Egzotyczna podróż poślubna - gdzie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-21, 13:16   #1
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288

Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?


Witam, mamy ślub w 13 grudnia po czym chcemy się wybrać na 2tygodniową podróż poślubną. Pierwszą naszą myślą była zorganizowana samodzielnie, ale obecnie skłaniamy się jednak za opcją wygodną, czyli zorganizowaną. Czas między 15.12-10.01. Na ten cel mamy ok. 10 000/os, ale chcielibyśmy się zamknąć w ok. 8 tys/os, żeby zostało coś na wycieczki, własne wydatki itp.
Z tego co widziałam przeglądając oferty biur podrózy mamy do wyboru: Kuba, Dominikana, Indie, Sri Lanka, Kenia, Mauritius. W grę wchodzą również tzw. 7+7 (ale głównie po wyżej wymienionych krajach).
TŻ jest fanem pływania, więc zależy nam na plażach, wodzie, fajnie jakby była rafa i nieduże fale (miejsca typowo surferskie odpadają), żeby sobie mógł popływać. Ja z kolei lubię jak jest coś jeszcze do zobaczenia.
Skłaniamy sie ku Dominikanie, Kubie lub Mauritiusie.

I tu pytanie co polecacie? Był ktoś w tych miejscach? Może coś innego na co nie wpadliśmy?
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 13:41   #2
classic_chic
Zadomowienie
 
Avatar classic_chic
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: L.A.
Wiadomości: 1 904
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

A Australia? Tam to dopiero są rafy koralowe
__________________
56-57-58-59-60-61-62-63-64-65-66
classic_chic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 13:45   #3
sarraa
Zakorzenienie
 
Avatar sarraa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 095
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Cytat:
Napisane przez CoffeeMonster Pokaż wiadomość
Witam, mamy ślub w 13 grudnia po czym chcemy się wybrać na 2tygodniową podróż poślubną. Pierwszą naszą myślą była zorganizowana samodzielnie, ale obecnie skłaniamy się jednak za opcją wygodną, czyli zorganizowaną. Czas między 15.12-10.01. Na ten cel mamy ok. 10 000/os, ale chcielibyśmy się zamknąć w ok. 8 tys/os, żeby zostało coś na wycieczki, własne wydatki itp.
Z tego co widziałam przeglądając oferty biur podrózy mamy do wyboru: Kuba, Dominikana, Indie, Sri Lanka, Kenia, Mauritius. W grę wchodzą również tzw. 7+7 (ale głównie po wyżej wymienionych krajach).
TŻ jest fanem pływania, więc zależy nam na plażach, wodzie, fajnie jakby była rafa i nieduże fale (miejsca typowo surferskie odpadają), żeby sobie mógł popływać. Ja z kolei lubię jak jest coś jeszcze do zobaczenia.
Skłaniamy sie ku Dominikanie, Kubie lub Mauritiusie.

I tu pytanie co polecacie? Był ktoś w tych miejscach? Może coś innego na co nie wpadliśmy?
ja bym spróbowała może poszukać czegoś na Jamajkę albo Madagaskar
sarraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 13:51   #4
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Cytat:
Napisane przez classic_chic Pokaż wiadomość
A Australia? Tam to dopiero są rafy koralowe
Początkowo myśleliśmy o Australii i NZ ale sam bilet lotniczy to koszt 6 tysięcy, plus życie do tanich nie należy.....

Cytat:
Napisane przez sarraa Pokaż wiadomość
ja bym spróbowała może poszukać czegoś na Jamajkę albo Madagaskar
Coś wiecej o Jamajce?
Na Madagaskar niestety trzbea by było samemu się wybrać, a nie starczy nam czasu na organizację, plus w okresie świątecznym mogłoby być to odrobinę problematyczne. Dlatego myślimy o leżącym obok Mauritiusie.
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 14:25   #5
sarraa
Zakorzenienie
 
Avatar sarraa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 095
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Cytat:
Napisane przez CoffeeMonster Pokaż wiadomość
Początkowo myśleliśmy o Australii i NZ ale sam bilet lotniczy to koszt 6 tysięcy, plus życie do tanich nie należy.....



