Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :) cz.XIX - Strona 124 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-01-19, 11:09   #3691
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :) cz.XIX

Macie odrebne budżety czy jednak wspólny raczej? Bo jak wspólny to może mieć coś do powiedzenia w sumie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 11:11   #3692
mila1122
Zakorzenienie
 
Avatar mila1122
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 473
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :) cz.XIX

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Po przygodach mojej dobrej koleżanki, która już probowala nawet tramadolu żeby móc w nocy spać, odradzam jeśli nie masz problemów ze zgryzem i wada jest mała.

Nawet gadałam z kumpela, która jest technikiem dentystycznym i idealnie proste zęby wyglądają nienaturalnie.
Może przesadzasz i naprawdę wyglądasz dobrze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No moja wada jest mała i dotyczy tak naprawde tylko dwojki lekko schowanej za jedynką, ale co jakis czas to do mnie wraca (zaczyna mi to przeszkadzac) i mnie denerwuje.

A to az tak boli? Moze to dotyczy duzej wady?

Wstawie na chwile tutaj kilka zdjec (usune je niedlugo ) bo chcialabym wiedziec co sadzicie. Wszystko zalezy od tego jak zdjecie sie zrobi. Problem leży w dwojce za zdjeciu po lewej, ktora troche schowala sie za jedynka.

Edytowane przez mila1122
Czas edycji: 2018-01-20 o 15:04
mila1122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 11:13   #3693
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :) cz.XIX

Ale nawet przy wspolnym budzecie mila tez zarabia i tez ma swiete prawo wydawac te pieniadze, ktore sa jej na wlasne potrzeby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

klatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 11:13   #3694
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :) cz.XIX

Nie, nie dotyczy dużych wad. Miałaś kiedyś aparat? Bo to najbardziej zależy od Twojej budowy i wrazliwosci.

Dla mnie by to było wyrzucane pieniedzy. Ale wiadomo, że robisz jak uwazasz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 11:14   #3695
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :) cz.XIX

Na zdjęciu widać, że masz cofnięte dwie górne dwójki i wysunięte trójki.

Ból to kwestia indywidualna. Mnie przez pierwszy miesiąc od założenia bolała głowa. Żeby bolały do dwóch dni po wizycie kontrolnej. Ogólnie rzecz mówiąc prawie nie odczuwałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Czas edycji: 2018-01-19 o 11:15
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 11:16   #3696
mila1122
Zakorzenienie
 
Avatar mila1122
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 473
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :) cz.XIX

[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;8064618 6]Nie chcę być gruboskórna ale...
Co Cię obchodzi zdanie faceta? Idź na konsultację i przede wszystkim dowiedz się, czy noszenie aparatu jest konieczne. Jeśli tak - to czy jest to kwestia kosmetyki czy zdrowia. I podejmij decyzję.
Najwieksza bzdura świata - ciocia Krysia/partner/sąsiad Zdzicho uważa, że "nie powinnam nosić bo mam ładne zęby". O tym decyduje lekarz, wiele wad nie jest widocznych okiem laika.
Sama nosiłam aparat i założyłam go w wieku 23 lat, w trakcie związku z ex i będąc zupełnie szczerą miałam głęboko w nosie jego zdanie. Moje zęby, moje pieniądze więc pa. Co to za tekst, że Ty masz go przekonywać?

Dodatkowo - jeden łuk kosztuje 5k? Skąd wiesz jaki aparat zostanie Ci zlecony? Czy to już z wizytami? Mnie tyle kosztowały dwa łuki z wizytami, nosiłam aparat 2,5 roku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Liczylam 5 tys juz z wizytami, jesli bylby to 1 łuk :P bo 3 tys za aparat + wizyty.

Mojwa- jeszcze nie mamy wspolnego budzetu, mam sporo wiecej oszczednosci od Tza ( bo on musial wydac na samochod i sprawy z nim zwiazane + podyplomowka w Wawie, to troche mu to oszczednosci zabralo), chcemy kupic mieszkanie po slubie, moze to go boli, ze niewiadomo ile wydam na aparat. Nie wiem.

