Puder matujący dla cery mieszanej ze skłonnością do przetłuszczania i wyprysków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-02, 23:11   #1
pelek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 61

Puder matujący dla cery mieszanej ze skłonnością do przetłuszczania i wyprysków


Witajcie Drogie Wizażanki!

Mam 22 lata i prowadzę aktywny tryb życia. Do tej pory nigdy nie używałam żadnych podkładów ani pudrów. Od 14 roku życia zmagałam się z moją tłustą skórą twarzy (zaksórniki, wągry, wypryski - jednakże trądziku nigdy nie miałam). Wypróbowałam żel do twarzy Loreal Pure Zone - okazał się strzałem w dziesiątkę! Doskonale poskromił moje gruczoły łojowe. Byłam mu wierna ponad 6 lat ale budząc się rano kilka miesięcy temu przeżyłam szok - moja skóra okazała się przesuszona na policzkach. Wyglądałam tragicznie - zrobiłam peeling - trochę pomogło, jednak potem doszło swędzenie i pieczenie. Zaczęłam używać na policzki kremu do cery mieszanej. Żel odstawiłam i teraz ciągle testuje inne (syzyfowa praca)

Efekt: Na czole pojawiły się drobne zmarszczki (od ciągłego wysuszania), oprócz tego cera błyszczy się niemiłosiernie (oprócz policzków). Nagle z tłustej zrobiła się mieszana. Mało z tego znów zaczęły pojawiać się wągry, tłuszczaki, zaskórniki, syfy i inne paskudztwa... Puder więc nie może całkiem zatkać mi porów bo wtedy jest jeszcze gorzej. Żebyście widziały jaką mam apokalipsę na twarzy po podkładzie (np. po imprezie) - ziemniaki na placki można ucierać, takie tarło...

Postanowiłam złamać moją żelazną zasadę i dokonać zakupu pudru matującego. Ma matować, działać antybakteryjnie (bo musi przesiedzieć na mojej twarzy od rana do wieczora), może lekko brązować (bo mam bladą twarz - żel Pure Zone i inne tego typu rozjaśniają), nie obciążać. No i nie może kosztować majątku... Zakładam max 40 zł...

I dlatego postanowiłam zapytać Was Drogie Wizażanki - co polecacie w moim wypadku??

PS. szukajka nie znalazła podobnego posta, jeśli jednak coś poszło nie tak z góry przepraszam modernatorów.

---------- Dopisano o 00:11 ---------- Poprzedni post napisano o 00:04 ----------

A tak wogóle to z ciekawości spytam, czy któraś po Pure Zone również miała tak przesuszoną skórę? U mnie tragedia.

Edytowane przez pelek
Czas edycji: 2012-10-02 o 23:09
pelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 05:29   #2
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Puder matujący dla cery mieszanej ze skłonnością do przetłuszczania i wyprysków

Fakt, L'Oreal do najdelikatniejszych nie należy. Sama miałam, ale nie narzekałam, bo mi całkiem odpowiadał. Jednak warto pokusić się o zakup czegoś delikatniejszego i naturalniejszego jak np. polecany na KWC krem do mycia z Alterry. Nie kosztuje majątku (ok. 10 zł) i podobno dobrze oczyszcza.

A co do pudru to polecam ze swojej puder matujący z Biochemii Urody. Ma tlenek cynku, który zapobiega i leczy różnego rodzaju wypryski, a sam bambus bardzo fajnie matuje. Zresztą moją recenzję masz w linku.

A co do tego brązowienia to warto kupić osobny brązer (bronzer?), najlepiej mineralny.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 07:32   #3
Inka_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 439
Dot.: Puder matujący dla cery mieszanej ze skłonnością do przetłuszczania i wyprysków

Pudru Ci nie polecę, ale radzę zmienić pielęgnację na łagodniejszą. Zacznij używać kremu nawilżającego a na noc coś cięższego, bardziej odżywczego a nawet tłustego. Kremy do cery mieszanej mogą być za lekkie dla tak przesuszonej skóry. Odstaw L'Oreala i kup delikatny żel do skóry wrażliwej, Alterry nie używałam, ale ma niezłe opinie. Ja jestem fanką żeli do mycia twarzy z Biedronki.

(Sama przez lata używałam mocno wysuszających żeli i kremów matujących i do dziś moja skóra nie doszła do siebie, chociaż wygląda o wiele lepiej niż parę lat temu)

Edytowane przez Inka_1
Czas edycji: 2012-10-03 o 07:35
Inka_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 10:16   #4
lusiabambusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 348
Dot.: Puder matujący dla cery mieszanej ze skłonnością do przetłuszczania i wyprysków

Ja używałam Alterry do mycia twarzy. Jeśli chodzi o działanie, rzeczywiście delikatna, nie wysusza, przyjemna konsystencja. Ale jak dla mnie zapach nie do przejścia, mimo wszystkich zalet raczej nie kupię ponownie, bo myjąc buzię starałam się nie oddychac nosem
Jeśli chodzi o puder to ja też wciąż szukam ideału.
lusiabambusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 15:45   #5
pelek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 61
Dot.: Puder matujący dla cery mieszanej ze skłonnością do przetłuszczania i wyprysków

