Bachor - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-08, 17:47   #1
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190

Bachor


Magazyn dla rodziców; Bachor online:


http://bachormagazyn.wordpress.com/



Co sądzicie?



Śmieszne, luzackie, ciekawe?


Mnie samo słowo bachor odrzuca i wszystko psuje...
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 18:05   #2
agatkaa1
Zakorzenienie
 
Avatar agatkaa1
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 11 744
Dot.: Bachor

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Magazyn dla rodziców; Bachor online:


http://bachormagazyn.wordpress.com/



Co sądzicie?



Śmieszne, luzackie, ciekawe?


Mnie samo słowo bachor odrzuca i wszystko psuje...
szczerze jak widzę ten wątek z takim tekstem to mnie wściekłość ogarnia!!
__________________
Dla świata Byliście tylko cząstką, dla Nas całym światem....

26,01,2011[*]
23,04,2013[*]

Nasze Szczęście- IGOREK
agatkaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 18:06   #3
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Bachor

NO jakaś alternatywa - ale czy konieczna...
Nie miałam jeszcze czasu zagłębić się w treść, z pobieżnego rekonesansu szybka ocena: bez szału ale nawet ciekawe, jakoś mało treści (przydatnej), troche z przymrużeniem oka (?), takie pitu-pitu lekko kontrowersyjne.
Dodam, ze ostatnio jestem na bakier z mediami więc nie bardzo czaję ten temat i nie wiem o co to chodzi...

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2011-09-08 o 18:50
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 18:09   #4
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Bachor

Beznadziejne. Teoretycznie, w założeniu śmieszne, ale tak niefajnie, chamsko, że po prostu obraża dziecko. Nie wspominając o rodzicu.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 18:45   #5
Heksa
Wtajemniczenie
 
Avatar Heksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 503
Dot.: Bachor

http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyn...dzieci/5216757 tutaj zalozycielka tego magazynu w programie sniadaniowym.

Faktycznie nazwa zniecheca, bo ma strasznie negatywny i ,,brzydki'' wydzwiek, ale chyba o to chodzilo. Zawsze to jakies przeciwienstwo bejbusiowego, do obrzydzenia lukrowego (kiedy ja bykam w ciazy i czytalam namietnie watki poczekalniowe i odchowalniowe to czasami az mnie mdlilo) jezyka. Czy potrzebna? Nie wiem. Mnie to ani nie obraza ani nie oburza. Nie wiem czy istnieje taka matka, ktora chociaz raz w zyciu nie pomyslala sobie w duchu ,,osz ty bachorze'', gdy dziecko dokazywalo, bylo upierdliwe i trzymajac sie stylistyki tego magazynu przekraczalo wszelkie normy bachorzenia
__________________



Edytowane przez Heksa
Czas edycji: 2011-09-08 o 18:57
Heksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 18:57   #6
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Bachor

Ta bzdura miała byc chyba odpowiedzia na wiele szmirowatych gazetek dla rodziców, gdzie rodzic - zwłaszcza matka pokazywana jest w idealnym swiatle, a w jej głowie i życiu wszystko jest idealne.

Bardzo nieudolna to próba , jak pisała szajajaba - obrażajaca dzieci i wszystkich dookoła tych dzieci.
Chyba miało byc smiesznie, a wyszło jak zwykle. Dziecko w tej szmirze jest pokazane gorzej od pasozyta, kogos niepotzrebnego.

U nas chyba nic nie moze byc stonowane, tylko ze skrajnosci w skrajnosc - albo gładki jezyk rodem z Klanu w mamusiowych gazetkach, albo rodem z rynsztoka. Nie mozna normalnie. Bo się nie sprzeda.

Edytowane przez Jaatkaa85
Czas edycji: 2011-09-08 o 19:02
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 19:45   #7
kasica6662
Zadomowienie
 
Avatar kasica6662
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 1 982
Dot.: Bachor

A mnie się podoba, miało być z przymrużeniem oka, ukazujące, że jednak dziecko to nie jest sama radość i kupa szczęścia. I doszłyśmy z koleżanką do wniosku, że większość kobiet (szczególnie mam) weźmie za bardzo do siebie treść tego magazynu.
__________________
Kto pierwszy ten lepszy, ale... druga mysz bierze serek.