Shanaya - no wlasnie tez mi sie wydaje ze trojki sa lekko wysuniete, co bys radzila? Myślisz, że te trojki by sie lekko cofneły i roznica po aparacie bylaby widoczna? Kojarze ze Ty masz cos wspolnego z medycyna, prawda? Myslisz ze trzeba jednoczesnie zakaldac na dol i na gore zawsze? bo z dolem nie mam problemu, uwazam ze jest prosty.

vision- masz rację, pojde dowiem sie co i jak i sama zdecyduje.

Edytowane przez mila1122
Czas edycji: 2018-01-19 o 11:18
mila1122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 11:19   #3697
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :) cz.XIX

Mnie z kolei bolalo bardzo, też nie mogłam czasem spac, ale przynajmniej nie ranilo mi warg (tak jak kumpeli).

Ja tam uwazam, ze w związku takie duże wydatki powinno się konsultowac, mnie by szlag trafił jakby TZ wydał - owszem, ze swoich - kilka tysięcy bez konsultacji że mną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-19, 11:21   #3698
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :) cz.XIX

Mila, ponawiam pytanie, skąd wiesz jaki aparat zostanie Ci zlecony? Bo rzucić hasło "kosztuje 3 tys" to jedno, nie wiesz naprawdę czy dostaniesz zwykły metalowy czy kosmetyczny. Ja za jeden łuk płacilam 1200 zł (metal) więc zastanów się czy nie robią Cię w balona. To lekarz decyduje o rodzaju aparatu więc przed konsultacją nie patrz na cenniki i nie nastawiaj się. I to nie tak, że Ty sobie założyłaś, że ponosisz górny przez 10 miesięcy. Przestawienie górnych zębów spowoduje, że nie będą nachodzić na dolne więc w 90% przypadków aparat na dół jest koniecznością.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 11:25   #3699
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :) cz.XIX

Cytat:
Napisane przez mila1122 Pokaż wiadomość
Wstawie na chwile tutaj kilka zdjec (usune je niedlugo ) bo chcialabym wiedziec co sadzicie. Wszystko zalezy od tego jak zdjecie sie zrobi. Problem leży w dwojce za zdjeciu po lewej, ktora troche schowala sie za jedynka.
Wada nie jest bardzo widoczna, ale jeśli Tobie przeszkadza i ciągle ten temat do Ciebie wraca to jak najbardziej idź na konsultacje do ortodonty, wszystkiego się dowiesz Można mieć aparat tylko na jednym łuku zębów, o ile zgryz jest ok i dół nie zakłóci "działań" dziejących się po założeniu aparatu.

Cytat:
Napisane przez mila1122 Pokaż wiadomość
Mojwa- jeszcze nie mamy wspolnego budzetu, mam sporo wiecej oszczednosci od Tza ( bo on musial wydac na samochod i sprawy z nim zwiazane + podyplomowka w Wawie, to troche mu to oszczednosci zabralo), chcemy kupic mieszkanie po slubie, moze to go boli, ze niewiadomo ile wydam na aparat. Nie wiem.
Ja podtrzymuję - masz prawo robić ze swoimi pieniędzmi co tylko chcesz.