Nie używałam nigdy tego żelu... muszę wypróbować. Przeszłam już chyba przez większość żeli do twarzy. Clean&Clear, L'Oreal, Bourjois, Nivea itd... żadne oprócz Pure Zone nie działały na moje problemy z cerą... Z kremami właśnie mam ten problem, że nakładam go na skórę - pierwszy dzień jest super, cera ukojona itp - drugi ok, ale już się przetłuszcza - trzeci dzień - wysyp tłuszczaków i syfów... Tragedia. No więc znowu kuruję twarz i nic nie nakładam, jak się wyleczy, znów mam ją przesuszoną i znów od początku. Tak się teraz zastanawiam - może moje problemy wynikają z jakimiś zaburzeniami hormonów? Tyle, że nic więcej mi nie dolega...

Wciąż szukam pudru dokonałego :P

---------- Dopisano o 16:45 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

Prettysimple, czy ten puder przypadkiem nie rozjaśnia cery? Naturalnie mam bardzo bladą twarz, czy po jego użyciu nie zmieni się w trupio-bladą?
pelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 16:00   #6
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Puder matujący dla cery mieszanej ze skłonnością do przetłuszczania i wyprysków

Nie, o ile będzie się go stosować w rozsądnych ilościach. Ja też jestem dość blada i nie pogłębia mojej bladości
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 16:25   #7
pelek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 61
Dot.: Puder matujący dla cery mieszanej ze skłonnością do przetłuszczania i wyprysków

Więc muszę go wypróbować )) Dziękuję
pelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-04, 20:47   #8
jlys
Zakorzenienie
 
Avatar jlys
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 5 340
Dot.: Puder matujący dla cery mieszanej ze skłonnością do przetłuszczania i wyprysków

ja moge polecić puder transparenty vichy dermablend- nie jest tani bo kosztuje ok 100zł , ale ja mój kupiłam jakoś w maju i do dziś przy praktycznie codziennym używaniu mam jeszcze połowę opakowania
wcześniej miałam 1 puder transapernty- essence - i moja twarz wyglądała po nim jak ''jesień średniowiecza'' natomiast ten vichy to istna rewelacja i chyba nigdy już nie użyje innego
__________________
razem 01.01.2008
zaręczyny 13.03.2011
ślub 09.06.2012

Edytowane przez jlys
Czas edycji: 2012-10-05 o 12:59
jlys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 11:52   #9
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Puder matujący dla cery mieszanej ze skłonnością do przetłuszczania i wyprysków

Witaj,
polecam puder transparentny
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-06, 13:19   #10
Adelajda84
Wtajemniczenie
 
Avatar Adelajda84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 352
Dot.: Puder matujący dla cery mieszanej ze skłonnością do przetłuszczania i wyprysków

Mam podobny problem do autorki,jaki ten puder transporentny(marka,nazwa ,cena)?
__________________
1.06.18 r-dieta od dietetyka czas start!
Waga;ok75 kg/158 cm.
Adelajda84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 16:27   #11
liwiusz
Rozeznanie
 
Avatar liwiusz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 521
Dot.: Puder matujący dla cery mieszanej ze skłonnością do przetłuszczania i wyprysków

Sama mam mieszaną cerę i jeśli chodzi o pielęgnację buzi to mogę polecić Ci żel do mycia twarzy AA Cera Atopowa. Jest bardzo delikatny, nie wysusza suchych partii, dobrze myje i jest tani
Mam z tej samej serii też krem i odkąd go używam nie pamiętam, żebym miała jakąkolwiek suchą skórkę.

A co do pudru, to polecam puder bambusowy, tak jak już wcześniej pisała prettysimple. Nakładany w rozsądnych ilościach ładnie wtapia się w skórę.
__________________
It's okay to love them both. I did.



liwiusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-08, 08:27   #12
jlys
Zakorzenienie
 
Avatar jlys
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 5 340
Dot.: Puder matujący dla cery mieszanej ze skłonnością do przetłuszczania i wyprysków

Cytat:
Napisane przez Adelajda84 Pokaż wiadomość
Mam podobny problem do autorki,jaki ten puder transporentny(marka,nazwa ,cena)?
ja juz pisałam ,że polceam puder transparenty vichy dermablend , ale tak jak piszą dziewczyny znam dużo dobry opinii o pudrze bambusowym
__________________
razem 01.01.2008
zaręczyny 13.03.2011
ślub 09.06.2012
jlys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-10, 16:49   #13
Mastylla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 142
Dot.: Puder matujący dla cery mieszanej ze skłonnością do przetłuszczania i wyprysków

Mam podobne problemy z cerą. Mogę polecic Dream Matt Mousse z Maybelline. Nawet po całym dniu twarz wygląda ok. Do tego uzywam sypkiego transparentnego pudru z Max Factor.
__________________
http://www.marstrip.pl nasze podróże
Mastylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:43.