a tu dalej nic:(

Cytat:
Napisane przez eluśka87 Pokaż wiadomość
Witam,

też się zaczęliśmy nieśmiało starać. Już od 2 cykli tak intensywniej, niestety bez efektów. Mam raczej cykle 28 dniowe. Chociaż są pewne rozbieżności..Lekarz zlecił na moją prośbę badania hormonów ( ESTRADIOL, FSH, PROGESTERON, TESTOSTERON) a po świętach zapiszę się na kolejną wizytę. Nie wiem tylko dlaczego testosteron polecił zbadać 20 dc..lekarza polecila mi znajoma, ogolnie sporo ludzi go poleca i ma dobra opinie, mam nadzieje, ze nam pomoze ) czy nie powinno się badać go na początku jakoś?? Trzymam kciuki za wszystkie starające się dziewuszki..Od jakiegoś czasu czytam forum o staraniach a teraz postanowiłam się udzielać. Razem raźniej.POZDRAWIAM I ZYCZE WESOLYCH SWIAT
Hej, ja badanie testosteronu miałam w 3 dniu cyklu, ale z tego co wiem można go zrobić w dowolnym dniu poza okresem okołoowulacyjnym.

2 miesiące to bardzo króciutko wiec nie ma się czym przejmować tylko działać... Ja staram się o Maleństwu już ponad dwa lata...

Trzymam kciuki, abyś nie musiała długo czekać na II kreseczki


Pozdrawiam
__________________
Życie jest po to aby walczyć. Gdy upadniemy trzeba powstać z honorem i nie poddawać się,chociaż zabrakłoby sił na dalszą walkę. Zawsze istnieje inne rozwiązanie, nadzieja która trwa zawsze.
ewakol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 15:48   #21
iguana333
Rozeznanie
 
Avatar iguana333
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 871
Dot.: Staramy sie i starmy sie a tu dalej nic:(

Cytat:
Napisane przez ewakol Pokaż wiadomość
Hej, ja badanie testosteronu miałam w 3 dniu cyklu, ale z tego co wiem można go zrobić w dowolnym dniu poza okresem okołoowulacyjnym.

2 miesiące to bardzo króciutko wiec nie ma się czym przejmować tylko działać... Ja staram się o Maleństwu już ponad dwa lata...

Trzymam kciuki, abyś nie musiała długo czekać na II kreseczki


Pozdrawiam
Ewakol udzielasz się gdzieś stale na forum? Jeśli nie to zapraszam do mamusie i staraczki mamy już tam zgraną paczkę od lipca
__________________
"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." Jan Paweł II
...bo dobro wraca...

Córeczka Nikola
9.11.2013 godz. 21.30
3KG 54CM
iguana333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 18:05   #22
ewakol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 301
GG do ewakol Send a message via Skype™ to ewakol
Dot.: Staramy sie i starmy sie a tu dalej nic:(

Cytat:
Napisane przez iguana333 Pokaż wiadomość
Ewakol udzielasz się gdzieś stale na forum? Jeśli nie to zapraszam do mamusie i staraczki mamy już tam zgraną paczkę od lipca
hej, tak na stałe udzielam się na wątku: Walczymy o nasze marzenia jestem tam od samego początku starań
__________________
Życie jest po to aby walczyć. Gdy upadniemy trzeba powstać z honorem i nie poddawać się,chociaż zabrakłoby sił na dalszą walkę. Zawsze istnieje inne rozwiązanie, nadzieja która trwa zawsze.
ewakol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 22:03   #23
iguana333
Rozeznanie
 
Avatar iguana333
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 871
Dot.: Staramy sie i starmy sie a tu dalej nic:(

Cytat:
Napisane przez ewakol Pokaż wiadomość
hej, tak na stałe udzielam się na wątku: Walczymy o nasze marzenia jestem tam od samego początku starań
A jak się nazywa wątek?
__________________
"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." Jan Paweł II
...bo dobro wraca...

Córeczka Nikola
9.11.2013 godz. 21.30
3KG 54CM
iguana333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 10:59   #24
musso4
Zakorzenienie
 
Avatar musso4
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 20 759
Dot.: Staramy sie i starmy sie a tu dalej nic:(

przede wszystkim nie panikować, wiem że to trudne, bo o córkę staraliśmy sie rok, a teraz o drugie ponad 1,5 roku, jestem teraz w 8 tygodniu, trzeba trochę cierpliwości
__________________
poznaliśmy się 6.08.2005 ślub 2.06.2007 Klaudia 16.10.2009 Adam 18.11.2012
musso4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 10:51   #25
NADIA 29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Dot.: Staramy sie i starmy sie a tu dalej nic:(

Cześć dziewczyny, jestm tu nowa, starania od stycznia iiiiiiiiii jak na razie dalej nic. Biorę jeden cykl duphaston od 16dc do 25 dc teraz mam akurat przerwe i oczekuję @ albo i nie czasem jesem bezradna mam się niby nie przejmowac i nie mysśleć ale jest cięzko . Pozdrawiam wszystkie staraczko goracoo
NADIA 29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 16:07   #26
iguana333
Rozeznanie
 
Avatar iguana333
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 871
Dot.: Staramy sie i starmy sie a tu dalej nic:(

Cytat:
Napisane przez NADIA 29 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, jestm tu nowa, starania od stycznia iiiiiiiiii jak na razie dalej nic. Biorę jeden cykl duphaston od 16dc do 25 dc teraz mam akurat przerwe i oczekuję @ albo i nie czasem jesem bezradna mam się niby nie przejmowac i nie mysśleć ale jest cięzko . Pozdrawiam wszystkie staraczko goracoo
A wiesz kiedy masz owulacje? Nie blokujesz jej sobie dupkiem? Wszystkie pochodne progesteronu powinno się brać już po potwierdzonej owu.
__________________
"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." Jan Paweł II
...bo dobro wraca...

Córeczka Nikola
9.11.2013 godz. 21.30
3KG 54CM
iguana333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 06:54   #27
sangria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 18
Dot.: Staramy sie i starmy sie a tu dalej nic:(

witam dziewczyny
ostatnio udzielalam sie dawno temu jeszcze na formu slubnym teraz jak widac zmienilam obszar Starmay sie od stycznie z tym ze to byl taki pomysl na ura i ze spinka wiec nie dziwie sie ze nic nie wyszlo, w lutym bylam przeziebiona, a w marcu mialam paskudna grype wiec sobie odpuscilismy, starania w kwietniu, czuj sie srednio ostatnie kilka dni mialam mdlosci zgage bole w podbrzuszu, robilo mi sie soabo i bylam zmeczona. no i dzis czyli 23 dc zrobilam test i wyszedl negatywny. dobijajace to jest. Czy myslicie ze jest jeszcze szanse w zasadzie na opakowaniu testu jest informacja o wykrywalnosci ciazy w 6 dni od zaplodnienia?
sangria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 12:48   #28
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Staramy sie i starmy sie a tu dalej nic:(

Cytat:
Napisane przez musso4 Pokaż wiadomość
przede wszystkim nie panikować, wiem że to trudne, bo o córkę staraliśmy sie rok, a teraz o drugie ponad 1,5 roku, jestem teraz w 8 tygodniu, trzeba trochę cierpliwości
No właśnie trzeba pamietać że 2 płodne osoby w najbardziej płodnym dniu cyklu mają 25%-30% szans.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:41.