Moje dzieła
Preferencje


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=858471 Książkowy wątek
kasica6662 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-08, 20:00   #8
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Bachor

Cytat:
Napisane przez kasica6662 Pokaż wiadomość
A mnie się podoba, miało być z przymrużeniem oka, ukazujące, że jednak dziecko to nie jest sama radość i kupa szczęścia.
Ale też nie jest to wredny, nieznośny bachor, który tylko wciera smarki w dywan i ryczy.




Cytat:
Napisane przez kasica6662 Pokaż wiadomość
I doszłyśmy z koleżanką do wniosku, że większość kobiet (szczególnie mam) weźmie za bardzo do siebie treść tego magazynu.
A do kogo mają ją brać, do sąsiada?

Sam tytuł jest niesmaczny, ludzie kulturalni nie powinni publicznie używać pewnych słów, "bachor" jest jednym z nich.
Trochę poczytałam i na więcej nie mam ochoty.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 21:07   #9
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Bachor

przeczytalam, nie dla mnie

sama mam bloga, pisze na nim o corce, ale czy uzywam sformulowan obrazajacych dziecko? nie. smiesznie ma byc w zalozeniu, mam nadzieje ze tak jest
ale sa pewne granice
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 21:22   #10
jeweleria
Raczkowanie
 
Avatar jeweleria
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 141
Dot.: Bachor

To i ja się wypowiem na ten temat.
Bardzo mnie dziwi, że ktoś to czyta, i że wydali już tyle numerów.
Jak dla mnie sam tytuł jest bardzo niesmaczny, a artykuły również pozostawiają wiele do życzenia.
Mam 4-letnią córeczkę i nigdy przez myśl mi nawet nie przeszło, by o niej pomyśleć lub powiedzieć "bachor" (nawet, gdy jestem na nią bardzo zła).
Nie lubię, gdy ktoś mnie obraża i dlatego staram się nie obrażać innych, zwłaszcza dzieci, a słowo "bachor" niestety jest bardzo obraźliwe.
__________________
Gwiazdy są po to, by błyszczeć

Moje próby biżutkowe
jeweleria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 21:28   #11
kasica6662
Zadomowienie
 
Avatar kasica6662
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 1 982
Dot.: Bachor

Cytat z fb:
"Sam tytuł jest niesmaczny, ludzie kulturalni nie powinni publicznie używać pewnych słów, "bachor" jest jednym z nich." A jakie INNE niekulturalne słowa przychodzą wam do głowy kiedy musicie pracować na akord , niania chora, przedszkole zepsute, rodzice wyłączeni, szkoła nie działa, a wasze najukochańsze dzieciąteczko, mały geniusz, biega po domu i głośno mówi do was z wieloma wykrzyknikami, wszystko rozstawia i nie ma wcale ochoty na telewizję i pizzę z dostawy, tylko na WSPÓLNĄ ZABAWĘ EDUKACYJNĄ i CZTERODANIOWY DOMOWY OBIAD?

Już to widzę jak każda matka w powyższej sytuacji mówi wtedy: mój najsłodszy aniołek, cudowny bombelek
Wyraziłam swoje zdanie, znajdzie się rzesza ludzi, którym się spodoba, a którym mnie, jak zwykle
__________________
Kto pierwszy ten lepszy, ale... druga mysz bierze serek.

Moje dzieła
Preferencje


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=858471 Książkowy wątek
kasica6662 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-08, 22:27   #12
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Bachor

Cytat:
Napisane przez kasica6662 Pokaż wiadomość
Cytat z fb:
"Sam tytuł jest niesmaczny, ludzie kulturalni nie powinni publicznie używać pewnych słów, "bachor" jest jednym z nich." A jakie INNE niekulturalne słowa przychodzą wam do głowy kiedy musicie pracować na akord , niania chora, przedszkole zepsute, rodzice wyłączeni, szkoła nie działa, a wasze najukochańsze dzieciąteczko, mały geniusz, biega po domu i głośno mówi do was z wieloma wykrzyknikami, wszystko rozstawia i nie ma wcale ochoty na telewizję i pizzę z dostawy, tylko na WSPÓLNĄ ZABAWĘ EDUKACYJNĄ i CZTERODANIOWY DOMOWY OBIAD?