Coś wiecej o Jamajce?
Na Madagaskar niestety trzbea by było samemu się wybrać, a nie starczy nam czasu na organizację, plus w okresie świątecznym mogłoby być to odrobinę problematyczne. Dlatego myślimy o leżącym obok Mauritiusie.
nie byłam na Jamajce ale kiedyś chyba w zeszłym roku widziałam w biurze podróży ofertę, nie zwróciłam uwagi na cenę, ale myślę, że wyjazdu tam nie trzeba organizować sobie samemu
sarraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 14:52   #6
darek35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Zależy jakim dysponujesz budżetem - co jest oczywiste. Na tę porę roku najbardziej polecam Wyspy Kanaryjskie - zwłaszcza Teneryfę. Coś tańszego, a równie urokliwego, z klimatu hiszpańskiego, to polecam Andaluzję, szczególnie Malagę i całe Costa del Sol. xxxxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-09-21 o 21:05 Powód: link
darek35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-21, 15:33   #7
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Kiepska reklama.....
Nie interesuje mnie ani Hiszpania, ani Kanary....chodzi mi o egzotykę.
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-22, 12:20   #8
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Cytat:
Napisane przez CoffeeMonster Pokaż wiadomość
Kiepska reklama.....
Nie interesuje mnie ani Hiszpania, ani Kanary....chodzi mi o egzotykę.
a może Tajlandia? my nie oszczędzając na niczym wydaliśmy sporo mniej (niewiele więcej niż budżet jedej osoby u was) a zwiedziliśmy na prawdę wiele
tylko szkoda było by jechać tam i siedzieć w jednym miejscu z opcją all, bo będąc tam trzeba zasmakować tamtejszych potraw, życia... Podróżuje się super łatwo, a widoki nieziemskie
Na nurkowanie można wybrać się na Similany (jedne z najpiękniejszych miejsc do nurkowania na świecie)... a do zwiedzania to jest tyle, że trzeba wybierać bo wszystkiego się nie da ...

Edytowane przez Malgos_12
Czas edycji: 2013-09-22 o 12:22
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 12:32   #9
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 079
Odp: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Odradzam Sri Lankę. Byłam w tym roku i plaże oprócz małego kawałka na południowym zachodzie słabe. Znaczy są ok, ale fale tak silne, że nie dało się wejść do oceanu. A sama Sri Lanka niby ok, ale nas nie rzuciła na kolana.
Teraz wybieramy się pod koniec roku na objazdówkę południowe Chiny (Guilin) i Wietnam (zatoka Ha Long). Może Was to zaciekawi?
Znajoma była na Bora Bora 2 miechy temu. Fajnie, ale straszliwie daleko. Inna była w marcu na Mauritiusie - nudy na pudy Z Seszelów podobne wrażenia. Fajnie na 2-3 dni, ale jak ktoś chce coś więcej niż plaża to się znudzi. A loty są długie. Dlatego dla mnie południowa Azja jest fajną opcją, można dużo zobaczyć a potem odpocząć na plaży.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 14:30   #10
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Jezeli TZ jest fanem nurkowania czy snorkelingu to od siebie polecam Malediwy Raj na Ziemi. Bylam 2 tygodne i sie ani chwili nie nudzilam! Jezeli chcecie dodatkowo cos zobaczyc to bym wybrala opcje 7 dni objazdowki po Sri Lance + 7 na Malediwach. Niewiem tylko czy budzet Wam na to pozwoli bo nie mieszkam w Polsce i nie znam cen wycieczek.
Dodatkowo poludniowa Azja- Tajlandia, Vietnam, Kambodza albo Karaiby.
Ja chyba na slub i podroz poslubna wybiore Mauritius badz Bali ale slub planujemy we wrzesniu za rok, w grudniu na Bali jest pora deszczowa.
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 14:33   #11
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Odp: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