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Ja tam uwazam, ze w związku takie duże wydatki powinno się konsultowac, mnie by szlag trafił jakby TZ wydał - owszem, ze swoich - kilka tysięcy bez konsultacji że mną.
Ale zabroniłabyś mu i on by się Ciebie posłuchał? Z tego co kojarzę to chyba macie od początku wspólny budżet, więc to też trochę inaczej. Mila wyraźnie napisała, że ją na to stać, ma spore oszczędności, pracuje, zarabia, ma taką potrzebę, no nie widzę tutaj opcji żeby się jej facet wtrącał i cokolwiek jej zakazywał Ale ja mam "niepopularne" podejście do pieniędzy w związku i nawet po ślubie uważam, że mam "swoje" pieniądze, z którymi robię co uważam, z tym że oczywiście w granicach rozsądku.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 11:25   #3700
revolutionary
Zadomowienie
 
Avatar revolutionary
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 767
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :) cz.XIX

Ja bym nie zakładała na Twoim miejscu. Masz bardzo ładne zęby, a ta wada jest bardzo delikatna
Ja nosiłam aparat dwa lata, i górę i dół, kasy poszło na to sporo ale płacili rodzice bo byłam wtedy w liceum, bólu było co nie miara ale ja miałam baaardzo duża wadę, teraz mam względnie proste żeby, tylko właśnie jedna jedynka jest delikatnie cofnieta do tylu, i na dole tak samo, mimo to ortodonta zadecydował o zdjęciu aparatu bo już się wg niego wyprostowaly na tyle ile miały. I szczerze mówiąc już mi nie przeszkadza ta delikatna "wada" jaką mam, w porównaniu z tym co było jest niebo a ziemia
Także ja na Twoim miejscu bym nie robiła, bo Twoje żeby wyglądają naprawdę bardzo ładnie, ale jeśli to aż tak spędza Ci sen z powiek to zrób, To w końcu Twoje pieniądze j Ty decydujesz ale ja też bym poszła najpierw do ortodonty porozmawiać co i jak, chociaż wiadomo, że jak ma na Tobie zarobić kilka tysięcy to zawsze się coś znajdzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
revolutionary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 11:29   #3701
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :) cz.XIX

Może być tak, jak Shanaya mowi. Faktycznie konsultacja powie Ci więcej.

Vision - na tego typu teksty nawet mi się nie chce odppwiadac, niskiego poziomu zaczepka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:27 ----------

Rev - też mi się wydaje że nie ma opcji, żeby ortodonta powiedział "nie no, u Pani nie ma co aparatu zakladac". Ja gadałam z dentystą i stwierdza, że tylko estetycznie, zdrowotnie jest OK i nie muszę się martwić, a to jest dla mnie kluczowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 11:32   #3702
mila1122
Zakorzenienie
 
Avatar mila1122
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 473
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :) cz.XIX

[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;8064681 1]Mila, ponawiam pytanie, skąd wiesz jaki aparat zostanie Ci zlecony? Bo rzucić hasło "kosztuje 3 tys" to jedno, nie wiesz naprawdę czy dostaniesz zwykły metalowy czy kosmetyczny. Ja za jeden łuk płacilam 1200 zł (metal) więc zastanów się czy nie robią Cię w balona. To lekarz decyduje o rodzaju aparatu więc przed konsultacją nie patrz na cenniki i nie nastawiaj się. I to nie tak, że Ty sobie założyłaś, że ponosisz górny przez 10 miesięcy. Przestawienie górnych zębów spowoduje, że nie będą nachodzić na dolne więc w 90% przypadków aparat na dół jest koniecznością.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

A to ja myślałam, że metalowy a kosmetyczny to jest kwestia wyboru. No to macie racje, nie ma co gdybac tylko wybrac sie do specjalisty.

Słyszeliscie o jakims super ortodoncie w Poznaniu? Znalazłam to Exclusive Dental Studio ktorzy maja gabinet blisko mnie, doktor Agnieszka Kulik ma mnostwo doswiadczenia, mnostwo zadowolonych osob, specjalizuje się w ortodoncji, jest w jakis stowarzyszeniach, interesuje sie wszystkich co zwiazane z nowinkami w ortodoncji ale nie ma typowo specjalizacji -ortodoncji i słyszałam duzo opinii że taka osoba moze jest lepsza bo czesto ma wiecej praktyki. Słyszeliscie cos na ten temat? Ponoc bardzo malo lekarzy ma typowo specjalizacje w ortodoncji, nawet Ci ktorzy widnieja jako ortodonci czesto takiej specjalizacji nie maja wpisanej w NIL.