Już to widzę jak każda matka w powyższej sytuacji mówi wtedy: mój najsłodszy aniołek, cudowny bombelek
Wyraziłam swoje zdanie, znajdzie się rzesza ludzi, którym się spodoba, a którym mnie, jak zwykle
ale jak sie ma dziecko to ma sie takie sytuacje. to wina dziecka?
nie rozumiem, jak mozna dziecko przezywac bachor tylko dlatego ze sie zachowuje jak dziecko?

ok, w domu, pod nosem, tak zeby dziecko nie slyszalo
ale tytulowac tak swoj blog? i byc z tego dumnym?
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 04:49   #13
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Bachor

Cytat:
Napisane przez Heksa Pokaż wiadomość
Zawsze to jakies przeciwienstwo bejbusiowego, do obrzydzenia lukrowego (kiedy ja bykam w ciazy i czytalam namietnie watki poczekalniowe i odchowalniowe to czasami az mnie mdlilo) jezyka. Czy potrzebna?


Mam te same odczucia co do wielu wątków, te "śliczne dzidziusie" z USG w 2 miesiącu ciąży
Ale pismo jakoś mnie nie bawi.

Chociaż żebym miała czytać rzeczy w stylu "Mamo to ja", "Mama i dziecko" to też nie, nudzi mnie taka prasa.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 05:28   #14
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Bachor

Cytat:
Napisane przez kasica6662 Pokaż wiadomość
Cytat z fb:
"Sam tytuł jest niesmaczny, ludzie kulturalni nie powinni publicznie używać pewnych słów, "bachor" jest jednym z nich." A jakie INNE niekulturalne słowa przychodzą wam do głowy kiedy musicie pracować na akord , niania chora, przedszkole zepsute, rodzice wyłączeni, szkoła nie działa, a wasze najukochańsze dzieciąteczko, mały geniusz, biega po domu i głośno mówi do was z wieloma wykrzyknikami, wszystko rozstawia i nie ma wcale ochoty na telewizję i pizzę z dostawy, tylko na WSPÓLNĄ ZABAWĘ EDUKACYJNĄ i CZTERODANIOWY DOMOWY OBIAD?

Już to widzę jak każda matka w powyższej sytuacji mówi wtedy: mój najsłodszy aniołek, cudowny bombelek
Wyraziłam swoje zdanie, znajdzie się rzesza ludzi, którym się spodoba, a którym mnie, jak zwykle
Serio?
Jak jest az tak źle to nie mam siły nawet na to by wyrażać wściekłość w aż tak niefajny sposób.

Dziś wstałam o piątej. Dziecko pełne werwy i gotowe do zabawy.
Nie jestem w stanie przekonac kilkumiesiecznego malucha, ze jeszcze można pospać.

Wstałam, ale to nie znaczy, że teraz będe peany i rozczulać się nad swoją córenką. Nie będę też się wściekac.

Normalne: mam dziecko; wstaję.


Żadnego lukru żadnego chamstwa.



Założenia rozumiem, ale forma mi się nie podoba. To wszystkojest takie kanciaste i sztuczne...
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 05:35   #15
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Bachor

Cytat:
Napisane przez Heksa Pokaż wiadomość

Faktycznie nazwa zniecheca, bo ma strasznie negatywny i ,,brzydki'' wydzwiek, ale chyba o to chodzilo. Zawsze to jakies przeciwienstwo bejbusiowego, do obrzydzenia lukrowego (kiedy ja bykam w ciazy i czytalam namietnie watki poczekalniowe i odchowalniowe to czasami az mnie mdlilo) jezyka. Czy potrzebna? Nie wiem. Mnie to ani nie obraza ani nie oburza. Nie wiem czy istnieje taka matka, ktora chociaz raz w zyciu nie pomyslala sobie w duchu ,,osz ty bachorze'', gdy dziecko dokazywalo, bylo upierdliwe i trzymajac sie stylistyki tego magazynu przekraczalo wszelkie normy bachorzenia
Ale tu jest inaczej - każdy tekst, który przejrzałam, przedstawia dzieci wyłącznie jako te "Wstrętne bachory", które nigdy nie są fajne i nic wartościowego z nich nie ma, tylko syf, kiła i mogiła

Cytat:
Napisane przez Jaatkaa85 Pokaż wiadomość
Ta bzdura miała byc chyba odpowiedzia na wiele szmirowatych gazetek dla rodziców, gdzie rodzic - zwłaszcza matka pokazywana jest w idealnym swiatle, a w jej głowie i życiu wszystko jest idealne.