A Filipiny?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-22, 20:00   #12
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
a może Tajlandia? my nie oszczędzając na niczym wydaliśmy sporo mniej (niewiele więcej niż budżet jedej osoby u was) a zwiedziliśmy na prawdę wiele
tylko szkoda było by jechać tam i siedzieć w jednym miejscu z opcją all, bo będąc tam trzeba zasmakować tamtejszych potraw, życia... Podróżuje się super łatwo, a widoki nieziemskie
Na nurkowanie można wybrać się na Similany (jedne z najpiękniejszych miejsc do nurkowania na świecie)... a do zwiedzania to jest tyle, że trzeba wybierać bo wszystkiego się nie da ...
Stwierdziliśmy, że Tajlandię zostawimy sobie na kiedy indziej, bo tak jak mówisz ceny sa znośne. Można calkiem tanio znaleźć loty i na miejscu duuużo zwiedzić. A nie chcemy duużo zwiedzać, tylko wyleżeć się na plaży i popływać, cośtam pozwiedzać, ale nie jakoś dużo.

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Odradzam Sri Lankę. Byłam w tym roku i plaże oprócz małego kawałka na południowym zachodzie słabe. Znaczy są ok, ale fale tak silne, że nie dało się wejść do oceanu. A sama Sri Lanka niby ok, ale nas nie rzuciła na kolana.
Teraz wybieramy się pod koniec roku na objazdówkę południowe Chiny (Guilin) i Wietnam (zatoka Ha Long). Może Was to zaciekawi?
Znajoma była na Bora Bora 2 miechy temu. Fajnie, ale straszliwie daleko. Inna była w marcu na Mauritiusie - nudy na pudy Z Seszelów podobne wrażenia. Fajnie na 2-3 dni, ale jak ktoś chce coś więcej niż plaża to się znudzi. A loty są długie. Dlatego dla mnie południowa Azja jest fajną opcją, można dużo zobaczyć a potem odpocząć na plaży.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Dzieki za odradzenie Sri Lanki Witnam zdecydowanie, ale to niestety samemu....Kurcze właśnie rozważam dość konkretnie Mauritius, no ale wiadomo, każdemu pasuje co innego. Jeszcze myślałam nad Zanzibarem, ale ludzie odradzają na forach, niby Mauritius fajniejszy...

Cytat:
Napisane przez atsenka Pokaż wiadomość
Jezeli TZ jest fanem nurkowania czy snorkelingu to od siebie polecam Malediwy Raj na Ziemi. Bylam 2 tygodne i sie ani chwili nie nudzilam! Jezeli chcecie dodatkowo cos zobaczyc to bym wybrala opcje 7 dni objazdowki po Sri Lance + 7 na Malediwach. Niewiem tylko czy budzet Wam na to pozwoli bo nie mieszkam w Polsce i nie znam cen wycieczek.
Dodatkowo poludniowa Azja- Tajlandia, Vietnam, Kambodza albo Karaiby.
Ja chyba na slub i podroz poslubna wybiore Mauritius badz Bali ale slub planujemy we wrzesniu za rok, w grudniu na Bali jest pora deszczowa.
Właśnie myślalam, że na Malediwach się zanudzę No wiadamo hotele nad rafą i raj na ziemi. W Polsce niestety nie widzialam opcji 7+7 Malediwy to już ocierają się o nasz budżet.....ale zobaczymy pod koniec roku czy oferty trochę nie polecą w dół...

Póki co w czołówce nadal Mauritus i Dominikana
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 20:59   #13
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Cytat:
Napisane przez CoffeeMonster Pokaż wiadomość

Właśnie myślalam, że na Malediwach się zanudzę No wiadamo hotele nad rafą i raj na ziemi. W Polsce niestety nie widzialam opcji 7+7 Malediwy to już ocierają się o nasz budżet.....ale zobaczymy pod koniec roku czy oferty trochę nie polecą w dół...