Mojwa- no tak, rozumiem, żebym sie zezloscila na TZ jakby chcial na jakiegos xboxa wydac 5 tysiecy, ale jakby mi powiedzial ze ma kompleks na punkcie zebow i go to trapi to staralabym się go wspierac.

Vision- o to pewnie tez bym zapytala na wizycie, bo jakby nagle trzeba bylo na dwa luki gdzie dolne zeby mam idealnie proste, to szkoda byloby mi pieniedzy bo to wtedy leczenie wyniosloby pewnie ponad 7-8 k .

Edytowane przez mila1122
Czas edycji: 2018-01-19 o 11:36
mila1122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 11:35   #3703
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :) cz.XIX

Cytat:
Napisane przez mila1122 Pokaż wiadomość
A to ja myślałam, że metalowy a kosmetyczny to jest kwestia wyboru. No to macie racje, nie ma co gdybac tylko wybrac sie do specjalisty.

Słyszeliscie o jakims super ortodoncie w Poznaniu? Znalazłam to Exclusive Dental Studio ktorzy maja gabinet blisko mnie, doktor Agnieszka Kulik ma mnostwo doswiadczenia, mnostwo zadowolonych osob, specjalizuje się w ortodoncji, jest w jakis stowarzyszeniach, interesuje sie wszystkich co zwiazane z nowinkami w ortodoncji ale nie ma typowo specjalizacji -ortodoncji i słyszałam duzo opinii że taka osoba moze jest lepsza bo czesto ma wiecej praktyki. Słyszeliscie cos na ten temat? Ponoc bardzo malo lekarzy ma typowo specjalizacje w ortodoncji, nawet Ci ktorzy widnieja jako ortodonci czesto takiej specjalizacji nie maja wpisanej na NIL.
No nie jest kwestią wyboru... Jakby kieł wyrósłby Ci w podniebieniu twardym to raczej kosmetycznie byś chyba tego nie załatwiła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 11:38   #3704
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :) cz.XIX

Ja chodziłam do ortodonty na sw Jerzego do Stomedu, wprawdzie z 10 lat temu ale było OK.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------

Mila - masz bardzo ładne zęby, trochę chyba sobie wmawiasz inna kwestia, że sami wobec siebie jesteśmy bardziej krytyczni, zawsze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 11:41   #3705
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :) cz.XIX

Moja koleżanka poleca klinikę Kwiatek 😊

Ja nie żałuję pieniędzy wydanych na aparat. Jeśli dzięki temu pozbyłam się jednego z kompleksów, to uwazam, że warto było zainwestować. 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 11:52   #3706
mila1122
Zakorzenienie
 
Avatar mila1122
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 473
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :) cz.XIX

Cytat:
Napisane przez kalinolistek Pokaż wiadomość
Moja koleżanka poleca klinikę Kwiatek 😊

Ja nie żałuję pieniędzy wydanych na aparat. Jeśli dzięki temu pozbyłam się jednego z kompleksów, to uwazam, że warto było zainwestować. 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Słyszałam o tej klinice bardzo dużo dobrego, ale jest na drugim koncu Poznania I widze ze zaden z 3 ortodontow nie skonczyl typowo ortodoncji, wydaje mi się, że ze swieca teraz szukac kogos kto ma specjalizacje poswiadczona dokumentacja uniwersytecka w tym zakresie.
mila1122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 12:00   #3707
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :) cz.XIX

Cytat:
Napisane przez mila1122 Pokaż wiadomość
Słyszałam o tej klinice bardzo dużo dobrego, ale jest na drugim koncu Poznania I widze ze zaden z 3 ortodontow nie skonczyl typowo ortodoncji, wydaje mi się, że ze swieca teraz szukac kogos kto ma specjalizacje poswiadczona dokumentacja uniwersytecka w tym zakresie.
Ja jeżdżę do ortodonty z Poznania do Grodziska i wiele bym dała żebym miała bliżej do niego 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 12:04   #3708
mila1122
Zakorzenienie
 