Bardzo nieudolna to próba , jak pisała szajajaba - obrażajaca dzieci i wszystkich dookoła tych dzieci.
Chyba miało byc smiesznie, a wyszło jak zwykle. Dziecko w tej szmirze jest pokazane gorzej od pasozyta, kogos niepotzrebnego.

U nas chyba nic nie moze byc stonowane, tylko ze skrajnosci w skrajnosc - albo gładki jezyk rodem z Klanu w mamusiowych gazetkach, albo rodem z rynsztoka. Nie mozna normalnie. Bo się nie sprzeda.
o właśnie

Gazetek dzieciowych nie czytam, bo wg mnie to zbiór reklam i prezentują one tak skrajne poglądy, że człowiek tylko głupieje. Ale zdecydowanie wolę poczytać forum, niż takiego bachora. Każda kobieta wie, że dziecko to nie tylko cud miód, ale z drugiej strony nie tylko dramat i mordobicie
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 08:09   #16
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Bachor

Miało być zabawnie i z dystansem ,wyszło chamsko i sztucznie.
Przesada w żadną stronę nie jest dobra.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684

Edytowane przez stokrotka_to_ja
Czas edycji: 2011-09-09 o 09:16
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 08:34   #17
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Bachor

Cytat:
Napisane przez kasica6662 Pokaż wiadomość
Cytat z fb:
"Sam tytuł jest niesmaczny, ludzie kulturalni nie powinni publicznie używać pewnych słów, "bachor" jest jednym z nich." A jakie INNE niekulturalne słowa przychodzą wam do głowy kiedy musicie pracować na akord , niania chora, przedszkole zepsute, rodzice wyłączeni, szkoła nie działa, a wasze najukochańsze dzieciąteczko, mały geniusz, biega po domu i głośno mówi do was z wieloma wykrzyknikami, wszystko rozstawia i nie ma wcale ochoty na telewizję i pizzę z dostawy, tylko na WSPÓLNĄ ZABAWĘ EDUKACYJNĄ i CZTERODANIOWY DOMOWY OBIAD?

Już to widzę jak każda matka w powyższej sytuacji mówi wtedy: mój najsłodszy aniołek, cudowny bombelek
Wyraziłam swoje zdanie, znajdzie się rzesza ludzi, którym się spodoba, a którym mnie, jak zwykle :rolleyes
:
Oczywiscie , ze rózne słowa sie cisna na mysl, ale nigdy nie miałam na mysli obrażania nawet w myślach swego dziecka. I nigdy nie myslalam zadnym swoim dziecku "bachor".

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:33 ----------

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
Miało być zabawnie i z dystansem ,wyszło chamsko i sztucznie.
Przesada w żadną stronę nie dobra
.

Właśnie, otóz to.
Rozumiem intencje - cheć troche zsakralizowania macirzynstwa, ale wykonanie niestety do d***.
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 08:57   #18
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: Bachor

Cytat:
PORZUCAĆ PO LUDZKU – NASZ PORADNIK

W ramach naszej akcji propagującej porzucanie bachorów zaprezentujemy wam wybór tradycyjnych, opisanych w literaturze jak i bardziej nowoczesnych przykładów porzucania. Wszystko, by pomóc wam przełamać bariery społeczne związane z pozostawieniem bękarta bez opieki rodzicielskiej. Bo włączenie telewizora to za mało
doczytałam dotąd na reszte nie mam ochoty,......bachor ,bękart no cudownie

Cytat:
JAK NIE ZATŁUC BACHORA
Pytanie to nurtujące każdego beznadziejnego rodzica staje się powoli
poważnym problemem społecznym.
to pisze ktoś normalny

naprawde zenada....
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę

Edytowane przez dudipopka
Czas edycji: 2011-09-09 o 09:04
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 09:11   #19
Heksa
Wtajemniczenie
 
Avatar Heksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 503
Dot.: Bachor

Mysle, ze zupelnie inaczej by sie to czytalo , gdyby slowo ,,bachor'' zostalo zastapione jakims innym slowem, ktore nie ma w sobie takiego ogromnego ladunku negatywnego. Chociazby gagat itp