Póki co w czołówce nadal Mauritus i Dominikana
Z tych 2 wybralabym Mauritius
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 22:02   #14
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Mauritius przekonuje mnie właśnie jakoś bardziej, plusem jest również to, że oferty na Dominikanę maja tylko 12 dni....a na Mauritius pełne 14.
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 10:10   #15
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Malediwy lub Seszele Nie powinniście się nudzić Można korzystać z fakultetów na pobliskie wyspy

My lecimy na 3 tygodnie do Tajlandii pod koniec stycznia - też podróż poślubna i wszystko organizujemy na własną rękę
A święta mogą być utrudnieniem tylko u nas, bo przecież w Azji nie ma wtedy świąt

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:08 ----------

Mauritius i Dominikana to też raczej tylko plażowanie, a plaże zdecydowanie najlepsze będziesz miała na Malediwach lub Seszelach, z naciskiem na te pierwsze
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 11:23   #16
monisia~
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 12
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

A może Meksyk?
Plaże przepiękne i jest co zwiedzać. W budżecie też powinniście się zmieścić, zobacz sobie na oferty tui. Mozecie kupić też wycieczke z niemieckiego biura, za te same pieniądze możecie kupić dużo lepszy hotel niż z polskiego biura.
A z Twoich propozycji wybrałabym Dominikane, to prawda że jest mało do zwiedzania, ale są piękne plaże, świetne all inclusive i cudowna karaibska atmosfera. Jak na romantyczną podroż poślubną Dominikana jest idealna. Dziewczyny pisały też o Malediwach, raj na ziemi ale już niestety dużo wyższe koszty.
monisia~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 15:22   #17
Wichita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 32
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Kuba jest bardzo ciekawym krajem, ale komunistyczne podejście do wszystkiego sprawiło, że nurkowanie tam było najbardziej rozczarowującym nurkowaniem jakie kiedykolwiek miałam.
Jeśli Tajlandia nie, to może zaproponowany właśnie przez kogoś Meksyk? Tam jest wszystko - świetne plaże, rewelacyjne jedzenie, genialne miejsca na nurkowanie (np. cenoty), przyjaźni ludzie i dużo do zwiedzania.
Albo jak bardziej egzotycznie to sąsiednie Belize.
Wichita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 20:37   #18
limba1
Raczkowanie
 
Avatar limba1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Keflavik/Krakow
Wiadomości: 111
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Malediwy odradzam- nuda, nuda, nuda... Za to kocham Mauritius i za 3 tygodnie lecę tam po raz 3, tym razem na 6 tygodni. Jeżeli zależy wam na pływaniu na desce i kitesurfingu to polecam Wolmar albo Le Morne bo tam są najlepsze fale. Z reszta wyspa jest na tyle mała ale na tyle atrakcyjna ze zawsze można sobie coś szybko zorganizować. Polecam w szczególności pływanie z delfinami, rejs katamaranem na Ilot Gabriel, cudowny podwodny park narodowy Blue Bay, spacer z lwami w Casela Park... Tutaj masz przydatne linki, niestety po angielsku ale to chyba nie problem:
http://www.maurinet.com/tourist_info...es_of_interest
http://www.mauritius-guide.net/
http://mauritiusattractions.com/

Cenami wycieczek sie nie sugeruj bo jest taniej jak będziesz szukać na miejscu. Jak będziesz mieć jakieś pytania to pisz, nawet na priva