Avatar mila1122
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 473
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :) cz.XIX

Cytat:
Napisane przez kalinolistek Pokaż wiadomość
Ja jeżdżę do ortodonty z Poznania do Grodziska i wiele bym dała żebym miała bliżej do niego 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Łojejku a dlaczego tak daleko? Zaczełas u niego leczenie i się przeprowadziłaś? Pytam, bo w Poznaniu pewnie też kilku dobrych jest Chyba że masz zaufanie tylko do tamtego.

Ja z kolei jeszcze fajnego dentysty nie znalazłam, do każdego się zrażam.
mila1122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 12:07   #3709
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :) cz.XIX

Ja także planuję założenie aparatu, ale zapewne dopiero jak się na spokojnie urządzimy, bo teraz wolę te pieniądze wydać na kanapę do salonu Ale pewnie jakbym miała taką delikatną wadę jak Ty Mila to bym sobie nią nie zawracała głowy.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 12:12   #3710
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :) cz.XIX

Cytat:
Napisane przez mila1122 Pokaż wiadomość
Łojejku a dlaczego tak daleko? Zaczełas u niego leczenie i się przeprowadziłaś? Pytam, bo w Poznaniu pewnie też kilku dobrych jest Chyba że masz zaufanie tylko do tamtego.

Ja z kolei jeszcze fajnego dentysty nie znalazłam, do każdego się zrażam.
1. Słyszałam o nim wiele dobrych słów
2. Nie jest az tak drogi 😎
3. Lubię go 😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 12:12   #3711
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :) cz.XIX

Mila, masz wszystkie zęby mądrości?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 12:17   #3712
Animka11
Zakorzenienie
 
Avatar Animka11
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 4 566
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :) cz.XIX

Masz bardzo ładne zęby ,gdybyś nie powiedziała o tej wadzie to bym nie zauważyła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:17 ----------

Ale idź do ortodonty i zobaczymy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Animka11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 12:22   #3713
thalia666
Wtajemniczenie
 
Avatar thalia666
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 216
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :) cz.XIX

Cytat:
Napisane przez mila1122 Pokaż wiadomość
Liczylam 5 tys juz z wizytami, jesli bylby to 1 łuk bo 3 tys za aparat + wizyty.

Mojwa- jeszcze nie mamy wspolnego budzetu, mam sporo wiecej oszczednosci od Tza ( bo on musial wydac na samochod i sprawy z nim zwiazane + podyplomowka w Wawie, to troche mu to oszczednosci zabralo), chcemy kupic mieszkanie po slubie, moze to go boli, ze niewiadomo ile wydam na aparat. Nie wiem.

Shanaya - no wlasnie tez mi sie wydaje ze trojki sa lekko wysuniete, co bys radzila? Myślisz, że te trojki by sie lekko cofneły i roznica po aparacie bylaby widoczna? Kojarze ze Ty masz cos wspolnego z medycyna, prawda? Myslisz ze trzeba jednoczesnie zakaldac na dol i na gore zawsze? bo z dolem nie mam problemu, uwazam ze jest prosty.

vision- masz rację, pojde dowiem sie co i jak i sama zdecyduje.
Ja mam podobnie wystające 3, ale akurat mi to nie przeszkadza. Dużo mocniej wystawały w dzieciństwie, ale rodzice mnie naprostowali ruchomym aparatem. Sporo osób zwraca u mnie uwagę na prostą linię zębów. Dół już taki prosty nie jest, ale wystarczająco zrobiony u ortodonta. Pewnie sama bym takiej wady jak u Ciebie nie ruszyła, ale Ty masz się dobrze czuć.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
__________________
"Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift. That is why it is called the present"
thalia666 jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 12:23   #3714
mila1122
Zakorzenienie
 
Avatar mila1122
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 473
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :) cz.XIX

[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;8064854 1]Mila, masz wszystkie zęby mądrości?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Miałam 4, został 1 na dole :P Ale lezy zakopany w dziąśle, dodatkowo leży na siódemce więc cięzko mi się zebrać i przejść przez tę rzeźnie :P ale myślałam, żeby w niedługim czasie też się za nią wziąć.