Rozumiem, ze to byl zabieg celowy, forma specyficznego poczucia humoru. To jak z kawalami - niektorzy uwielbiaja kawaly o murzynach, dla innych to rasistowskie. Sa tez kawaly z gatunku ,,obrzydliwych'' (slynny juz ,,co sie robi z lysa kobieta po stosunku''), ktorze czesc oburzaja, ale znam cale mnostwo osob, ktore cos takiego niesamowicie bawi.
No i jest jeszcze jeden aspekt - wydaje mi sie, ze w dzisiejszym swiecie zeby wywolac dyskusje to trzeba prowokowac. Gdyby nazwa tego bloga byla inna np ,,niegrzeczne dziecko'' to zalozycielka nie siedzialaby na kanapie w programie sniadaniowym, a na wizazu nie powstalby oddzielny watek na jego temat.
__________________



Edytowane przez Heksa
Czas edycji: 2011-09-09 o 09:12
Heksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-09, 10:34   #20
madalena83
Zadomowienie
 
Avatar madalena83
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 065
Dot.: Bachor

Cytat:
Napisane przez dudipopka Pokaż wiadomość
doczytałam dotąd na reszte nie mam ochoty,......bachor ,bękart no cudownie

to pisze ktoś normalny

naprawde zenada....
Ja nawet do tego momentu nie doczytałam.

Może i miało być śmiesznie i z dystansem, ale wyszło naprawdę paskudnie.
Mnie się na pewno to pismo nie podoba

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

Cytat:
Napisane przez kasica6662 Pokaż wiadomość
Cytat z fb:
"Sam tytuł jest niesmaczny, ludzie kulturalni nie powinni publicznie używać pewnych słów, "bachor" jest jednym z nich." A jakie INNE niekulturalne słowa przychodzą wam do głowy kiedy musicie pracować na akord , niania chora, przedszkole zepsute, rodzice wyłączeni, szkoła nie działa, a wasze najukochańsze dzieciąteczko, mały geniusz, biega po domu i głośno mówi do was z wieloma wykrzyknikami, wszystko rozstawia i nie ma wcale ochoty na telewizję i pizzę z dostawy, tylko na WSPÓLNĄ ZABAWĘ EDUKACYJNĄ i CZTERODANIOWY DOMOWY OBIAD?

Już to widzę jak każda matka w powyższej sytuacji mówi wtedy: mój najsłodszy aniołek, cudowny bombelek
Wyraziłam swoje zdanie, znajdzie się rzesza ludzi, którym się spodoba, a którym mnie, jak zwykle
Moje dziecko ma dopiero 4 miesiące, więc jeszcze nie doprowadziło mnie na skraj rozpaczy, ale zdarzyły się kilka razy problemy z usypianem. I pewnie, że byłam na zmianę wkurzona, zmęczona, zirytowana i ciągle się siebie pytałam - kiedy on wkońcu zaśnie do jasnej ciasnej Ale nigdy nie pomyślałam o nim bachor.

Mój syn jest zależny ode mnie, nie potrafi wielu rzeczy, nie wie czego w danej chwili chcą od niego ci duzi ludzie i nie mam zamiaru go za to karać będąc dla niego nieprzyjemna i chamska.

Jak się ma dziecko to się przyjmuje wszystko z dobrodziejstwem inwentarza.

A ja na mojego synka w takich sytuacjach mówię gremlin
__________________


"Nie da się żyć byle jak ani nawet tak sobie. Trzeba żyć perfekcyjnie"

Jan Lubiński
madalena83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 11:21   #21
Heksa
Wtajemniczenie
 
Avatar Heksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 503
Dot.: Bachor

Ja gagat, albo Denis (pamietacie pewnie taki film Denis rozrabiaka )