Ehhhh, kiedyś tam zamieszkam
limba1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 14:50   #19
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Cytat:
Napisane przez monisia~ Pokaż wiadomość
A może Meksyk?
Plaże przepiękne i jest co zwiedzać. W budżecie też powinniście się zmieścić, zobacz sobie na oferty tui. Mozecie kupić też wycieczke z niemieckiego biura, za te same pieniądze możecie kupić dużo lepszy hotel niż z polskiego biura.
A z Twoich propozycji wybrałabym Dominikane, to prawda że jest mało do zwiedzania, ale są piękne plaże, świetne all inclusive i cudowna karaibska atmosfera. Jak na romantyczną podroż poślubną Dominikana jest idealna. Dziewczyny pisały też o Malediwach, raj na ziemi ale już niestety dużo wyższe koszty.
Za Meksyk dziękujemy, bo najprawdopodobniej za jakiś czas będziemy mieć tam "bazę wypadową", bo moja koleżanka bierze ślub z Meksykaninem I swoją drogą jadą tam w tym samym terminie co my chcemy na podróż poślubną..,a że chcemy sami pobyć to wiecie...

Cytat:
Napisane przez Wichita Pokaż wiadomość
Kuba jest bardzo ciekawym krajem, ale komunistyczne podejście do wszystkiego sprawiło, że nurkowanie tam było najbardziej rozczarowującym nurkowaniem jakie kiedykolwiek miałam.
Jeśli Tajlandia nie, to może zaproponowany właśnie przez kogoś Meksyk? Tam jest wszystko - świetne plaże, rewelacyjne jedzenie, genialne miejsca na nurkowanie (np. cenoty), przyjaźni ludzie i dużo do zwiedzania.
Albo jak bardziej egzotycznie to sąsiednie Belize.
Kuba mnie trochę przeraża, po tym co poczytałam o życiu na Kubie, o tym w jakich warunkach żyją ludzie...

Cytat:
Napisane przez limba1 Pokaż wiadomość
Malediwy odradzam- nuda, nuda, nuda... Za to kocham Mauritius i za 3 tygodnie lecę tam po raz 3, tym razem na 6 tygodni. Jeżeli zależy wam na pływaniu na desce i kitesurfingu to polecam Wolmar albo Le Morne bo tam są najlepsze fale. Z reszta wyspa jest na tyle mała ale na tyle atrakcyjna ze zawsze można sobie coś szybko zorganizować. Polecam w szczególności pływanie z delfinami, rejs katamaranem na Ilot Gabriel, cudowny podwodny park narodowy Blue Bay, spacer z lwami w Casela Park... Tutaj masz przydatne linki, niestety po angielsku ale to chyba nie problem:
http://www.maurinet.com/tourist_info...es_of_interest
http://www.mauritius-guide.net/
http://mauritiusattractions.com/

Cenami wycieczek sie nie sugeruj bo jest taniej jak będziesz szukać na miejscu. Jak będziesz mieć jakieś pytania to pisz, nawet na priva

Ehhhh, kiedyś tam zamieszkam
Właśnie dzisiaj się okazało, że mój TŻ zna chłopaczka (pracuje u nas w firmie), który pochodzi z Mauritiusa, jego mama jest Polką i tam mieszka nadal. Powiedział, że chętnie nam pomoże to zorganizować (znaleźć lot, wynając mieszkanie), bo szkoda przepłacać za biuro, jak w tym samym budżecie możemy tam spędzić 3,5 tygodnia, pozwiedzać i jeszcze na kurs nurkowania zostanie. Nie powiem, że bardzo się przychylnie nastawiamy na taką opcję Dobra flaszka dla chłopaka będzie
A moge podpytać gdzie się zatrzymujesz jak tam jedziesz? I jakie są koszta?
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-25, 11:33   #20
katerina_23
Raczkowanie
 
Avatar katerina_23
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdzieś jest lecz niewiadomo gdzie moja kraina
Wiadomości: 307
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Jamajka Jamajka i jesszzzzcze raaaaz Jamajka!!!!!!!!!!!!!!

tanio, najlepsze jedzenie na świecie cudowni ludzie , mega plaże jakich nie ma nigdzie

gorąco polecam
__________________
Oto ja.. A Ty myślałeś, że kto?
katerina_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 14:00   #21
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Cytat:
Napisane przez katerina_23 Pokaż wiadomość
Jamajka Jamajka i jesszzzzcze raaaaz Jamajka!!!!!!!!!!!!!!

tanio, najlepsze jedzenie na świecie cudowni ludzie , mega plaże jakich nie ma nigdzie

gorąco polecam
Rozumiem, ze tam byłaś?