3 ósemki usunełam rok temu Dwie na górze już był wyrżnięte, an dole trzeba było ciąć Przeżyłam Było o wiele lepiej niż się spodziewałam.

Animka11 - dziękuje, miło słyszeć
mila1122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 12:26   #3715
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :) cz.XIX

W kwestii ortodoncji chciałabym tylko dodać, że to co nam się wydaje może mieć się nijak do faktów.
Jeśli ktoś ma krzywą nogę ale chodzi to problemu nie ma?
Mila, sugeruj się tylko i wyłącznie opinią lekarza i własnymi odczuciami.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 12:31   #3716
mila1122
Zakorzenienie
 
Avatar mila1122
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 473
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :) cz.XIX

[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;8064898 1]W kwestii ortodoncji chciałabym tylko dodać, że to co nam się wydaje może mieć się nijak do faktów.
Jeśli ktoś ma krzywą nogę ale chodzi to problemu nie ma?
Mila, sugeruj się tylko i wyłącznie opinią lekarza i własnymi odczuciami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Przekonałaś mnie że warto pójść i się dowiedzieć Dzięki dziewczyny !
mila1122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 12:41   #3717
Animka11
Zakorzenienie
 
Avatar Animka11
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 4 566
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :) cz.XIX

Daj znać po wizycie jaka decyzja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Animka11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 12:48   #3718
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :) cz.XIX

Cytat:
Napisane przez mila1122 Pokaż wiadomość
Przekonałaś mnie że warto pójść i się dowiedzieć Dzięki dziewczyny !
Warto też porozmawiać z Tż bo jego oczekiwania na temat tego na co wydasz swoje pieniądze są nie na miejscu bo dzisiaj problemem jest aparat, a co będzie w przyszłości?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 12:53   #3719
mila1122
Zakorzenienie
 
Avatar mila1122
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 473
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :) cz.XIX

[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;8064997 1]Warto też porozmawiać z Tż bo jego oczekiwania na temat tego na co wydasz swoje pieniądze są nie na miejscu bo dzisiaj problemem jest aparat, a co będzie w przyszłości?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

To znaczy wiecie on mi bezpośrednio tego nie powiedział, że chodzi o pieniądze. On tylko stwierdził, że popadam w przesadę z tymi zębami, że mam ładne naturalne zęby a się czepiam cały czas ich. I tylko to, więc to nawet nie jest podstawą żeby go posądzać o to, że wtrąca się do moich oszczędności o koszcie leczenia nic nie wspominał.

Umówiłam się na konsultacje 13 lutego
mila1122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-01-19, 13:17   #3720
februar
jestem kotem
 
Avatar februar
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 845
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały :) cz.XIX

Ja nosiłam aparat lata temu, wspominam to strasznie, zakładanie, mega ból po dokręcaniu aparatu, masakra. Miałam bardzo mocno wystające kły na gorze teraz wyglądają ok. Nie mam idealnie równego łuku, ale nie zdecydowałabym się zakładać teraz aparatu. I nawet nie chodzi o ból czy o kase, ale znam ortodontę i jedna dentystkę prywatnie i oboje odradzają aparat jeśli nie jest absolutnie konieczny, że względu na uszkodzenie szkliwa, naruszanie korzeni i zapalenia zębów i dziąseł.

Mila, w Twoim przypadku poszłabym na konsultacje i wtedy się dopiero zastanawiała co zrobić
__________________
februar jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-23 13:12:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:14.