Kiedys czytalam mojemu TZ fragment jakiejs ksiazki czy artykulu o buncie dwulatka i nieposluszenstwie maluchow. Nie zacytuje slowo w slowo, ale lecialo to mniej wiecej tak: masz prawo sie zloscic na swoje dziecko jesli 5 raz z rzedu cie nie poslucha i bedzie dalej otwieral szafke. Najwazniejsza jest cierpliwosc i ciagle odciaganie dziecka od tej szafki. Za 6 czy 7 razem sie uda. Spojrzelismy na siebie i wybuchnelismy smiechem. My naszego nicponia odciagalismy nie 6 czy nawet nie 20 razy. Liczba ta wynosila ponad 100 jednorazowo, a takich prob bylo kilka w ciagu dnia I trwalo to ponad 2 tygodnie zanim nie dal sobie spokoju (jest strasznym uparciuchem, latwo nie odpuszcza) Oczywiscie bylo przy tym strasznie duzo krzyku, pisku, szczypania, gryzienia. Mialam takiego siniaka na twarzy, ze bylo mi wstyd wychodzic z domu Teraz potrafie opowiadajac o tym usmiechac sie lekko pod nosem, ale wtedy nie bylo mi do smiechu. Bylam na skraju jakiegos zalamania nerwowego, najchetniej wyszlabym z domu i nie wrocila. Nie myslalam wtedy ,,bachor'', ale za to ,,jezu zabierzcie go ode mnie, bo oszaleje'' owszem. Nie jestem z tego dumna, wrecz przeciwnie, ale coz - stalo sie i pewnie jeszcze kilka razy w zyciu stanie.
__________________


Heksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 11:43   #22
kasica6662
Zadomowienie
 
Avatar kasica6662
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 1 982
Dot.: Bachor

Zwyczajnie się pożegnam, bo zostaję zjedzona przez matki dzieci dużych i małych A "bachor" nie jest tak okrutnie złym określeniem, "bękart" jest dużo gorszym zwrotem...
__________________
Kto pierwszy ten lepszy, ale... druga mysz bierze serek.

Moje dzieła
Preferencje


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=858471 Książkowy wątek
kasica6662 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 11:57   #23
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: Bachor

jeszcze zrozumiem nazwanie raz na ruski rok(swojego) dziecka bachorem ale non stop?
co z takiego dziecka wyrośnie?czy będzie znało swoją wartość skoro codziennie od urodzenia jest nazywane takim negatywnym określeniem?
i jak powiedzieć do niego np kocham cie bachorze??

moja jak dokazuje jest niedobrzelcem
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 12:03   #24
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Bachor

Cytat:
Napisane przez dudipopka Pokaż wiadomość
jeszcze zrozumiem nazwanie raz na ruski rok(swojego) dziecka bachorem ale non stop?
co z takiego dziecka wyrośnie?czy będzie znało swoją wartość skoro codziennie od urodzenia jest nazywane takim negatywnym określeniem?
i jak powiedzieć do niego np kocham cie bachorze??

moja jak dokazuje jest niedobrzelcem
a ja nigdy tego nie zorumiem, nawet w żartach.
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 12:07   #25
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: Bachor

Cytat:
Napisane przez Jaatkaa85 Pokaż wiadomość
a ja nigdy tego nie zorumiem, nawet w żartach.
wiesz niektórym rodzicom moze po prostu sie wymsknąć i jakoś to zrozumiem ale nie akceptuje tego
swojego dziecka ,ba nawet obcego w życiu tak nie nazwałam nawet młodej nie uświadamiam ze takie słowo istnieje
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 12:34   #26
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Bachor

Cytat:
Napisane przez kasica6662 Pokaż wiadomość
Cytat z fb:
"Sam tytuł jest niesmaczny, ludzie kulturalni nie powinni publicznie używać pewnych słów, "bachor" jest jednym z nich." A jakie INNE niekulturalne słowa przychodzą wam do głowy kiedy musicie pracować na akord , niania chora, przedszkole zepsute, rodzice wyłączeni, szkoła nie działa, a wasze najukochańsze dzieciąteczko, mały geniusz, biega po domu i głośno mówi do was z wieloma wykrzyknikami, wszystko rozstawia i nie ma wcale ochoty na telewizję i pizzę z dostawy, tylko na WSPÓLNĄ ZABAWĘ EDUKACYJNĄ i CZTERODANIOWY DOMOWY OBIAD?

Już to widzę jak każda matka w powyższej sytuacji mówi wtedy: mój najsłodszy aniołek, cudowny bombelek
Wyraziłam swoje zdanie, znajdzie się rzesza ludzi, którym się spodoba, a którym mnie, jak zwykle
Jak to "cytat z fb", jesli zacytowałaś mnie? Może ja czegoś nie rozumiem

Właśnie na tym też polega bycie mamą, ze czasem padamy na nos, ale to przecież nie jest wina dziecka. I nazywanie go bachorem ma w tym momencie nie ma sensu.