Możesz coś więcej powiedzieć? Jakieś linie lotniczne doradzić? Ile by taki wyjazd mniej więcej mógł wynieść? Na min. 2 tygodnie?
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 14:37   #22
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Ja sie sklanialam ku Bali najbardziej a teraz sie okazalo ze w podroz poslubna bedziemy jechac w grudniu! Takze bede sledzic twoj watek bo sama niewiem co wybrac. W grudniu wybralabym najchetniej Azje ale nie sama Tajlandie tylko polaczona z Kambodza i Vietnamem. Albo Sri Lanke + Seszele tyle ze koszt takiej wycieczki przewyzszy raczej nasz budzet. Mauritius bralam pod uwage gdyby mial sie tam odbyc nasz slub. Jezeli sama podroz poslubna to chce cos naprawde specjalnego
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 11:50   #23
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Ja tam nie mam takiego doświadczenia z egoztycznymi podróżami, więc dla mnie i Mauritius jej woow. A na miejscu chcemy sobie zrobić kurs nurkowania.

Niestety Jamajka odpada, bo loty są okropnie drogie...
W grę ewentualnie wchodzi Kostaryka, od 4500 tys/os bez wizy do stanów, bo jeśli ktoś ma to mniej
Ja mam, ale TŻ nie zdąży zrobić.....Chyba, ze byśmy się spotkali na miejscu
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 12:41   #24
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Cytat:
Napisane przez CoffeeMonster Pokaż wiadomość
Ja tam nie mam takiego doświadczenia z egoztycznymi podróżami, więc dla mnie i Mauritius jej woow. A na miejscu chcemy sobie zrobić kurs nurkowania.

Niestety Jamajka odpada, bo loty są okropnie drogie...
W grę ewentualnie wchodzi Kostaryka, od 4500 tys/os bez wizy do stanów, bo jeśli ktoś ma to mniej
Ja mam, ale TŻ nie zdąży zrobić.....Chyba, ze byśmy się spotkali na miejscu
Jamajka i Kuba sa bardzo tanie z UK. Zanim sie zdecydowalismy na Meksyk sprawdzalam tez Dominikane, Kube i Jamajke na okolo 10 grudnia 2 tyg all inclusive i wszystkie te miejsca byly w cenie od 1000 funtow od osoby. Mauritius w tym samym terminie byl juz sporo drozszy. A wlasnie nad Meksykiem nie mysleliscie? Obok Peru, Tajlandii, Kambodzy i Vietnamu noo i Seszeli to dla mnie miejsce "must see". Ceny sa bardzo przystepne. Sa zarowno piekne plaze z palmami jak i troche kultury starozytnych Majow do zobaczenia. Do tego tysiace rybek dla milosnikow snorkelingu/nurkowania, plywanie z delfinami i zolwiami. Kazdy znajdzie cos dla siebie!
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 13:05   #25
monisia~
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 12
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Atsenka wybieracie się do Meksyku w grudniu? Ja z mężem też planuje Meksyk na początku grudnia. Możesz powiedzieć czy macie coś zarezerwowane, czy jedziecie z biurem czy na własną rękę?
A na podróż poślubną dalej będę polecała Dominikane, my w zeszłym roku płaciliśmy 1250 euro/os. hotel 5*, all inclusive, lecieliśmy z niemieckiego biura.
Opcję 7+7 Sri Lanka i Malediwy ma rainbow Tours, ale ceny niestety strasznie wysokie.
monisia~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 15:19   #26
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Cytat:
Napisane przez atsenka Pokaż wiadomość
Jamajka i Kuba sa bardzo tanie z UK. Zanim sie zdecydowalismy na Meksyk sprawdzalam tez Dominikane, Kube i Jamajke na okolo 10 grudnia 2 tyg all inclusive i wszystkie te miejsca byly w cenie od 1000 funtow od osoby. Mauritius w tym samym terminie byl juz sporo drozszy. A wlasnie nad Meksykiem nie mysleliscie? Obok Peru, Tajlandii, Kambodzy i Vietnamu noo i Seszeli to dla mnie miejsce "must see". Ceny sa bardzo przystepne. Sa zarowno piekne plaze z palmami jak i troche kultury starozytnych Majow do zobaczenia. Do tego tysiace rybek dla milosnikow snorkelingu/nurkowania, plywanie z delfinami i zolwiami. Kazdy znajdzie cos dla siebie!
O to na pewno sobie zerkne jeśli mówisz , że 1000 funtów od osoby. Patrzyłam na biura podróży z Berlina, głównie dlatego, że połowę funduszy mamy w Euro i nie trzeba by tego zamieniać/wymieniać tylko by poszło w całości na podróż. Reszta wiadomo na ślub i własne wydatki.
Meksyku własnie nie chcemy, bo koleżanka moja tam jedzie do chlopaka swojego wlasnie w tym samym czasie i tak troche głupio...Wiem wiem niby nic takiego, ale wiadomo...jednak chcelibyśmy być też troche oryginalni :P
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 15:22   #27
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Cytat:
Napisane przez monisia~ Pokaż wiadomość
Atsenka wybieracie się do Meksyku w grudniu? Ja z mężem też planuje Meksyk na początku grudnia. Możesz powiedzieć czy macie coś zarezerwowane, czy jedziecie z biurem czy na własną rękę?
A na podróż poślubną dalej będę polecała Dominikane, my w zeszłym roku płaciliśmy 1250 euro/os. hotel 5*, all inclusive, lecieliśmy z niemieckiego biura.
Opcję 7+7 Sri Lanka i Malediwy ma rainbow Tours, ale ceny niestety strasznie wysokie.
Tak lecimy 10 grudnia do 5* hotelu za smieszna cene £900 od osoby!- all inclusive z przelotem z biura podrozy. Miala byc Tajlandia ale przekroczyla nasz tegoroczny budzet wiec pomysle o niej za rok A hotel nazywa sie Grand Bahia Principe.
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 23:34   #28
limba1
Raczkowanie
 
Avatar limba1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Keflavik/Krakow
Wiadomości: 111
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Cytat:
Napisane przez CoffeeMonster Pokaż wiadomość
Za Meksyk dziękujemy, bo najprawdopodobniej za jakiś czas będziemy mieć tam "bazę wypadową", bo moja koleżanka bierze ślub z Meksykaninem I swoją drogą jadą tam w tym samym terminie co my chcemy na podróż poślubną..,a że chcemy sami pobyć to wiecie...



Kuba mnie trochę przeraża, po tym co poczytałam o życiu na Kubie, o tym w jakich warunkach żyją ludzie...



Właśnie dzisiaj się okazało, że mój TŻ zna chłopaczka (pracuje u nas w firmie), który pochodzi z Mauritiusa, jego mama jest Polką i tam mieszka nadal. Powiedział, że chętnie nam pomoże to zorganizować (znaleźć lot, wynając mieszkanie), bo szkoda przepłacać za biuro, jak w tym samym budżecie możemy tam spędzić 3,5 tygodnia, pozwiedzać i jeszcze na kurs nurkowania zostanie. Nie powiem, że bardzo się przychylnie nastawiamy na taką opcję Dobra flaszka dla chłopaka będzie
A moge podpytać gdzie się zatrzymujesz jak tam jedziesz? I jakie są koszta?
My od pierwszego pobytu wynajmujemy apartament we Flic en Flac (sypialnia+salon z kuchnia+łazienka, wszystko w pełni wyposażone łącznie z ręcznikami i sprzętem rekreacyjno- plażowym) od tej samej osoby. Cena to 30 euro za nocleg- ale mamy spora zniżkę bo to kolejny raz i długi okres. Do tego wynajmujemy samochód-10 euro za dzień. Ze sprzętu rekreacyjnego mamy do dyspozycji leżaki do zabrania na plaże, rowery, rowery wodne, kajaki... Do tego nasz apartament jest w kompleksie willowym z pięknym palmowym ogrodem, dwoma basenami i jacuzzi. W ogrodzie są hamaku, leżaki, parasole i inne gadżety. Już mniej niż 20 dni zostało, jupiiii...
limba1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 14:57   #29
7sweety7
Rozeznanie
 