Cytat:
Napisane przez kasica6662 Pokaż wiadomość
Zwyczajnie się pożegnam, bo zostaję zjedzona przez matki dzieci dużych i małych A "bachor" nie jest tak okrutnie złym określeniem, "bękart" jest dużo gorszym zwrotem...
Słowa ""bachor" i "bękart" przede wszystkim mają inne znaczenia, nie stosuje się ich wymiennie. A wg mnie obydwa brzmią paskudnie i żadne dziecko nie zasługuje na to, żeby je tak nazywać.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 12:50   #27
maryjanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Dot.: Bachor

Czytając te artykuły zaśmiewałam się do łez i nie wstydzę się tego. Chociaż nigdy nie powiedziałam bachor na swoje dzieci, wiele prawdziwych sytuacji takich z zycia wziętych jest tu przedstawionych. Moja pierwo-6-cio letnia córunia do aniołków nie należała, czytając bachor'a przypominałam sobie, jak ja sie z podobnymi problemami borykałam. Dlatego teraz, z perspektywy czasu, mogę, potrafię i chcę się z tego śmiać. Ludzie! trochę poczucia humoru życzę!
maryjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 12:54   #28
Heksa
Wtajemniczenie
 
Avatar Heksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 503
Dot.: Bachor

Luba kasicy chodzilo o to, ze na fb Bachora byl Twoj cytat, czyli zalozycielka podczytuje tez wizaz
__________________


Heksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 13:02   #29
madalena83
Zadomowienie
 
Avatar madalena83
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 065
Dot.: Bachor

Cytat:
Napisane przez kasica6662 Pokaż wiadomość
Zwyczajnie się pożegnam, bo zostaję zjedzona przez matki dzieci dużych i małych A "bachor" nie jest tak okrutnie złym określeniem, "bękart" jest dużo gorszym zwrotem...
A bo widzisz- trzeba umieć odróżnić chamstwo od żartu. Autorzy gazety stawiali na żart, czy macierzyństwo z przymrużeniem oka, a wyszło z nich chamstwo i brak kultury.

Ja też się już kilka razy na mojego synka złościłam i szłam do męża mówiąc tak jak Heksa napisała - zabierz mnie (lub idź do niego) bo zaraz oszaleję. Ale nigdy nie pomyślałam o nim że jest bachorem


Dla mnie jest gremlinem - takim chochlikiem, który akurat teraz denerwuje swoją mamę.

I wiesz tu nie chodzi tylko o te słowa "bachor" czy "bękart" tylko o cały wydźwięk tego magazynu. I tak w ogóle to nie podoba mi się nazwanie rodziców nieudolnymi.
Pewnie, że są momenty kiedy się denerwujemy, płaczemy, złościmy albo nie wiemy jak coś zrobić - bo nikt nie mówi, że wychowanie dziecka jest tylko i wyłącznie super, ale kochamy swoje dzieci i zdajemy sobie sprawę, że są na pewnych etapach rozwoju i po prostu czegoś nie wiedzą, nie zdają sobie sprawy- są zależne od nas. I mam go za to karać mówiąc do niego bachor

Nie można było zrobić z tego pisma o wychowaniu z przymrużeniem oka?? Przedstawić, że nie wszystko jest takie fajne i słodkie, jak to w "dzieciowych" gazetach piszą, tylko tak od razu w skrajności popadać!
__________________


"Nie da się żyć byle jak ani nawet tak sobie. Trzeba żyć perfekcyjnie"

Jan Lubiński

Edytowane przez madalena83
Czas edycji: 2011-09-09 o 13:25
madalena83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 13:14   #30
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Bachor

Cytat:
Napisane przez Heksa Pokaż wiadomość
Luba kasicy chodzilo o to, ze na fb Bachora byl Twoj cytat, czyli zalozycielka podczytuje tez wizaz
No tak, moja mądrość nie przeszła niezauważona

Cytat:
Napisane przez madalena83 Pokaż wiadomość
A bo widzisz- trzeba umieć odróżnić chamstwo od żartu. Autorzy gazety stawiali na żart, czy macierzyństwo z przymrużeniem oka, a wyszło z nich chamstwo i brak kultury.
Zgadzam się
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:23.