Avatar 7sweety7
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Ja polecem Meksyk, Okolice Playa del Carmen. W Lutym lece 3 raz.

Piekne plaze z najbardziej blekitna woda jaka widzialam (wygoogluj Tulum) czy Playa Maya.
Mozna snurkowac, plywac z zolwiami, plywac w podziemnych jaskiniach, albo na ladzie ogladac ruiny Majow.
swietne resorty All Inclusive, ogromne w ktorych ciezko sie nudzic, nie takie betonowe (oprocz Cancun, tam jest blokowisko),
hotele sa ogromne z wlasna plaza, swietnym jedzeniem, kilkoma rstauracjami, SPA, sa korty tenisowe, boiska do pilki,, miejsca do spacerow itd.
jak ma sie ochote na romantyczna samotnosc to tez nie ma problemu.


Dominikana podobnie, plaze sa ladniejsze, Bavaro jest taka dlugasna i mozna spacerowac godzinami, ale woda troszke mnie lazurowa.
Nie ma zabytkow i pod woda tez nie bardzo co ogladac, ale mozna poplywac katamaranem, szalec na quadach, czy na zip lines.

Jamajka - nie bylam bo sporo osob mowi ze tam wszystcy chodza upaleni i jest troche niebezpiecznie.
Z drugiej strony piekna wyspa.

Kuba moze byc chyba troszke za chlodno w tym czasie.

Z Uk sa jeszcze sensowne loty na Brabados.

O Azji nic nie wiem, jakos mnie nie ciagnie, wydaje mi sie ze Malediwy troszke nudne, Karaiby to jest to.


edit: teraz doczytalam, ze kolezanka, jesli kolezanka nie bedzie na riveira maya, to inne miejsca w meksyku to inny swiat.Akurat w tamten rewir sie wybiera?
Riviera Maya jest taka karaibska

P.S. spakuj suknie slubna i zrob sobie piekna sesje zdjeciowa
__________________
Mozesz byc kim zechcesz, po prostu stan sie kims kim chcialabys byc...
7sweety7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 19:21   #30
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Egzotyczna podróż poślubna - gdzie?

Cytat:
Napisane przez limba1 Pokaż wiadomość
My od pierwszego pobytu wynajmujemy apartament we Flic en Flac (sypialnia+salon z kuchnia+łazienka, wszystko w pełni wyposażone łącznie z ręcznikami i sprzętem rekreacyjno- plażowym) od tej samej osoby. Cena to 30 euro za nocleg- ale mamy spora zniżkę bo to kolejny raz i długi okres. Do tego wynajmujemy samochód-10 euro za dzień. Ze sprzętu rekreacyjnego mamy do dyspozycji leżaki do zabrania na plaże, rowery, rowery wodne, kajaki... Do tego nasz apartament jest w kompleksie willowym z pięknym palmowym ogrodem, dwoma basenami i jacuzzi. W ogrodzie są hamaku, leżaki, parasole i inne gadżety. Już mniej niż 20 dni zostało, jupiiii...
30 euro za osobę czy za 2 osoby? Pewnie przy dłuższym pobycie, tez byśmy dostali jakis rabat A mogę wiedzieć kiedy wracasz? Może bym się zainteresowała tym noclegiem :P Oczywiście nie chcę podprowadzać jeśli w tym samym czasie
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-04 17:25:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:38.